VOLENDAM WEER IN VORM Uitstekend spel van Spartaan TREFFERS VERLIEZEN MET 7-1 BREDA KLOPT HAARLEM MET 4-0 EEN 3-0-NEDERLAAG VAN R.K.N.A.C. NEDERLAND VERLIEST VAN DUITSCHLAND MAANDAG 11 MEI 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Reeds bij de rust, toen de wijd- broeken met 40 voorston den was de strijd eigen lijk reeds beslist Kampioenscompetitie goed ingezet Een verdiende maar geflatteerde overwinning na een fraaien strijd Propaganda wedstrijd te 's Heerenhoek De tweede helft Spartaan herstelt zich Uitstekend begin van Volendam ■b',ai Excelsior klopt D.S.S. R.K.A.V. en De Meer deelen de punten De Rotterdammers waren uitste kend op dreef en gaven hun tegenstanders geen kans De Zuid-Limburgers stellen teleur EXCELSIOR KLOPT D.S.S.H. MET 2 -1 De Schiedammers komen gelijk WIELRENNEN KINT GEEFT OP IN DE RONDE VAN BELGIË Rolus wint de vierd eetape RONDE VAN SPANJE Vierde etappe voor G. Deloor R.K. Wielrenners ver. Amsterdam HONKBAL Oefeningswedstrijden N.H.B. HOCKEY Dertiende ontmoeting tusschen de hockeytftallen van beide landen te Maagdenburg Verdiende nederlaag K.N.V.B. Enschede blijft goed volhouden Ajax haalt de eerste punten binnen Kranige prestatie van H.V.V. Zal Hermes D.V.S. zich weten te handhaven? h£c UIT DE SPORTWERELD OHM? De eerste wedstrijd voor de kampioens competitie van Volendam heeft voor deze club een groot succes opgeleverd, want met niet minder dan 71 werden de Treffers uit Groesbeek gisteren verslagen. Het Vo- lendam-elftal', dat den laatsten tijd niet erg goed op dreef was, toonde nu plotseling zijn vorm hervonden te hebben en als de wijdbroeken op deze wijze blijven spelen, hebben zij een uitstekende kans om ook thans weer den hoogsten titel te verove ren. De Groesbeekers hebben het Volendam eigen lijk geèn oogenblik lastig gemaakt. Reeds van öen aanvang van den strijd af, zag het er naar Uit, dat Volendam met flinke cijfers zou win den. De tegenstand van de gasten was slechts zwak en de afwerking van het spel der Ooste lijke kampioenen, die slechts sporadisch in staat waren om een goeden aanval op te zet ten, stak al heel ongunstig af bij het spel, dat Volendam daar tegenover meende te moeten stellen. Het ploegverband was bij de Westelijke kam pioenen uitstekend en vooral hun halflinie, die he voorhoede steeds keurig steunde, was goed °P dreef. In de voorhoede was linksbuiten Ko- Ping de beste speler, maar ook de anderen toonden zich hier dezen middag ruimschoots hun plaats waard. In de middenlinie viel aan- i'oerder Runderkamp op door zijn onvermoeid berken, maar daarnaast dient ook vooral spil "1- Tuyb met eere te worden genoemd. De ach terhoede was, zooals altijd, goed op dreef en keeper Sier heeft slechts weinig moeilijk werk teoeten verrichten. Bij de gasten was de achterhoede zeer zwak ®h door haar weifelend optreden kregen de door tastende Volendammer aanvallers maar al' te Veel vrij spel. De halflinie schoot zoowel aan vallend als verdedigend te kort en van de voor hoedespelers lieten de vleugelspelers eveneens zeer zwakken indruk achter. De drie bin- Uenspelers Decatesi, Looyschilder en Gerrits heten individueel wel goede dingen zien, maar he juiste samenwerking ontbrak toch meerma- ten en tegen de hechte achterhoede der lands kampioenen, waren zij vrijwel kansloos, temeer daar het binnentrio onmachtig bleek om een behoorlijk schot te lossen. Zoo werd een pe- halty door Looyschilder al heel slecht geno teen, want de Groesbeeksche middenvoor schoot vrijwel recht op den keeper af, zoodat Sier het schot kon keeren en het eenige Groesbeek sche doelpunt ontstond uit een