SCHOUS m Adspirant-depöthoudster opgelicht WIT!! LIMBVRGSCHE VROUW GEDUPEERD KATHOLIEKEN GEEF UW MAN EEN FLINKE SCHOP.. OUDE GRACHT 30 BUR.v.d.NEDERL. EUCHAR. BOND ZATERDAG 9 MEI 1936 In het nachtelijk uur met heel haar hebben en houden voor een gesloten deur Twee arrestaties Er werd raad geschaft Haar laatste geld Een aanklacht ingediend ADLER - Benzine 1 Liter op 14 K.M. Vanaf 1195. GARAGE DEN HOUT Mussolini naar Oost- Af rika? T roepen versterking naar Palestina De sancties tegen Italië Lord Cecil wil ze desnoods verscherpen De Hindenburg nadert New-York Onderzeesche kabel beschadigd Nahas Pasja kabinets formateur? VRAGENBUS BILJARTEN Van Vliet verliest van Butron Series van ver over de vierhonderd NOORDWIJKERHOUT Kinderen zijn wreed Een gevoelige Fransche film ACHTERSPATBORDEN SCHOPPEN. f 0.45 HARKEN f 0 40 f 0 75 Crasscharen f 0.45 Schoffels f 0.55 Tuinslang 5 M. geheel compleet f 1.60 TUINARTlKELEN VERKRIJGBAAR De werken van Patervan Dijk De politie van het bureau Leidsche- plein te Amsterdam, heeft op het oogenblik een zaak in behandeling, ■waarbij een juffrouw, woonachtig in Zuid-Limburg, het slachtoffer is geworden van twee mannen, een bakker, wonende in de Jordaan en diens zwager, die een bemiddelings- en rechtskundig bureau houdt op een der grachten. Zij is door het tweetal op een geraf fineerde wijze benadeeld voor een bedrag van f 500.- onder voor spiegeling, dat zij als depothoud ster in een broodwinkel zou worden aangenomen. Omstreeks 16 Maart verscheen er in het „Lim- hurgsch Dagblad" een advertentie, waarbij een bakker, die onder den naam werkte van Am- atel's Broodfabriek, gevestigd in een der stra- ten in de Jordaan, een depothoudster vroeg met salaris van ƒ8.per week vrij licht, wo- nihg en verschillende andere faciliteiten. Brie- Ven moesten gericht worden aan een bemidde lingsbureau aan de Keizersgracht. Oe Limburgsche stelde zich in verbinding •het het bemiddelingsbureau, schreef aan dit bureau een brief met uitvoerige gegevens. Hierop volgde antwoord, waarin werd mede gedeeld, dat een borgstorting van ƒ500 noodza kelijk was. Opnieuw werd hierover correspon dentie gevoerd en de dame gaf te kennen hier mede genoegen te nemen en zond volgens af braak alvast een bedrag van ƒ150 vooruit. Hierop kreeg zij een aangeteekend schrijven, öat het geld was ontvangen en dat zij als de- fothoudster was aangenomen. Op 9 April kwam de dame 's avonds om elf JJUr te Amsterdam met heel haar hebben en houden in een verhuiswagen aan en arriveerde v'oor het opgegeven adres van het brooddepót U de van Ostadestraat. Groot was haar verwondering echter toen ®ij aanbelde en door iemand werd open ge daan, die haar mededeelde, dat het depot reeds lang was verhuurd aan anderen. Daar stond de Limburgsche in het late 1 avonduur met geheel haar inboedel. Goede raad was duur. De politie van het bureau Pieter Aertsz- straat werd In het geval gemengd en zij kreeg dien nacht onderdak aan dit bureau, terwijl de verhuisauto hiervoor geparkeerd Werd. Pogingen om den directeur van de broodfabriek of den man, met wien z(j ge correspondeerd had te bereiken, faalden Wen nacht. C*en volgenden dag wist men zich echter in v®rbinding te stellen met den man, met wien gecorrespondeerd had. Deze dischte een uit voerig verhaal op, betuigde zijn spijt, dat een etl ander zoo geloopen was, doch wist dadelijk bitkomst. Hl