S TA D S N I E U W S fll4E0 AIILEII J. VAN DAM J. VAN DAM Kreymborg SPORTFONDSENBAD Haarlem, 22 Mei VRIJDAG 22 MEI 1936 Wat een coupe! 75 12.so 14." 17.!0 tegen ongekend lage prijzen AGENDA Tegen de N.S.B. Centrale Tandheelkundige Kliniek CENTRAAL COMITÉ VOOR WERKLOOZEN Opening tentoonstelling van werkstukken 4 cyl. 4 tact. Voorwiel- aandrijving, onafh.- veering, stalen carros serie. In één minuut van gesloten tot open wagen! Minimum we genbelasting. Onge looflijk zuinig 1:13) GARAGE DEN HOUT, WAGENWEG 164—6—8, TELEFOON 12138 HAARLEM. Muziekconcoursen Haarlem en de voedingstoestand der werkloozen Soiree van Reisbureau du Mee STADSSCHOUWBURG Es war einmal ein Musi kus! De „Buitenrust"-brug Zilveren jubileum Kennemer Fotokring Roodvonk In Rok Gunning Jubilea broeders St. Joannes de Deo P. V. de Bonte Duif t Aanrijding te Overveen VOLKSZANG-FEESTAVOND Aanbesteding Waarborg-Costuums! In alle kleuren en alle maten, reeds vanaf W aarborg - costuums alléén verkrijgbaar bijt Congres van den B. M. T. BURGERLIJKE STAND WIELRENNEN R.K. Wielrenners vereeniging „Achilles" H.R.C. De Jonge Kampioen H. S. V. de Kaïhpioen UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE e Jan, die als kind al een rekenhoofd had en financiëele talenten bezat, Sprak ioen hij metAnt in hef huwelijk irad: De eerste stap op ons echtelijk pad, is een abonnement bij hei VELSEN ZAANDAM Bioscopen 23 Mei Bioscopen Competitiewedstrijd Burger wachten 27 Juni te Vogelenzang Kenaupark 26a HONKBAL Honkbal-programma MONA"ANTHRAC!ET Woensdagavond werd in de school in de Scho terstraat de bentoonstelling van werkstukkten ge maakt op de cursussen voor werkloozen door <fcn heer E. A. v. d. Haar geopend. Aanwezig waren o.a. wethouder van Liemt, de directeur van den dienst der werkloosheidsbe strijding de heer Vader en het geheele comité. De wethouders Boes en Reinalda hadden be richt van verhindering gezonden. De voorzitter dankte in zijn rede de leeraren voor hetgeen er onder hun leiding dezen winter weer was tot stand gebracht, en richtte in het bijzonder het woord tot mevrouw Olff, de leera- res van de dames cursisten en bood haar na mens het comité een bloemenmand aan (van de cursisten ontving zij een fruitmand). Ook in het bijzonder werd het woord gericht tot den heer Mookhoek, die voor 't belangeloos verzorgen van de lokalten en de administratie een barometer ontving. Wethouder van Liemt, voerde namens het ge meentebestuur het woord, en zeide dat het col lege buitengewoon erkentelijk is, voor het werk van het Centraal Comité. Spreker bracht dank voor hetgeen er de afgeloopen 4 jaar reeds op het gebied van ontwikkeling en ontspanning voor de Haarlemsche werkloozen was gedaan en zegde dten grootst mogelijken steun toe. Den geheelen avond was het vervolgens een komen en gaan van belangstellenden. De ten toonstelling werd geheel belangeloos door de hee- ren Sam. Mica en Boogaert, muzikaal opgeluis terd. Imp. A n d ré J. H. Ceurvorst AMSTERDAM - Tel. 28300 Het Heemsteedsche fanfarecorps „Excelsior" onder leiding van den heer R. van 't Hoff, heeft Donderdag op het muziekconcours te Wassenaar een eersten prijs behaald in de eere-afdeeling fanfare. In den marschwedstrijd behaalde het gezelschap den tweeden prijs. Op het groot nationaal muziekconcours, uit geschreven door de muziekvereeniging „Tuin dorp Watergraafsmeer" te Amsterdam behaalde de Haarlemsche muziekvereeniging „Apollo", on der leiding van den heer J. van Baaren, in den concertwedstrijd (afd. uitmuntendheid') een tweeden prijs, terwijl in den marschwedstrijd een eerste prijs werd veroverd. Het soc.