Oostelijke kampioenen winnen met 3-2 van Be Quick Programma voor Zondag SPANNENDE STRIJD IN ENSCHEDE ONZEN OMROEPER VRIJDAG 22 MEI 1936 OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP Ook de Groningers konden den zegetocht van de Sportclub niet stuiten Zeventiende zege in successie De wedstrijd De tweede helft OLYMPISCHE SPELEN DE DUITSCHE OLYMPISCHE PLOEG 401 mannelijke en 47 vrouwelijke athleten GEEN VOETBALDICTATOR IN BELGIË? Alfred Verdijck neemt de very antwoording niet op zich BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP- PEN PENTATHLON Sweering zal Nederland vertegenwoordigen WANDELSPORT LUSTRUMMARSCH VAN HET N. J. V. Meer dan 2000 deelnemers Afstandsmarschen te Nijmegen LAW NT EN NIS A. T. V.—D. D. V. 4—6 MEJ. TERWINDT TE PARIJS Overwinning en nederlaag in het gemengd dubbelspel AMERIKAANSCHE DAVIS- BEKER-PLOEG Van Rijn niet gekozen BOKSEN 300.000 DOLLAR GEBODEN AAN BRADDOCK Voor een titelgevecht tegen Haynes ZEILEN Olympische zeilbooten Dertig eenheidsjollen in aanbouw SCHAKEN CAPABLANCA REMISE MET LASKER Zesde ronde van het tournooi te Moskou Kampioenschap van Nederland WIELRENNEN De Olympische dag Interessante wielerwedstrijden Wegwedstrijd by Turnhout VAN DER RUIT TE DEYNZE Derde in wegwedstrijd over 145 K.M. ROM AI N MAES WINT DEN OMLOOP VAN PARIJS De Belg Bonduel op de tweede plaats Stayerswedstrijden te Parys Regen als spelbreker RUWIELPAO DE CRICKET-COMPETITIE Uitslagen van Hemelvaartsdag Jaarvergadering Nederlandsche Dambond I. V. C. B.-uitslagen K. N. V. B.-uitslagen I.V.C.B. K.N.V.B. Tennis Overeenkomstig de verwachtingen heeft Enschede ook thuis van Be Quick gewonnen en daarmede de zeventiende zege in suc cessie behaald. Ofschoon de meeningen over het al of niet verdiende dezer overwinning vermoedelijk wel uiteen zullen loopen, kan toch niet worden ontkend, dat de thuisclub over het geheei geno men een tikje beter spel te zien gaf dan de Groningers. Bovendien waren de zwarthemden voor doel gevaarlijker dan de gasten, die te veel in de breedte speelden, waardoor een groot deel der productiviteit verloren ging. Bijzonder fraai spel werd er, behoudens enkele korte perioden, niet vertoond. Enschede speelde vooral het eerste kwartier en direct na het derde doelpunt een vlug en fraai combinatiespel, dat de Groningsche de fensie herhaalde malen voor uiterst moeilijke problemen plaatste. En juist in deze perioden scoorde Enschede de doelpunten, al trachtte Be Quick men man en macht ze te voorkomen. In het veld deden de ploegen vrijwel niets voor elkaar onder maar voor doel was de thuis club het gevaarlijkst, vooral ook omdat het voorhoede-spel der Oostelijke kampioenen her haaldelijke verwarring stichtte in de Groning sche defensie, waarin voornamelijk Pienter en doelman Wachters Jr. een sublieme partij voet bal speelden. Be Quick heeft het grootendeels aan deze twee te danken dat het tenslotte bij een nederlaag met den oneven goal is gebleven. De Enschedesche voorhoede kreeg het tegen Pienter c.s. zwaar te verantwoorden. Dat on danks dezen krachtigen tegenstand de Sport club nog drie goals wist te scoren, is wel het beste bewijs voor de productiviteit der zwarte aanvalslinie. Nageis genoot van Hazeweyer Sr. en Pienter een speciale bewaking, doch bracht door zijn afgemeten voorzetten en venijnige schoten het Noordelijke doel toch nog dikwijls in gevaar. Van de overige aanvallers was linksbinnen Ger- rits Wol de minste dezen middag. De micdenlinie, waarin Stsgehuis steeds beter begint te spelen, heeft geweldig hard moeten werken Vooral door het vrij hooge tempo waar in de wedstrijd werd gespeeld, werd van de spelere heel wat gevergd. De backs, alsook keeper Kamst, hebben hoofdzakelijk na rust zeer goed spel te zien ge seven. al dient té worden opgemerkt dat men beide Be Quick-doelpunten had kunnen voor komen. Het is in