Miskelken gestolen POKON n WIJ LUISTEREN NAAR I li FINANCIEN Dienstbode pleegt moordaanslag vj De weerstoestand m DINSDAG 5 MEI J MAANDAG 4 MEI 1936 De offerblokken in de kerk te Haarle ook geledigd Van de daders geen spoor Twee huizen in asch gelegd Rooken bij gebruik van benzine de oorzaak AUTO RIJDT TROTTOIR OP Bejaarde dame te Leiden gedood, haar echtgenoot gewond ONGEVAL BIJ VOETBAL WEDSTRIJD JONGEN DOODGEREDEN ff! IN UW BORREL KS h COCKTAIL LIKEUR bfeüfe X VERMOUTH SHERRY CATZ&Zn. VAN PEKELA-GRONINGEN Vermoedelijk in vlaag van drift haar meesteres met een hamer aangevallen Toestand slachtoffer zeer ernstig BOERDERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN Ossche strafzaken Uitspraken in hooger beroep De roofoverval te Maren De moord op Van der Pas DE ROOFOVERVAL ONDER GEMERT Twee personen gearresteerd VERKEERSAGENT DOOR AUTO AANGEREDEN Remmen van auto werkten niet voldoende Lijk opgehaald TAFELPARTIJ TE BEEK EN DONK MISLUKT INBRAAK IN POSTKANTOOR TE NIEUWENHAGEN Drie verdachten gearresteerd HET ZACHTE WEER HOUDT AAN NIET-EERVOL ONTSLAG AAN SCHOOLHOOFD Besluit door de Kroon gehandhaafd Boerderijbrand Schenking van Sir Henry Deter- ding aan het Museum Boymans Meer dan 6000 Doktoren snel helpt bij pijnen in de gewrichten en ledematen Rheumatiek, Spit, ischias. Griep, Hoofd- en Zenuwpijnen, Slapeloosheid g A K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS Praag, de stad, waar 't Intern. Kath. Radiocongres wordt ge houden, waarvan de K.R.O. Dinsdagavond een fragmenta rische uitzending geeft (Hilversum II 8.109.00 uur) gramofoon I GOLFLENGTEN Dagfili 471ste STAATSLOTERIJ In den nacht van Zondag op Maandag is in de R.K. Kerk van de H. Sebastianus te Haarle, gemeente Hellendoorn (O.), ingebroken. Uit een kluis zijn ontvreemd drie gouden Miskelken ter gezamenlijke waarde van ongeveer 750. Uit de offerbussen wordt een bedrag van ongeveer 30 vermist, terwijl de dieven voorts een bezoek hebben gebracht aan de pastorie, waar uit de keuken een bedrag van 7.werd weggenomen. De politie stelt een onderzoek in. Hedenmorgen te half elf is in de werkplaats van het schoenenmagazijn van de firma van der Woude, gelegen aan den Verlengden Hee- renweg te Groningen, een benzine prae-paraat, dat gebruikt wordt voor het schoonmaken van schoenen, uit elkaar gesprongen, doordat een der bedienden bij het praeparaat een sigaar rookte. In korten tijd stond het geheele perceel in lichter laaie. De brandweer, die kort na het uitbreken van den brand werd gealarmeerd, was spoedig ter plaatse en bestreedt het vuur met alle kracht. De brand had echter zulk een omvang aangenomen, dat het schoenenmaga zijn en de bovenwoningen, welke echter onbe woond waren, spoedig waren uitgebrand. Het vuur tastte ook het aangrenzende per ceel, een sigarenmagazijn en de bovenwonin gen. bewoond door de familie Glas, aan. De bovenwoningen gingen geheel in de vlammen op, terwijl het sigarenmagazijn veel water schade kreeg. De brandweer was spoedig den brand meester. De brand trok veel belangstel ling, doch de politie had de straat afgezet. Verzekering dekt de schade, welke vrij aan zienlijk is bij de bloem- en zaadwinkels refe verzorgingsaanwijzingen geheel gratis. Zondagochtend te ongeveer 11 uur reed de heer Van P. uit Leiden met een personen auto op de Breestraat, ter hoogte van het voormalig stadhuis. Uit de richting Den Haag kwam een tram, juist op het oogenblik, dat van de andere zijde ook een auto naderde. De heer Van P. wilde met zijn auto tusschen de tram en den auto doorrijden, doch hij ver loor de macht over zijn stuur en botste, na het trottoir te zijn opgereden, tegen de win kelruit van het bloemenmagazijn van