Stakingsgolf in Europa m De toestand in Palestina In het Verre Oosten Het nieuws van heden WERKLOOZEN BEZETTEN EEN RAADHUIS TOEREN IN ABESSINIË s DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 10 JUNI 1936 - AVONDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per •week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 BEZOEKT DE RESIDENTIEWEEK Te Parijs gelooft men dat de stakingsbeweging afneemt, dank zij de gesloten overeenkomst Prijsverhooging het gevolg Ongeregeldheden Drukkersstaking te Malaga De overheid grijpt in België in Ook in Polen onrust Verhoogd invoerrecht op thee Het Lagerhuis keurt het goed Uitstel der Dardanellen- conferentie Appèl van het Vader- landsche front Rede van Bondskanselier Schuschnigg Vliegongeluk te Aden Twee dooden en een ernstig gewonde De Belgische posterijen heb ben nieuwe Congo-postzegels uitgegeven voorstellende wijlen koningin Astrid te midden der zwartjes. Deze foto werd ge maakt bij haar bezoek aan de Belgische koloniën De Koning van Italië heeft in tegenwoordigheid van den onderkoning Badoglio (links) aan eenige troepenaf deeling en onderscheidingen uitgereikt Het Weer limi Engelsche mariniers staan op de locomotieven Een bosch in brand Spoorwegongeluk bij Napels Vijftien dooden, 200 gewonden Hengtsjau schijnt al bezet te zijn door de zuidelijke Chineesche troepen Eenburgeroorlogschijnt onvermijdelijk Van Zeeland houdt een radio-rede Hij vraagt om steun en begrip van de moeilijkheden 62e JAARGANG No. 19989 RADIODISTRIBUTIE - HAARLEM DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN De Int. Arbeids- conferentie Rede van Jouhaux Dr. Schacht op reis Melaatschen vechten TRAMBOTSING TE BERGEN Niet minder dan 18 gewonden NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VAN 6 TOT EN MET 15 JUNI Donderdag: Zanguitv. d. kinde ren; Gymn.dem.; Haagsche Be- drijvenop tocht; Zanguitvoering (Euterpe); Russisch Concert (Haagsche Kunstkring); Pasar Malam; Tooneel, Revue, etc. (Zie officieel programma). PARIJS, 9 Juni (Reuter). Dinsdagavond bedroeg het aantal stakers in het departe ment Beneden-Seine 40.000, waarvan 32.000 te Rouaan en omgeving. De beweging heeft zich heden vooral in de Textielindustrie uitgebreid. Desniettegen staande heeft men toch den indruk, dat al daar eenige ontspanning is ingetreden, en men stelt alle pogingen in het werk om tot een oplossing der crisis te geraken tegen Donderdag. De stakers houden de fabrieken in gereed heid om het werk onmiddellijk na het tot standkomen van een overeenkomst te kunnen hervatten. Naar het ministerie van Binnenlandsche Zaken mededeelt, is hedenavond een bijeen komst gehouden, onder voorzitterschap van den Minister, van vertegenwoordigers van werk gevers en bedienden der groote magazijnen, ter bestudeering van de kwestie der minimum- loonen. Woensdag zullen de besprekingen wor den voortgezet. Te voren zal een bespreking worden gehouden Voor de onderteekening van een accoord be treffende de magazijnen met eenheidsprijzen. PARIJS, 9 Juni. (Reuter). Naar uit de door het Ministerie van Binnenlandsche Zaken ontvangen telegrammen en inlichtingen blijkt, fleemt de stakingsbeweging overal af. Als ge volg van de tot stand gekomen overeenkomst Werd in een aantal gevallen het werk reeds her- Vat, terwijl in vele andere gevallen de bespre kingen over de werkhervatting een zoodanig verloop hebben, dat binnenkort in de voor naamste industrieën en bedrijven het einde der staking te verwachten valt. Het D. N. B. meldt: In den nacht van Dinsdag op Woensdag is, gelijk reeds gemeld, overeenstemming bereikt in de mijnen in Noord-Frankrijk, zoodat het werk in alle mijnen Donderdag weer zal worden her- Vat. In Parijs is een accoord tot stand geko men, in den kleinhandel en in de verzekerings branche, waardoor ook in deze bedrijven een einde gemaakt wordt aan de stakingen. Daarentegen zijn nu ook de arbeiders van de bouwbedrijven in Toulouse gaan staken. De