doelworste- hhg na een corner. De Groesbeeksche ploeg maakte dezen mid dag een zwakken indruk en daarom zal Vo- tendam goed doen zich niet blind te staren op de groote score, hetgeen gemakkelijk tot over schatting van de eigen capaciteiten aanleiding 2°U kunnen geven. Wij gelooven echter wel, dat de club van Koning, die a.s. Zondag in Rot terdam haar krachten met Spartaan zal meten, de komende wedstrijden met vertrouwen kan tegemoet zien. Ha het bovenstaande kunnen wij over het Verloop van den wedstrijd kort zijn: Het eerste kwartier golfde het spel op en neer, maar toen "'eek reeds, dat Volendam beter speelde en dit kwam na een kwartier tot uiting in een door Jonk, na een door rechts geleiden aanval, fraaie wijze gescoord doelpunt. (10). Vo- tendam bleef het beste van het spel houden de gasten moesten zich bepalen tot uitvai- ®U, waarbij Looyschilder opviel. Even later had Jonk bijna weer succes, toen hij een door Ko- teng precies op maat afgegeven bal inschoot, teaar een der Groesbeeksche backs redde op de doellijn. Het was slechts uitstel van execu te. Een ver naar voren gespeelden bal wist Honing nog juist voor de cornerlijn te berei- keu en uit den afgemeten voorzet van den linksbuiten schoot Pooyer na 20 minuten spe ten onhoudbaar in. (20). h>e gasten trachtten tevergeefs het spel te Verplaatsen. Wel werden de Groesbeeksche uanvallen iets talrijker, maar de Volendammer Achterhoede greep telkens goed in. Bij een goed °Pgezetten aanval, gaf Looyschilder scherp door ??h M. Kersten, maar uit diens voorzet schoot ftecates het leder juist langs den verkeerden kant van den paal. 'w den Davis Cup-wedstrijd Nederland frankrijk was Timmer Zaterdag goed °P dreef, toen hij Boussiis in drie sets klopte Na een half uur spelen liet Koning een mooi staaltje individueel spel zien. Hij passeerde al zijn tegenstanders en met een scherp diago naal schot belandde de bal via den paal voor de derde maal in het Groesbeeksche net. Nog voor de rust bracht Pooyer den stand op 40, waarbij het hem al heel gemakkelijk werd ge maakt, daar de keeper ontijdig uitliep, zoodat hij in het verlaten doel kon schieten. De eerste aanval in de tweede helft was voor de gasten, die een corner forceerden, die evenwel niets opleverde. Het spel ging wat verslappen en eenigen tijd gebeurde er niets bijzonders. Alleen een hard schot van Th. Bond, dat op fraaie wijze door keeper Gerrits onschadelijk werd gemaakt, verdient vermelding. Na een kwartier veroorzaakte een der Volen dammer verdedigers een penalty wegens hands, maar het schot van Looyschilder werd door Sier gestopt en daarna corner gewerkt. Hierna ontstond een doelworsteling, waarbij Looyschil der den bal in het doel werkte. (4—1) Dit doelpunt scheen de gasten tot nieuwe aanvallen te inspireeren en daar Vo'endam het thans kalmpjes aandeed, kwamen zij eeni gen tijd in den aanval, waarbij eenige goede scoringskansen onbenut bleven. Toen H. Smit echter na een half uur na een goede pass van Th. Bond den stand op 51 bracht, was de aardigheid er geheel af. In de laatste minuten scoorde Koning nog twee doel punten van goede kwaliteit, zoodat toen scheidsrechter Vianen, die bedaard maar reso luut leidde, het eindsignaal gaf, Volendam zijn eersten kampioenswedstrijd met 71 had ge wonnen. Huis aan huis wapperde Zondag te 's Heerenhoek de nationale driekleur. Het Zeeuwsche dorp op Zuid-Beveland was in feeststemming. Er zou een propagandawed- strijd voor de Katholieke Sportbeweging worden gespeeld. Van heinde en verre wa ren de katholieken samengestroomd en de ruim 3500 bezoekers hebben van een fraaien en