Wat Kikker Karei en Tuimeltje beleefden REMBRANDT W? T2 De brand te Gouda MARIA-STICHTING PALACE DE GEHEIME DEUR SCHULD EN BOETE DE LAATSTE VIER Plusfours Costuums DINSDAG 12 MEI 1936 Nederlandsche pelgrims te Rome Bezoek aan het graf van Mgr. dr. H. Schaapman VOETBAL H aarlemBlau w-W it HAARLEMSCHE VOETBAL BOND Haarlemsch elftalK.N.V.B.-elftal HAARL. R.K. DAMBOND Persoonlijke kampioenschappen Juhileumwedstrijden Ned. Dambond Clubkampioenschappen 1935/36 en handicapwedstrijden Haarl. Damclub P.V. „De Reisduif" BILJARTEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN LIBRE Mollerusbeker Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag. Nabü de brandende gebouwen bevindt IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Met ongeveer zestig stralen bestrijdt men het vuur De gevolgen van de ramp Buitengewone zitting van Italië's Senaat ZAANDAM rug- RIJKSVISCHAFSLAG TOONEEL, FILM EN MUZIEK Slechtst.m. DONDERDAG HARRY BAUR IN VANAF VRIJDAG: van SANTÉ CRUZ EMIL JANNINGS DE OUDE EN DE fONGE KONING AD55CHaUUfiURG De geestige „Thriller" „BIOGRAFIE" GROOTE MOGELIJKHEDEN JONGENS BLAZER PAKJES in marine, grijs, beige en bruin, prima afwerking, vanaf JONGENS JEANS BROEKEN PLUSFOURS, ZIJDEN TRICOT JONGENS BLOUSES, in bleu, marine, beige, met lange en korte mouw mm - 49 - 74 - 5J 7 KATOENEN OPKNOOPPAKJES, Gedurende 14 dagen houden wij een BELANGRIJKE AANBIEDING WOLLEN TRICOT PAKJES In JONGENS BLOUSES »n OVERHEMDEN vindt U bij ons de grootste sorteering tegen den laagsten prijs. voor jongens 3 maten voor 1 prijs HAARLEM Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. *2 Mei: Een groote groep Nederlandsche pel- Srirns heeft hedenochtend een hulde gebracht het graf van Mgr. dr. H. Schaepman op het Duitsche Campo Santo. De talrijke pelgrims vulden geheel het klei de schilderachtige kerkhof. Onder hen waren de heer A. C. de Bruijn, de hoogeerwaar de heer deken Th. Knuvelder, de zeereerw. Mergel, heer dr. J. Witlox, dr. R. R. Post en Veie andere geestelijken. Mgr. Van Schaick, proost van het kapittel Van Utrecht, herdacht in een geestdriftige rede het werk van Schaepman op het gebied van de emancipatie, de school, de pers en het Katho lieke vereenigingswezen en trok een les uit Schaepman's werk voor de huidige problemen, die de Katholieken op politiek en sociaal ge bied wachten. Daarna zongen de pelgrims het „Aan U, o Koning der Eeuwen", waarmede deze plechtig heid was afgeloopen. In den Woensdagavond kwart over acht op het Haarlem-terrein te spelen bekerwedstrijd 'egen Blauw-Wit komt Haarlem uit met: Voogd Verhappen Huysman De la Mar Kammeyer Van Gooi Hartog De Winter Smit Polanen De Vries. Ter opluistering van het Vierbondentournooi, dat Zondag a.s. op het R. C. H.-terrein wordt bespeeld, zal niet zooals aanvankelijk in het yoornemen lag een westelijk elftal doch een K. N. V. B.-elftal tegen het volledig Haarlemsch Eiftal uitkomen. Het K. N. V. B.-elftal zal n.l. borden samengesteld uit spelers, welke regel matig de training voor het Nederlandsch elf tal volgen. Naar wij vernemen zullen o. a. wor den opgesteld Pellikaan (Longa), Wels (Uni tes), Ven te (Neptunus), Lungen (A. F. C.) en "rok (R.F.C.). De wedstrijd van het Haarlemsch Elftal te- Een het K. N. V. B.-elftal -zal te twee uur aan hangen, terwijl na afloop de finales van het bondentournooi worden gespeeld. Hedenavond zullen bovengenoemde wedstrij den aanvangen in het clubgebouw van St. Bavo te Heemstede. Voor de eerste ronde zullen de volgende Dar tijen worden gespeeld: lste klasse A. v. Dijk—G. Elzing. «I. LucasL. Turk. P. HollenbergJ. Draijer. 