STADS I E U W S MAANDAG 20 APRIL 1936 Begrafenis C. Middeldorp R.K. Hotel- en Café-geëm ployeerden BURGERLIJKE STAND De hevige sneeuwval in W est-Duitschland Door Duitsche douane beschoten Mislukte poging om bloembollen te smokkelen België-Nederland In 1937 weer te Antwerpen? De nieuwe onderkoning van Britsch-Indië K. N. V. B.-BEKER KennemersP. S. V. 04 Engelsche League WIELRENNEN OPENINGSWEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE RiethovenVerschoor winnen den 50 K.M.-koppelkoers H. R. C. Excelsior R. K. W. V. Achilles UITBREIDINGSPLAN BLOEMENDAAL Rondom oude P. E. N.-gebouw STADSSCHOUWBURG De honderdste „Betje" GEMEENTERAAD Tuinbouw en Plantkunde Feestavond Schouwburgnieuws Is propaganda feest? De in Italië gevangen Britten weer vrij Eigenaardige methoden van verhoor en behandeling Hoog water te Venetië Troepenbeweging aan de Zwitsersche grens Overstroomingen en storm in Zweden Spaansch ambassadeur te Londen afgetreden UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HALFWEG HILLEGOM OVERVEEN VELSEN STAAT VAN BESOMMINGEN H. S. V. de Kampioen ZWEMMEN ZWEMFEEST IN HET SPORT- FONDSENBAD Nieuw estafette-record gevestigd HONKBAL Toumooi van „Schoten" N-l-E-T-N-A-A-S-T-E-bK-A-A-R ét>T(k> Noodweer houdt nog steeds aan OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE kend staat, die dit gedeelte van het feestpro- gram voor haar rekening heeft genomen. Bo vendien is er muziek ter opluistering en in de pauze een verloting van fraaie prijzen. Naast feest ook propaganda: de heer H. B. v. d. Sande houdt een rede op de bekende ma niet: kort en bondig. Daar zal iedereen gaarne naar luisteren. Iedereen, dat wil zeggen: boven de zestien jaar. Maar voor allen boven dezen leeftijd is de toegang dan ook volkomen vrij, zoodat de zaal in de Zoetestraat Donderdag avond wel propvol zal zijn. In de St. Jozefkerk aan de Jansstraat werd hedenmorgen^ de plechtige H. Requiemmis opgedragen voor de zielerust van den heer C. H. Middeldorp, eerelid van de St. Vincentius- vereeniging, door kapelaan W. F. Versteeg met assistentie van kapelaan W. Westerhoven en kapelaan F. Mol. De absoute op het katholieke gedeelte van de algemeene begraafplaats waar daarna de begrafenis plaats vond, werd verricht door kapelaan Westerhoven. Talrijke personen bewezen in de kerk en op het kerkhof den overledene de laatste eer, o.a. een deputatie van de St. Vincentiusvereeniging met zeer vele leden en vertegenwoordigers van andere organisaties, waarvan de heer Middel dorp bestuurslid is geweest. De lijkkist werd volgens een oud en schoon gebruik door zes Vincentianen naar de groeve gedragen. De afd. Haarlem van den Ned. R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurantgeëmployeer den ,,St. Antonius" hield een nachtvergadering in „St. Bavo". Na een kort inleidend woord van den voorzitter, den heer Schluter, hield de heer H. J. Kuiper een rede over de noodzakelijkheid om in dezen tijd ook tot economische ordening te komen. Nadat spr. de liberalistische en marxistische stelsels had besproken, schetste hij de taak en de positie van de Katholieken in deze dagen. De Katholieken staan' ten opzichte der sa menwerking als een rots in de branding, er behoeft niet gemarchandeerd te worden, want wat jaren geleden gepropageerd werd, is ook nu van kracht. Alles is opgebouwd op de eeuwi ge beginselen en daarom zal ook door ons de solidariteitsgedachte steeds worden verdedigd. Wij moeten krachtdadig meehelpen aan de economische ordening: werkgevers en werkne- nemer moeten elkaar meer dan ooit vinden om de bedrijven in stand te houden. In dit ver band wekte spr. op tot krachtige organisatie ook voor de menschen, die in het hotel- en cafébedrijf werken. Na de pauze sprak het hoofdbestuurslid de heer Bijsterveld, over: „Wij en samenwerking". Na deze beide redevoeringen ontspon zich een aangenaam debat. Geboren: 18 April: d. van J. Goedemans Kamphuis: z. van C. C. MooreWeijers; d. van G. M. WagemakerHeemskerk; d. van A. C. HeijermanHessen; z. van A. A. A. Pollé Bel; z. van A. A. E. DenijsKlipp; z. van M. de Winterv. d