den heer Hosman. Op het trottoir bevindt zich, juist voor dezen winkel, een tramhalte, waar de heer en mevrouw Verhoeven, wonende aan de Bees tenmarkt, stonden te wachten op een tram, die hen naar Den Haag zou brengen. Beiden geraakten bekneld tusschen den auto van den heer Van P. en den gevel van het bloemenmagazijn en werden ernstig gewond. Na door den eerste-hulpdienst te zijn verbon den, werden de slachtoffers naar het Acade mische Ziekenhuis overgebracht, waar de 51-' jarige mevrouw Verhoeven korten tijd na aan komst is overleden. Haar 62-jarige- echtgenoot, de heer J. Verhoeven, maakte het Zondagmid dag naar omstandigheden redelijk wel. De auto van den heer Van P., die zelf onge deerd bleef, werd ernstig beschadigd. Behalve de groote winkelruit werden ook eenige ruiten van het aangrenzende perceel, het vroegere woonhuis van prof. Kan, waarin thans het bouwbureau van het nieuwe stad huis gevestigd is, verbrijzeld. Nader blijkt, dat de heer Verhoeven minder ernstig werd gewond, dan men aanvankelijk meende. Hij is in den loop van den dag uit het ziekenhuis ontslagen. Zondagmiddag is tijdens den voetbalwedstrijd TOP 3UDI te Oss een tragisch ^>ngeluk ge beurd. Zooals gewoonlijk was een groot aantal jongens op de banken langs de lijn geklom men. om het verloop van den wedstrijd beter te kunnen zien. De knapen begonnen al spoe dig te stoeien, met het gevolg, dat een van hen, het tienjarig zoontje van de familie Kei zers, van de bank werd geduwd en op het grasveld terecht kwam. Het ventje kon echter niet weer opstaan en bleef bewusteloos liggen. Aanstonds werd geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. Verbeek uit Oss arriveer de spoedig op de plaats des onheils, doch het was reeds te laat. De jongen was reeds over leden tengevolge var» hartverlamming. Onmid dellijk werd de voetbalwedstrijd afgelast. Het lijk van het knaapje is per brancard naar het St. Anna-ziekenhuis ter plaatse overgebracht. Zondagmiddag heeft op den Amsterdam- schen Straatweg onder Zuilen wederom door onvoorzichtig den rijweg over te steken een 12-jarige jongen het leven verloren. Een tramwagen van lijn 3 kwam in de rich ting van het eindpunt en stopte aam de halte Wattlaan. Uit de richting Maarssen kwam een luxe auto, die geen groote snelheid had. Op het oogenblik, dat de auto ongeveer de tram genaderd was, kwam achter de tram een 12-jarige jongen vandaan om den rijweg over te steken. Hij werd door den auto gegrepen en bijna op slag gedood. Dr. L. A. Wesly, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. De politie stelde een uitgebreid onderzoek in. De burgemeester der gemeente was eveneens spoedig aanwezig. Zondagmorgen heeft te Meppel de 26- jarige diénstbode IJ. V. haar meesteres, mevrouw B. Stem, vermoedelijk in een aan val van drift, met een hamer aangevallen en haar daarmede een tiental slagen op het hoofd toegebracht, met het gevolg, dat het slachtoffer, badend in haar bloed en levensgevaarlijk gewond, ineenzakte. Mevrouw Stern werd eerst des avonds door haar man gevonden. Deze was naar Amster dam geweest en toen hij in zijn woning terug keerde, zag hij zijn vrouw ernstig gewond lig gen. De man snelde vol ontzetting naar de buren, die de politie en dokter Christiaanse waarschuwden. Deze laatste constateerde een ernstige schedelbreuk. Hij achtte overbrenging naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle nood zakelijk. Het parket te Assen werd daarop gewaar schuwd. De verhooren, welke afgenomen wer den, bleven zonder resultaat. In de woning van mevrouw Stern werd ech ter een dienstbodenschortje gevonden, waarop eenige bloedvlekken zaten. Dit was aanleiding om de dienstbode van haar