Een goed begin van Spartaan 1 Nederlandsche hockey-nederlaag Spannende strijd tusschen R.K.N.A.C. en Brabantia Feijenoord klopt Ajax TREFFERS VERLIEZEN MET 4-3 FRANKRIJK WON OP H0UTRUST MET 3-2 EEN3-3 GELIJKSPEL TE KERKRADE MAANDAG 20 APRIL 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Wilskracht verspeelt een punt door een gelijk spel tegen V. V. IJ. D. E. M. definitief op de laatste plaats R.K.N.A.C. en Brabantia deelen de punten ATHLETIEK Een record van Nurmi verbeterd Fraai succes van den Argentijn Zabala te München ZWEMMEN Succes van Metman te Parijs Eerste op de 100 meter rugslag Nieuw estafetterecord Rotterdammers flink op dreef Treffers verliezen te Groesbeek met 43 Op de vier maal 200 Meter vrije slag LAWNTENNIS Fransche Davisbeker-ploeg Helen Moody-Wils is thans voornemens zich definitief terug te trekken uit het attieve tennisleven HELEN MOODY WILLS Trekt zich terug uit het actieve tennisleven BILJARTEN COTE EN VAN BELLE IN DE FINALE W ereldkampioenschappen cadre 71/2 te Keulen WIELRENNEN OMLOOP DER VLAAMSCHE GEWESTEN P. van Nek op de tweede plaats De vroegere Olympische kampioen Simaïki demonstreert met een anderen springer den z.g. „kameelsprong" II 4P» Er zijn plannen om het Arsenal-stadion te Londen belangrijk uit te breiden met eed geweldig gebouw, dat volgens de hierboven afgebeelde maquette een waar voetbalpaleis belooft te worden Door haar beter spel in de tweede helft had onze ploeg wel een gelijk spel verdiend Een sterke Fransche middenlinie De Eindhovensche club leidde bij de rust met 32 Aan elkaar gewaagd Dwars door Rotterdam De Rotterdammers zetten de kampioenscompetitie uit stekend in Tweede nederlaag van Be Quick Enschede start goed H.F.C. stelt zijn aanhang teleur The Good Old met 21 door C. V. V. verslagen D.O.S. verovert een punt op H.D.V.S. De bezoekers krijgen meer dan hun toekomt PUIT DE SPORTWERELD OMMf Het begin van de kampioenscompetitie van den IVCB was vooral voor Spartaan, dat Treffers in Groesbeek met 43 klopte, het geen zeker een verdienstelijke prestatie mag worden genoemd. RKNAC en Brabantia speel den in Kerkrade met 33 gelijk, zoodat de Rot terdammers de leiding hebben. Inmiddels is uit de resultaten van gisteren wel gebleken, dat het krachtsverschil niet groot is. Spartaan Brabantia R.K.N.A.C. Treffers Kampioen West I 110 0 2 4—3 10 10 1 3—3 10 10 1 3—3 10 0 10 3—4 Voor Zondag as. staan de ontmoetingen Bra bantiaTreffers en SpartaanR.K.N.A.C. op 't Programma. Voor de gewone competitie werden in Zuid II twee wedstrijden gespeeld. Kolping won van RKTVV en Mevo van Best Vooruit en zoowel In Helmond als in Bergen op Zoom was de uit slag l—o. Brabantia Kolping Rongen tVilhelmina Mulo Venl. Boys B K.T.V.V. S.V.B. Best Vooruit Mevo 18 16 17 10 17 10 18 6 17 7 17 6 18 6 18 6 18 5 18 6 1 33 5 22 6 21 8 16 9 15 9 14 10 14 10 14 9 14 11 13 66—22 29—26 5031 24—31 42—45 37—42 36—47 29—39 26—45 39—49 In West I verspeelde Wilskracht een kostbaar punt, want de Amsterdamsche club bracht het in IJsselstein tegen WIJ niet verder dan een 22 gelijk spel. De blauw-zwarten hebben even- Wel nog een goede kans behouden en als zij hun laats ten wedstrijd tot een goed einde brengen, eindigen zij gelijk met Volendam, zoodat dan 'n beslissingswedstrijd noodig zou zijn. Inmiddels is de laatste wedstrijd van Wils kracht ook voor de tegenpartij De Meer van groot belang, want deze Amsterdamsche club Won gisteren met 2—1 van H.M.S. en De Meer heeft nu nog twee punten noodig om zich vei lig te stellen. Men krijgt