Wolf; d. van H. Jongsma Braaf; 19 April: d. van J. KaartSchreuder; 20 April: d. van J. E. SmitHulsbergen. Overleden: 18 April: J. M. Peeterman Winkel, 87 jaar, Kloosterstraat; G van Baten burgIntveld, 73 jaar, Archipelstraat; L. de Beurs, 69 jaar, M. v. Heemskerkstraat; M. E. v. Duijn, 33 jaar, Vergierdeweg. BERLIJN, 18 April. CD. N. B.) Uit Keulen wordt gemeld, dat men nog niet heeft kunnen uitmaken, welken invloed de sterke sneeuwval op het treinverkeer heeft gehad. Verschillende sneltreinen hebben acht uur vertraging. Ook te Groot-Dortmund is aanzienlijke schade aangericht. In de wijk Aplerberg is het dak van een in aanbouw zijnde hal ingestort, waar bij drie personen gewond werden. In het Zuid-Westen van Westfalen is de sneeuwval opgehouden. In Sauerland zijn de stroomen sterk gewassen. Men vreest voor over stroomingen. De schade is bijzonder groot in het Westelijk deel van den Palts. De telefoon verbindingen tusschen Mannheim, Kaiserlau- tern en Zweibrücken zijn verbroken. In Wuerttemberg ligt hier en daar anderhal ve meter sneeuw. De Duitsche douanebeambten hebben onder de gemeente Walbeek, gelegen in de onmid dellijke nabijheid van het Noord-Limburgsche plaatsje Arcen, een vrachtauto aangehouden, afkomstig uit Venlo. waarop zich drie duizend K.G. bloembollen bevonden, welke frauduleus waren ingevoerd. De auto was via een binnenweg even benoor den Venlo, de grens gepasseerd. Toen de chauf feur, die tot dan toe geen last had ondervon den, de Duitsche gemeente Walbeek naderde, werd zijn auto plotseling beschoten door een tweetal Duitsche douanebeambten, die zich ver dekt achter een boerderij hadden opgesteld. De chauffeur zag zich weldra genoodzaakt zijn auto tot stilstand te brengen. Hij sprong uit den wagen en vluchtte de bosschen in, waarbij de Duitsche kommiezen hem tal van schoten na zonden. Dank zij het bedekte terrein wist hij veilig de Limburgsche grens te bereiken. De auto is door de Duitsche beambten an be slag genomen. De lading was afkomstig uit Haarlem en be stemd voor Essen. Het is bekend, dat een comité, bestaande uit de heeren van Bree en Martougin reeds ge- ruimen tijd pogingen in het werk stelt den landenwedstrijd BelgiëNederland weer te Antwerpen te doen verspelen. Naar gemeld kan worden zijn de noodige gelden om het Ant- werp-stadion te vergrooten, door tusschen- komst van de stad Antwerpen, de provincie en enkele particulieren thans bijeen, zoodat men mag aannemen, dat in 1937 de jaarlijksche ont moeting weer in de Scheldestad zal worden gehouden. De Wijkers hebben het tegen een zeer goed spelend P.S.V. niet kunnen bolwerken. De stoere zuidelijke eerste klasser heeft echter heel hard voor dit resultaat moeten werken en daar de Kennemers zich zichtbaar spaarden voor den beslissingswedstrijd tegen Zandvoort, verwon derde dit resultaat. Bij P.S.V. spande de ach terhoede met v. Run en Lanegger aan het hoofd de kroon en er was voor Groot c.s. geen door komen aan. In de P.S.V.-voorhoede viel vooral het spel van linksbuiten de Visser op. De Eindhovenaren hadden voor de rust het windvcordeel en oefenden een geregelden druk op het Kennemerdoel uit. De verdediging weerde zich hier echter kranig en beperkte den achterstand met de rust tot 02. Eens kreeg Steeman een goede kans voor een tegenpunt, doch v. Run redde op het nippertje. Hoewel de Kennemers na de rust meer aan vielen, waarbij Groot enkele keeren juist naast schoot, bleef de Philipsplceg toch het beste spel leveren. Op fortuinlijke wijze belandde echter een hoekschop achter v. Urk: 03. Nog een maal wist Hunting te doelpunten en met een verdiende overwinning voor P.S.V. kwam het einde. In de uitslagen der Engelsche Leaguewed strijden in ons Zondagochtendblad staat ver meld, dat Manchester City van Sheffield Wed nesday verloor met 03. De uitslag moet echter zijn: Manchester CityWolverhampton Wan derers 21. Voorts werd nog de ontmoeting Stoke CitySheffield Wednesday gespeeld, die door Wednesday met 30 werd gewonnen. Antur. 2e Serie: 1. Koelemeyer. 2. Sterke n.g. Graaf v. Hessels. Finale: 1. Koelemeyer. 