Volendam te Eindhoven in zijn opmarsch gestuit Triton wint het hoofdnummer van de Varsity Excelsior eerste klasser Een nederlaag van Volendam Enschedé blijft ongeslagen Utrechts stadion geopend tmXic BRABANTIA BEHAALDE EEN 3-2-OVERWINNING ROEIWEDSTRIJDEN OP HET NOORDZEEKANAAL VRIJDAG 22 MEI 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Eerst in de laatste minuten konden de Volendammers den achter stand verkleinen Rust kwam met blanken stand Schijndel en Lachapelle spelen wederom gelijk Courses te Duindigt MISSIEWEDSTRIJD TE UL VENHOUT Bredasch B-elftalDongen 12 Een fraaie zege van R.K.A.V. Fortitudo in Amsterdam met 31 geklopt INT. CONCOURS HIPPIQUE TE AMSTERDAM De Iersche en Japansche deelnemers Brabantia klopt de Westelijke kampioenen met 32 K.N.V.B. In de Zuidelijke promotie-compe titie staan de vier concurren ten precies gelijk PAARDENSPORT Nederland wint den landenprijs te Brussel Luit. de Bruine met Ernica ver richtte de beste prestatie van den dag ROEIEN De krachtige Noordenwind deed veel afbreuk aan de spor tieve prestaties Prinses Juliana toonde haar belangstelling Gymnastiekdemonstraties van het K. N. G. V., nationaal athletiek- tournooi en wielerwedstrijden Een aanwinst voor de Domstad ZWEMMEN W er eldr ecor dpoging Ned. estafetteploeg Zondag a.s. te Rotterdam lUrr DE SPORTWERELD In een aantrekkelijken wedstrijd, welke vooral door de Eindhovenaren in een snel tempo Werd gespeeld, heeft Volendam met 3—2 het onderspit moeten delven en de Westelijke kampioenen hebben aan het uit stekende werk van keeper Sier, die den Eindhovenschen aanval als het ware tot machteloosheid doemde, te danken, dat de nederlaag niet grooter is geworden. Als de volledige ploegen zich opstellen, heeft zich een record aantal bezoekers langs de lijnen geschaard. Volendam blijkt goed te hebben geraden, doch waar de straffe wind dwars over het veld staat, biedt dit voor geen der beide partijen eenig voordeel. Nadat Brabantia heeft afgetrapt is het aan vankelijk een verkenning, waarbij de eerste se rieuze aanvallen van de zijde der gastheeren komen. Beide verdedigingen worden dan aan den tand gevoeld. Bij de snelle wederzij dsche aanvallen, welke thans volgen, brengen die van Brabantia het meeste gevaar, doch hier weet het binnentrio niet van de geboden kansen te profiteeren. Nadat aan beide zijden eenige cor ners zijn geforceerd, welke zonder resultaat blijven, komt de thuisclub geleidelijk meer in den aanval. Keer op keer komen de rood-blauwen terug, doch slecht schieten en het schitterend werk van doelman Sier, wat hem meermalen een hartelijk applaus bezorgt, zijn oorzaak dat doel punten voor de Eindhovenaren uitblijven. Volendam zit echter evenmin stil, hoewel de aanvallen der gasten niet zoo talrijk zijn, moet Lukken meermalen handelend optreden om erger te voorkomen, hetgeen hem echter goed afgaat. Als de scheidsrechter de rust aankon digt, is er nog niet gescoord. Na de hervatting zit er de spanning al dade lijk volop in. Reeds na tWee minuten scoort Trinus uit een penalty wegens onbehoórlijk af houden van Hessels, als deze vrij voor doel komt bij een Brabantia-aanval (10). Spoedig komt dan onverwachts de gelijkmaker als er een misverstand ontstaat tusschen Lukken en Stoker en de bal verdwynt niettegenstaande het zachte schot van Pooyer in het verlaten doel (1—1). Een felle strijd om de leiding ontbrandt thans in den stroomenden regen. Onophoudelijk stuwt Brabantia's midhalf A. v. Osch de rood blauwe aanvalslinie naar voren, waarby de Volendammer verdediging het zwaar te verdu ren krygt. Na eenige