Van Zeeland en Léon Blum 1 Z.H. Paus Pius XI gehuldigd ESPtJSIMHMiALE DELLA STAflSSSanOUGA CITTA DEL VATIC ANO1836 KATHOLIGKCN VOLTOOIT UW CIGCN UNIVGRSIT€IT HALVE OVERWIN FRANSCHE KATHOLIEKE JEUGD De stakingen in Frankrijk INDISCHE KATHOLIEKE PARTIJ STIJGENDE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN Uit Vaticaanstad I I DINSDAG 2 JUNI 1936 BUITEN LAN DSC H OVERZICHT Socialisten in lastig parket Temidden der hoogste Kerkelijke autoriteiten in congres bijeen te Parijs De oplossing van het conflict in de metaal-industrie in zicht Titoelescoe's rei» De stakingsziekte in Spanje Het socialistencongres in België Tot vorming van een Volksfront besloten Onregelmatigheden te Ajaccïo Demonstraties voor het nieuwe Italiaansche consulaats gebouw Vier kinderen in een woonwagen verbrand Eeuwenoude skeletten ontdekt Belangrijke ontdekking door een Nederlandschen professor WILLIAM FOX VRAAGT FAILLISSEMENT AAN Nuttige werkzaamheid in het belang van onze Oost De Fransche marine Minister Pietri voldaan over zijn werk T 5 VERIT De burgemeester van Tientsin keert, niettegenstaande de Japansche eischen, op zijn post terug Vrees voor Japansche tegenmaatregelen Generaal Li Sjeng Ta vermoord De Japansche defensie Een verrassende aanval op Dessie Abessiniërs vernielen drie bom menwerpers Korte berichten Luisterrijke plechtigheden ter ge legenheid van den 79sten verjaardag van den H. Vader Pauselijke rede in de Aula der Benedicties Retraitehuis „St. Petrus Canisius" te Bergen (N.H.) St. Clemens te Noord wijker- hout Manresa te Venlo St. Ignatius te Spaubeek Zoowtel in België als in Frankrijk moeten er tengevolge van de uitslagen der gehou den verkiezingen nieuwe regeeringen ge vormd worden. In beide landen nemen de so cialisten een belangrijke plaats in, maar niet zóó belangrijk, dat zij het alleen voor het zeg gen hebben. In België werden zij niettegen staande het verlies van enkele kamerzetels de sterkste partij, doordat de katholieken nóg meer zetels verloren. Zij zouden er graag hun voordeelige positie van beperkte deelname aan en beperkte verantwoordelijkheid voor de lei ding der regeering hebben behouden, te meer, daar slechts in coalitie-verband met katholie ken en liberalen een parlementaire regeerings- meerderheid kan worden gevormd, zoodat van een radicaal doorvoeren der socialistische eischen en wenschen toch geen sprake kan zijn. Van Zeeland, aan wien, zooals te verwachten was, de Koning de opdracht gaf om een nieuw kabinet te vormen, heeft deze opdracht echter niet aanvaard. Hij heeft verklaard geen partij man te zijn en na het vervullen van zijn nauw- omschreven regeeringstaak thans de politiek weer te willen verlaten om zich geheel aaïi de opvoeding van zijn kinderen te wijden. Juist omdat de katholieke Van Zeeland geen partij man is, is hij persona grata bij alle coalitie partijen, terwijl oppositioneele groepen als de Rexbeweging in zijn verleden geen houvast kunnen vinden voor het opbouwden van een compromitteerende lastercampagne. Nu hij ech ter geweigerd heeft de nieuwe regeering te vor men, zal de Koning wel niets anders kunnen doen dan de politieke zede volgen en den so- cialistischen leider Emile Vandervelde tot kabi netsformateur maken. Vandervelde kan moei lijk erg gebrand zijn op deze eervolle opdracht, °°k al heeft hij er als vertegenwoordiger van de sterkste partij in het parlement recht op. Zonder de katholieken en de liberalen kan hij niets doen en zelfs met steun van één van deze beide groepen kan hij geen voldoende in het Parlement gefundeerde regeering vormen. Hij zal dus met zwaar gebonden handen moeten Werken, terwijl als hij mocht slagen, de ver antwoordelijkheid voor de regeeringsleiding tenvolle op hem komt te rusten, ook wanneer de nood hem zou dwingen tot wettelijke maat regelen, welke geen genade in de oogen van zijn roode kiezers zouden kunnen vinden. Daar enboven heeft