2. Laan. 3. Teye. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag onder groote belangstelling baanwedstrijden op de Halfwegsche wielerbaan. De uitslagen waren: Afvalwedstrijd over 20 ronden voor C-klasse: 1 J. Jcnker. Sprint over 3 ronden A- en B-klasse: le serie 1 Duivenvoorde; 2 Van Haarlem; n.g. W. Koe kenbier; 2e serie 1 Korthals; 2 Ekel; n.g. J. Wegman; 3e serie 1 E. Vlugt; 2 L. Koekenbier; n.g. A. Bos; herkansing 1 L. Koekenbier; 2 Ekel; 3 van Haarlem; halve finale: le serie 1 E. Vlugt; 2 Koekenbier; 2e serie 1 Korthals- Duivenvoorde; finale 1 P. Korthals; 2 E. Vlugt; 3 Duivenvoorde; 4 L. Koekenbier. Wedstrijd over vijftien ronden voor Junioren met een eindklassement: 1 Cleef Jr.; 2 Van Dok; 3 Rooijers; 4 Buurman; 5 Walgien Jr.; 6 Schaaf. Overigen uitgevallen. Achtervolging tusschen de Gebr. Walgien over 15 ronden gewonnen door J. Walgien met 10 M. voorsprong. Afvalwedstrijd over 20 ronden voor Junioren: Cleef. Koppelwedstrijd C-klasse over 75 ronden met drie klassementen: 1 J. WalgienJas 14 pnt.; 2 L. Walgien—Besseling 11 pnt.; 3 Jonker- Bosch 10 pnt.; op 2 ronden: 4 EversTeeuwen; 5 WilkensJansen; 6 JansenDe Jong. Koppelwedstrijd voor A- en B-klasse over 100 ronden met vijf klassementen: 1 Van Haar lemMatze 14 pnt.; 2 E. VlugtL. Koekenbier 9 pnt.; op een ronde: 3 L. Koekenbier 11 pnt.; 4 KorthalsWegman 4 pnt.; op twee ronden: 5 EkelA. Bos. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag jj. een tiidrace over 400 M. De uitslag is als volgt: 1. W. Klomp, 33 sec.; 2. Koelemij, 34 sec.; 3. J. Rusman, C. v. d. Veer, J. Sieverding, 35.2 sec.; 4. J. Hobbelen, 5.3 sec.; 5. J. Roozenkrans, A. Schoorl, 35.4 sec.; 6. J. Stet 36.2 sec.; 7. S. Schrama 37.4 sec.; 8. A. v. Sprundel 38,3 sec.; 9. W. Hobbelen 39 sec. B. en W. van Bloemendaal stellen voor voor- loopig vast te stellen een partieele herziening van het uitbreidingsplan voor <fe gemeente, met betrekking tot de gronden, omgeven door den Bloemendaalscheweg, de Korte Kleverlaan, den Verbindingsweg en de achterzijde van aan dien weg gelegen perceelen, de Ign. Bispincklaan en de achterzijde van aan dien weg geleden per ceelen, de Dr. D. Bakkerlaan en de achterzijde van aan dien weg gelegen perceelen. i Met eenig vertoon was aangekondigd, dat Za terdagavond in den stadsschouwburg een gala opvoering zou plaats hebben van het tooneel- spel „Betje" van den Haarlemschen auteur Henk Bakker, bij gelegenheid van de honderd ste opvoering. Het werd gelukkig een doodge wone avond, met dit verschil echter, dat de rchouwburg zeer goed bezet was met een en thousiast publiek. Er werden zelfs, nog geluk kiger, geen toespraken of hoogdravende huldi- gings-speeches gehouden. Alleen.... er waren aan het slot van deze honderdste opvoering veel bloemen en kransen voor de acteurs en actrices w.o. speciaal voor Esther de Boerv. Rijk en Jaap v. d. Poll. Geen toespraken, maar een bui tengewoon hartelijk applaus, dat eenige minuten lang duurde en dat tenslotte aanzwol tot een ovatie voor onze oudste Nederlandsche actrice, die Henk Bakker's „Betje" weer op zoo'n aan trekkelijke wijze liet leven. Entooneel- menschen hebben meer aan een algemeen ap plaus dan aan honderd mooie woorden van een feestredenaar in smoking. Bakker bleef beschei den op den achtergrond, een houding die allen lof verdient en van eerbied getuigde jegens mevrouw de Boerv. Rijk. De agenda der vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 22 April 1936 des namiddags te 1.30 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds te 8 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof) vermeldt o.a.: Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift D. Peereboom om eervol ont slag als hoofd van school no. 33. Balans enz. 1934-1935 woningvereenigingen. Verleenen medewerking verbetering afschei ding Bijzondere School Zomervaart. Vergoeding art. 100 L.O. Wet 1920. Terugneming uit het Woningbedrijf enz. a. Esschilderstraat 23 en Rustenburgerlaan 44 A— 44A rood; b. Spaarnwouderijtraat 33. Verkoop grond: Jan Gijzenkade, Bisschop Callierstraat, Orionweg, de