-dem. raadslid P. S. Noordhoff heeft aan B. en W. de volgende vragen gesteld: Zijn B. en W. bereid, zich op korten termijn in verbinding te stellen met de door den mi nister van Sociale Zaken ingestelde commissie, aan welke is opgedragen een onderzoek in te stellen naar de gezondheids- en voedingstoe stand van de werkloozen in Nederland en hem terzake rapport uit te brengen? Zijn B. en W. bereid, er zich bij de commissie van te overtuigen, dat Haarlem in ruime mate bij dit onderzoek zal worden betrokken, dan wel dat het overweging verdient, het in uitzicht ge stelde eigen onderzoek te Haarlem voortgang te doen hebben? Zijn B. en W. ten slotte bereid, al het moge lijke te doen, opdat in de Juni-vergadering van den gemeenteraad terzake mededeelingen zullen kunnen worden gedaan? Woensdagavond gaf het Reisbureau du Mee een soirée in het Gebouw Monopole te Zand- voort. Ruim zeshonderd reizigers van het vorig jaar hadden gehoor gegeven aan de uitnoodi- ging. Onder de tonen der vroolijke muziek van de uitstekende Band, de Midnight Kiddies, werden de gasten door den heer Frans du Mee, jongste firmant er firma en de reisleiders de heeren Floor la Roche en Van Dongen ont vangen. De oudste firmant opende den avond met een woord van welkom en wees er o.a. op dat allen binnenkort het nieuwe reisprogramma zouden ontvangen. De tooneelvereeniging Phoenix voerde op „Muggen om de kaars", waarin de jongste fir mant der firma de komische hoofdrol vertolkte. Met het zingen van „Ga je mee met du Mee" op de melodie van „Oome Piet doe het niet", werd de avond besloten. Onder de Haarlemmers, die zich op dezen verregenden Hemelvaartsdag nog het best ge amuseerd hebben, behooren zij, die des avonds op bezoek zijn geweest bij Fritz Hirsch Operette gezelschap. Met speelsche fantasie en humor weet Fritz Hirsch zijn gasten bezig te houden en ook gisterenavond bij de opvoering van „Es war einmal ein Musikus.waren er niets dan vroolijke gezichten vóór en achter het voet licht. Het aantal open doekjes was ontelbaar en aan het slot zwol de storm van ovaties aan tot een orkaan. Voorloopig heerscht Fritz Hirsch in Haarlem als koning van het tooneel en slechts hij kan het wagen in de tweede helft van Mei, op Hemelvaartsdag, een uitvoering aan te kondigen, zonder gevaar te loopen voor een leege zaal te moeten spelen. Door een kleine technische storing is gis terenavond om half 8 ruim een half uur de nieuwe „Buitenrust"-brug in de hoogte blijven staan. Eenige electriciens hebben de zaak weer in orde gemaakt. Het verkeer is gedurende deze stagnatie om gelegd. Op 26 Mei as. zal de heer H. Leeuw 25 jaar in dienst der Haarlemsche lichtfabrieken zijn. De heer Leeuw is ook in het organisatieleven welbekend. 