7 7 cent per pond 4e fkütettpeweoH toge fttifzen Ut ome dotages!! Van Kleermakerij J- VAN DAM Vaat pMtkst LEVENSMIDDELENHUIS le KLASSE Roomboter bereid onder Rijkscontrole COSTUUMS COSTUUMS NAAR MAAT VANAF f 32.50 NAAR MAAT met 2 pantalons VANAF f 40.00 HAARLEM VRIJDAG 22 MEI 1936 KLEVERPARKWEG 11 TELEFOON 10987 In onze zaak wordt de prima roomboter electrisch afgewogen. Dit bespaart veel tijd en is hygiënisch. Door de groote capaciteit der machine, n.l. 1070 pond per uur, zijn wij in staat de boter goedkooper te leveren. Wij noteeren voor de beste roomboter Voor belangstellenden zijn wij steeds gaarne bereid met onze moderne machine te demonstreeren. Mogen wij een ordertje roomboter van U tegemoet ziendank U. VOETBAL T. Y. B. B. WINT HET ONZE GEZELLEN-T OURN OOI H. B.C. met 1O geklopt V.v.z.—NOORD-HOLLANDSCH ELFTAL Een 22-gelijk spel te Zaandam RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Voetbalwedstrijd Stormvogels V. S. V. Kampioenschap van den H. V. B. CRICKET H.C.C. II—ROOD EN WIT Haagsche club wint met 108 runs op de eerste innings Rood en Wit IIHaarlem II DAMMEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN NED. DAMBOND Van Dartelen Winnaar hoofdklasse Haarl. Damclub AUTO-ONGEVAL BIJ ERMELO Twee jeugdige Haarlemmers ernstig gewond Jubileum wedstrijden Nederl. Dambond Clubkampioenschappen 1935/36 Haarlemsche Damclub UIT DEN OMTREK Pastoor A. J. v. Schaik's afscheid van Heemstede Ged Oude Gracht 78 Telefoon 12236 Het huis voor solide kleeding naar Maat l! BEVERWIJK FELLE BRAND Stallingen aan den Hoflanderweg vernietigd Afscheid Deken J. M. Lucassen BLOEMEND AAL HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER VELSEN ZANDVOORT S.C.H.C.—C.V.H. Een draw HANDHAAF ook dit jaar de traditie ,,Eo% nieuw KacyiU vooc PahImUcch Onze Gezellen heeft het met de finale van tournooi niet getroffen. Daar het gebruike lijke Hemelvaartsdag-weer het verblijf op een v°etbalterrein allesbehalve aantrekkelijk maak- te> was de belangstelling voor de beide eind- wedstrijden niet zeer groot. Allereerst vond de verliezer,sronde plaats, Waarin Onze Gezellen met 41 van D. S. S. Won. Onze Gezellen was niet geheel volledig en S. S. zeer onvolledig. In een matig partijtje werden vóór de rust de doelpunten gedeeld. D. S. S. nam na 10 minu- eh de leiding door Goossens, die een voorzet Van links hard inzette. Na een algemeenen aanval maakte O. G. van dichtbij gelijk. Na rust het zelfde spelletje. Eerst plaatste ^lassa den bal laag in den hoek (21), ver bolgens liep De Reus nummer drie in doel en teêen het einde kon Massa in vrije positie den atand op 41 brengen. Hierna kwamen de elftallen van T.Y.B.B. en Hb.c. in het veld, resp. met invallers voor Rotteveel en Ruigrok. Na vijf minuten spelen kwam een wegge werkte bal bij Bronstring, die met een prach- '!g schot van den vleugel af T.Y.B.B. de lei ding bezorgde (1—0), met welken stand de rust ^ging. In de tweede helft waren de aanvallen van *LB.c. talrijker, doch de afwerking liet te Wenschen over. De T.Y.B.B.-ers verdedigden £°ed, terwijl v. d. Lit in menige hachelijke si tuatie redding bracht. Eindelijk wordt hij door ''an Bakel gepasseerd, doch door off-side van v- d. Linden wordt dit doelpunt niet toegekend. I"egen het einde viel T.Y.B.B. wederom gevaar- 'Ük aan, maar de stand blijft echter 10 in '■et voordeel van T.Y.B.B., dat dus voor een Jaar in het bezit kwam van den fraaien wissel- i>rÜs. Ondanks het minder gunstige weer was bij aet beginsignaal de belangstelling toch nog be ledigend te noemen. Het Noord-Hollandsche elftal, in de pause- "ike kleuren gestoken, had enkele wijzigingen ?bdergaan door het ontbreken van de V.V.E.