Zondag a.s. dus weer een zeer belangrijken wedstrijd op 't Wilskracht-terrein in de Meer. V.V.A. besloot het seizoen met een 21 zege op Onze Gezellen in Haarlem, terwijl S.D.O. in Bussum met 10 tegen V.V.Z. ten onder ging. Volendam 18 12 2 4 26 5429 Wilskracht 17 11 2 4 24 55- -27 V.V.Z. 17 8 5 4 21 33- -24 Onze Gezellen 18 8 4 6 20 45- -26 V.V.A. 18 8 4 6 20 38- -35 V.V.IJ. 17 5 5 7 15 30—45 E.M.M. 18 6 2 10 14 34—59 S.D.O. 18 5 3 10 13 29—49 H.M.S. 18 5 2 11 12 35- -46 Re Meer 17 3 5 9 11 30—42 Treffers namen nu het spel in handen en wisten door Gerrits nog eenmaal tegen te scoren 34. De gasten zetten nu alle krachten in om de overwinning te behouden en slaagden daarin ook, zoodat de Treffers hun eersten kampioens wedstrijd met 34 verloren. Juan Zabala, de kleine Argentijnsche athleet en Olympisch winnaar, slaagde er tijdens wedstrijden van de A.V. 1860 te München in het wereldrecord op de 20 K.M. hardloopen aanzienlijk te verbeteren. Het record stond op naam van Paavo Nurmi met een tijd van 1 uur 4 min. 38.4 sec. gevestigd op 3 September 1930 te Stockholm. Zabala bracht het wereldrecord thans op 1 uur 4 min. 0.2 sec. en de tijd van den Pin werd dus met niet minder dan ruim 38 sec. verbeterd. Deze prestatie trekt nog meer de aandacht, in dien men bedenkt, dat de wedstrijden in een gure temperatuur werden gehouden en af en toe sneeuwbuien er aan herinnerden, dat het voor athletiek misschien niet het allerbeste weer was Zabala slaagde er niet in het wereldrecord van Nurmi over het uur te verbeteren. Hij bracht het n.l. tot 18.753 K.M., terwijl het we reldrecord van Nurmi acht jaar geleden te Ber lijn gevestigd, op 19.210 K.M. staat. De IJ-zwemmer Metman nam Zaterdagavond deel aan internationale zwemwedstrijden te Pa rijs, waar hij het nummer 100 meter rugslag in den tijd van 1 min. 12.4 sec. won voor den Franschman Noual. De belangrijkste resultaten waren: 200 meter vrije slag heeren: 1. Taris, tijd 2 min. 14.8 sec.; 2. Lengyel (Hongarije) zelfden tijd; 3. Cavalero (Frankrijk). 100 meter rugslag dames: 1. Mej. Heiling (Duitschland), 1 min. 26.2 sec.; 2. Mej. Motto (Frankrijk) 1 min. 27.4 sec 100 meter rugslag heeren: i Metman, 1 min. 12.4 sec.; 2. Noual (Frankrijk) 1 min. 17 sec. 400 meter vrije slag heeren: 1. Taris (Frank rijk) 4 min. 57 sec.; 2. Lengyel (Hongarije) 5 min. 0.6 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Mej. Ruecke- woldt (Duitschland) 2 min. 58.4 sec.; 2. Mej. Benoit (Frankrijk) 3 min. 1.4 sec; 3. Mej. Ejaux (Frankrijk) zelfden tijd. In West II behaalde T.Y.B.B. in Haarlem een 2—1 zege op S.J.C., waardoor de geel-zwarten zich in veiligheid brachten. D.E.M. kan nu de laatste plaats niet meer verlaten, zoodat de club hit Beverwijk zijn plaats in de eerste klasse Zal moeten verdedigen tegen Excelsior en D.S.S. Laatstgenoemde club startte gisteren goed in de Promotie-competitie door de Schiedammers met 21 te verslaan. Voorts verloor D.HX. in Delft met 54 van Graaf Willem. Spartaan 18 .12 3 3 27 50—19 G.D.A. 18 8 8 2 24 42- -34 H.B.C. 18 10 3 5 23 60—39 O.H.L. 18 8 4 6 20 46—43 Leonidas 18 8 3 7 19 45- -32 S.J.C. 17 7 3 7 17 47—43 Graaf Willem 17 8 0 9 16 45—46 Santpoort 18 6 2 10 14 34—43 T.Y.B.B. 17 2 6 9 10 23- -49 D-E.M. 17 2 2 13 6 27- -71 Er was voor dezen wedstrijd te Groesbeek bij zonder groote belangstelling. De Treffers wer den in de eerste speelhelft overrompeld door het technisch betere spel van de Westelijke Basten, die zich terstond al hadden aangepast aan het voor hen ongewone veld en direct