0.m. is hij secretaris van de af- deeling Haarlem van den R. K. Volksbond, be stuurslid van de afdeeling van St. Paulus, bond van R. K. Overheidspersoneel en bestuurslid van de R. K. Kiesvereeniging. De „Kennemer Fotokring" houdt Woensdag avond om 8 uur in de Sociëteit „Vereeniging' haar jaarvergadering. In de week van 10 t.m. 16 Mei zijn te Haarlem 2 gevallen van roodvonk, te Velsen 1 geval en te Heemstede 1 geval van roodvonk geconstateerd. Gezien het groote succes geeft het Ver. Rott. Hofstad-Tooneel, dir. Cor v. d. Lugt Melsert op Zaterdag 23 Mei, tot sluiting van het winter seizoen nogmaals een vertooning van het Hon- gaarsche blijspel „In Rok", met Cor v. d. Lugt Melsert als den kleermakersknecht, en later die van den Minister. Dit stuk mocht gedurende de kermis te Gro ningen zijn 100ste voorstelling beleven en werd zelfs vier avonden achtereen voor uitverkochte zalen gespeeld. Het schilderwerk van de Haarlemsche wo- ningbouwstichting „Luctor et Emergo" voor 46 woningen, is gegund aan J. Gaistenveld en P. A. v. a. Graaf te Umuiden voor de som van 820. De eerw. broeders Emilius en Florentius, thans werkzaam in het Ziekenhuis „St. Joannes de Deo" in Haarlem, herdenken op 31 Mei (Eersten Pinksterdag) den dag, dat zij vóór 40 jaar in de Orde werden ingekleed. Het feest zal in intiemen kring gevierd worden. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht vanaf Nyon. Afstand 333 K.M. Dui ven los 8 uur. Wind N.O. De prijzen werden als volgt behaald: F. Kuiken 1, 4; P. H. Brakel 2, 3; J. J. Kan 5, 11; Gebr. v. d. Linden 6, 12; W. J.' der Kinderen 7; F. M. HeeySens Thijssen 8, 9, 10, 14; H. J. Loman 13, 15. Eerstgetoonde duif: 13 uur 2 min. 40 sec.; laatstgetoonde duif: 13 uur 30 min. 32 sec. vellingen aan zijn beenen. Dr. Oldenborgh ver bond hem en deed hem naar zijn huis brengen. De Commissaris van Politie te Bloemendaal verzoekt den doorgereden bestuurder van den voorsten auto, zich te melden aan zijn bureau te Overveen. Donderdagmiddag tegen vier uur is een aan rijding gebeurd op den Bloemendaalschenweg, nabij het Raadhuis. Twee wielrijders, H. P. L. en L. t. B., beiden uit Haarlem, reden op het rijwielpad van genoemden wteg in de richting van den vluchtheuvel op den hoek Julianalaan. Bij den Zuidelijken inrit van 't Raadhuis staken zij den rijweg over om aan den rechterkant van den weg te komen. Op dat moment naderden vanuit de tegenovergestelde richting twee ach ter elkaar rijdende auto's. De voorste hiervan reed den links rijdenden fietser, H. P. L., aan. Deze slingerde toen even en kwam tenslotte tegen en gedeeltelijk onder den tweeden wagen terecht. Deze auto werd bestuurd door J. H. K., eveneens uit Haarlem. L. bekwam een diepe hoofdwonde, een lichte hersenschudding, een wond aan zijn linkerarm, en verschillende ont- Als eenige Hollanders bijeen zijn en ze willen hun vreugde en gezelligheid uiten in gezang, dan neemt men in dat opzicht meestal steeds zijn toevlucht tot de rooie en andere molens, den trouwen huzaar, of wat voor filmschlagers of straatdeuntjes dan ook. Onze eigen, prettige en immer frissche Hollandsche liederen zijn nu eenmaal niet in de mode! De vereeniging tot bevordering van den Volkszang is thans qp lof- lijke wijze bezig ons volk weer van den schat van zijn eigen volksliederen (in den besten zin des woords) te doen genieten. Woensdagavond hield de afd. Haarlem eenigszins feestelijk haar slotavond van het sei zoen, een avond, die (natuurlijk) voor het aller grootste deel gewijd was aan den volkszang. De wagen met de oude wijven, mannen en jonge meisjes werd weer van stal gehaald, de Huzaren galoppeerden lustig in zang en in het bijzonder werden de lente en 't voorjaar bezongen. Ook specifieke volkszangliederen: „Ik ben de zanger, die trekt door het land," en