eerlijken wedstrijd kunnen genieten. Breda heeft verdiend gewonnen, alhoewel een 4—2 uitslag de Verhouding beter zou hebben weergegeven. Technisch waren de Haarlemmers de meer deren, doch hun superioriteit vermochten zij niet in doelpunten uit te drukken. Wat Breda aan technische vaardigheid miste, werd vol komen vergoed door de geweldige geestdrift waarmede de Bredanaars zich van het begin tot het eind in den strijd wierpen. De samenstelling der elftallen was als volgt: Doel: Philippus (Graaf Willem). Achter: Heesakkers (Onze Gezellen), Gigen- gack (Geel Wit). Midden: v. d. Spek (DHL), P. Haanappel (Leonidas), Keyzer (Wilskracht). Voor: Wybenga (VVZ), Lint (GDA), Spieker man (Wilskracht), Reuser (WA) De Lange (WZ). Scheidsrechter v. Haasteren. Voor: Adriaansen (HKI), Rommens (BSC), C. Aarts (Gilze), Cornelissen (S.C.O.), Maag denburg (Advendo). Midden: Th. Aarts (Gilze), v. Sittert'Jr. (Roo sendaal), v. d. Steen (RAC). Achter: Broos (Roosendaal), Konings (SCO). Doel: Voeten (Roosendaal). Over den wedstrijd zelf het volgende: Van het begin af aan wordt door beide par tijen flink aangepakt, en aan beide zijden moet de doelman herhaaldelijk handelend optreden. We noteeren dan een mooien aanval voor de Bredanaars, Maagdenburg geeft goed voor, Aarts kopt in, doch Philippus redt op het nip pertje. Dan zijn de Haarlemmers in den aan val en slechts ten koste van een corner weet de achterhoede het gevaar te bezweren. De hoekschop wordt goed genomen, doch de Bre- dasche doelman weet den bal op de lijn te stoppen. Een oogenblik later ontkomt het Bre- dasche doel ter nauwernood aan een doorboring. Haarlem is thans iets in de meerderheid, zoo dat Voeten herhaaldelijk moet ingrijpen, doch zijn opstelling en verdedigen zijn uitstekend. Weer trekken de Haarlemmers ten aanval en als Spiekerman het leer inkopt denken we reeds een doelpunt te kunnen noteeren, doch Voeten graait den bal uit den rechter-boven- hoek. Doch ook'de Bredanaars laten zich niet onbetuigd Een hard schot van C. Aarts weet Philippus slechts ten koste van een corner weg te werken. Fanatiek vallen de geel-witten aan, doch in de Haarlemsche achterhoede is Gigengack telkens het groote struikelblok. Een prachtig opgezette aanval der Haarlemmers wordt door v. d. Steen onderbroken, doch Key zer weet het leer opnieuw te bemachtigen en met een prachtige pass zet hij de voorhoede opnieuw aan het werk en Koning kan slechts ten koste van een corner redding brengen. De hoekschop wordt goed genomen, doch weer is het Voeten die erger weet te voorkomen. Her haaldelijk zwerven de Haarlemmers voor het Bredasche doel, doch de Bredasche doelman ver richt zijn werk zoo keurig, dat hij herhaaldelijk een applausje van' het publiek in ontvangst krijgt te nemen. Nadat een nieuwe aanval der Haarlemmers op buitenspel is doodgeloopen fluit scheidsrechter van Haasteren voor half-time en de rust gaat in met blanken stand, 00. Als weer begonnen is, zijn beide partijen beur telings in den aanval, doch bij Haarlem is het steeds Gigengack, die van opruimen houdt, terwijl de Bredasche doelman schitterend werk verricht en herhaalde maten zijn doel van een zekere doorboring weet te vrijwaren. Na 20 minuten spelens krijgt C. Aarts den bal goed toegespeeld en de snelle Gilzenaar bedenkt zich geen oogenblik en onhoudbaar weet hij voor Breda 't eerste doelpunt te scoren. Door dit suc ces zijn de Bredanaars aangemoedigd en de Haarlemsche doelman krijgt thans handen vol werk. Een schot van Adriaansen vreet hij nog juist corner te stompen en een oogenblik later is 't weer de kleine H. K. I.