ieder geval van de eerste tot de laat ste minuut een volkomen open en uitermate spannende strijd geweest. Ongeveer 10.000 bezoekers omzoomen het fraaie terrein, als scheidsrechter Boerree de Groningers laat aftrappen. Een stevige wind staat bijna dwars over het veld. De aanvallen zijn voor de thuisclub, waarbij er een op het criti-'kc moment door buitenspel van Nagels doodloopt. Reeds onmiddellijk moet Be Quick alle zeilen bijzetten en de thuisclub is overwegend sterker. Een schitterende kopbal van ten Duis is te zacht en Wachters Jr. keert den bal. Direct komt Enschede echter terug en uit een goeden voorzet lost Wiegerink vallend een prachtig schot in den hoek en onhoudbaar vliegt de bal langs Wachters: 10. Vier minuten is er dan gespeeld en steeds weer krmen de zwarthemden prachtig samen spelend terug, maar nu redt Wachters enkele malen fraai, o. a. bij een hard schot van Ger- rits. Als r,a een kwartier de eerste werkelijk goede Be Quick-aanval wordt opgezet, keert Kamst het schot. Een fraaie omhaal van Wiegerink uit een goed door Nagels genomen corner, gaat rakelings over. Direct hierna een snelle tegenaanval van Be Quick en Jensema schiet hard doch houd baar in: 11. Sportclub antwoordt onmiddellijk met een pracht.gen aanval en uit den scherpen voorzet van Gerritsen scoort Wiegerink opnieuw: 21. Nog even blijft de huisclub meer in den aan val doch dan komt ook Be Quick er beter in en gaat de strijd meer gelijk op. Zelfs komen de gasten in de meerderheid, maar doelpunten blijven voorloopig uit. Nadat Aachters fraai een schitterend schot van Ten Duis heeft verwerkt scoort Blijham Jr. in de 33ste minuut door treuzelen van de backs gelijkmaker met een onhoudbaar schot Beide doelen verkeeren nog enkele malen in gevaar en dan komt de rust. Na de thee zijn terrein en bal, doordat het lnrmdde.s is beginnen te regen, uiterst glad, De voorzitter van het Duitsche Olympisch Comité, von Tschammer und Osten, heeft me degedeeld. dat het aantal athleten der Duit sche Olympische ploeg op 448 is bepaald. Duitschland zal _i.l. door 401 mannelijke en 47 vrouwelijke athleten vertegenwoordigd zijn. welke aantallen over de verschillende takken van sport als volgt zijn verdeeld: Heeren. athletiek 67, zwemmen 35, boksen 16, gymnastiek 8, schermen 15, worstelen 28, schieten 9, roeien 30. kanosport 28, ruitersport 12, moderne vijfkamp 3, wielrennen 26, ge- wichtsheffen 10, zeilen 26, voetbal 22, hockey 22 handbal 22, basketbal] 14 en polo 8. Dames: athletiek 18, zwemmen 18, gym nastiek 8 en schermen 3. De namen der deelnemers zullen eerst mid den Juli worden bekend gemaakt. hetgeen merkbaar van invloed is op het spel. De tweede helft is negen minuten oud als Ten Duis snel profiteert van een verkeerd be grijpen der Groningers en zijn club opnieuw de leiding geeft (32). Er wordt nu wat forscher gespeeld vooral door de gasten, ofschoon in alle opzichten correct. Beide ploegen geven zich opnieuw ten volle en de strijd blijft, ondanks den regen, uiterst spannend. Aan beide zijden gaan enkele goede kansen verloren en hoewel Be Quick zich ge weldig inspant om gelijk te maken, gelukt dit niet en met de thuisclub sterk in den aanval breekt het einde aan met een 32 zege van Enschede. De heer Alfred Verdijck, secretaris-generaal van den Belgischen Voetbalbond, aan wien door het bondsbestuur gevraagd werd de trai ning en samenstelling van het Belgische natio nale elftal op zich te nemen én daarvoor de volle verantwoordelijkheid te dragen heeft thans be kend gemaakt dezen post niet te zulten aanvaar den. In verband hiermee zal een Belgische keuze commissie zich het volgend jaar weer met deze taak moeten belasten. De wedstrijden om het wereldkampioenschap pentathlon zouden, naar bekend dit jaar in Ne derland worden gehouden. In verband echter met de bekende Duitsche kwestie heeft het be