mmmmm WIJ LUISTEREN NAAR VERKEER EISCHT WEER SLACHTOFFERS NIETS BETER Kerkelijk Leven FIN ANCIEN Dagfilm Dinsdag 21 April J MAANDAG 20 APRIL 1936 Nederlandsch automobilist bij Spa verongelukt Motorrijder verongelukt Drie gewonden bij Duisburg Auto gehaakt bij Naarden Visscher in IJselmeer verdronken Door slag van de giek over boord geslagen DE BRAND TE IJLST Bewoner, verdacht van brand stichting, aangehouden Else Mauhs onwel geworden Tijdens een voorstelling te Utrecht Man doodgereden Door een taxi gegrepen Dr. Cass. Hentzen O.F.M. j Pastoor aan de H. Hart kerk te Haarlem Zilveren professiefeest Geen audiëntie OP HEETERDAAD BETRAPT EEN SMOKKELAARSBENDE GEPAKT Een bedrag van minstens 15000 R. M. over de grens gebracht KOLENDAMP IN KERK Dienst moest worden beëindigd GEZONKEN MOTORSCHIP GELICHT SLAGERIJ UITGEBRAND Inbrekers waren juist bezig met een kluis open te boren OFFICIE,ELE CRISIS- PUBLICATIE Opleiding voogdijkinderen Meer dan 6000 Doktoren snel helpt bij GEDUPEERDE VISSCHER GEHOLPEN Nederland schonk een nieuw vaartuig K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS I GOLFLENGTEN DIAMANTEN HUWELIJKS FEEST 471ste STAATSLOTERIJ Zaterdagavond omstreeks acht uur heeft de heer J. M. v. Sas, referendaris ter gemeente-se cretarie te Maastricht in de nabijheid van Spa (België) een ernstig ongeluk gehad met zijn euto. waarin hij alleen gezeten was. Door ver keerd uitwijken kwam de heer van Sas met zijn wagen in een greppel terecht, waarna de auto tegen een boom botste. Met een ernstige sche delbreuk werd de heer van S. naar het zieken huis te Spa overgebracht, waar hij later in den avond aan de bekomen verwondingen is over leden. Het slachtoffer was gehuwd. Op het gevaarlijke kruispunt van den rijks weg AmsterdamAmersfoort en den weg Laren —Hilversum heeft Zondagmiddag te omstreeks kwart over twaalf de 24-jarige motorrijder R. A. Mijnee uit Haarlem bij een botsing met een uit de richting Laren komenden auto het leven verloren. De heer M. reed met zijn motorrijwiel achter een luxe-auto welke bij het kruispunt de rich ting Hilversum insloeg. Uit de richting Laren kwam met groote snel heid een auto aangereden, bestuurd door den heer K., wethouder van Blaricum, die den van rechts komenden motorrijder te laat opmerkte. Het motorrijwiel botste tegen den auto, ten gevolge waarvan de berijder tegen den grond gesmakt werd. Spoedig waren een paar artsen ter plaatse, die het slachtoffer de eerste hulp verleenden, waarna dit naar het St. Jansziekenhuis te Laren werd overgebracht. Onderweg is de man aan zijn wonden bezweken. Zaterdag is een personenauto uit Apeldoorn nabij Duisburg verongelukt. De wagen is op den terugweg naar Nederland in volle vaart tegen een boom gereden en geheel vernield. De bestuurder, de heer W. de Wekker uit Apeldoorn, liep een hoofdwonde op, terwijl de heer van Olst uit Amsterdam den rechterarm op drie plaatsen brak en ook aan den anderen arm een fractuur opliep. De derde inzittende, mi'. S G. de Jong uit Apeldoorn, werd het zwaarst gewond. Hij bleek een schedelbasisfractuur te hebben bekomen. Alle drie werden naar het ziekenhuis te Duisburg overgebracht. Nabij de Kamemelksloot te Naarden is Zon dagmiddag een auto, bestuurd door den lS-jari- gen J. v. B. uit Hilversum, die in de richting Amsterdam reed, door den 28-jarigen automo bilist A. van der R. uit Soest, toen deze met zijn wagen naar rechts wilde uithalen, gehaakt. Het rechterachterspatbord van den auto van van der R. kwam in aanraking m?t ae linkervoorbumper van den wagen van van B., die de macht over zijn stuur verloor en in de sloot reed. Van B. bleef ongedeerd. De naast hem zittende 19-jarige J. L. uit Hilversum en twee meisjes, die achterin zaten, waren er even wel ernstiger aan toe. Met ernstige