Oproep van het Duitsche episcopaat Hoe zal Abessinië geëxploiteerd worden? De Negus Woens dag te Londen BELIJDENIS-ZONDAG DER JEUGD Spanning tusschen China en Japan De woelingen in Spanje EEN COMMISSIE STELT ONDERZOEK IN NOG STEEDS BOTSINGEN IN PALESTINA Geen opstand in Paraguay? Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE; NASSAULAAN 51 TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 1 3866 ZATERDAG 30 MEI 1936 Avondblad TWEE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19975 Alle jonge christenen moeten in heiligen trots op hun geloof opgroeien in Christus' Rijk Roepstem der Herders Spoorbrug gebombardeerd nabij Tientsin De „Vliegende Pater" krijgt een proces Omdat hij bloemen uit de Zeppelin wierp De Iersche senaat is afgeschaft Het W eer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii ui In drie café's te Madrid zijn bommen geworpen De opstand in Nicaragua Een vliegtuig in een vischnet gevangen De vrijlating van Mgr. Wolker De Pers mag er niets over publiceeren De Dietsche spelers weer naar de West Onder leiding van Willem v. d. Veer per Stuyvesant vertrokken 4000 Postduiven ver ongelukt ARRESTATIES TE DANZIG Particulier initiatief of exploitatie onder staatscontrole? Een troon voor den onderkoning Politie treedt thans met machine geweervuur en traangas tegen de Arabieren op V erkennings vliegtuigen in actie Geruchten ongegrond verklaard Textiel-conflict ten einde Overeenstemming met de arbeiders bereikt Geen misdaad in het spel Opgegraven stoffelijk overschot te Apeldoorn weer begraven AARDBEVING IN ARGENTINIË Het plaatsje Las Chacras verwoest DE ACTIVITEIT VAN HET „ZWARTE LEGIOEN" BERICHT DE NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT zal op Tweeden Pink sterdag en Dinsdagmorgen niet verschijnen. DE DIRECTIE DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN RADIODISTRIBUTIE - HAARLEM NIEUWE GRACHT 5 - TELEF. 10010 De industrie-magnaat Sir Elly Kadoorie zal de gastheer van Haile Selassie zijn De Lagerhuisleden stellen vragen Restaurant Hotel Funckler NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. Op Pinkster-Zondag zal in alle katho lieke kerken van Duitschland een Her derlijk Schrijven worden voorgelezen, waarin het Duitsche Episcopaat een oproep richt tot de katholieke Duitsche jeugd om trouw en standvastig te blijven in het geloof. Ofschoon de katholieke jeugdorganisaties in het Concordaat tusschen de regeering en den H. Stoel uitdrukkelijk gewaarborgd zijn, is toch iedere activiteit der katholieke jeugdorganisa ties verboden en worden de katholieke jongens practisch gedwongen om lid te worden van de Hitier jeugd, waar hun geloof aan groote ge varen is blootgesteld. Wij laten hieronder den volledigen tekst van het Herderlijk Schrijven volgen. Beste Jongens en Meisjes, Jongemannen en Jonge Vrouwen! „Laat ons prijzen den Vader en den Zoon en den H. Geest, laten wij Hen loven en prijzen in eeuwigheid!'' Zoo bidt onze H. Kerk op het feest der Al lerheiligste Drieëenheid. Op dien dag viert de Kerk dat hoogheilig en onbegrijpelijk T>eheim. dat het middelpunt vormt van geheel ons Christelijk Geloof en leven: „De H. Drieëenheid en onverdeelde eenheid van den Vader en den Zoon en den H. Geest." Het leven en bidden der Kerk is een voort durende heiliging van de Allerheiligste Drie eenheid. Zij laat geen dag voorbijgaan zonder telkens weer te herhalen: „Eere zij den Vader en den Zoon en den H. Geest." Maar eens in het jaar heeft onze H. Kerk een afzonderlijken Zondag tot het feest der Allerheiligste Drie eenheid bestemd, waarop zij op bijzondere wijze getuigt van de heerlijkheid der eeuwige Drie eenheid en waarop zij „die eenheid in de macht der Majesteit aanbidt." Zoo moet ook, jonge Christenen, uw