Haarlemsche liedjes: „Haarlems liedeke" en „Naar den Hout" vonden een gunstig onthaal. De stemming was opper best en er werd naar het oordeel van den diri gent puik gezongen. Tusschen den samenzang door bracht mej. Hertier met pianobegeleiding van mevr. Otto eenige aardige solonummers ten gehoore; de heer v. d. Horst gaf eveneens twee populaire moppen ten beste en de heeren M. de Grauw en T. Hoogenbijl voerden een zeer grappig too- neelstukje op met den luguberen titel: „De moord in den gootsteen". De voorzitter, dr. Tjebbo Franken, mocht in zijn slotwoord dan ook van een geslaagden avond spreken en constateeren, dat er in den volkszang nog pit zit. Als we alle menschen eens konden laten hooren wat volkszang is, zoo zeide spr., dan zouden velen met ons mee gaan zingen. Spr. dankte de medewerkenden in woorden en in de taal der bloemen en huldigde ook den eerevoorzitter, den heer v. Dobben, voor het vele in het belang van den volkszang ge daan. Speciaal uitte spr. zijn waardeering voor den eminenten leider en dirigent, den heer Six- ma en den onvermoeiden en steeds tot mede werking bereid zijnden pianist, den heer Vink. De spreker wilde toen den avond sluiten, maar het bestuurslid, de heer W. Cooyenga, bleek nog iets in petto te hebben, n.l. een hulde aan den voorzitter, dr. Tjebbo Franken zelf, en een ge schenk, aangeboden met hartelijke woorden, voor den heer Vink. Vrijdag werd vanwege den Rijkswaterstaat in Noord-Holland te Haarlem aanbesteed: het verlengen van de oeververdediging langs het Zuiderstrand van Vlieland met bijkomende werken. Ingekomen 13 biljetten. Laagste inschrijver was: L C. Kooiman te Hartingem.voor -9.700. - Ja, maar dat is ook een van die over heel Nederland beroemde Kreymborg's populaire costnoms Door den bond van de vereenigingen van af gestudeerden van Middelbare Technische Scho len in Nederland (B.M.T.) wordt op 29 en 30 Mei a.s. te Haarlem een congres gehouden. Het congres wordt op 29 Mei om 12 uur door een ontvangst door burgemeester en wethouders der gemeente Haarlem ten stadhuize geopend. Op 30 Mei vindt een excursie van congressisten plaats naar de centrale van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland te Vel sen. Geboren: 20 Mei: z. van M. L. H. Hendriks v. d. Aar; z. van C. E. Steffersvan Hon- schooten; z. van P. A. van WeesZwart; z. van G. W. GlasAeilkema; 21 Mei: d .van H. v. d. Meijvan Maas; d. van H. C. Smeets— van Baekel; z. van E. Derr—Balk; z. van H. van Driest—Kuik; 22 Mei: z. van C. C. Sin- dorfBernard; d. van T. KeevelKloppenburg; d. van M. JoreKindt. Ondertrouwd: 2fi Mei J. B. Geheniau en M. F. B. Hackenitz. Overleden: 19 Mei: A. E. Bosland—van HeU- ningen, 70 jaar, Timorstraat; 21 Mei: J. Westra, 30 jaar, Zomervaart. Op Dinsdag 19 Mei hield de vereeniging wederom haar eerste baan-clubwedstrijd, waarvoor, vooral van de zijde der renners buitengewoon veel belangstelling bleek te be staan, want er verschenen 37 renners aan den start. De uitslagen waren als volgt: 25 ronden voor C klassers: 1 De Klerk; 2 Rozekrans; 3 v. Sprundel; 4 Dernison; 5 Siever- ding. Inhaalrace om den brassard over max. 20 ronden: 1 Buis haalt H. v. Maris in na 15 ronden, tyd 4 min. 2/5 sec. Afvalrace A en B klasse: 1 Balkenende; 2 Rusman; 3 B. de Vries; 4 Gruyters; 5 Ooster- baan. Handicap-wedstrijd 15 ronden: 1 Rozekrans; 2 De Klerk; 3 v. Sprundel; 4 