de Celebesstraat had hij namelijk voor Jutland een sigarenwinkel te liquideeren. Het jbjbehoorend woonhuis stond leeg en hierin k°u de juffrouw gaan wonen en, waren de si- karen verkocht, dan zou men er een brooddepot bi vestigen. Men vertrok naar het opgegeven adres en de JUffrouw nam haar intrek in de woning. Den volgenden dag echter kreeg zij bezoek i"ah den eigenaar van dat huis, die zeer vreemd °P keek, dat de woning betrokken was. Hij deel zo haar mede, dat de man, die haar hier ge dacht had wel toestemming van hem had ge- bfegen den sigarenwinkel te liquideeren, doch bat het huis geheel ontruimd moest worden, ^ijdat het moest worden opgeknapt, alvorens "ij het weer zou kunnen verhuren. Deze man had echter een goed hart en liet e juffrouw voorloopig maar in de woning, doch Plaatste op het winkelgedeelte een hangslot, badat hij de sigaren had laten overbrengen baar een ander gedeelte van het huis. De win- kon dus niet meer betreden worden. De Limburgsche stelde zich opnieuw in ver binding met den bakker en met den man, die baar het eerst hier gebracht had en 't bleek haar ®Poedig, dat de man van het bemiddelingsbureau b zwager was van den bakker met wien hij sa menwerkte. Opnieuw werd haar 'n rad voor de °°gen gedraaid en allerlei mooie beloften ge- Keven en ondertusschen maakte men haar het ïesteerende bedrag van ƒ350 afhandig. Men verbrak het hangslot van den winkel en Pfacht werkelijk des avonds een partij brood binnen. De huiseigenaar liet het brood echter weer er wij deren en sloot den winkel. Thans echter op doelmatiger en hechter wijze. De vrouw, die zich nu gedupeerd voelde en Vermoedde te zijn opgelicht diende een klacht in bij den Officier van Justitie. Deze stelde de zaak in handen van inspec teur Van Loo van het Leidscheplein. Een uit gebreid onderzoek werd ingesteld en al spoedig bleek, dat de bakker en zijn zwager zeer slecht de politie bekend stonden en reeds verschil- *ehde malen kennis met de politie gemaakt had- öen. De z.g. Amstel's Broodfabriek was niets an- öers dan een heel klein bakkerijtje, waarvoor be man zelf werkte. Ook het bemiddelings- en rechtskundig bureau bleek een zeer dubieuze zaak te zijn. De politie achtte na verder onderzoek vol doende termen aanwezig om het tweetal te arresteeren, hetgeen thans is geschied. Beiden zitten nu aan het bureau Leidsche plein ingesloten en zijn reeds verhoord. De man van het bemiddelingsbureau houdt pertinent vol, dat hij feitelijk niets met het geval te ma ken heeft, daar hij in opdracht van zijn zwa ger werkte. De politie zet het onderzoek voort en niet onwaarschijnlijk is, dat beiden wegens oplich ting zullen worden vervolgd. Hierover wordt overleg met de justitie gepleegd. De Limburg sche verblijft nog altijd in de Celebesstraat. doch hoopt weer spoedig naar het Zuiden terug te keeren. Naar de politie ter oore kwam moeten de bei de mannen den laatsten tijd ook in een Haar- lemsch dagblad dergelijke advertenties hebben geplaatst en het is niet onwaarschijnlijk, dat zij nog meer slachtoffers op dit gebied hebben gemaakt. Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag. ROME, 8 Mei (Reuter) Het gerucht loopt alhier, dat Mussolini binnenkort een reis naar Oost-Afrika zou maken. LONDEN, 8 Mei. (Reuter). Naar vernomen wordt, is op verzoek van den Hoogen Commis saris troepenversterking naar Palestina ge zonden. LONDEN 8 Mei (Reuter). De Volkenbonds- vereeniging had Vrijdagavond in de Albert Hall een bijeenkomst georganiseerd om den toestand in Abessinië te beschouwen. Zij werd bezocht door 10.000 personen. De voorzitter Lord Cecil verklaarde, dat de Volkenbond zijn sanctiepoli- tiek moet handhaven en zoo noodig moet ver scherpen. De Volkenbond heeft misschien ver loren, doch het is nog niet bewezen, dat Ita lië gewonnen heeft. LAKEHURST, 8 Mei. (D.N.B.) Het lucht schip Hindenburg heeft draadloos medegedeeld, dat het tusschen 4 en 5 uur (Am. tijd) boven New-York zal zijn en tegen half 6, bü zons opgang, landen wil. LONDEN, 8 Mei (Reuter) Een der onder zeesche kabels, die Groot Brittannië met het vasteland van Europa verbinden, werd nabij Dover beschadigd. Men vermoedt, dat de ver bindingen met Midden- en Noord-Europa gedu rende enkele dagen eenige vertraging zullen on dergaan. Een speciaal daartoe uitgerust vaar tuig is reeds met de herstelwerkzaamheden be gonnen. CAïRO 8 Mei. Reuter. Het huidige ministerie Ali Maher Pasja zal waarschijnlijk Zaterdag af treden. Men verwacht, dat de leider van de Wafd-partij en het Eenheidsfront, Nahas Pas ja, opdracht zal krijgen een nieuw ministerie te vormen. De drie regenten hebben den eed in de Kamer afgelegd. Domingo 500 7 473 71.42 Loeb 44 7 26 6.14 Ferraz 500 5 425 100.— Baltus 124 5 107 24.80 Butron 500 26 381 19.23 Joachim 236 26 169 6.50 Cote 500 15 293 33.33 Dechner 500 15 176 33.33 Domingo 87 11 48 7.90 Joachim 500 11 367 45.45 Baltus 338 12 173 28.16 Cote 500 12 186 41.66 Butron 500 6 470 83.33 Van Vliet 287 6 131 47.83 Galmiche 395 11 290 35.90 Ferraz 500 11 481 45.45 De wereldkampioenschappen libre werden Vrijdag voortgezet. Onze landgenoot Van Vliet speelde slechts één partij en wel tegen ,den Spanjaard Butron. Hij was er vandaag niet zoo goed in en hoewel hij met een behoorlijke moyenne, n.l. 47,83 speelde, verloor hij met groot verschil van Butron. Er werden over het algemeen hoogere series gemaakt dan op den openingsdag. De resultaten waren: Vraag. Bestaat er in Haarlem ook een (da mes- of gemengde) R.K. sportvereeniging, waar o.a. ook een tafeltennisclub bij is? Antw. Nog niet. Er zijn echter plannen in voorbereiding, waarvoor men zich om nadere inlichtingen kan wenden tot den heer S. Hooy, Marnixplein 10, Haarlem-Noord. Vraag. Kunt u mij ook zeggen wat de villa Droste aan den Zijlweg te Haarlem voorstelt? Antw. Een schip. Vraag. Hoe kan ik plantenvet of ossevet uit suède schoenen verwijderen? Antw. Wrijf de vlekken stevig af met' zeer oud wittebrood, zonder korst. Geeft dit niet, dan uitwrijven met een zacht lapje, gedoopt in tetrachloorkoolstof. Nawrijven met schuur papier no. 00. Vraag. Hoe kan ik hars verwijderen uit een wollen stoffen japon? Antw. De vlek eerst tusschen de nagels der duimen breken en vervolgens stevig afwrijven met perchlooraethyleen. Vraag uwen drogist. Vraag. Hoe kan ik een kantwollen truitje, dat door liggen geel is geworden, weer wit krijgen? Antw. Zet het truitje een nacht in vrij sterke pekel (koud). Uitkloppen en in de schaduw la ten drogen. Vraag. Kunt u mij ook zeggen, in welke dor pen rondom Alkmaar, het verkoopen van luxe- en huishoudelijke voorwerpen, zonder ventver gunning geoorloofd is, en in welke een vergun ning moet worden aangevraagd? Antw. In nagenoeg alle gemeenten is een vergunning noodig; u wende zich tot de secre tarie ter plaatse. Vraag 1. Kimt u mij ook een recept geven hoe men ijs kan maken? 