verwondin gen aan 't hoofd zijn zij 't huis van 'n genees heer binnengedragen, waarna zij, na verbonden te zijn, naar hun woningen te Hilversum wer den vervoerd. Van der R. bleef ongedeerd. Zijn auto werd niet beschadigd. i m zwari.alle kleuren bruin en wit WITTE 'NÜGQET' geeft niet af op Uwe kousen Zondagochtend is de 21-jarige ongehuwde haringvisscher Sietse Visser, wonende te Har derwijk, bij het binnenhalen van de netten in de zee ten Noorden van Harderwijk, doordat hij een slag van de giek kreeg, overboord geslagen en verdronken. V. was met eenige visschers aan boord van H.H. 24, behoorende aan den Coöperatieven Vischhandel te Harderwijk, in de vroegte uitge varen om netten binnen te halen. Zijn maats slaagden er na veel moeite in hem binnenboord te halen; hij had het bewustzijn toen reeds verloren. Pogingen om de levensgeesten op te wekken bleven zonder resultaat, en toen hij aan wal werd gebracht, kon men slechts den dood constateeren. Als verdacht van brandstichting in zijn wo ning te IJlst, welke in den nacht van 14 op 15 April j.l. afbrandde, heeft de marechaussee van Sneek gearresteerd P. J. te IJlst. De man is in het Huis van Bewaring te Leeuwarden ingesloten. Zondagavond werd te Utrecht een voorstel ling gegeven van „Elisabeth, de vrouw zonder man". Tijdens het tweede bedrijf is in een scène tusschen Elisabeth en den Graaf van Essex, Else Mauhs plotseling door een flauwte overvallen, zoodat Gobau een wenk gaf, het doek te laten zakken. Men begreep eerst dat men hier met een ontijdig einde te doen had, toen er om een dokter werd geroepen. Dr. Hij- mans v. d. Bergh heeft de actrice bijgestaan. Men heeft een vervroegde pauze doen in treden, tijdens welke besloten is de voorstelling niet verder te doen gaan, doch Zaterdag de voorstelling te herhalen. Else Mauhs voelde zich vrij spoedig beter. In den afgeloopen nacht is te Heemskerk een doodelijk ongeluk gebeurd. Omstreeks kwart over twaalf liep de 61-jarige K. Tijsse in gezelschap van zijn huishoudster op den Hoogendorperweg, toen hij achterop ge reden werd door een taxi uit Krommenie. De man, die geheel rechts van den weg liep, werd gegrepen en onmiddellijk gedood. De huishoudster bleef ongedeerd. Het lijk werd naar de woning van het slacht offer aan den Tolweg overgebracht. De taxi is door de politie in beslag genomen. Volgens verklaringen van den chauffeur zou hij door het verblindend licht van een fiets de personen voor hem op den weg te laat hebben opgemerkt. Op voordracht van den hoogeerwaarden pa ter Provinciaal der Minderbroeders Francis canen heeft Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem tot pastoor bij de H. Hartkerk te Haarlem benoemd pater dr. Cassianus J. P. W. J. Hent zen, hoogleeraar in de gewijde welsprekend heid en sociologie aan het groot-seminarie der Orde te Maastricht. Dr. Cassianus Hentzen werd geboren op 8 Juni 1882 te Rotterdam. Na het gymnasium te Venray te hebben bezocht, trad hij in de Orde der Minderbroeders Franciscanen. Hij studeer de philosophie en theologie en werd in 1908 tot priester gewijd. Na zich gedurende eenige jaren aan zielzorg te hebben gewijd, zette pater Hentzen zijn stu die voort aan de Universiteit te Leuven, waar hij in 1920 promoveerde tot doctor in de poli tieke en sociale wetenschappen. Sedert 191C is dr. Hentzen hoogleeraar aan het groot seminarie der Orae in de gewijde welsprekend heid en sociologie. Pater Hentzen is lid van den Onderwijsraad en van den Partijraad der R.K. Staatspartij en geestelijk adviseur van di verse R.K. Werkgeversvereenigingen. Van zijn hand verschenen verschillende werken op het gebied van de geschiedenis, de sociologie en het onderwijs. Dinsdag 21 April a.s. viert Br. Antonius (Van Keeken uit Nijmegen) in het St. Anto- nius-Missiehuis