hij het vooruitzicht, dat straks een sterkere oppositie dan vroeger in het par lement zich zal doen gelden tegenover de ver zwakte coalitie van socialisten, katholieken en liberalen. Dit alles in aanmerking nemend, is het best mogelijk, dat Vandervelde geen kans zal zien een kabinet te vormen, en dat de Ko ning zal trachten Van Zeeland alsnog op zijn besluit om zich uit het politieke leven terug te trekken te doen terugkomen. Iin een soortgelijke positie als Vandervelde in België, indien deze de opdracht tot het formeeren van een kabinet krijgt, verkeert op het oogenblik Léon Blum, de leider der S.F.I.O. in Frankrijk. De Fransche verkiezingen liepen uit op een éclatante overwinning van het „front populaire", dat samengesteld was uit zeer heterogene elementen n.l. socialisten, radi caal-socialisten en communisten. Zooals Van dervelde rekening dient te houden met katho lieken en liberalen, zoo moet Léon Blum de communisten en de radicaal-socialisten naar de oogen zien. Tevergeefs heeft hij gepoogd de communisten, die groote winsten by de verkie zingen hebben behaald, aan de regeering te la ten deelnemen, doch de communisten hebben categorisch voor die eer bedankt en slechts krachtigen steun toegezegd. Zij voelen zich be haaglijker als souffleurs achter de coulissen dan op het eerste plan vlak vóór het voetlicht. Mollen wroeten liever in donker. Deze weige ring der communisten is Léon Blum heel on aangenaam, want nu zal hy alleen uit de radi caal-socialistische groep zijn medewerkers moe ten zoeken. De radicaal-socialisten, die zich zgn. Uit angst voor uiterst rechts, voor dictatuur en fascisme lieten vinden voor een inschakeling in het marxistische volksfront, zijn echter hee- lemaal niet gecharmeerd op hun communistische medestrijders, vooral niet sinds de roode arbei ders in tal van fabrieken ongeduldig onmiddel lijk na de zege van het Volksfront stakingen proclameerden en de werkplaatsen bezet hiel den om de inwilliging van hun eischen af te dwingen, en daardoor een voorproefje hebben gegeven van wat Frankrijk te wachten staat. De werkgevers hebben niets anders kunnen doen dan den werknemers zooveel mogelijk hun zin te geven en daardoor kunnen licht in andere fabrieken de arbeiders hetzelfde spelletje gaan probeeren. Het vertrouwen in den franc wordt daardoor sterker ondermijnd dan dor welke finan- cieele speculatie van rechtsche kapitalisten ook. Het program van het Volksfront heeft prach tig dienst gedaan tijdens de verkiezingscam pagne, maar als regeeringscatechismus is het toch te negatief. Léon Blum voorziet dan ook groote moeilijkheden en heeft op het socialis tische partij-congres verklaard, dat hij zooveel mogelijk van het Volksprogram zal trachten te verwezenlijken, en dat, indien hij niet zóó zou slagen als van hem verwacht werd, dit te wijten zou zijn aan het egoïsme van de maatschappy zelve, welke dan niet voor verbetering vatbaar zou blijken. Terecht merkte hij op, dat de stem busoverwinning geen overwinning van de so cialisten, of de communisten, of de radicaal socialisten alléén is geweest, maar van het ge- heele Volksfront tezamen. Hij wil geen Kerenski worden, die den weg voor Lenin voorbereidde, m.a.w. hij wil de communisten niet de vruchten laten plukken van zijn arbeid. Léon Blum zit tusschen twee tangen. Zal hij straks als minis ter-president sterk genoeg blijken om aan dien druk te weerstaan, of zal hij aan één kant wor den ingedeukt of geheel worden fijn geknepen? De toekomst zal het moeten leeren. Te Parijs jubileert de „Association ca- tholique de la jeunesse franqaise", welke organisatie vijftig jaren bestaat. Veertig duizend jongelieden zijn uit alle deelen van Frankrijk naar de hoofdstad gekomen, om God te danken voor de afgeloopen vijftig jaren, die vervuld waren van Christelijk apostolaat en sociale actie. In Saint Sulpice tijdens de algerpeene Com munie en voorts tijdens