geheele leven een levendige eerbetuiging Gods zijn, en iederen dag en ieder werk moet begonnen en besloten worden in den Naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes. Want Uw leven is vanaf den dag van Uw Heilig Doopsel geheel en al door de Allerheiligste Drieëenheid geheiligd, door de H. Sacramenten en Zegenin gen, die U in Naam van den Drieëenigen God worden uitgedeeld. Zooals de Heilige Kerk haar voortdurende lofprijzing Gods samenvat in het Te Deum van het Feest der Allerheiligste Drie eenheid, zoo moet ook gij, als kinderen der Kerk, dezen feestdag maken tot een dag van heerlijke geloofsbelijdenis en van een bijzon dere Lofprijzing Gods. Daarom roept Uw Bisschop, daarom roepen Uwe Priesters U allen op, om bij gelegenheid van het feest der Allerheiligste Drieëenheid, openlijk Uw geloof te belijden en God te prijzen. Gij allen wordt op de meest hartelijke wijze uitgenoodigd, gij allen, die kinderen zijt van onze H. Kerk, gij allen, die gedoopt zijt in den Naam van den Drieëenigen God en die in Gods Genade wilt leven! Volgt de roepstem van onze H. Kerk en van Uwe Herders! Laat heel de jeugd der parochie gemeen schappelijk op den morgen van het Feest der Allerheiligste Drieëenheid samenkomen om het H. Offer te vieren en tot de H. Tafel te naderen! Komt in diezelfde gesloten eenheid des geloofs en des gebeds naar de Kerkelijke Bidstonde des middags of des avonds, wanneer Uwe zielzorgers u oproepen! Komt allen, gij, die bewuste jonge Christe nen wilt zijn, om Uw geloof te belijden in den Drieëenigen God. komt om Hem te loven, „om dat Hij barmhartigheid aan ons bewezen heeft!" Door Uw gemeenschappelijk optreden zal Uw Feest op Drievuldigheids-Zondag van dit jaar een Credo zijn dat iedereen moet hoo- ren, een overtuigd blij Gloria! En bidt den Vader en den Zoon en den Hei ligen Geest om de volheid van Zijn erbarmen de genade en liefde, bidt en smeekt in nederig geloof en in vast vertrouwen voor het welzijn van onze jeugd, ons volk en onze H. Kerk, op dat alle jonge Christenen in heiligen trots op hun Geloof en in jeugdige blijheid over Gods genade opgroeien, opdat Christus' Rijk zich uitbreide in ons land, en ons volk moge blijven een volk Gods in den Naam van den Vader, den Zoon en den H. Geest! TIENTSIN, 30 Mei (Reuter). Niettegen staande alle maatregelen om anti-Japansche demonstraties te voorkomen, is in den afge- lopoen nacht de spoorbrug tusschen Tient sin en Tangkoe gebombardeerd. Als gevolg hiervan wordt door de Japansche militaire autoriteiten een streng toezicht uitgeoefend op de employe's van den spoorweg. Volgens de Japanners had de ontploffing plaats op het oogenblik dat een trein met Ja pansche versterkingen passeerde. Een wagon met levensmiddelen werd vernield en een aantal paarden gewond. Verdere slachtoffers zijn niet gevallen, evenwel kon de rest van den trein niet verder. Uit Peking wordt gemeld, dat de studenten van de voornaamste universiteiten hebben be sloten in staking te gaan bij wijze van protest tegen het zenden van Japansche versterkingen. Naar wij vernemen heeft de politie van West Riding een rechtsvervolging ingesteld tegen den „Vliegende Pater", Paul Schulte O.M.I., omdat hij bloemen uit het luchtschip „Hinden burg" naar beneden heeft geworpen, toen hij Keighley passeerde. Pater Schulte heeft daarmee de verordening overtreden, die door het Ministerie van Lucht vaart is uitgevaardigd en waarbij het verbo den is om boven steden of dorpen eenigerlei voorwerp naar beneden te werpen. Het zilveren Kruis, dat in een pakket bij de bloemen was ingesloten wordt thans door Mgr. Provost Russell, pastoor van dë Sint Anna- parochie uit Keighly bewaard, nadat het eerst was aangebracht op het graf van pater Schulte's