Onze verkenners in Rome DE 4e SEPTEMBER New-Vorksche Bears Sport en spel nrvar ZONDAG 19 APRIL 1936 Kleurig défilé, dat groote belang stelling trok, door de straten van de Heilige Stad Toespraak van Z.H. Exc. Mgr. Huibers SPIRITUS FRAUDULEUS INGEVOERD Smokkelauto aangehouden Kindje van 6.maanden ontvoerd en vermoord Het lijkje in een waterpoel gevonden Capitulantenbesluit Raad en centraal bureau ingesteld Onrust in Joego-Slavië De vermoorde jongelui zouden tot de Tchetniksbehoord hebben Sneeuwstorm in het Zwarte Woud Vijf Engelsche jongens om het leven gekomen Hevig noodweer op de Barentsz-zee De ijsbreker „Litke" in ernstig gevaar Duitsch schip in nood voor Wester Eems Reddingboot ter assistentie uitgevaren Veilig de Eems opgebracht INDISCHE BÉDRIJVENWET Aanvulling voorgesteld Ned. Nationale Bedevaart naar Lourdes SCHAKEN Flohr behoudt zijn voorsprong Remise met Capablanca DOOR PETER BARON BILJARTEN FRAAIE RESULTATEN VAN VAN BELLE Wereldkampioenschap cadre 71/2 LEE ONGESLAGEN WERELD KAMPIOEN Tournooi driebandenspel te New-York beëindigd Stemming flauw Omzetten 810.000 LAWNTENNIS Perry te Weenen VOETBAL Wijzigingen I.V.C.B.-programma MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN Onze Romeinsche correspondent telefoneer de Zaterdagavond: Nadat de verkenners heden den morgen besteed hadden aan het be zoeken der Vaticaansche musea, vond in den namiddag een kleurig défilé plaats bij het Nederlandsch college. Met wapperende vanen trokken de verkenners en de leid sters den Aventijn op, hun pas scandeerend met het getik van de stokken op het asfalt. Op het bordes van het Nederlandsch College sloe gen Mgr. Dr. D. J. Eras en Mgr. H. J. M. Taskin met de leiders van de bedevaart het kloeke en bondige schouwspel gade, terwijl de bevol king nieuwsgierig het ongewone schouwspel bewonderde. Nadat de verkenners zich rondom het bor des geschaard hadden, sprak de hoofdcom missaris van Leeuwen betuigingen van hulde en trouw aan de bisschoppen en commissaris van Berkom getuigde van den warmen dank der pelgrims jegens Mgr. Eras, voor de zorg door hem bewezen. Daarop hield Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers tot de „Zusters en broeders verkenners", zooals hij de jonge pelgrims aansprak, een hooggestemde rede. Hij sprak zijn vreugde uit, hen te zien, bezield met den waren christelijken geest, bereid om te strijden voor hun geloof, maar ook, om met woord en voorbeeld anderen op te wekken, om als ware Christenen te leven. Monseigneur herinnerde aan de wet der ver kenners, die beoefening van hulpvaardigheid, moed en andere werken voorschrijft. Voor anderen, aldus ongeveer Z. H. Exc., kunnen die natuurlijke deugden het doel zelf zijn. Voor U echter zijn zij een middel. Gü beoefent die natuurlijke deugden met een bovennatuurlijk doel. Wanneer gij als verkenner Uw karakter staalt en vormt, is dat om een betere strijder te zijn voor Christus, om voor Christus te leven en te sterven. De bisschop verklaarde overtuigd te zijn, dat zij door hun streven naar een ster ke karaktervorming later mannen en vrouwen zullen worden, op wie Katholiek Nederland kan bouwen. Daarop sprak hij zijn vreugde erover uit, met de verkenners samen te zijn en voor heh Gods zegen af te smeeken over hun werk. Na eenige bijzondere woorden over de Maria- vereering, sprak Monseigneur den wensch uit, dat deze Romeinsche reisden pelgrims een herinnering zou geven voor hun gansche leven en eindigde met den uitroep: „Leve de zusters en broeders verkennersl" Vervolgens sprak Monseigneur Eras, die ver klaarde, weinig te willen toevoegen aan het geen de Bisschop gezegd had en slechts be tuigde, dat hy voor zulke pelgrims steeds gaar ne zijn zorgen en diensten beschikbaar had. Daarna gaven de verkenners eenige uitge lezen yells ten beste en klonk het Wilhelmus, plechtig door den tuin van het college en over den Aventijn. Tenslotte defileerden de verken ners met hun vaandels langs het balcou, van waar Mgr. Huibers hun den zegen gaf. Onder gezang trok de stoet met haar waaiende