stuur van den Nederlandschen Biljartbond aan de Internationale Biljart-federatie bericht ge zonden, dat de N. B. B. van organisatie der pen- tathlonkampioenschappen afziet. Naar wij vernemen heeft de Fransche biljart bond thans de organisatie van dit tournooi op zich genomen. De wedstrijden zullen 1 Juni as. te Malo les Bains in de nabijheid van Duinkerken aanvan gen en vijf of zes dagen duren. Nederland zal waarschijnlijk door Sweering in dit tournooi worden vertegenwoordigd. De be sprekingen met den Franschen bond zijn nog niet afgeloopen en over enkele punten wordt nog onderhandeld, doch men mag welhaast als ze ker aannemen, dat Sweering zal kunnen worden uitgezonden. De titelhouder van Belle (België) zal aan het tournooi deelnemen. Niettegenstaande het buiige en stormachtige weer bestond er gisteren toch vrij veel belang stelling voor den start van de deelnemers aan den n sisch door en rondom Den Haag, ter gelegenheid van het tweede lustrum van het Natior.aa1 Jongeren Verbond. Er waren meer dan 2000 deelnemers. De marsch bestond uit drie parcoursen en wel over afstanden van 25, 30 en 35 K.M. De route ging door Wassenaar en Veur en voerde o. a. door de landgoederen van H. M. de Koningin aan den Leidschen straatweg. Tegen half drie arriveerden de eersten, die den marsch hadden afgelegd, op het Kurhaus- terras. De laatsten kwamen tegen vijf uur bin nen. De eereprijs, welke door H. M. de Koningin ter beschikking was gesteld en de eerste prijs voor het militaire detachement viel den Adel borsten uit Den Helder ten deel. De zilveren medaibe, uitgeloofd door H. K. H. Prinses Ju liana en de eerste prijs voor gemengde groe pen (35 K.M.-route) werd toegekend aan de wandelsportvereeniging de Haagsche Vierdaag- sche. De overige prijzen werden als volgt ver deeld: Jongensgroep: Nationale Jeugdstorm. Gemengde groep (25 KJM.-route)Schotsche Hooglanders. Militaire detachementen: 1 Adelborsten: 2 Koloniale Reserve; 3 Geneeskundige troepen (Utrecht); 4 Marineluchtvaartdienst; 5 Regi ment Jagers. Burgerwachten: 1 Leidsche burgerwacht; 2 Velser burgerwacht; 3 Voorburgsche burger wacht: 4 Heerlenscne burgerwacht. Dames: 1 Nationale jeugdstorm, Den Haag; Juryprijs. N. J. V. af deeling Rotterdam. Heeren. 1 Nationale Jeugdstorm, Den Haag; 2 Voortrekkers, Scheveningen; 3 Thomsons ha venbedrijf, Rotterdam. Gemengde groep: 1 Haagsche Vierdaagsche; 2 Prince vlag, Den Helder; 3 Geuzen, Den Haag; 4 Ik Wil, Amsterdam. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der Nijmeegsche Politiesportvereeniging werden op Hemel vaansdag nationale afstandsmarschen gehouden, waarvoor ongeveer 1000 deelnemers waren. De eersie prijzen voor de best marcheerende groepen bij gemeente-politie, rijkspolitie, mili tairen en burgervereenigingen werdén resp. be haald door de groepen van de Amhemsche politie, vierde compagnie Politietroepen te Zut- phen. 19e Regiment Infanterie te Arnhem en wandelclub Robinson te Nijmegen. De te Arnhem voor de hoofdklasse van de N. L. T. B.-competitie gespeelde wedstrijd tus- schen A. T. V. en D. D. V. werd door de Am- sterdamsche club met 64 gewonnen. De gedetailleerde uitslagen waren: Lysen ver liest van Hughan, 64, 36, 36; Van den Berg verliest van Van Swol, 16, 46; Ketjen slaat Van Olst, 26, 63, 62. Dames-enkelspel; Mej. Sluis slaat mej. Hille, 62, 61; mej. Swemir.elaar verliest van mej. Menko, 16, 06. Gemengd dubbelspel: Mej. Sluis en Lysen slaan mej. Hille en Hughan, 63, 32; D.D.V. teruggetrokken; mej. Swemmelaar en Ketjen verliezen van mej. Menko en Van Swol, 16, 3—6. Heeren-dubbelspel: Ketjen en Lysen verliezen van Van Swol en Hughan, 26, 63, 46 v. d. Berg en Thomassen verliezen van Van O'lst en Van Gulick, 46, 61, 16. Dames-dubbelspelde dames Sluis en Swem melaar slaan de dames De Vries en Menko, 6—3, 6—1. Woensdag werden de internationale kam