S TA D S N I E U W S „MONA" ANTHRACIET MONA"-ANTHRACIET „MONA"-ANTHRACIET Sparrenheuvel KRUL n.v. - OVERVEEN, KRUL N.v. - O V E R VE E N, Haarlem, 25 Mei FILMAVOND IN „DOMI" MAANDAG 25 MEI 1936 Bloemendaals uitbreidingsplan en de plaats voor een nieuwe R.K. kerk De bedoeling van een nalatenschap Bezwaren Kerkbouw DE VERBREEDING VAN DE RAAKS Hoekhuis öud egracht wordt tot op de helft der breedte gesloopt I VOOR DE STILLE ARMEN Uitbreidingsplan Haarlemmerliede Orgelconcert STRAATNAMEN TE BLOEMEN DAAL Genoemd naar Joan Maurits van Nassau VOORJAARSCHE TRUC Autobotsing te Heemstede COMITÉ „KATHOLIEK OVERVEEN" Filmavond in „Domi" HET TAXIBEDRIJF IN BLOEMENDAAL Practische bezwaren tegen regeling DE WERKLOOSHEID Het stijgende verschil met 1935 daalt WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN De Prins Hendriklaan te Overveen Pandpoort, Koningstraat Aanbestedingen De Padvinders jamboree Officieele ontvangsten ten stadhuize Personalia BURGERLIJKE STAND KUNST VAN HEDEN OPERETTE-UITVOERING Door de Graal in de Leonarduszaal MUZIEKSCHOOL TOONKUNST Muzikale kindermiddag AFM. 30/50m.m. 1.S5 per H.L. AFM. 20/30 m.m. 2.per H.L. MAAR OOK NOOIT ANDERE PRINSES JULIANA NAAR DE ZAANSTREEK Ter opening van de Julianabrug DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND Haarl. R.K. Damgenootschap AGENDA Bioscopen 26 Mei Bioscopen J w - - rf - - - - - - - - - R.K. Dam- en Schaakclub St. Bavo WANDELSPORT H.W.S.V. Jan Passtoors - - - Bondskampioenschappen WIELRENNEN Om den Kaveeweeprijs VOETBAL D.H.V.B.-uitsIagen RIJKSVISCHAFSLAG De Bloemendaalsche Raad heeft in zijn April- vergadering voorloopig vastgesteld een partieele herziening van het uitbreidingsplan voor de ge meente, met betrekking tot de gronden, omgeven door den Bloemendaalscheweg, de Korte Klever- laan, den Verbindingsweg en de achterzijde van aan dien weg gelegen perceelen, de Ing. Bis- .pincklaan en de achterzijde van aan dien weg gelegen perceelen, de Dr. D. Bakkerlaan en de achterzijde van aan dien weg gelegen perceelen. Recht tegenover den ingang van het nieuw gebouwde P.E.N.-gebouw is een breede weg ge projecteerd. Het oude administratiegebouw van het elec- triciteitsbedrijf zal geheel gesloopt worden en ge deeltelijk zullen daarvoor eenige blokjes huizen in de plaats komen. Huize „Sparrenheuvel" zou voorloopig kunnen blijven staan. De heer J. W. G. Lasance heeft op 20 Mei ji. een bezwaarschrift tegen dit besluit ingediend. Daarin wordt aangevoerd, dat er nooit sprake kan zijn van zulk een bebouwing en straten plan op het terrein van de buitenplaats „Spar renheuvel", daar de Stichting de nalatenschap heeft aanvaard met de bepaling, dat het geheele bezit voor godsdienstige of liefdadige doelein den wordt gebruikt. B. en W. van Bloemendaal overwegen echter, dat een dergelijke bepaling als in het bezwaar schrift genoemd bij het aanvaarden van een na latenschap de overheid niet behoeft te weerhou den een plan van uitbreiding, mede omvattende de gronden, behcorende tot bedoelde nalaten schap, vast te stellen. Oorspronkelijk waren de gronden, zoo kunnen wij hier nog aan toevoegen, bestemd voor den bouw van een R.K. kerk. Het blijkt echter, dat men zeer terecht geWacht heeft met &et ontwer pen van zulk een kerk daar ter plaatse', want de bebouwing van Haarlem-Noord en Bloemenflaal naderen elkaar zoo dicht, dat overwogen wordt of wellicht een nieuwe parochie tusschen de parochies te Overveen, Bloemendaal en Haar lem-Noord zal moeten gesticht worden of hoe dan ook, de grenzen tusschen de bestaande pa rochies zullen getrokken moeten worflen. Een plaats voor een nieuwe kerk is dus maar zoo niet vast te stellen, ook