De berooving te Westzaan N: Stadsnieuws Wat Kikker Karei en Tuimeltje beleefden TAPIJTEN MEUBELEN tlAvwinJfeS! 20%Rm/ma VERVOER MARIA-STICHTING BRUTALE OVERVAL OP HUISHOUDSTER MARKTEN KUNST Vervoert met Rossenaar Familieberichten motVRIJmaken motECHTmaken DONDERDAG 23 APRIL 1936 LAATSTE NIEUWS Tegen twee daders voor de Haar- lemsche Rechtbank vier 'jaar gevangenisstraf geëischt Zij zochten f 30.000.- Verdachten bekennen Requisitoir Mr. P. J. A. M. Aalberse Opvolger van jhr. Ruys? aar wij vernemen bestaat er in de R.K. Fractie een ernstige strooming, prof. mr. P. J. A. M. Aalberse te ver zoeken zich beschikbaar te stellen als op volger van Jhr. mr Ch. Ruys de Beeren- brouck op den voorzittersstoel van de Twee de Kamer. Mocht dit het geval worden, dan schijnt het voornemen te bestaan, voorloo- pig het voorzitterschap van R.K. Fractie en R.K. Staatspartij te vereenigen in den persoon van mr. C. M. J. F. Goseling LEEGSTAAND HUIS IN BRAND GESTOKEN Straffen in hooger beroep iets verminderd MINISTER DE WILDE NAAR UTRECHT FEEST BIJ DE ST. MARTHA- VEREENIGING Drie jubilaressen gehuldigd Toespraak Deken Sondaal VAN ONZE RECHTBANK Drie koeien gestolen Geen voorrang verleend Geraffineerde oplichter Else Mauhs treedt niet op „Herwonnen Levenskracht" Haarlems Salon Orkest ZIEKENHUISVERZEKERING TE HAARLEM Aantal verzekerden thans boven de 50.000 BURGERLIJKE STAND RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Sportieve biskwietjes V<) -tr e»» Hoe de verkeersregeling AmsterdamHaarlem sal sijn als de nieuwe "brug over het Zuiden Buiten Spaarne in gebruik is aenomer tijdelijk O Jr*. OP ALLE VERFOttDERS. U N.V. VEREENIGD BEZIT VAN AANDEELEN N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD N.V. Paul C. Kaiser ROTTERDAM R.K. TWEEDE MEISJE KON. NED. TOONK. VER. AFD. HAARLEM AANKOMENDE NAAISTERS Inschrijving leerlingen voor het Gemeentelijk Gymnasium en de Gemeentelijke Scholen voor Middelbaar Onderwijs te Haarlem CAFE-RESTAl RANT „LIDO" ATTENTIE C. H. VAN DIJK BRANDSTOFFEN RECHTHUISSTRAAT 3 6 TE HUUR GEZELLIG WONEN TETTERODESTRAAT 2 zwart HAVENSTRAAT, HEEMSTEDE TIM0RSTRAAT 201 SCH0TERWEG 57 Op Zondagochtend 15 Maart werd het rus tige dorpje Westzaan in opschudding gebracht door een brutalen diefstal in de woning van den rustenden predikant van Dokkum aan de Dorps straat. Tijdens de afwezigheid van den 88-jarigen ouden heer die volgens zijn gewoonte om tien uur ter kerke was gegaan, vervoegden zich om half elf een tweetal mannen aan de woning van den predikant, die beweerden van een bank te komen en den dominé te moeten spreken over geldzaken. Blijkens hun latere verklaringen scheen het tweetal verwacht te hebben, dat ook de huishoudster naar de kerk was gegaan. Door een bijzondere omstandigheid w'as deze echter thuis gebleven. Toen de twee mannen haar te verstaan gaven, dat zij op de terugkomst van den predikant wilden wacht,en liet de huishoud ster, de 27-jarige Trijntje Staal, hen in de huis kamer en presenteerde hen een kop koffie en 6igaren. De mannen waren zeer onrustig en na een kwartier te hebben gewacht, maakte een van hen de opmerking, dat zij nu maar op moesten schieten. Een van de twee richtte toen plotse ling van onder zijn jas een pijpensteker op de huishoudster, terwijl hij haar toeriep: „Handen omhoog, of er gebeurt wat," althans woorden van gelijke strekking, die de hevig verschrikte juffrouw die meende, dat zij met een revolver werd bedreigd, begrijpelijkerwijze niet precies onthouden heeft. Zij wist nog naar de gang te komen, maar werd toen door den anderen „be zoeker" tegen den grond geslagen. Toen zij weer tot bezinning ki^am, is zij luid gaan schreeuwer, teneinde de