pioenschappen van Frankrijk te Parijs voortge zet met verschillende partijen in het heeren-, dames- en gemengd dubbelspel. In het damesdubbelspel hebben mej. Rollin Couquerque en de Duitsche speelster Horn het niet tot een overwinning kunnen brengen. Zij verloren n.l. met 6—2, 5—T, 4—6 van de Fran sche dames Barbier en Pannetier. In het gemengd dubbelspel had mej. Terwindt den Chinees Kho Sin Khie tot partner tegen het Belgische dubbel Isaac-van den Eijnden, dat met 8—6, 06, 911 verioor. j Ook in het gemengd dubbelspel heeft mej. Rollin Couquerque het niet tot de volgende ronde kunnen brengen, zij en Puncec, de Joego slavische Davisbekerspeler kwamen niet op te gen het Deensch-Fransche dubbel mevr. Sper- ling-Gentien, zoodat de laatsten een walk over hadden. Wat de' andere resultaten betreft was de ne derlaag van Kay Stammers en Austin tegen het Fransche dubbel mevr. Goronitchenko-Pelizza wel een groote verrassing. De Engelsche combi natie werd in twee sets met 57, 23 geslagen. Donderdag werden mej. Terwindt en Kho Sin KMe in het gemengd dubbelspel met 60, 12 10 door het Fransche paar mej. Iribame en Borotra geslagen. De belangrijkste resultaten in het heerendub belspel waren: Petra en Pelizza (Frankrijk) sloegen Bawarowski en Von Metaxa (Oosten rijk), 64, 61, 61. Von Cramm en Lund (Duitschland) sloegen Van den Eijnde en Geelhand (België), 62, 64, 63. Perry en Austin (Engeland) sloegen Feret en Joumu (Frankrijk), 62, 62, 63. Op 30 en 31 Mei, alsmede op 1 Juni komt Australië tegen de Vereenigde Staten uit voor den Davisbeker en wel te Philadelphia. De Amerikaansche ploeg' is thans als volgt samen gesteld: Wilmer Allison, Donald Budge, Gene Mako en Bryan Grant. Als een interessante bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat van Rijn niet in het team is gekozen. Sedert 1929 maakte deze speler deel uit van de Amerikaansche ploeg, maar zijn huidige vorm zou thans echter zijn keuze niet recht vaardigen. Uit Philadelphia wordt gemeld, dat een be drag van 300.000 dollar aan Braddock is aan geboden voor een gevecht over vijftien ronden om den titel tegen Leroy Haynes, in de zomer maanden van dit jaar te houden. hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling. U wenscht "n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voorl Dagelijks bereikt hij 80.000 ge zinnen. Hij zal U dus zeker van dienst kunnen ziin. Toen in 1908 het zeilen in het Olympische programma werd opgenomen, waren de wed strijden verdeeld in vijf klassen, namelijk in wedstrijden voor de 15, 12, 8, 7 en 6 m-R- klasse. Thans staan daarvan alleen nog maar de 8 m-R-klasse en de 6 m-R-klasse op het programma der Olympische Spelen. Zij laten, dank zij de voorschriften voor de maten der booten, den constructeur een tamelijk groote speelruimte. Niettemin zijn de typen der beide klassen in de verschillende landen langzamer hand veel op elkander gaan lijken, zoodat de prestaties op de Olympiade niet van den vorm van de boot, maar van de vaardigheid van den stuurman en zijn helpers afhankelijk zijn. In beide klassen wordt reeds sedert bijna dertig jaar, evenwel onder tweemaal verander de voorschriften, in de geheele wereld ge bouwd. Door bijzondere omstandigheden heeft Duitschland aan deze ontwikkeling sedert het einde van den oorlog niet kunnen deelnemen. Economische en politieke factoren waren schuld daaraan. Pas gedurende de laatste twee jaar worden energieke pogingen ondernomen, om den voorsprong van het buitenland weer in te halen. De beide andere Olympische klassen, die der Sterbooten en der Olympische jollen, zijn zoo genaamde eenheidsklassen; bij deze bootsoor ten is de invloed van den constructeur op de kwaliteit van de boot grootendeels uitgesloten. Mogen bij de Sterboot nog mehigmaal geringe afwijkingen zijn vast te stellen, en mogen ook hier nog technische factoren, den