corners te hebben afge slagen, weet Hessels plotseling door snel naar binnen te zwenken den rood-blauwen opnieuw de leiding te geven (21). Er zijn dan tien minuten van de tweede helft gespeeld. Nu volgt een langdurige periode van op en neer golvend spel, waarby beide doelen om beurten in ge vaar komen. De thuisclub behoudt ook nu ech ter het beste van het spel, door het tempo zoo mogelijk steeds hooger op te voeren, waarin vooral de middenlinie met A. v. Osch aan het hoofd keurig werk verricht. Als nog een tiental minuten zijn te spelen vergroot Trinus den voorsprong uit een door Van Deursen goed genomen corner (3—1). Het spel geraakt nu meer verdeeld, terwyi ook de w'ind in kracht is afgenomen, waardoor betere balcontróle mogelijk is. Volendam tracht nog op te halen, doch de Brabantia-verdediging weet stand te houden. Als elk oogenblik het einde kan worden ver wacht weet Volendam nog eens naar voren te trekken. Stoker laat Koning hierbij vry spel en Volendam heeft den achterstand verkleind (32). Het eindsignaal klink als er nauwe- lüks weer is afgetrapt. 1350 meter: 1. Thy Kiss (eig. E. A. H. B. graaf van Bylandt). 2. Blue Heaven (eig. W. M. Habraken) Derde heerrijdersprijs. Pryzendraverij eerste klasse. Afstand 2020 meter: 1. Weidlooper (eig. J de Vlieger). 2. Willy Belwin (eig. E. G in 't Veen). Casa d'Oropry's. Ren op de vlakke baan. Af stand 1900 meter: 1. Le Sextan (eig. W. M. Habraken). 2. Rosevine (eig. G. L. Kepper). 3. Telville (eig. M. P. van Son). Consuelaprijs. Heatprijzendravery 2e en 3e klasse. Afstand 1740 meter. Eerste heat: 1. Xenia G (eig. stal Birkhoven). Tweede heat: 1. Xenia G (eig. stal Birkhoven) 2. Yankee Scott (eig. stal B). Cleopatraprys. Prijzendravery le klasse. Af stand 2560 meter: 1. Calumet Aster (eig. stal Rembrandt). 2. Voici (eig. B. de Lange). In de promotie-degradatie-competities is gis teren in West II de beslissing gevallen, want Excelsior won in Beverwyk met 3—0 van DEM, waardoor de Schiedammers hun oude plaats in de eerste klasse weer hebben heroverd en DEM naar de tweede klasse degradeert. In Zuid I ging de ontmoeting tusschen CaesarLaura niet door, zoodat in deze afdee- ling alleen de wedstryd PanningenWW werd gespeeld, die in een 54-zege voor de bezoeken de Maastrichtsche club eindigde. W. V. V. Hoensbroek Laura Caesar Panningen In Zuid II werd in plaats van Lachapelle— Mevo in Breda de returnwedstrijd tusschen de Bredasche club en Schijndel gespeeld, die even als den vorigen keer ook nu een gelijk spel op leverde. De uitslag was 2—2. De op Hemelvaartsdag te Duindigt gehouden courses hadden het volgend resultaat: Claire Fontaineprijs. Pryzendraverij 4e klasse, afstand 2040 meter: 1. Zus Braun (eig. stal Valkeveen). 2. Willy Quetteville (eig. L. J. van Harlingen). 3. Astra Scott (eig. stal R). Carmenprijs. Ren óp de vlakke baan. Afstand 4 2 1 1 5 8—9 3 1 2 0 4 5—3 3 1 1 1 3 6—4 1 1 0 0 2 3—0 3 0 0 3 0 8—14 Schijndel Lachapelle Mevo Gennep 5 3 2 4 2 2 3 0 1 4 0 1 0 8 12—4 0 6 11—5 2 1 2—8 3 1 1—9 De Lobitsche Boys ondervonden in, het Oos ten zeer veel tegenstand van Losser en moesten met een 22 gelijk spel genoegen nemen. De Zweef verloor in Nyverdal met 43 van Een dracht, waardoor de club uit Wijchen nog een klein kansje heeft behouden. Lob. Boys Eendracht Losser De Zweef 5 3 2 5 2 2 5 13 5 0 1 0 8 14—9 1 6 12—10 1 5 11—10 4 1 6—14 In Amsterdam verloor Fortitudo met 31 van RKAV, waardoor de Culemborgsche club uit geschakeld werd, zoodat de strijd nu verder tusschen de twee Amsterdamsche clubs gaat. R.K.A.V. De Meer Fortitudo 3 12 0 2 110 3 0 12 4 3—1 3 3—1 1 2—6 Tenslotte werd, zooals reeds gemeld, in West II het pleit definitief beslecht. DEM, dat met 3o van Excelsior verloor, degradeert en de Schiedammers promoveeren naar de eerste klasse. Excelsior D S. S. D. E. M. 4 3 0 4 2 1 4 0 1 6 9—5 5 8—5 1 4—11 Op het U.V.V.