-man, die Philippus met een scherp schot tracht te verrassen, dat ook slechts weer ten koste van een corner kan word'en*weggewerkt. De Bredanaars geven thans staaltjes van mooi samenspel te aanschouwen. Uit 'n goeden voorzet haalt C. Aarts in een moei lijke positie den bal prachtig over en Cornelissen kopt het leer op fraaie wijze in de touwen, 02. De Haarlemmers schijnen door het succes der Bredanaars éenigszins ontmoedigd te zijn. Zij bitengen een wijziging in hun opstelling doch ook dit baat hun niets. Als een oogenblik later een corner op het Haarlemsche doel genomen wordt kopt Rommens den bal achter den verkeerd op- gestelden Philippus in het net, 03. Er is dan 28 minuten gespeeld en steeds meer en meer is het aan te zien dat de Haarlemmers een verloren wedstrijd spelen. Telkens komen de Bredanaars terug en Philippus krijgt zwaar werk te verrichten. Weliswaar zijn de aanvallen der Haarlemmers niet ongevaarlijk, doch Voeten weet zijn heiligdom schoon te houden. Enkele minuten voor het einde weet Adriaansen den voorsprong nog te vergrooten door uit een mooien voorzet van den Advendo-man Maagdenburg 't vierde doelpunt te scoren. Even later fluit scheidsrechter v. Haasteren voor het einde van dezfen mooien en sportieven strijd. Volendam heeft de kampioenscompetitie van den IVCB uitstekend ingezet, want de wijd broeken wonnen met niet minder dan 71 van de Treffers, die de laatste plaats blijven inne men. Spartaan keerde weer op den goeden weg terug en toonde zijn kracht door R.K.N.A.C. in Rotterdam met 3—0 te verslaan. Spartaan Brabantia Volendam R.K.N.A.C. Treffers 3 2 0 14 8—9 2 110 3 9—4 110 0 2 7—1 3 0 2 12 6—9 3 0 12 1 7—14 Aan het polo-tournooi, dat tijdens de Olympische Spelen te Berlijn wordt ge houden, neemt ook een Argentijnsche ploeg deel, die op 't oogenblik in Parijs traint. Hierboven ziet men den captain der Argentijnen in zijn. merkwaardige kleeding In Saksen werd een geschiktheidproef voor kano-vaarders gehouden, die zeer veel stuurmanskunst van de deelnemers vergde De promotie- en degradatie-competities be ginnen in sommige afdeelingen al flink te vor deren, maar de beslissingen zullen toch nog wel eenige weken op zich laten wachten. In Zuid I behaalde Laura zijn eerste over winning ten koste van Panningen, dat in zijn eersten wedstrijd op eigen terrein met 41 door de club uit Eygelshoven werd geklopt. W. V. V. Laura Hoensbroek Panningen Caesar 2 1 1 0 3 3—2 3 1113 6—4 2 0 2 0 2 0—0 1 0 2 0 2 0—0 In Zuid n vielen twee gelijke spelen te no teeren, waarvan dat in den wedstrijd Schijndel Lachapelle wel het belangrijkste resultaat was, daar beide clubs hierdoor hun goede po sitie konden behouden. De uitslag was 3—3. De eerste klasser van het gezelschap, Mevo, haalde in Bergen op Zoom zijn eerste punt binnen door een 11 gelijk spel tegen den oud- eerste klasser Gennep. Schijndel Lachapelle Mevo Gennep 3 2 10 2 110 2 0 11 3 0 12 5 6—3 3 5—3 1 1—3 1 1—4 In het Oosten moesten de Lobitsche Boys in hun derden wedstrijd voor het eerst een punt afstaan en wel aan Eendracht, dat door een 22 gelijk spel een punt mee naar Wychen kon nemen. Lobitsche Boys Eendracht Losser De Zweef 3 2 1 3 12 3 0 2 3 0 1 0 5 9—6 0 4 7—4 1 2 6—7 2 1 2—7 Ook de tweede wedstrijd voor de promotie- competitie van West I eindigde in een punt loos gelijk spel, want noch R. K. A. V., noch De Meer zag kans een doelpunt te scoren. Voor de eerste klassers, die weldra met den oud- K. F. c.