te Kaatsheuvel zijn zilveren Professiefeest. Reeds jaren werkt Br. Antonius als ijverig propagandist voor het Maandschrift „De Bode van de H. Familie" in verschillende plaatsen van ons land. In deze hoedanigheid heeft hij zich zeer vele vrienden verworven. Douanebeambten in Kaldenkirchen aan de Nederlandsche grens zijn een wijdver takte smokkelaarsbende op het spoor gekomen, die gedurende geruimen tijd groote hoeveelheden zilvergeld over de grens heeft gesmokkeld. Een aantal personen uit Kaldenkirchen, Bracht en de omgeving van Venlo zijn gearresteerd. Zeven van hen hebben een bekentenis afgelegd. Men schat tot nu toe het bedrag van het gesmokkelde geld op 15000 mark, mogelijk is het nog veel hooger. De grenspolitie was de bende reeds eenige maanden op het spoor. Bij de godsdienstoefening Zondagmorgen in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland gehouden, zijn ver schillende personen onwel geworden tengevolge van kolendamp. Deze heeft zich in het gebouw verspreid door eenverbinding van den schoor steen met de nieuw aan te leggen centrale ver warming. Verschillende personen, onder wie enkele kin deren, vielen midden onder de oefening be dwelmd uit hun bank. Ook de predikant moest tenslotte de gods dienstoefening beëindigen, daar ook hij zich on wel voelde worden. Het motorschip S. Smit 3, hetwelk Vrijdag- middag tijdens stormweer nabij Waarde is ge zonken, is Zondagochtend door van der Tak's Bergingsbedrijf gelicht en in de haven van Hansweert binnengesleept- Met is thans bezig het schip leeg te pom pen, heden zal het naar Antwerpen worden ge sleept. Zondagmiddag te ongeveer vijf uur is tijdens afwezigheid van de bewoners brand uitgebro ken in de slagerij van den heer Stro in de Noordstraat te Vlissingen. Het vuur is ver moedelijk in de bovenwoning ontstaan. Het geheele pand is uitgebrand. De brandweer was met twee motorspuiten en de magirusladder aanwezig en heeft met zes stralen water ge geven. Dank zij dit krachtig optreden kon worden voorkomen, dat de belendende perceelen door het vuur werden aangetast. De geheele inboe- doel van de slagerij en de daarboven gelegen verdieping is verloren gegaan. De oorzaak van den brand heeft men nog niet kunnen nagaan. Zaterdagavond waarschuwde een tramcon ducteur de politie, dat hij twee mannen op ver dachte wijze had zien binnengaan in een winkel van De Gruyter aan het Westeinde te Den Haag. De politie ging dit perceel binnen en trof er twee personen aan, den 35-jarigen J. K. en den 39-jarigen J. J. B. M., beiden woonachtig te Rotterdam. In 't kantoor achter den winkel hadden zij de kluis, welke zich daar bevindt, al aangeboord en zij waren in het bezit van een volledig stel inbrekerswerk tuigen en snij-apparaten. Zij zijn overgebracht naar het hoofdbureau van politie en in bewa ring gesteld. Zondagmiddag is te Rotterdam in zijn wo ning gearresteerd, als verdacht van medeplich tigheid, de 48-jarige A. M., die op den uitkijk zou hebben gestaan. Hij is naar Den Haag overgebracht en eveneens in bewaring gesteld. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale maakt bekend, onder verwijzing naar de Be schikking van den Minister van Buitenlandsche Zaken gedateerd 9 April 1936 (Ned. Staatscou rant No. 72 van 14 April 1936), dat bij invoer van citroenen de niet-Italiaansche oorsprong daarvan ten genoege der Centrale zal moeten worden aangetoond, waarvoor facturen, cognos sementen, certificatien van oorsprong enz. mede kunnen dienen. Ter vermijding van vertraging en eventueel van kosten wordt er de aandacht op gevestigd, dat de vrijmaking van citroenen als regel in Rotterdam of Amsterdam met aanzienlijke min dere vertraging en met veel lagere kosten zal kunnen geschieden dan op andele plaatsen. Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, zal a.s. Dinsdag geen audiëntie verleenen. Het V.B.-Tweede Kamerlid Coops heeft aan den minister van Justitie gevraagd, of deze be reid is een onderzoek in te stellen naar de gegrondheid van de gerezen klacht, als zouden ten opzichte van het verblijf en de opleiding van aan voogdijvereenigingen toevertrouwde kinderen ma\tregelen zijn genomen, vreemd aan het belang van deze kinderen, doch verband houdend met het verlangen voor bepaalde scho len een leerkracht „te reddjn", door middel van aanvoer van nieuwe scholieren van elders, waar door dan het gewenschte leerlingenaantal weer wordt bereikt. verklaren dat pijnen in de gewrichten en ledematen Rheumatiek, Spit, Ischias, Griep, Hoofd- en Zenuwpijnen, Slapeloosheid Ook In verouderde gevallen en indien andere medicamenten gelaaid hebben. Onschadelijk voor maag hart en nieren. Duizenden die door pijnen geplaagd werden verkregen door TOGALtabletten weer het genot van een goede gezondheid. Neem In Uw eigen belang een proef met TOGAL maar sta er op, dat U TOGAL krijgt I TOGAL is het goedkoopste omdat hel werkelijk helpt Bij alle Apoth. en Drog. verkrijgb. a t 0 80 en f 2. O.B. en voor langer gebruik de kliniekverpakking f 8.75 O.B., welke het voord,eellgste is. De Nivast verkocht 10.000 tons bruine sui kers met bestemming voor Japan en 3000 tons superieur met bestemming voor de Streats en China. Voorts 1453 tons superieur voor consumptie. De Fabriek van Electr. Apparaten v.h. Hazemeyer en Co., boekte in 1935 een winst saldo van f 20.938 tegen f 46.192 in 1934 en keert een dividend uit van 3 pet. (v.j. 4 get.) Volgens het jaarverslag van de Incasso- Bank zijn de toevertrouwde gelden, vooral der guldenscrediteuren gedaald. De netto winst bedroeg f 2.071.205 tegen f 2.214.731, waarvan f 900.205 wordt gereserveerd. Ingaande 19 April is het bijzonder uitvoer recht voor bevolkingsrubber tot f 35 per 100 K.G. droog gewicht verhoogd. Met ingang van 6 April j.l. was het mett f 1. tot f 34 verhoogd. 'C De Beiersche Bierbrouwerij „De Amstel" boekte in 1935 een netto-winst van f 569-904 tegen f 574.222 in 1934. Voor reserves wordt f 159.681 aangewend (v.j. f 172.411). Volgens het verslag geraakte door de verarming het bier in steeds toenemende mate buiten het bereik van den consument. De N.V. Magazijn de Bijenkorf boekte in 1935 een te verdeelen winst van f 1.009.695 tegen f 865.484 in 1934. Het gunstige resul taat was een gevolg van uitkeering door de Hema, geringere lasten en rationalisatie. Zij keert een onveranderd dividend van 6 pet. op de preferente aandeelen uit. 7Vt pet. op de gewone aandeelen tegen 6Vt pet. het vorig jaar. De reserves zijn van f 1.012.404 tot f 2.102.308 gestegen. De Cultuur Mij. „Kali Bakar" is voorne mens een dividend uit te keeren van 2V% pet. tegen 5)4 pet. 't vorig jaar. Het winst saldo bedraagt f 27.616 tegen f 82.083 in 1934. De koffieprijzen leverden verlies op: de rubberprijzen zijn bevredigend geweest. De Perlak Petroleum Mij. produceerde in 1935 66.248.1 Kgt. tegen 75.093.1 Kgt. in 1934. De winst- en verliesrekening sluit met een voordeelig saldo van f 90.081; in) 1934 zonder saldo en in 1933 met een winstsaldo van f 190.629. Het dividend bedraagt 3V» pet. en f 6.081 wordt naar de nieuwe rekening over gebracht. Over 1933 werd een dividend uit gekeerd van 4 pet. Inzake het Nederlandsch crediet aan Frankrijk voor de Fransche Spoorwegen is nog geen overeenkomst bereikt. Wat het technisch gedeelte betreft, bestaan er geen moeilijkheden; het vraagstuk heeft echter een handelspolitiekeh kant en er zouden verschilpunten zijn omtrent details, waarbij niet alleen de Nederlandsche en de Fran sche, maar ook de Belgische handelspolitiek zou zijn betrokken. Onoverkomelijk schij nen deze echter geenszins