Ruijterplein. Verkoop perceel Westkolk no. 44. Onteigening perceel Esschilderstraat. Instelling rechtsvordering wegens verande ring bestemming Marsstraat 8. Verzoekschrift O. E. Schmid inzake verande ring bestemming perceel Westerhoutstraat 26. Beroepschrift N.V. Expl. Mij. „De Magnolia" tegen weigering bouwvergunning voor 26 woon huizen aan den Vondelweg. Wederkeerige hulpverleening bij de bestrij ding van brand. Wijziging verordening heffing precario rechten. Aanvulling Algemeene Politieverordening (voetgangersverkeer) Voorstel mr. Blankevoort inzake opheffing toonkamer gasbedrijf. Wijziging verordening dienst Maatschappe lijk Hulpbetoon. Deelneming in een te stichten Borgstellings fonds. Aanwijzing plaats burgemeester Maarschalk- bank. Schrijven B. en W. inzake voorstel-van Tete- ring instelling Commissie bevordering bloei van Haarlem. Benoeming: a. twee leden Commissie van Toezicht Frans Halsmuseum; b. voorzitter en leden Commissie voor de Werkloosheidsbestrijding; c. tijdelijk leeraar Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs; d. hoofden scholen voor openbaar lager on derwijs nrs. 3, 7 en 33. De afdeeling Haarlem en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde vergadert op Dinsdagavond kwart over 8 in ho tel Lion d'Or. Op de agenda staat: uitreiking der diploma's van den teekencursus, onderlinge tentoonstelling en lezing met lichtbeelden door den heer C. Sipkes over het onderwerp: Plan tenleven in zijn onderling verband en in ver houding tot de begroeiing van onze duinen en den plantengroei in de omgeving. Mevr. H. J. Hesien—Heek, inspectrice der ge meentewoningen te Haarlem-Noord, organiseert Woensdag 22 April a.s. des avonds om half 8 voor de bewoners der gemeente woningen een jaarlijkschen feestavond in de gymnastiekzaal aan het Weltevredenplein. Het belooft een vroolijke avond te worden. O.a. verleenen weer hun medewerking een dameskoortje en de heer Bertram, accordeon-humorist. De Tooneelgroep „Het Masker", Dir. Ko Ar- noldi, zal in dit seizoen Vrijdag 24 April voor de laatste maal optreden en wel met het groote tooneelwerk „Elisabeth de vrouw zonder man" naar het Fransch bewerkt door André Josset, met mevr. Else Mauhs, Georgette Reyewsky, Ko Amoldi, John Gobau, Cruys Voorberg en Louis Gimberg in de hoofdrollen. De décors zijn vervaardigd door Prof. H Rosse, alsmede de costumes die door mevr. Else Mauhs gedragen worden. De regie is gevoerd door Ko Amoldi. Het is een prachtige voorstelling; algemeen en enorm succes. Dit kan men zich afvragen bij het lezen van het programma eener uitvoering, welke Don derdagavond 23 April in de tooneelzaal van de R. K. MSlitairenvereeniging wordt gegeven. De ze propagandaavond met een feestelijk karak ter op dezen feestavond van propagandisiischen aard ziet er wel aantrekkelijk uit. Er worden twee tooneelstukken vertoond: een levensschets in drie bedrijven onder den gevoe- ligen titel „Terug naar Moeder", en een grap in twee acten, „Mechanische Dienstbode". Het is de Amsterdamsche R K. Dames toon eelév.b „Servus", welke in de hoofdstad uitstekend be- Berichten reeds geplaats in een deel onzer vorige oplaag. PARIJS, 18 April. Uit Nice wordt gemeld, dat de En'gelschen, Johnston en Privett, die te Ventimiglia door de Italiaansche politie waren vastgehouden, in vrijheid zijn gesteld. Johnston heeft verklaard, dat zij door twee Italianen in uniform .werden gearresteerd, toen zij bij de Fransch-Italiaansche grens wandel den. Te Ventimiglia werden ze in een gewone gevangenis opgesloten. Zij ontvingen twee la kens en tweemaal per dag brood, water en soep met macaroni. Toen in zijn zakken twee kaartjes van de landstreek werden gevonden, werd hü van spionnage beschuldigd. Nadat zij ten minste vijftien malen onder vraagd waren, werden zij Vrijdagochtend zon der eenige verontschuldiging losgelaten. Bij iedere ondervraging moesten zij de na men opgeven van hun ouders en grootouders. Op het laatst maakte men daar een spelletje van. Johnston zal de aangelegenheid de volgende week bij zijn terugkeer in Engeland bespreken met den