TlaAimdumA Na de overwinning van Italië De Amsterdam botst tegen de Hembrug Sensatie rond Baldwin Noodweer boven Kerkrade Argentinië gaat bewapenen Verklaringen van Metaxas Een referendum LASTIGE PROBLEMEN VRIJDAG 8 MEI 1936 De News Chronicle schrijft over een revolutionnaire beweging tegen Baldwin Verdeeldheid over de kwestie der sancties ernst van den toestand is ook hier mede de oorzaak Geen geheim verdrag ten gunste van Griekenland werd onderteekend Drie vliegtuigen rammen elkaar Vier betrokkenen onmiddellijk gedood Wereldvlucht van het echtpaar Mollison Senaatsverkiezingen in Egypte Een volmaakt ordelijk verloop Nog een scheepsbotsing in het Kanaal Discontoverlaging in Portugal Bom ontploft in dagbladbureau Katholiek congres van Artsen te Weenen Twee Nederlanders als spreker Door molenwerk gegrepen HANDELSVERDRAG AMERIKA MET Het oordeel van 150.000 Neder landers over vrede, welvaart en staatsorde DE SPOORLIJN HAARLEM- HOOFDDORP Ook de goederendienst wordt gestaakt; de sporen worden opgebroken PROF. AALBERSE BLIJFT RIJKSBEMIDDELAAR G. C. Kleyse overleden BUITENLANDSCH OVERZICHT De Volkenbond tot 1 Juni gehandicapt Het schip en een pijler van de brug ernstig beschadigd Zware regen- en hagelval richtte veel schade aan de ge wassen aan Landbouwer door koe meegesleurd Later aan zijn verwondingen overleden Kwakzalver Frick Het verblijf in eenige grens provincies ontzegd DE VERMOGENSBELASTING ONTDOKEN Zware geldboete opgelegd STANDAARDMOLEN IN DE ASCH GELEGD i-ONDEN, 8 Mei (Reuter) De diplo matieke redacteur van de News Chronicle Publiceert een sensationeel artikel, waarin hij verklaart, dat zich in de ryen van de conservatieve partij een krachtige beweging tegen Baldwin heeft gevormd, die den vorm hebben aangenomen van een ware sa menzwering. Be bedoeling is, de nationale regeering te ervangen door een kabinet, dat uitsluitend tetnengesteld is uit de leden van den rechter- teugel van de Tory-partij. Samuel Hoare zou kanselier van de schatkist en Neville Chamber- eerste minister worden. Baldwin en Eden '°uclen geen deel van het kabinet uitmaken. De News Chronicle voegt hieraan toe, dat in öet kabinet grondige verdeeldheid heerschtten Ruziën van de sancties: Eden en de jonge con servatieve ministers blijven trouw aan de po- 'tiek van sancties en collectieve veiligheid, erwijl de nationaal-liberale ministers en de *oude garde" der conservatieven geen buiten gewoon groot enthousiasme voor den Volken- te>hd aan den dag leggen. Buenos AIRES, 8 Mei (Reuter). In zijn k°odschap tot het nieuwgekozen parlement deelde president Justo mede, dat Argentinië •heer geld aan de bewapening zal moeten be steden. Het gaat een aantal nieuwe marinewerven houwen voor groote schepen. Ofschoon de gebeurtenissen ons niet direct raken, zoo zeide hij, kunnen wij toch niet onverschil lig blijven voor den ernst van den inter nationalen toestand. Ons toetreden tot den Volkenbond en het Waarnemen van het presidentschap van den Volkenbondsraad verleden jaar, hebben echter h°g meer geaccentueerd, dat wij op internatio naal gebied onderling afhankelijk zijn en wij tejn verplicht de problemen met speciale zorg °hder de oogen te zien. Ten opzichte van het Italiaansch-Abes- slnisch conflict heeft Abessinië al zijn uit het handvest voortvloeiende verplichtin gen zonder overtredingen vervuld. Op financieel gebied werd een omvangrijke teak van monetaire, financieele en bankhervor- teingen voltooid, hetgeen samenviel met een consolidatie der openbare financiën voor het ^rst sedert de crisis. De begrooting wijst een °yerschot aan van 27 millioen pesos. Hierin is biet begrepen de winst op den wisselkoers. 