de vele zittingen van het Congres hebben de tienduizenden jonge Franschen getuigenis afgelegd van hun geloof en hun fierheid en hun verlangens voor en hoop op de toekomst tot uiting gebracht. De vijf Fransche kardinalen en talrijke bisschop pen zijn aanwezig. Als gasten uit het buiten land waren aanwezig de kardinalen Dougherty (Philadelphia), Kaspar (Praag), Van Roey (Mechelen) en Hlond (Gnesen-Posen). PABIJS, 1 Juni (Reuter) In een onder voorzitterschap van den minister van Ar beid, Frossard, gehouden vergadering van de paritaire commissie, belast met de be studeering van een collectief contract in de metaalindustrie, is in principe overeen stemming bereikt over de twee eerste pun ten van het door de arbeiders geëischte col lectief contract, t.w. erkenning van het recht, lid te zijn van een vakbond en het instellen van afvaardigingen der fabrieken. Morgen zal de commissie opnieuw bijeenko men ter bestudeering van een algemeene loon schaal voor de metaalindustrie in het district Parijs. De oplossing van het conflict in de metaal industrie schijnt nog slechts een kwestie van uren. De arbeiders in de Camaud-fabrieken en de gieterijen der Basse-Indre, tezamen onge veer duizend man, en die der Simea-Fiat- fabrieken, tezamen 1300 man, hebben de fa brieken vannacht in de grootste kalmte ont ruimd. Intusschen zün er nog een acht duizend ar beiders, die fabrieken, hoewel behoorende tot de minder belangrijke, bezet houden. BELGRADO, 30 Mei. (A. N. P.) De Roemeen- sche minister van Buitenlandsche Zaken, Titoe- lescoe, heeft heden een onderhoud met minis ter-president Stoyadinowitsj gehad betreffende de aanstaande bijeenkomst der staatshoofden van dc Kleine Entente te Boekarest. Naar ver luidt acht Stoyadinowitsj het niet noodig, de reis naar de Roemeensche hoofdstad mee te maken Titoelescoe is des middags weer naar Boekarest vertrokken. MADRID, 1 Juni. (Reuter). Hedenmorgten is een staking onder de bouwvakarbeiders uitge broken. De kellnersstaking wordt voortgezet. De landarbeiders van een honderdtal dorpen rond Madrid hebben een staking geproclameerd, nadat de werkgevers, die hun eischen overdre ven achtten, hadden geweigerd daarover te onderhandelen. Het Asturische mijn-syndicaat heeft tegen Donderdag eten stakingsorder uitgevaardigd. Deze zal het geheele Asturische bekken omvat ten, waar 27.000 arbeiders werken. Het syndicaat eischt uitbetaling van achterstallige salarissen en pensioenen, waarvan sommige, naar beweerd wordt, zelfs 5 maanden achter zijn. Ook wordt schadeloosstelling geëischt voor de ontslagen, die een gevolg waren van de October-beweging in 1934. Volgens een bericht uit Gibraltar is Zondag te Algeciras ten Ceuta een algemeene staking uit gebroken. Ook het verkeer per veerboot tusschen Algeciras en Gibraltar heeft hieronder te lijden. Te Napels staken de bemanningen van twee Spaaansche schepen, die van hun reererij geen gage hebben ontvangen. BRUSSEL, 2 Juni. (Reuter). Tot slot van het socialistisch congres heeft men de volgende de siderata als richtlijnen der politiek goedge keurd: Overheidscontrole op de trusts en car tels, verhooging van den leerplichtigen leeftijd tót 16 jaar, ontslag op 60-jarigen leeftijd met voldoend pensioen, een 40-urige werkweek, een wettelijk loonminimum, verhooging van de koop kracht der massa, organisatie van den vrede door een geperfectionneerde militaire defensie, nationalisatie der particuliere wapenonderne mingen, deelneming aan eiken internationalen vredesarbeid, versterking van het stelsel van collectieve veiligheid, herziening van onrecht vaardige bepalingen der vredesverdragen, toe nadering tusschen de volken en progressieve ontwapening. Bovendien nam het congres een motie aan voor de vorming van een Volksfront in België. De strooming ten gunste van een gemeen schappelijk front met de communisten scheen echter in het Walenland sterker te zijn dan in