STADSNIEUWS j Jaar in jaar uit GEHEEL GEBIT Haarlem, 2 Mei m\ begiftigd met het Eerediploma van het Institute of Hygiene te Londen niet voor niets de beste sigaret voor Uw gezondheid! RADIO MOORSn v. De St. Vincentiusbibliotheken TANDHEELKUNDIG INSTITUUT HERINGA WUTHRICH ZATERDAG 2 MEI 1936 HET GOUDEN FEEST VAN BROEDER STEPHANUS Kerkelijke plechtigheid COMITÉ VAN KATH. ACTIE Graal-agenda voor volgende week RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. - TEL. 16726 Vanaf f 35.-gar- ST. JOSEPHS-GEZELLEN Weekagenda feestweek afd. Haarlem I Jansstraat 59 bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan Orgelconcerten in de Groote Kerk Personalia Instituut Beltruses Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" Afdeeling Overveen Opvoering van het spel „Elcerlyc" Eindexamens Middelbare scholen Bezoek van den ex-keizer HAARL. R.K. DAMBOND Beslissingswedstrijd kampioen schap 2de klasse Inbraak te Aerdenhout Huldiging Job. Steijnen ZANDVOORT AGENDA Bioscopen 'fi OOK MET KURK MONDSTUK UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER Philips Radiotoestellen BENNEBROEK 3 Mei Bioscopen Fantasie Cloque, Zijden Linnen Crêpe Mongool, CsrrolottGf Toile de Soie, Crêpe de Chine, Georgette Romaine Fantasie Linnen, Cloque, Flamisol, Gratis Knippatroon bij aankoop boven 5 Gld. op onze Stoffenafd. Naaisters bij ons ook 10% korting £Ut tovzc Üctlaae* lOwpt Ut d& msszj 4 Mei Bioscopen INSTELLINGEN Nadat broeder Stephanus, overste van het Ziekenhuis St. Joannes de Deo, eenige dagen had doorgebracht in de Achelsche Kluis in Noord Brabant, kwam hij gisteren terug in Haarlem, als gouden jubilaris, omdat het 50 jaar geleden is, dat hij het ordekleed der Con gregatie ontving. De R. K. Harmonie „St. Caecilia" zette de feestelijkheden in door het brengen van een se renade voor den hoofdingang van het zieken huis. Het spreekt vanzelf, dat de belangstel ling van het publiek zeer groot was, maar eveneens dat „de Deo" onmiddellijk in feest stemming geraakte. De krasse broeder-overste aanhoorde de ju belklanken met een intens gelukkig gezicht. Maar dit was slechts een voorproefje. Zaterdagmiddag begonnen om half negen de kerkelijke plechtigheden, hoogtepunt van dit mooie kloosterjubileum, rest volgt Om half negen uur hedenmorgen werd in de kapel van het ziekenhuis een plechtige H. Mis gecelebreerd, welke werd opgedragen door rector J. van zon; diaken en sub-diaken wa ren resp. pastoor Van Dijk, van de parochie H. H. Elisabeth en Barbara en pater dr. Hen- sen, pastoor van de parochie van het H. Hart. Een koor van Haarlemsche kerkzangers zong onder leiding van Jac. de Jong de Missa Fes- tiva van Philip Loots. Voor de H. Mis had de kroning met het myrthe-kroontje plaats en werd de staf aan den jubilaris overhandigd. Het koor zong hierbij de vierstemmige Veni Creator van Joc. de Jong en Haec Dies van Haagh. Onder de H. Mis zong de bekende kerkzan ger K. Bakker Jesu dulcis van Joh. Verhulst en na de H. Mis Ave Verum van Mozart. Rector Van Zon huldigde in zijn predicatie de toewijding van den jubilaris in den dienst van God. Zijn kloosterleven had altijd bij zonder uitgemunt door versterving van de we reld. Ook de stoffelijke belangen van het huis zijn door den jubilaris altijd op uitstekende wijze behartigd. De gewijde spreker schetste vervolgens de beteekenis van de myrthe, kroon en den kromstaf. De H. Mis werd o. m. bijgewoond door oud vicaris-generaal Mgr. Möllman, deken H. C. J. Sondaal, den