te zijn en daarom verwacht men dat de transactie binnen eenige dagen zal worden afgesloten. De Zweedsche Lucifers Mij. zal aan de vergadering van 27 April a.s. voorstellen het kapitaal van kr. 90 tot kr. 117V% millioen te verhoogen, in verband met de voorgestelde overeenkomst tusschen de boedels van de Intern. Match Corp. en Kreuger en Toll. De Nationale Mij. der Belgische Sporen boekte in Maart aan bedrijfsontvangsten fr. 185.4 mill, tegen fr. 162.4 mill, in Maart 1935. De exploitatie-rekening sluit met een batig saldo van fr. 3.3. mill, tegen een tekort van fr. 16.8 mill, in Maart 1935. De finan- cieele verplichtingen bedroegen fr. 11.2 mill, zoodat de maand Maart sluit met een defi cit van fr. 7.9 mill, tegen fr. 27.1 mill, in Maart 1935. In verband met de bewapenings-noodza- kelijkheid ziet Engeland in zijn huidige valutapolitiek het beste middel, om de rente laag te houden en aldus zijn bewapening goedkoop te financieren. In dit verband beweert men te Londen, dat Engeland niet bereid is te stabïliseeren en derhalve de deur voor alle mogelijkheden van een valuta-manipulatie open houdt. Men be weertdat zijn afkeer van een spoedigen terugkeer tot den gouden standaard nog eer is toegenomen. 9 9 9 Met enkele zware golfslagen is in het najaar van 1935 het visscherscheepje van C. de Jong uit Scheveningen; de Sch. 291, bij de Zuider- pier in den Waterweg te Hoek van Holland to taal vernield. Een comité, waarin o.m. de burgemeesters van Rotterdam en 's-Gravenhage zitting namen, riep de medewerking van helpend Nederland in, en dank zij den velen giften die uit talrijke plaatsen van heel Nederland binnenkwamen, is het thans weer mogelijk gemaakt dat schip per De Jong zijn beroep kan gaan uitoefenen. Ten kantose van den Directeur van het Ge meentelijk Haven- en Marktwezen is te Sche veningen aan schipper De Jong een andere Sch. 291 aangeboden. De Commissaris van het Loodswezen te Hoek van Holland, de heer C. P. van Diest, die mede namens den burgemeester van Rotter dam het woord voerde, heeft in een toespraak tot schipper De Jong en zijn mannen, dank gebracht aan allen, die door hun hulp blijk hebben gegeven mede te leven met het lot Van den visscher op zee, 8.00 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuziek (morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den K. R. O. 10.00 Gramofoonmuziek (Muziek- uitzending voor fabrieken) 10.30 Grmofoonmuziek (Berlioz- programma) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin, inge leid en besloten door gewijde gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 1.00 Gramofoonmuziek (Bekende tenoren met orkestbegeleiding) 1.15 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 2.00 Vrouwenuurtje. Mevr. M. Zwierzina over „Lentestem- ming in de letterkunde" en mej. Marion Aides over „Edel smeedkunst" 3.00 Modecursus door mevr. H. CuppensGeurs 3.00 Knippen, naaien en stofver- sieren 3.30 Opleiding coupeuse-leerares 4.005.00 Op last van den minister afgestaan 5.10 Gramofoonmuiziek (operette muziek) 5.30 KRO-Melodisten o. L v. Piet Lustenhouwer 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 KRO-Melodisten o. 1. v. Piet Lustenhouwer 6.40 Esperantonleuws door P. Heilker 7.00 Politieberichten 7.15 Drs. H. L. Jansen over „De vestigingswet voor het klein bedrijf" 7.35 Sporthalfuurtje door P. Olt- hoff 8.00 Nieuwsberichten en K. R. O.