I Zoekt gij betrouwbaar j FOTOREPORTAGE 1 1 Personeel? De tenniswedstrijden Nederland-Frankrijk Noodlottig kano-ongeval ju J j? MAANDAG 11 MEI 1936 ^UIIIIIIIlilllllllllllllllllllllllilllllllllllllIllllllillllllIIIIIIllllIilllllllHIIIIIIlIIllllllIlIlIIIIUIIIlllllllllIIIIlIlUIIIlUIlUS AUTOMOBILISME Molen-rallye van de K.N.A.C. £en interessante tocht door het Hollandsche polderland OVERWINNING VAN VARZI MET AUTO UNION De Groote Prijs van Tripolis HOCKEY Om den Treslingbeker SPRINTZEGE VAN B. LEENE TE RIJSWIJK Wildschut wint het stayers nummer EEN ZESDAAGSCHE TE GINNEKEN Reeds verschillende renners geëngageerd BILJARTEN Nieuwe successen voor van Vliet Wereldkampioenschap libre te Mulhouse LAW NT EN NIS Eindhoven 1Het Spieghel 1 2—8 amnniiiiHiiiiiiiiiinnininminiimminminiiminniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiniiH giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiii!iiii!iiiiiiiiiii!iiiiiniiiii!nnnnmimnninnnnminiinniniiinFnnT§ iiinminmunminmniinniminiiiiimnniiininiiiiiiiiiiiiiiinniniiiiiunifniiiuniininiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiil ZWEMMEN Olympische ploeg in actie Nationale wedstrijden te Haarlem WIELRENNEN Ronde van Voerendaal Overzicht van het Rijkssportveld te Berlijn, waar dezen zomer de Olympische Spe len worden gehouden Reeds dikwijls heeft de Koninklijke Neder- landsche Automobielclub voor hare leden toch ten door ons land georganiseerd met de bedoe ling meer aandacht te vragen voor het natuur schoon van bepaalde streken, die over het alge meen niet veel bezocht worden of waarvan de aantrekkelijkheid lang niet genoeg bekend is Deze tochten hebben immer een succesvol ver loop gehad en dit mag ongetwijfeld ook wor den getuigd van de Molenrallye, dfe Zaterdag is gehouden. - Deze rallye was georganiseerd om de deel nemers in de gelegenheid te stellen een bezoek te brengen aan eenige van de bekendste en merkwaardigste molens, welke aan ons polder land zijn eigenaardige bekoring verleenen en wel in het bijzonder in de Alblasserwaard en omgeving. De tocht, die over een traject ging van ongeveer 120 KM., zoodat men in een kalm tempo kon rijden en alles op zijn gemak kon bezichtigen, begon des ochtends in Gorinchem. waar de deelnemers tusschen half tien en half elf konden-vertrekken.-- - Het was omstreeks dien tijd op de Groote Markt aldaar, waar de deelnemers hun route kaarten in ontvangst kwamen nemen, een drukte van belang en uit vrijwel alle deelèn van het land kwamen de K.N.A.C.-leden naar deze historische vestingstad om vervolgens in de richting van de Alblasserwaard te vertrekken, nadat de bezienswaardigheden van de stad zelf, zooals de St. Janstoren, het museum „Dit is in Bethlehem", een prachtig bouwwerk uit de zes tiende eeuw, en vooral ook niet te vergeten de kist waarin Hugo de Groot-zich verschool en die in het Burgerweeshuis in de Molenstraat wordt bewaard, waren bezichtigd. - - Van Gorinchem ging het naar Schelluinen, waar de, Ned. Herv. Pastorie met zijn fraaien gevel, het oude Commandeurshuis van de Com- manderye Schelluinen. der Duitsche Orde Balye Utrecht natuurlijk zeer de aandacht trok. In Schelluinen troffen de deelnemers ook de eer ste controle aan. Hierna ging het via Hoornaar, Noordeloos, Goudriaan met de mooie watermo lens van den Langerakschen polder naar het schilderachtig stadje Niëuwpoort tegenover Schoonhoven aan de Lek. Van Groot Ammers ging het via Molenaars graaf en Bleskensgraaf, waar de modem inge richte Zuivelfabriek „De Graafstroom" werd bezichtigd, langs de Alblas, aan weerszijden waarvan talrijke fraaie molens van zeer uit- eenloopende types staan, naar Alblasserdam en vervolgens naar Kinderdijk onder Nieuw Lek- kerland, waar het gezelschap zich geruimen