S.J. DE GOEDE De Schoonmaak Zégt het ons: GESCHENKEN OP SUNLIGHT OMSLAGEN N St. Joseph-Gezellen Vereeniging Haarlem I KAPPEN EN KRONEN S. J. DE GOEDE f 19.SO origin, haller 'petroleumtoestellen 1.58 Alléén Zijlstraat bij de brug fijnhouthandel j. van roode KRUISWEG 57 - HAARLEM NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT STADSNIEUWS Van 1911-1936 Waf is het doel der Gezèllen- beweging? te Pk r Iets over de jubileerende vereeniging Paladijnen Esperantoclub Ontwikkelingsclub Harmonie Utile Dalei" Rederijkerskamer St. Genesius Schola Cantorum Damclub T.E.P. Kolpingslijf wacht Biljartclub Tafeltennisclub Oranje-Zwart VAN ONZE RECHTBANK Natuurgeneeswijze met een luchtje Autotocht voor Ouden van Dagen NED. KATH. GRAFISCHE BOND Jaarvergadering Lighal-uitvoering 1936 NIEUWE NEDERLANDSCHE SPREEKWOORDEN Roodvonk Propagandaclub St. Jan Weldadigheid naar Vermogen „Pandpoort" Koningstraat Goed geslaagde Graaluitvoering te Overveen is pas volmaakt, indien Uw kamers voorzien zijn van verlichting van: Buitengewone keuze in: asketels 0.49 GROENE GASCOMFOREN 0.75 ZWAAR KIPPENGAAS, per meter 0.03 ZWAAR ASPHALTPAPIER, per rol 1.78 Gegalvaniseerde gegolfde dakplaten 0.6O Gummi waterlaarzen i-98 tuinslang, per meter 0.16 ®traalpijpen 0.45 Koppelingen 0.29 «arken °-3? Gieters, gelakt ^ij leveren IEPEHOUT, EIKEN, BEUKEN, ESSCHEN, enz. Ook op maat gezaagd en geschaafd. TEL. 15667 - ROLLANDSTR. 55-57 - HAARLEM WIJ ZIJN UW KOOPERS! Waarom helpt U ons niet fabrikant? Het geld is duur: daarom willen wij weten wat wij koopen, waarom wij het koopen Zégt het ons, Uw koopers, fabrikant! Het is ook Uw voordeel Waarom helpt U ons niet, winkelier? Wij koopers willen weten waar wij het beste koopen. Zégt het ons winkelier, waarom wij juist bij U het beste af zijn Zegt het ons, maar zegt het ons daar waar wij gewend zijn het te vinden Zégt het ons in een goede courant, zakenman! Juist deze courant houdt ons met de regelmaat en de betrouw baarheid van een goede klok op de hoogte van de meest uiteenloopende zaken Juist deze courant geeft ons dat nieuws: over wereldgebeuren en over stads- genooten, over politiek en over handel, over wetenschap en over techniek, over sport en over luchtvaart Maar ook van U hebben wij nieuws noodig, heel noodig zelfs. Vergeet niet, zakenman - dat wij eiken dag koopen: kleeren en schoenen, levens middelen en huisraad, rookgerei en dranken, brandstoffen en toilet-artikelen en zooveel meer En hierover kunt U a 11 e e n het nieuws geven. Vertelt ons van Uw artikelen, vertelt ons van Uw zaak. Wij stellen er belang in, want wij willen ons geld goed besteden Maar zegt het daar, waar wij gewend zijn het te vinden. Zegt het ons in een goede courant: in deze courant onderstaande Sunlight omslagen brengen U thans tijdelijk een prachtig „Sunlight ontbijtservies", dat een welkome aanvulling vormt op de zozeer bewonderde Radion dejeuneetjes, terwijl de bekende Sunlight ge schenkenbons, die op de cartons zitten, geldig blijven voor de geworre cadeaux. Dit zal U zeker wel ver heugen! Want geen andere zeep kan U geven wat Sunlight U biedt. Door de vijftigjarige ervaring der fabrikanten blijft Sunlight Zeep steeds aan de spits van alle zeep- producten en behoudt zij haar wereldreputatie. De omsla gen moeten worden ingewisseld aan het Geschenkendepot: van dit extra buitenkansje profiteert. Elke doos Sunlight Zeep be vat 2 omslagen. Ge bruikt U de kleine 2- stuks verpakking, dan moeten alle boven staande aantallen om slagen verdubbeld worden. DEZE AANBIEDING GELDT TOt30mEI Naar aanleiding van het Zilveren feest van Naarlern X schrijft de oprichter, de Hoogeerw. ater Hon. Caminada O.F.M., het volgende: Geacht Bestuur. 