746T •tellioen der vlottende schuld werd afgelost. Deze is van 1200 millioen in 1932 thans gedaald 'Ot op 200 millioen. ATHENE, 8 Mei. Gisteravond is Metaxas uit Belgrado, waar hij Griekenland heeft vertegen woordigd ter Balkanconferentie, te Athene aan gekomen. Tegenover journalisten verklaarde hij, ctet de conferentie het verzoek van Turkije be teeffende hermilitariseering der zeeëngten gun- stig had opgenomen, daar dit geen herziening Van den territorialen status quo betreft, maar eenvoudig een versterking van de verdedigings middelen der Balkanentente. Metaxas ontkende de geruchten, volgens wel ke er te Belgrado een geheim protocol zou zijn onderteekend, waarbij Zuid-Slavië, Roemenië en Turkije de verplichting op zich namen Grie kenland te helpen in geval Griekenland door ^n buiten den Balkan gelegen mogendheid Zou worden aangevallen. Warschau, 8 Mei (Reuter) Tij'dens mili- te're oefeningen te Poznan zijn drie'vliegtuigen h de lucht met elkaar in botsing gekomen. Twee tevan stortten neer, tengevolge waarvan twee Mitenants en twee sergeants werden gedood. Het temde vliegtuig kon, ofschoon zwaar beschadigd, tehouden landen. LONDEN, 8 Mei (Reuter) Jim Mollison heeft Donderdag medegedeeld, dat hij te za- teen met zijn echtgenoote Amy Mollison dezen Zomer een vlucht rond de wereld zal maken, Waarbij de equator gevolgd zal worden. Hij ver telaarde, dat dit de eerste keer zal zijn, dat een dergelijke poging zal worden ondernomen, en dat deze ongeveer drie weken tijcis zal vorderen. KAIRO, 7 Mei (Reuter). De verkiezingen voor den senaat hebben Donderdag in volmaak te orde plaats gevonden. De uitslagen zullen eerst in den loop van den nacht bekend wor den. Zoodra deze bekend zullen zijn, zullen de beide huizen Vrijdagmiddag 4 uur in een ge meenschappelijke plechtige zitting bijeen ko men, waarin voorlezing zal worden gedaan van het politiek testament van den overleden koning Foead. Van de 79 zetels, waarover gestemd werd, hebben de Wafdisten er 62 verkregen. Thans moeten nog 52 zetels door benoeming worden bezet. LONDEN, 8 Mei (Reuter) Het Italiaan- sche stoomschip Antonietta Lauro (5400 ton) is vannacht in het Kanaal, ten Zuiden van Goodwins, tijdens een dikken mist in botsing gekomen met het 32.565 ton metende Duitsche mailschip Columbus van den Norddeutschen Lloyd. De Antonietta Lauro, die averij aan den voorsteven heeft bekomen, heeft koers gezet naar Dover en vervolgens naar Rotterdam, in plaats van haar reis naar Napels voort te zetten. De Columbus is op weg van New York naar Bremen. LISSABON, 8 Mei (Reuter) De bank van Portugal heeft met ingang van 11 Mei het disconto verlaagd van 5 tot 434 pet. STOCKHOLM, 8 Mei (Reuter). Vannacht is in een gebouw te Gothenburg, waar de bureaux van het sociaal-democratische dagblad Ny Tid gevestigd zijn, een bom ontploft, waardoor een brand uitbrak, die echter spoedig gebluscht kon worden. De schade is vrij onbelangrijk, en het blad heeft normaal kunnen verschijnen. Omtrent den dader van den bomaanslag en zijn motieven is niets bekend. Op de Pinksterdagen zal te Weenen het 2e Congres van Katholieke Artsen gehouden wor den. Het eerste onderwerp luidt: „Eugenese en Sterilisatie", welk onderwerp van moreel en wetenschappelijk standpunt belicht zal worden. Het tweede onderwerp betreft „de medische hulp in de „Missie", een probleem, waarvoor men zich van katholieke zijde den laatsten tijd meer en meer gaat interesseeren. Talrijke bekende katholieke medici van alle landen zullen aan dit Congres deelnemen, o. a. P. dr. Gemelli, Rector van de Katholieke Uni versiteit van Milaan. Ook zullen twee Nederlandsche artsen het woord voeren, n.l. prof. E. Carp uit Leiden over „Eugenese" en dr. Hermans uit Breda over „het zenden van geneesmiddelen naar de Missiona rissen". PADERBORN, 8 Mei. Gisteren heeft zich in den graanmolen in het naburige Brenken een afschuwelijk ongeluk voorgedaan. De mole naarsknecht, die alleen in de molenkamer was, werd op onbekende wijze door de machinerie gegrepen en vele malen rondgeslingerd. De te hulp snellende molenaar kwam echter reeds te laat. De ongelukkige moest uit het raderwerk gesneden worden en overleed nog tijdens deze hulppogingen. Ingediend is een wetsontwerp, houdende goedkeuring van het op 20 December 1935 te Washington tusschen het Koninkrijk der Ne