bouw en de aanbrenging der zeilen betreffend, een zekere rol spelen, zoo geeft bij de Olympische jollen alleen de zeilkunst van den eenigen, zich aan boord bevindenden man den doorslag. Duitschland, dat de Olympische jol uit den overvloed van zijn bouwervaringen op het ge bied der kleine booten heeft ontwikkeld, hecht er vooral voor de Olympische Spelen groote waarde aan, dat in deze klasse absoluut gelijke voorwaarden voor alle deelnemers gelden. Daarom zijn dan ook bij dezelfde werf dertig eenheidsbooten en bij denzelfden zeilmaker dertig zeilen besteld, die, voor zoover dat ook maar eenigszins mogelijk is, volkomen gelijk zullen zijn. Uitsluitend van de zeilkunst der deelnemers zal het dus afhangen, wie met dit gelijkwaardig materiaal de beste prestaties ver richt. De resultaten van de zesde ronde van het meestertoumooi te Moskou zijn: Rjoemin remise met Eliskases. Kan remise met Lilienthal. Flohr remise met Botwinnik. Capablanca remise met Lasker. Ragozin wint van Loevenfisvj. De stand na de zesde ronde luidt: Botwinnik en Capablanca, elk 4; Lasker, 3%; Kan, Loevenfisvj en Ragozin, elk 3; Flohr, Lilienthal en Rjoemin, elk 2%Eliskases, 2 pnt. In het Nationaal Schaakgebouw te Den Haag werd op Hemelvaartsdag de eerste ronde ge speeld van de tweede voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Aangezien jhr. mr. dr. J. H. O. v. d. Bosch wegens tijdgebrek en mr. A. W. Hamming we gens ziekte zich hebben teruggetrokken, zijn de spelers die als 1 en 2 eindigen gerechtigd om aan het kampioenschap van Nederland deel te nemen met S. Landau en H. G. Blok. De gedétailleerde uitslag van de eerste ronde luidt: Groep I: L. Stumpers, Eindhoven 10 L. Prins, Zandvoort; J. B. N. Ruben, Den Haag 01 N. Cortlever, Amsterdam. Groep II: E. Mulder, Amsterdam I0 W. Het wielrennen op den Olympischen dag be looft dit jaar bijzonder spannend te worden. Zooals bekend trainen er twee N.W.U.-ploegen en wel een ploeg te Amsterdam in het stadion onder leiding van Schilling, en een onder lei ding van Didier op de Rijswijksche baan. Er is door dit twee ploegen-systeem een riva liteit ontstaan, die de snelheid en techniek der renners slechts ten goede kan komen. Van de Schillingploeg rijden op den Olympi schen dag: Arie van Vliet, van der Vijver. Ooms, Zwartepoort, v. d. Voort, Herbershoff, Kropman, van Wees, Westbroek en vermoede lijk ook Verberk. Didier brengt B. Leene, Peperkamp, Buchly, van Duin, Hellemons, zwanenburg, Meyer en Rutgring. De wedstrijden zijn tevens een selectie voor de uitzending van de amateurs naar de Olympi sche Spelen en de wereldkampioenschappen. In den sprintwedstrijd zullen bijna alle leden van de twee ploegen starten. Bij de tandems krijgen LeeneOoms concur rentie van Zwartepoortev. d. Voort en van DuinPeperkamp. In den Olympischen ploegkoers over 4000 M. zullen v. d. VoortZwartepoortevan Wees en Kropman tegen HellemonsZwanenburg—Pe perkamp en van Duin rijden. Men had voor den Olympischen dag ook nog een ander plan gehad. Als bijzondere oefening voor onze beste ama teursprinters waren de beroepsrijders Scherens, Richter en Michard uitgenoodigd. De U.C.I. had reeds toestemming gegeven om onze amateurs tegen deze profs te laten starten, doch de renners zelf hadden reeds contracten voor elders afgesloten. Dit plan is dus mislukt. Toch wordt nog met eenige buitenlandsche renners onderhandeld en wel met Toni Mer- kens en Collard, den Belgischen kampioen. Misschien gelukt het een revanche-wedstrijd van de finale der wereldkampioenschappen te Brussel 1935 te bewerkstelligen. Dit betreft de renners Merkensvan Vliet— van der VijverCollard, resp. eerste, tweede, derde en vierde in het laatst gehouden wereld kampioenschap. Nabij Turnhout is Donderdag een wegwed strijd voor profs over 175 K.M. gehouden, waar aan door 75 renners is deelgenomen, o.w. de