2. Kan men dat ook van gewone puddingvla bereiden? Zelf heb ik zoo'n ijsmachinetje. Antw. Vanille-ijs. y, L. melk, L. room, 4 eidooiers, 150 gr. suiker, y stokje vanille. Breng op een hoekje van de kachel de melk langzaam aan de kook met de vanille, voeg da nde room toe. Klop de eidooiers met de suiker, voeg hierbij het kokende mengsel van melk en room, waaruit de vanille verwijderd is en laat de vla, onder goed roeren, op de kachel binden. Laat ze daarom, onder af en toe roeren, om het vormen van een vel te voorkomen, geheel koud worden. Behandel de vla dan verder als beschreven is bij het ijs maken. Spoel, vóór het gebruik, de ijsbus en den vleugel flink af. Vul de bus met de vla, plaats de bits in het emmertje op de daarvoor be stemde spil. Sluit de bus en leg er de draai- inrichting overheen. Klop het ruwe ijs fijn, vul de opening tusschen bus en emmer met ijs en zout. 3 kopjes ijs tegen 1 kopje zout, tot aan het deksel der bus. Breng nu de bus in draaiende beweging, eerst langzaam, later iets vlugger, tot het draaien moeilijker gaat, waar uit blijkt, dat de vla bevroren is. Neem dan den vleugel uit de bus, strijk er, zoo vlug mogelijk, het aanhangende ijs af, sluit de bus weer en plaats een kurk in de opening van het deksel. Zorg er voor, dat hierbij geen pekel in de be vroren vla komt. Bedek nu de ijsbus geheel met fijngeklopt ijs en zout, plaats den emmer in een bak, om het water op te vangen, dat door een opening in den wand loopt. Laat het geheel in een wollen kleed gepakt, een paar uur „rijpen", waardoor het ijs smakelijker wordt. 2. Ja. Vraag. Wat is de mooiste weg van Den Hel der naar Noordwijk aan Zee? Antw. Helder, Callantsoog, Stolpervlotbrug, Schoorldam, Alkmaar, Heiloo, Limmen. Cas- tricum, Beverwijk, Velsen, Driehuis, ruïne van Brederode, Bloemendaal, Overveen, Aerden- hout, Vogelenzang, Ruigenhoek, Noordwijker- hout, Noordwijk, Noordwijk aan Zee Totaal 99 K.M. ongeveer. Den terugweg zult u'denzelf den als den heenweg moeten nemen, als u Haarlem niet wilt passeeren. Vraag; Wat te doen tegen haaruitval, haar- roos en zeer vet haar bij een vrouw van 21 jaar. Antw.; Vragen van geneeskundigen aard worden in deze rubriek niet beantwoord. Wendt u daarvoor tot een arts. Vraag; Hoe verwijdert men een petroleum- vlek uit een cocoslooper? Antw.: Petroleum is vluchtig en de vlek ver dwijnt op den duur dus van zelf. Wilt u het verhaasten, borstel de vlek dan met aether, verkrijgbaar bij uw drogist. Vraag; 1 Wat is de leeftijd om als scheids rechter in den D.H.V.B. te mogen optreden? 2 Waar moet men zich aanmelden? Antw.: 1 Minstens 18 jaar. 2 Het secretariaat van den D.H.V.B. is gevestigd Prins Hendrik straat 133, Zaandam. U kunt zich daar op geven. Vraag: Zijn de kinderen in het St. Vincen- tiusgesticht te Harreveld door het Rijk ge plaatst of door katholieke instellingen? Antw.; Harreveld is bestemd voor 200 jongens deels regeeringskinderen, deels voogdijkinderen, deels anderen. Vraag: Hoe krijg ik een witte vacht, die vuil en geel geworden is, weer schoon? Antw.: Met een borstel mte waschbenzine stevig afborstelen. Goed uitslaan en glad op hangen buiten. Voorzichtig met vuur. Vraag: Bestaat de N.V. Algemeene Bouw- en Crediet-Bank te Amsterdam nog? Antw.: Ons niet bekend. Vraag betreffende Apeldoornsche Verloting. Antw.: Van dergelijke particuliere loterijen houden wij geen aanteekening. Wendt u om inlichtingen tot het administratieadres, dat op de loten staat aangegeven. Een abonné schrijft ons nog het volgende over het kaartspel „duizenden": Naar aanleiding van uw verzoek om inlich tingen over de vraag i.z. het duizenden, geef ik u hierbij de algemeen geldende regels in ant woord op de vragen: 1. 