achter de regeering staande bladen stellen met genoegen de bereikte successen in het licht, Waartegenover de rechtsche bladen ti'achten duidelijk te maken, dat de feiten niet in over eenstemming zijn met het uitgegeven parool Van ontspanning. Voorts zetten deze rechtsche bladen uiteen dat een algemeene prijsverhoo ging en een duurder worden van alle behoef ten onvermijdelijk zijn, terwijl de linksche bladen Verzet aanteekenen tegen pogingen om door opdrijven van prijzen den arbeiders de vruch ten van de overwinning weer te ontnemen. De werkgevers schijnen echter niet geneigd te zijn de kosten der grootere loonsuitgaven zelf te dragen. De benzineprijzen zijn, vergeleken hiet de vorige week reeds met 6 tot 8 procent Verhoogd. De textielindustrie heeft zich reeds tot de regeering gewend met het verzoek om compensatie, teneinde in staat te blijven te exporteeren. De „Joumée Industrielle" berekent, dat bij oen werktijdverkorting van 48 tot 40 uur per Week en bij doorbetaling van loon tijdens Vacantie, de loonsverhoogingèn gemiddeld niet 12 procent, maar 35 procent bedragen. Het is onmogelijk, dat de productie in haar totaal deze nieuwe belasting kan dragen. Wanneer de pro ducenten echter zelf niet deze meerdere kosten kunnen dragen, moeten zij ze afwentelen op de Verbruikers en zoo dat niet mogelijk is moeten ZÜ hun deuren sluiten, waardoor de werkloos heid zal toenemen. Bij afwenteling der kosten op de verbruikers Worden de prijzen steeds hooger. Frankrijk zou zijn beschermde rechten moeten opvoeren, hetgeen wederom tot een stijging der prijzen zou leiden. De eenig mogelijke compensatie, aldus het blad, ligt in een daling van de algemeene lasten, zooals belastingen en rentten. In de Verklaringen van Blum zijn ongetwijfeld aan wijzingen in die richting te vinden. Het is echter moeilijk er aan te gelooven, vooral omdat iedere dag nieuwe plannen voor verdere uit gaven brengt, die de Staatsbegrooting in een impasse moeten brengen. De „Ere Nouvelle", het blad van Herriot, Publiceert een beschouwing over de 40-uren- Week, waarin het berekent, dat invoering van hezen maatregel voor 't Leger meerdere uitga ven met zich mede zou brengen van 850 mil- lioen francs, terwijl voor de Marine dit bedrag hog grooter zou zijn. Tezamen met de openbare bedrijven zou 2 <4 milliard francs meer moeten Worden uitgegeven, terwijl bij de Spoorwegen meer personeel zou moeten worden aangenomen, hetgeen eveneens kosten met zich mee zou bren gen ten bedrage van 1% milliard per jaar. In totaal dus reeds onmiddellijk 4 milliard per laar. Kan de werkloosheid, zoo vraagt het blad, die overigens de gemeenschap slechts 1 milliard per jaar kost, daardoor worden op geheven of zal zij zelfs nog stijgen? PARIJS, 9 Juni. (Reuter). De Vakvereeniging Van Schoenfabrikanten deelt mede, dat de Schoenindustrie het werk zal moeten stilleg gen, daar de salariseischen ver gaan boven de Arbitrale overeenkomst, die tusschen de C. G. T. en den algemeenen Bond van Fransche Voort brenging is tot stand gekomen. In de schoenindustrie zijn tienduizend werk lieden werkzaam. PARIJS, 9 Juni. (D. N. B.) De werkloozen nabij Hazebrouck hebben het voorbeeld ge volgd van hun werkende makkers. Een delegatie van ongeveer 80 werkloozen begaf zich naar het raadhuis van Estaires, om haar eischen in te dienen. Daar de burgemeester niet aanwe zig was en de ambtenaren in zijn afwezigheid geen beslissing konden nemen, bezetten de werkloozen het raadhuis en heschen zij, naast de tricolore, de roode vlag met de initialen C. G. T. Men vreest te Hazebrouck, dat nog andere raadhuizen in de omgeving op dezelf de wijze zullen worden bezet. PARIJS, 9 Juni. (Reuter.) Tegen zes uur hedenavond trachtte een tiental met knuppels gewapende jongelui de bureaux der Verzeke- ringsmaatschapij „Abeille" in de Rue Taitbout binnen te dringen. De postende stakers verzet ten zich daartegen en er ontstond een vecht partij, w darbij de Dolitie