-ers ^Uin en v. Dungen, welke plaatsen werden in genomen door de Leeuw (W.S.V.) en Kaag (de balken;terwijl de spilplaats bezet werd door flolenaar van U.S.V. Door deze verandering ^Wani Sierhuis (G.V.O.) op de rechts-binnen- Maats te staan. De thuisclub verscheen met een proef-opstel- 'hg, waarin enkele jeugdige en belovende spe- 'ers waren opgenomen. Het was al spoedig te bemerken, dat de zijde- Ubgs staande straffe wind aan het spel veel Afbreuk zou doen, waardoor fraai spel dan ook achterwege bleef. Doordat V.V.Z. met haar spil Haub als derden back de grootste aandacht wijd de aan het defensieve gedeelte, kon de hard Werkende Molenaar de Noord-Holl. voorhoede '^lkenmale aan het werk zetten, doch daar deze Uanvalslinie wel individueel goede krachten herbergde maar overigens als los zand fun deerde bleef gevaar voor de Zaandamsche veste hog uitgesloten. Onverwachts namen de Zaan dammers de leiding, toen W. v. Halderen vanaf den vleugel een laag schot inzond, dat doelman "eentjes Van Ado zeer zeker had moeten stop en (10). De Heemskerker doelman zag zijn lout echter niet in, want kort hierop belandde Weer eenzelfde schot van W. v. Halderen in het Noord-Hollandsche net (20). Nog voor de rust Wisten de pauselijken den achterstand te ver kleinen, eveneens dank zij een fout van den doelman, want toen de goed spelende Noom 'G.V.O.) in den hoek schoot, reageerde keeper "legman hierop te laat, waardoor hij het leder biet tijdig meer kon bereiken (21). Na Ge hervatting wist de thuisclub het leder voor eigen doel niet weg te krijgen en doelman Wiegman moest al zijn talenten ten toon sprei den. Aar de andere zijde moest ook Beentjes verscheidene malen optreden, al geschiedde dit soms met op betrouwbare wijze. Toen Kaag na een hall uur hard op het V.V.Z.-doel schoot, stopte Wiegman het leder onvoldoende, waar door de toeloopende v. d. Leek (Voorwaarts) kon ge iijk maken (2—2). In den resteerenden tijd decen beide elftallen nog uiterste pogingen de overwinning te behalen, maar de stand on derging geen verdere wijzigingen meer, wat ge- 2len de prestaties wel de beste uitslag was. Bij de Noord-Hollandsche combinatie viel het harde werken van Molenaar op, terwijl in de voorhotde Noom (G.V.O.) de beste was. In de Achterhoede dreef Neefjes (Forward) meer op sijn routine dan op zijn capaciteiten, Heideman 'Vitesse) miste actie. In VV.Z. waren de invallersplaatsen wel de ^Wakste. Het drieback-systeem kon ons niet IJMUIDEN, 22 Mei. Rijksvischafslag. Tarbot «050 cent. Tong 3754 cent per kg. Kleine «chol 2.80—14. Schar 2.60—2.90, Wijting 1.80— "■40 per 50 kg. Jan de Vrijdag aan den Rijksvischafslag aange komen LOGGERS Sch. 107 570.—, Sch. 181 313.—. K.W.: 178 ISO,—, 132 290173 340.—, 158 350.—, 49 «80.—, 75 200.—, 89 136.—, 86 540.—, 59 230 43 340.—, 65 160.—. Sch. 132 40.