den toon aangaven in den wedstrijd. Hoe de vol ledige Groesbeeksche verdediging zich ook beerde, telkans zaten de Rotterdammers voor 't Treffersdoel en spoedig openden zij de score door goed samenspel (0—1). Het overwicht der Basten werd steeds grooter en werd dan ook hog in meerdere doelpunten uitgedrukt, zoodat zij weldra een voorsprong van 30 hadden. Hiertegenover wisten de Treffers een doelpunt te plaatsen door Jacobs, zoodat de westelijken biet een nuttigen 31 voorsprong de rust in- Bingen. In de tweede speelhelft waren de Treffers veel heter op dreef en over het algemeen dan ook hi de meerderheid, dank zij de stuwende kracht van de hechte verdediging en de goede spelver- üeeling. Het was Decates, die den achterstand Verminderde tot 23, waarop de Rotterdam- biers energiek reageerden. Maar thans viel het hun heel wat moeilijker om door de Treffers-verdediging heen te komen. Toch lukte hun dat nog, zoodat het 2—4 werd. De Zondagmiddag heeft de estafetteploeg van de H.P.C. uit Heemstede, bestaande uit de zwem mers Kemper, Mooi, Sipkema en Ten Tacke in het Sportfondsenbad te Haarlem een poging gedaan het Nederlandsch record viermaal 200 Meter vrije slag estafette te verbeteren. Het record stond op naam van Neptunus, Bandoeng, met een tijd van 9 min. 57 3/5 sec., gevestigd op 28 Juli 1935 te Bandoeng. De H.P.C. bracht het thans tot een tijd van 9 min. 54 3/5 sec., een verbetering dus van 3 sec. De Fransche Davisbekerploeg, welke van 1 tot 3 Mei te Parijs voor de eerste ronde tegen China moet uitkomen, bestaat uit Borotra, Boussus, Marcel, Bernard en Destremeau. Volgens een bericht uit New-York heeft Helen Moody Wills, de bekende Amerikaansche tennisspeelster, meermalen winnares van Wim bledon, thans besloten zich definitief uit het actieve tennisleven terug te trekken. De resultaten van de te Keulen voortgezette wedstrijden om het wereldkampioenschap bil jarten cadre 71/2 zijn als vólgt: Van Belle (België)—Poensgen (Duitschland) 300—275; Cote (Frankrijk)—de Doncker (Bel gië) 300—156; Cote (Frankrijk)—Foerster (Duitschland) 300—232; Poensgen (Duitsch land)—Besseleers (België) 300—208; Thielens (Duitschland)de Gasparin (Frankrijk) 300 280. In de finale zullen Cote (Frankrijk) en van Belle (België) om den wereldtitel tegen elkaar uitkomen.1 Een omloop der Vlaamsche gewesten over 182 K.M., uitsluitend voor onafhankelijken, werd Zondag gewonnen door den Belg Van der Meer- sche in 5 uur 2 min. met een gemiddelde van ruim 36 K.M. Tweede werd op drie lengten onze landgenoot P. van Nek. Beide renners hadden 20 sec. voorsprong op een groep anderen. Voor de eerste maal in de hockey-geschie- denis van het Nederlandsche elftal, heeft dit op eigen terrein een nederlaag tegen Frank rijk moeten boeken. Tot nu toe verloor Ne derland van de vijf gespeelde wedstrijden er slechts een en. dat was op Fransch gebied. De nederlaag, welke het Nederlandsche elftal gisteren op Houtrust te Den Haag tegen Frank rijk leed, was echter een alleszins eervolle, want niet alleen, dat slechts met den oneven goal ver loren werd maar Nederland speelde hier tegen een hockey-team, dat in welk Europeesch tour- nooi dan ook, een goed figuur zou hebben ge slagen. Daar komt dan bovendien nog bij, dat Nederland met een gelijk spel zeker niet meer zou hebben gekregen, dan het verdiende. In de eerste helft, toen Frankrijk met wind mee speelde, waren de gasten overwegend ster ker en de 2—1 voorsprong met de rust was voor hen dan ook stellig verdiend. In technisch opzicht was