tusschenbeide moest komen. Een der aanvallers, die de agenten met een revolver bedreigde, werd gearresteerd. Een andere aanvaller moest naar het ziekenhuis worden overgebracht, wegens het pak slaag, dat hij van de stakers had ontvangen. MADRID, 9 Juni (A.N.P.) Te Malaga zijn de drukkei s in staking gegaan. Hierdoor kon den vier plaatselijke dagbladen niet verschijnen. MADRID,, 10 Juni. (Reuter.) Politie-autori- teiten hebben per radio het volgende bekend gemaakt: „De ondernemers hebben besloten alle zaken en instellingen, met uitzondering van de levensmiddelenbedrijven en de openbare diensten, te sluiten. Dit besluit is in strijd met de wet. Kooplieden en industrieelen, die aan deze beslissing gevolg zouden geven, zouden zich schuldig maken aan ernstige overtreding van de wet op de openbare orde." Op ove; treding van deze wet staat een boete van 10.000 tot 20.000 peseta's. Men verwacht zelfs, dat ondernemingen of fabrieken in geval van overtreding door den staat in beslag zullen worden genomen. BRUSSEL, 9 Juni. (Reuter.) Het ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft opdracht ge geven de opslagplaats van een mijn, die door stakende mijnwerkers bezet werd gehouden, door gendarmes te doen ontruimen. Dit is in den avond zonder incidenten geschied. WARSCHAU, 10 Juni. (Reuter.) Naar- uit Gdynia wordt gemeld hebben stakende bouw vakarbeiders hun nog aan het werk zijnde ka meraden aangevallen. De politie moest tus- schenbeiden komen en arresteerde een aantal personen. Tijdens de botsing werden een tiental arbeiders gewond. Ook elders duurt de stakings beweging voort. Te Zokowitsj bij Krakau heb ben de wegarbeiders het werk neergelegd. In bijna alle industrie-centra zijn stakingen uit gebroken. Te Bielsko en Lodz hebben de werk lieden talrijke textielfabrieken bezet. Te Lodz heeft de politie eenige communistische cellen ontdekt en ongeveer honderd oproerkraaiers ge- arrestéerd De regeering heeft krachtige maat regelen getroffen om deze propaganda den kop in te drukken. LONDEN, 9 Juni (Reuter) Het Lagerhuis heeft heden met 241 tegen 120 stemmen het verhoogde invoerrecht op thee goedgekeurd. Een tijdens de behandeling in de commissies ingediend amendement, om het invoerrecht op thee, afkomstig uit het Rijk, te verlagen van 4 tot 3% pence, werd later ingetrokken, daar de regeering zich er tegen had verklaard. LONDEN, 9 Juni (Reuter). De Britsche re geering heeft de Turksche regeering verzocht of zij de conferentie der zee-engten, welke was vastgesteld op 32 Juni a.s. te Montreux, wil uitstellen tot een datum na den nieuwen da tum van bijeenkomst van den Volkenbonds raad. Te Weenen is met militaire eer begraven net stoffelijk overschot van kapitein Godwin von Brumowski, die op Schiphol bij het neerstorten van een sportvliegtuig om het leven kwam WEENEN, 9 Juni. (D.N.B.) Voor het raad huis vond hedenavond een appèl plaats van het Weentche Vaderlandsche Front. Bondskan selier Schuschnigg hield een rede, waarin hij er opnieuw op wees, dat het Vaderlandsche f ront open staat voor allen, die Oostenrijks zelfstan digheid en vrijheid willen. De Bondskanselier sprak vervolgens tegen, dat een groote amnes tie op handen zou zijn. Slechts de gewone half- jaarlijksche amnestie wordt ten uitvoer ge bracht. Inzake de buitenlandsche politiek zeide hfj, dat de grondslag van Oostenrijks buiten landsche politiek gelegen blijft in de protocol len van Rome. Hij zeide vreedzame en normale betrekkingen te wenschen met het groote Duit- sche Rijk, en hij vermaande de jeugd Duitsch te zijn, te voelen en te denken. Prins Starhem berg was bij de betooging niet aanwezig. ASMARA, 9 Juni (A.N.P.) Binnenkort zul len drie autodiensten geopend w'orden, waar door een snelle verbinding tot stand wordt ge bracht tusschen de steden Asmara, Massaua, Adoua, Aksoem en Makalle. LONDEN, 9 Juni (Reuter) Naar uit Aden wordt gemeld, zijn twee leden der Britsche mi litaire luchtvaart