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN Zaterdag 23 Mei 1936. Vloed: 5,30 *m. en 5.59 n.m. bekoren. Bommerson speelde een goeden wed strijd, terwijl in de voorhoede Wybenga boven zijn mcde-voorwaartsen uitstak. Naar wij vernemen zal binnenkort door onze beide eerste klassers een wedstrijd worden, ge speeld. De baten van dezen wedstrijd zullen worden afgedragen aan het Comité Jeugdwerkloosheid en komen dus ten goede aan onze jeugdige werkloozen. Zondagmiddag om twee uur zal op het terrein van EDO in hét Noorder-Sportpark de wedstrijd worden gespeeld voor het kampioenschap van den HVB. In verband met het vergevorderde seizoen werd overeengekomen, dat slechts één wedstrijd zal worden gespeeld, waarvan de win naar dus beslag zal leggen op den kampioens titel van den Haarl. Voetbalbond. Rood en Wit opende het seizoen met een fiksche nederlaag tegen HCC II. Indien even wel verschillende batsmen over wat meer ge duld hadden beschikt, zou men een draw ge makkelijk hebben kunnen bereiken. Er werd op het bijveld gespeeld, waar tengevolge van den regenval in de morgenuren eerst om half twee begonnen kon worden. Het gure weer maakte het verblijf op het veld verre van aan genaam. HCC won den toss en ging batten. Het Rood en Wit-team. dat op ,Fosthum;a na .^ol- ledig was, maakte nog een ongeoefend©n - in-- :i druk. E. Neuerburg en A. de Beus bespeelden den aanval met gemak. v.d. Togt, Yatés, Ha genaar, noch van Baasbank vermochten een scheiding te bewerken en de 100 ging op zon der wicketverlies. Neuerburg speelde zijn be kende spel, uitstekend verdedigend en eiken slechten bal aftrappend. Geen aantrekkelijk maar hoogst nuttig spel. De Beus had het geluk op zijn hand en was lang niet zeker. Eerst op 136 sneuvelde de Beus op Yates voor 56. Neuer burg kreeg nog steun van Gallois (23) en stran- de in het gezicht van zijn century voor een uit stekende 93. Op 223-5 sloot de Beus de innings. De bowlingcijfers waren uit den aard der zaak niet fraai. Er moest tot 7 uur gespeeld worden en Rood en Wit trachtte in den resteerenden speeltijd (2 uur) den strijd tegen de klok aan te binden. Aanvankelijk gelukte zulks wel, omdat het bowlen van Sodderland en K. Neuer burg en ook het fielden der Hagenaars niet al te goed was. Ongeoefendheid speelde den batsmen nog parten. Hagenaar voelde weinig voor verdedigend spel én klopte in korten tijd 26 runs bij elkaar. A. van Baasbank (17) en Yates (10) hielden een tijd stand. Geheel on- noodig werden tenslotte de wickets vergooid. Mr. F. A. Davidson, die met Menalda van Schouwenburg als laatste paar op de mat stond was nog zoo onfortuinlijk een harden bal op zijn hand te krijgen. Menalda trachtte het bowlen aan zich te houden wat niet lukte, waar na enkele minuten vóór tijd het wicket van den captain viel op een totaal van 115 runs. Sodderland met 5—49 had de beste bowling cijfers. Het veld was buitengewoon hard en het fielden er zeer moeilijk. HCC II won den match met 108 runs. Na een spannenden strijd is Rood en Wit er in geslaagd een 2e overwinning te behalen. Het slechte weer was oorzaak dat eerst om 1 uur begonnen kon worden. Haarlem batte eerst en trof Bruin in een uitstekenden vorm. Het ma ken van runs op den lefthander was zeer moei lijk. Abendonan (30) was vrijwel de eenige batsmen die den aanval BruinHasselmande Vries wist te bespelen. Ook Wessel kwam met 14 in de dubbele cijfers. Bruin nam in 15 overs 8 wickets voor 28 runs en Hasselman de 2 resteerende voor 21 runs. Aanvankelijk scheen Rood en Wit dat met Jhr. v. Tets en v. d. Bogaart opende, het door Haarlem gescoorde totaal van 81 runs gemakkelijk te zullen pas- seeren. Op 29 viel het eerste wicket, van welk totaal van Tets er niet minder dan 28 gescoord had. Het bowlen van Abendonan, Wessel, van Musscher en de Boer diende met de noodige voorzichtigheid behandeld te worden en toen op 65 het 8e wicket viel scheen Haarlem te gaan