broeder, die tijdens den wereldoorlog- in Engeland geïnterneerd was en daar is over leden. De jongens, die het pakket gevonden hebben, zijn beiden niet Katholiek. Voor de postzegels en het portret van den Vliegenden Pater, dat zij gekregen hebben, heeft men reeds 50 gulden geboden. Doch de jongens weigeren hun schat te verkoopen, ofschoon zij graag een nieuwe fiets zouden hebben. LONDEN, 29 Mei (Reuter) De gouverneur- generaal van Ierland heeft het decreet getee- kend, waarbij de senaat wordt afgeschaft. Het decreet treedt terstond in werking'. H Verwachting: Zwakke tot matigen Zuid- westelijke tot Noordwestelijken of Noor- =j (lelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke H opklaringen, waarschijnlijk regenbuien, aanvankelijk iets kouder. Hoogste barometerstand: 771.4 te Aku- =5 reyri. Laagste baromterstand747.6 te Skagen. S Zon op 4.48 - onder 9.07 - Licht op 9.37 Maan op n.m. 3.23 onder v.m. 1.53 Volle Maan 5 Juni MADRID, 30 Mei (D.N.B.) In een drietal café's in de stad werden bommen geworpen, waardoor aanzienlijke schade werd aangericht. Onder de bezoekers ontstond een paniek. In een café werd de zoon van den eigenaar ernstig gekwetst. Ook verder in de stad hadden schiet partijen plaats tusschen politieke tegenstan ders, waarbij negen personen werden gewond. Hedenochtend vroeg is door een sterke poli- tie-afdeeling het partijbureau van de anarcho- syndicalistische vakvereeniging C.N.T. gesloten. De politie omsingelde het gebouw' en arresteer de 180 personen. Dit is de eerste maatregel van de regeering van het Volksfront tegen de radi calen van links. BONE, 30 Mei (Reuter) De bemanning- van twee Spaansche schepen in de haven van Bone is in staking gegaan, nadat een draad loos bericht was ontvangen dat in Spanje een staking was uitgebroken. MANAGUA 30 Mei (Reuter). De militaire macht onder commando van generaal Somoza heeft de plaatselijke autoriteiten van Leon Matacalpa, Esteli en Jinotega afgezet. De regee ring Sacasa is voornemens den staat van be leg af te kondigen. TOKIO, 28 Mei (ANP) Bij Hamamatsoe heeft zich het merkwaardige geval voorgedaan, dat een vliegtuig in een vischnet gevangen is. Het toestel, een licht bombardementsvliegtuig, werd bestuurd door twee onder-officieren, die door een verkeerde manoeuvre in de netten der daar aan het werk zijnde visschers vlogen. De netten werden op het strand getrokken, waarna bleek, dat de vliegers ongedeerd waren. Op de plaats, waar Koningin Astrid van België bij het auto-ongeluk te Küsnacht het leven liet, is een kapelletje gebouwd, dat 28 Juni zal worden ingewijd De afdeeling Keulen-Aken van het „Rijks- ministerie voor Volksvoorlichting en Propagan da". die aan de Pers allerlei instructies geeft, heeft dato 25 Mei de volgende geheime order uitgevaardigd „Een der bladen in Midden-Duitschland bracht dezer dagen het bericht, dat de destijds gearresteerde leider der Kath. Jeugdorganisa ties in Düsselorf uit de gevangenis was ont slagen. Dit bericht alsmede andere dergelijke mededeelingen over bovengenoemde aangelegen heid mogen nit door de bladen worden over genomen." Een vroolijk en welgemoed groepje too- neelmenschen, sedert enkele jaren bekend als de Dietsche spelers, is Vrijdagmiddag onder leiding van Willem van der Veer met de Stuyvesant vertrokken voor een zomertournee in West-Indië. De heer van der Veer is ditmaal vergezeld van de dames Elly van Stekelenburg en Jeanne van Rijn en de heeren Jan van Ees en Jan Mulder. Het is de vierde maal dat van der Veer er op uit trekt om een stukje van ons Neder- landsch cultureel leven te brengen aan hen, die ver van het vaderland een arbeidsveld heb ben gevonden en veel van wat het cultureele leven in West-Europa hun kan bieden, hebben moeten