-terrein te Ulvenhout werd Donderdag een missiewedstrijd gespeeld tus schen een B-elftal van den R. K. Voetbalbond in net Bisdom Breda en Dongen, die door de eerste klassers met 21 werd gewonnen. De wedstryd werd bijgewoond door Z. H. Exc. Mgr. A. Oomen van de Witte Paters, titulair- bisschop van Zattara en apostolisch vicaris van Mwanza. Z. H. Exc. verrichtte den aftrap. De Duitsche athleet Lampert bereikte bij het discuswerpen den mooien af stand van 52.81 meter, dit is slechts 29 c.M. onder het wereldrecord van den Duitscher Willy Schroder Onder leiding van scheidsrechter van Haas teren uit Rotterdam stellen de volgende elf tallen zich op: R.K.A V. Melkert Otto De Wit Voncken Koetsier Schrama Priessen Postma Schuckmann Boer Bruseker Veldt De Hartog Romyn Nieuwenhuyzen Winkel v. a. Heuvel Sielhorst Heek v. Gasteren Piek v. Bergen Henegouwen Fortitudo De eerste aanvallen zijn voor de gasten. Het R.K.A.V.-eiftal, dat een ander spelsysteem speelt dan gewoonlijk, krygt het niet gemakke- ïyk. Voordat de Amsterdammers ingespeeld zijn, kunnen zy reeds binnen vijf minuten een 10 achterstand noteeren. Dit doelpunt is op het verdere verloop van 't spel der gastheeren van veel invloed. Vooral de voorhoede speelt hierdoor nu met veel élan, met het gevolg, dat tien minuten later na een algemeenen aanval door toedoen van Schuckmann de stand weer gelijk wordt (1—1). Hierna ontspint zich een felle strijd om de leiding. Fortitudo krijgt nog een fraaie kans om voor de rust de leiding te hernemen, maar de Wit kan ten koste van een corner nog net redden. Rust 11. Na rust krijgt de thuisclub den wind in den rug, waardoor zij een druk op het Culemborg sche doel uitoefent. Doelpunten kunnen niet uitblijven en Postma neemt het tweede doel punt voor zyn rekening. Een kwartier voor het einde wordt de strijd beslist, als Schuckmann van een fout van v. Bergen Henegouwen pro fiteert (31). Het R.K.A.V.-elftal maakte een goeden indruk, al kon men duideiyk constatee- ren, dat niet alle spelers direct aan het gewy- zigde spelsysteem gewend waren. Ook de vrij sterke wind had invloed op het spel. De Voor hoede bleek ditmaal nu eens niet de zwakke plek te zyn. Fortitudo bleek dezen middag een prettige tegenstander, maar ook een goede ver liezer te zyn. Zooals men weet, zullen in het vierde inter nationale concours-hippique, dat van 18 tot en met 21 Juni a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal worden gehouden, tal van bui- tenlandsche ruiters deelnemen. Ierland zal worden vertegenwoordigd door de officieren comm. O'Dwyer, capt. Ahern, capt. Lewis en It. Neylon met de paarden: Limerick Lace, Posnaree, Blarney Castle, Gallowglass, Giendalough, Owen Roe, Miss Ireland, Kilmal- lock en Dunamaise. Japan zendt verder de ruiters majoor Otaki, kapitein Matsui, kapitein Baron Nishi, luit. Inanami en luit-. Iwahashi met de paarden: Enruka, Uranus, Shisei, Asafuji, Bungi, Ascot, Falaise, Galloping Ghost. V i. Te Kiel werden keuze-wedstrijden gehouden der Duitsche zeilers, die voor de Olympische Spelen in aanmerking komen. Op den voorgrond een zesmeter jacht Voor de kampioenscompetitie van den I.V.C.B. hebben Brabanta en Volendam in Eindhoven de oorspronkelijk vastgestelde ontmoeting Vo lendamBrabantia was omgezet hun krach ten gemeten, waarby de Eindhovensche