2de klasse Jac. v. d. KroftC. Prins. G. HesselmanJ. Mooiekind. W. HubbersJ. Wullems. He partijen zullen aanvangen 8 uur precies Hoofdklasse: H. van Lunenburg Jr. wint van "°h. Fabel; H. O reeuw remise met P. H. Meure. Eerste klasse: P. L. Schrijnemakers wint van Wielenga. Tweede klasse A: L. Kisch wint van B. Hen- heke; G. Bakker wint van W. J. A. Matla; J. Aling wint van A. Smit. Tweede klase B: A. Kiel wint van W. Jonk hof. Derde klasse: A. van 't Schip wint van G. J. Steenkist; J. H. Meure wint van J. H. Brug- gink. Maandagavond j.l. werden bovengenoemde Wedstrijden in de „Korenbeurs" te Haarlem Voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Clubkampioenschappen Haarlqmsche Damclub Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van J. Poppen. Tweede klasse: P. L. Schrijnemakers wint van J- Wielenga. Derde klasse: H. G. J. Andriessen wint van D. T. Glaser; J. Merts wint van J. Helmer; H. G. J. Andriessen wint van E. Stammis; J. A. Meeuwenoord wint van A. M. Reedijk; J. H. Meurs wint van J. Prenen; Jac. Fr. van larderen remise met J. M. Rutgers. Handicapwedstrüden J. J. GroenewoudC. Kool 20; J. J. GroenewoudJ. H. Spoor 51; J. BalkJ. Poppen 6—0; G. Bakker—W. J. A. Matla 4—0; J- van LooijP. L. Schijnemakers 14; J. J. GroenewoudP. L. Schrijnemakers 22; O. T. GlaserJ H. Spoor 22; H. G. J. Andriessen— "I- H. Spoor 20; W. JonkhofA. van 't Schip 0; H. G. J. AndriessenW. Jonkhof 40; •J- J. GroenewoudJ. van Looij 62; w. Jonk hofH. G. J. Andriessen 20. Het zag er hopeloos uit met de arme stakkertjes. Ze huilden dikke tranen van pijn. Een van hen lag voorover op den grond, zoo erg was ie er aan toe. Zelfs toen ie de kistjes met poeders zag aankomen, kon ie zich niet meer oprichten en kreunend bleef ie liggen tot Dirkje en de bakker bij hem waxen. Eerst hem, schreeuwden de kikkers, en ze wezen op den armen kikker, die bijna bewusteloos lag. En Dirkje die wel verstand van zulke dingen had, zette den kikker recht en gaf hem eerst een poeders in. Maar die poeder sfcheen niet te helpen en pas toen het arme dier er nog drie pillen bij had, werd hjj weer normaal. Nu stormden ook de anderen op de medicijnen aan en gelukkig bedaarden nu de krampen. Tuimeltje, die in een hoekje van het kasteel alles had zitten afkijken, vergat heelemaal niet, dat hij de kikkers nog moest straffen voor hun plagerij. „Zie zoo", zei ie, .rr.fjn pakje is weer netjes opgestreken en nu jullie er allemaal zoo bedroefd uitzien van het lachen, is het mijn beurt om jullie eens te laten zien, dat ik ook lachen kan." En Tuimeltje begon tot verbazing van de kikkers te lachen en deed dat zoo lang, tot ze weer wegholden van angst opnieuw stuipen te krijgen. Bovengenoemde vereeniging hield 10 dezer een wedvlucht van Quievrain, afstand 210 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: C. van 't Ende 1, 12, 15, 16, 30, 36, 44 en 45. C. Th. Verdonk 2, 5, 26 en 31. H. Everts 3. 6, 23. H. Boogaard 4 en 32. J. Th. Bakker 7, 17 en 29. P. van Andel 8 en 9. J. J. van Staveren 10, 19, 20 en 22. N. Wezenbeek 13. H. J. Handgraaf 11, 24, 41 en 42. Th. A. Heinsbergen 14, 21, 25 en 39. P. Kroon 18, 28 en 33. W. Jansen 27. J. J. de Bie 34 en 43. J. Broekhof 35. J. Plas 38. C. Alders 37. H. Bouwens 45. De eeerst getoonde duif bereikte een snel- De eerste getoonde duif bereikte een snel- Het wereldkampioenschap libre is beëin digd. Het heeft een overwinning opgeleverd aan den Spanjaard Butron, die met een hoog ste serie van 500 en een algemeen moyenne van 51,71 den wereldtitel heeft behaald. Onze landgenoot Van Vliet eindigde als derde. In de Soc. „Vereeniging" aan den Zijlweg werd het clubtournooi op groot biljart drieban den om den Mollerusbeker voortgezet met 2 wedstrijden. B. V. Rotterdam won na spannenden strijd van Insulinde (A'dam) met 31. Hieronder de cijfers: pnt. brt. h.s. gew. A. Sengers 40 60 5 0.666 J. H. Sweering 39 60 7 0.650 