Nederlanders M. en K. Valentijn, C. Bogaert en Molendijk. De drie eerstgenoemden hebben opgegeven. M. Valentijn wegens een banddefect en Bo gaert tengevolge van een val. K. Valentijn staakte om onbekende redenen den strijd. Mo lendijk eindigde op de 18e plaats. Het resultaat was: 1. Dictus, 4 uur 55 min., 2. Moens, 4 uur 55.5 min., 3. Loopmans, op drie lengten, 4. Merkens, 5. van Hassel, 6. van Veld hoven. Donderdag werd te Deynze bij Gent een weg wedstrijd over 145 K.M. gehouden, die werd gewonnen door Raes in den tijd van 4 uur 6 min. Tweede was Dhooge in 4 uur 6 min. 30 sec., met van der Ruit op een half wiel. Vierde was Levae en vijfde Horemans. Voor de 18e maal werd Donderdag de Omloop van Parijs over totaal 250 K.M. verreden. Win naar werd Romain Maes (België) in den tijd van 6 uur, 25 min. 31,2 sec. Tweede was Bon duel (België), 3. Meulenberg (België), 4 Har- diquest (België), 5. Corallini (Frankrijk), 6. Maye (Frankrijk). De resultaten van de Donderdag te Parijs ge houden stayerswedstrijden luidden: Eerste manche 50 K.M.: 1. Raynaud, 42 min. 8.8 sec.; 2. Terreau op 90 meter; 3. Metze op 140 meter; 4. Paillard op 180 meter; 5. A. Wambst op 200 meter; 6. Peix op 990 meter. Tweede manche over 50 K.M.: 1. A. Wambst, 41 min. 27.8 sec.; 2. Raynaud op 90 meter, 3. Metze op 250 meter-, 4. Paillard op 400 meter: 5. Peix op 650 meter; 6. Terreau op 1320 meter. Eindklassement: 1. Raynaud, 3 pnt.; 2. en 3. Metze en A. Wambst, ieder 6 pnt.;4. en 5. Paillard en Terreau, ieder 8 pnt.; 6. Peix, 11 pnt. De aanhoudende regen is gisteren de oorzaak geweest, dat de wielerwedstrijden van verschil lende plaatsen van ons land niet zijn doorge gaan. Zoo werden o.m. de wedstrijden te Duivendrecht, Tilburg, Gouda, Rijswijk en Alkmaar afgelast. Parkeerenda auto's op rijwielpaden... pratende voetgangers en fietsers op den rijweg... op die manier móeten er im mers ongelukken gebeu ren. Wat zoudt u hier van denken: IEDER OP ZIJN EIGEN WEGI Geyser, Rotterdam; W. Koomen, Amsterdam, A\,j Th. C. L. Kok, Den Haag. Groep III: J. Veerkamp, Amsterdam 01 G. R. D. var. Doesburgn, Bussum; A. D. de Groot, Velzen 10 H. Smitskamp Jr. Den Haag. Groep IV: Th. de Jong, Winterswijk AA W. A. T. Schelfhout, Amsterdam; Chr. Vlagsma, Rotterc-am A'A T. D. van Scheltinga, Am sterdam le klasse HCC IIRW Gewonnen door HOC II met 108 runs op de "le innings. le innings HCC II 233 voor 4 (gesloten) (E Neuerburg 93, De Beus 58, J. A. Schill 22*, Gallols 29*). Yates 2696, Kramer 143, Hagenaar 150. R. en W. le innings 115 (P. Lammerts van Bueren 10, A. van Baasbank 21, Yates 16.v. d. Togt 11, Hagenaar 26), K. Neuerburg 437, Sod- derland 544, Edersheim 110. OVERGANGSKLASSE SCHCCVH Draw. CVH eerste innings 80 (O. Keyser 47, A. J. Roodt 17), R. de Vries 1 voor 10, P. Cremers 3 voor 39, mr. P. C. G. Labou- chère 5 voor 14. SCHC eerste ninings 56 voor 8 (tijd) (mr. P. C. G. Labouchère 16, Th. Mundt 15)Middelink 3 voor 18, G. Zeeuwe 3 voor 22, R. A. Davidson 2 voor 8. 2e klasse TCC ITCC II. Gewonnen door TCC II met 64 runs op de eerste Innings. Totaal TCC I 58. TCC II 122. Hoogste score TCC II E. Mutsaerts 36, TCC I Daalderop 23. De beste bowlingcijfers van TCC I waren: Daal derop 444, ir. Boeisaerts 443, TCC II: Beu kers 437, E. Mutsaerts 420. Rood Wit IIHaarlem II. Gewonnen door Rood wit II met 6 runs op de le innings. (Nog 2 wickets in handen). Haarlem eerste innings 81 (Wessels 14, Aben- danon 29*, De Lugt 10). Bruin 228, Hasselman 221. Rood Wit le innings 878 (Van den Boogaard 32*. V. Tets 28). Abendanon 1—31, Wessel 2—22, V. Musscher 219, De Boer 215. 