het verschil echter niet zoo heel groot. Dat zat hem in de eerste helft voorname lijk in de werkelijk briljant spelende Fransche middenlinie, welke belangrijk beter speelde dan de onze en vooral haar aanvallende taak uit stekend bleek te verstaan. Zij kon zich aan die taak ook naar behooren wijden, omdat achter haar een sterke verdediging stond, welke af doende kijk had op het veelal te korte spel van de Hollandsche voorhoede, waarin het boven dien aan schotvaardigheid ten eenenmale ont brak. In de tweede helft zijn de onzen gesteund door den vrij krachtigen wind, van de 35 minu ten zeker 25 in den aanval geweest. De midden- Na de gebruikelijke huldiging brengt Quaed- vlieg Sr. voor NAC den bal aan het rollen. De Nullanders zitten reeds direct voor het Eind hovensche doel. De backs weten echter weg te werken, maar NAC komt terug. De bal raakt in het bezit van Quaedvlieg Jr. Deze lost een hard schot, dat Lukken te machtig is. (1—0). Er is dan een minuut gespeeld. Gesteund door den sterken wind vallen de Eindhovenaren verwoed aan, maar de achterhoede der thuis club weet steeds erger te voorkomen. NAC komt op gelukkige wijze aan het tweede doel punt, als Lukken een schot van Gielkens niet klem vast heeft en den bal in het doel laat schieten. (2—0). De bezoekers geven zich niet gewonnen. Wanneer Hoenen niet voldoende wegwerkt, moet Schmets door uitloopen red ding brengen. Van Hooff op den rechtervleugel is zeer snel en zijn voorzetten scheppen men;g gevaarlijk moment voor het Kerkraadsche doel. Hessels is de gevaarlijke man, maar voorloopig heeft hij geen succes met' ziin schoten. Nadat Gielkens een hard schot heeft ingezonden, dat door Schmets gekeerd wordt, komt Brabantia weer voor het Kerkraadsche doel. Van Hoof komt in het bezit van den bal en verkleint den achterstand met een uitstekend schot. (2—V. Aangemoedigd door dit succes blijft Brabantia voor het Kerkraadsche doel zweven, waar Schmets zich vrij spoedig door een hard schot van Hessels gepasseerd ziet. (22). Ofschoon Brabantia sterker is, zit intusschen de aanval van RKNAC ook niet stil, maar het samenspel is niet feilloos, zoodat de Brabant- sche verdediging steeds tijd krijgt om in te grijpen. Een gevaarlijk moment ontstaat voor het Brabantia-doel, als keeper en backs elkaar niet verstaan, maar door resoluut ingrijpen weet Lukken erger te voorkomen. Brabantia heeft geen geluk als Hessels hard tegen den paal schiet. Vlak daarop voorkomt Schmets een zeker doelpunt, door zich lang uit naar den bal te werpen. Wanneer Van Hooff Hoe nen passeert denken wij Brabantia de leiding te zien nemen, maar zijn schot gaat naast. Het blijkt echter uitstel van executie te zijn, want wanneer hij den bal krijgt toegespeeld, draait hij zich kalm om eenige NAC-verdedi- gers heen en met een laag hard schot geeft hij Schmets voor de derde maal het nakijken (2—3). Brabantia blijft voorloopig een druk op het NAC-doel uitoefenen. De bezoekers schie ten veel, maar Schmets is op zijn post en ranselt menig schot uit zijn doel. Aan den anderen kant wordt Lukken ook niet met rust gelaten, maar Quaedvlieg en zijn mannen zijn niet doortastend, terwijl het schieten ook te wenschen overlaat. Eenmaal heeft Brabantia geluk, als Chermien tegen de lat schiet. Met een 3—2 voorsprong voor Bra bantia treedt de rust in. Na de rust zit RKNAC reeds aanstonds voor het Brabantia-doel, waar Chermien uit een voorzet van Quaedvlieg tegen de lat kopt. De bal komt in het bezit van Gielkens. wiens schot door Lukken wordt