19111936! Wat een herinne- ?Ingen; ook voor mij, aan de moeilijke wording an Uw vereeniging; aan haar bakermat in d> °etestraat; haar ontwikkeling in de meer nmfortabele woning in de Jansstraat; aan die estuursleden, de onvergetelijke Willem Geurts, ®n Jan Groeneveld, een Willem Randoe en zoo- Vele anderen, die hun Praeses trouw ter zijde tonden en zoo menig uur van hun ontspan- *ng in huiselijken kring aan hun vereeniging on offer brachten; aan senioren en commissa- en die talrijke schaar van Gezellen, welke 'k durfde het altijd met overtuiging uit te Pieken welke de meest-gezonde kern vormde an Haarlems Katholieke Jongelingschap; her- oleringen aan mooie jaren van priesterarbeid te midden der zonen van Vader Kolping. Bij de wisseling der jaren moge steeds blij- ef, hoe gezond de beginselen waren, die Adolf •Piping m zijn program neerschreef. Godsdienst- j'P. arbeidzaamheid, eensgezindheid en Cnriste- 'Jke blijheid, zij blijven immer het sieraad van "e Kolpingszonen. w.g. fr. Hon. Caminada O.P.M. Min. Prov. «it enthousiast schrijven van den oud-Praeses pt'er de vereeniging, waarmede hij veel moeilijk- neóen en zorg heeft gekend, is wel teekenend. «e Gezellenbeweging heeft tot doel haar leden •o ontwikkelen op godsdienstig, sociaal en cultu- eel gebied; door haar leden op te voeden tot eWuste Christenen; door haar leden bij te 'vmgen het begrip van beroepsarbeid, om daar- ®°°r te komen tot een nieuwen opbouw voor economische en sociale leven, n.l. op het pSrip der beroepsstanden; door haar leden op e Wekken zich met het beroep als uitgangs- PiPt te ontwikkelen. dit alles te bereiken brengt de Gezellen- iffeniging haar leden samen in een vrij ver- ePigingsgezin, waar aan het hoofd staat de Prester als vader, wiens gezag berust op liefde Waar de gezellen zich onderling beschouwen s broeders. «e waarde van deze Gezinsgedachte is niet onderschatten. In onze Gezellenbeweging staat Priester, de plaatsvervanger van Christus op aarde, niet als moderator of als geestelijk-advi- ®6ur, niet hoog-verheven boven den jongeman, Psar bij hem als vader, als vriend, als leids- en Raadsman. In de moeilijkste jaren van zijn leven, "Sarin de jongeman zoozeer hulp en voorlichting °°dig heeft, vindt hij in onze vereeniging steeds raadsman in den Priestervader. In het Ge- f-'lengezin leert de jongeman andere karakters kennen, waardeeren en verdragen, kan hij het g°ede van anderen overnemen en het kwade bij k'chzelf afleeren en ontloopt hij door de ont spanningsmiddelen, welke onze vereeniging hetn P'edt, de gevaren, der straat. Ook de beroepsgedachte neemt in de Gezel- mheweging een groote plaats in. Door deze be- ïoepsgedachte wordt den Gezel geleerd, dat zijn arbeid een roeping is van God en dat hij door arbeid meewerkt aan de schepping van dat de arbeid een middel is tot deugd en karaktervorming, dat de arbeid de sociale naas- ^hliefde bevordert. ^let deze begrippen, de Gezinsgedachte en de V- Adolf Kolping beroepsgedachte, en met de deviezen Godsdienst zin, arbeidzaamheid, eensgezindheid en vroolijk- heid, voedt de Gezellenbeweging haar leden op tot degelijke katholieken en sociaal en cultureel hoogstaande leden van Kerk en maatschappij. De beweging werd gesticht door Adolf Kol ping, een priester, die vóór zijn studietijd schoen makersgezel was, in 1846. Zijn ideeën, zooals hierboven aangegeven, vonden ingang bij de jon gemannen en reeds bij het eerste jaarfeest wa ren er meer dan 200 leden. Bij Kolping's dood in 1865 waren er 420 vereenigingen met meer; dan 60.000 leden. In 1868 werden de eerste vereenigingen in Hol land