-speler J. Mol zullen kunnen uitkomen, geen slecht begin, maar er valt hier nog heel weinig van te zeggen, hoe het verder verloop zal zijn. R. K. A. V. De Meer Fortitudo 2 0 2 0 2 0—0 10 10 1 0—0 10 10 1 0—0 In West II had D.S.S. gisteren reeds de plaats in de eerste klasse kunnen veroveren, De Spartanen hebben gisteren te Rotterdam een subliem partijtje ten beste gegeven. De zwartjes troffen we dit jaar nog niet in dezen vorm aan. Alles klopte tot in de perfectie en vooral de verdediging met C. Venrooy aan het hoofd was voortreffelijk. Venrooy heeft verschillende lastige situaties fraai opgeknapt. Bij R. K. N. A. C. was het spel vlot, maar de machine werkte niet fraai. Alleen de verdediging was behoudens een enkele uitzon dering uitstekend. De uitslag was in zooverre juist, dat de zwartjes verdiend wonnen, doch ge flatteerd, daar de Limburgers minstens een te- genpunt hadden verdiend. R. K. N. A. C. was geheel compleet en Spar taan telde een tweetal invallers voor Koot en Luyten. De zwartjes forceerden direct een corner, die goed door de Geer genomen werd en Frans Men- tinck kopte rakelings over. De Overmaasschen waren direct terug. Keeh- nen gaf een lange pass en Theo Mentinck kopte fraai in Gr—0). Er ontwikkelde zich een vurige, snelle strijd, waarbij de thuisclub iets domineer de. Een voorzet van Joh. Quadvlieg kopte Giel- kens rakelings naast. De Geer schoot na een soloren op het kritieke moment juist achter, terwijl Schmetz direct hierna een schitterend schot van Toon Mentinck fraai stopte. Toen we dachten, dat Joh. Quadvlieg gelijk zou maken, redde B. v. Dongen op de doellijn. De Spartanen deelden hierna weer even de lakens uit. Schmetz moest achtereenvolgens aan Frans Mentinck en aan de Geer een corner af staan, die zonder resultaat bleef. Een fel schot van Toon Mentinck scheerde vervolgens de dek- lat. Goed gesteund door de eminente middenlinie was de aanval der gasteeren weldra weer terug voor 't doel der gasten. Wagemakers zette scherp voor. Er ontstond een misverstand in de Lim- burgsche defensie en tot overmaat van ramp liet Schmetz op het beslissende moment het leer vallen, waarna de toesnellende Theo Mentinck inkopte (20). Even kwamen de Limburgers aan bod. Giel- kens en J. L. Quadvlieg misten in successie een prachtkans en Chermien schoot bij een volgen den aanval over. Spartaan was in de tweede helft direct weer in het offensief. Nadat Theo Mentipck rake lings naast had geschoten scoorde Frans Men tinck, maar zeer terecht wordt dit doelpunt we gens buitenspel geannuleerd. Een corner wordt door Theo Mentinck goed ingekopt, maar Schmetz redde frSlai. Hierna nam de Geer weer een van zijn be faamde solorennen en onhoudbaar vloog de vol treffer langs Schmetz (30); Het interessantste gedeelte van den tot nu toe zeer boeienden strijd was hiermede afgesloten. Het tempo zakte, en ofschoon de strijd 't aan zien ten volle waard bleef, was het verschil toch groot. Frans Mentinck miste een .fraaien voorzet van de Geer en Wagemakers liet twee scoringskan sen passeeren. En toen we dachten, dat Joh. Quadvlieg de eer zou redden, toonde Venrooy zijn talenten. Een doelpunt had het aspect zeer zeker gunstig beïnvloed. Er was nog een kwartier te spelen. R. K. N. A. C. kwam geducht opzetten. Een fel schot van J. L. Quadvlieg werd door een zijner club- genooten geretourneerd. Dezelfde speler vond vervolgens de deklat op z'n weg en tot besluit herhaalde Theo aan den overkant hetzelfde spelletje. Een buitenspel-doelpunt van J. L. Quadvlieg en het scherm viel. Over scheidsrechter H. v. Hal niets dan lof l-l maar dan hadden de Haarlemmers in Schiedam moeten winnen. Excelsior voelde hier evenwel niets voor en klopte de club uit de Spaarnestad met 21, zoodat beide gegadigden