vaan dels langs de Via Triomfale naar het Colos seum. Daarna hield prof. Vincent Kuiper O.P. een toespraak, waarin hij de geschiedenis van het Colosseum schetste, hetwelk vroeger als thea ter diende voor het genot, dat de heidenen schepten in het zien lijden hunner medemen- schen, maar waarin nu de herinnering der martelaren leeft die zelf het lijden hebben aanvaard voor het geluk der menschheid. Hij wekte zijn hoorders op, om dezen weg van het Colosseum diep in zich op te nemen. Daarna Zaterdagmiddag om half vier heeft de re cherche te Heerlen aangehouden een auto, welke uit Duischland kwam en die bij onderzoek vijf tig liter frauduleus ingevoerde spiritus bleek te bevatten. De bestuurder, B. uit België, werd ge arresteerd. Er is proces-verbaal tegen hem op gemaakt, terwijl de auto in beslag is genomen. werd met stichtelijke devotie door alle aan wezigen de kruisweg gehouden. Na het einde daarvan trokken de verkenners naar het Nationaal Monument aan de Piazza Venetië, waar zij het graf van den Onbeken den Soldaat bezochten. In plaats van een krans, brachten zij ook hierheen hun gebed, en terwijl de vaandels zich negen, klonken de eenvoudige gebeden voor de zielerust der ge vallenen. Met dit plechtige oogenblik was het pro gramma van dezen dag geëindigd en het weer, dat al lang dreigend was geweest, liet nu alle égards varen en stortte 'n killen plasregen uit over de verkenners, toen zij met snellen pas hun verblijven opzochten. De verkenners hebben in twee dagen tijds nu reeds alle grilligheden van het Romeinsche klimaat leeren kennen. Donderdagavond heeft te Aken een vreese- lijke misdaad plaats gehad. Een kindje van 6 maanden, Marie Louise geheeten, van de fa milie Nachtergaele, dat in de slaapkamer op de eerste verdieping sliep, werd, terwijl de ouders zich met hun 3 andere kinderen van 22, 13 en 9 jaren in de keuken bevonden, lijkbaar tusschen 9 uur en half 10, uit het bed gestolen en ontvoerd. Het huis ligt ongeveer 40 Meter van den weg. Zoodra de ouders het kindje ver misten, werd onverwijld de politie gewaar schuwd. Spoedig is het lijkje gevonden in een naast de woning liggenden waterpoel. T*e politie heeft den geheelen nacht een on derzoek ingesteld, zonder eenig resultaat. In het Staatsblad is afgekondigd een Konink lijk besluit tot vaststelling van een algemeensn maatregel van bestuur ter uitvoering van het capitulantenreglement. Ingesteld worden een capitulantenraad en, tot bijstand van dezen raad, een centraal capitu- lantenbureau, tot directeur van welk bureau de minister van Defensie inmiddels heeft aange wezen den heer J. Vennik, referendaris aan zijn departement. De capitulantenraad bestaat uit elf hoofd ambtenaren, vart elk departement één en den directeur van het centraal capitulantènbureau, terwijl voorts de spoorwegmaatschappijen en de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten ieder een lid kunnen aanwijzen. Uit de leden wordt door de Kroon een voor zitter aangewezen. De aanwijzing der leden geschiedt telkenmale voor een termijn van vier jaren. De raad beraadslaagt en beslist in den regel met drie leden. Hij heeft tot taak te beslissen in alle zaken, welke zich voordoen met betrek king tot de toelating van dienstplichtige onder officieren, als bedoeld in artikel 1 van het capi tulantenreglement, tot een vrijwillige verbin tenis als militair ambtenaar bij de Koninklijke landmacht, alsmede met betrekking tot de plaat sing van militairen en gewezen militairen, be doeld in de artikelen 1 en 2, in betrekkingen als ambtenaar dan wel als spoorwegambtenaar. De capitulanten worden ingeschreven op can- didatenlijsten, wélke door den directeur van het centraal capitulantènbureau worden aangehou den. BELGRADO, 18 April (Reuter). De on lusten te Kerestinats en Rakitis nabij Zagreb, waarbij elf dooden zijn gevallen, hebben in het geheele land 'n groote beroe ring gewekt. Een speciale commissie is ingesteld om een onderzoek naar de feiten en de verantwoorde lijkheid vast te stellen. De Servische bladen verklaren, dat