weggewerkt. De harde straffe wind doet veel afbreuk aan het spel. Aan beide kanten wordt daarenboven de bal te hoog gespeeld, maar desondanks beleven wij voor beide doelen spannende momenten. Een hooge voorzet van Frins levert Stoker en Van Osch eenige moeilijkheden op, maar de bal wordt tenslotte toch weggewerkt. Brabantia heeft andermaal geluk, als Chermien tegen de lat schiet. Zeek voorkomt een zeker schijnend doelpunt, als hij den bal voor de voeten van Hessels wegtrapt. RKNAC is nu voortdurend in den aanval, maar door het goede verdedigen van de Bra- bantia-backs en halfs blijven doelpunten voorloopig uit. Eindelijk slaagt Chermien er in, als hij zich vrij gespeeld heeft, Lukken met een hard schot te passeeren en zoodoende de partijen op ge lijken voet te brengen. (33). Een corner op het Brabantia-doel veroor zaakt een gevaarlijke situatie, maar doordat Gielkens overschiet, is het gevaar geweken. Aan den anderen kant moet Schmets zijn handen uit de mouwen steken voor een hard schot van Wilbin. In de NAC-voorhoede is men niet erg gelukkig, want Quaedvlieg Jr. schiet opnieuw tegen den paal. Onder'flinke spanning breekt het einde aan met onveranderden stand. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. De uit slag geeft de verhouding goed weer. linie der oranjehemden vatte haar aanvallende taak nu veel beter op en goed door haar ge steund, kon onze voorhoede dan ook tal van fraaie aanvallen opbouwen, waarbij het gevaar in hoofdzaak van rechts moest komen. Dat er in deze tweede helft door de onzen slechts eenmaal gescoord is, 1 doelpunt werd te recht geannuleerd, moet voor de volle honderd procent geschreven worden op rekening van het binnentrio. Kansen zijn er zeer zeker te over geweest, doch zij werden niet benut. Onder leiding van de beide Belgische scheids rechters Liegois en Debue, stelden de elftallen zich als volgt op: Nederland: J. de Looper, van Eeck en Tres- ling; C. van der Hagen, H. de Looper en An kerman; J. van der Hagen, de Geer, van den Berg, Schnitger en Werdmueller von Elgg. Frankrijk: Tixier; Chevalier en Imbault; Gravereaux, Grimonprez en Verger; Sartorius, Vologe, Goubert, Soule en Bonte. Frankrijk speelde met wind mee en was het eerst in den aanval. Het werd een gevaarlijke aanval, welke een straf corner opleverde. J. de Looper wist echter ten koste van een corner het gevaar fraai te bezweren. De Hollanders waren er nog niet in, het plaatsen was onzuiver en de bal werd dikwijls maar half geraakt. Zoo miste b.v. J. van der Hagen een opgelegde schietkans. Bij een gevaarlijken aanval der Franschen zagen we Ankerman keurig redden, terwijl ook H. de Looper eenige malen goed ingreep. Na een voorzet van Bonte scoorde Goubert na acht minuten met een mooi, hoewel houd baar schot, het eerste doelpunt (01). Geleidelijk kwamen de onzen er wel beter in. Hun aanvallen werden talrijker en gevaarlijker doch voor doel wilde het maar niet lukken. Van den Beg kreeg een goede kans alleen door te breken, doch hij faalde, maar even later her stelde hij zich keurig. Een prachtigen voorzet van J. van den Hagen schoot hij ineens op doel, doch Tixier stopte keurig. Weer belandde de bal bij van den Berg, die nu geen fout maakte en met een hard schot, na 10 minuten de partijen op gelijken voet bracht (11). Direct waren de Hollanders weer in den aan val en nu was het C. van der Hagen die fraai opbrengt, maar Tixier redt op het nippertje. De Franschen forceerden een corner en hier uit ontstond een gevaarlijke scrimmage voor het