winnen, v. d. Bogaart bewaarde zijn kalmte, strafte de slechte ballen af. Hasselman scoor de een harde vier en onder groote spanning sloeg v. d. Bogaart, die met een onbetaalbare 25 not out bleef de winninghit. Rood Wit won met 2 wickets. De Haarlem-bowlers deelden de wickets. waardevolle 47 keurig door Mundt op point ge vangen is, collapseert de rest van het elftal en voor 80 runs zit CVH weer aan den kant. O. Keyser 47, A. J. Roodt 17, Bowlingcijfers SCHC R. de Vries 1—10 P. H. Cremers 339, F. Bouvy 0—14, P. Labouchère 514. Door de diverse buien is de speeltijd tot 2.20 geslonken, wat echter toch voldoende is om 80 runs te maken. J. H. H. Kessler en F. Bouvy openen op den uitstekend bowlenden Middelink en Zeeuwe. Bouvy is direct l.b.w. v. Duin over leeft maar twee mallen en gaat c. andb. Zeeuwe. Een over later doet Roodt een goede slips catch en kan Kessler vertrekken. Tusschen Munnt en Labouchère komt dan de stand, die CVH wan de overwinning afhoudt. Eindelijk weet David son Labouchère te bowlen, maar de hierna in komende de Vries weet ook zijn wicket op te houden. Een onvoorzichtigheid van Mundt stelt Goossens in staat 'n schitterenden eenhandschen vang te doen, waardoor met 855 en nog twaalf minuten speeltijd nog van alles mogelijk is. On der groote spanning verstrijken echter ook deze en eindigt deze ontmoeting in een draw, waar mede beide partijen tevreden mogen zijn. SCHC 568, waarvan P. G. Labouchère 16, Th. Mundt 15. Bowlingcijfers C.V.H. J. Middelink 3—18, G. Zeeuwe 3—22, A. J. Roodt 0—1, R. A. G. Davidson 2—8. In den jubileumwedstrijd, georganiseerd door den Nederl. Dambond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van dezen bond, is thans wat de groep Haarlemsche Damclub betreft de beslissing gevallen. In de hoofdklasse eindigde J. W. van Darte len ongeslagen op de eerste plaats. De stand van dezen wedstrijd luidt thans als volgt: J. W. van Dartelen 2 H. van Lunenburg Jr. 3. P. H. Meure 4 Ph. G. Amelung Jr. 5 H. Greeuw 6 Joh. Fabel 4 5 5 3 4 5 4 2 1 1 0 0 0 1 1 1 1 4 Zooals elders in ons nummer uitvoerig is me degedeeld, heeft op den Zuiderzeestraatweg te Ermelo een ernstige aanrijding plaats gehad, waarvan enkele jongens uit Haarlem de slacht offers zijn geworden. De auto, wielke tegen den two-seater reed, waar in dr. Veeneklaas en mej. Gouverne waren ge zeten, werd bestuurd door den heer J. H. Senff, wonende aan den Verspronckweg. Zijn tienjarig zoontje Hans werd zoo ernstig aan het gelaat gewond, dat hij een oog moet missen, terwijl zijn vriendje Jaap Sevensma ern stige snijwonden opliep. Twee andere jongens, vriendjes van Hans Senff, werden slechts licht gewond en konden met den heer Senff naar Haarlem terugkeeren. De twee jeugdige slachtoffers zijn in het zieken huis „Salem" te Ermelo opgenomen. Van Dartelen plaatste zich hierdoor in de finale tusschen de winnaars der verschillende groepen in het district Noord-Holland. De win naar dezer finale zal uitkomen in den lande- lijken eindstrijd. Aan den winnaar van den landelijken eindstrijd zal de titel van „mees ter" worden toegekend. Hieronder publiceeren wij den stand van de jubileumwedstrijden van den Nederl. Dambond, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van dezen bond. De ranglijst der lste klasse groep Haarlem sche Damclub luidt thans als volgt: J. J. van Kesteren 3 2 C. Kool 3 2 P. L. Schrijnemakers 4 1 J. Wielenga 4 1 Chr. Gerritsen 3 0 0 0 2 2 1 De stand van den wedstrijd om het hoofd klasse