club er in slaagde de landskampioenen met 32 te kloppen, zoodat beide concurrenten tnans elk twee punten hebben moeten afstaan. De Bra- banters zyn echter nog ongeslagen. De stand is nu: Brabantia Volendam Spartaan R.K.N.A.C. Treffers 4 3 4 3 4 2 2 2 0 0 2 0 0 2 2 13— 6 12— 5 9—12 6— 9 8—15 Enschedé heeft gisteren in den thuiswedstrijd tegen Be Quick heel wat tegenstand moeten overwinnen, maar tenslotte wist de Sportclub met 32 te zegevieren en de Oostelijke kam pioenen nemen thans met vier gespeelde en gewonnen wedstrijden een prachtige positie in. Enschedé Feyenoord Ajax N.A.C. Be Quick 8 4 4 2 2 14— 9— 5 7— 6 5— 8 1017 In het Zuiden hadden de Tilburgsche clubs thans hun dag, want N.O.A.D. won in Ooster hout met 41 van T.S.C. en Willem II klopte Palemig met 20. De vier concurrenten in deze promotie-degradatie-competitie staan thans precies gelijk. N.OJV.D. Willem II Palemig T.S.C. 3 1113 7—6 3 1113 5— 3 1113 6—6 3 1113 7—8 Het internationaal concours-hippique te Brussel is Donderdag beëindigd. Als hoofdnum mer stond op het programma het springcon cours om den Grooten Landenprijs, waarvoor équipes van Nederland, Ierland, Frankrijk, België en Portugal uitkwamen. De hindernissen waren 1.30 meter hoog, ter- wyi twee op 1.60 meter waren gebracht. De breedte varieerde van 1.80 meter tot 2 meter. Het parcours moest met een snelheid van 400 meter per minuut worden afgelegd. De drie best geklasseerden van elke landenéquipe van vier ruiters kwamen in aanmerking voor be rekening van den einduitslag. De beste prestatie van den dag wefd ver richt door luit. de Bruine met Emica, die in totaal vier fouten maakte en individueel uit blonk. Voor Nederland kwamen verder uit luit. Gre- ter met Trixie en luit. van Schaick met Santa Bella, die beiden met- acht fouten zich in den landenwedstrijd eveneens klasseerden. Als vierde ruiter sprong voor Nederland mee baron Sirtema van Grovestins met Godard. In totaal verkreeg Nederland dus twintig fouten. Als tweede eindigde de équipe van Ierland met de ruiters kapitein Corry met Red Hugh, kapitein Neylon met Kilmallock en kapitein Lewis met Glendallough. in totaal maakte de Iersche équipe 23 fouten. De Portugeesche equipe werd derde met 44 fouten. Daarop volg den Frankryk met 49 fouten en België met 52 fouten. Een springconcours om den Prix d'Arcade. waarbij alle ruiters direct achter elkaar met twee paarden moesten springen werd gewonnen door den Portugeeschen officier Beltrao met 0 fouten en een tijd van 2 min. 14 2/5 sec. Tweede was kapitein Durand (Frankrijk) even eens met 0 fouten en er- tijd van 2 min. 23 4/5 sec. Onze landgenoot luit. de Bruine werd met de paarden Arkansas en Gawein twaalfde. Het hoofdnummer, de vier met stuur man, van de Donderdag op het Noordzee kanaal gehouden studentenroeiwedstrijden, die door H. K. H. Prinses Juliana werden bijgewoond, werd gewonnen door Triton in den tyd van 12 min. 21 sec. met twee leng ten voorsprong op Nereus. Njord volgde op vijf lengten en vervolgens Aegir en Laga. De winnende ploeg bestond uit: J. I. v. d. Leeuw <bg) J. van Woerden, J. F. Chr. de Witt Puyt, L. C. Brandts (slag) en D. Wil- lebrand (stuurman) De krachtige Noordenwind is eigeniyk oor zaak geweest, dat de wedstrijden uit sportief oogpunt een mislukking zyn geworden, aange zien door den wind en de golven feiteiyk by ieder nummer van te voren vaststond, dat de ploeg, welke aan boei (Noordehjken oever) startte, de overwinning in de wacht zou slee pen. Onder deze omstandigheden speelden de tac tiek en de ervaring der stuurlieden een zeer bijzondere rol, maar