- mededeelingen 8.10 Gramofoonmuziek 8.15 Solistencor.cert door Sted. Or kest van Maastricht o. 1. v. Henri Hermans m. m. v. Mau rice Raskin, viool 9.15 Gramofoonmuziek 9.25 Kon. Militaire Kapel o. 1. V. kapt. dir. V. L. Walther Boer 10.15 Gramofoonmuziek (Wiener Sangerknaben) 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Imre Magyar! en zijn orkest 11.15 Gramofoonmuziek GODSDIENST 10.00 Hilversum I (AVRO-Morgen- wijding) ORGELBESPELING 10.50 Droitwich (Sidney Torch) 1.35 Langenberg ORKEST-CONCERTEN Hilversum I (Groninger Or- kestvereenigir.g) Droitwich (het BBC-Schqt- sche orkest) Hilversum I (Groninger Or- kestvereeniging) Luxemburg (opera-muziek door omroeporkest) Kalundborg Hamburg Berlijn Toulouse Beromünster Droitwich Parijs II Toulouse Luxemburg (omroeporkest) 10.30 11.20 11.30 1.00 2.10 3.20 6.35 7.30 7.35 7.35 8.20 8.30 9.55 8.35 10.05 11.15 11.20 11.20 11.40 11.50 12.20 12.20 12.35 1.05 1.20 1.30 2.35 2.35 3.20 3.50 4.20 4.25 4.35 5.30 6.05 6.05 LICHTE MUZIEK Luxemburg (gevar. concert) Hamburg Brussel I (zigeunerorkest) Kalundborg Deutschlandsender Hamburg Brussel II (Omroeporkest) Brussel II (Omroeporkest) Luxemburg (gevar. concert) Langenberg Deutschlandsender (gevar. concert) Hamburg (populair concert) Hilversum I (Minstreels) Deutschlandsender Droitwich Beromünster (amusementsor kest) Berlijn Brussel II (zigeunerorkest) Brussel I (dansmuziek) Droitwich (zigeunerorkest) Hilversum I (Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep) Luxemburg (gevar. concert) Hilversum I (omroeporkest) Het Orchestre Symphonique de Paris voert Dinsdagmorgen o. I. v. Pierre Monteux in het K. R. O.-gramofoonplatenprogramma werken van Berlioz uit (Hilversum II 10.3011.30 uur) 6.35 Luxemburg (gevar. concert) 7.20 Brussel II (omroeporkest) 7.20 Droitwich (variété-orkest) 7.30 Berlijn 9.05 Luxemburg (gevar. concert) 9.30 Hilversum I (Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep) 9.35 Brussel I (dansorkest) 9.40 Droitwich 9.55 Boedapest 10.05 Parijs I (dansmuziek) 10.20 Toulouse (dansmuziek) 10.25 Kalundborg (dansmuziek) 10.35 Toulouse (klankfilmfragm.) 10.35 Droitwich (dansmuziek) 10.50 Milaan (dansmuziek) 10.50 Rome (dansmuziek) 11.00 Toulouse (militair concert) 11.10 Hilversum I (Kovacs Lajos) 11.20 Luxemburg (dansmuziek) GRAMOFOON 8.00 Hilversum I 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 9.00 Hilversum I 10.15 Hilversum I 10.20 Droitwich 11.20 Brussel II 11.25 Parijs II (symph. muz.) 12.15 12.30 12.50 1.05 I.50 2.25 3.20 3.30 4.35 4.35 5.20 5.50 5.55 6.20 6.20 6.20 7.35 8.05 6.20 7.35 8.05 8.10 8.20 8.40 8.50 8.50 9.20 9.50 10.50 II.00 10.20 11.35 12.20 1.45 3.40 4.10 4.50 6.05 6.20 7.30 9.50 9.50 10.45 Parijs II Hilversum I Brussel II Droitwich Parijs I Luxemburg (werken v. Franz Liszt) Parijs I Hilversum I Milaan Rome Beromünster Brussel II Parijs II Brussel I Brussel II Deutschlandsender Kalundborg Deutschlandsender Parijs II Kalundborg Deutschlandsender Hilversum I Berlijn Deutschlandsender („Prlnz Eugen", hoorspel) Hamburg Brussel II Parijs II Droitwich (dansmuziek) Luxemburg (opera-aria's) KAMERMUZIEK Parijs I (kamerorkest) Parijs I (kamerorkest) Droitwich (kwintet) Luxemburg (kwintet) Droitwich (strijkkwartet en alt) Langenberg (viool en piano) Parijs I (kamerorkest) Luxemburg (kwintet) Langenberg Langenberg Deutschlandsender Hamburg Weenen (kwartet) SOLISTEN-CONCERTEN 1.35 Langenberg viool en orgel) 2.50 Hamburg (sopraan) 4.00 Hilversum I (sopraan) 5.50 Droitwich (piano) 6.20 Hamburg (piano-recital) 7.05 Hilversum I (piano) 7.20 Brussel I (alt en sopraan) 7.20 Kalundborg viool-recital) 8.00 Toulouse (zang) 10.00 Toulouse (operette-aria's) OPERA EN OPERETTE 8.20 Langenberg („Cavalleria Rus- ticana", opera v. Mascagnl) 8.45 Toulouse (fragm. uit „Les mousquetaires au convent") TOONEEL („Sei jung und spel van A. Mer- 7.30 Hamburg glücklich", wich) 8.55 Hilversum I (radio-feuilleton: „de gouden gondel" II) 9.50 Berlijn („Der Pilot im Para dies", spel v. Grossieker) PERSBERICHTEN 6.50 Brussel II 8.00 Hilversum I 9.20 Brussel II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 11.00 Hilversum I VARIA 11.00 Hilversum I (knipcursus) 3.00 Hilversum I (wenken voor de huishouding) 4.30 Hilversum I (kinderkoorzang o. 1. v. Jacob Hamel) 5.00 Hilversum I (verhalen voor kleine kinderen) 6.40 Hamburg (hoorconcert) 7.00 Hilversum I („en nu, naar bed!") 7.30 Hilversum I (Engelsche les door Fred Fry) 9.45 Weenen (koorliederen uit de 16e en 17e eeuw) •••annum BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II 356.7 M. 539.6 AL 459.5 M. 483.9 AL 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 AI. DROITWICH HAAtBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. 