De tirannie der Ulsterregeering m Spanning neemt toe in China De stakingen in Frankrijk Schuschnigg bij den Duce Het nieuws van heden ZAL ENGELAND THANS INGRIJPEN? DE KABINETSCRISIS IN BELGIË PARIJS CHE ABATTOIRS ER BIJ BETROKKEN Rede van Herriot in de Kamer DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen par week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZATERDAG 6 JUNI 1936 Ochtendblad TWEE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19983 Tegenover de katholieken wordt voortdurend schandelijk onrecht bedreven Rechtsverkrachting en willekeur Vandervelde belast met de kabinetsformatie Hoare volgt Monsell op Als eerste Lord der Admiraliteit Zijn de troepen van Kwangsi en Kanton reeds de provincie Hoenan binnengerukt? Nanking-regeering houdt zich kalm Vrijdagmiddag zijn geen kranten verschenentalrijke bios copen gesloten Minister van Arbeid maant tot kalmte Een beroep op de stakers Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De beide staatslieden hebben meer dan twee uur met elkander geconfereerd Bondskanselier vandaag weer naar Weenen De drie beginselen, welke deze wetgevende periode moeten beheerschen Brand aan boord van Duitsch schip TERUGSTORTINGEN WERDEN AANVAARD Ik dank u Zwitserlands defensie PRESIDENT VLUCHT REPUBLIKEINEN VEROOR DEELD WEHIB PASJA TE ATHENE NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. (Van onzen Londenschen correspondent) In Mei van het vorig jaar was de Jubilee viering het sein tot een nieuwe anti-katho lieke agitatie in Noord-Ierland, welke in Juli, ter gelegenheid van de herdenking van den slag aan de Boyne, ontaardde in een anti katholieke pogrom te Belfast, waarbij tal van huizen in de katholieke wijk verbrand of op andere wijze verwoest, en vele personen gewond en gedood, en in enkele gevallen zelfs in koelen bloede vermoord werden. Aan de verantwoordelijkheid voor deze ont zettende wandaden kon de Regeering van Ulster niet ontkomen, hoewel zij op cynische wijze poogt zich eraan te onttrekken. Niet alleen had zij nagelaten maatregelen te nemen om de uitbarsting te voorkomen, maar leden van het Kabinet hadden door provoceerende redevoe ringen den haat der fanatieke protestanten tegen de katholieken opgezwiept. Zij zelf had jaren lang een moreele pogrom tegen de katholieke burgers gevoerd. Zij had hun, met de pijnlijke inachtneming van den uiterlijken schün van Wettigheid welke 't politieke bandietisme steeds gekenmerkt heeft, hun collectieve en ir.dividu- eele burgerrechten, en in vele gevallen zelfs hun bestaansmogelijkheid ontnomen. Zij had hen, Zij 't minder openlijk, feitelijk op dezelfde ma nier bejegend als waarop de Duitsche diktator öe Joden behandelt. Tegen de behandeling der Joden in Duitsch- land zijn in de Britsche pers en in het Britsche Parlement de scherpste protesten verkon- tiigd, waarmee wij natuurlijk ten volle in stemmen. Maar tegen de behandeling der katholieken in Ulster wordt in de Britsche pers en in het Britsche parlement zoo goed als nooit gepro testeerd. Het schandaal wordt zooveel mogelijk doodgezwegen. Mgr. Mageean, bisschop van Down and Con nor, het diocees waartoe Belfast behoort richtte het vorige jaar een schrijven tot Mr. Baldwin, wien hij, als hoofd van de Regeering van het land dat verantwoordelijk is voor de wet waar bij Ulster zijn huidigen status kreeg, verzocht ©en onpartijdige rechtbank te benoemen, welke een onderzoek zou hebben in te stellen naar de oorzaken der woelingen te Belfast. Mr. Baldwin behandelde het verzoek als een formeele, bestuurlijke aangelegenheid, en gaf het ter afdoening aan Sir John Simon, den minister van Binnenlandsche Zaken. Deze antwoordde den bisschop dat de hand having der orde te Belfast de zaak is van de Regeering van Ulster. Wij twijfelen er niet aan dat dit standpunt formeel juist is. Maar het