5 kaart aas, 6 kaart vrouw, 6 kaart heer, 6 kaart aas, 7 kaart heer, 7 kaart aas, 8 kaart aas. Hieraan voorafgaande kunnen natuurlijk reeds Larquey als Bontonde held uit de film „Kinderen zij'r wreed" geroemd zijn 5, 4 en 3 kaarten, doch steeds om hoog, d. w. z. op een 4 kaart vrouw kan geen 4 kaart boer meer geroemd worden, wel 4 kaart heer of 5 kaart vrouw. 2. Vijfkaart gaat steeds boven 4 gelijken. 3. Bij roem van gelijke hoogte gaat de roem van troef steeds voor. Vraag: 1 Wat zijn voor auto's, die zijn inge schreven bij de klasseindeeling, de le, 2e en 3e klasse wegen in Noord-Holland? 2. Staat dit bij de wegen aangegeven? 3. Waar kan men dit aan zien, staan er bor den of iets anders? Antw.: 1. Niet doenlijk hiervan een opgave te verstrekken. (Zie hiertoe o. a. de Beschikking van Z. Exc. den Minister van Waterstaat van 15 October 1927, Staatscourant no. 206 van dat jaar.) 2. Ja. 3. De indeeling der wegen kan men zien aan banden, aangebracht om boomen of palen, of aan rechthoekige vlakken, aangebracht op ge bouwen of borden langs de wegen. De kleuren der banden of vlakken zijn: voor de le klasse wegen: oranje met witte randen; voor de 2e klasse wegen: wit met zwarte randen en ter halver hoogte in het wit een zwart cirkelvlak; voor de 3e klasse wegen blauw met witte ran den. Vr.: Hoe verwijdert men sla-olie-vlekken uit een karpet? Antw.: Met een borsteltje en benzine. Vr.: Mijn meubileering bestaat uit nette, doch gewone, echter geen luxe meubelen. Hoe veel personeele belasting moet ik te Velsen-N., IJmuiden-O., of Wijkeroog, hetgeen naar ik meen een gemeente is, betalen? De huur per week is ƒ5.75 a 6— p. w.? Hoeveel opcenten wordt er te Velsen-N. geheven? Antw.: Als waarde van het meubilair moet worden aangenomen de som, die gerekend wordt te kunnen worden bedongen bij verkoop onder normale omstandigheden ter plaatse daartoe geschikt. Het is dus de verkoopwaarde, die in aanmerking komt, het bedrag, dat het publiek voor de zaken geven zal. Wij kunnen u dus zonder meer geen antwoord op uw vraag ge ven. Bij een verkoopswaarde van 300 wordt in hoofdsom 1.50 geheven: tot ƒ400 ƒ3.—; tot ƒ500 ƒ4.50; tot ƒ600 ƒ6; tot ƒ700 ƒ7.50; tot ƒ800 ƒ9.— enz. 2. In Velsen werden in 1935 150 opcenten ge heven. Vr.: Is het visschen op de Pier te IJmuiden verboden zonder vergunning? Zoo daar een ver gunning voor noodig is, waar is die dan te krijgen? Antw.: Voor het visschen met een hengel is geen vergunning noodig. Indien u echter met meer dan één hengel zoudt willen visschen of met een net of wat ook, dan zoudt u onder de bepalingen gaan vallen van de kustvisscherij en concent noodig hebben. Vr.: Betreffende het stichten van een dro gisterij. Antw.: Wendt u eens om inlichtingen tot den heer J. Spaander, drogist, Kamerstraat 2 zwart. U hebt niet alleen een diploma noodig om te bewijzen, dat, u vakkundig bent, maar ook moet u lid ziin van den Drogistenbond en een toe stemming hebben u als