Hollandsche doel, waaruit Sartorius na 12 minuten onhoudbaar inschoot (12). Bij gevaarlijke Fransche aanvallen wist Tres- ling een paar maal uitstekend te redden, een maal na hopeloos missen van Ankerman. Na dat nog eenige Hollandsche aanvallen op bui tenspel waren doodgeloopen, kwam de rust met een 12 achterstand. Direct na de beginbully waren de onzen in de tweede helft goed in den aanval. De Geer nam den bal fraai mee, doch deze was hem iets te snel en rolde achter. Even later ging van den Berg er alleen fraai doorheen, doch juist toen hü zou schieten, werd hij door Tixier on derste boven geloopen. De daarvoor toegekende strafcorner leverde door aarzelen met schieten niets op. Ook de Franschen kregen dan een strafcorner te nemen, doch J. de Looper redde het schot fraai. Na elf minuten spelen volgde een juweel van een Hollandsch doelpunt. Na mooi samen spel met de Geer was Schnitger er alleen van door gegaan en met een geweldigen kogel maakte hij den stand opnieuw gelijk (2—2). Weer kwamen de Hollanders na de bully terug, maar nu was het Tixier, die door tijdig uit te loopen, fraai redding bracht. Even kwamen de gasten opzetten. Na een goeden voorzet van rechts ging een kogel van Goubert juist naast, maar het was uitstel van executie. De volgende Fransche aanval trof reeds doel en Soule maakte er met een fraai schot, na 15 minuten, 2—3 van. De resteerende twintig minuten waren de Hollanders bijna voortdurend in den aanval, doch voor het vijandelijke doel vlotte het niet. Steeds was er een Fransche stick om schieten te beletten, en als er al eens een scoringskans kwam, werd deze door slecht schieten te niet gedaan. Eenmaal gelukt het. Een der vele mooie voorzetten van J. van der Hagen belandde bij van den Berg, doch in plaats van met zijn stick te slaan liep onze midvoor den bal in het doel, zoodat het doelpunt terecht geannuleerd werd. De tijd verstreek zonder dat er gescoord werd en met een 32-nederlaag van het Neder landsche elftal brak het einde aan. De stand is thans: Nederland Frankrijk 6 4 2 8 18—8 6 2 4 4 8—18 Zaterdag werd een wedstrijd „Dwars door Rotterdam" gehouden over een afstand van on geveer 18 KM., waarvan de uitslagen zijn: 1. A. van Damme (Mechelen) 1 uur 8 min. 26.1 sec. 2. A. Groeneweg (Sportclub Rotter dam) 1 u. 9 min. 44.2 sec. 3. G. Maes (Mechelen) 1 u. 9 min. 55.3 sec. 4. J. v. d. Steen (Mechelen) 1 uur 10 min. 11.4 sec. 5. E. Talboom (Meche len) 6. J. Stender (Gooische Athletiekclub), Hilversum). 7. P. van Leenen (D.O.S., Rotter dam). 8. J. Toorenburg, nationale kampioen lange afstand (A.A.C., Amsterdam). 9. J. Wal beek (SVV, Schiedam). 10. A. Sprong (DOS Rotterdam) Er valt op het oogenblik over het verloop der kampioenscompetitie nog weinig te zeggen. Ajax is in ieder geval wel erg slecht begonnen, want de Amsterdammers werden op eigen ter rein met niet minder dan 41 door Feyenoord geklopt. Enschede startte goed en won in Gro ningen met 6—3 van Be Quick, dat gisteren zijn tweede nederlaag boekte. De stand is thans: NAC Feyenoord Enschede Ajax Be Quick 1 1 1 0 0 0 0 0 1 2 3—0 4—1 6—3 1—4 3—9 Voor as Zondag staan de ontmoetingen En schedeAjax en FeyenoordNAC op het pro gramma. In de promotie-degradatie-competitie van afdeeling I speelden Hermes-DVS en DOS met 11 gelijk, een uitslag, die vooral de derde club, het Utrechtsche Velox, zeer gunstig is. DOS Hermes-DVS Velox 0 0 1 1—1 1 1—1 In afdeeling II bracht de eerste klasser het er nog slechter af, want HFC werd aan de Spanjaardslaan met 21 door CW