schrijven van den bisschop kwam juist neer op een beschuldiging tegen de Regeering van Ulster wegens het niet- handhaven van de openbare orde. De schandalen beperkten zich niet tot de bloedige onlusten in Juli. Het heele jaar door bleef het onrustig. Katholieke arbeiders werden Verdrongen uit de fabrieken; katholieke gezin nen uit hun woningen. Ook in de afgeloopen maanden van dit jaar hebben tal van inciden ten plaats gehad. De vorige maand nog deed een bende Oranje-mannen een aanval op een katholieke kerk en de belendende schoolge bouwen. En Juli, de maand waarin de slag aan de Boyne herdacht wordt, nadert. En Engeland, dat zoo geweldig warm ge- loopen is voor de brave Abessiniërs, die immers (althans voor één tiende) óók Christenen zijn, en de Britsche Regeering, die tie leiding gehad heeft van de sanctie-politiek tegen Italië, bekommeren zich niet om het ver foeilijke onrecht dat in Ulster, op Britsch ge bied, onder de souvereiniteit des Konings, ge schiedt. En toch zijn het een half millioen menschen, die de slachtoffers zijn van dat on recht, óók Christenen zij 't dan maar katho lieken! Maar wij waren onbillijk. Er ztfn menschen in Engeland die zich wèl om dat onrecht be kommeren, ook buiten de kringen der katho lieken. Een door den Nationalen Raad voor Het stadje Rosbach aan den Neckar heeft zijn 1200-jarig bestaan herdacht met de opvoering van een historisch spel, waartoe het plaatsje zelf zich uitstekend leende Burgerlijke Vrijheden (opgericht in 1934) inge stelde commissie van onderzoek heeft een rap port uitgebracht over de manier waarop Noord- Ierland geregeerd wordt. Voor een eenigszins uitvoerige bespreking van dit buitengewoon be langrijke rapport zouden wij over meer ruimte moeten beschikken dan wij redelijkerwijs kun nen vergen, maar de kern van de conclusies der Commissie is dat in Noord Ierland onder de schaduw der Britsche constitutie een permanent middel tot uitoefenen der dictatuur geschapen is een voortdurende verleiding voor elke on verdraagzame of dweepzieke secte die aan de macht mocht komen, om haar gezag te mis bruiken ten koste van het volk waarover zij regeert." Bovengenoemde Nationale Raad is een par ticulier lichaam, en wordt voornamelijk be stuurd door bekende persoonlijkheden van zeer geavanceerde politieke overtuiging; persoon lijkheden, met wier denkbeelden wij meestal niet instemmen, ofschoon de socialistische en libera le partijen, waartoe zij behooren, in Engeland niet op principieele bezwaren van de zijde der katholieke autoriteiten stuiten. Maar mannen als George Lansbury, Lord Ponsonby, Kanun nik Sheppard, H. G. Wells en Vemon Baitlett (om enkelen te noemen) genieten ook buiten de kringen hunner engere geestverwanten een nationaal gezag, en zoo men hun politieke op vattingen en leuzen al bestrijden mag, aan hun goede trouw twijfelt niemand. Bovendien zijn zij géén katholieken, maar behooren veeleer tot het Non-conformisme dat men zeker niet van eenige vooringenomenheid ten gunste van het katholicisme verdenken kan. Men zou kunnen aanvoeren dat zij als anti-conservatieven en anti-imperialisten vijandig staan tegenover de Unionistische en chauvinistische Regeering van Lord Craigavon, maar wanneer diegenen die 't monopolie van vaderlandsliefde meenen te be zitten, het met hun patriottische gevoelens ver eenigen kunnen een onteerend schandaal, dat zich op Britsch gebied afspeelt, dood te zwij gen, dan is het de plicht der minder ostensief patriottische burgers voor de werkelijke eer van hun land op te komen. In 1922, het jaar van het ergste anti-katho lieke pogrom werd een wet aangenomen, waarbij „speciale bevoegdheden" toegekend werden aan den minister van Binnenlandsche Zaken. Het Parlement deed tijdelijk af stand van een deel van zijn macht ten behoeve van den minister. Deze kon op zijn beurt zijn bevoegdheden