331.9 M. I 301.5 AL f 1875 AL 1261 AL 455.9 AL 1304 AL 368.6 AL 1648 AL I 312.8 AL f 420.8 AL 328.6 M. 506.8 AL lainiiiiiiiiaiiiiuliiiiiiiiiiManiniiiiiiuiinaai VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Kansas City Southern boekte in Maart aan bedrijfsontvangsten 220.721 tegen 102.000 in Maart 1935; in het eerste kwar taal 612.853 tegen 166.442 in de overeen komstige periode van het vorig jaar. De Louis Nashville behaalde in de eerste twee maanden een winst van 0.94 per aandeel tegen 0.33 in dezelfde periode van het vorig jaar. Het Amerikaansche departement van landbouw raamt de wereld-katoenproductie 1935/36 op 26 millioen balen, ondanks de verwachte daling van de Amerikaansche productie. De consumptie wordt geraamd op 27 mill, balen tegen 35 mill, balen in het voorafgaand seizoen. De Interstate Commerce Commission heeft 't verzoek van de Oostelijke Spoorweg- mijen afgewezen, om de verjaging der pas sagierstarieven voor den tijd van 18 maan den uit te stellen. Ook de spoorweg-coördi nator Eastman bracht zijn stem uit tegen een uitstel van de verlaging. Het bericht omtrent de schikking in het 11 jaar oude proces over de Amatlan-bezit- tingen der Mexican Eagle Oil wordt offici eel bevestigd. Ook wordt gemeld, dat de moilijkheden met de Mexicaansche regee ring betreffende concessies, rechten enz. op goeden weg zijn, te worden opgelost. Men verwacht, dat de Mij. nu het achterstallige pref. dividend en bovendien 1 sh dividend op de gewone aandeelen zal uitkeeren. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 7.27Vz7.2S)4 (v. slot 7.28V*), de Franlc op 9.7VA—9.72 (9.72) en de Dollar op 1.47'A1.47Vz (1.483/$). De Nederl. Gist- en Spiritusfabriek boekte volgens het jaarverslag in 1935 een netto winst van f 2.289.017 tegen f 2.264.721 het vorig jaar. Van een opwaartsche prijsaan passing op de Belgische gistmarkt was geen sprake. De accijns-opbrengst in '35 bleef 30 pet. bij die van 1930 achter, het jaar vóór de verhooging. Quantitatief ivas de achter uitgang niet minder dan 37 pet. In het verslag wordt de overtuiging uitgesproken, dat slechts door een spoedige accijns-verla ging verder verlies voor de schatkist en de ondergang van vele branches in gedistilleerd zullen kunnen worden voorkomen. Dinsdag 21 April a.s. hopen de echtelieden P. M. Heyligers-Heesen te Horst den dag te herdenken waarop zij vóór zestig jaren in het huwelijk traden. Deze zeldzame gebeurtenis zal op een bijzon dere wijze gevierd worden. Zondag werd het echtpaar reeds gehuldigd .vanwege de Kon. Harmonie, het Horster Mannenkoor en de schutterij „Wilhelmina", waarvan de heer Hey- ligers een veteraan is. (Niet officieel) 3de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 20 April 1936 Hooge Prijzen 5000.— 12660 1500.— 20726 1000.— 758 4312 10765 15254 400.— 20944 200.— 8036 8756 100.