tijd ophield. Het Waardhuis van het Hoogheem raadschap Alblasserwaard met Arkel beneden den Zouwe met zijn prachtige interieur, trok hier aller belangstelling, evenals de merkwaar dige molengroep te Elshout, een groep van twintig molens, die zeker eenig in ons land is •n daar de geheele omgeving beheerscht. Over ém Lekdijk togen de railye-rijders vervolgens naar Vianen, het oude stadje met zijn rijke historische verleden en na via de schipbrug de Lek gepasseerd te zijn, koersfe men langs smalle polderwegen tusschen boomgaarden, die hun bloesempracht nog ten deele lieten zien door een aardige en landelijke omgeving via Lopiker Kapel, Lopik en Cabauw naar Schoon hoven, een stad, waar ook nog heel veel her innert aan vervlogen tijden, zooals 't tweemaal gerestaureerde in 1452 gebouwde stadhuis, de St. Bartholomeuskerk met haar toren uit de veertiende eeuw, de Waag, die evenals het Doe lenhuis en de Veerpoort uit de zeventiende eeuw dateert. Langs Ammerstol, Berg-Ambacht en Stolwijk ging het laatste deel van het traject naar Gouda, waar de deelnemers laat in den mid dag successievelijk aankwamen en, na in het kort de bezienswaardigheden der stad, zooals de Groote Kerk met haar beroemde glazen en het Stadnuis te hebben bewonderd, zich in hotel De Zalm verzamelden. Het bestuurslid van de K. N. A. C., Jhr. Mr. Schorer, sprak hier de railye-rijders toe, waar na de burgemeester van Gouda, de heer Gaar- landt de herinneringen aan dezen tocht, de speciaal voor dit doel door De Porceleyne Fles te Delft ontworpen en vervaardigde tegels uit reikte. Hiermede was deze buitengewoon ge slaagde en zeer succesvol verloopen K. N. A. C.- tocht ten einde, waarna de deelnemers langza merhand met hun wagens weer naar alle wind streken uiteen gingen. Zooals te begrijpen trokken de talrijke ral- lye-auto's in de stille en soms erg geïsoleerde Zuid-HoOandsche dorpen, waar men slechts weinig verkeer heeft, in den loop van den dag veel bekijks. Overal waar de deelnemers pas seerden ondervond men groote medewerking zoowel van gemeente- als rijkspolitie en op eenzame bruggen en kruispunten in de Alblas serwaard waren hier en daar zelfs politie mannen geposteerd, om den deelnemers zoo noodig den juisten weg te wijzen. De Groote Prijs van Tripolis werd Zondag verreden en gewonnen door Varzi met Auto Union, die een tijd van 2 uur 31 min. 25 sec. no teerde over 524 K.M. De uitslag was: 1. Varzi (Auto Union), 2 uur, 31 min., 25 sec., gemiddelde uursnelheid 207 K.M.; 2. Stuck (Auto Union), 2 uur, 31 min. 29.8 sec.; 3. Fagioli (Mercedes Benz), 2 uur, 33 min., 38.6 sec.; 4. Carraciola (Mercedes Benz) 2 uur, 38 min., 6 sec.; 5. Pintacuda (Alfa Romeo) 6. Tadini (Alfa Romeo); 7. Brivio (Alfa Ro meo) 8. Nuvolari (Alfa Romeo)9. Chiron (Mercedes Benz). De eindstrijd tusschen Bloemendaal en Ka meleon voor den Treslingbeker is Zaterdag door Kameleon met 32 gewonnen. Winnaar bij de beginnelingen werd J. Schof felen, Hulsberg in 42 min. 29 sec., 2. Pellers, Schaésberg op 6 meter; 3. Boon, Hulsberg, 4. de Groot, Treebeek, 5. Kamstra, Treebeek. Bij de nieuwelingen won Scheeren, Terwin- selen in 1 uur 22 min.; 2. Janssen, Kerkrade, 3. Van Kimmenade, Weert, 4. Ploem, Kerk rade, 5. Stijns, Maastricht. Bij de amateurs en onafhankelijken zege vierde Kempeneers, Oirsbeek in 1 uur 85 min. 351/5 sec.; 2. Te Loo, Heerlen, 3. Leemans, België, 4. Sichterman, Heerlen (amateur); 2. Wagenaar, Heerlen. Voor de tweede maal in dit seizoen werden Zondag op de Rijswijksche wielerbaan wedstrij den gehouden en als bijzondere attractie was ditmaal een race achter „lichte" motoren in- geiascht, waaraan werd deelgenomen door be kende stayers als Snoek, Alkema en Wildschut. De uitslagen luidden: Demi-finales