J. J. P. Sweering 25 74 3 0.337 Schram 40 74 6 0.540 A. Sengers 40 67 5 0.597 J. J. P. Sweering 34 67 3 0.507 J. H. Sweering 40 64 7 0.625 Schram 32 64 4 0.500 Tegen de stadgenoote B.V. ,H. E. T. E. IJ." boekte Insulinde een beter resultaat, zij klopte de club van Geestman met 40. De uitslagen zijn: pnt. brt. h.s. gew. J. H. Sweering 40 63 4 0.634 P. Geestman 36 63 3 0.571 F. v. d. Hart 38 112 4 0.339 J. J. P. Sweering 40 112 3 0.357 F. v. d. Hart 28 64 4 0.437 J. H. Sweering 40 64 5 0.625 P. Geestman 28 83 4 0.337 J. J. P. Sweering 40 83 5 0.481 Zaterdag a.s. vindt de match K. R. A. S.— H.E.T.E. IJ. plaats. Nader wordt gemeld: Gisterenavond te half acht ontdekten ar beiders van de tweede dagploeg brand mid den tusschen de fabrieksgebouwen in een op slagplaats van stearine, waarvan zich een voor raad van anderhalf millioen kilogram op de terreinen bevindt. Deze brand was vermoede lijk ontstaan door broeiing in de stearine. De sprinkler-inrichting, de automatische blusch- installatie, begon onmiddellijk te werken, ter wijl de brandweer van de fabriek zelf al zeer spoedig het vuur aantastte. De Goudsche brandweer voegde zich na enkele minuten bij de blusschers, doch het brandbare materiaal bood een dergelijk gretig voedsel aan de vlam men, dat het vuur zich spoedig tot grooten omvang uitbreidde. Het blusschingswerk der Goudsche brandweer, die onder leiding stond van den hoofdbrandmeester J. C. den Boer. werd aanvankelijk bemoeilijkt door de omstan digheid, dat het water van de afvoersloot ach ter de fabriek, waarin men slangen had gelegd, voor blusschingsdoeleinden ongeschikt bleek te zijn wegens de dikke laag vet, die als afval stof uit de fabriek in de sloot was geloosd. De brand kreeg mede hierdoor gelegenheid tot groote uitbreiding. Te half twee in den nacht woedde de brand in een gebouwencomplex van honderd meter lengte en vijf en twintig tot vijftig meter diepte, dat is ongeveer de helft van de totale oppervlakte van het fabriekscomplex. Het ter rein der fabriek beslaat 125.000 vierkante me ter. Het laboratorium, dat in den laten avond vlam had gevat, was te half twee geheel ver nield. zich een bijzonder gevaarlijke plaats, bij het ketelhuis, dat een hoogen schoorsteen heeft van ongeveer veertig meter en dat grenst aan een groote benzinetank. Deze tank bevindt zich zóó dicht bij den vuur haard, dat de brandweer alle moeite doet hem te beschermen en dan ook alle aan dacht op dit punt concentreert. Zooals reeds gemeld, wordt ook de stoorn- zeepziederij „De Hamer" door het vuur be dreigd. Daarentegen heeft de brandweer den brand in het administratiegebouw onder de knie kunnen krijgen. Het ziet er niet naar uit, dat de brand spoe dig een einde zal kunnen nemen. Het is een ongekende vuurzee, welke tot in den Haag en Rotterdam zichtbaar is. De brandweer staat dan ook voor een bijna hopelooze taak. Behalve de Goudsche brandweer zijn de brandweren van Rotterdam, Den Haag, Waddinxveen, Hil- legersberg en Schiedam ter plaatse. Men bluscht met vijftig a zestig stralen. Evenwel is er zoo'n groote hoeveelheid brandbaar mate riaal in de fabriek opgeslagen, dat er voor het vuur nog voor vele uren voedsel is, en het te verwachten is, dat nog tot laat in den dag de vlammen omhoog zullen slaan. Op het terrein bevinden zich overal vaten olie verspreid, welke gevaar loopen. Reeds thans zijn een groot aantal van deze vaten uit elkaar gesprongen. Zij vormen een groot ge vaar bij het blusschingswerk. Immers zij ont ploffen met een geweldigen knal en storten hun brandenden inhoud over de omgeving uit. Het mag een wonder heeten, dat tot nu toe zich geen noemenswaardige persoonlijke onge lukken hebben voorgedaan. Slechts drie brand weerlieden hebben lichte brandwonden opge- loopen. Op