de zes jonge lieden, die te Kerestinats werden gedood, leden van de radicale Joego-Slavische Unie waren en geen wapens bij zich droegen. De Kroatische pers daarentegen beweert, dat zij tot de „Tchetniks" behoorden en vijandige kreten tegen de Kroaten uitten, terwijl zij bovendien gewapend waren. De boeren zouden hen zijn gevolgd om te voorkomen, dat zij een nieuwen moord pleegden, aangezien kort geleden de af gevaardigde Berkliatsjitsj was vermoord. Ook de dooden van Rakitis zouden „Tchetniks" zijn geweest. FREIBURG IN BREISGAU, 18 April. (D.N.B.) Een groep van 27 Britsche scholieren in den leeftijd van 12 tot 18 jaar, die niettegenstaande het slechte weer een tocht door het Schauinsland maakten, geraakten eerst in een dichten mist en vervolgens in een sneeuwstorm, zoodat zij verdwaalden. Zij konden geen weg meer vin den en dwaalden den geheelen dag rond en eerst in den laten avond werd hun hulpgeroep verno men. Men trok met sleden er op uit om de jon gens te zoeken. Later op den avond vernam de gendarmerie te Freiburg het geval en zond een afdeeling van den geneeskundigen dienst. De reddingsploegen slaagden er in alle jongens en hun leider te vinden; helaas waren evenwel vier jongens van vermoeienis en ontbering overleden, terwijl twee in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Een van hen is inmiddels overleden. MOERMANSK, 18 April (Stefani) Op de Barentsz-zee woedt hevig noodweer. De ijs- breker „Litke" heeft noodseinen uitgezonden, aangezien het schip dreigt te zinken. Ver scheidene booten zijn in allerijl van Moer- mansk vertrokken om hulp te verleenen. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur bemerkte men, dat het 460 B.R.T. metende stoomschip Hans Carl" van de reederij Mathies Co. te Hamburg, voor de Wester Eems in nood ver keerde. Het schip dreef langzaam in de richting van de uiterst gevaarlijke Eemsgronden. De motorreddingboot „Insulinde" van het station Oostmahorn en de Duitsche sleepboot „Albatros" zijn ter assistentie uitgevaren. Nader bericht men ons uit Oostmahorn, dat de noodseinen ook ontvangen waren door de reddingboot van Borkum, de „August Nebel- thau", welke eveneens ter assistentie vertrok. De „Albatros" had om twee uur het kleine vrachtstoomschip bereikt en deed terstond po gingen om vast te maken. Na twee uur ploe teren kwam het zoo ver. De beide inmiddels ge arriveerde reddingbooten bleven in de nabijheid tot de verbinding tot stand was gebracht. De .Albatros" heeft de „Kans Carl" de Eems opgebracht en verder veilig de haven van Em- den binnengesleept. t< no,. bnsv9ï Ingediend is een wetsontwerp tot nadere wijziging en aanvulling van de Indische Be drijven wet. Voorgesteld wordt een aanvulling van ar tikel 10 der Indische Bedrijvenwet waarbij herziening van de vastgestelde rentepercenta ges bij ordonnantie mogelijk wordt gemaakt. Dezer dagen verscheten het zeer uitvoerig prospectus voor de 43ste Ned. Nationale Bede vaart naar Lourdes, welke zal plaats hebben van 27 Juli tot en met 5 Augustus 1936. Zaterdag werd de vierde ronde gespeeld van het schaaktournooi te Margate. Flohr speelde met wit remise tegen Capablanca, zoodat hij zijn voorsprong behield. De resultaten van de vierde ronde waren: Hoofdtoumooi: StahlbergSir Thomas, afgebroken. Miss MenchikLundin, afgebroken. Milner Barry wint van Reilly. ••iiiiiiiiiiiitiiiiatiiiiiiiiimimti,,„m,linlllllll|lllll||llllllll|linilll,, „We hebben al het mogelijke gedaan om den vogel te knippen, mijnheer," wierp Bryce ietwat geprikkeld tegen. „We zijn Leslie, Ge rald's broer, nagegaan, en we hebben er zelfs een mannetje op uitgestuurd om te zien of hij ook trachtte zich met z'n broer in verbinding te stellen, 't Zelfde met z'n zuster. Zooals altijd is het signalement van den „moordenaar" rond- geseind en alle posten zijn gewaarschuwd. We hebben ook brieven ontvangen, die mannen aan wijzen van middelmatige lengte, met blond haar, uit het geheele land. Chatterton en Venning worden dag en nacht bewaakt en den vierden zullen we Chatterton's woning