opgericht. Ook hier ging het crescendo. Na eerst in de groote steden ontwikkeld te zijn, kwam na 1913 de groote bloei, toen vooral het platteland zich tot het Kolping-program voelde aangetrok ken. Thans telt Hollond 140 vereenigingen met bijna 12.000 leden. Ook organisatorisch is de Gezellenbeweging goed ontwikkeld. Met een eigen Bureau en Va- cantieoord „De Liebaard' te Baarn, hetgeen in de laatste jaren, vooral bekendheid kreeg door de werkkampen en geestelijke werkkampen voor jeugdige werkloozen, met haar Kolpingsblad, leidersbïad en Jaarboekje, staat zij aan de spits der Jeugdorganisaties. Daar in 1911 aansluiting werd verkregen bij het Centraal Verband der St. Jos.-Gez., vieren wij officieel het 25-jarig bestaan. Echter in 1893 werd de Gezellen-Vereeniging reeds opgericht naast het Liefdewerk St. Josephs-Ambachtsleer- lingen, welk liefdewerk door de St. Vincentius- Vereeniging in 1881 werd opgericht. Uit die da gen dateert ook de oprichting' der Teekenschool, welke thans nog een onderdeel der St. Josephs- Gezellen is. In deze 25 jaar heeft de Vereeniging zeer veel medegemaakt en veel moeilijkheden, voor al op financieel gebied moe-; en omzeilen. Het is dan ook te danken aan tiet energieke werkeh van de verschillende presidenten en het opoffe rende werk der vèrschillende leden van den Raad van Bestuur, dat Haarlem I thans bloeit en in opgewekte blijdschap, zij het bescheiden, haar zilveren feest viert. Hoe onze vereeniging in 1935 werkte, moge uit onderstaanden greep uit het jaarverslag over 1935 blijken: Konden wij in ons vorig jaarverslag spreken van een goeden vooruitgang der vereeniging en constateerden wij, dat ondanks dat, nog veel ge daan kon worden, om onze vereeniging nog meer te verheffen, thans mogen wij met een zekeren trots een terugblik werpen op het afge- ioopen jaar, waarin vooral de gestadige vooruit gang en de ware Kolpingsgeest bijzonder op den voorgrond traden. Wij durven zelfs beweren, dat onze stoutste verwachtingen aangaande den groei en bloei der vereeniging verre zijn over troffen, hetgeen in hoofdzaak te danken is ge weest aan de aangename samenwerking tusschen Praeses, bestuur en gezellen. Wat de resultaten van onze onderafdeelingen betreft, het volgende: Deze afdeeling, waarvan de leden zich bepa len tot kernvorming door op haar bijeenkomsten liturgische en apologetische onderwerpen te be handelen heeft in het afgeloopen jaar in de vereeniging een sfeer geschapen, welke de ge- hcele beweging ten goede komt. Doordat er onder de leden een behoefte be stond aan een Esperanto-afdeeling, werd spoedig tot de oprichting hiervan overgegaan en met succes. Vijftien leden, waaronder de Praeses, leg gen onder leiding van den heer Schijf een groote activiteit aan den dag en worden opgeleid voor het examen A. Hoewel deze vereeniging door het uittreden van enkele leden eenige %eer critieke dagen ge kend heeft, kan toch geconstateerd worden, dat in het afgeloopen jaar, onder de bekwame leiding van den heer Loerakker, aan de leden een veelzijdige kennis is bijgebracht. De leden worden tevens geoefend in de welsprekendheid door zelf een inleiding of lezing' te houden. Een der leden mocht zelfs het genoegen smaken een inleiding te houden voor de K.R.O.