het terrein van den brand waren aan wezig de burgemeester van Gouda, E. G. Gaarlandt, die de leiding heeft bij het blus schingswerk, de burgemeester van Rotterdam, de heer Droogleever Fortuyn, een Goudsche Roode Kruis-colonne, de Eerste Hulp Bij On gelukken uit Gouda met brancards en brand- verbandmiddelen, padvinders, terwijl een zeer sterke politiemacht op de been is om een af zetting te vormen. Van alle zijden zijn belang stellenden uit Gouda en omgeving door het vuur aangetrokken en slaan het grootsche schouwspel gade. Een lijnvliegtuig van de K.L.M., dat in den laten avond passeerde, kwam zich op de hoogte stellen en cirkelde eenige malen rond het ongewoon felle vuurbaken. Deze brand beteekent voor de stad Gouda 'n treurige ramp, daar immers de kaarsenindustrie een belangrijke werkgelegenheid vertegenwoor digde. De 2000 werkloozen, die de gemeente toch reeds telde, zijn thans weer vermeerderd met de arbeiders der stearinefabriek. Daar de eigen lijke fabricage-afdeelingen, n.l. de persafdee- ling en de kaarsengieterij in vlammen zijn op gegaan is het bedrijf absoluut stilgelegd en is het ook niet te verwachten, dat het bedrijf bin nen afzienbaren tijd weer zal worden geopend. De directie van de fabriek, ir. G. van Loon en de heer J. P. Treub, was ter plaatse aan wezig. De fabriek is gelegen aan den Hoogen Schie- landschen Zeedijk, den verbindingsweg tusschen Gouda en Rotterdam. De fabriek werd opgericht in 1859. Klein be gonnen de kaarsenfabricage werd aanvan kelijk uitgeoefend met 19 arbeiders nam het bedrijf in latere jaren groote vlucht en legde zich, behalve op _de gewone stearinekaarsen, toe op de fabricage van gothische kaarsen, thee- en nachtlichten en de bijproducten zoo als glycerine, oleïne, crème, goudalite en andere teerproducten voor den wegenbouw en oliën voor de textielindustrie. Het zijn de laatste producten die in den loop van den avond een ontplofbaar voedsel vormden voor de vuur zee. Eenige jaren geleden werktenin de fabriek 500 tot 700 arbeiders, thans waren er 250 man nen en 100 meisjes werkzaam. Dezen zullen tot de slachtoffers van den brand behooren. Sinds eenige jaren is de Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek door een fusie met de kaarsen fabriek „Apollo" vereenigd in de N.V. Vereenigde fabrieken van Stearinekaarsen en Chemische Producten. De schade is nog niet te ramen, doch is enorm. De fabriek is verzekerd bij Lloyd's. De brand duurde bij het ter perse gaan van dit nummer in onverminderde heftigheid voort. ROME, 11 Mei (Reuter) Op 16 Mei a.s. zal de senaat in buitengewone zitting bijeen komen. Men gelooft, dat op deze zitting de decreten van 9 Mei betreffende de stichting van het imperium geratificeerd zullen worden. De Kamer van afgevaardigden zal in plaats van Woensdag 13, Donderdag 14 Mei des mid dags bijeenkomen. Gemeenteraad In de op Maandagavond gehouden gemeenteraadsvergadering werd al lereerst de fractie-voorzitter van de S.D.A.P., de heer R. Plooyer, door den burgemeester ge complimenteerd met zijn zilveren huwelijks feest, waarbij de heer Flentrop de gevoelens van den Raad vertolkte, hierbij namens zijn medeleden een bloemenmand offreerende. Het adres van de afd. Zaandam en Omstre ken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, houdende ver zoek het sluitingsuur voor de koffiehuizen enz. te bepalen op des nachts 12 uur ging om prae- advies. Bij het adres van den heer K. C. de Jong. houdende verzoek om met ingang van 1 Juni in verband met gezondheidsredenen eervol ontslag als gemeente-ontvanger, weidde de voorzitter uit over het vele en goede werk, door den heer de Jong verricht, waarna de Raad onder applaus zich met deze woorden van lof vereenigde en het gevraagde ontslag eervol