heer Heerkens Thijssen, oud lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, den generaal-assistent van de Congregatie, het voltaljig vicariaal bestuur en afgevaardigden van alle huizen der Nederlandsche provincie, alle doktoren der inrichting, en talrijke voor aanstaande ingezetenen van Haarlem. Na de H. Mis was er gelegenheid den jubila ris te feliciteeren, waarvan een zeer druk ge bruik werd gemaakt. O.m. kwamen er geluk- wenschen aanbieden: burgemeester C. Maar schalk van Egmond en Rinnegom, wethouder W J. B. van Liempt en dr. Smit, directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst. Tijdens de receptie kwam een schrijven bin nen van H. M. de Koningin, waarin broeder Stephanus benoemd werd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Heedenmiddag is er van twee tot drie uur een algemeene receptie. Zondag 3 Mei 6.15 uur v.m.: Morgenwande ling voor de leden van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken naar Zandvoort. Maandag bestemd voor Godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven! Maandag 4 Mei 8.15 uur: Repetitie R. K Tooneelver. „Thalia" in het clublokaal „Hof van Holland", Groote Markt. Dinsdag 5 Mei 8 uur: Repetitie St. Caecilia^ in het gebouw St. Bavo; 8 uur: Uitvoering van de Oratoriumvereeniging in de Gem. Concert zaal: 8.15 uur: Causerie over Oud-Haarlem voor de leden van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken in „De Leeuwerik"; 8.30 uur; Vergadering van het Kruisverbond in het Mili tairengebouw in de Zoetestraat. Woensdag 6 Mei 8 uur: Repetitie Rederij kerskamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. Donderdag 7 Mei des morgens 9 uur: Ver gadering van het Armbestuur Parochie St. Bavo te Haarlem-Noord in de pastorie; 8.15 uur: Repetitie R. K. Tooneelver. „Thalia", in het Hof van Holland', Groote Markt; 8.30 uur: Bureau-vergadering R. K. Bleclasseeringsver- eeniging in het St. Vincentiusgebouw, Groen markt 22. Vrijdag 8 Mei 2.30 uur: Bestuursvergadering St. Marthavereeniging in het Tehuis Bloem hofstraat 1; 8 uur: Repetitie Rederijkerskamer .Alberdingk Thijm", in de Studio, Lange Wijn gaardstraat 17. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereenigin- gen verzocht bij het uitschrijven van een ver gadering vooraf overleg te plegen met het Al gemeen Secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Statuten De Staatscourant bevat de gewijzigde statuten van de Haarlemsche Verwarmings-Installateurs- Vereeniging, gevestigd te Haarlem. Alg. Hollandsche Hypotheek- en Credietbank In het jaarverslag over 1935 deelen commis sarissen en directie o.m. het voigende mede: Waar ook in 1935 de waardevermindering van de onroerende goederen zich verder voltrok, de huizenexploitatie steeds moeilijker werd en de eigenaren met allerlei zwarigheden hadden te kampen, kon het niet anders of instellingen als de onze moesten daarvan den terugslag ondervinden. Het jaar 1935 kunnen wij dan ook voor onze Bank niet als een gemakkelijk Jaar beschouwen. Desondanks kunnen wij ge lukkig constateeren, dat onze geldnemers, niet tegenstaande hun moeilijkheden, over het al gemeen van goeden wille bleken te zijn en alles in het werk stelden om aan hun verplichtingen te voldoen. In het afgeloopen- jaar waren wij betrok ken bij 7 gedwongen openbare verkoopingen, waarbij in totaal een verlies geleden werd van ƒ11.026.35. Evenals in het voorgaande boekjaar legden wij ons ook nu wederom uitsluitend toe op