derlanden en de Vereenigde Staten van Ame rika gesloten handelsverdrag met bijlagen en bijbehoorende notawisseling. Het stoffelijk overschot van Z. H. Exc. Mgr. Antonius van Velsen S.J., oud- Apostolisch Vicaris van Batavia, opgebaard in 't St. Ignatiuscollege te Amsterdam Bij zijn zestig-jarig jubileum heeft het week blad „De Groene Amsterdammer" het initiatief genomen tot het uitschrijven van een referen dum over „Vrede, welvaart en staatsorde". Het ligt in de bedoeling, dat hieraan deel nemen 150.000 Nederlanders, die in staat zijn zelf een oordeel te vormen over vraagstukken van maatschappijvorm, Staatsvorm, verhouding tot den Volkenbond en verhouding tusschen Nederland en Indië en die vervolgens te zamen een getrouw beeld geven van de religieuze, po litieke en organisatorische schakeeringen in ons volk. Zorgvuldig zijn deze 150.000 menschen uitge zocht. Men heeft tot hen gerekend: Alle academisch gevormden en allen die daar mede op één lijn kunnen worden gesteld (no tarissen, geestelijken enz.) het kader der sociale organisaties en der vrouwen vereenigingen het kader der politieke partijen. Aan al deze menschen zal een vragenlijst worden toegezonden, waarin de verschillende mogelijke standpunten ten aanzien der boven genoemde vraagstukken, zoo helder mogelijk worden geformuleerd. Ieder van deze stand punten wordt in een artikeltje van een of an dere autoriteit op het betreffende gebied, toe gelicht en den 150.000 Nederlanders wordt ver zocht op een stembiljet te kennen te geven welke meening zij zijn toegedaan. fyi -< Wm mÊM W Het internationaal Katholiek Radio-congres. Een foto tijdens de rede van Pater Dito O.P. Rechts de heer Paul Speet Bijvoorbeeld: Een der vragen luidt: Zijt gij voorstander van: 1. den parlementairen regeeringsvorm; 2. den autoritairen regeeringsvorm. Op beide mogelijkheden wordt een toelich ting gegeven en men kan op het stembiljet, door een hokje zwart te maken, zijn sympathie voor het één of voor bet ander uiten. De antwoorden op deze enquête komen bin nen bij een commissie, waarin twee statistici, dr. van Zanten en dr. Idenburg, twee staats rechtdeskundigen, mr. dr. van den Bergh en dr. Comelissen, en twee menschen uit het or ganisatieleven, mej. Fr. Katz en de heer A. M. Brouwer zitting hebben. Deze trachten zoo snel mogelijk een beeld te krijgen van den uitslag en publiceeren dezen in het jubileumnummer van de „Groene Amsterdammer", die het initiatief nam. Onder de vereenigingen, die op meer of min der enthousiaste wijze van hun instemming deden blijken, althans bereid waren tot mede werking, bevinden zich ook vele katholieke. O.a- de R. K. Staatspartij, het R. K. Werklieden verbond, de R. K. Middenstandsbond, de R. K. Boeren- en Tuindersbond, de R. K. School hoofden en Leeraren en nog vel# andere. Het referendum wordt gehouden van 16 Mei tot 1 Juni. Op dien laatsten datum hoopt men alle stembiljetten weer in zijn bezit te hebben. Naar wij vernemen, heeft de minister van Waterstaat thans beslist, dat ingaande 1 Juli as. ook de goederendienst over de lijn Haar lemHoofddorp, op welke lijn, zooals bekend is, het reizigersvervoer reeds was gestaakt, zal worden opgeheven en de sporen zullen worden opgebroken. Naar wij vernemen, is een persbericht, volgens hetwelk prof. mr. P. J. M. Aalberse in verband met zijn verkiezing tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaai zou aftreden als Rijksbemiddelaar in het vierde district, onjuist. Hij kan voorloopig geen aanleiding vinden om voor deze functie te bedanken. In den afgeloopen nacht is te Breda op 55- jarigen leeftijd overleden de heer G. C. Kleyse, directeur-hoofdredacteur van de Bredasche Courant en directeur van de N.V. Broese en Peereboom. Toen aan den H. Vader werd medegedeeld, dat de Italiaansche troepen Addis Abe ba waren binnengerukt, sprak hij er zeer diplomatiek zijn voldoening over uit, dat thans een einde zou komen aan de wandaden der Abessinische plunderaars, die het leven der in de