omsingelen. Ven ning zal eveneens bij hem komen. Zelfs zullen we den derden het Magdalena-kerkhof omsin gelen. U zult zich herinnerten, mijnheer, dat ons bericht was, dat tweemaal .een verschijning ge zien was bij het graf van George Wace en wei telkens vóór den moord door den „moordenaar" en wij meenden, dat het wel een onderzoek waard was." ,De jeugdige dwaas deed misschien den ge lofte op het vadergraf," bromde Sir Arthur, „en misschien gaat hij daar wel iederen keer heen, alvorens zijn wraak te nemen, In ieder geval, 't is jullie werk; Guest, haal me even de papie ren van de Marlowe bankzaak. Om één uur lunch ik met den commissaris." Guest ging de kamer door en keerde terug met een bundel papieren, dien hij uit een archief ge haald had. Hij overhandigde ze aan zijn chef en zoodra sir Arthur de kamer verlaten had, haal de hij zijn sigarettfènkoker voor den dag en of freerde Bryce. De ander schudde nijdig het hoofd en begon als een beest in zijn kooi in de kamer op en neer te loopen. Plotseling bleef hij staan, keerde zich om en keek met een vlammenden blik naar Guest. „Wat duivel, waarom liet je hem ook door je vingers glippen dien dag, daaronder bij de dok ken!" barstte hij vol gramschap uit. „Je had 'm, waar je hem hebben moest." Guest rookte kalm door, terwijl hij zijn oogten doodrustig op den woedenden Bryce gevestigd hield. „Ja," antwoordde hij luchtig, „ik had 'm, waar ik hem hebben moest. Dat wil zeggen, dat ik niets meer te pakken, of beter, te zien kreeg, dan een glimp van zijn leelijke tronie. Al wat ik voor mijn moeite kreeg, was 'n klap tegen mijn kaak." Hij glimlachte bedachtzaam. „Jij bleef maar netjes buiten schot met al je be zorgdheid voor je kostbare huid." Woedend kwam Bryce een stap voorwaarts. „Bang voor mijn kostbare huid, zeg je?" snauwde hij. „Je weet bliksems goed, dat ik probeerde Myra Wace uit te hoorten. Hij heeft een hoog idee van die zuster van hem en zij wist zeker waar hy was, als iemand het wist." „Ja, dat denk ik ook wel," spotte Guest. „Ze gaf nogal betrouwbare informaties, is 't niet? Wat dacht je. Natuurlijk zou ze haar broer wel verraden, niet? Geloof maar! Ze hield je aardig aan 't lijntje. Je trok af om de Esmeralda in de gaten te houden en terwijl je die boot wilde om singelen, waagde hij een aanval op mij, verbrij zelde haast mijn kaak en kneep er toen tus schen uit op de „Nemo," zijn motorboot. „Jammer, dat het heerschap je dten nek niet brak," viel Bryce woedend in. „Met jou was 't hem misschien wet gelukt, als je daar geweest was, maar je paste wel op die kans niet te loo pen. Heusch, 't is veiliger ver op de kaai, niet waar mr. Bryce?" tergde Guest koeltjes. „Alle duivels, wat bedoel je daarmee?" draai de Bryce zich om en woedend stapte hij de ka mer door, totdat hy tegenover Guest kwam te staan, die overeind was gesprongen en zijn han- j den in zijn zakken stak. „Wat ik zei," vinnigde Guest. „Hel en duivel! Je zult die woorden terugne- mten of ik zal jeschreeuwde Bryce razend. i „Wat moet ik, mannetje?" schamperde Guest op koddigen toon, terwijl hij met een spottenden grijns neerblikte op z'n kleinen, maar niettemin geduchten tegenstander. ,,'k Zal de woorden terugstompen in je ver- wenschte keel," stiet inspecteur Bryce uit. „Ga je gang maar," noodigde Guest, ,,'k zal je optillen." Een oogtenblik stond Bryce stokstijf tegenover hem, met woest fonkelende oogen, zijn vuisten ballende en weer ontspannende, als wikte hij het voor en tegen van een aanval op Guest, Dan Tylor remise met Sergeant. Flohr remise met Capablanca. Premier Reserve-toumooi A: Conde wint van Wood. Koltanowski—van Seters, afgebroken. Schelfhout remise met Kitto. Illingworth wint van Domenech. Eva—Fodger, afgebroken. Premier Reserve-tournooi B: Croker verliest van Sonja Graf. Koblenz remise met Klein. DewingJameson, afgebroken. TerrillCalduch, afgebroken. BuergerKnoppers, afgebroken. De afgebroken partij uit de derde ronde tus schen Terrill en Knoppers eindigde in remise. Op den tweeden dag van de wedstrijden om het wereldkampioenschap