het verstrekken van bouwcredieten. De liquide po sitie van de Bank liet niets te wenschen over. De pogingen om de 6 pet. pandbrieven te converteeren in 5 pet. stukken, meenden wij, toen het vaste lasten-ontwerp werd aange kondigd, niet te moeten doorzetten, doch de invoering dier wet af te wachten. Gezien de tijdsomstandigheden kunnen wij met de behaalde bedrijfsresultaten een zui ver winstsaldo van 15.465.46 (v. j. 19.356.47) tevreden zijn. Hoewel in normale tijden een dividend-uit- keering zeer zeker zoude hebben plaats gehad, meenen wij in dezen onzekeren tijd de geheele winst te moeten aanwenden veer versterking van het „Fonds op Uitstaande leeningen" en voor afschrijving op „Ingekochte Onderpan den". Graalhuis Rijksstraatweg 13. Zondag. 12 uur Dadenclub de Populieren. Des middags. Fietstocht naar de bollenvelden. Vertrek om half drie van het clubhuis. Maandag. 7.30 uur. Dadenclub „Helianthus Donderdag. 8.15 uur. Inkleedingscursus voor adspiranten. Woensdag. 7.30 uur. Dadenclub de zwarte hoofden. De operetteclub zal in het vervolg op Woens dagavond zijn te 7.15 uur. Ieder, die graag met de nieuwe operette mee- wil doen, kan zich hiervoor opgeven. Clubrooster Graalhuis, Emmastraat: Zondag, Maandag en Dinsdag Triduum van de Maria-Congregatie, in de St. Bavo. De le den worden hierbij nog eens aangespoord, om het Tridium goed mee te maken. In verband hiermede vervallen op die dagen de clubs van de Bavoleden. Zondag 3 Mei. 7.45 uur Alg. H. Communie; 12 uur de leden van de Apologieclub gaan na de Hoogmis den toren van de Kathedraal be klimmen. 34 uur ontspanning van adspiran- BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 912 on 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensdag en Donderd. v. 7-9 u. ten; 4 uur zangrepetitie congregatie-avond. 4.15 uur Graalkoor (Spaarne). Dinsdag 5 Mei 8 uur charitatieve club Groen markt. Woensdag 6 Mei. 1.30—2.30 uur Exvo kleu ters (school Cruqiusstraat)2.303.30 uur Kruiskinderclubs; 6.15—7.30 uur cartonnage jongeren: 8 uur—9.30 uur cartonnage ouderen; 8.159.15 uur Exvo dames en meisjes (Leo- n^rduszaal); 8.15—9.30 uur boekbinden jonge ren. Donderdag 7 Mei. 7.30—8 uur dadenclub; 7—8.30 uur handenarbeid jongeren; 8—9.30 uur missieclub8—9.30 uur tooneelclub. Repetitie zang, declamatie en reidansen.; 78 30 uur operetteclub. Vrijdag 8 Mei. 89.30 uur Apostolaat ter Zee (Spaarne); 8.159.30 uur Esperanto. Zaterdag 9 Mei. 2.30—3.30 uur Kruiskinderen Bavo; 4505.30 uur Kruiskinderen Groen markt; 7.45—9.30 uur Kadetten (Spaarne); 810 uur boekbinden ouderen; 56 uur en van 79 uur contributie-betalen. Excelsior Vooruit ZONDAG: 10.30 plechtige Hoogmis in de pa rochiekerk St. Elisabeth en Barbara uit dank baarheid. 3.304.30 Receptie in het Gezellenhuis Jans- srtraat 59. 4.30 worden voor een zeer belangrijke zaak alle Gezellen verwacht van Haarlem I. 8.00 (precies) feestuitvoering voor genoodig- den, zelatricen, gezellen en hun verloofden. DINSDAG, DONDERDAG, VRIJDAG en ZONDAG 10 Mei ouders- en donateursavond in de Jansstraat 59, aanvang 8.15 precies. van welke gelegenheid tevens gebruik werd ge maakt per auto de bloembollenvelden te be zichtigen. Dinsdag beginnen de avond-orgelbespelingen in de Groote Kerk weer. De heer George Ro bert zal het groote orgel wederom bespelen. Men gelieve het volgende te onthouden: Van April tot en met October wordt het or gel des Donderdagmiddags van 3—4 uur be speeld; van Mei tot en met September des Dinsdagavonds van 8.159.15 uur. De toegang is vrij. Tot deskundige bij de eindexamens van eenige R. H. B. S.