vertegenwoordiger van zijn district in het Lagerhuis. NEW DELHI, 18 April (Reuter) Heden morgen heeft met groot ceremonieel de nieuwe onderkoning van Britsch-Indië, lord Linlithgow, den eed afgelegd. LONDEN 18 April. (Havas). De diplomatieke medewerker van de Manchester Guardian be richt, dat sedert enkele dagen een aanzienlijke troepenbeweging in het gedemilitariseerde gebied aan de Zwitsersche grens merkbaar is. STOCKHOLM, 18 April Sedert twee dagen is de toegang tot de haven van Stockholm ver sperd door het slechte weer. Vijftien schepen wachten buiten de haven, tot de storm gaat liggen. In Midden- en Zuid-Zweden hebben overstroomingen groote schade aangericht. In het district Kalmar staan groote oppervlakten onder water. MADRID, 18 April (Reuter) Bevestigd wordt, dat de Spaansche ambassadeur te Lon den zijn ontslagaanvrage heeft ingediend, welke is aanvaard. Gevonden en terug, te beKomen bij: A. Det- mar, Frans Halsstraat 26zw„ Haarlem, een zak mes; T. v. d. Weide, Dompvloedslaan 11, Over- veen, twee sleutels aan ring A 13132 en 31312; A. Broomans, Van Ewijckweg 6, Bloemendaal, een verm. gouden ring; Kennel Haerlem, een klein zwart hondje; A. Bijl, Burgemeester Sand- bergstraat 15, Haarlem, een zilveren rozenkrans; Timmer, Iepenlaan 17, Bloemendaal, een da- mestasch met inhoud; j. Handgraaf, Alb. Thijm- laan 17, Bloemendaal, een damesarmbandhor loge; v. d. Pavert, Bleekerspad 5, Bloemendaal, een kanten kraagje; R. Stoffer, Bosch en Duin laan 12>, Bloemendaal, een Engelsche sleutel; aan den Politiepost te Aerdenhout, twee dames hoeden, een nummerplaat G 66217, een collier, een blauwe ceintuur; aan het Bureau v. Politie Overveen, een hermelijnstaartje, een bril met hoornen montuur, een huissleutel. Jaarvergadering „Bloemendaals Bloei" De ze vereeniging houdt op Vrijdag 24 April, des avonds om 7.30 uur in het gebouw D.O.M.I. aan het Zandvoorterpad te Overveen haar jaarver gadering. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte (jaarverslagen, bestuursverkiezing, vaststelling begrooting, enz.) zal de heer Mr. P. Tideman om 8.30 uur een causerie met lichtbeelden hou den over Oud-Bloemendaal. Kasgeldleening van f 30.000.B. en W. stellen den Raad der gemeente Haarlemmer- liede en Spaamwoude voor hen te machtigen ten laste van den dienst 1936 een kasgeldleening aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste f 30.000.tegen een rente van ten hoogste 5% 's jaars en deze leening weer geheel af te lossen vóór of op 31 December 1936. Gemeenteraad Er wordt een openbare ver gadering van den Raad der gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude op Zaterdag 25 April, des voormiddags om 10 uur gehouden. De agenda vermeldt o.a.: Voorstel inzake verzoek sluitingsuur café's. Wijziging voorwaarden aan-, leg straat westzijde Duikersloot. Verzoek beta ling kosten schutting R.K. School Houtrakpol- der. Aangaan kasgeldleening. Vaststelling kohier straatbelasting. Vergadering met gesloten deu ren. Geslaagd Onze plaatsgenooten, de heeren G. W. A. Boing en B. J. A. M. Boing slaagden te Amsterdam voor opticien (Diploma A), toe gekend door de vereeniging „Vakonderwijs voor opticiens". De voorzitter deelde mede, dat mej. van Kes- teren heeft bedankt als lid en bestuurslid we gens haar ajs. huwelijk. De voorzitter wijdde eenige welgekozen woorden aan het scheidende bestuurslid. Uit naam der vereeniging zal haar een stoffelijk blijk van waardeering worden aangeboden. Als toegevoegd lid van den Ned. R.K. Volks bond werd aangewezen de heer J. dé Jong, be stuurslid van dien bond, in de plaats van den heer C. Schrama. De voorzitter deelde voorts mede, dat ter stij ving van de kas de vereeniging in den a.s. zo mer een verloting zal organiseeren met als hoofdprijs een fiets. De loterij-commissie be staat uit de heeren van der Aart, van Dijk, van Opzeeland en de dames Halfschepel, Zonneveld, Wassenaar en Streng. Het bestuurslid J. v. d. Meij werd als lid toegevoegd. Het concours zal plaats hebben Zondag 12 Juli te Beverwijk. De buskosten bedragen f 1.per persoon. De rondvraag leverde eenige huishoudelijke aangelegenheden op, waarna de Voorzitter de goedbezochte vergadering sloot met een woord van dankzegging en den Chr. groet. Personalia De heer W. Sepp, volontair bij de politie te Hillegom is bij het heden afgenomen examen van den Bond van Hoogere Politie- Ambtenaren in Nederland te Amsterdam ge slaagd voor Adsp. Inspecteur van Politie. 