aandacht der voorbijgangers te trekken. Wat er verder precies gebeurd is, wie van de twee indringers mej. Staal geslagen heeft en wie zich precies de eigendommen van den do- miné en zijn huishoudster heeft toegeëigend, welke later op het tweetal werden gevonden, was bij het eerste onderzoek niet duidelijk. Ook hedenmorgen, toen de zaak diende voor de Haarlemsche Rechtbank, was het, ondanks ver klaringen en bekentenissen, niet mogelijk de geheele toedracht tot in finesses te reconstruee- ren. Vast kwam echter te staan, dat mej. Staal op niet zeer zachtzinnige wijze werd uitgenooaigd aan de twee dieven het geld te wijzen en dat een van de twee op haar zeer onvolledige aan wijzingen het geheele huis doorzocht en een gouden dames-horloge en een beursje met de spaarcenten van de huishoudster bemachtigde. De lezers zullen zich no gherinneren hoe het 2-tal onmiddellijk na den brutalen overal werd gevat. Een meisje, dat toevallig passeerde, hoor de mej. Staal giilen en vond het raadzaam den vader te waarschuwen, daar het meisje in de meening verkeerde, dat mej. Staal onwel ge werden was. De 60-jarige man spoedde zich hierop onmiddellijk per fiets naar het huis van dert dominé, waar hij de twee indringers be merkte. Teen dezen talmden de huisdeur te openen, smeet de heer Staal zijn fiets door het raam naar binnen. Begrijpende, dat hun plan mislukt was, poogden de twee mannen de vlucht te nemen, hetgeen de heer Staal trachtte te verhinderen. Ofschoon hij nog met een hunner slaags raakte, wisten zij te ontkomen, achter volgd door den heer Staal, die zich zelfs geen tijd gunde naar zijn dochter om te zien. Op zijn geroep kwamen omwonenden toegesneld, zoodat er een ware razzia ontstond en het tweetal spoe dig in het nauw Was gebracht en naar het po litiebureau kon worden geëxpedieerd. De laatste acte van het korte drama, die zich hedenmorgen voor de Haarlemsche Rechtbank afspeelde, bracht geen nieuw licht in de zaak. De oude dominé vertelde, hoe hij zijn woning na den kerkdienst geheel ontredderd had te ruggevonden, de huishoudster verhaalde van haar avontuurlijk wedervaren en de rijksveld wachter, die het eerste onderzoek had ingesteld, deelde kort maar duidelijk mede, Wat hij bij ïouilleering op het tweetal had gevonden. Twee verdachten, de 23-jarige H. en de 29- jarige B., beiden uit Amsterdam, bekenden alles wat hen ten laste werd gelegd, althans in hoofd zaak. H., die slechts over een korte memorie scheen te beschikken, was echter vergeten, welke rol hij precies bij den overval had gepleegd, terwijl B., die reeds zeven maal eerder veroordeeld was, blijk w'ilde geven van juridische bekwaamheden door steeds weer de aandacht van de rechters voor kleinigheden te vragen, die aan het mis drijf weinig konden afdoen: Uitvoerig betoogde hij, dat mej. Staal niet was flauw gevallen en dat hij haar geen oogenblik had willen bedrei gen. Hij had tegen haar gezegd „wees nou maar stil, kind" en met dezelfde hartelijkheid had hij haar verzekerd, dat hij er niet aan dacht haar van haar kostelijke spaarduitjes te beroo- ven. Het ging hem slechts om het geld van den dcmlné, die, naar hij meende, toch geld genoeg had. De President van de Rechtbank, mr. S. Pit, kon deze onbaatzuchtigheid niet waardeeren en verwonderde zich bovendien over het feit, dat zij tenslotte toch maar die spaarduitjes hadden meegenomen. Toen gaf verd. een levendige schil dering over het slechte leven, dat hij thuis had en over zijn huiselijke omstandigheden, die hem telkens weer noodzaakten zich andersman eigendommen toe te eigenen. De Officier wilde weten van wie het plan eigtjnlijk was uitgegaan. B. begon weer een lang verhaal, maar gaf op