ook de beste stuurlieden konden niet op tegen den wind en de golven, wanneer ze van een ongunstig boeinummer moesten vertrekken. Een uitzondering vormde de ongestuurde vier'van Nereus. Zonder te kort te doen aan de overwinnaars kan veilig gezegd worden, dat het onderlinge krachtsverschil door de zware handicap niet juist is weergegeven. In het geheel zyn acht nummers geroeid, waarvan zeven door studentenploegen. Een spe ciaal nummer was ingelascht voor achten der niet-aangesloten vereenigingen, n.l. de achten der beide burgerroeivereenigingen De Maas en De Amstel. Triton heeft drie nummers gewonnen, nX: de overnaadsche twee, de overnaadsche vier en de oude vier, het hoofdnummer, het eenige nummer dat over een baanlengte van 3000 me ter ging (voor de overige nummers was de baanlengte 2000 meter). Njord werd winnaar in de nummers jonge vier en jonge twee. Nereus behaalde de zege in de stuurmanlooze vier, terwyl de Koninklyke Roei- en Zeilver- eeniging De Maas de overwinning behaalde in het nummer „burgerachten". Evenals het vorige jaar werden de wedstry- den gehouden op de baan van Oost naar West. De finish was bp de Nauernasche vaart. Daar meerden verschillende particuliere jachten en speciaal voor bezoek aan de wedstryden ge charterde booten. Het viel op, dat een groot detachement rijkspolitie met verschillende boo ten aanwezig was, zoodat het vermoeden gewet tigd was, dat er iets byzonders op til zou zyn. En inderdaad: tegen twee uur arriveerde het zeiljacht Prinses Juliana van de Koninklyke Marine Jachtclub, aan boord waarvan zich H. K. H. Prinses Juliana bevond met enkele dames en heeren van haar gevolg. Dicht by dit jacht meerde het jacht Frida van den heer Crone, den voorzitter van de Koninklijke Zeil- en Roeivereeniging. Het bezoek van H. K. H. was tot het laatst geheim gehouden en het incog nito werd zoo streng in acht genomen, dat ook geen standaard haar aanwezigheid kon doen vermoeden. Met groote belangstelling volgde de Prinses de wedstryden. De met kransen omhangen leden der oude vier van Triton, de winnaars der gouden blik ken, roeiden een eere-rondje langs het jacht. Het was de eerste maal, dat H .K. H. door haar aanwezigheid heeft blijk gegeven van haar be langstelling voor de studentenroeiwedstryden. Door de moeilijkheden, welke de ploegen bij de opstelling aan den start ondervonden, was er toen het hoofdnummer, vierriemsgieken over een baanlengte van 3000 meter aan de beurt was, een vertraging ontstaan van een half uur. Nereus, dat de laatste jaren een zeer voorname rol in dit nummer had gespeeld, sedert 1931 wonnen de Amsterdamsche studenten de „oude vier" vier malen, was dit jaar sterk favoriet. Na de ongunstige uitgevallen loting, Nereus had boei 5 getrokken, waren de kansen van de lichte, maar zeer pittige Utrechtsche ploeg, die bovendien aan boei 1 kwam te liggen, zeer gestegen. Toen Triton, Aegir, Njord, Laga en Nereus in deze volgorde aan den start versche nen, leek het alsof de wind even iets was gaan liggen. Ook de zon scheen wat krachtiger. Nereus bleek het plan te hebben door een ontzettende spurt de baan te kruisen, maar Triton gaf goed partij. Beide ploegen gingen vrijwel gelijk op, waarby Nereus het door de on- voordeelige baan aflegde. Alle ploegen roeiden achter elkander in de eerste baan. De volgorde der ploegen was toen: Triton, Nereus, Njord, Aegir en Laga. Nereus zette er alles op, maar een geweldige spurt over de laatste 1500 meter gaf geen voor- deelen. De strijd was niet zoo fraai als men onder betere weersomstandigheden had mogen verwachten. De onderlinge