bed te lichten. Na een verhoor bekende het meisje den aanslag te hebben gepleegd. Zij had na het misdrijf de woning verlaten en was naar huis gegaan. Ook in haar schoenen werden bloedvlekken gevonden. Het meisje is hedenmorgen naar het Huis van Bewaring te Assen overgebracht. Ver moedelijk heeft zij de daad in zeer overspan nen toestand gepleegd. De toestand van mevrouw Stem was heden morgen zeer ernstig. Zondagavond is een hevige brand uitgebro ken in de boerderij van den landbouwer L. Hol aan den Dijk te Lithoyen aan de Maas. Het vuur was in het achterhuis ontstaan en breid de zich snel uit. De dochter des huizes, die alleen thuis was, slaagde er nog in het vee te redden, doch de vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de geheele inboedel verloren ging. De brandweer stond machteloos tegen over de vuurzee en kon niet verhinderen dat de hofstede geheel in vlammen opging. Een aan tal kippen vond een jammerlijken dood in de vlammen. Een naastgelegen woonhuis van den landbouwer van Waardenburg dreigde even eens in vlammen op te gaan, doch kon nog be houden blijven. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Het Hof te 's-Hertogenbosch deed heden ^iitspraak in de Ossche zaken, welke het op 22 'April behandelde. Tegen den 20-jarigen C. J. van B. te Am sterdam, die door de rechtbank tot één jaar gevangenisstraf voorwaardelijk was veroordeeld eischte de advocaat-generaal toen één jaar onvoorwaardelijk; tegen den 28-jarigen H. van L„ veroordeeld tot zes maanden, eischte hij één jaar en zes maanden en tegen den 29- jarigen C. L. U. eveneens tot een jaar gevan genisstraf veroordeeld, werd twee jaar geëischt. Zij hadden ieder wegens twee inbraken in Oss, gezamenlijk met een ander gepleegd, terecht gestaan. Het Hof veroordeelde heden van B. tot één jaar, van L. tot negen maanden en U. tot een jaar en zes maanden gevangenis straf, alle drie met aftrek van voorarrest. Door de rechtbank was ter zake van den roofoverval te Maren, in November 1930 op den kassier der Boerenleenbank, W. Otten gepleegd, de 30-jarige M. van O. tot vier jaar gevan genisstraf veroordeeld, de 37-jarige M. J. de R. tot vijf jaar, de 35-jarige T. .J. van B tot vijf jaar, de 43-jarige L. L. de R wegens mede plichtigheid tot een jaar en zes maanden, de 44-jarige G. J. V. uit Aalst wegens uitlokking tot twee jaar en de 32-jarige L. van O. wegens medeplichtigheid aan uitlokking tot een jaar gevangenisstraf. Het Hof veroordeelde M. van O., tegen wien in hooger beroep bevestiging van het vonnis was geëischt, tot vier jaar gevangenisstraf, M. J. R. tot vijf jaar met aftrek (eisch zes jaar), J. J. van- B. tot vijf jaar en zes maan den met aftrek (eisch zes jaar), L. L. de R. tot twee jaar met aftrek (eisch drie jaar), G. J. V. tot twee jaar met aftrek (eisch drie jaar en zes maanden) en L. van O. een jaar, eveneens met aftrek van voorarrest (eisch be vestiging). De 23-jarige J. P. C. in eerste instantie wegens den moord op den caféhouder J. van der Pas tot acht jaar gevangenisstraf veroor deeld, werd door het gerechtshof tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld, met aftrek van voorarrest. De eisch was elf jaar en zes maanden. In zwart,alle kleuren .bruin en wit WITTE 'NUGGET' geeft niet af op Uwe kousen 1 De gemeentepolitie te Gemert, onder leiding van den chef veldwachter Van Kerkhoven, is Zaterdag tot arrestatie overgegaan van 2 per sonen uit Gemert tegen wie ernstige verden king bestond, dat zij zich hebben schuldig ge maakt aan den roofoverval op den arbeider v. d. C. uit Gemert, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks half twee gepleegd. De politie kreeg zooveel aanwijzingen tegen zekeren J., dat hij in verzekerde bewaring werd gesteld. J. werd naar Beek en Donk overge bracht, waar hij op het politiebureau werd in gesloten. Naar verluidt zou hij reeds een be kentenis hebben afgelegd. H. werd evenwel weer in vrijheid gesteld. Het vermoeden be staat, dat nog meerdere personen aan dit mis drijf debet zijn. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. Zondagmiddag is de agent S. M., die op het kruispunt BenoordenhoutschewegLeid- sche Straatweg te Den Haag het verkeer re gelde, dat daar ter plaatse zeer druk was in verband met het bezoek aan de bollenvelden, door een auto uit Utrecht aangereden. De chauffeur, de 31-jarige S. R. H., ver klaarde, dat hij, om een botsing met een an deren auto te vermijden, plotseling moest uit wijken, waarbij hij den agent aanreed. Deze werd vrij ernstig gewond. Het bleek, dat hij een hersenschudding had en dat zijn linker been gebroken was. De geneeskundige dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis Bronovo. De Utrechtsche auto werd door de politie in beslag genomen. Een onderzoek wees uit, dat de remmen niet voldoende werkten. Uit de „IJzeren Man" te Vught is Zondag een vrouwenlij k opgehaald. Het is naar het lijkenhuis overgebracht. Doordat het in verregaanden staat van ont binding verkeerde, heeft men het tot nu toe niet kunnen identificeeren. Zaterdagavond is, dank zij het tijdig optreden van de politie, een „tafelpartij", waaraan ver scheidene honderden personen te Beek en Donk (N.-B.) wilden deelnemen, mislukt. Een jongedame uit dit dorp had haar hart verpand aan een jongeman uit hetzelfde dorp, doch zij maakte gebruik van haar voorrecht als vrouw, om van meening te mogen veran deren, en verbrak haar verloving, ten gunste van een anderen jongeman. De dorpelingen vonden mede waarschijnlijk gedreven door hun belangstelling voor het café van den vader der ontrouwe schoone hierin aanleiding om verontwaardigd te zijn en des avonds om acht uur kwam een verzameling enthousiasten bij een, die bij de jongedame thuis zou gaan „ta felen". De politie was evenwel op de hoogte, en in stee van het café kort en klein te kunnen slaan, werden zij door de politie, die tijdig ge waarschuwd was, met gummiknuppels uiteen gejaagd. Een nieuwe reden tot verontwaardi ging, die zij tot laat in den avond, echter nu met de noodige voorzichtigheid en ingetogen heid, aan den dag legden. De marechaussee uit Nieuwenhagen is er in samenwerking met de Duitsche politie, in ge slaagd, twee Duitschers en een Nederlander aan te houden in volband met de inbraak, on geveer acht maanden geleden gepleegd in het postkantoor te Nieuwenhagen, waarbij een trommel geld, inhoudende ongeveer f 4000 ge stolen werd. De politie te Dortmund had ontdekt, dat twee jongemannen daar nogal veel Neder- landsch geld inwisselden. Toen een van beiden in het huwelijk trad met een meisje, dat tijdens de inbraak dienstbode bij den bestolen kantoor houder was, werden beiden geknipt. Zij legden een volledige bekenten!/ af; op hun aanwijzing werd nog een derde man aangehouden. Het geld is geheel opgemaakt. auiimiiiitiiiiiiimiiimtiiiiniittiiiMiiitmiimnmimtiiiuimitHimiiiMfi Het zwaartepunt van de hooge drukking heeft zich geheel naar Scandinavië verplaatst; over Lapland worden op het oogenblik baro meterstanden boven 780 m.m. aangetroffen. In het Zuidwesten neemt de hooge druk lang zamerhand in beteekenis af; over IJsland trekken nog voortdurend depressies Noord- of Noordoostwaarts. In verband met den heerschenden hooge- druktoestand is het weer over bijna het ge heele waarnemingsgebied rustig. De bewolking is plaatselijk nog al verschillend; betrokken lucht wordt o.a. in