nadere vragen het w<einig zeggende antwoord, dat „iemand" hem verteld had, dat er bij den dominé 30.000 waren te halen. Toen had hij H. ingelicht en met het vermoeden, dat er niemand thuis zou zijn, wa ren zij op den bewusten Zondagmorgen naai Westzaan getogen. De Officier van Justitie, mr. Paardekooper, gaf nogmaals een korte reconstructie van het gebeurde en wees er op, dat het voor de Recht bank niet van belang was te weten, wie var beiden nu precies dit of dat gedaan had. Hij wees er bovendien op, hoe opzettelijk de ge weldpleging had plaats gehad, daar het voor de twee Amsterdammers toch wel zeer eenvoudig zou geweest zijn, het huis zonder meer weer te verlaten. Het is een gelukkig toeval, dat deze verdachten geknipt zijn. De Officier brachr hulde aan den vader van de huishoudster er. aan de overige Westzaners, die het de politie in dit geval zoo gemakkelijk hadden gemaakt Vooral den nadruk leggend op den ernst van het misdrijf en op de opzettelijkheid der geweld pleging eischte hij tegen beide verdachten een gevahgenissffaf voor den tijd van vier jaar. De verdediging, welke gevoerd werd door mr. van Dam en mr. Stomps, bepaalde zich hoofd zakelijk tot de omstandigheid dat er geen opzet voor een roofoverval in het spel was geweest. Zoover waren zij eerst door de omstandigheden gekomen. Dan meenden zij, dat het eigenlijke misdrijf niet zoo groot was geweest als de Of ficier in zijn requisitoir had doen voorkomen. De huishoudster had weliswaar een uiterst on aangenaam avontuur beleefd, maar mishandeld was zij niet en de buit was maar zeer gering geweest. In verband met een en ander riep de verdediging de clementie van de rechtbank in. B., die reeds 7 maal eerder veroordeeld was, meende de rechtbank te moeten herinneren aan het instituut van de voorwaardelijke veroor deeling, waarmede hij nog nooit had kennis gemaakt. „Een maandje of zoo voorwaardelijk" vroeg de officier. B. zei, dat hij zich aan die straf graag zou onderwerpen en had waarschijnlijk nog meer gezegd, als de President er geen einde aan had gemaakt en de uitspraak had bepaald op 7 Mei a.s. G. J. G„ arbeider en W. A. B„ chauffeur, beiden te Laren (N.H.) hadden een leegstaand huis te Apeldoorn in brand gestoken. De recht bank te Zutphen had hen veroordeeld tot 9 maanden en 1 jaar gevangenisstraf. Het Arnhemsche Hof heeft de uitspraak be treffende den eersten verdachte bevestigd en de aan den tweeden verdachte opgelegde straf verminderd tot een jaar en drie maanden. De koopman P. D. uit Eemnes had te recht gestaan wegens uitlokking van boven genoemd misdrijf. Deze verdachte was door de Zutphensche rechtbank veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Het Arnhemsche Hof verminderde de straf tot een jaar en drie maanden. De koopman J. V. uit Maarden stond terecht wegens medeplichtigheid aan dit misdrijf. Hij had den sleutel van het bedoelde huis ver schaft om het in brand te kunnen steken. V. was door de Rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Deze straf bleef gehandhaafd. De preventieve hechtenis, door alle verdach ten reeds ondergaan, wordt van de opgelegde straffen afgetrokken. De Minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. de Wilde, is hedenmiddag naar Utrecht ver trokken, tot het bijwonen van een oefening in luchtbescherming. 