verschillen waren te groot om dit hoofdnummer interessant te kun nen maken. Triton werd winnaar op twee leng ten, gevolgd door Nereus en op vijf lengten door Njord. Hierna kwamen Aegir en Laga. Het baantempo was 32 slagen per minuut. Groot was de vreugde in het Tritonkamp. Een paar enthousiasten wierpen zich te water om vooral de eersten te zijn om hun corps broeders te kunnen gelukwenschen. De overige Tritonsupporters begaven zich achter him mu ziek in optocht naar het vlot, waar de win naars hun kransen in ontvangst kwamen ne men. Zy kwamen daarvoor wel tot ver over hun enkels in het water te staan en van het vlot zelf was niet veel meer te zien, toen de Senatus Veteranorum den helden van dezen dag de met kleurige linten versierde lauwerkran sen omhing. De tijd van Triton was 12 min. 21 sec. Ter vergelijking zy vermeld, dat Nereus het vorig jaar, toen deze baan voor de eerste maal ge bruikt werd, er onder de toenmalige omstan digheden 11 min. 13 1/5 sec. over kon doen. De resultaten der overige nummers waren: Jonge Vier: 1. Njord, 8 min. 23 sec.; 2. Aegir (op twee lengten); 3. Triton; 4. Nereus (ver). De winnende ploeg van Njord bestond uit: C. J. F. Houwert (bg), B. Niks, W. K. Gunst, D. J. Koeleman (slag) en C. Cohen Tervaert (st.) Overnaadsche twee: 1. Triton, 10 min. 15 4/5 sec.; 2. Njord (vyf lengten), 3. Nereus (ver). Winnende ploeg van Triton: J. Krediet (bg), J. Th. Kingman en J. S. Cohen (St.) Stuurmanlooze vier: 1. Nereus. 8 min. 202/5 sec.; 2. Njord (vijf lengten); 3. Laga (ver). De winnende Nereus-ploeg bestond uit: A. C. v. d. Linden (bg.), W. Bais, De Boer en Hoorweg (slag). Jonge twee: 1. Njord, 9 min. 59 4/5 sec. met E. F. W. Michelsen (bg.), W M. Esser en J. P. van Suchtelen; 2. Triton (op drie lengten). Overnaadsche vier: 1. Triton, 8 min. 27 3/5 sec.; 2. Nereus (drie lengten); 3. Aegir (3Vi lengte); 4. Laga. Njord niet gestart. De Triton-vier bestond uit: K. Ottcn (bg), J. D. Jansen, G. Th. Bom, A. J. v. d. Bergh (sl.) en R. Planter (st.). Jonge acht: 1. Nereus, 7 min. 301/5 sec.; 2. Njord (anderhalve lengte); 3. Triton; 4. Aegir; 5. Laga 2 en 6. Laga 1. De winnende ploeg bestond uit: A. A. Scher- penhuysen (bg.), J. A. E. de Knocke van der Meulen, D. Mulder, H. J. Zeydner, C. E. v. <1. Ploeg, C. Brandt Corstius, C. J. Strick van Lin- schoten, J. A. Smit (slag) en P. Hallie. Burgerachten: 1. De Maas, 7 min. 25 2/5 sec 2. De Amstel. Het Utrechtsche stadion is Donderdagmiddag, ondanks het regenachtige weer, onder groote belangstelling op feestelijke wijze in gebruik genomen. De belangstelling van de zijde der autoriteiten en leidende figuren uit de sport wereld was zeer groot. De voorzitter van het N. O. C., mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye en de heeren Otto de Vries en Boeljon van den K. N. V. B. waren onder de aanwe zigen, terwijl verscheidene wethouders en vele raadsleden der gemeente Utrecht en vereeni- gingsbestuurders pp de eeretribune hadden plaats genomen. Nadat een vaandelgroet was gebracht door de deelnemers aan de gymnastiekdemonstraties vond de overdracht van het stadion plaats namens de gemeente Utrecht aan de Utrecht sche Stichting voor Lichamelijke Oefening door den burgemeester van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwyk. Hij wees daarbij op het groote belang van dit stadion, gelegen in het centrum des lands, met groote mogelijkheden en dat geschikt is voor de beoefening van zeer vele takken van sport. Namens het bestuur van de stichting, aan vaardde de heer D. Schuitemaker, hoofdcom missaris van politie te