clubkampioenschap 1935-1936 der Haar lemsche Damclub luidt thans als volgt: N-r Spelers gesp. gw. rm. vrl. pnt 1 J. W. van Dartelen 13 9 4 0 22 kampioen 2 A. de Jong 13 6 7 0 19 3 Ph. G. Amelung Jr. 11 6 3 2 15 4 P. G. van Engelen 10 6 1 3 13 5 P. H. Meure 12 5 3 4 13 6 H. van Lunenburg Jr. 11 2 7 2 11 7 J. B. Sluiter Jr. 12 4 3 5 11 8 J, van Looii 13 3 5 5 11 9 Ph. F. Amelung Sr. 11 1 8 2 10 10 P. J. van Dartelen 9 3 3 3 9 11 H. Greeuw 11 2 5 4 9 13 J. Poppen 10 2 4 4 8 13 Joh. Fabel 10 0 7 3 7 14 M. van Leeuwen 12 0 4 8 4 15 T. Kerkman 6 0 2 4 2 Na afloop van dezen wedstrijd degradeeren naar de tweede klasse de spelers die met een moyenne van minder dan 0.70 9 punten den wedstrijd beëindigden. Vandaag vertrekt Pastoor A. J. v. Schaik, die een achttal jaren in Heemstede, en wel in de pa rochie van den H. Bavo als kapelaan heeft ge arbeid, naar Moordrecht. In allen eenvoud, zooals hij zich al die jaren in Heemstede heeft getoond, wilde hij van Heem stede vertrekken, maar dat was zeker niet de wensch van de parochianen en zoo zag hij zich genoodzaakt toch officieel afscheid te ne men. Toen de pastoor om 8 uur de zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw betrad, stond daar reeds opgesteld een rij van verkenners, welpen en kruisvaarders. Eerste woordvoerder was pastoor C. van Mier- lo, die den scheidenden priester dank zegde voor het zeer vele werk, in die jaren in Heemstede verricht en hem alle goeds in de toekomst wenschte. Vervolgens schaarde zich om pastoor v. Schaik een 60-tal misdienaars, de troetelkinderen van d,en „kapelaan". De oudste, Jan Sanders, trad als woordvoerder op en schetste den toestand zooals die was bij de komst van Kap. v. Schaik in Heemstede. Toen waren er 10 of 11 misdienaars, zoodat zelfs de koster vaak als misdienaar moest fun- geeren; nu is er een legertje van 60, die onder Uwe leiding zijn geworden dienaars met hart en ziel, maar ook uiterlijk zoo verbeterd, aldus spr., dat zelfs bij rouwmissen de rouwrandjes aan de vingers ontbreken en de schoenen altijd netjes gepoetst zijn. Bij Uw vertrek, aldus spr., willen wij U twee dingen aanbieden. Allereerst ons gebed; vooral als wij dienen zullen wij onzen leider in zijn tegenwoordigen moeilijken arbeid niet vergeten in onze gebeden. Namens alle misdienaars overhandigde hij den nieuwen pastoor een enveloppe met inhoud, met verzoek hiervoor iets naar eigen keuze te koo- psn. Intusschen had zich een file van parochianen gevormd, die den scheidenden priester nog een maal de hand wilden drukken. Uit alle standen waren zij opgekomen. Vertegenwoordigers van organisaties, maar ook honderden parochianen. Voor ieder had pastoor van Schaik een woord van dankbaarheid. Het ga hem goed in Moordrecht! Wij brengen een uitgebreide keuze en garandeeren ieder stuk dat geleverd wordt. Zie onze etalages. RECOMMANDATIE IS ONZE LEUZEÜ het woonhuis grenst, spoedig eveneens van on der tot boven in lichterlaaie stond. Omwonen den, die niet ten onrechte een verdere uitbrei ding vreesden, gingen er toe over om de gor dijnen van de ramen weg te nemen, teneinde het gevaar op die wijze te verminderen. Toen de brandweer met de motorspuit ge arriveerd was, bleek echter spoedig, dat het vuur tot de brandende perceelen beperkt zou blijven. Met een viertal stralen werd een zee van water in den vuurpoel geworpen. Het blus- schingswerk geschiedde van twee kanten, waardoor het vuur werd ingesloten, terwijl het geen kans meer kreeg om