Vlaanderen. Er zou reeds tot de vorming van een dergelijk bloc besloten zijn, doch de voor bereiding zou nog eenigen tijd vorderen, zy zal dus niet van invloed zün op de vorming van de nieuwe regeering. AJACCIO, 1 Juni. (Reuter). Het Italiaansche consulaat heeft zijn intrek genomen in een nieuw gebouw. In den nacht hebben onbekenden den gevel bedekt met anti-fascistische opschrif ten, en met „hamers en sikkels". Verder demonstreerden leden van het Volks front voor het gebouw. Zij werden door de poli tie verspreid, doch één van hen zag nog kans een steen door een venster van het consulaat te werpen. De man werd gearresteerd. Hij bleek van Poolsche nationaliteit te zijn. De consul heeft een protest ingediend. KEULEN, 1 Juni. Op den vooravond van Pinksteren heeft zich by Kohlscheid (nabü de Nederlandsche grens) een ontzettend ongeluk afgespeeld. In een woonwagen woonde een 32- jarige man met zyn vrouw en vier kinderen. De ouders hadden den woonwagen des avonds verlaten en zich naar Kohlscheid begeven. Toen de kinderen alleen waren, brak door nog onop- geheldere oorzaak brand uit. Binnen enkele oogenblikken stond de geheele wagen in brand. De vier kinderen werden een prooi der vlammen, voordat hulp kon worden geboden. IPOH, 30 Mei. (Reuter) De bekende Neder landsche professor van Stein Callenfels heeft bij opgravingen te Phinsoon Estate Sungeisiput op Malakka menschelijke skeletten ontdekt, welke van 2500 jaar vóór Christus dateeren. ATLANTIC CITY, 30 Mei (A.N.P.) Namens William Fox is bij de rechtbank een faillisse mentsaanvrage ingediend. De schulden van Fox zouden 9 millioen dollar bedragen, waartegen over baten zouden staan van twtee millioen dollar. Te Rackwitz zijn de 31 schoolkinderen, die "bij een uitstapje door 't zinken van 'n veerboot verdronken, ter aarde besteld BANDOENG, 2 Juni. (Aneta.) In de ope ningsrede van den Pinkster-partydag der Indi sche Katholieke Party wees de voorzitter, de heer P. Kerstens, er op, dat de I. K. P. een phase is ingetreden van nuttige werkzaamheid in het belang van de Ned.-Indische zaak in het algemeen en van de katholieke zaak in het by- zonder. De Regeering erkent de noodzakelijkheid van een partij als de I. K. P. meer dan ooit. Het hoofdbestuur heeft er een byzondere taak van gemaakt, om de Indische rechten en verlangens bij het partijbestuur en de Kamerfractie van de R. K. Staatsparty beter dan tot dusverre tot hun recht te laten komen. Mr. Hart had tijdens zijn laatste reis in Hol land in meer dan een katholieke autoriteit, die de I. K. P. mocht voorlichten, een uitstekenden pleitbezorger. BREST, 30 Mei. (Havas.) Ter gelegenheid van de opening der nieuwe marine-opleidings school, had een diner plaats, waaraan ook pre- TIENTSIN, 1 Juni. (Reuter) De span ning in Noord-China blijft toenemen. De burgemeester van Tientsin is ondanks de Japansche bevelen in de stad teruggekeerd. Dy is vastbesloten zich te verzetten tegen de Japansche wenschen. Bovendien hebben de hoogcre officieren van het 29ste leger, dat onder bevel staat van Soeng Tsje Kiang, besloten te weigeren toe te geven ^n de Japansche eischen betreffende hun aftreden. De Chineesche studenten hebben een staking van drie dagen, ingaande vandaag, afgekondigd uit protest tegen de Japansche versterkingen te Tientsin, waar de troepenmacht thans op 10.000 man is gebracht. Met groote ongerustheid wacht men dan ook de eerstvolgende besluiten van de Ja pansche militaire autoriteiten af. Men is van meening, dat de terugkeer van den burgemeester van Tientsin naar zyn post, beschouwd zal worden als een uitdaging aan het adres der Japanners, en men verwacht, dat dezen zullen antwoorden met den eisch, dat generaal Soeng zich naar het Zuiden terug trekt. Hsoe Sjy Ying, de Chineesche ambassadeur te Tokio, heeft den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, Arita, er van in kennis gesteld, dat de Nanking-regeering