delegeeren aan anderen. Zulk een maatregel is, als noodwet, onder buitengewone omstandigheden toelaatbaar. Maar de wet van 1922 vigeert ook heden nog. Zij werd eerst verlengd en ten slotte, in 1933, door een tweede wet bestendigd en aangevuld. Zelfs zoo zjj oorspronkelijk gericht was tegen diegenen die de openbare orde bedreigden, zij is sinds jaren niets anders dan een instiument, dat een bepaalde politieke fractie in staat moet stellen de heerschappij te voeren, en de politieke minderheid tot onmacht en weerloosheid te doemen. De minister van Binnenlandsche Za ken, die in het Parlement doen kan wat hij wil, regeert door middel van verordeningen. Hij de legeert zijn bevoegdheden aan politie-officieren, die arrestaties verrichten zonder bevel tot in hechtenisneming. Hij vaardigt, nadat iemand gearresteerd is wegens een misdrijf dat de wet niet als zoodanig erkent, een verordening uit waarbij het tot een misdrijf „verheven" wordt. Hij laat verhooren afnemen onder bedreiging. Hij laat getuigen dwingen verklaringen af te leggen die bezwarend voor henzelf kunnen zijn. Hij ontzegt beklaagden het recht op jury rechtspraak, ofschoon deze een der oudste fun- damenteele instellingen is, waarop de persoon lijke vrijheid en rechtszekerheid van den Brit- schen burger berusten. De magistraten, die de onder de wetten van 1922 en 1933 ingebrachte aanklachten moeten behandelen, worden zoo danig gekozen, dat het vermoeden van opzet telijk anti-katholieke rechtspraak gaande ge maakt wordt. Van de 11 magistraten is slechts één katholiek, ofschoon de katholieken minstens het derde deel der bevolking vormen. In het uitvoerige rapport wordt onthuld hoe de Oranje-loges door de leden der Regeering begunstigd en gesteund worden. De politie durft dientengevolge niet in de activiteit der loges in te grijpen. Er was het vorige jaar een verbod tot het houden van openbare optochten uit gevaardigd. Aan den vooravond van de herden king van den slag aan de Boyne trok de minis ter dit verbod in, aldus de volle verantwoorde lijkheid op zich ladend voor de moorddadige onlusten, de brandschatting en de plundering, die erop volgden. Onder de vigueur van de wetten van 1922 en 1933 is niemand veilig voor de willekeur van den minister van Binnenlandsche Zaken en diens helpers. Huiszoekingen worden bij voor keur midden in den nacht verricht, en gaan vaak gepaard aan gewelddadigheden. Volgens het rapport is de minister hieraan medeplichtig. Kortom: de oude Britsche rechtstradities worden meer dan tien jaren lang geschonden, de persoonlijke vrijheden der burgers worden aangetast, hun burgerrechten zelfs worden ver nietigd, alleen omdat de Regeering, blij Kens de uitlatingen van Lord Craigavon en andere ministers, vastbesloten is, de katholieke min derheid te verdelgen. Een zware verantwoordelijkheid rust op Groot Brittannië. Het Noord-Iersche regime werd ingesteld door het parlement van West minster, dat het zelfbestuur van Ulster afhan kelijk maakte van de handhaving der burger lijke en godsdienstige vrijheden in dat gewest. Dezelfde voorwaarde werd verbonden aan de instelling van den Ierschen Vrijstaat. Zuid-Ierland is die voorwaarde ten volle na gekomen; Noord-Ierland heeft haar stelselmatig geschonden. Wanneer de Britsche Regeering weigert in te grijpen, dan is het de plicht van het Britsche Parlement op te komen tegen het hemeltergende schandaal van Ulster, waardoor niet alleen de katholieke burgers aan het grofste onrecht onderworpen worden, maar de goede naam van iederen Brit in opspraak wordt ge bracht. BRUSSEL, 5 Juni. (Reuter). De Koning heeft Vandervelde belast met de vorming van het nieuwe ministerie. Vandervelde heeft zich zijn antwoord voorbehouden. De Koning is er toe overgegaan Vandervelde de opdracht te geven, aangezien hij op grond van het rapport de overtuiging