-microfoon over: „De Gezellenbeweging in Nederland". Deze afdeeling, welke nog steeds een der beste van de vereeniging vormt, heeft in het af geloopenjaar wederom op overtuigende wijze haar kracht getoond, door op menigen wedstrijd een prijs in de wacht te sleepen. De nieuwe di rigent, de heer Maas, beijvert zich dan ook steeds om het spelpeil hooger op te voeren, waarvan de resultaten alleszins gunstig zijn te noemen. Naast de cultureele waarde van het tooneel- spel is het tevens een krachtig progagandamid- del, hetgeen in het afgeloopen jaar wel duidelijk bewezen is. Tweemaal werd voor een goed ge vulde zaal een tooneelstuk opgevoerd, ten bate der vereniging. St. Genesius heeft op beide avonden getoond, dat zij nog steeds over prima krachten beschikt, en dat zij onder leiding van haar ijverigen regisseur, den heer de Nijs, tot groote dingen in staat is. Hoewel deze afdeeling aanvankelijk door het gemis aan geoefende stemmen danig gehandicapt was, werden deze moeilijkheden door systema tische oefeningen overwonnen en geniet zij thans de eer om op hooge feestdagen en eens per maand in de hoogmis in de St. Elisabeth en Barbarakerk de wisselzangen uit te voeren. Deze afdeeling, welke in het afgeloopen jaar haar ledental met negen zag verminderen, heeft voor kort geleden in het middelpunt der belang stelling gestaan, n.l. door haar 20-jarig bestaan. Voor deze gelegenheid werden verschillende wed strijden georganiseerd, waaraan o.a. werd deel genomen door het oud-lid, den Weleerw. Heer Roozen. Ondanks de verzwakking van haar le dental neemt T. E. P. toch een belangrijke plaats in naast haar concurrenten. Ook deze afdeeling, welke tot taak heeft, de propaganda en tal van dergelijke werkzaamheden heeft veel bijgedragen tot den bloei der vereeni ging. Wil zij echter haar capaciteit ten volle ont plooien, dan is het noodig, dat nog meerdere gezellen zich bij deze nuttige onderafdeeling aan sluiten. In een Gezellenvereeniging behoort een bil jartclub te zijn, en dat hier behoefte aan be staat blijkt wel uit het feit, dat niet minder dan 18 leden zijn aangesloten. Herhaaldelijk organi seert deze afdeeling onderlinge wedstrijden, het geen steeds een ware attractie beteekent. t Deze afdeeling, welke voor korten tijd werd opgericht, heeft tijdens haar bestaansperiode reeds verbluffende resultaten geboekt. In de gehouden competitie bleek zij met haar groot ledental steeds de sterkste te zijn, terwijl door verschillende leden bij herhaling individueele prijzen in de wacht werden gesleept. Alzoo een korte beschouwing over de onderaf deelingen over het jaar 1935, waaruit duidelijk blijkt, dat met wilskracht en energie en onder bekwame leiding veel, ja, zeer veel te bereiken is. Helaas heeft de vereeniging in de afgeloopen 25 jaar minder gunstige tijden gekend en ook nu nog vormen de financieele moeilijkheden een drukkenden last. Wij mogen ons er echter over verheugen, dat dit 25-jarig bestaan gevierd wordt in een tijd, waarin de verstandhouding onder bestuur en leden te prijzen valt en waarin het ledental tot een ongekende hoogte is opge voerd. Haarlem I, vooruit! Dit was, is en zal immer onze leuze blijven. Een inwoner van Koog aan de Zaan stond veertien dagen geleden voor de Haarlemsche rechtbank terecht in hooger beroep van een vonnis van den Zaanschen kantonrechter, waarbij hfj veroordeeld was tot een boete van 100 subs. 2 maanden hechtenis. De man beweerde met een of andere won derlijke gave begenadigd te zijn, maar hij vroeg voor zijn hulpverleeningen aan de lijdende menschheid altijd buitensporig hooge honora ria. De Officier van Justitie eischte bekrach tiging van het vonnis. De uitspraak van heden morgen was 50 of 12 dagen. Het comité voor den Haarlemschen Autotocht voor Ouden van Dagen heeft besloten den tocht dit jaar te houden op Dinsdag 23 Juni naar Bergen aan Zee. Het comité hoopt ook voor dezen 8sten tocht weer op de medewerking der autobezitters te kunnen rekenen, evenals op financieele bijdragen, die het mogelijk zullen maken de oude menschen