biljarten 71/2, welke te Keulen worden gehouden wist de Belgische titelhouder Van Belle wederom twee overwin ningen te behalen, waardoor hij thans met vier overwinningen en het beste gemiddelde van 12.37 de leiding heeft. De hoogste series werden tot nu gemaakt door Poensgen (Duitschland) en De Doncker (België) De resultaten van den tweeden dag waren: Foerster (Duitschland)Poensgen (Duitsch land) 300260; De Doncker (België)Van Besseleers (België) 300147; Van Belle (Bel gië)—Gasparin (Frankrijk) 300149; Cote (Frankrijk)Thielens (Duitschland) 300252; Van Belle (België)Thielens (Duitschland) 300155; Poensgen (Duitschland)De Donc ker (België) 300272; Cote (Frankrijk)Van Besseleers (België) 30081; De Gasparin (Frankrijk)—Foerster (Duitschland) 300293. De wedstrijden om het wereldkampioenschap driebandenspel te New-Yórk, zijn beëindigd Lee wist ook zijn laatste party tegen Lar/ache te winnen en wel in 45 beurten spelende met een gemiddelde van. 1.111. Hoewel dit geen wereldrecord beteekende dit staat op 1.135 mag dit toch een buitengewoon fraaie prestatie van den 24-jarigen Amerikaan wor den genoemd. Hij maakte in deze partij tevens de hoogste serie van het tournooi n.l. 10. De laatste uitslagen waren: Deardorff (V.S.) 50 61 6 0.819 Lagache (Fr.) 38 61 4 0.622 Tiedtke (Buitschl.) 50 64 6 0.781 Ankrom (V.S.) 47 64 6 0.734 Soussa (Egypte) 50 56 7 0.892 Robyns (Ned.) 38 56 6 0.678 Deardorff (V.S.) 50 91 7 0.549 Zaman (België) 42 91 4 0.461 Lee (V.S.) 50 45 10 1.111 Lagache (Fr.) 40 45 4 0.888 Lee is dus ongeslagen wereldkampioen ge-, worden'. Zaterdag won Perry te Weenen het enkelspel tegen den Oostenrijker Bawarowski gemakke lijk In drie sets met 64, 63, 6—0. Daarente gen bleven von Metaxa en Bawarowski in de meerderheid tegen Perry en Hughes, welke laatsten na harden strijd met vijf sets verlo ren, 6—3, 1—6, 2—6, 6—4, 6—3. In de promotie- en degradatie-competitie werd uitgesteld: Zevenbergen: ZVVMadesche Boys. Van het gewone competitieprogramma werd uitgesteld in de Eerste Klasse Zuid II: Dongen: DongenMULO; in verband met den huldigingswedstrijd: DongenBredasch B- i,ai bij gelegenheid van het 12 >/2 jarig bestaan der R.K.V.V. „Dongen". Uitgesteld werd verder: In de Tweede klasse Zuid IIB: Budel: BWHercules-Schijndel. Uitgesteld werd in de Tweede klasse West Ia: Laren: LVVSaestum. Utrecht: HMS 2—VVY 2. Ingelascht werd in de tweede klasse Zuid IIA: RoosendaalBSCLachapelle. AMSTERDAM, 18 April. Visch. Aangevoerd door 10 motorbotters, benevens consignatiezendignen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal, De Ruy- terkade, Amsterdam. Besomming der botters 15 -138, handschol per kist 910, schar 0.906.C0, tarbot per kg. 1.00, groote tongen per kg. 0.75 0.85, middeltongen per kg. 0.901.05, kleine ton gen per kg. 0.750.80, versche bokking per 100 stuks 0.28—0.30, panharing per al 0.400.45. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: aal per pond 0.200.36, versche bokking per 1C0 stuks 0.250.35, harder bokking per 100 stuks 0.60 0.65, spekbokking per 100 stuks 3.003.50, gar nalen per 15 kg. 3.00, panharing per tal 0.400.50. Slotkoersen April 18 17 16 15 Allied Chemical 196 1971/s 197 200 American Can Co 122 1237/8 125% 124% A i. Car. F.drv 36 36% 363/8 37 Am. Smelt. Ref. 79% 781/4 78% 821/4 Am. Tel. Tel 165 165 167 166 Am. Tobacco B. 92 92 91% 92 Am. Waterworks 23 23% 233/4 24 Anaconda Copper 38Vé 38% 39 39% Atchison Topeka 79 80% 821/4 831/4 Baltimore Ohio 20 201/4 207/g 2IV4 Bethlehem Stee) 586/e 59% 6OI/4 616/8 Canadian Pacific 12% 12% 123/4 127/g Case Treshina 1-3 166 169 1701/2 Chase National B. 37% 38 38 38 Ches. Ohio 57% 57% 577/8 57 Chicaao Rock Isl. 1% 2 2 2 Chrysler Motor 98% 99% IOOV4 1013/g Cities Service 51/4 51/4 51/4 47/8 Consol Gas N.Y, 321/4 321/4 33 33% Continental Oil 34% 34% 34% 341/4 7 Dawesl. 32% 32% 32% 32% 5% YounS 24% 24% 25 253/4 Deleware Huds. 45 45% 46% 48 Doualas Aircraft 63% 64% 63% 647/8 Dunont de Nem. 145% 147% 1491/4 150 Eastman Kodak 165% 165% 165% 1651/4 El. Bond Sh. 21% 217/a 22% 23% Genera) Electric 39% 40 40% 407/g General Motors 67% 67% 68 69% Good Year 30 301/8 30% 31% Hudson Motor 17% 17% 17% 177/g Illinois Centra! 