al had men vroeger reeds zulk een plaats op het oog gehad. *Naar wij vernemen zal binnen zeer korten tijd begonnen worden met het gedeeltelijk sloopen van het oude gebouw van den Burger lijken Stand, op den hoek van de Ged. Oude gracht en de Raaks. Men weet. dat de verbreeding van de Raaks al zeer lang in de pen is, omdat de hoek Oudegracht (postkantoor, Maandagmarkt, door gaand verkeer Overveen) een zfer gevaarlijk kruispunt is. De totale verbreeding kon echter nog niet worden uitgevoerd, omdat nog steeds een perceel onteigend moet worden. Wachten is nu echter niet meer mogelijk, zoodat de slooper vast begint met het afbreken van de helft van het hoekhuis. Het achterste gedeelte bljjft staan en zal worden ingericht voor stem pellokaal. Het lokaal, dat thans aan de Ged. Oude gracht bij <jp Kleine Houtstraat is ingericht, moet n.l. spoedig ontruimd worden, omdat ter plaatse met den bouw van de brandweer kazerne begonnen dient te worden. De volgen de maand hoopt men een en ander reeds gereed te hebben. Ingekomen Bloeimaand f 1. Kleine Jan 0.50 Wij hopen, zoo schrijft de Commissie v. Stille Armen, terwijl zij ons bovenstaande opgave van ingekomen giften doet, wij hopen, dat „Kleine Jan" volop zal profiteeren van „Bloeimaand," de zon in zijn leven zal hebben en voorspoedig zal opgroeien tot een man. Wij hopen ook dat zijn financieele capaciteit in gelijke mate zal vooruit gaan, zoodat hij later met een manne lijke gift onze Armen zal willen indachtig zijn en steunen. Dat hij bewaard moge blijven voor al die moeilijkheden, waaronder nu zooveel „groote kinderen" en hun ouders gebukt gaan en die hun leven door gebrek aan werk en vooruitzichten, zelfs in een zonnige bloeimaand, zoo somber, zoo weinig hoopvol, toch nog zoo aonlóós doen zijn. Hoe gelukkig zijn toch zjj die thans het leven van den zonnlgen kant kunnen bezien. Waar deer het en weet als .Kleine Jan" iets te mis sen voor de Stille Armen, waarvan er zoo velen het leven verduisterd zien door dreigende wol ken waar het door hen zoo lang al verhoopte zonnetje maar niet door wil breken. Giften worden gaarne in ontvangst genomen aan het Bureau onzer courant en bij de heeren der Commissie waarvan Penningmeester is P. J. Buse, Gasthuissingel 64, Postrekening 13543. Het Technisch Adviesbureau der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten heeft een uit breidingsplan ontworpen voor het gedeelte der gemeente Haarlemmerliede en Spaamwoude, gelegen nabij het Liewegje. Het plan beslaat een oppervlakte van ongeveer 50 H.A. en wordt aan de Noordzijde ingesloten door den Rijks weg HaarlemAmsterdam, aan de West- en Zuidzijde door ter plaatse ontworpen provin ciale wegen en aan de Oostzijde door de Liede. Hoewel niet in aansluiting er mede ontwor pen, grenst het plan ten westen aan het on langs door het gemeentebestuur van Haarlem vastgestelde uitbreidingsplan „Haarlem Zuid- Oost". Het is ontworpen in een zeer aantrekkelijk gedeelte der gemeente, ml. in de nabijheid van de mooie Buitenliede, doch op een zoodanige wijze, dat het typische landschapsbeeld niet verloren gaat. Bij het ontvyerpen heeft de bedoeling voor gezeten in dit gedeelte der gemeente de be- noodigde terreinen aan te wijzen in hoofdzaak voor middenstandswoningen. Alle wegen in het plan zijn aangesloten, eenerzijds aan den Rijksweg HaarlemAm sterdam, anderzijds aan den Noord-Zuid ge- projecteerden provincialen weg. In het centrum van het plan is de gelegen heid geboden voor het oprichten van winkels. Het programma van de Orgelbespeling in de Grocte of St. Bavokerk te Haarlem, op Dins dag 26 Mei 's avonds van 8.159.15 uur, door den heer George Robert