drogist te vestigen. An ders komt u op de z.g. stoplijst en mag geen enkele groothandelaar u waren leveren. In ver schillende steden zijn drogistencursussen. Tot assistent-apotheker wordt u opgeleid door een apotheker, die zich daartoe beschikbaar stelt. Feestdag van St. Isidores Zondag zal de feestdag van St. Isidores, patroon der land- en tuinbouwarbeiders, luisterrijk worden gevierd Des middags om half drie zal in de kerk van St. Viëtor een plechtig Lof worden gehouden. Daarna zegening van het land- en tuinbouwbe drijf volgens het kerkelijk ritueel. Deze plech tigheid, te houden op het voorplein der kerk, verloopt er als volgt: Door het parochiaal zang koor wordt gezongen psals 14. Daarna wordt een predikatie gehouden door den hoogeerw. heer L. Westerwoudt, pastoor der St. Viëtor- parochie. Vervolgens geschiedt de wijding der zaden, bloemen, vruchten en gewassen, door de geloovigen samengebracht. Deze wijding wordt verricht door pastoor H. Maas der St. Jozefparochie. Tenslotte wordt het „Lied van den arbeid op akker en veld" gezongen. Het belooft een schoone en devote plechtigheid te worden, waarvoor een druk be zoek veiwacht wordt. Voor de ouden van dagen. Het comité voor de Ouden van dapn heeft in beginsel besloten dit jaar weer een autotocht voor de ouden van dagen te organiseeren. De datum hiervan is voorloopig vastgesteld op 10 Juni. Heeren auto bezitters zullen worden verzocht op dien dag hun auto beschikbaar te stellen. Op 24 Mei zal de R.K. voetbalvereeniging een voetbalmatch organiseeren ten bate van het doel, terwijl ge tracht zal worden ook een speldjesdag te orga- Eigenlijk heet deze film „La Marmaille", of tewel „Het Grut", maar de thans gekozen Nederlandsche titel doet den inhoud van het filmverhaal geen onrecht aan. En dit ver haal is stil en ontroerend, heeft hier en daar iets van den weemoed dien men ook in „De Bewaarschool" aantrof. Bouton, een eenvoudig Parijsch werkman, is weduwnaar geworden en heeft zijn dochtertje Ninette bij menschen op het land in pension gedaan. Op zekeren dag gelooft hij een nieuwe levensgezellin te hebben gevonden in de per soon van Madame Colombe, een knappe we duwe, moeder van den acht-jarigen jongen Pinpin. Helaas het blijkt, dat de aanvankelijk zoo beminnelijke Madame Bouton omtrent trouw nogal ruime begrippen heeft. Op een avond, dat Bouton met z'n kinderen naar de poppen kast is gegaan, keert hij onverwacht naar huis terug om daar een zoogenaamden neef van zijn vrouw te vinden. Hij doorziet de situatie en jaagt zoowel de vrouw als den pseudo-neef en Pinpin het huis uit. Het jongetje komt echter na een paar dagen weer terughongerig en vermoeidzijn moeder is weggegaan en heeft hem naar zijn wettigen vader terugge stuurd. Bouton is eerst boos, maar zijn goede hart overwint en hij houdt beide kinderen bij zich. De jaren gaan voorbijPinpin is, als z'n vader, meubelmaker geworden, Ninette is een heele dame geworden, die dank zij den opoffe ringen van Bouton in staat is met succes chemie te studeeren. Zij heeft kennis gemaakt met Gerard, zoon van een rijke familie, die haar ten huwelijk vraagt. Een mooie positie in Indo China wacht hem. Ninette aarzelt. Zij wil haar vader niet alleen laten na zooveel jaren van trouwe zorg. maar Bouton begrijpt, dat 14i z'n kind toch niet bij zich kan hou den en trekt zich bescheiden terug. Pinpin, die diep in