Duitschland aangetroffen, zelfs valt in Noord-Duitschland nog mot regen. Een vlakke storing bracht in het afgeloopen etmaal over Centraal Europa regen (Weer.en 10 m.M.) De drukverdeeling wijst op het aanhouden van het zachte voorjaarsweer; wellicht zal tij delijk de bewolking wat toenemen, doch later is afnemende bewolking met dezelfde tempe ratuur als heden waarschijnlijk. Beschikkende op het beroep ingesteld door A. van D. te Zwolle, heeft de Kroon gehand haafd het besluit van Ged. Staten van Gelder land van 29 October 1935, waarbij is ongegrond verklaard zijn beroep op dit college tegen het besluit der gemeente Rozendaal van 28 Juni 1934, waarbij hem met ingang van dien datum niet-eervol ontslag is verleend als hoofd der openbare lagere school in die gemeente. In den afgeloopen nacht is door tot nu to onbekende oorzaak brand ontstaan in d groote boerderij van den landbouwer van Drie te Heeze. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat de bewoners zich ternauwernood konden red den. Vrijwel niets kon in veiligheid worden gebracht. Vier varkens en een paard kwamen in de vlammen om. Naar wij vernemen zijn hedenochtend de meesterwerken van Gerard Dou „Dame aan de kaptafel" en David Teniers, „Dorpsfeest", welke door Sir Henry Deterding zijn geschonken, in goeden toestand in het Museum Boymans te Rotterdam aangekomen en dadelijk in het eerezaaltje, waar ook het zelfportret van Carel Fabritius hangt, tentoongesteld. verklaren dat Ook In verouderde gevallen en indien andere medicamenten gefaald hebben, Onschadelijk voor maag hart en nieren. Duizenden die door pijnen geplaagd werden verkregen door TOGALtabletten weer het genot van een goede gezondheid. Neem in Uw eigen belang een proef met TOGAL maar sta er op, dat U TOGAL krijgt! TOGAL Is het goedkoopste omdat het helpt# Bij alle Apoth. en Drog. verkrijgb. 10 80 en f 2.— O.B. en voor langer gebruik de kliniekverpakking f 8.75 O.B., welke het voorde e li gste is. 9 9 9 8.00 Gramofoonmuziek (gewijde gramofoonmuzlek) 8.15 Gramofoonmuzlek (morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den KRO 10.00 Gramofoonmuziek (Muziek- uitzending voor fabrieken) 10.30 Gramofoonmuziek (Grieg- Moussorgsky-programma) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin, inge leid en besloten door gewijde gramofoonmuziek •'12.00 Politieberichten 12.15 KRO-Melodisten o. 1. V. Plet Lustenhouwer 1.00 Gramofoonmuziek 1.15 KRO-Boys o. 1. V. Piet Lus tenhouwer 2.00 Vrouwenuurtje. Mevr. Ellen Russe over: .Kant en kant werksters" en mevr. J. v. d. SchootMulder over „Bloe- menschikken in Japan" 3.00 Modecursus door mevr. H. CuppensGeurs 3.00 Knippen, naaien en hoeden- maken 3.30 Opleiding coupeuse leerares. 4.00 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 4.50 Gramofoonmulzek (Alfrrfd Cortot) 5.00 Ned. R.K. Volkszangvereen. afd. Halfweg o. 1. v, Jac. de Jong 5.30 Gramofoonmuziek (Tossy Spiwakowsky, viool) 5.40 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 6.30 Gramofoonmuziek (Marialie- deren Philip Loots door meis jeskoor „Laetare" o. 1. y. D. Loots 6.40 Esperantocursus door P. Heil- ker 7.00 Politieberichten 7.15 Dr. A. Buwalda over „De gas- oorloe" 7.35 Sporthalfuurtje door P. Olt- hoff 8.00 Nieuwsberichten en K1RO- mededeelingen 8.10 Intern. Kath. Radiocongres te Praag: feestelijke bijeenkomst in Huis v. afgevaardigden, fragm. v. redevoeringen o.a. van pater P. Soccorsi S.J. en orkestwerken 9.00 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 9.45 Stabat Mater en Te Deum van G. Verdi door Haarl. Ora- toriumvereen. m. m. v. Utrechtsch Sted. Orkest o. 1. v. Ed. van Beinum. 