had gekregen, dat het mogelijk was te trachten een regeering van nationale eenheid te vormen onder een socialist. LONDEN, 5 Juni. (Reuter). Sir Samuel Hoare is benoemd tot eersten Lord der Ad miraliteit als opvolger van Lord Monsell. a Voor de eerste maal sedert de troons bestijging van Koning Carol heeft zijn moeder, de Koningin-weduwe Maria, haar lijfwacht geïnspecteerd. In de havenopslagplaatsen te Antwerpen, waar anders groote bedrijvigheid is, heerscht thans door de staking een ongekende rust. TOKIO, 5 Juni. Het Japansche persagentschap Domei meldt, dat de Zuid-Westelijke raad, naar aan leiding van den oproep der militaire leiders van 4 Juni, den legers der provincies Kwangsi en Kwantoeng formeel opdracht heeft gegeven om naar het Noorden op te rukken. Gemeld wordt, dat de gecombineerde voor hoeden van Kwangsi en Kanton reeds de pro vincie Hoenan binnen zijn getrokken en op rukken naar Heng Jang en uiteindelijk naar Tsjangsja, de hoofdstad van Hoenan. Volgens een ander bericht zou er echter een scheuring zijn in de Kantonneesche partij, ontstaan door het zich terugtrekken van generaal Miao Pei- nan, den chef van den staf van het eerste le ger en admiraal Tsjang Tsjih Jing, den com mandant van het eerste eskader. Intusschen meldt een perstelegram uit Nan king, dat de Nanking-leiders jegens Kanton een kalme houding aannemen, terwijl het ge rucht eener algemeene mobilisatie tegen Kan ton wordt tegengesproken. Vooraanstaande Nanking-leiders verklaren, dat het niet noo- dig is, te protesteeren tegen het manifest van Kanton, daar het tegen Japan is gericht, en niet tegen Tsjang Kai Sjek of de Nanking- regeering. Waarnemers vreezen, aldus besluit Domei, dat Nanking zich de anti-Japansche campagne van Kanton bij de onderhandelin gen met Japan ten nutte zal maken. Reuter verneemt, dat de Japansche auto riteiten te Kanton den Japanschen onder danen hebben opgedragen zich gereed te maken om de stad in geval van gevaar spoedig te kunnen verlaten. Uit Sjanghai wordt nog gemeld, dat het agentschap „Central News" een telegram uit Nanking publiceert, volgens hetwelk uit Tientsin berichten zouden zijn binnengekomen, melden de, dat Chineesche arbeiders, te werk gesteld door buitenlandsohe militairen, gesltikt zou den zijn ten gevolge van misdadige handelin gen. De Chineesche autoriteiten wachten met spanning nadere bijzonderheden af aangaande dit merkwaardige bericht. PARIJS, 5 Juni. (D. N. B.) De toestand is op den tienden dag der stakingsbeweging vrijwel ongewij zigd. Het grootste deel der bedrij ven is door de stakende arbeiders bezet. Aan de uitgangen staan sta- kingsposten, die naar het schijnt in structies krijgen van door roode banden om den arm gekenmerkte lasthebbers der vakvereenigingen. De openbare verkeersmiddelen tram, metro en autobuslijnen doen onbeperkt dienst. Ook de taxi's rij den voltallig. In de groote warenhuizenis het personeel in zijn geheel verschenen. Het bezorgen der verkochte goederen kan echter niet plaats vinden, daar de chauffeurs staken. In het wa renhuis La Payette hebben de stakers de uit gangen bezet. Zij verhinderen het publiek hier binnen te gaan. In de hallen heerschte heden morgen vroeg de gewone drukte. De aanvoer van groenten en levensmiddelen is over het algemeen niet bekort. Wel trachtten hedenmor gen bij de toegangswegen van Parijs stakings- posten de vrachtauto's met groenten tegen te houden, maar de politie slaagde er na korten tijd in de stakers te verdrijven. Bedenkelijker schijnt de toestand te zijn in de abattoirs van Parijs. Daar is een sta kingsbeweging gaande, welker omvang op het oogenblik nog niet te overzien is. De stakers hebben verschillende deelen van het terrein bezet om het slachten te ver hinderen. Het personeel van het groote Parijsche wa renhuis „Stadhuisbazarheeft besloten in sta king te