-sen in Zeeland is benoemd dr. C. Lakeman te Heemsede, tot deskundige bij de eindexamens van twee gemeentelijke H. B. S.- sen te Amsterdam mej. dr. A. Duinker te Haarlem. Zaterdag heeft het Instituut Baltussen, Jans- weg 42, Haarlem, een drukbezochte receptie gehouden, ter gelegenheid van de opening. Baltussen, gedipl. leerares maohineschrijven, stenografie „Grorte", Nederlandsch en mo derne talen; leeraar Duitsch M.O.B. is de heer S. K. W. Bakker; leeraar Fransch M.O., de heer Dr. Fran?ois Louis en leerares Engelsch M.O.B. Miss. Ruby Ricardo, allen beëedigde translateurs. Woensdag 6 Mei a.s. 's avonds 8.15 geeft bovengenoemde afdeeling der Graalwacht in de zaal van „Domi," aan het Zandvoorterpad, een uitvoering. O.m. zal het spel „Elcerlyc" worden opgeveerd. De avond is toegankelijk voor alle belang stellenden tegen betaling van het verplichte programma, dat verkrijgbaar is des avonds aan de zaal. De mondelinge eind-examens der B.-afdee- lingen van: de 2e H.B.S. b te Haarlem, de Rijks H.B.S. te Velsen, de 1ste H.B.S. b te Haarlem, het Kennemer Lyceum te Bloemen- daal, het RE. Lyceum en het Chr. Lyceum te Haarlem zullen worden gehouden resp. op: 22 Juni—1 Juli, 3—10 Juli, 23 Juni—9 Juli, 22—25 Juni, 26—30 Juni, 14 Juli. Deskundigen voor de 2e H.B.S. b zijn: gen.- majoor W. v. Rijswijk te Den Haag, dr. L. Al- gera, Lisse; mevr. dr. J. v. d. Bergh van EysingaElias, Santpoort. Voor de Rijks H.B.S. te Velsen; dr. J. v. d. Bilt te Utrecht; dr. A. J. C. de Waal, Dsn Haag en prof. dr. W. J. Kühler, Amsterdam. Voor de 1ste H.B.S. b te Haarlem: ir. D. J. Kruytbosch, Den Haag: prof. dr. J. Bceseken, Delft en prof. dr. J. de Zwaan, Leiden. Voor de R.K., Kennemer, en Chr. Lycea ir. J. M. Rademaker. Leiden; ir. F. Liebert, di recteur van een Rijksinstituut voor Visscherij- onderzoek, Den Helder en dr. S. Elzinga, in specteur M.O. onderwijs, Haarlem. Voorts is bepaald dat de mondelinge eind examens van de A.-afd. van de Rijks H.B.S. te Velsen zullen worden gehouden van 29 Juni 1 Juli. Deskundigen zijn: mr. dr. E. Tekenbroek, Wassenaar; mr. A. de Stoppelaar, Den Haag en mej. dr. A. Posthumus, Amsterdam. De ex-keizer van Duitschland vertoefde Don derdag op de „Hartenkamp", te Bennebroek, Te Velsen werd de tweede match gespeeld om bovengenoemd kampioenschap, nadat de eer ste te Haarlem in gelijk spel was geëindigd. Ook nu was de strijd zeer spannend. De voorloopige uitslag is 10—8 voor D.D.O. Eén afgebroken partij zal arbitrair worden beslist. De gedetailleerde uitslag luidt: D.D.O. H. R. K. D. 2 Th. Kortekaas—J. Besselink 2—0 J. KortekaasJ. Bosse 1 I F. Bakker—A. v. Rossum afgebr C. Bakker—G. Kraak 1—1 J. Geldermans—E. Bourgonje 2—0 J. MulderC. Leenders 02 L. Beentjes—P. Meintjes 0—2 Th. de Reus—W. v. Putten 2—0 j. SmitJ. van Galen 1—1 A. Jansen—W. Pieterse 1—1 voorl. uitslag 108 HAARL. R. K. DAMGENOOTSCHAP Voor de onderlinge competitie werden de vol gende partijen gespeeld: le klas: W. Hopstaken—G. Elzing afgeb.; G. Heesakkers—J. Lucas 2—0; G. Zeeuwe—J. Bosse afgebr. 