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Paul Godwin en zijn orkest 11.15 Gramofoonmuziek GODSDIENST 10.00 Hilversum I (AVRO. Morgen wijding) ORGELBESPELING 8.30 Beromunster (orgel en vlooi) 10.20 Droitwich (Sidney Torch) 10.20 Weenen (Fr. Mikatsch) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Langenberg 11.40 Hamburg (symphonie-orkest) 11.50 Brussel II (omroeporkest) 11.50 Droitwich l.OO Luxemburg (opera-orkest) I.30 Hilversum I (omroeporkest o. 1. v. Nico Treep) 1.45 Luxemburg 6.35 Boedapest (Poolsch concert) 7.20 Beromiinstcr 7.20 Brussel II (symphonie-ork.) 7.20 Weenen (werken v. Zeiler Millöcker en Offenbach) 7.30 Langenberg (orkest, koor en solisten) 8.00 Toulouse 8.20 Parils II 9.15 Berómünster (oude Engelsche muziek) 9.45 Hilversum I (Aeolianorkest m. m. v. sextet en sopraan) 9.50 Hamburg (orkest en kwartet) LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 10.05 Hamburg 10.30 Hilversum I (ensemble Jetty Cantor) 11.20 Kalundborg 11.20 Deutschlandsender 11.30 Hilversum I (ensemble 'Jetty Cantor) 11.50 Brussel I (Zigeunerorkest) II.50 Brussel II 12.20 Luxemburg (gevar. concert) 12.20 Brussel II 2.20 Brussel I (mil. orkest) 2.20 Brussel II (mil. orkest) 3.20 Deutschlandsender 4.20 Brussel II (Zigeunerorkest) 4.35 Milaan (dansmuziek) 5.30 Hilversum I (Cantabilé-orkest o. 1. v. Eugène Beeckman) 6.20 Hamburg (dansmuziek) 6.35 Luxemburg (gevar. concert) 7.30 Deutschlandsender (dansmu ziek) 8.35 Brussel I (stafmuziekl 9.25 Toulouse (gevar. concert) 9.30 Weenen 9.40 9.50 10.05 10.15 10.20 10.25 11.05 11.10 11.15 11.40 8.00 8.20 8.20 9.00 10.15 11.20 11.20 12.15 12.30 12.50 12.50 12.50 1,05 1.50 2.50 3.20 Toulouse (dansmuziek) Parijs II Parijs 1 (dansmuziek) Toulouse (Argenttjnsche mu- tïicR) Kalundborg (dansmuziek) Boedapest Weenen Hilversum I (Kovacs Lajos) Toulöuse (gevar. concert) Toulouse Hilversum I Brussel I Brussel II Hilversum I Hilversum I Brussel I Brussel n Parijs I Hilversum I Brussel I Brussel II Droitwich Deutschlandsender Parils I Hamburg Parijs I 5.20 Deutschlandsender 5.20 Berómünster 5.35 Brussel I 5.50 Brussel II 5.55 Parijs II 6.20 Langenberg 6.20 Brussel II 7.30 Hilversum I 9.20 Brussel I 9.20 Brussel II 101.30 Hilversum I (dansmuziek) 11.10 Luxemburg KAMERMUZIEK 10.10 Droitwich (trio) 10.20 Parijs I (kamerorkest) 11.35 Parijs I (kamerorkest) 12.20 Langenberg (kleinorkest) 2.05 Luxemburg (kwintet) 2.10 Droitwich (kwintet m. m. v. xylofoon en vibrafoon) 3.40 Droitwich (strijkkwartet en sopraan) 4.35 Rome (kwintet) 4.50 Parijs I (kamerorkest m. m. v. viool) 6 A0 Droitwich (pianokwartet) 8.55 Rome (kwartet m. m. v. so praan) 9.00 Berómünster (vocaal kwartet) 9.50 Deutschlandsender (kamer- klavier en fluit) 9.50 Kalundborg (fluit, hobo. fa got, hoorn) 10.20 Deutschlandsender (kwintet) SOLISTEN-CONCERTEN 3.00 Kalundborg (saxofoonduetten en piano) 3.50 Berlijn (pianorecital) 4.00 Hilversum I (pianorecital door Dlck Schipper) 4.25 Langenberg (sopraan en pla- nobeg.) 5.50 Brussel I (cellorecital) 7.05 Hilversum I (sopraan en pia- nobeg.) 8.05 Parijs I (zangvoordracht) 8.30 Berómünster (orgel en viool) OPERA EN OPERETTE 7.20 Brussel I („La surprise de 1' Amour", opera-comique V. F. Poise) 7.30 Berlijn („Der Waffen- sehmied", opera v. Lortzing) 7.30 Boedapest (,,Das Veilchen von Parma", operette v. Dolecsku) 7.55 Milaan (opera-uitzending) 11.00 Toulouse (operettemuziek) TOONEEL 9.15 Hilversum I („De Gouden Gondel", spel door Luc. Wil link) PERSBERICHTEN 10.35 Scheveningen (1304 M.) (han del en financiën) 11.50 Scheveningen 13.25 Scheveningen 15.15 Scheveningen 6.50 Brussel II 8.00 Hilversum I 9.20 Brussel II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 11.00 Hilversum I VARIA 11.00 Hilversum I („Praktisch