gaan. De bedienden hebben het ge bouw bezet en brengen den tijd door met dan sen en zingen. Het stakingscomité zetelt in het fotografisch atelier, de bedienden zorgen zelf voor de orde. In verband met moeilijkheden verbonden aan de handhaving der orde zullen de paardenren nen, die morgen te St. Cloud zouden worden gehouden, niet doorgaan. In overeenstemming met de gisteren door het'syndicaat van directeuren van dagbladen genomen beslissing is vanmiddag om 5 uur geen enkele krant verschenen. Verschillende bioscooptheaters moesten vanmiddag wegens staking van het personeel sluiten. In de provincie duurt de stakingsbeweging, eveneens in alle kalmte voort- In het dis trict Rijssel zijn 46 fabrieken met 11.400 ar beiders bij de staking betrokken. In de buurt van Valenciennes, waar gisteren 10.000 arbeiders staakten, was vandaag de sta king uitgebreid tot 25.000 personen. De nationale federatie van personeel der P- T. T. spreekt categorisch de berichten tegen, volgens welke dé algemeene staking bij de pos terijen binnen 48 uur zou worden geprocla meerd. Alleen de organisatie zou een dergelijk be sluit kunnen nemen. Vanwege het ministerie van Arbeid wordt het volgende communiqué gepubliceerd: De laatste berichten omtrent het stakings verloop geven een uitbreiding van de beweging aan De reden van de beweging is, dat de ar beiders als gevolg van de overwinning van het Volksfront van oordeel zijn, dat thans het oegenblik gekomen is, waarop zij betere ar- beids- en bestaansvoorwaarden kunnen ver overen. Maar de politieke situatie, is sedert de installatie van de nieuwe regeering volkomen gewijzigd. Het programma, dat de minister president morgen aan het parlement zal voor leggen, geeft een precies antwoord op al deze eischen der arbeiders. Laat ons de arbeiders dus verzoeken in de grootst mogelijke mate rekening te houden met de in de politieke situatie ontstane wijzigingen. Onverwijld zal de regeering wetsontwerpen indienen, die met name betrekking zullen hebben op den arbeids duur en de bescherming van de loonen. De re geering zal er naar streven deze wetsontwer pen in het korst mogelijke tijdsverloop te doen aannemen. Laat ons voorts een beroep doen op het gezond verstand van de arbeiders, op dat geen fout wordt begaan, die de gelukkige resultaten, waarop men met recht kan reke nen, in gevaar zou kunnen brengen. Verwachting: Matige, later wellicht weer toenemende Noordelijke tot Westelijken of Zuid-Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, later toenemende bewolking, aanvankelijk weinig of geen regen. Ia- ter toenemende regenkans, iets kouder. Verdere verwachting: Onzeker illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllli ROME, 5 Juni. (Reuter.) Schuschnigg heeft vanmorgen een onderhoud gehad met Mussolini op diens buitengoed te Rocca del- la Caminate. Van dit onderhoud is niets uitgelekt. Het staat in ieder geval vast, dat Schusch nigg tfjdens zijn verblijf te Viareggio, alleen den militairen attaché van Oostenrijk te Rome heeft ontvangen en dat hij geen enkel lid van het huis Habsburg heeft ontmoet; de verblijf plaats der Habsburgers, de villa della Pianore, is op het oogenblik gesloten. In het officieele communiqué, dat is uitgege ven na het onderhoud te Rocca della Caminate, wordt slechts verklaard, dat Schuschnigg op den terugweg een bezoek heeft gebracht aan Mussolini en dat de beide staatslieden zich ge durende meer dan twee uren met elkander heb ben onderhouden. Schuschnigg is met een militair vliegtuig te Venetië aangekomen. Hij heeft den tocht on danks den hevigen storm ondernomen. De Bondskanselier zal een bezoek brengen aan de tentoonstelling en waarschijnlijk morgen naar Oostenrijk terugkeeren. PARIJS, 5 Juni. (Reuter). De Kamer is van middag overgegaan tot de installatie van haar bureau. De nieuwe Kamer