voor amateurs en onafhanke lijken over twee ronden: le serie: 1. B. Leene, 13.3 sec.; 2e serie: 1. Duin, 13.3 sec.; 3e serie: 1. Meyer, 13.2 sec. Driemaal 20 K.M. achter motoren: Finale sprint-race: 1. B. Leene, 13.1 sec.; 2. Duin. 10 K.M. afval-race voor amateurs en onaf hankelijken: 1. B. Leene, 23 min. 56 sec.; 2. Peperkamp. Eerste rit: 1. Snoek, 19 min. 201/5 sec.; 2. Wildschut op 700 meter; 3. Van der Meer op 780 meter. Tweede rit: 1. Wildschut, 19 min. 41 sec.; 2 Lorie op 350 meter; 3. Van der Meer op 460 meter. Derde rit achter motoren: 1. Snoek, 20 min. 101/5 sec.; 2. Wildschut op 30 meter; 3. Van der Meer op 50 meter. Totaal uitslag 3 maal 20 kilometer achter motoren: 1. Wildschut, 5 pnt.; 2. Snoek, 6 pnt.; 3. Van der Meer, 9 pnt. Van 27 Mei tot en met 1 Juni as. zal op de wielerbaan van het Sportpark Ginneken voor het eerst in ons land een open lucht-zesdaag- sche worden gehouden in navolging van en kele bekende banen in het buitenland. Het staat thans reeds vast, dat de volgende renners voor de Zesdaagsche z-ullen starten: Wals, Pellenaars, Slaats, Braspenning Sr. en van der Horst, van der Rijdt, Braspenning Jr., M. Valentijn, Gebr. de Graeve, Alex Maes en Fr. Huijbrechts. Onderhandelingen met enkele buitenlandsche koppels zijn nog gaande, zoodat het vrij waar schijnlijk is dat de bekende Belgische zesda- genrenners Haemerlinck en Dekuijscher even eens voor deze Zesdaagsche zullen ingeschre ven worden, Zondag werden de wedstrijden om het wereld kampioenschap libre te Mulhouse voortgezet. Van Vliet, die momenteel in goeden vorm ver keert, wist ook nu zijn partij te winnen. In 1" beurten maakte hij de 500 vol, terwijl zijn te genstander, de Belg Baltus slechts 357 carambo les bij elkaar stootte. De Portugees Ferraz ver richtte een opmerkelijke prestatie, door zi)h partij in twee beurten te beëindigen. Het won derlijke was, dat zijn eerste beurt 0 was, terwij' hij in de tweede beurt de partij uitmaakte. Ook de Spanjaard Butron behaalde een dergelijk re sultaat. In de eerste vier beurten stootte hü tel kenmale een 0, totdat hij tenslotte in de vijfd® beurt de partij meteen uitmaakte. De eerste plaats wordt thans bezet doof Butron (Spanje), terwijl de tweede plaats doof zijn landgenoot Domingo wordt ingenomen. derde plaats wordt gedeeld door onzen landge' noot Van Vliet en den Portugees Ferraz. De uitslagen van de Zondag gespeelden paf" tijen luidden: 45.4® 16.27 16.12 16.12 166.66 5.86 19.83 27.77 100.06 3.60 250.00 38.00 Van Vliet 500 11 196 Ferraz 179 11 118 Dechner 500 31 243 Domingo 500 31 187 Domingo 500 3 494 Co te 176 3 78 Baltus 357 18 121 Van Vliet 500 18 202 Butron 500 5 500 Dechner 18 5 16 Ferraz 500 2 500 Joachim 76 2 76 Heeren-enkelspel: Jhr. van Riemsdijk verlies* van Th. van Eek: 4—6, 3—6; M. Spies verliest van L. Rinkel: 2—6, 9—6; G. H. Thai Larsen verliest van W. Bensdorp: 57, 26. Dames-enkelspel: Mevr. Spies verliest va Mej. A. Knottenbelt: 63, 36, 16; mevr. A- Landwehr verliest van mej. R. Bensdorp: 3 - 06. Gemengd dubbelspel: Mevr. Spies en Jhr. van Riemsdijk verliezen van mej. F. Knottenbelt e L. Rinkel: 16, 36; mevr. A. van Moorsm en Ir. G. A. Pennink verliezen van mej. A. Knot tenbelt en Mr. Th. Dreesmann: 46, 26. Heeren-dubbelspel: Ir. J. A. Pennink en Jhf- van Riemsdijk slaan Jhr. van Eek en L. Rinkel- 46, 6—3, 8—6; Ir. G. H. Thai Larsen en M" Spies verliezen van Mr. Th. Dreesmann en W Bensdorp: 46, 46. Dames-dubbelspel: Mevr. G. Spies en Me A. Landwehr slaan Mej. T. Knotenbelt en MeJ- R. Bensdorp: 6—3, 86. Minister De Wilde heelt Zaterdag in het hoofdgebouw van P.T.T. te den de televisie-commissie geïnstalleerd. Zittend v.l.n.r.prof. W. Nolet, minister mr. J. A. de Wilde, mr. J. Terpstra en C. C. Grutzner. Staande v.l.n.r.: P. A. Enserinck, mr. B. de Gaay Fortman, mr. C. H. Dijkmans v. Gunst, jhr. ir. Ch. Th. F. v. d.