2222 Den volgenden dag was Tuimeltje al heel vroeg uit de veeren en hij ging zich eens heel frisch wasschen. Hij had pas een nieuw stuk zeep gekregen dat heel lekker rook en daarom nam hij er een flinke hoeveelheid van en smeerde die op de spons. Wat schuimde die zeep lekker. Tuimeltje wreef er zijn heele gezicht mee in en ging maar steeds door met veel schuim te maken. Toen zijn heele hoofd vol schuim zat begon het van alle kan ten te prikkelen. Jonge, jonge, dacht Tuimeltje, ik moet zien, dat ik dat prikkelende schuim er gauw afwasch. Maar het was wel of er geen eind meer aan kwam. Hoe meer hij het met de spons er af waschte, des te meer kwam er op zijn gezicht te zitten. Hij riep kikker Karei, die in een kamertje naast hem sliep en deze kwam in zijn hansopje aanloopen. Kikker Karei nam Tuimeltje beet en hield zijn hoofd onder de kraan. Maar toen had je dat gezicht eens moeten zien van Tuimeltje. Zijn oogen waren heeiemaal rood en groote tranen liepen over zijn gezicht. Ik heb zoo'n pijn, huilde Tuimeltje en toen de huishoudster de oogen van Tuimeltje zag, trok ze een bedenkelijk gezicht. Ga gauw naar den dokter toe, want ik ben bang, dat je oogen anders veel pijn zullen doen, en Tuimeltje ging ondersteund door Kareltje naar den dokter. Het was feest Donderdagmorgen bij de St. Marthavereeniging! Er waren dan ook niet minder dan drie jubilaressen, n.l. de presidente, mevr. Is. Droog—Deckers, die haar zilveren jubileum vierde, evenals mej. M. Burgers, die de meisjesavonden verzorgt, en als „Dritte im Bunde" mevr. A. 'Ots, de tweede secretaresse van de vereeniging, secretaresse van het Sta- tionswerk en ook welbekend in het reclassee- ringswerk, die haar koperen jubileum herdacht. In de parochiekerk aan de Amsterdamstraat werd des morgens een H. Mis opgedragen door den Geestelijk Adviseur, kapelaan v. Diest, waaronder algemeene H. Communie voor be stuur en leden. Om 11 uur werd daarna in het tehuis aan de Bloemhofstraat een feestver- gadering gehouden, welke druk bezocht was. De kamer was in een ware lusthof herschapen met behulp van prachtige palmen en talrijke bloemstukken en er hëerschte een echte feest stemming! Nadat mej. H. Simons een feestlied had ge zongen, dat zeer in den smaak viel, opende de waarn. presidente, mevr. H. Wiegant. met een woord van welkom, in het bijzonder gericht tot den hoogeerw. heer H. C. J. Sondaal, Deken van Haarlem. Met enkele hartelijke woorden bood spr. vervolgens aan de drie jubilaressen een ge schenk aan, n.l. aan mevr. Is. DroogDeckers een gouden vulpotlood, aan mej. Burgers een gouden rozenkrans en aan mevr. Ots een zil veren vulpenhouder. Dan was het woord aan Deken Sondaal, die in een treffende toespraak de St. Marthaver eeniging schetste als een van de schoonste lief dewerken, welke de Kath. Kerk bezit. Bijzon dere hulde bracht Deken Sondaal aan de pre sidente, die zooveel jaren met opoffering van eigen genoegens, zoo nauwgezet en geheel on baatzuchtig haar beste krachten aan de ver eeniging heeft gewijd. God alleen weet, hoeveel goed U gedaan hebt, aldus spr., in hoevele harten ge weer licht ge bracht habt en afgedwaalde meisjes den weg gewezen hebt, die naar God leidt. God alleen cok kan U daarvoor beloonen. Spr. hoopte, dat de jubileerende presidente nog lang voor de vereeniging gespaard zal blijven. Ook feliciteer de de Deken de beide andere jubilaressen, die misschien wel meer in stilte hebben gewerkt, maar dan toch ook met zegenrijke resultaten en een groote liefde. Spr. sprakdenwenschuit.dat God ook aan haar nog vele jaren zal mogen geven om haar werk voort te kunnen zetten. Ook als priester en Deken van Haarlem dank te spr. mevr. Droog voor het vele, dat zij tot stand had gebracht ten behoeve van hen, die hulp behoefden. Vervolgens sprak de presidente van het Dio cees Haarlem van de vereeniging, mevr. Crie- laars, tevens als vertegenwoordigster van de Federatie van Martha-vereenigingen in Hol land en namens de afd. Amsterdam. Voor de federatie was U steeds een uitstekende kracht, aldus