gedood en een derde ernstig geWbnd bij een vliegongeval, dat Dinsdag te Aden heeft plaats gehad. m VERWACHTING: Matige tot zwakken =j Noord-Westelijke tot Westelijken, later wellicht verder krimpende wind, ge- H deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerstand: 767.8 te La Coiuna. Laagste barometerstand: 740.3 te Jan Mayen. H zon op 4.40 - onder 9.18 - Licht op 9.48 Maan op v.m. 0.26 onder v.m. 10.18 EE Laatste kwartier 12 Juni JERUZALEM, 9 Juni. (Reuter) De ma chinisten en stokers op de locomotieven worden thans vergezeld door Britsche ma riniers, c'tte zoo zijn uitgekozen, dat zij eventueel deze beambten kunnen vervan gen. Men heeft de vorming geconstateerd van geheime Mohammedaansche vereeni- gingen, welker öoel o.a. is een bestraffing toe te dienen aan hen, die de solidariteit der stakers willen verbreken, of wel spij kertjes te strooien op de wegen om het ver keer te hinderen. In het geheele land du ren de vuurgevechten tegen militaire pa trouilles, de bomaanslagen en branden voort. Voor de eerste maal sinds het begin der on lusten zijn vandaag bommen geworpen te Beth lehem, zonder echter slachtoffers te maken. Op den weg van Jeruzalem naar Jericho is een Arabisch politieman gec'tood. Twee van de gisteren op de markt te Jeruzalem verwonde boeren zijn overleden. JERUZALEM, 9 Juni. (Reuter) Volgens een officieel communiqué werden bij een brand, die in den namiddag uitbrak in het Balfour-boscn op de heuvels van Nazareth, duizend boomen vernield. Sincls het uitbreken der ongeregeldheden werden in totaal 1495 personen gearresteerd. Van de 1313 gearresteerde Arabieren werden er 754 wegens diverse overtredingen veroor deeld, 226 vrijgesproken, terwijl 333 nog op de behandeling hunner zaak wachten. Er werden 104 Joden wegens overtrec'lingen veroordeeld, 17 Joden vrijgesproken, terwijl 61 nog op be rechting wachten. LONDEN, 9 Juni (A.N.P.) De Engelsche Com munistische Partij heeft een manifest gepubli ceerd, waarin aangedrongen wordt op de stich ting van een onafhankelijke Arabische repu bliek in Palestina en waarin de Engelsche re geering wordt verzocht af te zien van haar mandaat over Palestina of Transjordanië. NAPELS, 10 Juni. (Reuter) Tusschen Napels en Nola is een trein ontspoord. Er zijn 15 doo den en 200 gewonden. NAPELS, 10 Juni (Reuter). Het ongeluk is geschied doordat de trein derailleerde, bij Bufola, tusschen Napels en Nola. Men heeft vijftien ontzielde lichamen uit de resten van drie verwoeste wagons gehaald, die omver wa ren geworpen. Het aantal gewonden is onge- voor 200. De oorzaak van het déraillement is tot heden niet bekend. Er zaten in den trein vele arbeiders, die naar hun werk te Napels gingen. Een hulpdienst is georganiseerd en de meeste gewonden zijn naar de ziekenhuizen van Napels vervoerd. De autoriteiten zijn op de plaats des onheils aanwezig. SJANGHAI, 9 Juni (Reuter) Uit Ja- pansche bron wordt vernomen, dat de stad Hengtsjau door de zuidelijke troepen zou zijn ingenomen. In Chineesche kringen was hiervan echter geen bevestiging te verkrijgen. SJANGHAI, 10 Juni (Reuter) Naar verluidt zou Hengtsjau inderdaad door de Zuidelijke troepen, die Hoenan zijn binnen gedrongen, bezet zijn, hetgeen het gevaar voor een burgeroorlog zou vergrooten. De telegrafische verbinding met Hengtsjau is verbroken. PEIPING, 10 Juni (Reuter) De autoritei ten van Hopei en Tsjahar houden nauw voe ling met de Kantonregeering. Het schijnt, dat een coalitie tegen Nanking verwacht kan wor den. In zekere kringen hier gelooft men dat Kanton binnenkort een autonome regeering zal vormen om daarnet, over te gaan tot een mili taire expeditie tegen Tsjang Kai Sjek. SJANGHAI, 10 Juni (Reuter) Het binnen dringen der Zuidelijke troepen in Hoenan maakt een burgeroorlog moeilijk te vermijden. De politieke raad van het Zuid-Westen beschul digt Tsjang-Kai-Sjek er met verdubbelde hef tigheid van, dat hij wijkt voor de agressiviteit der Japanners. De