24% 243/8 24% 25% Intern. Harvester 85% 87 85% 87 Intern. Nikkei 48% 481/4 49 49% Intern. Tel. Tel 151/4 15% 157/s 153/4 Kennecott Copper 411/4 40% 411/4 403/4 Koninklijke Olie 56% 56 55% 551/4 Missouri Pacific 2% 27/8 27/8 23/4 Idem pref. 5% 5% 57/8 53/4 Montaomery Ward 42% 43% 427/8 43% Nat. City Bank 34 34 34 34% Nat. Dairy Prod. 227/g 23% 231/4 231/4 New York Central 39 38% 397/8 40% North. Amer. Co. 27% 28 28% 29 Norfolk fit Western 225 228 230 230 Pennsylvania 327s 33% 333/4 33% Phillips Oil 46% 463/4 463/4 461/4 Proctor Gamble 45% 453/4 46% 461/4 Publ. Serv, N. J. 407/g 41 411/4 413/4 Radio Corporation 12% 12% 12% 12% Sears Roebuck 66 66% 66% 66 Shell Union Oil 17% 17 171/4 171/4 Socony Vacuum 14% 14% 14% 15 -cmthern Pacific 351/4 35% 363/8 363/4 Southern Railway I8I/2 163/4 17 17% Standard Brands 15% 153/4 16 16 Stand Oi) of N.-J 63% 64% 647/8 63 Tidewater Ass Oil 18 18 17% 17% Union Pacific 129% 1311/4 131 132% United Aircraft 24% 251/4 253/8 25% United Com A. 6% 6% 67/a 67/8 U. S. Leather 8 8 8 8% U. S. Rubber 31% 32% 33% 34% U. S. Steel 68% 683/4 693/4 707/g Western Union 851/4 85% 86% 871/4 Westinah. Electr. 117% 477/s 1181/4 119% 121 vtfoolworth Buildina 47%. 483/8 48 - ex div. - ex coupon. Mais Rogge Mei 63% Juli 627/g - Sept 617/g 62% 611/4 60% Mei 543/8 -% Juli 543/4 Sept.553/8 53% 54% 547/s Reuzel Mei 11.10 Juli 11.10 10.92% 10 92% Sept.11.10 Oct. 10.85 Winnipeg, 10.92% 10.70 18 April. 18 April 17 April 18 April 17 April Tarwe Gerst Mei 83% Juli 843/4 Oct. 85% 823/4 833/4 843/4 Mei 383/4 Juil 391/4 Oct. 38% 39% Rogge Lijnzaad Jim 43% Mei 44% Oct. 461/4 433/8 443/8 461/4 Mei 1.56 Juli I.531/4 Oct. 1.49 1.54 s/4 1.53 1.48 Haver Mei 313/4 Juli 321/4 32 323/g Oct. 31% 31% gedaan en laten, t bieden. nominaal NEW YORK, 18 April. Slotk. April 18 17/ 16 15 Brussel 16.92% 16.92 '6 92 16.92% Rome 7.88% 7.88% 7 88% 7.90% Madrid 13.66% 13.67 13 66% 13.66% Bern 32.61 32.60 32 61 32.60% Weener 18.75 18.75 8 74 18.75 Oslo 24.82% 24.82% 24 85 24.85 A'dam 67.89 67.90 67 91 67.92 Londen 4.94 4.94 4 94% 4.941/s Parijs 6.593/8 6.59% 6 593/4 6.593/8 Berlyn 40.25 40.25 40 25 40.26 18 April 17 April NEW YORK, 18 April. 18 April 17 April Suiker Mei 2.81-83 2.83-84 Dec. 2.73 N 2.71-74 Juli 2.80-81 2.80-81 Jan. 2.65-66 2 65-66 Sept 2.80-81 2.80-81 Mrt. 2.60-61 2 60 61 Rubber Standaard Mei 16.05 t 16.09 Oct. 16.31— 16.33— Juli 16.17 f 16.19 t Dec. 16.39 f 16.41 t Sept. 16.27 t 16.29 t Jan 16.43— 16.45- - Mrt. 16 52 f 16.53 t Katoen Mei 11.46-47 11.39-40 Dec. 10.46-48 10 44- - Juli 11.14-15 11 10— Jan. 10.51- - 10 48— Oct. 10 45-46 10 42- - Mrt. 10.59-60 10.53- - Tin Loco 46.871/2 46.60 Termijn 46.37% 46.10 Koffie (Rio) (Santos) Mei 4 62— 4.63- - Mei 8.14 8.16-17 Juli 4.76-77 4.77— Juli 8.23— 8 24— Sept 4.89 4.90- - Sept 8.31-32 8.32-- Dec. 4 98 4.99— Dec. 8.38-40 8 40- - Mrt. 5.04— 5.05- - Mrt. 8.46- 848-49 Opgegeven door V. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties). Surséance van betaling: Surséance W. P. D. Somer, Scheveningen. Door het in kracht van gewijsde gaan van het vonnis van homologatie van het aangeboden accoord is bovengenoemde surséance geëindigd. Uitbetaling ten kantore van mr. R. P. Besseling, Amalia van Solmsstraat 141, Den Haag, op 17 en 20 April 1936 des v.m. tusschen 9 en 12 uur. Paillet verklaard 16 April: J. de Lange, garagehouder, Noordwijk, Molenstraat 20. M. W. Maat, wed. van -A. A. Steinman, han delende onder den naam Technisch Bureau A. A. Steinman, Den Haag, Amalia van Solmsstrat 41. A. J. de Groot, handelende onder den naam Algemeen Advies en Adm'inistratiebureau. gewoond hebbende te Den Haag, Anna Paulownastraat 31a, thans z-onder bekende woonplaats. J. Brouwer, Den Haag, Van Galenstraat 74. A. M. Van Winden J.Mzn., landbouwer, Noot dorp. H .K. Kinkensieper. koopman, Bergen (N.-H.). P. M. de Vries, Heer Hugowaard-Zuid. J. O. J. Spanjaard, koopman, Alkmaar, Langestraat. E. Vlossing, zakkenhandelaar, Alkmaar, La- moraalstraat 7. 