spr. tot mevr. Drobg. De jaren, waarin U presidente was, waren de gelukkigste van het diocees en voor de afd. Amsterdam was de afd. Haarlem, dank zij U, immer een nabije vriendin en een goede buur. De presidente dankte hierna voor de schoone cadeaux en de hartelijke woorden, tot haar ge richt. Zij bracht ook dank aan de dames, die steeds met de grootste toewijding en ernst haar taak vervullen en aan den heer Krouwels, voor zijn financieele adviezen, waarna zij op haar beurt mej. Burgers en mevr. Ots huldigde. Dan spraken nog mevr. Wolfenbuttelv. Rooyen namens de correspondenten en de heer Krouwels, de financieele adviseur van de ver eeniging, hun waardeering uit, en tenslotte de Geestelijk Adviseur, kapelaan G. v. Diest, die eraan herinnerde, dat de presidente alle ran gen heeft doorloopen, beginnende met de ver zorging van de meisjesavonden, wat voor haar een mooie tijd is geweest. Steeds wist zij deze avonden tot een genot voor de meisjes te ma ken. Langzamerhand is de jubilaresse secre taresse geworden. Het werk breidde zich uit e» wie weet wat voor uitbreidingl n nog voor de deur staan! Vanmorgen hebt gij, aldus spr., zooals Maria deed, geluisterd naar Gods stem. Als men groote verantwoordelijkheid draagt is het beter met God over de menschen te spre ken dan met de menschen over God. Wij kun nen thans met een blij hart de toekomst tege moet gaan, want hedenmorgen hebben wij Gods zegen over ons werk gevraagd. Spr. wenschte ook den beiden anderen jubi laressen geluk en sloot met de beste wenschen voor de toekomst. Hiermede was de officieele plechtigheid af- geloopen, doch men bleef nog eenigen tijd ge zellig bijeen, terwijl de koffie werd rondge diend. Een fotograaf legde het geheel op de gevoelige plaat vast. Des middags werd in het tehuis aan den Ko ninginneweg gerecipieerd. Er zijn talrijke bloemrijke en schriftelijke gelukwenschen in gekomen, o.a. van den kinderrechter en andere autoriteiten en van afdeelingen. Een 29-jarige expediteur uit Nieuwte Wete ring stal drie koeien ten nadeele van den land bouwer N. te Haarlemmermeer. De beesten had den een waarde van 700. De Officier van Justitie eischte een jaar ge vangenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk. De Rechtbank maakte er hedenmorgen acht maanden van, met aftrek van prev. hechtenis, waarvan vier maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaren. Een chauffeur uit Amsterdam stond terecht omdat hij op het kruispunt SloterwegSchip- holwteg geen voorrang had verleend aan rechts, waardoor een aanrijding ontstond en eenige taxi-passagiers lichamelijk letsel kregen. De Officier van Justitie eischte 2 weken hech- tenisstraf voorwaardelijk en 100 of 20 dagen hechtenis. Het vonnis luidde 1 maand voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en 50 boete. E en42-jarige bloemenhandelaar uit Wijk aan Zee maakte zich schuldig aan oplichting door van verschillende personen in Beverwijk goe deren en levensmiddelen te koopen en niet te betalen. Hij liet een gezegeld stuk zien alsof hij een tegoed op de Spaarbank had. Daar het aantal gevallen van flesschentrekkerij legio Was en het geld aan drank opging, eischte de Offi cier van Justitie een jaar gevangenisstraf. De Rechtbank veroordeelde hedenmorgen den man voor twee gevallen van verduistering en op lichting tot een jaar gevangenisstraf met af trek, terwijl hij voor de overige feiten werd vrijgesproken. een welverdiend applaus van de aanwezigen. Prof. Antonini zorgde vooral als buikspreker er wel voor, dat de lachspieren niet tot ledig heid gedoemd waren, terwijl hij als goochelaar menig aah en ooh aan het publiek wist te ont lokken. Een vrij oud repertoire, dat