2e klasse: W. v. Putten—F. v. Wort 0—2; G. KraakE. Bourgonje 11; W. v. WortF. v. Wort 2—0. Men deelt ons alsnog het volgende mede. De uitgeschreven kwartetwedstrijden zuilen eenigen tijd worden uitgesteld in verband met de kam-' pioenswedstrijden van den bond. Op Dinsdag 26 Mei zal in het clubgebouw een gongwedstrijd worden gehouden, waarvoor eenige zeer mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. De clubavond van 5 Mei zal worden veranderd in Maandag avond 4 Mei. Voor belangstellenden zij nog gemeld dat het clublokaal van bovengenoemde vereeniging is gevestigd in café Bos, Soendaplein. Vrijdagavond is tusschen 7.30 en 11.30 uur ingebroken in de villa van de familie V. aan de Spieghelburgerlaan 26 te Aerdenhout. Door het uitsnijden van een ruit naast de voordeur is de dief binnen gekomen. Alles is overhoop gehaald en vermist wordt f 50.aan geld, een gouden en een zilveren horloge en een gouden ring. De politie van Bloemendaal stelt een onder zoek in, Zondagmidag 3 uur zal In de toonzaal van J. H. Boskamp te Overveen e'en huldiging plaats hebben van den schrijver Job. Steijnen, die op 18 April 60 jaar geworden is. Zakenjubileum Gisteren herdacht de fir ma E. H. Brokmeijer het veertigjarig bestaan der zaak en werd des middags een zeer druk bezochte receptie gehouden. Uit alle deelen van het land waren bloemstukken ingekomen zoowel van vereenigingen als particulieren. Bloemstukken werden o.m. gestuuru door den Alg. Bond van Mineraalwater- en Bierhande laren, De Hanze, afdeeling Zandvoort, de Zandvoortsche Handelsvereeniging, de vereeni ging van Koffiehuis- en Restauranthouders Ons Belang, Bond van grossiers in gedistilleerd, en Koninkl. Ned. Middenstandsbond. Ook mocht de heer Brokmeijer verschillende ge schenken in ontvangst nemen. Des avonds werd door de Zandvoortsche Mu ziekkapel een serenade gebracht. Gebouw „St. Bavo": Gewone zittingen 4 en 7 uur; Geel Wit 6 uur; Cursus R.K. Volksbond 3 uur. Stadsschouwburg: Fritz Hirsch-Operette „Es war einmal ein musikus", 8 uur. R.K. Openbare Leeszaal: Tentoonstelling van boeken en werken op het gebied der muziek. Frans Hals-theater: „Michaël Strogoff, de F „sinu" CHIEF WHIP Landelijke Rijvereeniging „Kapitein van der Wal" In verband met het 10-;arig bestaan van de Landelijke Rijvereeniging „Kapitein van der Wal",' vernemen we dat men besloten heeft dit feit eenigszins feestelijk te herden ken en wel in een buitengewone Manege-uit voering op Zaterdag 9 Mei, in de op het ge meentelijk concoursterrein te Hoofddorp staande Rijschool. Liefdadigheidsuitvoering Ten bate van de stichting Tehuis voor ouden van Dagen zal op Woensdag 13 Mei in de groote zaal van hotel „De Beurs" te Hoofddorp een liefdadigheids uitvoering worden gegeven. Nijverheidsonderwijs In de Donderdagmid dag te Hoofddorp in de Nijverheidsschool gehou den bijeenkomst onder leiding van den voor zitter den heer L. w, van Driel had de uit reiking plaats van de diploma's, hetgeen ge schiedde door den heer Öuwerkerk, wethouder van deze gemeente, met een toepasselijk woord. De volgende leerlingen ontvingen het diplo- ma: Ariaantje de Wit, Sofia Marbus, Geertje Bakker, Leentje Batmen, Elizabeth Saar, Eli zabeth Knoop, Hiltje Splinter, Anna Reevers, Hendrika Sparnaay, Gezina Steen, Dina Flipse, Hendrika Godvliet; Hendrika Werkho ven, Huberdina Kamper, Johanna Brander horst, Johanna van der Vlugt, Marie Kroezen Wilhelmina Meijer, Maria Desmet, Elizabeth Vreugdenhil, Maria Koster, Maria Lodder, Anna van den Hoek, Johanna Jansweert, Neel- tjj Luimee, Cornelia van der Mik, Antje van Damma, Gijsberta Boot, Gerarda van der Peet. De voorzitter sprak nog een kort afscheids- woord tot den heer Jac. Griekspoor, oud-gede legeerde van de school, die ongeveer 12 jaren zijn beste krachten aan de school had gegeven. Het gesprokene