vermeldt: 1. Variaties „mein junges Leben hat ein End", J. P. Sweelinck; 2. Passacaglia, D. Buxtehude; 3. Pastorale, J. S. Bach; 4. Larghetto, G. P. Handel; 5. Lamentation, A. Guilmant; 6. Suite gotique, B. Boëllmann; Introduction Choral; Menuet; Prière Toccata. B. en W. van Bloemendaal stellen den Raad voor het Binnenpad te laten vervallen, met uit zondering van het gedeelte van het z.g. „Laan tje van Gehrels" af tot den Bloemendaalsche- weg. Voorts stellen zij voor op voorstel van den burgemeester, de volgende straatnamen te geven Cearalaan (waarvan de Westelijke strook voor heen Binnenpad was geheeten) van de Juliana- laan in Noordelijke richting nog doodloopende; Joan Mauritsplein, aan de Zuidzijde aanslui tende (Oost- en Westwaarts) aan de Recifelaan en in Noordelijke richting nog doodloopende; Mauricialaan(parallel met de Julianalaan) van de Cearalaan tot de Vrijburglaan; Pemamboeklaan, van de Mauricelaan in Noor delijke richting nog doodloopende; Recifelaan, van de Pemamboeklaan tot het Joan Mauritsplein en verder van het Joan Mau ritsplein tot de Rio Grandelaan; Rio Grandelaan, van de Mauricialaan in Noor delijke richting nog doodloopende» Vrijburglaan (parallel met de Willem de Zwij gerlaan) van de Julianalaan in Noordelijke rich ting nog doodloopende. Bij een bewoonster van de Duvenvoordestraat vervoegde zich Zaterdagmorgen een (man, die voorgaf kweeker te zijn. Hij bood aan de plan ten van de dame in te spuiten met een ge heimzinnig vocht, dat hij in een fleschje bij zich had. De planten zouden veel duurzamer tot bloei geraken en de behandeling zou niet meer kosten dan 10.De man spiegelde een en ander zoo mooi voor, dat de dame betaalde en den „kweeker" uitnoodigde haar planten met zijn wondervocht te behandelen. Toen de man was heengegaan, bleek echter, dat hij de planten met een waardelooze stof had inge spoten, oftewel, dat de jufrouw zich bij den neus had laten nemen. Ook vroeger zijn bij de politie reeds gelijke klachten binnengekomen en al meerdere malen is er in de krant tegen de practijken van dezen „kweeker" gewaarschuwd. Welke waarschuwing wij bij deze gelegenheid ten gerieve van onze lezers gaarne herhalen. Hedenmorgen om half acht had op het kruis punt HeerenwegLaan van Rozenburg een vrij ernstige botsing plaats tusschen twee luxe auto's. Vanuit de richting Bennebroek reed een auto, terwijl ook een auto vanuit de Laan van Rozenburg naderde. Daar de bestuurder van den laatsten auto geen voorrang ver leende, botste hij met dien op den Heeren weg. Beide auto's kwamen zwaar beschadigd aan den kant van den Heerenweg tot stilstand, N.V. VAN SLOOTEN - LEEUWARDEN doch wonder boven wonder kregen de bestuur ders geen ernstig letsel. De politie stelt een onderzoek in. Het comité „Katholiek Overveen" heeft voor Woensdagavond 27 Mei in gebouw „Domi" te Overveen een filmvoorstelling georganiseerd, die in dubbel opzicht zeer aanbevelenswaardig is. Op de eerste plaats is er een positieve propa ganda voor de goede film en op de tweede plaats is er een programma samengesteld, dat klinkt als een klok en dat niet onderdoet voor welk programma van „officieele" bioscopen ook. Behalve een interessant journaal, en een aar dige teekenfilm, alsmede een film getiteld „Dorpsjeugd", wordt een hoofdfilm vertoond „Mijn Leopold" genaamd, welke reeds met veel succes in een der groote theaters in Haarlem heeft gedraaid en alleszins het zien waard is. In het geheel dus een prachtavond amusant en genotvol voor volwassenen tegen den laagst- mogelijken prijs. Wij kunnen dus ieder ten zeerste aanraden deze geluidsfilmvoorstelling bij te wonen. Moge zij slagen! Kaarten zijn