30 JARIG JUBILEUM Men verzoekt ons het volgende medé te dee- ien: Op 1 Mei a.s. zal het 30 jaar geleden zijn, dat de heer A. W. van den Brink zijn café en thee tuin op de Ramplaan bij hét begin van het „zwarte weggetje" opende. De heer Van den Brink heeft zeker een voor- uitzienden blik gehad, dat hij ver buiten de bewoonde wereld en niet aan een verkeersweg gelegen (de Ramplaan was slechts een landelijk paadje tusschen de bollenvelden en tuinderijen gelegen) een dergelijke zaak durfde te beginnen. De drukte op bollendagen is de laatste jaren verdwenen, maar de Ramplaan is een drukke weg met een volgebouwd achterland geworden. En in het voetbalseizoen geeft het nabije voet balterrein op Zondagen aardig vertier. Of de heer van den Brink „den goeien ouden tijd" zal verkiezen boven den tegenwoordigen, weten we niet, maar dat het hem niet aan bewijzen van belangstelling op 1 Mei zal ontbreken, durven we wel voorspellen. Burgerlijke Stand. Geboren: C. van Leer Zwanenburg z; H. M. van der Duijn Schouten Licht z- A. KoelemejjVan Straten z: C. Schmitz—Pauls z; M. C. Dorweiler—Broeiing z; A. M. van Sikkelerus—Weezepoel d. Overleden: H. de Wilde, 71 j„ wedr. van W. Telder; R. van den Oever, 44 j., echtgen. van L. van Batenburg; J. Weerstand, 51 j., echtg. van S. de Vries; A. F. van Bakel, 65 j., echtg. van M. C. Nijssen; J. Cabret, 18 maanden. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS IJsselmond 215 manden 2380—, Limburgia 205 manden 1780Schoorl 350 manden 3340.Comelis 500 manden 2400.—, R. O. 46 Claesje 430 manden 2730.—, Elie Chenevière 90 manden 1240.Maria Elisabeth 75 manden 1000.—, Dolfijn 55 manden 1000Carolina 300 manden 2570.—, Hercules 300 manden 2530.—. BEUGERS VI. 195 1430.—, VI. 217 630.—. LOGGERS R. O. 9 750.—. Sch. 250 860.—. K.W.: 51 400107 160.—, 154 220.—, 177 230—, 178 260.—, 91 190.—, 28 190.—, 112 190—, 27 150.—, 108 180.—. 153 200.—. 45 20042 210.—, 167 190,—. 127 260.—, 173 180.—, 59 200.—, 24 200.—, 58 35039 650.—, 78 630.—, 175 240.—. 89 190.—, 46 210.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Dinsdag 21 April 1936. Vloed: 2.45 v.m. en 3.07 n.m. Onder matige belangstelling zijn Zondagmid dag de openingswedstrijden van de Heemsteed- sche Wielerbaan gehouden. Het publiek werd echter vergast op veel strijd, doordat de directie een ander systeem is gaan toepassen, wat de belooning betreft. Er wordt n.l. uitsluitend om geldprijzen gereden, waardoor combines uitge sloten geacht moeten worden. De renner, die de beste prestatie levert, ontvangt dus het hoogste bedrag. Gisteren viel het duidelijk op, dat de directie in haar toeleg de wedstrijden span nender en aantrekkelijker te maken volko men geslaagd is. De renners gaven zich ten volle en zoodoende konden de bezoekers volop genie ten. In den sprintwedstrijd voor amateurs en on- afhankelijken werd geducht strijd geleverd. Fabel reed uitstekend en won in de finale na een feilen strij d van Riethoven Jr. Bij de nieuwelingen onderscheidde zich de Haarlemmer Hesselo, die als eerste over de streep ging. De koppelwedstrijd verliep zeer vlot. Al spoe dig bleek, dat RiethovenVerschoor de sterk- sten waren. Na 40 ronden hepen zij een ronde uit en eenigen tijd later herhaalden zij dit. Voortdurend was er leven in de brouwerij, maar de leiders behielden hun voorsprong en bewaak ten hun tegenstanders goed. Ook het rijden van MolendijkB. van Dijk dient genoemd te wor den. Op keurige wijze legde laatstgenoemde op het laatste klassement beslag. Deze koppelwedstrijd was een waardig slot van de openingswedstrijden. Nog even willen we het uitstekende rijden van Rusman (R.K. Wielervereeniging „Achilles") in de ploegenachtervolging vermelden. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken. le serie: 1. C. de Best (laatste 200 M. in 14 8 sec.)2. R. Riethoven (1 lengte)3. C. Meyer. 2e serie: 1. R. Groot (14.4 sec.); 2. J. Henzen (banddikte). 3e serie: 1. Schelvis (14 sec.); 2. D. Fabel (wiel) Demi-finale, le rit: 1. R. Riethoven (16 sec).; 2. R. Groot (banddikte). 2e rit: 1. A. Schelvis (14 sec.); 2. J. Henzen (1 wiel). 3e rit: 1. D. Fabel (14.2 sec.); 2. C. de Best (banddikte). Finale no. 2: 1. R. Groot <13.4 sec.); 2. C. de Best (1 wiel); 3. J. Henzen (2 lengten). Finale no. 1: D. Fabel (13.8 sec.); 2. R. Riet hoven (1 wiel); 3. A. Schelvis (1 lengte). Wedstrijd voor nieuwelingen over 5 K.M.: R. Hessels 6 min. 39.4 sec.; 2. Boelekamp; 3. P. Veenhof; 4. A. Ligthart. Klassementswedstrijd voor amateurs en on afhankelijken over 10 K.M.; P. v. d. Heyden, K. de Jong en Lodewijks kregen 25 p. extra we gens 1 ronde uitloopen. Einduitslag: 1. Lodewijks 43 pt.; 2. P. v. d. Heyden 36 pnt.; 3. K. de Jong 32 pt.; 4. Van Hol 16 pt. Ploegenachtervolging. 1. Ploeg A. (J. Rusman, Terpstra, D. Drost, J. Butger) haalt ploeg B in na 15 ronden. Tijd 3 min. 51 sec. Koppelwedstrijd voor amateurs en onafh. over 50 K.M. Tataaluitslag: 1. RiethovenVerschoor 7 pt. Tijd: 1 uur 9 min. 9,8 sec. Op 2 ronden; 2. B. Molendijk—B. van Dijk 15 pt.; 3. MedikJans sen 10 pt.; 4. A. van AmsterdamTh. Peek 9 pt.; 5. Frankv. Stek 7 pt. Op 3 ronden; 6. J. RijneveldPeetoom 5 pt.; 7. K. MoesterkW. Metz 2 pt.; 8. G. van Weesv. d. Moot 0 pt.; 9. F. WesterFruitema 0 pt. Zondag werden sprintritten gehouden voor alle klassen, welke niet voor de competitie gei den. Door het ongunstige weder was de opkomst der renners zeer gering, mede doordat een groot aantal leden des middags op de Heemsteedsche Wielerbaan moesten starten. Het verloop was als volgt: A. Klasse: le serie 1. J. Brey. 2. M. Peetoom; 2e serie 1. V. Barten. 2. Oudolf. Finale: 1. V. Barten. 2. J. Brey. 3. Oudolf. 4. Peetoom. B-Klasse: 1ste serie 1. H. Peetoom. 2. J. Stets- man n.g. Stutt. 2e Serie 1. J. Staphorst. 2. L. Sletsma. 3de Serie 1. Schenk. 2. Esveld n.gl. Schweitser. Demi-finale: 1. Schenk. 2. J. Sietsma n.g. Peetoom. 1. L. Sietsma. 2. Staphorst n.g. Es veld. Finale: 1. Schenk. 2. L. Sietsma. 3. J. Sietsma. C-Klasse: 1ste Serie 1. G. Jansen. 2. O. Dijk. 3. de Jong; 2e Serie 1. P. Bakker. 2. de Lange. 3. J. Bos. 3de Serie: 1. v. Halst. 2. C. Jansen. 3. Wolff. 4e Serie: 1. v. Waard. 2. de Winter. 3. Graaff. 5e Serie: 1. Krom. 2. S. Bos. 3. Winter. 4. Tupeloor. Demi-finales: 1ste Serie: 1. de, Lange. 2. de Winter n.g. Krom. Jansen. 2e Serie: 1. P. Bak ker. 2. Jansen n.g. Bos. 3e Serie: 1. v. Waard. 2. v. Holst n.g. v. Dijk. Groote finale: 1. Bakker. 2. de Lange. 3. v. Waard. Kleine finale: 1. G. Jansen n.g. de Winter v. Holst. Junioren: le Serie: 1. Laan. 2. Teye n.g. v.d. Gistermiddag is in het Sportfondsenbad te Haarlem een uitstekend geslaagd zwemfeest gehouden. Allereerst deed H.P.C. 'n poging tot recordsver betering van de 4 X 200 M. vrije slag estafette, welke poging gelukte. Het op naam van de zwemvereeniging Bandoeng staande record van 9 min. 57.6 sec. werd met niet minder dan 3 sec. verbeterd en is nu gebracht op 9 min. 54.6 sec. De individueele prestaties waren: Ch. Kemper 2 min. 28.8 sec.: A. ten Hacken 2 min. 35.8 sec.; S. L. Mooi 2 min. 27.6 sec.; A. Sipkema 2 min. 22.4 sec. Dit succes lokte een daverend applaus uit. Hierna werd het programma afgewerkt en het publiek, dat in niet te grooten getale was op gekomen kon ten volle van allerlei soorten van zwemmen, als b.v. hindernis- en onderwater- zwemmen, genieten. Tot slot had een polo-wedstrijd plaats tusschen H. P. C. en Zian, welke in een 31-overwinning voor Zian eindigde. Het was een snelle strijd. In de eerste helft was Zian iets sterker en Kok en Charité bezorgden hun club een 2O-voor sprong. Na de rust wist Mooy den achterstand te verkleinen (21) maar Charité bracht den eindstand op 31 voor Zian. De uitslagen luiden: 33 M. hindemiszwemmen voor meisjes 68 jaar: 1. L. Wessels 39 sec.; 2. A. Veenhoven 50 sec.; 3. G. Dijkstra 50.8 sec. 33 M. hindemiszwemmen