buitenlandsche legaties gevluchte Euro peanen bedreigden, en de orde in de Abessini sche hoofdstad zou worden hersteld. Inderdaad is dit een gelukkig feit. Maar dat de Paus de uitdrukking van zijn voldoening tot dit feit beperkte, spreekt boekdeelen, ook voor hen, die meenen, dat de katholieken uit ijver voor de voortplanting des geloofs het door Italië Abessinië aangedane oorlogsonrecht maar door de vingers moesten zien. De wanordelijkheden in Addis Abeba zijn veroorzaakt door hif; ver trek van den Negus en de Abessinische regee ring en dit vertrek is het gevolg geweest van den door de Italiaansche geweldmiddelen voor het officieele en wettige Abessinische gezag onhoudbaar gemaakten toestand. Op den Ita- liaanschen bevelhebber maarschalk Badoglio, lustte dus de plicht de orde te herstellen om dat hij door zijn veldtocht de tijdelijke wan orde in de Abessinische hoofdstad had veroor zaakt, en van dezen plicht althans heeft hij zich naar behooren gekweten. Dat is echter op-zichzelf geen bijzondere verdienste, want het vervullen van dezen plicht strookte volko men met Italië's eigenbelang. Italië heeft ge durende deze onrechtmatig begonnen en met meedoogenlooze systematische wreedheid door- gezetten oorlog blijk gegeven van een baat zuchtig egoïsme, dat al even weinig eerbied toonde voor de eens plechtig onderteekende ver dragen en de daaruit voortvloeiende verplich tingen als voor de logica. Eerst maakte het den Negus er een verwijt van, dat hij zijn gezag en macht niet dwingend kon doen gelden over al de wilde en barbaarsche volksstammen, die door zijn voorgangers op den Abessinischen troon waren onderworpen, en thans doet het op het verraad van diezelfde stammen, die den strijdenden Negus in den rug aanvielen en ge- meene zaak met de Italiaansche. overweldigers maakten, een beroep om te bewijzen, dat Kei zer Hailé Selassie niet het recht had' over Abes sinië te regeeren en dat de Italianen eigenlijk niets anders hebben gedaan dan die arme ver drukte, naar rechtvaardigheid, vrijheid en be schaving snakkende barbaren bevrijden van een ondraaglijk juk. Wij zullen afwachten, hoe de Italianen straks diezelfde fjammen zal behan delen, wanneer zij met hun primitieve hersens tot de ervaring mochten komen, dat het Itali aansche juk hun evenmin als dat van den door hen verraden en uitgestooten Negus kan be vallen. Het is echter mogelijk, dat uit het kwaad het goed geboren wordt, en dat onder Italiaansch régime Abessinië in geestelijken zin wezenlijk een katholiek wingewest met geordende en be schaafde toestanden gaat worden. Maar zelfs, wanneer dat het geval mocht zijn, mogen de katholieken niet vergeten, dat dit in eerste in stantie niet het eigenlijke doelwit der Italianen was en dat het door hen gepleegde onrecht niet tot recht wordt, indien uiteindelijk het recht en de beschaving onder Italië's leiding in het voor malige rijk van den Negus zouden zegevieren. Italië met zijn overbevolking en gebrek aan grondstoffen had expansie noodig. Het heeft die niet langs den wettigen weg van het recht, maar op het onwettige oorlogspad gezocht. Het was Italië's meest eigenlijke bedoeling zich te verrijken, zijn machtshonger te stillen en zich met geweld ten koste van een onafhankelijken staat, dien het met zijn moderne vernietigende militaire machtsapparaat aan kon, een plaats in de ry der „verzadigde" groote mogendheden te veroveren. Dit is tot nu toe gelukt. Indien het Katholicisme straks onder bescherming van de overweldigers, die tijdens den verwoestenden veldtocht even vriendelijke toezeggingen aan de Muzelmannen als aan de Koptische Christenen deden om de aan de bedehuizen toegebrachte schade te herstellen, in Abessinië veld mocht winnen, dat zal dat een verheugend begeleidings verschijnsel zijn van een in opzet en doorvoering zuiver politiek-economische onderneming, waar bij Italië zich van strijdwijze en strijdmiddelen heeft bediend, welke zoowel uit het oogpunt van beschaving als van de christelijke