alleen in voorverkoop verkrijg baar aan het gebouw Domi, Cs morgens van 912 en 's avonds na 7 uur) bij de firma J. T. F. Voorwalt, Bloemendaalscheweg 277 (Tel. 16912) en bij het secretariaat van Comité „Katholiek Overveen", Rollandslaan 27 (Tel. 17196). In hun prae-advies op het door den Ned. Bond van Luxe Verhuur- en Taxi-ondernemers aan den gemeenteraad van Bloemendaal gericht adres, waarin verzocht werd om het huurauto- en taxibedrijf bij verordening te regelen, deelen B. dn W. mede, dat bij de 31 in deze gemeente gevestigde ondernemers van een luxe verhuur- en/of taxibedrijf, in totaal beschikkende over 61 wagens, mondeling navraag is gedaan om trent het standpunt tegenover het adres van den N. B. L. T. O., welke bond alhier slechts 5 leden telt. Dit onderzoek wees uit, dat 24 hunner (met 43 auto's) tegen, en 7 (met 18 auto's) vóór de be oogde regeling zijn. Hieruit blijkt, dat het aan tal voorstanders voor het meerendeel wordt ge vormd door enkele der grootere ondernemers. Van de 31 ondernemers rijden 29 hoofdzakelijk zelf hun wagens, terwijl 2 deze laten besturen door chauffeurs. Voorts is gebleken, dat 10 hunner niet de be schikking hebben over een behoorlijke garage. Volgens de door adressant beoogde regeling zou am hen geen vergunning kunnen worden ver leend; dit zou beteekeen, dat deze ondernemers (met 17 wagens) en de 6 bij hen in dienst zijn de chauffeurs hun beroep niet meer zouden kunnen uitoefenen. Daar ook anderszijds bezwaren tegen de ge noemde voorwaarden bestaan en de voorgestel de verordening bij de betrokkenen zelf gerin gen bijval ondervindt, adviseeren B. en W. af wijzend op het adres te beschikken. Voorts komt het B. en W. wenschelijk voor over te gaan tot het maken van bepalingen, die voorkomen, dat de voorwaarden, waaronder vergunning wordt verleend tot het innemen van een taxistaan plaats, worden ontdoken door het innemen van een standplaats op particulier terrein of in ga rages. Verleden week bedroeg het aantal werk- loozen in Haarlem totaal 6040. In dezelfde week van 1935 was dit aantal 5325. Er is dus een stijging, maar men moet de zaak van een andere zijde bekijken. Het verschil tusschen dit jaar en het vorige jaar bedroeg eenige maanden geleden nog ongeveer 1000 meer voor 1936 en dit is nu teruggeloopen tot 715. Relatief genomen is er dus winst! Hier staat de seizoendaling in ieder geval buiten. B. en W. van Bloemendaal stellen voor tot openbaren weg te verklaren het nieuwe wegge deelte in het verlengde van de Prins Hendrik laan, dat parallel loopt met de spoorbaan Over veenHaarlem, te rekenen van 1y? meter ten Oosten van de eigendomsgrens der gronden (tennisbaan) van de N. V. Wimbledon Tennis park tot daar waar het nieuwe gedeelte met een bocht uitmondt op de reeds lang bestaande en voor den openbaren dienst bestemde Prins Hen driklaan. De Lente is gekomen, de winter is voorbij, Zoo zetten wij thans koü en stooken langen tijd op zij. Maakt gij onze oudjes en armen warm met uw gaven en goed, Tot onze wereld wteer behoorlijk loopt zooals het moet. Postgiro 212793, telefoon 11855 of 15445. De directeur van het gemeentelijk woning bedrijf heeft aanbesteed: het verrichten van verf werken aan gemeente woningen. Ingekomen waren 6 biljett'en. Laagste inschrijvers J. J. E. Monee te Haarlem voor 1100, gevolgd door A. Breed te Heerhugowhard voor 1212. In de voormalige infanterie-kazeme aan den Koudenhorn is aanbesteed: 1. Een verving van militaire gebouwen en werken te Den Helder. Raming 2300. 2. Een verving van militaire gebouwen en werken van Uitgeest tot Velsen en bij IJmui- den. Raming 1150. 3. Een verving van militaire gebouwen en werken te Har riem. Raming 2010. 