president, Herriot, heeft in een toespraak verklaard, dat de drie beginselen, welke vol gens hem deze wetge vende periode moeten beheerschen zijn: 1) de handhaving van de republiek; 2) het weer tot bloei brengen van het eco nomische leven en 3) de handhaving zoowel van den bin- nenlandschen als den buitenlandschen vrede. Herriot herinnerde voorts aan de woorden van Maximiliaan Robespierre: er is slechts een democratie, waar de staat in waarheid het va derland is van alle individuen, die hij omvat en kan rekenen op even zoovele belanghebbende verdedigers van zijn zaak als hij burgers telt. Herriot MARSEILLE, 5 Juni. (Reuter). Aan boord van het Duitsche stoomschip Wangoi, dat met een lading coprah uit Beira kwam is brand uit gebroken. Met alle macht wordt het vuur be streden. De assuradeurs, die betrokken zijn bij de door Sir Alfred Bates ten aanzien van de Britsche begrooting gesloten verzekeringen, hebben be sloten de terugstortingen te aanvaarden. Schuschnigg confereert meer dan twee uur met den Duce. Eden brengt een bezoek aan Haile Selassie; de Negus niet naar Genève. Toenemende spanning in het Verre Oosten; troepen van Kwangsi en Kanton zouden de provincie Hoenan zijn binnengerukt. Staking thans ook tot de Parijsche abattoirs uitgebreid. Vandervelde belast met de kabinetsformatie in België. Staking in de haven van Antwerpen heeft een kalm verloop. Onlusten in Palestina duren voort. Hoare volgt Monsell op als eerste Lord der Ad miraliteit. Blum's Regeeringsverklaring met algemeene stemmen in den Kabinetsraad aangenomen. Installatie der commissie van advies nopens concrete uitbreiding van de economische sa menwerking tusschen Nederland en Ned.- Indië. Aan eventueele verwerping der vaste las ten- ontwerpen zullen geen politieke gevolgen ver bonden worden. New Yorksche Beurs: Handel sta, stemming gedrukt. Een brief van een sympathiseeren den lezer van dit rubriekje, dat zoo vele briefjes schijnt te lokken, noopt tot een dankwoord in 't openbaar. Waarom? Omdat dit schrijven ons ineens zoo ongezocht ditmaal hei onderwerp aangeeft voor dit hoekje. Want heel de aard van zijn epistel vraagt onopzettelijk om een woord van dank. Dank wordt te veel verge ten in deze wereld. Hoeveel prettige brieven laten we uit nalatigheid on beantwoord. Hoeveel ons bewezen diensten blijven onerkend! Hoeveel goeds, ons bewezen, blijft zonder eenigen dank onzerzijds.' We onder vinden allemaal, ieder op zijn beurt, gaarne wat vriendelijkheid. Maar we denken er niet aan om wat vriende lijkheid terug te geven. En wat toch is gemakkelijker dan even hartelijk dank te zeggen of neer te schrijven voor het liefs, dat we ontvingen. We harrewarren al te veel en laten na hetgeen wat meer kleur en zon in onze samenleving kan brengen. Ver geet nooit uw dank uit te drukken, zonder oogendienarij maar met har telijkheid. BERN, 5 Juni. (D.N.B.) De Nationale Raad heeft heden de defensie-voordracht aangeno men. Wat de kosten betreft is de voorkeur gegeven, zoo deelde bondspresident Meyer mede, aan dekking door een defensieleening van 235 mil lioen francs met een looptijd van 12 jaar boven nieuwe belastingen. De leening zal een lage rente afwerpen. De president van Nicaragua, Sacaza, heeft zijn presidentieel paleis verlaten en is naar de Mexicaansche legatie gevlucht. Den minister van Oorlog, Irias, heeft hij volmachten gegeven. Hij zal Managua verlaten, wanneer de regee- ringstroepen definitief worden verslagen. De Krijgsraad te Dublin heeft twaalf repu blikeinen ieder tot twaalf maanden gevangenis straf veroordeeld wegens het lidmaatschap van een illegale vereeniging en het deelnemen aan militaire oefeningen. Generaal Wehib Pasja, de militaire adviseur van den Negus, is te Athene aangekomen. Stand op Zaterdag 1 uur v.m.: 755 yorige stand: 755A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1