beginselen van naastenliefde zonder voorbehoud ten scherpste veroordeeld moeten worden. Intusschen dienen wij af te wachten, of de zielen der niet-katho- lieke Abessiniërs ontvankelijker zullen worden voor de genade des geloofs, nu hun zwarte li chamen de tormenten van bombardementen met brand-, gif- en gasbommen hebben moeten door staan, hun eigendommen in rook zijn opgegaan en hun akkers door granaatscherven zijn ge ploegd. De status van Abessinië levert thans voor Italië geen moeilijkheden meer op. Abes sinië is Italiaansch, heeft de Duce ver klaard, geen macht ter wreeld kan daaraan iets veranderen. Geen mogendheid heeft zich daar nog mee te bemoeien en de Volkenbond, de vergadering der mogendheden, eerst recht niet. In den grooten fascistischen Raad zal dat straks nog eens nader gepreciseerd worden en er gaan geruchten, dat dan Abessinië, dat vol gens de Italianen niet meer bestaat, eenvoudig geannexeerd zal worden en dat Victor Emma nuel m aan den titel van Koning van Italië dien van Keizer van Abessinië zal toegevoegd zien. Zoo eenvoudig als Italië de zaak op grond van de behaalde overwinning ziet, zien anderen haar echter niet. Italië heeft wel steeds be weerd, dat het Abessinische conflict een privé koloniale aangelegenheid van Italië was, maar het is daardoor in conflict gekomen met den Volkenbond, die Italië als verdrag schender veroordeelde en met gebrekkige sanc ties dit vonnis onvoldoend bekrachtigde. Gaat de Volkenbond accoord met de huidige Ita liaansche opvatting dan désavoueert hij zich zelf, zijn beginselen en zijn beslissingen. Doet hij dit niet, dan staat hij voor een wonderlijke situatie. De sancties werden ingesteld om den oorlog te bekorten. Zij hebben him doel gemist, en de oorlog, die bekort moest worden, is door de overwinning van Italië ondanks de sancties beëindigd. Voortzetten der sancties beteeken: Italië dw'arsboomen bij zijn komenden pacifi catie- en exploitatie-arbeid in Abessinië er. prolongeeren van oorlogsrisico's. Nu de Negus en de Abessinische regeering het veld hebben geruimd voor de zegevierende Italiaansche troepen is er practisch geen Abessinische in stantie of autoriteit meer aanwezig, die als rechtmatige eigenaar van Abessinië tegenover den Italiaanschen overweldiger door den Vol kenbond kan worden uitgespeeld. De Negus heeft nog wel niet officieel geabdiceerd, maar zijn prestige is toch wel zoo zwaar geschokt, dat hij niet op den Abessinischen troon kan terugkeeren, zelfs niet, wanneer Abessinië ge reduceerd zou worden tot de oorspronkelijke Amharische kern. Italië vrij spel laten, betee- kent het geweld tot recht verklaren, den Vol kenbond den genadeslag geven en voor de toe komst onberekenbare psychologische en poli tieke risico's aanvaarden. De Volkenbond zou, volgens sommigen, de vredesvoorwaarden aan Italië moeten dicteeren om zijn gezag althans in schijn te redden, maar zal de Volkenbond, die niet bij machte bleek den oorlog te verhin deren of te bekorten, bij machte zijn het zich oppertnachtig vóelende Italië de vredesbepalin- gen voor te schrijven? Léon Blum, de leider der Fransche socialisten, heeft in een interview- gezegd, dat zijn partij te laat de verkiezings overwinning heeft behaald om de Volkenbonds- politiek tegen het veroveringszuchtige fascisti sche Italië nog te kunnen tegenwerken, maar dat hij voorstander is van een nauwe samen werking met Engeland en een krachtige hand having van het gezag van den Volkenbond. Het wil ons voorkomen, dat de socialistische leider er in zijn hart niet rouw'ig om is, dat zijn partij juist te laat zegevierde, om het zegevierend Italië nog den weg naar Addis Abeba te kun nen versperren, want de problemen, welke door Italië zijn geschapen, en welke zelfs Groot-Brittannië, zij het dan ook uit gebrek aan medewerking van Frankrijk, niet conse quent en principieel durfde oplossen, zijn geen aanlokkelijk kluifje. Nederlands grootste vrachtschip, de „Am sterdam" van de K. N. S. M., welk schip zooals