te onthalen. Penning meester van het comité is de heer A. M. Duyts- hoff, hotel „Lion d'Ox", gironummer 20365; se cretaris de heer R. Peereboom, Groote Hout straat 93, tel. 15054. Tot het comité is toegetreden dr. W. B. Smit. directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst. Woensdag had in het gebouw „St. Bavo" de jaarvergadering plaats van de afdeeling Haar lem van den Ned. Kath. Graf. Bond. De voorzitter, de heer Th. E. Puts, wekte in zijn openingswoord op, zich op te geven als lid der R.K. Kiesvereeniging. De heer P. J. Mol bracht een uitgebreid en keurig jaarverslag uit. Hij mocht voor dit om vangrijke werk van voorzitter en vergadering een applaus in ontvangst nemen. De penningmeester, de heer J. L. Roelofs, behandelde hierna zijn financieel verslag. De afdeeling mag bogen op een mooi financieel voordeel van f 934.91. De penningmeester kreeg voor zijn keurig beheer eveneens applaus. Bij de bestuursverkiezing werden twee nieuwe candidaten ingediend, n.l. de heeren Lelieveld en Uitendijk. De uitslag was, dat de aftredende bestuursleden werden herkozen, nJ. de heeren J. L. Roelofs, C. Swanink en J. de Graaf. De geestelijke adviseur kapelaan Heijink bracht hulde aan het bestuur, dat hij voor zijn taak berekend achtte, feliciteerde de her kozen bestuursleden en sprak vervolgens een opwekkend woord tot de vergadering. Een der leden bracht hulde aan het dage- lijksch bestuur en aan den heer J. Seetz, die genoemd wordt een vader der werkloozen in de afdeeling. Het werk van den heer J. Seetz wordt door de leden op hoogen prijs gesteld, aldus deze spreker. Na een opwekking voor het retraitewerk, een verzoek tot medewerking voor „Herwonnen Levenskracht" en den bloempjesdag op Zondag 7 Juni en de rondvraag, werd de vergadering met een kort slotwoord gesloten. Men schrijft ons: Werden tot dusver de Lighal-uitvoeringen in een zaal gegeven, de eerstvolgende de 29e van de reeks wordt Zaterdag 6 Juni des avonds van 79.30 uur op het H. F. C.-terrein ge houden. De bedoeling hiervan is, meer kinderen dan tot heden mogelijk was, in deze liefdadigheids- uitvoering te betrekken. Tusschen de 2 a 3 duizend leerlingen van lagere, Centrale en U. L. O.-scholen zullen aan deze uitvoering medewerken, waarvoor reeds de noodige steun werd ontvangen van B. en W. van Haarlem en van verschillende schoolbe sturen. Bovendien is de deelneming verzekerd van den Kennemer Turnkring, waarvoor vijf der belangrijkste vereenigingen zullen medewer ken, n.l. Bato, Concordia en Tumlust uit Haar lem, O. S. S. uit Zandvoort en Tumlust uit Be verwijk. Door de medewerking van deze alle is het mogelijk, een Uiterst afwisselend programma sa men te stellen, waarop wij nader terugkomen. Het financieele gedeelte Is" weer in handen van den heer A. J. Meijerink. Voor deze uitvoeriiig werd een conpïiissie Van aanbeveling gevormd, onder eere-voorzitter schap van den burgemeester. In het, in een nieuw kleed gestoken Mei nummer van het Orgaan van het Mannenkoor „Die Spaeme Sanghers", troffen wij de vol gende geestige „Nieuwe Hollandsche spreek woorden" van F. E. A. Koeberg aan: Het zijn de slechtste werken niet, waaraan critieken knagen. Stille koren hebben diepe bassen. Zooals de dirigent is, vertrouwt hij zijn koor leden. Zingende monden bijten niet. Toon naar werken. Uit het oog, uit het oor. Men weet wel wat men zingt, maar niet wat men hoort. Beter nooit dan te laat. Aan alles komt een slotnoot. In de week van 26 April tot en met 4 Mei zijn alhier 2 gevallen van roodvonk geconstateerd. Voor bovengenoemde vereeniging spreekt mor gen (Vrijdag) de Weled. heer Em. Franken, leeraar aan de H. B. S. te