ging met de aanbieding van een blijvend aandenken gepaard. Prinsessedag Het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" heeft in den avond» van Prinsessedag, een rondgang gemaakt door de gemeente. Bij de Ambachtsvrouwe Freule A. Willink van Bennebroek en bij den burgemeester Baron van Hardenbroek werden eenige extra-nummers gegeven. koerier van den Czaar", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Shirley Temple: in „Krul- lekopje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Het Meisje uit de onderwereld", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: „Squibs, het bloemenmeisje van Piccadilly", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo"; R.K. Mondaccordeon- club „Diduna", 8 uur. stadsschouwburg; Leerlingenuitvoering mej. Bonarius, 2 uur. Gemi Concertgebouw: Leerlingenuitvoering mej. F. Kampmeijer, half 8. R.K. Openbare Leeszaal: Tentoonstelling van boeken en werken op het gebied der muziek. St. Josenhgczellenhuis, Jansstraat: Receptie, half 4 en feestavond, 8 uur. I waschecht, aardig voor kinder j urken in mooie fan- tasie dessins X en japonnen pracht kwaliteit zijde, 90 c.M. breed, mod. dessins X^O geruite fant. zijde, voor blouses en jurken groote collectie stre pen, zuiver zijde 90 c.M. breed, groote collectie, fan- tasie patronen 90 c.M. br„ extra sol. kw. ©9 bedrukt mét effect volle motie ven de groote mode, zeer mooi weefsel, aparte dess. X 90 c.M. breed, prima kwal., nieuw ste dessins RADIO l<raiis Halsfheater: „Michaël Strogoff, de koerier van den Czaar", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater; Shirley Temple in „Krullekopjë", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater„Het meisje uit de onder wereld", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Squibs, het bloemenmeisje van Piccadilly", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Geboüw „St. Bavo": Diploma's Uitreiking R. K. Handelsavondschool half 8; Cursus kleer makers 8 uur; Haarlems Zanggenot 8 uur; Federatie groenten- en fruithandelaren 8 uur; Best. Transportarbeiders 8 uur; R.K. Bevol kingsbureau 8 uur. stadsschouwburg: Nieuwe Haarl. Kunstkring „De Barbier van Sevilla", kwart over 8. K. K. Openbare Leeszaal: Tentoonstelling van boeken en werken op het gebied der muziek. Frans Halstheater: „Michaël Strogoff, de koerier van den Czaar", 2.30, 7 en 9.15 uur. Kembrandttheater; Shirley Temple in „Krul- lekopje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater; „Het meisje uit de onderwe reld", 2.30, 7 en 9.15 uur. (Jinema Palace: „Squibs, het bloemenmeisje van Piccadilly", 2.30, 7 en 9.15 uur. Apotheekdientsen De Zondags- en avonddiensten der apotheken worden van 2 tot en met 8 Mei waargenomen door Bosch- en Vaartapotheek, Bosch- en Vaartstraat 26 en fa. H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. VOOR VERSPREIDING v. GOEDE LECTUUR Inschrijfgeld 10 cent. Catalogus inbegrepen. Leesgeld 3 cent per boek In de week. DE BIBLIOTHEKEN ZIJN GEOPEND: N. GROENMARKT 22 Woensdagmiddag 3 tot 4 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 8 tot 9. HAGESTRAAT 49 Woensdagavond 7.30-8.30; Vrijdagavond 750-8.30 KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagavond 8 tot 9 - Vrijdagavond 7.308.30 GEN. DE LA REYSTRAAT 17 Woensdagmiddag 3.305 (voor schoolkinderen) Dinsdagavond 8.30-9.30 - Vrijdagavond 8.30-950 EEMSTRAAT (Jongensschool) Vrijdagavond van 8 tot 9.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2