— 526 4178 4785 9458 Prijzen van f 45 17 65 80 115 123 139 151 156 158 183 238 256 283 295 299 308 329 336 396 429 432 474 483 493 567 580 605 639 644 657 665 685 735 739 763 765 768 814 877 908 909 972 1028 1039 1052 1084 1106 1126 1129 1153 1157 1160 1162 1219 1339 1378 1380 1395 1460 1541 1548 1585 1698 1703 1756 1778 1780 1790 1813 1852 1859 1901 1912 1917 1958 1961 2056 2126 2154 2169 2173 2193 2379 2402 2405 2474 2485 2506 2542 2545 2594 2600 2606 2614 2621 2651 2681 2689 2775 2786 2796 2834 2853 2855 2873 2894 2898 2922 3023 3034 3071 3089 3106 3160 3170 3172 3181 3229 3252 3329 3373 3395 3477 3490 3545 3566 3598 3649 3724 3730 3760 3777 3780 3794 3834 3917 3930 3950 4090 4093 4100 4151 4209 4222 4239 4246 4314 4320 4344 4352 4353 4432 4440 4524 4565 4578 4618 4654 4683 4687 4717 4747 4775 4782 4817 4834 4904 4925 4933 4935 4949 4955 4994 5001 5022 5042 5046 5049 5053 5064 5083 5095 5114 5150 5151 5152 5162 5185 5245 5313 5328 5352 5358 5397 5464 5468 5472 5528 5535 5553 5596 5625 5664 5698 5710 5720 5742 5768 5782 5806 5808 5829 5903 5957 5976 6000 6042 6059 6109 6148 6172 6213 6276 6301 6324 6334 6386 6406 6411 6429 6445 6491 6501 6574 6590 6625 6659 6677 6701 6714 6745 6752 6760 6763 6771 6918 6919 6952 6962 6963 6965 6966 7047 7052 7116 7128 7146 7277 7285 7288 7290 7292 7296 7320 7368 7400 7437 7444 7491 7495 7516 7541 7543 7611 7637 7641 7664 7692 7732 7747 7790 7829 7834 7958 7965 7981 8000 8076 8116 8147 8162 8170 8185 8215 8236 8261 8280 8293 8334 8360 8389 8441 8446 8465 8519 8531 8555 8573 8586 8596 8637 8649 8662 8716 8817 8839 8850 8926 9032 9047 9082 9116 9117 9227 9245 9320 9356 9365 9379 9393 9429 9524 9527 9559 9572 9677 9690 9698 9724 9767 9786 9801 9804 9813 9830 9859 9861 9866 9893 9897 9903 9910 9987 9994 10007 10021 10034 10047 10075 10095 10128 10140 10142 10185 10201 10207 10208 10240 10286 10298 10313 10318 10322 10355 10393 10410 10487 10544 10631 10650 10676 10684 10737 10790 10824 10825 10828 10837 10950 10958 10967 10983 11013 11053 11075 11084 11130 11144 11150 11186 11254 11285 11298 11346 11385 11442 11464 11483 11505 11563 11610 11617 11619 11635 11701 11725 11798 11833 11848 11858 11912 11927 11933 11992 12002 12005 12037 12075 12077 12102 12139 12148 12166 12213 12224 12234 12259 12270 12380 12451 12469 12503 12514 12524 12525 12581 12588 12623 12629 12659 12705 12711 12719 12730 12741 12796 12910 12918 12922 12934 12953 12958 12969 12993 12995 13027 13028 13060 13068 13091 13093 13129 13147 13154 13193 13194 13226 13247 13254 13321 13365 13381 13416 13438 13465 13478 13485 13514 13533 13577 13586 13625 13626 13653 13679 13708 13735 13747 13789 13805 13837 13839 13841 13844 13906 13965 13975 14019 14054 14083 14106 14107 14125 14164 14193 14257 14264 14273 14354 14366 14378 14380 14384 14387 14391 14481 14486 14523 14525 14562 14575 14638 14664 14703 14741 14767 14774 14825 14864 14904 14917 14926 14966 14986 14992 15007 15126 15129 15201 15229 15233 15234 15277 15356 15373 15380 15386 15438 15538 15622 15625 15646 15652 15675 15759 15761 15779 15816 15916 15951 15983 16003 16083 16098 16116 16184 16204 16232 16245 16249 16277 16368 16379 16381 16433 16462 16467 16477 16530 16533 16601 16657 16665 16670 16717 16737 16756 16776 16783 16790 16823 16891 16901 16903 16906 16909 16924 17015 17027 17065 17086 17156 17174 17182 17229 17248 17S43 17430 17556 17568 17595 17659 17671 17687 17694 17714 17746 17766 17870 17898 17906 17910 17914 17916 17947 18008 18010 18017 18075 18087 18102 18103 18129 18156 18233 18289 18304 18351 18353 18367 18460 18503 18531 18533 18666 18679 18803 18870 18897 18929 18940 18957 18979 19053 19067 19068 19129 19174 19246 19278 19311 19351 19361 19380 19383 .1.9387 19418 19432 19436 19437 19496 19520 19595 19615 19616 19617 19657 19675 19702 19706 39764 19781 19843 19912 19931 19932 19946 19997 20007 20009 20026 20028 20040 20046 20049 20082 20083 20190 20222 20300 20350 20364 20368 20381 20467 20473 20489 20492 20513 20545 20630 20676 20684 20715 20738 20752 20759 20790 20841 20868 20903 20910 20911 20925 20982 20999 21000 •.fc-.-v-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 14