4. Een verving van militaire gebouwen en werken ten Oosten van Haarlem en in den Haarlemmermeerpolder. Raming 1150. Laagste inschrijver voor no. 1 was A. J. de Pauw te IJmuiden voor 1875; voor no. 2 even eens A. J. Pauw te IJmuiden voor 890; voor no. 3 J. G. Vermaat te Kamerik voor 1589 en voor no. 4 J. v. d. Hamme te Schiedam voor 939. Door architect B. Ooms te Haarlem is Maan dag in hotel „De Leeuwerik" aanbesteed: Het sloopen van een bestaand winkelhuis en het bouwen van 2 winkelhuizen met garage, maga zijn enz. op een terrein aan de Zijlstraat 41, hoek Vogelkoopstèeg te Haarlem. Ingekomen waren 18 biljetten. Laagste in- schrijfster.de firma Gebr. Sanders te Haarlem voor 13750. Raming 15500. Tevens is door architect B. Ooms aanbe steed: het verbouwen van perceel Zijlstraat 43 te Haarlem. Ingekomen waren 16 biljetten. Laagste inschrijver was A. G. J. Houtkamp te Haarlem voor 1460. Bij den Gemeenteraad van Bloemendaal is ingekomen een mededeeling van het Bestuur van de Stichting „Wereld Jamboree 1937 Bloemen daal-Vogelenzang" dat de voorwaarden tot het garant zijn in het nadeelig saldo der Wereld jamboree 1937 vervat in de raadsbesluiten van 17 October 1935 en van 14 November 1935 wor den aanvaard. B. en W. zullen officieel ten Stadhuize ont vangen: op Vrijdag 29 Mei 1936 des middags om 12 uur het Bestuur van den Bond van dde Ver- eenigingen van Afgestuddeerden van de Mid delbare Technische Scholen in Nederland en de deelnemers aan het door dezen Bond alhier te houden congres; op Zaterdag 6 Juni 1936 des voormiddags om 11 uur het Bestuu rder Algemeene Vereeniging van Mederlandsche Reserve-Officieren en de deelnemers aan de door deze Vereeniging alhier te houden jaarvergadering. Voor het assistents-diploma voor bibliotheca ris slaagde mej. S. Boks; voor het 1ste gedeelte van dit examen slaagden de dames: A. Nugteren, C. Wilson en T. Pot. Hiermee zijn alle vier exa- mencandidadten, die in opleiding zijn bij de Stads Bibliotheek, geslaagd. Geboren: 21 Mei: z. van C. M. Kroesvan den Velde; 22 Mei: z. van J. H. KoekGroeneveld; d. van A. Broekmeijer—Bas; d. van H. C. M. de VriesHondeman; d. van C. S. Nijenhuis— Greeff; d. van G. M. WortelboerKoops; 23 Mei: z. van C. E. VinkKrijgsman; d. van A. C. RoestVendrik; z, van A. M. Schrama Eichmann; z van G. van OrdenGrotenhuis; 24 Mei: d. van M. J. MazeeDeinum; d. van A. W. E. OvertoomRamler; z. van M. J. J. Hagen de Fouw; d. van G. J. Buijs—Haas; z. van M. J. A. KorstjensBijlmer; 25 Mei: d. van J. M. SchoenStegeman. Overleden: 22 Mei: J. M, Koenekoop, 17 j., Olivierstraat; 23 Mei: F. W. Tegeler, 74 j., Nieu we Groenmarkt; R. Hardenberg, 71 j., Konin ginneweg; J. A. van der LindeHollander, 71 j., Bamtamstraat; J. W. Denkers, 66 j., Hazepaters- laan; 24 Mei: M. J. J. Geijsen, 64 j„ Rijksstraat weg; C. N. Zuidwijck, 80 j. M. van Heemskerk straat. Vol verwachting zullen ongetwijfeld de zeer velen ouders zoowel als kinderen die Zon dagavond de met Graalvlaggen versierde Leonar duszaal aan de Westergracht geheel vulden, zijn opgekomen om te zien en te hooren wat de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie „De Graal" in de St. Bavo-, St. Antonius- en Allerh. Hart-parochie hun zou bieden. En alle omstandigheden, waaronder de uitvoering plaats had, in aanmerking genomen, zullen zij zeker niet in hun verwachtingen zijn teleurgesteld. In tegendeel! De aardige operette, waarvoor de fa- meuse sprookjesverteller Hans Andersen zijn scheppend vernuft leende, is met veel fantasie geschreven, hoewel de uitvoering ook wel de noodige fantasie van de toeschouwers vroeg! Want de Graal moest roeien met de