echter altijd in den smaak valt. Voor de goede stemming en de gezellige sfeer die er in de zaal heerschten, was de con ferencier, de heer Red. Brinsky verantwoorde lijk. De verloting van een geweldige taart hield de spanning gaande. Daar Else Mauhs nog steeds niet kan optre den zal Vrijdagavond in den Stadsschouwburg inplaats van „Elisabeth, de vrouw zonder man" opgevoerd wordten „Jonkvrouwe de la Seiglière." Het Plaatselijk Comité van „Herwonnen Le venskracht" houdt een vergadering op Dinsdag 28 April des avonds acht uur, in het gebouw „St. Bavo". De agenda vermeldt o.a.: Jaarverslagen se cretaris, penningmeester en stuiversfonds. Bestuursverkiezing: Aftredend zijn de heeren B. Reijnders, 1ste secretaris; J. Reiners, 2de penningmeester en S. v. d. Landen, commissa ris. Allen zijn herkiesbaar. Voorts worden besproken loterij en filmavond en de te houden bloempjesdag. De 13e amusements-avond, die Woensdag werd gehouden in het gebouw van den H. K. B„ kan ondanks het ongeluksgetal dat er aan verbon den was, een geslaagde avond genoemd worden. De muziek was goed, zooals we van het Salon Orkest gewend zijn, en vooral de Ungarische Tanze no. 5 en 6 van Brahms, en de Sinfoni- scher foxtrot „Sanum" van Robrecht, kregen De uitbreiding van de Gemeentelijke Zieken huisverzekering, waardoor de beperkende be palingen voor toelating van personên boven de 50 jaar kwamen te vervallen en bovendien per sonen van vreemde nationaliteit konden wor den toegelaten, heeft tot gevolg gehad, dat het aantal nieuwe leden (boven de 16 jaar) sedert 1 Januari 1936 met 2055 is toegenomen en thans 50.118 bedraagt. Naast deze verzekering voor 3e klasse-ver- pleging bestaat in Haarlem een verzekering voor 2e klasse-verpleging. Inlichtingen over beide verzekeringen worden verstrekt door het bureau van den Gemeen telijken Geneeskundigen- en Gezondheids dienst, Kenaupark 6, alhier. Geboren: 21 April: M, E. G. Versterre-Klui- tenberg d; H. M. A Palkenberg-ïfentenaar z; 22 April W. A. de Regt-Braunius z; G. Essen- berg-Terstal z; A. Vermaat-Onderwater z. Ondertrouwd: 23 April: G. Thesselaar en L. H. C. Stiphout' C. Branger en H J JanszenH. W. Torringa en P. M. M. Mooren. Getrouwd: 23 April: J. I. j. Bouckaert en C. M. Bogaert; W. J. wiers en A. Kammeijer. Overleden: 22 April: J. C. v. Dorsser 60 j., AelbertsbergstraatS. de Groot, 60 j„ Gedempte Raamgracht HAARLEM, 23 April. Groentenmarkt. Lot' 610 cent per kg. Sla 60110 cent, Spinazie 30 —100 cent, Andijvie 2550 cent, Postelein 50 120 cent, Raapstelen 4075 cent per kist. Roo- de kool 812 cent, Bloemkool 8-16 cent, Kom kommer 10—20 cent, Radijs 25 cent, Rabar ber 712 cent, Prei 27 cent, Selderie 415 cent, Peterselie 210 cent per stuk. IJMTJIDEN, 23 April, Rijksvischafslag. Tarbot 8096 cent. Tong 0.931.15 per kg. Groote Schol 28.00, middel Schol 27.00, Zetschol 27.00, kleine Schol 11.0025. Schar 3—7.50, Tongschar 24.0030, Pieterman en Poon 44.80 per 50 kg. Kabeljauw 19.00—72 per 12 5kg. Leng 0.872 p. stuk. Heilbot 66 cent per kg. Wijting 1.80—6 per 50 kg. van den heden aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLER Libra 180 manden 2430. loggers IJm. 204 410.—. K.W.: 38 460.—, 62 390.—, 114 440.130 360.105 430.43 450.135 360.14 45041 520.75 470.102 390. 158 440.