17 April: Th, Chr. Hervers, zadelmaker, Til burg, Hesperenstraat 14. L. van Dongen, Oud Gastel, Roosendaalsche- weg. L. Pellens, Hoeven, Markt. D. Visser, groentenhandealar, Langelagte 86. Veendam. T. Hoekstra, caféhouder. Folbert. S. Overzet, Spilsluizen 47a, Groningen. J. Nederhoed, voerman, N. Binnensingel 185, Groningen. J. Wieringa, aannemer, Wehe gem. Leens. Mej. A. Nieborg, Awewg 7a, Groningen. W. Bloemers, kapper, Eindhoven, Groote Berg 34. Gerard Rutten. meelhandelaar, Gennep. M. Peters, metselaar en aannemer, Boxmeer, Kreupelhuls. A. B. M. Alberts, koopvrouw, in manfuac- turen. Heerlen, Emmastraat. Y. van Vuuren, zonder beroep, Culemborg, Heerenstraat 38. T. A. van Vuuren, zonder beroep, Culem borg, Heerenstraat 42. In de week van 14 t.m. 18 April 1936 weraen in Nederland 72 faillissementen uitgesproken. Vernietigd het faillissement van J. v. d. Toorn. Hilversum. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van: L. de Groot, Ermelo: E. Hof man, Nunspeet; J. de Ruyter Jzn., Noordwijk. H. Roelsma, Den Haag: F. A. J. W. Donders, Den Haag; G. L. Van Ewijk, Voorburg; W. Sikkema. Warum; C. van Oosterom. Eindhoven; H Th. v d. Heyden, Haaren; w. Melis, Eindhoven. 18 April 17 April Tarwe Me 1016/8-% 100-997/g Juli 94-937/8 917/8.% Sept 921/4-92 89%-% CHICAGO, 18 April Haver Me) 27%-- Jull 27%-- Sept. 28% - - 18 April. 17 April 27 -- 27% - - 28% j isn-'M.'.-aboib <Mton»sfv> jrootéisla ral» ioob BINNENLANDSCHE HAVENS 1IJMUIDEN. Aangekomen 18 April: Tawali, m.s„ Java laatst Londen. Vertrokken 17 April: Circe, s., R'dam. Uitgaande vastgemaakt: Rhea, m.s., Aarhuus; Sambre, m.s., Parijs; Brunla, s.. Oslo. Aangekomen 18 April: O IX, O X O XI, duikbooten, Den Helder; Johanne, s., Londen; Flandria (Zweed), s., R'dam; Britannica, s„ Lon den. Uitgaande vastgemaakt: Berkel, s., Casablanca; Gateshead, s., Newcastle. AMSTERDAM. Aangekomen 17 April: Excelsior, m.s., Zaandam, repareeren, Motorkade, Kamp man. 18 April: Tawali, Java, stukgoed, Sumatrakade, Mij. Nederland. Aangekomen 18 April: O IX, O X en O XI, duikbooten, Den Helder, De Ruyterkade, Steiger Van Es van Ommeren; Johanne. Londen, bun keren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Flandria (Zweed), R'dam, stukgoed. Zeeburger kade, Verg. Cargadoorskantoor Britannica, Lon den, vleesch, Handelskade, Ruys C'o. Vertrokken 18 April: s., Leith; Gudur, s., Mal- mo; Vechtstroom, s., Huil; Astarte, s., Bremen; Hontestroom, s., Londen. MIJ. OCEAAN MYRMIDON, 18 April van Batavia n. Amst. DOLIUS, Java n. Amst., 17 April te Marseille. MM. NEDERLAND TAWALI. 18 April van Java te Amst. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis, 17 April van Singapore. SEMBILAN, 17 April van Hamburg naar Amst. CHR. HUYGENS, thuisreis, 17 April van Gi braltar. POELAU TELLO, thuisreis, 18 April van Port Said. JOHAN DE WITT, uitreis, 17 April van Colombo. POELAU LAUT, 16 April van Belawan naar Singapore. KON. NED. STOOMB. MIJ. DEUCALION, 17 April van Fiume naar Bari. EUTERPE, 17 April van Bordeaux n. L. Pallice. HERCULES, 17 April van Caida naar Malta. OBERON, 17 April van Lissabon naar Amst. ODYSSEUS. 18 April van Amst. te Kopenhagen. PERSEUS, 18 April van Gothenburg te Aarhuus. STELLA, 17 April van Limni naar Yerakini. ULYSSES, 17 Anrll van Gibraltar naar Oran. BARALT, 11 April van Curacao naar Windwar- eilanden. MIDA9, 12 April van Curacao naar San Domingo. ATLAS, 10 April van Curacao naar Haiti. BAARN, uitreis, was 17 April 12 uur 40 n.m. 60 mijlen Z.O. va;n Lands End. INO, uitreis, was 17 April 9 uur v.m. 40 mijlen O. van Niton. RHEA. Amst. naar Aarhuus, 17 April te IJmuiden vastgemaakt. ROTT. LLOYD SIBAJAK, thuisreis, 21 April V.m. 7 uur te Marseille verwacht. met een onverstaanbaren snauw wendde hy zich van hem af. Inspecteur Guest, de oogten spottend gericht op den rug van Bryce, greep naar de telefoon en gaf staande een nummer op, steeds zijn oogen op Bryce gevestigd. „Hallo? Wimbledon. Inspecteur Canning daar? Wablief? O, ben jij 't Canning? Met Guest. Zeg, laat dat zaakje mor genavond niet loopen, hè? Mooi! Hè? O, op een dertig pas afstand, houd je buiten zicht. Je moet den kerel niet laten schrikken, hoor. 