verslagen. Inmiddels is ook de andere gegadigde voor een plaats in de eerste klasse bekend geworden. HVV werd gisteren wederom kampioen en zal nu opnieuw zijn geluk beproeven. CW HFC HVV 10 0 0 0 1 2 2—1 0 1—2 In het Noorden waren de verwachtingen ten opzichte van Achilles hoog gespannen, maar de club uit Assen stelde haar aanhang teleur door op eigen grond met niet minder dan 4-0 te ver liezen. Het vertrouwen in de eerste klassers is nu ernstig geschokt, maar zij hebben inmiddels nog een goede kans, want de drie clubs zijn thans weer evenver. Heerenveen Achilles BRC 2 10 1 2 10 1 2 10 1 2 2 3—4 2 1—3 Volkomen verdiend heeft CW den eersten promotie-wedstrijd gewonnen. De HFC'ers stel den wel bijzonder teleur en als in de restee rende wedstrijden dezer competitie niet beter gespeeld wordt, is het eerste klasseschap abso luut verloren. Gesteund door den hevigen wind is CW di rect in den aanval en na vijf minuten heeft Kors succes als v. d. Togt over den bal heen misgrijpt. HFC brengt er weinig van terecht. Bovendien loopen de HFC'ers herhaaldelijk in de door de CW-backs opgezette buitenspelval. Bij CW dreigt het meeste gevaar van links. Goede aanvallen worden steeds opgezet, maar de schoten gaan over of naast. Hoewel sterk in de meerderheid, boeken de Rotterdammers voor rust verder geen succes. Na de hervatting is het spel meer verdeeld, maar voor doel zijn de beide voorhoeden niet gevaarlijk. Af en toe loopt 't den HFC'ers niet mee. Verschillende corners, meestal nu op het CW-doel, blijven zonder resultaat. Ongeveer 10 minuten voor tijd, wanneer de HFC'ers we derom een hoekschop te nemen krijgen, weet Kruyer scherp in te koppen, 11. Nu volgt aan weerszijden meer enthousiast spel en ook het publiek komt wat meer in be roering. Wederzijdsche aanvallen volgen. Bij een dezer krijgt de CW-rechtsbinnen o.i. in buitenspel-positie den bal. Hij drijft even op en weet van dichtbij te scoren, 12. Nog eenige wanhopeüae pogingen van HFC om op te ha len, maar de CW-verdediging houdt stand. Met 21 voor de Rotterdammers komt het ein de van dezen weinig fraaien wedstrijd. Het is den Schiedammers niet gelukt den eer sten degradatie-Wedstrijd te winnen, ofschoon beide puntjes hun dubbel en dwars toekwamen. Reeds direct na den aanvang neemt Hermes het spel geheel in handen, zoodat de Utrecht sche verdediging haar handen vol krijgt. Eenige schoten belanden tegen paal en lat, terwijl de doelverdediger der gasten subliem werk levert. D.O.S. bepaalt zich slechts tot uit vallen, welke echter om hun snelheid dikwijls gevaarlijk zijn. Beun weet echter steeds het gevaar te keeren, totdat de linksbuiten der gasten er kort voor rust in slaagt door te breken. Zijn schot is voor Beun onhoudbaar (0-1). Na de hervatting blijkt dat de gastheeren het met een grootendeels gewijzigde opstelling willen probeeren. Ook nu zijn zij in het veld het sterkst, doch stranden steeds op de hechte verdediging der Utrechtenaren, terwijl paal en lat laatstgenoemden nog meer helpen dan in de eerste helft. Als een der verdedigers Borrani ruw aanvalt krijgen de blauw-witten hiervoor een penalty toegewezen, welke door laatstgenoemde in een doelpunt wordt omgezet (11). Hard wordt er nu, vooral van Schiedamsche zijde, om 't winnende doelpunt gevochten. Kort voor het einde slaagt Borrani er in met een fenomenaal schot het doel der gasten te door boren, doch dit doelpunt wordt wegens buiten spel geannuleerd, zoodat de stand ongewijzigd blijft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9