riemen, die ze had woekeren met de ruimte b. v., die wel heel wat hoofdbrekens zal gekost heb ben! en wist de operette nog leuk en char mant te ensceneeren en costumeeren, al had hier en daar een kleinigheid, b. v. witte inplaats van bruine lakens voor décor in het paleis van de Ijskoningin, het effect op eenvoudige doch doeltreffende wijze kunnen verhoogen. Ook de actie (handeling) had soms wat grooter kunnen zijn. Uit alles bleek echter dat de opvoering met zorg was voorbereid en ze verliep dan ook zeer vlot en goed. Er was blijkbaar duchtig gerepeteerd. De uit slag loonde dan ook de moeite, want er werd nu en dan zeer goed, frisch en maatvast gezongen, vooral rekening houdend met het feit, dat de optredenden voor het eerst op de planken ston den. Het is nu eenmaal gemakkelijker naar een uitvoering te kijken dan er een te organiseeren Ofschoon uiteraard een gedetailleerde bespre king van de operette achterwege latend, moeten wii een uitzondering maken voor de vertolkster van de Gerda-rol, de levendige kabouters en de vier winden alsmede de vier meisjes, die in het eerste bedrijf de verdwijning van den jongen kwamen berichten. Haaf, evenals aan de rake pianistische illustratie, een speciaal woord van lof! De aanwezigen hebben zich uitstekend ver maakt en dit ook ruimschoots getoond. De verwachting van de leidster, mej. v. Noord, uitgesproken in haar openingswoord, dat n.l. deze avond de sympathie voor De Graal moge wekken, eventueel vermeeiyleren, zal dus ook wel in vervulling gegaan zijn. Immers woorden wekken, doch daden, zooals deze prachtig ge slaagde uitvoering, trekken! K. Deze derde uitvoering door leeraren (essen) der Toonkunst-Muziekschool aan de Nieuwe Gracht was 'n zeer bijzondere. De dames leera- ressen Bets Bekkers (zang) en Marg. Korteweg (piano) zouden des middags een soort kinderma- tinée geven, voornamelijk bestemd voor jeugdige kinderen van vijf tot tien jaar. En de groote zaal van de muziekschool leek bijna te klein om alle kleine en grootere belangstellenden te bevat ten. Nadat directeur A. de Vogel beide dames met een kort woord bij de aanwezigen had ingeleid, kregen we, of, als we 't zoo mogen zeggen, kre gen de kleinen een drietal allercharmantste piano-stukjes te hooren voor vier handen, tel kens ingeleid door een korte, verduidelijkende toelichting van mej. Bekkers. Dezelfde zong dan, begeleid door mej. Korteweg, een viertal kinder liedjes van Hörchner, G. v. Vladeracken en Anke Zijp, een keuze, welke voorzeker zeer te loven is, omdat deze composities zoo uitstekend op het kinderlijke zijn ingesteld, zonder nochtans tot de muzikaal minderwaardige werken te behoo- ren. De kleinen luisterden dan ook met groote aandacht naar de avonturen van Keesje en het Meesje, van 't mooie Hagedisje, dat zich niet wilde laten vangen, naar het liedje van het Haantje van den toren en het guitige „Gefopt", alle door mej. Bekkers zoo aardig1 en geestig voorgedra gen. Doch vooral de muzikaal met composities van diverse kindercomponisten geïllustreerde lotge vallen van de beide grootestadskinderen op de boerderij, door mej. Bekkers, van wie ook de woorden waren, met veel levendigheid verteld. Dan demonstreerde mejuffrouw Korteweg aan de piano hoe verschillende levensuitingen muzi kaal kunnen worden geïnterpreteerd, door het spelen van een aantal karakterstukjes. Daarna werden er muzikale raadseltjes opge geven en het bleek al heel spoedig, hoe aan trekkelijk men op deze manier het muziekon derwijs weet te maken, zoodat ook bij de aller kleinsten onmiddellijk de namen der noten en dezer plaats op de notenbalken in het geheugen worden geprent. Na een korte