in keuken en huis" door mevr. R. LotgeringHillebrand) 3.00 Hilversum I (knipcursus door mevr. Ida de Leeuwvan Rees) 4.30 Hilversum I (kinderkoorzang o. 1. v. Jacob Hamel) 5.00 Hilversum I (verhalen voor kleine kinderen) 5.20 Deutschlandsender (kamer koor) 7.00 Hilversum I en nu, naar bed!") 7.45 Hilversum I (causerie: „Bui tenlanders, bezoekt Neder land") 8.10 Hilversum I (cabaretprogr. m. m. v. Aleida Haas, The Hol- landia Three, Nelson-revue- gezelschap e.a.) SPORT 4.50 Brussel I (uitslagen wieier- wedstrijd „De ronde v. Bel- O gl«") BERLIJN BERÓMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL H 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M. 483.9 M. 121.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS H ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. 331.9 M. 301.5 M. 1875 M. 1261 M. 455.9 JW. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 KL 328.6 M. 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS De Nivas verkocht aan China 200 tans bruine suikers en 203 tons melasse. Voorts 799 tons superieur. Volgens het jaarverlag van de Rubber Cultuur Mij. Amsterdam werd aan de ver- wachting, dat het prijsverloop van rubber zich dit jaar, onder den invloed der restric tie, verder gunstig zou ontwikkelen, niet be antwoord. Niettegenstaande de rubberprij- zen nauwelijks ivinstgevend zijn en even tueel te behalen winsten onderworpen zou den zijn aan de Nederl. Indische Vennoot schapsbelasting, welke destijds is verdub beld, heeft de Nederl. regeering met ingang van 1 Januari 1936 een uitvoerrecht inge voerd. Na grootere afschrijvingen wordt het winstsaldo van f 178.435 op nieuwe rekening overgebracht. Het vorig jaar werd het voor- deelig saldo ad f 770.435 te zamen met f 1.058.881 voor reserve, voor afschrijvingen aangewend. De Nash Motors boekte in April den groot sten maandelijkschen afzet sedert October 1930. •r Te New York zijn voorbereidingen getrof fen voor het verschepen van 8.805.000 aan goud vjt Parijs en voor een tweede zending van 8.500.000. Leidende Amerikaansche koper producen ten hebben de prijzen van talrijke producten met li dollar cent per lb. verhoogd, om hiermede de prijzen op een meer rendabele basis te brengen. Onlangs werd de koper- prijs van 9% dc. tot 9% de. per Vo. verhoogd en verwachtte men 'n verdere stijging van 10% d.c. In de Amerikaansche schatkist was op 1 Mei j.l. aanwezig 13518 millioen; de staats schuld verminderde met 33.7 millioen, de hersteluitgaven beliepen 313.8 millioen. Het Pond Sterling bewoog zich van och tend te Amsterdam op 7.307.33 (<v. slot 7.28%), de Frank op 9.70—9.7m (9.70Vz) en de Dollar op 1.47%—1.47% (1.47%). De Hersa. Rubber Mij. boekte in 1935 een netto-winst van f 18.501, tegen f 40.670 het vorig jaar. Het bedrag zal aan de reserve worden toegevoegd. De Radio Corporation boekte in het eerste kwartaal een winst van 1.29 mill., over eenkomende met 0.03 per gewoon aandeel na de reorganisatie. In het overeenkomsM kwartaal van 1935 werd een winst behaald van 1.69 millioen. (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 4 Mei 1936 Hooge Prijzen 1500.— 2636 1000.— 11624 13161 400.— 5117 6117 9414 15904 90019^8 17A91 HM)!— 663 10569 11808 15220 16846 17864 19556 Prijzen van 65. 