van meening is, dat de situatie in Noord-China de recente uitbreiding der Japansche effectieven in dat gebied niet rechtvaardigt. Arita antwoordde, dat de communistische agitatie en de bewegingen der roode troepen in Noord-China, Japan hebben genoopt zyn waakzaamheid te verdubbelen. Generaal Li Sjeng Ta, lid van het centraal executief comité van Nanking en commandant van het 29ste leger, is te Lishih, in de provincie Sjansi, terwyi hy lag te slapen, door een lid van zijn lyfwacht vermoord. Het slachtoffer, dat 46 jaar oud was, was voornemens geweest aan den stryd tegen de communisten in Sjensi deel te nemen. Omtrent de motieven voor den moord tast men in het duister. Verscheidene bladen melden, dat de volgende Japansche defensiebegrooting 1.500.000 yen zal bedragen, dit is 50 procent meer dan verleden jaar. Officieel wordt medegedeeld, dat de vloot- reorganisatie zal bestaan in het in het leven roepen van twee nieuwe flottilles, naast de reeds bestaande. Ieder flottille zal een eigen luchtmacht hebben. sident Lebrun aanzat. De minister van marine, Pietri, hield een rede, waarin hij een overzicht gaf van den wederopbouw der Fransche marine sinds den wereldoorlog, met betrekking tot de zware slagschepen, de lichte eenheden, cte lucht macht en de voorraden brandstof. De effec tieven zijn gebracht op ruim 60.000 man, bijna allen vrijwilligers. Het organisme, aldus de mi nister, dat ik weldra aan m«n opvolger zal overdoen, blinkt van kracht en perfectie. DJIBOETI, 1 Juni (D.N.B.) Volgens hier in omloop zijnde, nog onbevestigde geruchten, zou de vroegere gouverneur van Wollo, ras Ke- cede met zijn troepen, wien het gelukt moet zijn zich geruifhen tyd voor de Italianen ver borgen te houden, op 24 Mei een verrassenden aanval hebben ondernomen op Dessie. Hierbij zou het den Abessiniërs gelukt zijn drie Ita liaansche bommenwerpers op het vliegveld van Dessie te vernielen. Verder wordt hier verteld, dat sterke Italiaan sche troepen-afdeelingen uit Harrar en Dire- dawa op marsch zün gegaan naar Addis Abeba. ROME, 1 Juni (Eigen telegram) Z. H. de Paus heeft heden Mgr. Clemens van Galen, bisschop van Munster in audiëntie ontvangen. Hitier heeft Zaterdagmorgen nabij Kiel een gedenkteeken onthuld voor de dooden van de Duitsche marine. Bij de plechtigheid waren ook aanwezig generaal von Blomberg, minister Goebbels en Rudolf Hess. Een boot van de Saksische marine S.A., welke van Dresden op weg was naar Kiel, is by het sleepen door 't Noord-Oost-zeekanaal omgesla gen .Drie opvarenden vonden hierby den dood. Dr. Schacht zou voornemens zijn op zyn reis naar Hongarije en den Balkan ook te Belgrado te komen. Haj zal een bezoek brengen aan de gouverneurs van de emissiebank van Honga rije, Bulgarije en Griekenland. Vrijdag zijn de tusschen Polen en Dantzig gevoerde onderhandelingen geëindigd. Een pro tocol werd geteekend, dat voorziet in de in stelling van een gemengde Poolsch-Dantziger deviezen-commissie. De president der Amerikaansche arbeiders federatie, William Green heeft verklaard, dat de vorige maand 750.000 Amerikanen weer aan het werk zyn gegaan. De vermindering van het aantal werkloozen is het gevolg van de opmer kelijke toeneming der productie en de activi teit van het zakenleven. By Injepropetrowsk in Rusland is een vrachtauto, waarin een groep arbeiders had plaats genomen, door te snel rijden in een ra- vyn gestort. Vier arbeiders werden gedood, 26 ernstig gewond. Vrydagmiddag is de van Dyon komende expresstrein by Chalindrey ontspoord. De loco motief en verscheidene wagons geraakten uit de rails. Zes reizigers werden licht gewond. De Daily Herald meldt, dat George Lansbury, de leider der Engelsche Labourparty, met de Berengaria uit de Vereenigde Staten naar En geland is vertrokken. Voor zijn vertrek ver klaarde lansbury te gelooven, dat de opvatting veld wint, dat de Vereenigde Staten moeten helpen aan de