thans weer gelijk staan. Voor D. E. M. is de zaak echter practisch beslist en het is vrijwel zeker, dat de club uit Beverwijk het volgend jaar in de tweede klasse zal uitkomen. D. S. S. Excelsior D. E. M. 3 2 3 2 2 0 0 14 0 14 0 2 0 7—4 6—5 3—7 Beide ploegen zijn volledig. Nadat de eer- se aanval van DSSH is afgeslagen, gaat de zwart-witte linkervleugel er tusschen uit en de voorzet wordt door G. Oosterholt onhoud baar ingeschoten. Het harde veld doet veel afbreuk aan het spel. Ofschoon de thuisclub iets sterker is, weet men de geboden kansen niet te benutten. D3SH daarentegen speelt een beter positiespel en de aanvallen over de vleu gels zijn lang niet ongevaarlijk. Bij een dezer snelle aanvallen, die steeds door B. Bosdijk geleid worden, weet L. Zandstra onhoudbaar in den rechterbovenhoek gelijk te maken (11). Vooral na de thee valt het vertoonde bar tegen. De thuisclub is het meest in den aan val, maar het aanvalsquintet speelt te onsa menhangend. De DSSH aanvallen blijven even wel bijzonder gevaarlijk, maar B. Bosdijk wordt door J. Oosterholt scherp bewaakt. Over en weer wordt er hard gespeeld. Bij D S S H moeten W. de Vos en B. Bosdijk vervangen worden door H. Zandstra en Kaptein. De span ning is groot en als C. van Straaten vijf minu ten voor het einde hands maakt in het be ruchte gebied schiet R. van Lingen de penalty onhoudbaar in (21). Scheidsrechter Reekers leidde den zwaren wedstrijd goed. Zondag werd de vierde etappe van de Ronde van België verreden. Het 245 K.M. lange tra ject van Luxemburg naar Luik werd door Ro lus gewonnen in den tijd van 6 uur 42 min. 53 sec. Eenige seconden later kwam een peleton van zeven rijders binnen, bestaande uit van Ise- ghem, Merset, Bonduel, Braeckeveldt, Louyet Decroix en Boeken. De sensatie was wel, dat de favoriet en eerste in het algemeen klasse ment, Marcel Kint, den strijd moest opgeven. De stand in het klassement is thans als volgt: 1. Decroix 27 uur 27 min. 52 sec.; 2. Wierinckx 27 uur 29 min. 19 sec., 3. Bonduel 27 uur 31 min. 15 sec. De vierde etappe van de Ronde van Spanje, die van Sevilla naar Malaga liep over een af stand van 210 K.M. is door den Belg Gustaaf Deloor gewonnen in den tijd van 7 uur. 7 min., 25 sec. Barral werd tweede met denzelfden tijd. In het algemeen klassement is Deloor eerste met 30 uur, 17 min., 16 sec. Tweede is Escu- riet met 30 uur, 24 min., 54 sec., terwijl de derde plaats bezet wordt door Barral met 30 uur, 26 min., 52 sec. De eerste Nederlandsche R. K. Wielreriners- vereeniging „Amsterdam" hield Zondag een 96 K.M. handicap-peloton-rit. De uitslag was: 1 J. Bosman, P. Konst, E. Emans, W. de Ruiter en G. Oorbals, 2 uur 41 min. 35 2/5 sec. (3 min. voorgift). 2 T. Rekelhof, C. Muus, F. Klinkhamer, J. Ruiter en C. Oorbals 2 uur 39 min. 32 1/5 sec. (scratch). Doordat een renner een ronde uit den strijd is geweest, werd dit peloton tweede geplaatst. 3 A. Baar, J. de Wolf, J. Verdonk, J. Ken ter en J. Zegerman 2 uur 59 min. 14 sec. (10 min. voorgift). 4 P. Kneepknes, J. Rejjntjes, J. v. Grol, P. Krol en R. Krol. 5 J. Bruns, A. Payralbe, J. Ooorbals, G. Selie en G. Dietvorst. De eindstrijd van de openingswedstrijden van den Nederlandschen Honkbalbond werd Zater dag gespeeld tusschen V. V. G. A. en Quick. De eerstgenoemde vereeniging won met 18—14. Meer dan 400 toeschouwers woonden Zondag te Hannover den dertienden hockey- landenwedstrijd tusschen Duitschland en Nederland bij. Het is een fraaie wedstrijd geworden, die door de Duitschers met 52 gewonnen werd. Reeds na zeven minuten nam Duitschland door een schot van Kurt Weiss de