Dernison; 5 Siverding. Halfuurswedstrijd. Afgelegd 20 K.M. 800 M.: 1 v. Wees (buiten mededinging). Op 1 ronden; 2 J. Rusman 3 p.; 3 J. Klinkenberg. Op 2 ronden; 4 Balkenende 5 p.; 5 B. de Vries 4 p.; 6 Ligthart 1 p.; 7 Gruijters; 8 Oosterbaan. Hedenavond houdt bovengenoemde vereeni ging een baan wedstrijd op de Halfwegsche Wie lerbaan. Aanvang der wedstrijden 6 uur. Deze wedstrijd is voor baan- en wegfietsen, terwijl op het programma staan klassement wedstrijden persoonlijke achtervolging Australische achtervolging Sprint Kop pelwedstrijd, en er een omnium op baanfiet- sen wordt verreden - waarin onze nieuwelingen Cor Siebeling en Ton Tamsen mede starten. Het dreigende w'eder zal wel oorzaak geweest zijn dat de belangstelling voor den eersten avondbaanwedstrijd niet zoo groot was als ge woonlijk. De uitslagen waren als volgt: Sprint drie baanronden: 1ste serie: 1. v. Rooyen, 2. Schelvis, n.g. Heyselaar; 2de serie: 1. de Best, 2. Groot, n.g. Fabel. Herkansing. 1. Groot, 2. Schelvis (2de rit). IstS rit onbeslist. Finale in drie match deux: 1ste rit: 1. v. Rooyen, 2. de Best; 2de rit: 1. Groot, 2. de Best; 3de rit: 1. Groot, 2. v. Rooyen. Totaal stand: 1. Grcot 2 p., 2. v. Rooyen 3 p.; 3. de Best 4 p. 40 ronden tweede klasse renners: 1. H. Peet oom, 2. Valkman, 3. Eesveld, 4. P. Peetoom, 5. Beeldman, 6. Schenk, op 1 ronde, 7. de Goede, 8. v. d. Mark. Klassement 30 ronden drie klassementen: 1. Opbroek, bijna een ronde voorsprong 6 p., 2. Burger 5 p., 3. ten Boom 4 p., 4. Heyselaar 3 p., 5. Oudolf, 6. Dalfsen, 7. Been. Ploegachtervolging maximum 20 ronden: EsveldH. PeetoomValkman halen na 16 ronden ten BoomBurgerOpbroek in. Dinsdagavond kwam de gemeenteraad in ver gadering bijeen. Zonder eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W., met het Provinciaal Electrici teitsbedrijf van Noord-Holland een overeen komst aan te gaan betreffende de betaling van kosten, welke voortvloeien uit wijzigingen of voorzieningen aan electriciteitswerken in ver band met door de gemeente uitgevoerde werken, aangenomen. B. en W. hebben indertijd den heer M. J. van Zuijlen alhier gemachtigd tot een bedrag van 700 verbeteringen aan te brengen aan de schoolwoning in den Houtrakpolder. Intus- schen is deze school publiek verkocht en heeft ƒ3850 opgebracht. Onder overlegging van verschillende reke ningen heeft de heer Van Zuijlen zich thans tot den Raad gewend met het verzoek om te ruggaaf van alle door hem gemaakte kosten, aangezien deze meer dan 700 hebben bedra gen. Ten aanzien van dit verzoek overweegt het College, dat de verkoopprijs niet onbelangrijk hooger is dan aanvankelijk werd verwacht, hetgeen ontegenzeglijk mede een gevolg is van de aangebrachte verbeteringen, waarom B. en W. voorstellen op gronden van billijkheid de gemaakte kosten terug te betalen. Deze kos ten bedragen ƒ986.35; het indertijd toegezegde bedrag van 700 is reeds voldaan, zoodat het College thans voorstelt het restant ad ƒ286.35 te restitueeren. De heer Biesheuvel verklaart zich tegen het voorstel en is van meening dat de belasting penningen der gemeentenaren niet voor die doeleinden bestemd mogen worden. De heer Van Duijnhoven is van meening, dat HET HUIS VOOR GOEDE HEERENKLEEDING Wij raden een ieder aan, onze zaak te komen bezoeken, hetgeen tot niets verplicht. Vrij blijvend toonen wij U onze uitgebreide collectie REGENJASSEN - HEERENCOSTUUMS. Bezichtigt onze Etalages Ze zeggen U alles!! 