pauze, waarin het jonge volkje even zijn bewegingslust mocht botvieren en door de dames van het bestuur op lekkers werd ge- tracteerd, vertelde juffrouw Bekkers nog een al leraardigst sprookje van Vier Kikkertjes, die voor een liefdadig doel een muzikale rondreis gingen maken, op woorden van Sarah van Wijck en muziek van Anna Wins. De middag werd besloten zooals hij begonnen was met de uitvoering door beide leeraressen van een viertal zeer mooie quatre-mains van Sonbeyran, Ingelbrecht en Röntgen. Er bleek ons dezen middag weer eens op nieuw, over welke uitstekende talenten beide da mes beschikken om het jonge volkje al spelende en vertellende de eerste fijne muzikale ontwik keling bij te brengen, welke zulk een prachtigen grondslag vormt voor latere studie. Een moei lijke en specialen aanleg vereischende taak, welke evenwel bij de dames Bekkers en Korte weg ongetwijfeld in de beste handen is. J. S. DE BESTE, ZOOWEL VOOR DE MEEST LUXE HAARD, OF HET GEWOONSTE POTKACHELTJE LEVERT AL MEER DAN 40 JAREN PRIMA BRANDSTOFFEN. DOOR HARE JARENLANGE ERVARING IN DE KOLENBRANCHE KENT ZIJ ELKE SOORT ANTHRACIET, WEET DE KWALITEIT HIERVAN TE BEOORDEELEN EN DE WAARDE TE BEPALEN TELEFOON 23517 BEVEELT U AAN BELGISCHE KWALITEIT DEZE BEVAT ALLE EIGENSCHAPPEN DIE EEN GOEDE ANTHRACIET KENMERKEN, N.L. LANGZAME VERBRANDING, HOOGE CALORISCHE WAARDE, GERING ASCHGEHALTE, NOOIT SLAKKEN EN LAST NOT LEAST: DE LAGE PRIJS FRANCO BERGPLAATS INCL. OMZETBEL. LAAT NU VOOR DEZE LAAGSTE VOORJAARSPRIJZEN UW BERGPLAATS VULLEN MET COMITÉ „KATHOLIEK OVERVEEN" BEZOEKT VOORAL WOENSDAGAVOND 27 MEI, 8.15 uur, den Zandvoorterpad, Overveen. Schitt. program met Hoofdfilm „Mijn Leopold"(Geluidsfilm) Entrée slechts 35 cent, alles inbegrepen. Op de tot H. K. H. Prinses Juliana gericht verzoek, de naar haar genoemde, nieuw ge bouwde brug over de Zaan in de provinciale verkeersroute HaarlemPuremerend, te Zaan dijkZaandam, officieel te willen openen, heeft de Prinses bericht, dat zij in beginsel daartoe gaarne bereid is en wel op Donderdag 2 Juli a.s. Voor de onderlinge competitie werden de vol gende partijen gespeeld; lste klasse: J. BosseM. Herben 02. J. LucasJ. Bosse 20. Th. BandsmaC. Heesakkers, afgebr. 2e klasse: T. van WortG. Kraak 02; E. Bourgonje T. van Wort 20; W. van WortE. Bourgonje 0—2; G. Kraak—W. van Wort 1—1; E. Bour gonjeA. van Rossum 11; W. van WortA. van Rossum 02; T. van WortW. van Wort 2—0. Van de tweede klasse is de stand als volgt: Gebouw „St. Bavo" Ziekenfonds „Zieken zorg", 8 uur Haarlems Zanggenot, 8 uur Best. Winterhulp, 8 uur R.K. Bevolkingsbu reau, 8 uur. Gem. Concertgebouw: Propaganda-vergadering Ned. Beweging „Eenheid door democratie". Frans Halstheater „De man met de was senbeelden", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Sanders of the Ri ver", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace „Plankenkoorts", 2.30, 1 en 9.15 uur. Luxor-theater „It happened one night", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": St. Caecilia, 8 uur; Best. „Onderling Belang", 8 uur; Gecombineerde be sturen schilders; 8 uur; Rechtskundig bureau, 8 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelconcert, kwart over 8kwart over 9. Rembrandt-theater: „Sanders of the River", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: „Plankenkoorts", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „One night of love", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Ik was een spion", 2.30, 7 en 9.15 uur. E. Bourgonje 5 3 2 8 A. van Rossum 3 2 1 5 T. van Wart 6 2 4 4 G. Kraak 3 1 2 4 W. van Wart 6 1 1 4 3 F. van Rossum 1 2 P. Meintjes 3 1 2 2. W. van Putten 3 1 2 2 A. Herben De topscoreprijzen werden cüA jaar behaald als volgt; fÊJ le klasse: G. Elzing met 18"punten uit 12 par tijen. 