Utrecht, voorzitter der stichting, het in hare hoede gestelde stadion, waarby hy de hoop uitsprak, dat dit er met zijn omgeving van sportvelden toe by zal dragen, dat Utrecht op sportgebied de plaats innemen zal, die de vierde plaats des lands in dit opzicht behoort in te nemen. De voorzitter van het N. O. C., Baron Schimmelpenninck van der Oye, gaf uiting aan de vreugde, die vanzelfsprekend in de sport wereld heerscht over het tot stand komen van dit stadion, waarmede een inrichting in ge bruik is genomen, die aan de hoogste eischen voldoet. Daarna werden gymnastiekdemonstraties, athletiekwedstrijden en wielerwedstrijden ge houden, terwijl ook oude typen rijwielen werden voorgereden. De gymnastiekdemonstraties be stonden uit K. N. G. V.-oefeningen, onder lei ding van den heer van den Bergh. door leden van een twintigtal vereenigingen uit Utrecht en omgeving. Bij de athletieknummers werd een Neder- landsch record gevestigd door De Bruyn van Olympia, die bij het discuswerpen een worp maakte van 48.90 meter. Verschillende tech nische redenen zyn echter oorzaak, dat dit record niet erkend zal kunnen worden. Het blijft dus op 46.14 meter staan. De uitslagen der athletiekwedstrijden waren: 100 yards hardloopen heeren: 1 Baumgarten (Trekvogels) 10.2 sec.; 2 Eikema (G. A C.) 10.4 sec.; 3 Driesen (A. V. V.) 10.5 sec. Discuswerpen dames: 1 mej. Palm (U. D. A.) 32.85 M.; 2 mej. Niessink (A. V. A) 32.80 M.; 3 mej. Pels (A. D. A.) 32.45 M. Discuswerpen heeren: 1 De Bruyn (Olympia) 48.90 M.; 2 De Bruin (Hellas) 33.725 M. 800 meter hardloopen heeren: 1 Bouman (A. A. C.) 2 min. 2.9 sec.; 2 Petit (A. V. O. N.) 2 min. 3.8 sec.; 3 Tackema (Haarlem) 2 min. 8.4 sec.; 4 Buehrman (A. A V.) 2 min. 8.4 sec.; 5 De Groot (Trekvogels) 2 min. 9 6 sec. Speerwerpen heeren: 1 Lutkeveld (A. A C.) 58.58 M.; 2 Wolthers (U. V. V.) 53.19 M. 100 yards hardloopen dames: 1 mej. de Vries (A D. A.) 11.7 sec.; 2 mej. Koen (A. D. A.) 11.7 sec.; 3 mej. ter Braake (A. D. A) 119 sec. Olympische estafette: 1 Trekvogels (Den Haag), 3 min. 49.9 sec.; 2 A. A C. (Amsterdam), 3 min. 51.5 sec; 3 Haarlem. 3 min. 58.1 sec.; 4 A. A. V. (Amersfoort) 3 min. 58.1 sec. De wielerwedstryden hadden het volgende ve: loop- Afval wedstrijd voor amateurs: 1. J. West- broek, Utrecht 9 m. 8 sec. 2. J. van Kouen, Utrecht. 3. Ch. Pistorius, Utrecht. 4. G. van Riet, Utrecht. 5. J. Lauwerse, Utrecht. 6. J. de Heus, Utrecht. 10 K M achter motoren: 1. K. Alkema (Wiers- ma) 10 m. 50 3/5 sec. 2. B. Domhof (Slesker) -orde. 3 K. Valk (Bustraan) 1 ronde en 25 M 4. A de Graaf «Sterke) 1 ronde en 50 M. De voetbalwedstrijd tusschen Sparta en ADO werd met 32 door Sparta gewonnen. De zwembond voor Rotterdam en omstreken organiseert op Zondag 24 Mei as. in het Ooste lijk zwembad te Rotterdam nationale zwemwed strijden, waaraan zal worden deelgenomen door alle Olympische candidaten. De groote gebeurtenis van den middag wordt gevormd door het nummer 4 maal 100 meter vrije slag estafette dames, waarbij de nationale dames-estafetteploeg een wereldrecordpoging on derneemt. Dit record staat momenteel op naam van Nederland met een tyd van 4 min. 339 sec. Zooals de zaak thans staat, is de kans heel groot, dat het verbeterd zal worden. In ieder geval zullen Willy den Ouden, Rie Mastenbroek en Tine Wagner meezwemmen. Voor de vierde plaats in de estafetteploeg komen Jopie Selbach en Annie Timmermans in aan merking. Vermoedelijk zal Jopie Selbach in de ploeg worden opgenomen, hoewel een definitieve beslissing hieromtrent nog niet is genomen. Vj

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9