voor jongens van 68 jaar: 1. R. Elsinga 27.1 sec.; P. Smit 49 sec.; 3. G. Veenhoven 1 min. 2 sec. 33 M. schoolslag voor meisjes van 810 jaar; I. C. Doek 34 sec.; 2. L. Jetses 34 sec.; 3. R. v. d. Boogaard 37 sec.; 4. E. Doek 38 sec. 33 M. schoolslag voor jongens van 810 jaar: 1. W. van Herpen 40 sec.; 2. R. Guldemond 41 sec.; 3. R. v. d. Toorn 41 sec.; 4. S. Aukema 46.8 sec. Familie-estafette: 1. fam. Wensing 2 min. 24 sec.; 2. fam. v. Ommen 2 min. 55.6 sec.; 3. fam. Hoesbergen 3 min. 35 sec. 33 M. vrije slag voor meisjes van 1014 Jaar: 1. M. Prent 22 sec.; 2. ,J. Komen 26 sec.; 3. F. Comelissen 32 sec. 33 M. vrije slag voor jongens van 1014 jaar: 1. R. Vunderink 21.4 sec.; 2. J. Kaasenbrood 24 sec.; 3. K. Klerk 2'5 sec. Onderwaterzwemmen1. H. Schreuder; 2. H. de Vries; 3. J. H. de Vries. Schoonspringen dames: 1. H. Haase; 2. M. de Mooi; 3. mevr. Kaasenbrood. Schoonspringen heeren: 1. D. Meerman; 2. C. M. Schoen; 3. J. Luxenburg. 33 M. vrije slag dames 1830 jaar; 1. mej. H. Haase 23.8 sec.; 2. mej. Mollenvanger 25.6 sec.; 3. mej. Termes 32 sec.; 4. mej. Roskam 38 sec. 33 M. vrije slag heeren 1830 jaar; 1. W. Derkse 18.6 sec.; 2. J. Vis; 18.8 sec.; 3. A. v. d. Meer 19.8 sec. 33 M. vrije slag dames boven 30 jaar: 1. mevr. Drent 36 sec.; 2. mevr. Kaasenbrood 36 sec.; 3. mej. Kroon 36.2 sec.; 4. mevr. Edel 39 sec. 33 M. vrije slag heeren boven 30 jaar: 1. Plooy 22.5 sec.; 2. J. Luxenburg 24 sec.; 3. Van Kleef 25.8 sec. 33 M. rugslag heeren 1418 jaar: 1. Polak 18.8 sec.; 2. Graalstra 23.6 sec.; 3. Baars 25 sec; waterpolo H. P. C.Zian 13. De honkbalafdeeling van „Schoten" organi seert voor of tusschen de competitie een tour- nooi voor negentallen die verleden jaar in de derde klasse uitkwamen. Ingeschreven hebben: DEV, EDO, Haarlem, IVO, RCH, Schoten en Swastika. Het programma voor de eerste ronde is: HaarlemDEV, EDOSwastika, SchotenIVO RCH is vrijgeloot. Uiterst hinderlijk en vol ge varen is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalte wegen en paden is zelfs twee nog te veetü MILAAN, 18 April. Ook Vrijdagavond stond het laaggelegen gedeelte van Venetië nog blank. De winkelstand heeft groote schade geleden, daar de goederen in het centrum der stad en de buurt van de Rialto niet tijdig naar veiliger plaatsen konden worden vervoerd. Bij de lagune van Venetië waar de golfbre kers door de kracht der golven hier en daar vermeld werden, heeft de stormvloed vooral in de boomgaarden en warmoezerijen groote schade aangericht. Bij de lagune van Grado werden verscheiden visschershutten door den storm vernield. Het eiland Grado zelve staat een halven meter on der water. Honderden visschen werden aan land gewor pen. De tramverbinding tusschen Grado en het vasteland was gedurende bijna drie uren vol komen verbroken. Veel visschersbooten ver keerden in gevaar. De scheepvaart ligt geheel stil. Het noodweer houdt aan, zij het in mindere mate. Aan de Noord-Oostelijke kust der Adriatische Zee heeft het eveneens hevig gestormd. Bij Abaz- zia zijn twee personen om het leven gekomen. Men vermoedt, dat men hier te doen heeft met smokkelaars, die door den storm werden ver rast. toen zij met hun booten meel over de grens wilden brengen. De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van hét prijsverschil per 100 K.G. voor den invoer van tot veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten, bedoeld in artikel 8, b, onder 2°, van de Crisis-Akker- bouwbeschikking 1934 I, is vastgesteld als volgt: Inklaring van Inklaring van 20 April af t/m 1 Mei af t/m 30 April 1936: 31 Aug. 1936: voor lijnkoeken 1.30 1.20 voor soyaschroot „0.85 „0.85 voor soyakoeken 1.10 1.10 voor grondnootkoeken 0.60 0.45 voor grondnootschilfers 1.30 1.25 voor cocoskoeken 1.10 0.85 voor Ned. Oost-Indische cocoskoeken 0.60 0.45 voor tot andere soorten veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten0.50 0.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8, b, onder 1° van voornoemde beschikking bedoel de gedeelte van het prijsverschil.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 12