18 24 27 66 70 93 99 142 150 194 275 276 281 293 322 342 350 437 451 458 611 620 638 652 701 779 857 864 874 918 940 947 956 976 985 1109 1174 1175 1202 1225 1227 1253 1283 1357 1405 1414 1441 1442 1477 1482 1484 1493 1529 1683 1723 1774 1819 1832 1842 1847 1878 1889 1928 1936 1943 2007 2016 2032 2090 2093 2127 2174 2179 2226 2246 2247 2258 2340 2372 2400 2438 2452 2454 2463 2502 2527 2537 2566 2582 2619 2650 2709 2710 2747 2789 2794 2823 2889 2913 2929 2950 2966 2974 2987 3064 3134 3148 3162 3222 3256 3288 3308 3313 3336 3347 3468 3478 3482 3492 3498 3505 3519 3520 3602 3647 3654 3656 3662 3670 3680 3723 3737 3771 3776 3871 3933 3939 3973 3994 4026 4045 4049 4053 4070 4081 4105 4118 4148 4157 4188 4298 4308 4339 4351 4427 4435 4454 4488 4592 4597 4647 4657 4733 4766 4789 4796 4858 4880 4912 4967 4982 5033 5051 5077 5079 5090 5130 5199 5203 5217 5225 5282 5286 5288 5307 5454 5461 5484 5509 5661 5662 5667 5673 5761 5788 5850 5924 5950 5986 6079 6217 6221 6248 6263 6266 6294 6339 6356 6396 6433 6476 6478 6507 •6530 6559 6614 6633 6653 6663 6683 6711 6730 6781 6797 6822 6856 6885 6901 7018 7029 7037 7067 7247 7295 7344 7354 7373 7374 7426 7462 7533 7548 7580 7610 7655 7675 7695 7693 7724 7800 7895 7935 7986 7992 8013 8021 8031 8121 8132 8152 8158 8173 8250 8271 8279 8301 8352 8374 8392 8407 8408 8427 8487 8522 8548 8554 8560 8564 8598 8600 8643 8698 8704 8715 8724 8729 8735 8753 8782 8791 8906 8957 8999 9022 9068 9071 9086 9139 9160 9196 9203 9224 9232 9238 9287 9324 9368 9436 9461 9477 9512 9517 9520 9529 9537 9574 9599 9625 9645 9718 9743 9758 9774 9787 9854 9862 9876 9905 9935 9946 9968 10026 10028 10045 10069 10138 10187 10199 10217 10283 10304 10317 10340 10399 10419 10498 10519 10546 10556 10611 10669 10674 10694 10724 10746 10752 10753 10773 10774 10776 10880 10881 10886 10915 10987 11017 11048 11052 11060 11099 11123 11140 11143 11165 11174 11345 11350 11377 11411 11512 11533 11568 11622 11681 11705 11743 11758 11774 11816 11835 11838 11869 11923 11941 11957 11979 11985 11988 12003 12014 12030 12039 12065 12076 12078 12088 12116 12119 12131 12153 12181 12188 12189 12192 12209 12222 12230 12237 12243 12261 12292 12382 12394 12409 12436 12476 12505 12510 12541 12609 12643 12702 12751 12781 12788 12790 12819 12881 12883 12884 12909 12916 12926 12929 12932 12975 12992 13006 13010 13025 13030 13049 13058 13061 13066 13070 13096 13123 13131 13179 13234 13235 13237 13309 13316 13331 13349 13409 13432 13442 13507 13601 13602 13610 13620 13651 13882 13719 13734 13769 13787 13802 13827 13868 13875 13879 13960 14022 14035 14043 14082 14089 14093 14207 14240 14249 14349 14376 14379 14381 14400 14416 14543 14565 14567 14584 14672 14684 14705 14721 14736 14769 14804 14883 14894 14941 19447 14948 14950 14970 14S75 14978 15026 15080 15093 15106 15273 15274 15290 15328 15363 15381 15389 15421 15450 15457 15470 15477 15500 15503 15521 15555 15569 15611 15614 15624 15674 15685 15694 15700 15724 15748 15777 15821 15851 15864 15938 15999 16036 16046 16069 16070 16136 16161 16169 16174 16181 16191 16224 16229 16231 16238 16241 16248 16250 16267 16319 16333 16357 16366 16418 16423 16437 16492 16515 16540 16566 16587 16619 16663 16735 16748 16808 16810 16827 16859 16862 16883 16904 16912 16939 16970 17041 17072 17163 17203 17233 17242 17266 17276 17299 17328 17357 17421 17423 17485 17609 17619 17642 17658 17684 17692 17693 17730 17731 17786 17789 17830 17874 17883 17919 17941 17958 17959 18047 18108 18138 18144 18230 18299 18357 18393 18415 18535 18543 18547 18558 18560 18597 18629 18635 18662 18767 18838 18843 18847 18949 19017 19054 19057 19074 19117 19125 19149 19166 19205 19238 19288 19291 19304 19338 19370 19377 19403 19424 19471 19493 19495 19508 19538 19543 19672 19699 19732 19766 19800 19841 19900 19953 19963 19968 19971 20006 20014 20052 20036 20111 20113 20125 20204 20237 20252 20258 20263 20272 30275 20289 20298 20311 20316 20328 20359 20392 20399 20454 20542 20561 20563 20569 20636 20642 20651 20675 20690 20695 20801 20813 20860 20875 20881 20890 20919 20933 20962

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6