prijsgeven. De ontvangst van het groepje Nederlandsche tooneelspelers, dat hj telkenmale meebrengt, is steeds zoo geweest, dat van der Veer elk jaar opnieuw met vreug de naar de West vertrekt, wanneer hij daartoe over de noodige middelen kan beschikken. Een aantal vrienden en bekenden, waarvan de meesten natuurlijk uit de tooneelwereid. had zich tegen twaalf uur op de Surinamekade te Amsterdam verzameld om bij het vertrek van de Stuyvesant aanwezig te zijn. Het werd een hartelijk en beslist niet weemoedig afscheid. Onder de aanwezigen zagen wij ook Eduard Verkade, die een der eerste reizen van van der Veer naar de West heeft meegemaakt. Een kleinere kring van intieme familieleden en vrienden, o.w. de heer Herman van den Eeren- beemt, maakte de reis tot IJmuiden mee, waar de Stuyvesant te ongeveer vier uur de sluizen uitvoer. Men beschikt over een uitgebreid repertoire, waaruit men al naar behoefte een keuze zal kunnen doen of laten doen. Het bevat o.a. het bekende Fransche blijspel Monsieur Lambertin, een Hongaarsch stuk Don Juan, Freule Ilona van Strindberg en een nog niet opgevoerd blij spel van Jan van Ees; Teddy, jij en ik. Als bagage worden tien verschillende décors mee gevoerd. Te Paramaribo kan het- gezelschap, dat in Augustus uit de West vertrekt, nog een ver rassing wadhten, want van der Veer is in bnderhandeling met de Nederlandsche Club te New-York over een liefdadigheidsvoorstelling. Wanneer dit doorgaat en de bevestiging ervan in Paramaribo wordt ontvangen, zullen de spelers op de terugreis niet alleen Haiti aan doen, maar ook nog iets van de Vereenigde Staten zien. BOCHUM, 29 Mei (A.N.P.). De duivenhouders in Westphalen hébben een groote schade gele den, daar op de eer.ste wedvlucht van dit jaar 4000 postduiven zijn verongelukt. De duiven waren opgelaten te. Stendal in het Roergebied. Tengevolge van den mist, regen en hagel zijn 2000 duiven, welke te Dortmund, Hoerde en Aplerbeck thuis hoorden, niet aan gekomen. Te Castrop zijn van 2000 duiven tot nu toe slechts 120 teruggekeerd. De senaat van Danzig heeft den vroegeren senator Blavier, opd-politiepresident van Danzig en leider van de Duitsch-nationale partij, laten arresteeren. De nat.-socialistische autoriteiten gaan door met inbeslagneming en verbod van de oppositiepers. ADDIS ABEBA, 29 Mei. (Reu ter A. N. P.). Het is moeilijk in de oude Abessinische hoofdstad posi tieve gegevens, zoo deze er al zijn, te krijgen over de toch zoo belang rijke vraag, in welken vorm men zich voorstelt den economischen op bouw en de exploitatie van het ver overde gebied ten uitvoer te leg gen. In politiek opzicht moge het voorbarig zijn deze kwestie aan te snijden, in feite gaat het hier om een zaak van het allergrootste be lang, ook voor het buitenland, aangezien nie mand hier zich zou kunnen voorstellen, dat Abessinië alsnog aan den Italiaanschen greep zou kunnen ontsnappen. In vorige telegrammen is reeds gemeld, dat maarschalk Badoglio besloten heeft tot het in 't leven roepen van een commissie, die toezicht zal moeten houden op het oprichten van in- dustrieele en commercieele ondernemingen. Thans verluidt hier, dat een commissie per vliegtuig uit Rome naar Asmara onderweg is. welke tot taak heeft het openleggen van Abes sinië voor den Italiaanschen handel. Het doel dezer commissie zou zijn te komen tot een plan betreffende in-telling van centrale magazijnen in de groote steden, waai' de ambulante koop lieden Italiaansche goederen zouden kunnen koopen en Abessinische waren zouden kunnen verkoopen. Na een bestudeering van de mo gelijkheden, die Asmara biedt op het terrein van goederentransport en goederenopslag, zou deze commissie naar Djiboeti doorreizen om na te gaan, welk handelsvolumen door deze