—, 75 400. IJMUIDEN, en 5.16 n.m. WATERSTANDEN Vrijdag 24 April. Vloed: 4.50 vjn. BLOEMEND AAL, 23 April 1936 5 Mei 1936 zal het 50 Jaar geleden zijn, dat onze dierbare Ouders JACOBUS BALM en CORNELIA JACOBA HELLEGERS in den echt werden vereenigd. Dat God hen nog lang voor elkander en voor ons moge sparen wenschen hun dankbare Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen Receptie 5 Mei 1936, van 35 uur, in Hotel Roozendaal te Overveen. G£M££NT£ HAAffl£M AMXTgHPAMSGHfc VAART r-J/lir-lr AMfTCADAM "^4 TANDEN GEBITTEN LAGE TARIEVEN LEIDSCHEVAART 82 - TEL. 15634 (Herplaatsing wegens misstelling) gevestigd te HAARLEM De Raad van Beheer maakt hier mede bekend, dat in de gehouden Algemeene Vergadering van Aan deelhouders het dividend over het boekjaar 1935 bepaald Is op 7 voor de preferente aandeelen en 7 voor de gewone aandeelen en dat dit vanaf 22 April 1936 op divi dendbewijs No. 6 voor de preferente en No. 6 voor de gewone aandeelen betaalbaar is bij de Amsterdamsche Bank, Amsterdam, Spaamebank Haarlem en ten kantore der Ven nootschap. Sporties de nieuwste vondst van Paula! Voed zaam, lekker., (ze komen im mers van Paul C. Kaiser!) licht van ge wicht, 5 2 stuks in een half pond, 'n leuke sportvoorstel- ling op ieder biskwietje een lage prijs.. wat wiltU nog meer! Koopt eens een half pond voor 20 centl Blskwle-, Koek- Beschuitfabrieken. voor begin Mei gevraagd, tusschen 25 en 30 ja-ar, aan R.K. Pastorie in de onmidd. nabijheid van Haarlem. Goede getuigen, over netheid en werklust vereischt. - Brieven onder No. 38755, bureau van dit blad. LEDENVERGADERING op ZATERDAG 25 APRIL, des avonds 8.15 uur m een der zalen van Café Brinkmann, Groote Markt. Na de vergadering muzikale voordrachten door de H.H. M. ADAM, clarinet, JOS. DE KLERK, fluit en K. DE JONG, piano. HET BESTUUR. Gevraagd voor directe indiensttreding Pers. aanbieding voor 12'uur. G E R Z O N AANGIFTE voor den nieuwen cursus, aanvangende 1 September as., kan geschieden op MAANDAG 27 APRIL, DINSDAG 28 APRIL en MAAN DAG 4 MEI a.s. des namiddags tusschen 2 en 4 uur. Zie voor nadere bijzonderheden de kennisgevingen op de stadsborden en aan de verschillende schoolgebouwen. biedt haar cliënteele het grootste comfort voor de laagste prijzen in de gezelligste omgeving van Haarlem. Prima Lunch of Diner vanaf 1.Stemmings Orkest o. 1. v. Herbert Mytteis. Zaterdag- en Zondagmiddag Matinée. Dagelijks uitzending van diners aan huis. Speciaal ingericht voor uitzending diners aan huis voor par tijen, desgewenscht met bij- Ie vering wijnen, tegen ui terst concurreerende prij zen. Vraagt prijsopgaaf. KINDERHUISSINGEL 24 Telefoon 14372 PRIJSOPGAAF (per H.L.) ge vraagd voor het vervoer enz. van anthraciet, van schip naar de leden, door de Haarl. Ver. „DES WERKMAN'S VRIEND" Aanb. schriftelijk aan het Se cretariaat: BILDERDIJKSTR. 4, vóór 29 April. Pracht huis bij Kerk en School te Huur a 32.50. Bevr. Soendaplein No. 14. OPGERICHT 1911. EENIGSTE DAGEL. RECHTSTREEKSCHE DIENSTEN NAAR HOORN en OMSTREKEN - PURMEREND - AMSTERDAM (Noord) ZAANSTREEK - OOSTZAAN - LANDSMEER - KWADIJK MIDDELIE - OOSTHUIZEN en vele tusschengelegen plaatsen BILLIJKE TARIEVEN. Vlugge uitbetaling remboursementen Bestelhuis: LET WEL! ALLEEN BEGIJNHOF 29 zwart, Tel. 11570 Bestelhuis te Purmerend: alleen Ged. Singelgracht No. 17 Beleefd aanbevelend. VRIJ BENEDENHUIS a ƒ30.— VRIJ BOVENHUIS a 32.50 Marnixstraat 97, per 1 Mei en 1 Juni te aanvaarden. Bevragen Soendaplein No. 14. aan den Rijksstraatweg 103. Te Koop a 5.900 vrij op naam. Mei te aanvaarden, v. klein gezin. Bevragen Soendaplein No. 14. Pracht vrij benedenhuis met poort, tuin, schuur, 4 kamers a ƒ6.50 per week. Sleutel Jan de Braystraat 6. Bevragen Soendaplein No. 14. HEERENHUIS te Koop, in prima staat; pracht Geldbelegging. Ver huurd a 408.per jaar. Koopsom 4800.Bevr. Soendaplein No. 14. Vrij huis: 6 kamers, erker, tuin, schuur. Modem ingericht. Huur a 7.per week. Bevragen Soenda plein No. 14. Vrij bovenhuis te Huur a 5.50 per week. Bevragen Soendaplein No. 14.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6