verleende. De keuringsdienst Bij het voorstel van B. en W. over gemeen schappelijke regeling van den keuringsdienst voor vee en vleesch diende de heer Makkinga 'C.P.N.) een motie in om een commissie in 't leven te roepen, die een onderzoek moet in stellen, waarbij de bezwaren tegen het slacht huis onderling uit den weg geruimd kunnen worden. In een uitstekende rede lichtte de heer Brinkman (V.D.) de voordeelen toe, die aan het gebruik van het abattoir verbonden zijn, zooals de moderne machines, koelcel, juiste organisatie voor de afvalproducten, laborato rium. Spr. noemde het een fabeltje, als zouden de vleeschprijzen door een abattoir hooger wor den, terwijl uit de argumenten van Wormer- veer de schijn wordt gewekt, dat deze gemeen te zelf een abattoir wenscht. In een uitvoerig antwoord zeide de voorzit ter, dat, ofschoon Zaandam met het oog op de volksgezondheid toch een slachthuis zou bou wen, de gemeenten Wormerveer, Zaandijk, Koog, Zaandam, Oost- en Westzaan het m beginsel met elkaar eens waren, waarmede voor den bouw rekening werd gehouden. Het voorstel-Makking achtte spr. onnoodig, daar reeds een commissie uit tien burgemeesters be staat, waarbij elke gemeente één stem heeft, waardoor van een Zaandamsche heerschappij, zooals het praatje gaat, geen sprake kan zijn. De voorzitter voegde hieraan nog toe, dat van den Amsterdamschen darmenhandel „Holda" 't verzoek is gekomen tot stichten van een dar menlokaal op het terrein van het slachthuis, waarvoor de kosten f 11.500.— zullen bedra gen. De Mij. „Holda" wil jaarlijks 7 2/10 pet. van dit bedrag als huur betalen gedurende minstens tien jaar. B. en W. ontvingen van den Raad machti ging, de besprekingen met „Holda" op deze ba sis voort te zetten. Het voorstel-Makkinga werd met 18 tegen 5 stemmen verworpen. De verbetering van het terrein en vergroo ting van de rijwielplaats bij het Lyceum on dervond geen moeilijkheden, ofschoon verschil lende raadsleden er bezwaar tegen maakten dat deze gelden buiten de begrooting gevoteerd worden. De heer Kamphuys (RK.) vond het zelfs verstandiger met deze voordracht te wachten tot de behandeling van de begroo ting en vroeg tenslotte of deze bouw bij open bare inschrijving gegund wordt of in eigen be heer. Wethouder Kelder (S. D. A. P.) wees er op. dat deze aangelegenheid reeds vanaf 1931 op de begrooting heeft gestaan, doch door de tijds omstandigheden moest deze post telkens afge voerd worden. Over de uitvoering is nog niet gesproken. Geldleening De Voorzitter deelde mede, dat de be- leggingsraad de geldleening 1936, groot f 516.000, niet kon goedkeuren, daar Zaandam evenveel rente moet betalen als Amsterdam n.l. 4 5/8 pet. Zaandam had n.l. 4 3/8 pet. weten te be dingen. De heer Kamphuys (R.K.) sprak de hoop uit, dat bij volgende gelegenheden de com missie van financiën gekend zou worden. Het deed den heer Krommendijk (R.K.) genoegen, dat Zaandam er de laatst® jaren in geslaagd is, dank zij de saneeringsplannen, waaraan de S. D. A. P. heeft medegewerkt, weer credietwaardig te worden. In een optimistische rede zei de voorzitter, tevens wethouder van financiën, dat Zaan dam door deze leening meer vrij is komen te staan. Doordat de schuld aan het Rijk, groot f 4.000.000 voor 99 pet. is afgelost en voor de resteerende f 40.000 ten spoedigste naar aflos sing gezocht zal worden, heeft het Rijk met de begrooting thans niets meer noodig en heeft Zaandam nu maar één baas, n.l. de Ged. Saten. De leening tegen 4 5/8 pet. en hierdoor ge bracht op f 517.000, werd hierna goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. betreffende de af wijzing van het herhaald verzoek van mej. H. J. de Vries om eerherstel en schadevergoeding in verband met het aan haar verleende ont slag