^ Wijck, mr. F. J. van Royen, prof. dr. ir. W. Th. Bahler en ir. A. Dubois In het sportfondsenbad te Haarlem zijn Zon dagavond zwemwedstrijden gehouden, waaraan ook de meeste leden van de Olympisch^ ploeg deelnamen. Op de 100 meter vrije slag had Willy den Ouden een zwaren strijd te voeren tegen Tini Wagner. De Rotterdamsche zwemster startte te laat, maar niettemin wist zij tegen de keurig zwemmende Tini Wagner nog juist eerder aan te tikken. De tijd van Willy den Ouden was 1 min. 6 1/5 sec., die van Tini Wagner 1 min. 6 2/5 sec. en de tijd van Jopie Selbach mag ook nog wel vermeld worden: 1 min. 10 1/5 sec. Op de 100 meter rugslag meenden velen, dat Nida Senff eerder aantikte dan Rie Masten broek. De tijden van beiden, door de jury op gegeven waren 1 min. 17 2/5 sec. voor Rie Mas tenbroek en 1 min. 17 3/5 sec. voor Nida Senff. De resultaten waren: 4 maal 100 meter vrije slag heeren estafette: 1. Heemst. Poloclub, 4 min. 16 2/5 sec. met Sipkema, ten Hacke, Kem per en Mooi; 2. Zian, Den Haag, 4 min. 9 1/5 sec.; 3. Haarlem, 4 min. 38 sec.; 4. D.W.R. 4 min.. 54 3/5 sec. 100 Meter vrije slag dames: 1. Willy den Ouden, 1 min. 6 1/5 sec.; 2. Tini Wagner, 1 min. 6 2/5 sec.; 3. Jopie Selbach, 1 min. 10 1/5 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1. J. Stroomer IJ„ A'dam, 3 min 10 sec.; 2. J. Groenendijk, R. D. Z., Rotterdam, 3 min. 11 sec.; 3. C. Eyckenbroek, O. D. Z„ 3 min. 12 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. J. Spjtshuizen. A. Z., Amsterdam, 2 min. 55 2/5 sec.; 2. A Jongsma, Groningen, 2 min. 57 2/5 sec.; 3. J. van Duin, Zian, 2 min. 58 1/5 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. Rie Masten broek, 1 min 17 2/5 sec.; 2. N. Senff, 1 min. 17 3/5 sec.; 3. F. van Zeggelen, 1 min. 18 4/5 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1. Scheffer, D. J. K., Amsterdam, 1 min. 13 sec.; 2. Van Schou wen, A. M. V. J., 1 min. 15 2/5 sec.; 3. van dei- Meer, Haarlem, 1 min. 17 1/5 sec. Schoonspringen heeren: 1. Haasman. Triton Batavia 110.79 punten; 2. De Goede, A. Z„ 107.36 punten; 3. Van der Voort, Haarlem, 106.06 punten. 3 x 66 2/3 Meter wisselslag estafette: 1. A. D. Z., 2 min. 32 sec.; O. D. Z., 2 min. 34 2/5 sec.; 3. Zian, 2 min. 43 1/5 sec.; O. D. Z. en IJ gediskwalificeerd. 200 Meter vrije slag heeren: 1. Sipkema, H P. C., 2 min. 22 2/5 sec.; 2. Schieakers, Zian, 2 min. 26 sec.; 3. Charite, Zian, 2 min. 27 2/5 sec.; 4. Moolenaar, IJ, 2 min. 30 sec. Zaterdag is onder buitengewoon groote be langstelling de Ronde van Voerendaal gehou den, welke onder de reglementen van den NW.B werd verreden. Het traject was 2 K.M. lang en moest door de beginnelingen tienmaal wordén gereden, dooi de nieuwelingen twintig maal en door de ama teurs en onafhankelijken dertig maal. De jaarlijksche Vondelpark-estafette is Zaterdag wederom in de hoofdstad gehouden. De athleten in actie De Katwijker logger KW 135 is Zaterdag wegens den hevigen mist bij de Noord- pier te IJmui- den op het strand geloo- pen Het droevig kano-ongeval op de Maas bij Venlo heeft twee personen het leven gekost. - Een overzicht van de plaat» des onheils, tijdens het dreggen. - Inzet: de jeugdige slachtoffers, de gebroeders Den Hartog uit Venlo De tenniswedstrijden Nederland Frankrijk om de Davis-Cup. Een kijkje tijdens de partij dubbelspel Karsten-Timmer tegen Borotra- Bernard, welke onder enorme belangstelling op de M.E.T.S.-banen plaats vond Ten bate van de reclasseering werd Zaterdag in 700 gemeenten in ons land gecollecteerd. Een snapshot tijdens de collecte in de hoofdstad

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4