het woonhuis aan te tasten. Na drie kwartier was men den brand vol komen meester en kon begonnen worden aan het blusschen van de brandende en smeulende resten, een karwei, waarmede de brandweer nog zeer geruimen tijd bezig moest blijven. De wagenloodsen en de stal waren toen tot den grond toe afgebrand. De ruïnes werden door de brandweer geslecht. Het geheel was eigendom van den heer M. Hofland. Naar 'wij vernamen wordt de schade door verzekering gedekt. Zooals begrijpelijk trok de brand groote be langstelling. De politie zorgde echter voor een behoorlijke afzetting van het terrein van den brand, terwijl het verkeer tijdelijk werd om geleid. Dit is de eerste maal, dat de Beverwljksche brandweer dienst heeft gedaan op het grond gebied van de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. Gisteravond omstreeks 11 uur ontdekten om wonenden, dat brand was uitgebroken in de stallingen van den heer A. Blom aan den Hof landerweg. De stallingen, achter het woonhuis gelegen, bestaan voor een deel uit houten wa genschuren, zoodat er niet veel voor noodig was, om deze getimmerten in een ommezien van tijd in een vuurzee te herschapen. Aangewakkerd door den sterken wind laai den de vlammen spoedig hoog op, waarbij een regen van vonken zich over de omgeving ver spreidde. De heer Blom, die een paar ren paarden houdt, was des morgens vroeg reeds met zijn dravers naar elders vertrokken, zoodat er, op het oogenblik van het uitbreken van den brand, niemand der bewoners aanwezig was. Buren slaagden er echter in een vrachtauto en eén wagen nog in veiligheid te brengen. Intusschen liet de brand zich ernstig aan zien. In de wagenschpren woedde het vuur met groote felheid, terwijl de stal, welke aan Gistermiddag heeft de hoogeerw. heer Deken J. M. Lucassen in de pastorie afscheids receptie gehouden. Tallooze parochianen hebben van deze ge legenheid gebruik gemaakt, om den scheiden den herder nog eens persoonlijk fle hand te drukken en hem de beste wenschen mede te geven naar de hoofdstad. Daarbij waren verschillende autoriteiten en notabelen, zooals de burgemeester, Mr. H. J. J. Scholtens en de oud gemeentesecretaris, de neer A. A. Post, loco-secretaris der gemeente en anderen. Des avonds bracht de St. Jozefharmonie, waarvan de Deken beschermheer is, in den tuin van dé pastorie een afscheids-serenade. Burgerlijke Stand Geboren: J. J. E. M Jun- gerRuijgrok, z.; A. LouisseBaas, z. Ondertrouwd: F. A. Kunst en E. R. H. Wit topKoning; A. C. Schuijt en J. C. van den Bos; W. Drost en G. Wille. Getrouwd: C. van Andel en W. Koops; C. Swart en G. de Cock. Overleden: S. van Velzen Camphuis, 61 jaar, overl. te Haarlem; E. H. A. Swanenburg de Veije, 36 jaar. Burgerlijke Stand Getrouwd: G. Verheek - M. P. Sluijter. Geboren: d. van J. C. Bisschop-Smits. z. van J. G. v. Ravestein-Dlnneweg. Overleden: P. J. Nijs, 86 j. H. M. J. Boot, 25 j., ongeh. Gouden echtpaar. Donderdag herdacht on der vele blijken van belangstelling het echtpaar A. van der Noorden—A. Links, wonende aan den Sloterweg te Hoofddorp zijn gouden huwelijks feest. De nog krasse oudjes werden ook door den burgemeester van deze gemeente persoonlijk ge complimenteerd. Getuigen opgeroepen. Zondag 17 Mei, des avonds omstreeks half negen, heeft te IJmuiden op den Kanaaldijk ter hoogte van de Kerk straat een manspersoon geweld gepleegd op een veertien-jarig meisje. Dit zou zijn gezien door een jongeman en een meisje, die het kind op haar hulpgeroep zouden zijn