als leerling-verpleegster aan het gemeen telijk ziekenhuis deed den heer Bosman (R. S. A. P.), hierbij gesteund door den heer v. Ditshuizen (R.K.) voorstellen deze zaak weer eens aan te houden teneinde den Raad over de Ziekenhuiskwesties alsnog volledig in te lichten. B. en W. namen hierna hun voordracht te- Naar aanleiding van een adres van de mid denstandsorganisaties werd besloten, op de da ggen Woensdag, Donderdag en Vrijdag den tweeden en den derden Pinksterdag de bepa lingen betreffende de winkelsluitingswet buiten werking te stellen. Dit beteekent dat de winkels op die dagen tot- tien uur geopend mogen blijven. Het voorstel van B. en W. tot opheffing van de betrekking van directrice van den verple gingsdienst aan het gemeente-ziekenhuis werd op voorstel van den heer Bosman (R. S. A. P.) aangehouden tot de volgende vergadering, om daardoor den leden gelegenheid te geven, deze zaak nader te bekijken. Bij behandeling van de circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken betreffen de plaatselijke protectie, vroeg de heer Bos man of deze circulaire ook van invloed is ge weest op de gunning van den loswal aan de Prins Hendrikkade, waarop de burgemeester antwoordde dat dit niet het geval was. De circulaire gaf verder geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Hierna werd de vergadering gesloten. Gouden kloosterfeest zuster Walburga. Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat zuster Walburga (in de wereld Johanna Hendrica Veltman) haar intrede deed in de Congregatie van het Gezelschap der zusters van J. M. J. te Den Bosch. Dit zeer bijzondere feit hebben de parochianen van de H. Bonifacius-kerk te Zaandam gaarne benut om uiting te geven aan de gevoelens van liefde en dank voor het vele, dat zij in die halve eeuwen, waarvan zij 47 jaar in Zaandam arbeidde, voor de opvoeding van de katholieke jeugd heeft gedaan. Te acht uur werd heden een H. Mis tot in tentie van de jubilaresse gecelebreerd, waarbij een stoet van bruidjes haar naar het kerkge bouw geleidde en waarbinnen zij met klok gelui werd verwelkomd. De geheele schooljeugd benevens een groot aantal parochianen naderden tot de H. Tafel om Gods zegen voor de zusters af te smeeken. Van twaalf tot een uur hebben velen persoon lijk hun gelukwenschen aan de jubilaresse aan geboden. Hierbij werd haar een geschenk over handigd, waartoe het personeel der katholieke scholen te Zaandam het initiatief heeft geno men. IJMUIDEN, 12 Mei. Rij ksvischafslag. Tarbot 44 62 cent per kg. Griet 13.0022 per 50 kg. Tong 4262 cent per kg. Groote Schol 21.0028, mid del Schol 16.0019, Zetscbol 13.5017, kleine Schol 14.0015. Schar 2.005, Tongschar 13.00 18 per 50 kg. Vleet 0.901.55 per stuk. Pieter man en Poon 1.304, kl. midd. Schelvisch 14.00 15. kleine Schelvisch 8.5015 per 50 kg. Ka beljauw 9.0027 per 125 kg. Gullen 810.50 p 50 kg. Leng 0.701.07 per stuk. Heilbot 6480 cent per kg. Wijting 2.70—6, Makreel 2.308.50 per 50 kg. VERWACHT VRIJDAG: WIP'JillSii\11 VRIJDAG 15 MEI 8.15 UUR Ver. R'd. Hofstad-Tooneel Dir. COR v. d. LUGT MELSERX VERWACHT 30 en 31 MEI: AMSTERD. TOONEELVEREEN. Prijzen 0.81, 1.14, 1.62, 2.33, 2.80. alles inbegr. COUPONS GELDIG! worden U geboden dor advertentie reclame ln de rubriek „Omroepers" Laat die U niet ontglippen! De prijs kan geen bezwaar zijn, want voor slechts 50 cent per regel komt Uw Zaken-Omroeper onder de aandacht van 80.000 gezinnen. iftUtleu. Met kleine stijging per maat. in diverse kleuren, bruin, marine etc in diverse tweedstoffen, met versterkt zitvlak a 1.45 - 1.95 - ^*5 in effen tinten, o.a. rood-wit, beige-bruin, bleu-wit, enz. Alle maten 49 ct met kort broekje in mm m rood, bleu. Alle maten i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9