3e klasse ACC IIIRIO II. Gewonnen door ACC III met 50 runs op de le Innings. ACC Hl 90. RIO II 40. In het Parkhotel te Amsterdam werd op He melvaartsdag de jaarvergadering van den Ne derlandschen Dambond gehouden, waarvoor de belangstelling van den kant der aangesloten v.ereenigingen zeker grooter was dan vorige jaren mogelijkerwijze in verband met de be langrijkheid van eenige voorstellen en hun in grijpend karakter tot wijziging van het huidige reglement. Omstreeks kwart voor twaalf werd de bijeen komst door den voorzitter, den heer A. van Broek, geopend. Binnengiikomen waren ver scheidene felicitatiebrieven van andere bonden en vereenigingen, o. a. ook van den Duitschen Pambona. Het derde punt der agenda, Ingekomen stuk ken, leverde stof tot een uitvoerige discussie. O. a. werd uit de vergadering aangedrongen op een toelichting op het niet doorgaan der ont moeting tusschen den Oostelijken Dambond en spelers uit het district Dordrecht, welke tot lange besprekingen leidde. Mede werd door den heer Fabricius verzocht, in het officieel orgaan van den Bond een mededeeling op te nemen, dat de redactie van een bepaalde zinsnede om trent cie schorsing van den heer Gortmans op een vroegere vergadering onjuist was gekozen, aan welk voorstel, eveneens na uitvoerige bestu deering der principieele zijde van deze aange legenheid, ten slotte werd voldaan. Een voorstel van de Haarl. Damclub tot amnestie van ge noemden heer werd daardoor overbodig. Het jaarverslag van den eersten secretaris, tevens de gelegenheid tot bespreking van het bestuursbeleid, nam eveneens zeer veel tijd in beslag. Ten slotte werd het goedgekeurd. Bij de rekening en verantwoording van den penning meester kwam een tegenstelling tot uiting tus schen oe administratie van penningmeester en administrateur van „Het Damspel", waarbij het gewe.nschter bleek, dat de Inning der bonds- contributie in handen van één instantie Is. Dit bleek cok uit de behandeling van het volgend punt: de rekening en verantwoording van den administrateur van het bondsorgaan, en uit het verslag van de kas-controle-commissie. Zoo wel den penningmeester als den administrateur werd algeheele décharge verleend. De heei Voorburgh, penningmeester van den Bond, werd herbenoemd in deze functie, na stemmmg tegen den door R. D. G„ Den Haag, gestelden candidaat den heer van Dommelen, met 1007 stemmen voor, 235 tegen en 44 blanco. Tot hoofdredacteur van het officieel orgaan van den bond „Het Damspel" werd in de plaats van den heer Polman, die bedankt heeft, be noemd de heer P. D. de Graaf, thans algemeen medewerker, hetgeen bij acclamatie geschiedde. De benoeming der onderscheidelijke rubriek redacteuren werd uitgesteld tot een vervolgver- gadering, mede in verband met het late uur, en dat nog geen definitieve benoeming kon plaats vinden. Om zeven uur werd tot een vervolg- vergadering besloten, welke zal worden gehou-, den te Utrecht, op Zaterdag 6 Juni a.s., waar' dan de rest der agenda, o. a. de reglements wijzigingen en voorstellen der vereenigingen aan de orde komen Kampioenscompetitie Brab.—V'dam 32 Promotiecompetitie 2e klasse Zuid I Pannlngen—WW 4—5 Zuid. II Lachapelle Schijndel 22 Oost Lob. B.Losser De ZweefEendr. 3.4 West I RKAVFortitudo 31 West II DEMExcelsior 0—3 Om het kampioenschap van Nederland Enschede Be Quick 32 AFDEELING IV Promotiecompetitie tweede klasse TSC—NOAD 1—4 Willem IIPalem. 20 AFDEELING I Promotiecompetitie derde klasse HRC—Klnheim 10 AF.DEELING II Vierde klasse OoievaarsASC 2—2 Promotiecompetitie derde klasse Schoten.Alphia 42 AFDEELING III Promotiecom petitie Derde klasse RohdaEllerm. O—3 Vierde klasse Theothorne Hertog Hendr. 24 AFDEELING IV Promotiecompetitie derde klasse De Zeeuwen— Dosko 32 BoeimeerHulst 22 VOS—TEO 1—0 HelmondiaTOP 37 H. SportHeer 12 AFDEELING V Nw. Buinen— Zuidbroek 22 FW__Stadskan. 