78 GEDEMPTE OUDE GRACHT 78 de heer Van Zuijlen in dezen wat voorbarig is geweest. Ook spr. kan zich niet met het voor stel vereenigen. De heer van der Laan verklaart zich voor het voorstel van B. en W., hoewel hij huivert om er veel van te zeggen. De heer Stokman: Niet bang wezen! De voorzitter onderschrijft ten volle de woor den van den heer Van Duijnhoven, n.l. dat de heer Van Zuijlen in dezen wat voorbarig is ge weest. (De woning was n.l. nog niet het eigen dom van den heer v. Z., toen deze reeds de verbeteringen liet aanbrengen.) Men kan dat laken, doch behoeft er nog niet altijd een straf op te stellen. Inderdaad is er op formeele gron den niets tegen de beweringen der opposanten tegen dit voorstel in te brengen*doch B. en W. hebben zich in dezen gesteld op het standpunt der billijkheid en alleen uit het oogpunt van billijkheid wordt het onderhavige voorstel ge daan; recht kan de heer Van Zuijlen in dezen echter niet doen gelden. Naar aanleiding van de verdediging door den voorzitter merkt de heer Biesheuvel op, dat hij een verdediging in dezen zin van den voorzitter zeker niet had verwacht, waar deze zich altijd op het standpunt heeft gesteld van het formeele en den Raad altijd in het streng juridische heeft opgevoed. Spr. blijft bij zijn meening. Het voorstel van B. en W. wordt dan aange nomen met 8 tegen 3 stemmen, die van de heeren De Graaf, Biesheuvel en Van Duijn hoven. Nadat dit besluit gevallen is, deelt de heer Biesheuvel mede, dat, daar hij dit niet in het belang der gemeente acht, hij zal zien, wat hem in dezen te doen staat. Nadat eenige hamerpunten zijn gevolgd, gaat de raad in comité. VERNIELINGEN IN PARKEN EN PLANT SOENEN. B. en W. hebben tot hunne teleurstelling in den laatsten tijd moeten constateeren, dat in de gemeentelijke parken en plantsoenen erger lijke vernielingen worden gepleegd. Deze vernielingen zijn niet alleen toe te schrijven aan de schooljeugd, ook andere per sonen maken zich daaraan schuldig. Deze betreurenswaardige feiten geven het ge meentebestuur aanleiding, het publiek ernstig onder het oog te brengen, dat de parken en plantsoenen er zijn om de ingezetenen in de gelegenheid te stellen van het natuurschoon te genieten. Daarom is ook aan het publiek een groote mate van vrijheid gelaten. Er zijn echter personen, die van deze vrijheid een onwelvoeg lijk gebruik maken en door him gedragingen niet alleen schade berokkenen, maar ook aan stoot geven aan en hinderlijk zijn voor anderen. Men bedenke, dat de instandhouding van de parken en plantsoenen van de gemeente zware offers eischt. Laat het publiek daarom toonen dit bezit op prijs te stellen, door zich in de openbare wandelplaatsen ordelijk te gedragen en het plantsoen te ontzien. Men zij gewaarschuwd, dat voortaan streng politietoezicht zal worden uitgeoefend en bij het constateeren van overtredingen onmiddellijk proces-verbaal zal worden opgemaakt. Bij een overtreding in het park Velserbeek zal betrok kene tevens gedurende langen tijd de toegang tot gemeld park worden ontzegd. Voorts wordt er aan herinnerd, dat artikel 5 der verordening op het gebruik van het p.ark „Velserbeek", waarin is bepaald, dat kinderen beneden den leeftijd van 12 jaren niet dan on der behoorlijk geleide in het park worden toe gelaten, streng zal warden toegepast. Gedenkteeken