stichting van een geheel nieuwen Volkenbond. ROME, 1 Juni. (Van onzen Romeinschen correspondent) Op eersten Pinksterdag, Zijn 79sten verjaardag, heeft Z.H. de Paus een luisterrijke plechtigheid bijgewoond in den St. Pieter, welke door een menigte van vele tienduizenden ge- loovigen werd gevuld. Alle te Rome verblijvende Kardinalen en vele Bis schoppen en diplomaten woonden de grootsche plechtigheid bij. Nadat Z.H. de Paus, die bij Zijn binnenkomst op den draagstoel geestdriftig werd toege juicht, op den troon had plaats genomen, droeg de Deken van het H. College van Kardinalen, Kardinaal Granetta, krachtens büzondere mach tiging, de H. Mis op op het Pausaltaar. Na de H. Mis en het gezang van het machtige „Oremus pro Pontifiee", dat Perosi voor dezen dag had gecomponeerd, nam Z.H. de Paus plaats op een podium by de Confessie en gaf van daaruit, omringd door de Kardinalen, den zegen aan de geloovige menigte, die den H. Vader bü het verlaten der Basiliek eindeloos bleef toejuichen. Zondagavond om zeven uur vond een byzon- dere audiëntie plaats van vertegenwoordigers der Katholieke Actie uit 25 landen en vele dui zenden pelgrims in de Aula der Benedicties. De Nederlandsche Katholieke Actie was vertegen woordigd door professor Steger en rector Mom- mersteeg. Nadat Z.H. de Paus op den troon had plaats genomen, las Mgr. Pizzardo een adres van hulde voor, waarin hij getuigde van de verknochtheid der R.K. Actie van de gansche wereld aan den H. Vader en haar volstrekte trouw aan de door hem gegeven richtiynen. Z.H. de Paus antwoordde daarop met een Latijnsche rede, welke door luidsprekers in de uitgestrekte Aula werd verbreid. In deze rede richtte Z.H. de Paus zich tot alle leden der Katholieke Actie, en gaf in de eerste plaats een dringende vermaning tot een heid, voor alles, boven alles en tot eiken prijs onder de leiding der priesters en bis schoppen, eenheid in liefde, in denken, in werken en in discipline. Tevens vermaande Z.H. de Paus zün hoor ders tot groote waakzaamheid, „want ook onder de Katholieken ontbreken niet val- sche leeraren en valsche profeten, die een soort van compromis meenen te kunnen sluiten tusschen de waarheid en de zonde, de wet van God en de wet der wereld, tusschen het ware en eenige Christendom en een anderen, pseudo Christelijken Gods dienst. Z.H. de Paus herinnerde aan Zun j.l. laatste waarschuwing tegen het gevaar van het com munisme, welke door sommige Katholieke bla den verkeerd is uitgelegd, en legde den nadruk op de bedreiging van den Godsdienst, welke het communisme eigen is. Z.H. de Paus herinnerde tenslotte aan de perstentoonstelling en wees op de be teekenis van de pers voor de RFC. Actie, die aan dit „wapen der waarheid" haar volle aandacht moet wyden. Tenslotte verzekerde Z.H. de Paus den strijders der R.K. Actie, dat Hy onophou delijk voor hen zal bidden, zooals Motes voor het strijdende volk. Eerstvolgende retralten JUNI Zondag 7—10 Heeren middenstand, 00. Donderdag 11—14 Ongeh. Dames midden stand (2040 jaar) 8.00. Dinsdag 16—19 Meisjes boven 17 jaar, 650. Zaterdag 20—23 St. Josephsgezellen (Haarlem III en Amsterdam IV), 6.50. 69 Juni: Mannen. 912 Juni: Meisjes boven 17 jaar. 1316 Juni: Mannen. 16—19 Juni: R.K. Politiebond St. Michael. 19—22 Juni: Jonge Middenstanders. 2225 Juni: Mannen. 2730 Juni: Mannen. 30 Juni3 Juli: Gehuwde Vrouwen. 69 Juni Nümegen, Groenestraat. 912 Werkliedenver. Helmond. 1316 Middenstand. 58 Juni. Amstenrade, Nieuwenhagen, Schin- veld, Voerendaal, en andere plaatsen. 1215 Juni. Rumpen, Terwinselen. 1922 Juni. Nieuwenhagerheide, Treebeek. 2730 Juni. Heeren Mijnbeambten II. 36 Juli. In bespreking. 1013 Juli. Heerencongregatie Maastricht. 1720 Juli. Kerkrade. 2528 Juli. In bespreking. 31 Juli3 Aug. Heeren onderwyzers I. 36 Aug. Heeren Onderwyzers H. 6—14 Aug. Achtdaagsche priesterretraite.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 13