42 Om den KNVB -BEKER Halve eindstijd (HBS—HFC 0—2 Kampioenscompetitie RKNAC—Treffers Promotiecompetitie 2e klasse Zuid I Hoensbroek— Caesar LauraWW Zuid II GennepMevo Oost LosserDe Zweef West I Fortitudo De Meer 3e klasse Zuid II NWCSVD SDOESarto Competitie 2e klasse Zuid ld BelfeldiaSteyl Zuid IIc MWServatius West lib VEPGDA 2 3e klasse Zuid IIc HECO SS Zuid nf Oeffeit—VIOS ConstantiaSSS Montagn. Gennep 2 Bekercompetitie Vitesse—SDO Kampioenschap van Nederland Feijenoord Enschede AjaxNAC AFDEELING I Promotiecompetitie 2e klasse Hermes-DVS Velox Promotiecompetitie 3e klasse Baam—HVC Promotiecompetitie 4e klasse Sch.haven AVOG U trechtJ an H.z.kw.tier AFDEELING II Promotiecompetitie 2e klasse HW—CW 2e klasse B ODSDCL Promotiecompetitie 3e klasse De Kennemers VIOS Sliedr.Gouda Promotiecompetitie 4e klasse AlphiaSchoten HaastrechtLFC OSSMartinit 4e klasse Leidsche B. VCST Gouderak OLIVTO AFDEELING III 2e klasse A PhenixZw. B. 2e klasse B AZCTheole Promotiecompetitie 3e klasse Silvolde Doetinchem 3e klasse Eendracht Dier. Boys FALTO—Aal ten Promotiecompetitie 4e klasse UnlssonGOLTO RhenusActivla 4e klasse Theoth.—AVW Watersn.—BAVV Dodew.GVC AFDEELING IV Promotiecompetitie 2e klasse Willem H—TSC PalemigNOAD Promotiecompetitie 3e klasse De Zeeuwen Boeimeer TEC—VOS TOPHelmondia HeerKolonia AFDEELING V Promotiecompetitie 3e klasse Stadskan.Nw.- Buinen BEKERWEDSTRIJDEN Zevende ronde ZACHelmond Hoofdklasse Eindh. 1— Leimonias 1 Thor 1—ATV 1 DDV 1—Leim. 2 le klasse Festina—DDV 2 P. Marlot 1— Anglo Dutch Kat 1Gr.-W. Schiedam 1 Ace Woburnp. 1 Rh\jn. Venlo 1 Philharm. Overgangsklasse R.-W. 1H'lem 1 Bilth. 1Game 1 Lelden 1—TCH 1 Siod 1—Thor 2 Nijm.Breda 1 Shot 1—Amh. LTB 1 Alta 1H'sum 1 Enschedé 1 ATV 2 2e klasse A, N.-W. H'lem 2 Oranje TC 1 Gr.-Wit 2— Heemstede 1 Topping 1 Sharp I Baam 1 H'helde 1 Animo 1Joy 1 Spieghel 2 TCH 2 TCG 1—Ted 1 DDV 3—Pr. Jul. 1 2e klasse B, N.-W» Segiod 1— AMVJ 1 TCG 2—Ted 2 R.-Zw. 1 Ready '28 1 TCH 3Westr. 1 Swastika Gooiland 1 Deuce I Stadlvo 1 Rhijn. 2Shot 2 DDV 4Deuce 2 Spieghel 3 Swift 1 Gr.-W. 3— Topping 2 Kek 1—Alta 2 Deuce 3Nwe Meer 1 B'wijk 1 Kg. Zaand. 1 H'stede 2 Game and S. 1 Enkhuizen Advendo 1 Pr. Jul. 2Kat 2 2e klasse Zuid HTCC 1— Volley 1 Eindh. 2— HTCC lb Lyceum Advant. 1 Breda 2 Olympia Mattenkl. Bast. Baz. 1 Swift Woburnp. 2 Or. Nassau B Ready Venlo 2— Or.-Nassau A 2e klasse Oost Zwolle 1 Enschedé 2 Lochem 1Dev. Arnh. L.T.B. 2— Daisy 1 Wag. Stud.— Am. TV 3 3e klasse A, N.-W. Score 1Tw. Bank 1 TCG 3—Westr. 2 Sharp 2Shell 1 Rhyn. 1_ Baam 2 VVGA 1—Kek 1 BUth. 2—Soest SchagenJul. 1 LTV Zaand. 1 Smash Alkm. Heiloo Beverwijk 2 Stadivo 2 R.-Zwart 2 Bonzo 1 Heemstede 3 Nwe Meer 2— SMN 1 Swift 2De Algem. 1 H'sum 2— Animo 2 Kg. Zaandijk 2 LTV Zaand. 2 Shell 2— H'stede 4 3e klasse B, N.-W. Aemstelsp. 1 Gold Star '35 1 Game and S. 2 Beverwijk 3 Lucky Strike THC '25 1 H'heide 2 Gooiland 2 Tw. Bk. 2De Bary 1 Wimbledon 1— Bonzo 2 Tiol 1—VVGA 2 Dulnlust 1 Wimbledon 2 Gold Star '35 2 Nwe Meer 3 Westr. 3TCG 4 AMVJ 2Score 2 H'stede 5 Duinl. 2 SMN 2Segiod 2 Nwe Meer 4 Ready '28 2 BakkumAnimo Be Quick 1 Shot TossZaand. LTC Joy 2Thomas Anonymus—Flevo Nwe Meer 5 AMVJ 3 LTV Zaand. 3 Verblifa Advendo 2— Juliana 2 B'wijk 4—Be Quick 2 WGA 3— Deuce 4 Westr. 4—TOG 5 H'stede 6 Cocktail 2 Woerden Rhijn. 4 Meyenh. 1 Bilthoven 3 DGS 1—Tiol 2 Fighting Four H'sum 3 THC '25 2— Kat 3 Gooil. 3 H'helde 3 Ready '28 3 Algem. 2 Gooil. 4— Meyenh. 2 De Bary 2 Tw. Bank 3 H'helde 4 Alta 3 Nwe Meer 6— Aemstelspl. 2 H'sum 4 Bilth. 4 DGS 2Amstelz. DDV 5—Algem. 3 Nwe Meer 7 VVGA 4 3e klasse Zuid Bast. Baz. 2 HTCC 2 Henricus Breda 3 HorstNN HTCC 3 Volley 2 Philharm. 2 Bast. Baz. 3 Advant. 2Odis QuickGulbo 2 HartogThor Gelderm Alw. Ready Bast. Baz. 4 Wobump. 3 3e klasse Oost, A Jul. 1Tempo 1 Tiola I—HTC 1 Toa 1—NAF 1 Ready—JSV 1 ATV 4Daisy 2 3e klasse Oost. B NAF 2—Alw. Ready 1 Spanj. Sport v. Tiola 2 Alw. Ready 2 Ons Gen. Kl. Driene Hazemeyer HTC 2Tub. 1 Ons Gen. 1— Luctor et Em. JSV 2Tempo 2 Tub. 2Jul. 2 Toa 2 Enschedé 3 Daisy 3 Lochem 2 DHC—Avro Gulbo 1— Doetinchem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 10