onthuld Op de begraaf plaats te Zaandam werd gisteren (Hemelvaarts dag) een gedenkteeken onthuld ter eere van de nagedachtenis van wijlen den heer J. van Bergen Henegouwen, in leven stichter en eerste voorzitter van de Nederl. Vereeniging van Per soneel bij Defensie. Nadat het gedenkteeken door den heer Uffelie aan het Hoofdbestuur was overgedragen, droeg deze het bij monde van den heer Bouw aan de familie over. Hierna legden het hoofdbestuur en enkele afdeelingen bloemen op het graf. Gebouw „St. Bavo" Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Best. Herwonnen Levenskracht, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur Mgr. Mutsaertsoord, 8 uur. Rembrandt-theater „Sander of the River", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „Plankenkoorts" (met Szöke Sza- kall en Otto Walburg) 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater „Cleopatra" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „It happened one night", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo7' Gewone zittnïgen 4 en 7 uur Geel-Wit 6 uur Cursus R. K. Volks bond half 4. Stadsschouwburg Volksvoorstelling Rotterd. Hofstad-Tooneel „In Rok", kwart over 8. St. Catharinaschool Rijksstraatweg Ten toonstelling Jeugdwerk R. K. Bond voor Groo te Gezinnen, afd. Haarlem-N., 410 uur. Frans Hals-theater „De Zesdaagsche", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Sanders of the River", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „Plankenkoorts", 2.30, 7 en 9.15 uur. 1 Luxor-theater „It happened one night", 2.30, 7 en 9.15 uur. Naar wij vernemen zal Zondag a.s. van den kansel een herderlijk schrijven van het Hoog waardig Episcopaat worden voorgelezen, waarin de Bisschoppen mededeelen, dat zij, die aan de N. S. B. in belangrijke mate steun verleenen, niet tot de H.H. Sacramenten kunnen worden toegelaten. Op Zaterdag 27 Juni zal op Woestduin te Vo gelenzang, zulks op initiatief van den voorzitter van den Nederlandschen Bond van Vrijwillige Burgerwachten, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, bur gemeester van Bloemendaal, door de geünifor meerde Burgerwachten van Noord-Holland, t.w. Amsterdam, Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Velsen, Heemstede en Hillegom, een z.g. „Com petitiewedstrijd" wordten gehouden, waaraan door genoemde Burgerwachten met één of meer Piketten (afdeelingen van 12 man) kan worden deelgenomen en waar door een jury, bestaande uit enkele militaire en politie-autoriteiten zal worden uitgemaakt, welke afdeeling een prijs verdient. Er zal wordten geëxerceerd, getirailleerd, kort om er zal worden gedemonstreerd, wèt door ge- uniformeerde Burgerwachten, welker opleiding dus op eenigszins militaire leest is geschoeid, tot nu toe is bereikt. Haarlem Tel. 12644 Spreekuren: iederen werkdag 9-11,1-2 Dinsdagsavonds 6.30-8.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur Het programma vermeld voor de Eerste Zaterdag: VVGA 1HHC 1. Zondag: Haarlem 1—Blauw Wit 1 EDO 1Quick 1 Tweede Klasse. Zaterdag: AMVJ 1Duvianen 1 RCH 1Catchers 1 ZRC 1—EDO 2 AFC 1—VVGA 2 Zondag: HHC 2—Shell DEV 1—Haarlem 2. Derde Klasse. Zaterdag: DEV 2—RCH 3 SwastikaHaarlem 3 EDO 4—Durlanen 2 Quick 2—VVGA 3 Zeeburgia 1AMVJ 2 DWS—DWV Shell 2—Zeeburgia 2 Catchers 2Simson SDA—AFC 2. Maar ok Nooit Andere

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2