Den Haag over „Vrij metselarij". Deze bijeenkomst heeft plaats in het Jeugd werkgebouw aan het Teijlerplein 's avonds te half negen. Behalve de leden zijn dit keer ook belang stellenden van harte welkom. Alom is strijd en nood, Men maakt elkander dood. Vredelievend is het hier, In weldoen hebben wij pleizier. De armen hebben 't bij ons goed, Weldadigheid vertelt U hoe dat moet. Postgiro 212793, telefoon 11855 of 15445. De Graaluitvoering, Woensdagavond in het vereenigingsgebouw „Domi", aan het Zandvoor- terpad gehouden, mag uitstekend geslaagd 1 ee- ten. Er waren vele ouders en belangstellenden opgekomen. Onder de aanwezigen waren o.m. pastoor G. van Niekerk. kapelaan F. F. van Buuren, pater Distel O.E.S.A. en pater H. Pree- nen, Missionaris uit Colombo (Z.-Amerika). De district-Graalleidster, Mej. C. v. d. Ploeg, verwelkomde in haar openingswoord allereerst den Z.E. heer pastoor en vervolgens de andere talrijke aanwezigen. Op verdienstelijke wijze werden hierna, onder uitstekende leiding van mevr. M. Clous-Spren keling, door de Graalwachtleden diverse zang stukjes ten gehoore gebracht. Uit het applaus bleek voorts, dat ook eenige declamatie-num mers in den smaak van de toehoorders vielen. De groote belangstelling van dezen avond ging zeker wel uit naar de opvoering van het middeleeuwsch spel „Elcerlyc". Op gevoelvolle wijze wisten de uitvoerenden, waarvan mej. Dora Giebels zeer verdienstelijk de hoofdrol vervulde, de aanwezigen te boeien. Ongetwijfeld hebben de Graalleden een mooien avond weten te bieden. ^Het slotwoord sprak pastoor G. van Niekerk. Z.E. bracht o.m. dank voor het gepresteerde en vroeg vooral -belangstelling voor bet stre ven én 'werken van onze parochiale Graal- wacht. Toor salon-, eet-, huis-, slaap-, studeer- en logeerkamers. Uitgebreide sortering in: CHINTZ-, PERKAMENT-, GLAS IN LOOD- en ALBAST VERLICHTING tegen prijzen beneden elke concurrentie! In STOFZUIGERS kunnen wij ieder merk weerstaan! onze prima werkende zuiger. ALLE SOORTEN GLOEILAMPEN. Steeds grote voorraad van alle soorten ETNA GASFORNUIZEN, GASCOMFOREN en KOLENFORNUIZEN en alle andere ETNA-producten (Hollands fabrikaat). AlleETNA-producten zijn goedgekeurd door de betreffende autoriteiten. JLECTRISCHE WASMACHINES (Holl. fabrikaat) 27.50 prima AMERIKAANSE SPEED QUEEN WASMACHINES met electrische wringer, voorzien van de nieuwste tech nische verbeteringen, keuze uit 30 verschill. modellen 98.50 WRINGERS, 5 jaar garantie 2.98 DUBBELE WRINGERBOKKEN 1.40 OEëMAILLEERDE KOLENFORNUIZEN27.50 LOEWE RADIOTOESTELLEN49.50 ZWARE BADKUIPEN4.95 Kinderbaden 2.75 ZITBADEN 4.75 GROENTE- en VLEESMOLENS 1.25 «ALLER SPIRITUS SNELKOKER 2.50 PRIMA GLANSVERF van de Tielse Verffabriek, alle kleuren, per kilo 0.45 ZWEEDSE SCHEERMESJES, 10 stuks voor 0.06 Teilen 0.39 A QiT^prp-rrr q» 0.39 SCHOFFELS SPADEN WASMACHINES ^RASSCHAREN OEISCHAREN SLOEMSPUITEN GIETERS, gegalvaniseerd 0.45 0.75 6.45 0.48 0.28 0.55 0.70 0.32 Na 30 Mei a.s. bestaat gelegenheid het Sunlight servies verder aan te vullen door middel van de gewone geschenkenbons van Sunlight Zeep, Radion, Rinso.Lux en Vim, en wel als volgt: ontbijtbord 15 bons, kop en schotel 17 bons, melkkan 20 bons, suikerpot 30 bons en theepot 50 bons. WIJ KOMEN SAMEN VOOR SLECHTS 12 OMSLAGEN (dusGpakken) EN IK KOM MAAR GELIJK MEE,VOOR SLECHTS 10 0MSLAGEN(0US5 PAKKEN) SWMMi* MAAR ZO N LEUK MELK- KANNETJE MOET U TÓCH JOK HEBBEN VOOR IA OMSLAGEN (DUS7PAKKEN) SPAART U ER NOG 2A BIJ.DAN KUNT U MIJ OOK KRIJGEN (DUS 12 PAKKEN) IK SCHENK HEERLIJKE THEE EN U KRIJGT MIJ VOOR 32 OMSLAGEN (DUS I6PAKKEN) »4A.5-0I76A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7