't Graf van Wace ligt juist tegenover de spoorbaan. In orde." Hij legde dten hoorn neer, ging weer zitten op de punt van de schrijftafel van den chef en nam een blad papier op, dat daar lag. „Tamelijk algemeen, die beschrijving van Ge rald Wace," ving hij weer aan. „Blond haar, dito wenkbrauwen, rond gelaat, bruine oogen. Lengte pl.m. vijf voet tien, en slank. Water aan ontbreekt zal Leslie Wace wel aanvullen. Dit," en hij duidde op de beschrijving, „past hem zoowel als Gerald." Bryce bromde: „Nu jij moest het wetten. Bui ten Peters ben jij de eenige, die hem heeft ge zien en hij heeft zich nooit laten bang maken. Dat heeft men ondervonden in een worsteling met hem, in dien nacht, toen Lacey stierf. Dat heb je wel in de gaten gekregten, niet?" „Zeker," gaf Guest toe, vergenoegd glim lachend, „maar daar ik slechts toekeek, zul je inzien dat mijn wetenschap maar beperkt is.... Tusschen twee haakjes, net als Dickens in zijn Pickwick, als ik me niet vergis, ik kan niet zien wat er achter me gebeurt, 'n Tamelijk algemeen gebrek, naar men zegt. Bovendien, de kerel was waarschijnlijk vermomd. Tusschen twee haak jes, weet je iets van zyn broer?" vroeg Bryce bedachtzaam. Guest geeuwde. „Wien bedoel je Leslie? Niet veel. Nogal eten nette vent. Assuradeur van den Lloyd of zoo iets, is 't niet? Waarom?" „O, niets," antwoordde Bryce. ,,'t Viel me juist in of het niet de moeite waard zou zyn om voortaan dien lieven Leslie een beetje nauw keuriger na te gaan. Niemand schijnt zich veel om hem te bekommeren. Laat hem eens vrij spel." „Onzin!" antwoordde Guest met klem. „De chef staat voor Leslie in. Hij is bevritend met Wally, een zoon van den ouden Chatterton, en vader Chatterton houdt zoowel van Leslie als van Myra. Bovendien, Leslie heeft zich nooit op het moordtooneel vertoond." „Hoe weet je, dat hy dit niet heeft gedaan?" lachte Bryce spottend. „Hoe weet jij, dat hij dat wél heeft?" was het evenzoo spottende antwoord. „Ik weet het niet," snauwde Bryce, „Angela Morrel was zijn verloofde immers en Morrel is dood." Inspecteur Guest wuifde luchthartig met zijn hand. „Toevallig, Het feit, dat iemand verloofd was met het meisje, wier vader jammerlijk ver moord werd, zou in het wetsverloop als voldoen de grond beschouwd worden om den verloofde van het meisje aan te houden." Bryce verkoos niet op dat sarcasme in te gaan. „Er mag iets van aan zijn, 't blijft toch 't zelfde," hield hij nog vol. „H'm, zeer waarschijnlijk," geeuwde Guest, „daar zou ik m'n hoop maar op bouwen." Bryce zette een zuur gezicht en veranderde van onderwerp. „Van Wally Chatterton gesproken," merkte hij op. „Ik zou niet graag in den waan verkee- ren, dat het heerschap recht te vertrouwen is en strikt eerlijk; ik gevoel me geneigd dat te be twijfelten." Nu nam inspecteur Guest zijn collega eens in ernst op. „Ja, dat is zoo," gaf hij toe. „Ik heb uit zeer betrouwbare bron vernomen, dat men hem ge zien heeft in gezelschap van Naisuki, en dat hij ook dien sluwen vent in Mayfair bezocht heeft." Bryce sprong op. „Is dat waar? Naisuki zeg je? 't Zou mij verwonderen; als wij ooit vat op dien kerel krijgen. Langzaam schudde Guest het hoofd. „Tenslotte is hy niet meer dan agtent, maar verbazend knap, dat moet ik toegeven. De man, dien wij zoeken, is de man, die den handel in verdoovende middelen in handen heeft hier in Londen, de man, die achter Naisuki staat en, als de vermoedens van den chef eenigszins het doel nabij zijn, Chatterton senior is." Bryce bleef zwijgen en Guest ging staan. „Met je verlof," sprak hij, „ik volg het goede voorbeeld van den chef en ga lunchen. Tot. da delijk." Zachtjes sloot hij de deur en Bryce wierp een fonkelenden blik op de argelooze paneelen van de deur. Daar ging de deur weer open ten Guest stak zyn knappen kop weer naar binnen. iWordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2