2e klasseC. Leenders met 21 punten uit 14 partijen. Verder deelt het bestuur ons mede dat de gongwedstrijd een week is uitgesteld en dus plaats vindt op 2 Juni a.s. Voor de clubkampioenschappen werden de vol gende uitslagen verkregen: lste klasse: J. v. d. ZwanJ. Drayer 02; A. Masteling B. Stevens 02; J. WarmerdamB. Stevens 0 2; J. WarmerdamA. Masteling 02; J. Drayer J. Weyers 11; B. StevensJ. Weyers 20; B. StevensL. v. d. Voort 11; J. StevensJ. Drayer 0—2; J. WarmerdamJ. Weyers 20; J. DrayerJ. Warmerdam 20. De stand is thans als volgt: B. H. Stevens 5 4 1-9 J. Drayer 6 3 2 1 8 L. v. d. Voort 5-5-5 J. Weyers 5 2 12 5 J. Warmerdam 6 2 13 5 A. Masteling 6 12 3 4 J. v. d. Zwan 3-212 J. Stevens 4 1-32 Uitslagen 2e klasse: J. MeyerG. Hesselman 20; S. Diependaal J. Meyer 20; F. BroekmanL. Booms 11; J. WullemsC. Prins 02; J. MeyerP. Warmer dam 02; L. BoomsP. Warmerdam 20. Bovengenoemde Vereeniging heeft Zondag j.l. deelgenomen met een groep aan den 30 K.M.- marsch der N.U.W., uitgeschreven door de Cen trale Regelingscommissie en georganiseerd door de W.S.V. .Amsterdam". Door allen werd de marsch in goede conditie zonder uitvallers volbracht. Iedere deelnemer ontving de hiervoor beschikbaar gestelde be looning, terwijl aan de Vereeniging een groeps- prijs ten deel viel. Zondag a.s. wordt er met een groep wederom deelgenomen aan den 35 K.M.-marsch in Hil versum van de W.S.V. ,,'t Zal wel gaan." J. Wullems C. Prins G. Hesselman P. Warmerdam S. v. d. Eem J. Meyer W. v. d. Peil L. Booms S. Diependaal F. Broekman 5 2 2 12 5 1 11 5 1 1 11 4 1 1 9 2 1 6 5 2 3 4 2 4 4 1 2 4 4 2 6 4 1 1 3 3 Bovengenoemde wedstrijden worden Dinsdag avond a.s. voortgezet in het clubgebouw var H.R.K.D., Café Bos, Soendaplein. Het programma luidt als volgt: le klasse: J. LucasB. v. d. Kroft. P. HollenbergH. de Reus. J. DrayerL. Turk. 2e klasse: G.HesselmanJ. Bosse. W. HubbersC. Prins. J. WullemsJ. Mooiekind. Zondag hield de A.S.C. de Germaan een open peleton-rit voor A en B-teams resp. 120 en 80 K.M. om den Kaveewee-prijs. Er werd door 28 teams ingeschreven. Bij de amateurs startten 12 teams en bij de nieuwe lingen 15 teams. Deze wedstrijd was een voorwedstrijd voor het clubkampioenschap van Nederland. De resultaten waren: Nieuwelingen: 1 Germaan 2 uur 14 min. 23 sec.; 2 Bataaf 2-15-32; 3 Ulysses 2-15-42; 4 Olympia 2-16-9; 5 Rott. Leeuw 2-16-59; 6 R.K. Amsterdam 2-17-22; 7 'sGravenhage 2-17-37; 2 Excelsior 2-17-41; 9 Germania 2-20-47; 10 Achilles 2-21-52; 11 Vitesse 2-28-32. Amateurs: 1 Excelsior 3-18-28; 2 Rott. Leeuw 3-19-6; 3 Germaan 3-21-26; 4 Bataaf 3-24- 59; 5 Achilles 3-26-45; 6 'sGravenhage 3-29- 48; 7 Ulysses 3-31-30; 8 Olympia 3-31-49; 9 Germania 3-35-50. Reserve vierde klasse TYBB 7van Nispen 3 Promotie-degradatie TYBB 2—St. Martinus 1 Concordia 1O.I.V. 1 Van Nispen—NVA Santpoort 3SJC 2 Foreholte 2DSS 2 6—2 3-4 2—2 8—2 1—4 2—5 IJMUIDEN, 25 Mei. Rijksvischafslag. Tarbot 4050 cent per kg. Griet 12.0020 per 50 kg. Tong 4254 cent per kg. Groote Schol 21.00 28, middel Schol 17.0019, Zetschol 15.0020, kleine Schol 4.2015, Schar 2.804.80, Tong schar 12.5018 per 50 kg. Vleet 3555 cent per stuk. Pieterman en Poon 1.60—5, groote Scheïvisch 16.50, middel Schelvisch 14.00, kl. midd. Schelvisch 11.00—18, kleine Schelvisch 5.0O—11 per 50 kg. Kabeljauw per 125 kg. 9.50 —28 per 125 kg. Gullen 5.00—11 per 50 kg. Leng 1565 cent per stuk. Heilbot 4282 cent per kg. Wijting 3.40—4.90 per 50 kg. Koolvisch 10 30 cent, per; stuk. Makreel 3.2011 per 50 kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2