kort geledgn is meegedeeld naar Italië is verkocht, is in den afgeloopen nacht te ruim drie' uur bij het opstoomen van IJmuiden naar Amsterdam in botsing geweest met een pijler van de Hembrug. De aanvaring werd veroorzaakt, doordat de „Amsterdam" uit haar roer hep. Men heeft nog getracht, een botsing met de brug te voorkomen door het anker te laten vallen, waardoor echter nog meer schade werd aangericht aangezien het anker den lichtkabei ter plaatse vernielde, met het gevolg dat de kanaalverlichting langs de boorden buiten bedrijf geraakte. De manoeuvre met het anker sorteerde overigens geen effect; het schip zette door en raakte den pijler, welke ernstig bescha digd werd, evenals de bakboordsboeg van de „Amsterdam", waarin boven de waterlijn een scheur van meer dan drie meter lengte ontstond. Het schip is na de botsing doorgevaren naar Amsterdam, waar het heeft vastgemaakt op de boeien aan de Sumatrakade. De weinige lading, die het schip in heeft, zal eerst gelost worden, alvorens een beslissing over de reparatie zal worden genomen. In afwachting van het resultaat van het on derzoek naar den omvang van de schade, welke aan den pijler is toegebracht, werden voor het treinverkeer over de Hembrug maatregelen ge nomen, welke in hoofdzaak hierop neerkwamen, dat de treinen in langzaam tempo over de brug werden geleid, waardoor vermeden werd, dat men voor plotselinge verrassingen zou kunnen komen te staan. De schade aan den lichtkabei zal vandaag nog worden hersteld. Donderdagavond heeft zich boven Kerkrade een ontzettend onweer ontlast. Uit verschillen de richtingen kwam het noodweer opzetten, het zwaarst uit het Zuid-Oosten, van den kant van Aken. De lucht was één vuurzee en de donderslagen volgden elkander met groote snelheid op. Zware regen- en hagelval richtte veel schade aan tuin- en landbouw aan, ter wijl de lager gelegen gedeelten van het dorp gedeeltelijk onder water kwamen te staan, daar de riolen de groote hoeveelheden water niet voldoende konden verwerken. Vanmorgen stonden nog veel kelders onder water. Voorzoover bekend hebben geen per soonlijke ongelukken plaats gehad. Donderdag liep de 46-jarige landbouwer Vru- wink te Noordijk met een koe over de Berg straat, toen plotseling de koe op hol sloeg. V. had het touw, waaraan de koe vastzat, met een lus om zijn arm geslagen, met het gevolg, dat hij door de koe werd meegesleurd en tweehon derd meter verder tegen een paal werd gesla gen. Hierdoor raakte het touw los. Vruwink was deerlijk aan het hoofd gewond en werd in be- wusteloozen toestand bij een der omwonenden binnengedragen. Dr. Funke, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het zie kenhuis te Enschede noodzakelijk. Vruwink is in den afgeloopen nacht aan zijn verwondingen overleden. De inspecteur der Koninklijke marechaussee te Den Haag heeft, naar wij vernemen, bepaald, zulks naar aanleiding van diens tweede arres tatie en uitleiding over de Duitsche grens, dat den bekenden kwakzalver Frick, wiens optre den gevaarlijk wordt geacht voor de openbare gezondheid in Nederland, het verblijf in de provincies Overijsel, Drente. Gelderland en Groningen zal worden ontzegd. De rechtbank te Zutphen deed uitspraak in de zaak tegen den landbouwer H. J. J. te Voorst, wien ontduiking van de Vermogensbe lasting over de jaren 1932 tot en met 1935 was ten laste gelegd. De rechtbank veroordeelde hem tot een boete van ƒ2000 subs, vier maan den hechtenis. De Officier had 3000 boete subs, zes maan den geëischt. t Vannacht omstreeks twaalf uur brak brand uit in een standaardmolen, toebehoorende aan den heer P. Wagemans te Beers. Het vuur vond gretig voedsel in de groote hoeveelheden meel en koren. De brandweer van Mill verleende assistentie, maar kon weinig tegen de vuurzee uitrichten. Alles ging in vlam men op, behalve het aangrenzende woonhuis en een loods. Verzekering dekt de schade. Deze standaardmolen was de mooiste uit de streek. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5