te hulp gekomen. De vervangende commissaris van politie der gemeente Velsen verzoekt bedoelden jongeman alsmede hét meisje, dat bij hem was, zich in het belang van het onderzoek aan het bureau van politie te Umuiden te willen melden. INTERN. SCHAAKTOURNOOI Het Int. Schaaktoumooi, dat van 18 Juli tot 4 Augustus te Zandvoort wordt gehouden, is een werkcomité gevormd, samengesteld uit drie leden van het bestuur der Zandvoortsche Schaakclub en vier afgevaardigden van den Kon. Ned. Schaakbond. Afscheidsavond Op Hemelvaartsdag des avonds te acht uur werd in het patronaatsge bouw de afscheidsavond gehouden bij gelegen heid van het vertrek van pastoor C. Wijnker. De groote zaal van het patronaatsgebouw, waarvan het podium was versierd met vele vaandels en vlaggen was overvol. Burgemeester van Alphen had bericht van ver hindering gezonden. Het gemeentebestur was vertegenwoordigd door den loco burgemeester, C. Siegers en den gemeente-secretaris F. Jellema. Verder hadden op het podium plaats genomen kapelaan N. A. Commandeur, pastoor J. Niehus van Bentveld en pater Euphronius Zantvoort O. F. M. met het kerkbestuur en de armvaders der parochie. Een zangkoortje van de Mariacongregatie, af- deeling meisjes wisselde de verschillende spre kers af. De heer J. Nibbering uit Haarlem bege leidde op het orgel. De heer J. van den Berg sprak namens het kerkbestuur, de heer A. van der Mije overhandigde namens de parochianen het afscheidsgeschenk, dat bestond uit een en veloppe met inhoud. De heer Siegers voerde het woord namens het gemeentebestuur en verder als voorzitter van De Hanze en namens het kerkkoor. De heer A. Aleven sprak namens den R. K. Volksbond,, de heer D. Vader namens het armbestuur, de heer J. G. Crabbendam namens de R. K. Kiesvereenlging, het Genootschap van den Stillen Omgang, mevr. Simons namens het Wit-Gele Kruis en de heer Menting namens het collectantencollege. De prefecten der af deelingen van de Mariacongregaties voerden eveneens het woord. De senior der St. Jozefgezellen, de heer P. van Kleeff, bood onder toepasselijke woorden een foto van de leden der vereeniging, terwijl mej. A. Aleven namens de Graal een album ten geschenke gaf. Onder de aanwezigen merkten we nog op den oud-burgemeester J. Beeckman en diens echtgenoote. Pastoor dankte hierna alle sprekers met eenige welgekozen woorden en gaf den aanwezigen hierop zijn priesterlijken zegen. Hierna begaf de pastoor zich naar een nevfenzaal, waar gelegenheid werd gegeven afzonderlijk af scheid te nemen. Hedenmorgen te tien uur ver trok pastoor uit Sterre der Zee en werd hem door bruidjes en verschillende jeugdorganisaties uit geleide gedaan. Hedenavond zal bij de plechtige installatie van pastoor P. van Diepen het gemeentebestuur vertegenwoordigd zijn door burgemeester H. van Alphen en den secretaris F. Jellema. Na het winnen van den toss gaat CVH batten. Het openingspaar is reeds op 1 verdwenen, maar dan beginnen Roodt en Keyser een goe den stand op te bouwen. Diverse regenbuien komen het spel onderbreken en als tijdens een dezer intervals geluncht wordt, zijn er 28 runs. Na de lunch beginnen Cremers en de Vries weer te bowlen. Hoewel er vrij voorzichtig ge speeld wordt, komen de runs met groote regel maat. Op 65 zet Roodt zijn beenen voor een rechten bal van Cremers en moet vertrekken voor een kalme 17. Nadat Keyser voor een zeer I karpetten goede kwaliteit mex zeer VROOM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 11