haven zou kunnen worden verwerkt en om al daar zoo mogelijk vriendschappelijke onderhan delingen te voeren over de uitvoering der transportplannen. Tenslotte zou de commissie naar Addis Abeba gaan ter uitvoerige bestu deering van de mogelijkheden op de Abessini sche markt. Vermoedelijk zal de commissie on geveer twee maanden in Oost Afrika blijven. Voorts is in dit verband van belang, dat zoo als bekend is, de Italiaansche soldaten, die het Abessinische klimaat goed kunnen verdragen, niet naar Italië zullen terugkeeren, tenzij met kort verlof voor het sluiten van een huwelijk, maar in Abessinië zullen blijven, teneinde in dienst gesteld te worden van de economische exploitatie. Het zou natuurlijk voorbarig zijn om uit deze enkele gegevens reeds thans con clusies te trekken tot staats-exploitatie van Abessinië, maar toch lijken deze losse feiten er op zijn minst wel een aanwijzing voor, dat het particuliere initiatief der Italianen bij het exploiteeren van Abessinië niet zoo heel veel zal hebben in te brengen, maar aan een zeer krachtigen staatsleiband zal moeten loopen. Wat dit voor het buitenland zou beteekenen is duidelijk. Het zou, zoo het dit wenschte, onder die omstandigheden al niet veel meer in Abes sinië kunnen zoeken, dan een aanleiding tot het verstrekken van leeningen aan Italië, voor eigen vrije ondernemingen zou niet veel ruim te overblijven. NEW YORK, 30 Mei. (Reuter). Op een ver gadering van vertegenwoordigers van Italiaan sche organisaties in de Vereenigde Staten is besloten een koninklijken troon n:»ar Italië te zenden, gemaakt door schrijnwerkers te Brook lyn en bestemd voor den Onderkoning van Abessinië. Verder wordt een lijst met 150.000 handtee- keningen van Italiaansch-Amerikanen gezon den. waarbij de inzenders zich verbinden den Duce en den Koning te'steunen. JERUZALEM, 30 Mei (Reuter). In sommi ge deelen des lands, o. a. te Jaffa en omge ving zetten de Arabieren hun staking voort en maken daarbij gebruik van bommen of schietwapens, soms ook van steenen. Over het algemeen leggen groepen Arabieren zich in hinderlaag en schieten dan op militaire patrouilles of politieagenten, die voorbijko- Te Jaffa zag de politie zich genoodzaakt te schieten, toen zij door Arabieren met bommen en kogels bestookt werd. »Een detachement Schotsche soldaten, dat het postkantoor nabij Jaffa bewaakte, werd door Arabieren, die na het gebed uit de moskee kwamen, met steenen ge bombardeerd. Toen de militairen den aanval beantwoordden werden twee Arabieren door ge weerschoten gewond. Op vele plaatsen werden de oogst en de landbouwwerktuigen vernield. Verkenningsvliegtuigen hebben Vrijdag boven de in de buurt gelegen heuvelen gevlogen op zoek naar verborgen Arabieren. Per draadlooze hebben zij inlichtingen verstrekt aangaande hun bevindingen aan de Britsche troepen en politie- strijakrachten, die de Arabieren met machine- geweervuur en traangas hebben verspreid. In verband met de staking van de Arabische bladen, welke drie dagen duurt, is geen enkel blad verschenen. ASUNCION, 30 Mei (Reuter). Naar hier wordt verklaard zijn de berichten, welke in het bui tenland de ronde doen over een militaire bewe ging tegen de regeering, geheel ongegrond. Er is in Paraguay geen revolutionnaire beweging. Het voorstel van den Rijksbemiddelaar inzake het dreigend conflict bij de N.V. van Heek en Co. te Enschede is thans ook door de arbeiders aanvaard. Het ultimatum is ingetrokken, zoodat a.s. Dinsdag niet gestaakt zal worden. Het stoffelijk overschot van den 43-jarigen handelsreiziger G. van der Laan, dat Donderdag te Apeldoorn om vermoedens van misdrijf voor gerechtelijke sectie is opgedolven, is een paar uur later weer begraven. Naar wij van offi cieuze zijde