z'n hart voor Ninette gevoelens van liefde koestert, is daarover zeer teleurgesteld, maar hij vergeet z'n leed in den militairen dienst en hij komt zelfs met Kerstmis niet naar huis.... een onbeschrijfelijke teleurstelling voor den vader, die met zooveel zorg de noo- dige verrassingen en een compleet kerstdiner had voorbereid. Eenzaam dwaalt hij dien kerstavond door de straten. Overal vrooljjke menschen in gezellige stemming en Bouton voelt zich onzegbaar al leen. Tenslotte vindt hij bij den uitgang van de ondergrondsche een vrouw, die eenige zware pakken moet torsen. Hij biedt haar heel hof felijk zijn hulp aanhij heeft toch niets beters te doen, brengt de pakken naar de vijfde verdieping van een huurkazerne en ontdekt dan, dat de vrouw twee kinderen heeft, die uit hun bedjes zijn gekomen. Onmiddellijk ver loederd, gaat hij snel naar huis om zijn kerst maaltijd en de noodige cadeautjes te halen. Het ijs is spoedig gebrokenBouton is ge lukkig, de kinderen doen hem denken aan zijn Ninette en Pinpin een verschiet voor een gelukkige toekomst opent zich. Want zoo luidt zijn eenvoudige levenswijsheid ,,er gaat toch maar niets boven een gezin!" De maker van de film Bernard Deschamps heeft zich tezeer aan het onderwerp als reali teit gehouden om er een gave en verantwoorde film van te kunnen maken, doch men neemt hem dit niet kwalijk, althans men ziet het gemakkelijk dooi- de vingers, omdat dit onder werp zelf zoo algemeen menschelijk, simpel en ontroerend is, dat het op zich zelf en zonder meesterlijke vormgeving toch nog aantrekkelijk is, niet het minst door de milde en stille figuur van den soberen acteur Larquey, die monsieur Bouton zeer aannemelijk speelt. niseeren. Het comité hoopt op aller medewer king om dezen voor de Ouden van dagen zoo aangenamen dag ook dit jaar weer te doen slagen. 'n Goede reflec tor (hoogstens 60 cm boven den grond) alléén is niet voldoende: bovendien moet uw achterspat bord wit van kleur zijn, ook overdag! dat zegt de wet' Vistra Imprimé 70 c.M. breed, nieuwe voorjaarstinten, bloem en fantasie q dessinsX *7 Fantasie cloque nieuwe dessins, voor kinderjurken en ja ponnen, M M waschecht Georgette cloque leuke ruiten voor blou ses en japonnen, nouveauté tinten O Exclusieve matcrepe moderne vogeldessins, in fijne kleu- ren. 9(1 c.M. br. JL Georgette Imprimé 90 c.M. breed, gebloemd georgette, gr. Q kleur assort. ^«7 Toile Sport groote kleurcollectie, strepen voor japonnen en blouses, m zuiver zijde Crêpe de Chme Imprimé 90 c.M. breed, fantasie zijde, in bloem- en nop des- jq sins Georgette faconne 90 c.M. breed, prima kwaliteit, prachtige bloemdessins, op licht en donker fond ©57 Crepe marocaine vogeldessins, haute nouveauté, 9o c.M. br., speciaal in donker fond 110 Cloque in uni modetinten met ingeweven bloem en fantasie mo- d tieven 1 Gratts patroon bij aankoop boven 5.- op onte stottenafd. Naaisters, bij ons ook 1Q% korting. of een ander stuk goed tuingereedschap. op het Begijnhof 32, Amsterdam-C Het Ideaal v. Pins X 0.75 De Maagdelijke Apostel en de H. Eucharistie 1.25 Sint Paulus en H. Eucharistie de Maria en de H. Eucharistie 0.65 Franco per post. Giro 103939 koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhan den zijn. Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR. WULKF GEEN GEVAAR OPLEVERT f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 13