leiding, doch na ruim een kwartier was de gelijkmaker er reeds, toen doelman Wamholtz een harden door van den Berg ingeschoten bal niet kon houden. Enkele minuten later slaagde Schnit- ger er zelfs in Nederland de leiding te geven, toen hü een strafcomer inschoot. Direct na de beginbully ging Duitschland echter op het Hollandsche doel af. Ook daar onstond een strafcomer. Doelman de Looper hiqjd t schot van Weiss, maar de bal kwam bij Keler, die onhoudbaar inknalde (22). Niet lang daarna was het Messner, die Duitschland de leiding hergaf. Sparenberg ver dween wegens een blessure, doch kon toch in de tweede helft •weer meespelen. In de tweede helft verkreeg Duitschland zijn vierde doelpunt op dezelfde wijze als* Neder land het eerste had gemaakt. De Looper wilde een schots van Hamel houden, maar het was zoo hard. dat de bal in het doel rolde (42). De Waal werd in het gelaat gewond, doch kon na verzorgd te zijn, weer verder spelen. Zeven minuten voor het einde scoorde Weiss het vijfde Duitsche doelpunt. De Looper was uitgeloopen en de Duitsche midvoor kon ge makkelijk scoren. Nog volgden twee strafcor- ners voor Nederland en een „lange" voor Duitschland en dan was het einde daar. Duitschland heeft de overwinning wel ver diend, al vonden wij de score te hoog. Zander en Kemmer waren betrouwbare backs. Huff- mann viel tegen. In het Nederlandsche elftal was doelman De Looper uitstekend. Hij heeft Nederland be hoed voor een grootere nederlaag. Tresling schitterde in de verdediging. De half-hnie vol deed goed, terwijl in de voorhoede oJ. de lin kervleugel het beste deel vormde. Het belangrijkste feit van den strijd om het landskampioenschap was gisteren de 3—1-zege van Enschede op N.A.C., waardoor de club uit Breda voorloopig uitgeschakeld werd en de Sportclub haar fraaie positie bleef behouden. Ajax haalde de eerste punten binnen door Be Quick in Amsterdam met 31 te slaan. De Groningers, die wel erg getroffen zijn, door dat him keeper de Saint Obin en hun trainer Donaghy kort na elkaar overleden, zullen wel op de laatste plaats eindigen. Ook Ajax zal wel geen rol van beteekenis spelen, maar men moet toch in ieder geval afwachten, of de Amster- damsche rood-witten zich eventueel nog her stellen. Enschede 3 3 0 0 6 11—5 Feyenoord 2 2 0 0 4 7—1 Ajax 3 1 0 2 2 5—7 N.A.C. 3 1 0 2 2 4—6 Be Quick 3 Ai 0 3 0 4—12 In afdeeling I heeft HermesDVS gisteren door in Utrecht met 31 van Velox te winnen zijn kans om zich in de eerste klasse te hand haven, aanzienlijk verbeterd. De Utrechtenaren werden echter door dit resultaat zoo goed als uitgeschakeld. Hermes DOS Velox -DVS 2 110 2 110 2 0 0 2 3 4—2 3 3—2 0 2—5 In Rotterdam heeft HW een kranig stukje uitgehaald door CW op het Feijenoord-terrein met 21 te kloppen. De Haagsche club heeft haar kans geheel in eigen hand gehouden en drie concurrenten staan thans weer precies gelijk. CW HW 0 1 0 1 s 3—3 3—3 3—3 De beide eerste wedstrijden voor de promo tie-competitie in het Zuiden eindigden in een puntenverdeeling. zoodat de vier gega digden na een wedstrijd te hebben gespeeld nog even ver zijn. In de Tilburgsche derby tusschen NOAD en Willem II was de uitslag 11 en bij PalemigTSC werd met 22 gelijk ge speeld. NOAD Willem n Palemig TSC 10 10 1 1—1 10 10 1 1—1 10 10 1 2—2 10 10 1 2—2 In het Noorden kon Achilles het in Assen tegen BRC niet verder brengen dan een gelijk spel en de Drentsche club zzal haar laatsten wedstrijd tegen Heerenveen moeten winnen om haar plaats in de eerste klasse te kunnen be houden. Heerenveen Achilles BRC 6—2 5—6 4—7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9