vernemen, zijn geen aanwijzingen van vergiftiging of anderszins gevonden. Deze opgraving houdt verband met het on derzoek van de zaak van den in arrest vertoe- venden 33-jarigen A. v. O., reiziger, die met v. d. Laan in hetzelfde pension te Apeldoorn heeft gewoond en kort na den plotselingen dood van Van der Laan als verdacht van oplichterij is ingesloten. De verhouding tusschen v. d. Laan en v. O. was slecht. BUENOS AIRES, 29 Mei. (D.N.B.) Reeds Woens dag waren eenige lichtere aardschokken in Ar gentinië gevoeld, welke zich gisteren in sterker mate herhaalden. Het plaatsje Las Chacras werd in puin gelegd, terwijl ook te Paso Grande, San Martin en San Francisco aanzienlijke scha de wordt gemeld. Tot nu toe is evenwel nog geen melding ge maakt van dooden. DETROIT (Michigan), 30 Mei. Het „Zwarte Legioen", de terroristische organisatie naar wel ker activiteit thans een onderzoek wordt inge steld, zou vertakkingen hebben over drie vierde gedeelte van de Vereenigde Staten. Van offi- cieele zijde is gisterenavond medegedeeld, dat de leden der organisatie zich in het bijzonder heb ben schuldig gemaakt aan moord en mishan deling. De noodige gegevens zijn verzameld om ter beschikking te worden gesteld van den at torney-general, Cummings, teneinde te bereiken, dat het departement van Justitie zich in het onderzoek zal mengen. Nog steeds botsingen in Palestina. Politie treedt met ir.achinegeweervuor en traangas tegen de Arabieren op. De spanning tusschen China en Japan; spoor brug nabij Tientsin vernield. De woelingen in Spanje; in drie café's te Madrid zijn bommen geworpen. De Negus wordt Woensdag te Londen verwacht. Nieuwe plannen ten aanzien ran de vliegtuig industrie. Doel en werkwpge van het „Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden" uiteengezet. O Vindt U en U kunt het weten Iw ontvangtestel een prul? Laat U dan niet langer plagen.... Belt op: één-nul-nul-één-nul. LONDEN, 30 Mei. De „Daily Herald" meldt, dat Sir Elly Kadoo rie, de bekende bankier en industrie magnaat, een man van onmetelijken rijkdom, gastheer zal zijn van den Negus. De Negus en Sir Elly heb ben elkander nog nimmer ontmoet. Haile Selassie wordt Woensdag te Londen verwacht. Het prachtige huis, dat Sttr Elly Kadoorie ter beschikking stelt is destijds ook bewoond door Koning Feisal van Irak. Sir Elly vertoeft met zijn beide zoons meest7 al te Sjanghai. Zijn woning te Londen, Princes-gate 6, Knightsbridge, ligt juist naast de Abessinische legatie. Door den tuin zullen de beide huizen rechtstreeks met elkander verbonden worden. Kadoorie heeft in geen twee-en-een-half jaar te Londen vertoefd. Zijn naam luidt vol uit Eleazar Silas Kadoorie. In 1867 werd hij te Bagdad geboren, in 1927 werd hij tot Britsch onderdaan genaturaliseerd. Vooral in het na bije en het verre Oosten heeft Kadoorie met zijn broer scholen en ziekenhuizen gesticht. De reis van den Negus naar Engeland is ook in het Britsche Lagerhuis weer aanleiding tot het stellen van vragen geweest. Lord Crambome, de onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, verklaarde, dat den Ne gus tijdens zijn incognito-verblijf de hem toe komende faciliteiten toegestaan zullen worden. Hij geloofde niet, dat er bezwaar tegen gemaakt zal worden, indien plaatselijke vereenigingen en autoriteiten den Negus door overhandiging van adressen en soortgelijke manifestaties willen huldigen. Voorts vroeg een der Lagerhuisleden, of de kosten voor de reis van Haile Selassie met een Engelsch oorlogsschip van Palestina naar Gi braltar uit de Britsche schatkist bestreden worden. (HAARLEM) CUISINE FRANX'AISE DINERS i 1.-.5 i 2-50 3.50 Stand op Zaterdag 1 uur njn.; Vorige stand: 758.9 752.5

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1