Zuidelijken ontveinzen zich niet, dat hun strijdkrachten inferieur aan die der Nanking-regeering zijn, doch rij rekenen er op, dat in de door Nanki ig oestuurde gewesten de patriotten tot hen zullen overloopen. In zekere kringen Leweert men, dat de actie van Kanton door de Japanners is geïnspireerd. SJANGHAI, 10 Juni (Reuter) Te Sjanghai neemt de anti-Japansche agitatie toe. Studen ten uit Kwangsi zijn in de stad aangekomen om de actie hunner kameraden, die een alge meene staking in den zin hebben, aan te moe digen. Een nieuwe geheime organisatie, die zich „Vereeniging tot heil van het Chineesche Volk" noemt, maakt een energieke propaganda voor samenwerking met de Communisten tegen Japan. Drie en twintig vliegtuigen der Nanking- regeering hebben verkenningsvluchten naar het Zuiden gemaakt van Hankau uit. De autoriteiten van Kwangsi zouden met doodstraf gedreigd hebben tegen het specu- leeren in plaatselijke bankbiljetten en de Dank van Kwangsi het monopolie voor den handel in vreemde valuta hebben verleend. SJANGHAI, 10 Juni. (Reuter.) Generaal Quitta, de Japansche militaire attaché, is te Nanking gearriveerd, om met de officieele per sonen te confereeren over de ontwikkeling van den. binnenlandschen Chineeschen toestand. HANKAU, 10 Juni. (Reuter.) Met korte tus- schenpoozen vertrekken van hier treinen met soldaten van het Nanking-leger naar Tsjang- Sja, de hoofdstad van Hoenan. Uit Kanton wordt gemeld, dat generaal Tsai- Ting-Kai, de leider van de verdediging van Sjanghai tegen de Japanners in 1932, weigert den opmarsch der Zuidelijke troepen te steu nen, daar deze onderneming volgens hem ge lijk staat met het ontketenen van een burger oorlog. De autoriteiten van Kanton betreuren deze houding, oaar de steun van Tsai-Ting-Kai het prestige der beweging zou hebben vergroot. BRUSSEL, 9 Juni (Reuter) De kabinets formateur Van Zeeland heeft vanavond in een radiorede een oproep gericht tot het Belgische volk. De taak, welke de regeering wacht, aldus Van Zeeland, is overweldigend, maar van haar succes zal voor langen tijd het lot des lands afhangen. Ik heb mijn dag besteed aan de be studeering der vele aspecten van den toestand met vooraanstaande personen en de indruk, die zich daaruit heeft losgemaakt is bemoedi gend. De onrust, welke de internationale toe stand vertoont is niet verminderd, integendeel. Ik verzoek u dus mij te helpen en de moeilijk heden van mijn taak te begrijpen bij dé be oordeeling van het uit te werken program. In dien wij allen willen zullen wij slagen. BRUSSEL, 10 Juni. (Stefani.) Het program van Van Zeeland bevat o. a. een radicale wijzi ging van de parlementaire methoden en het verminderen van het aantal vergaderingen. Verder een werkweek van 40 uur. Het terug brengen van het aantal kamerleden tot 100 en van het aantal senatoren tot 60. Men meldt ons voorts de volgende plannen: een inkrimping van de wettelijke bevoegdhe den der Kamers (alleen nog algemeene wet ten) een regeling voor de verzekering der duurzaamheid van een regeering (een geheele regeering zou practisch niet meer in de min derheid te stellen zijn, wel een Minister af zonderlijk) beroepsorganisaties in een wettelij- ken vorm, tot stand te brengen zonder het recht te bezitten om wetsvoorstellen bij het Parlement in te dienen. Verder: staatscontrole over het verzekeringswezen, staatscontrole over de wapenfabricage, staatscontrole over mono polies van electriciteit en gas, invoering van een veralgemeende en een verplichte verzeke ring tegen werkloosheid, verplichte oprichting van paritaire commissies in al de nijverheden van het luid, wettelijke erkenning van de col lectieve arbeidscontracten. Wat betreft onderwijs zou wettelijke gelijk heid ingevoerd worden voor het lager officieel en vrij onderwijs, echter alleen voor het lager onderwijs, niet voor het middelbaar onderwijs, enz. Luisteren naar distributie Geeft den luisteraar den schijn Niet de radio te hooren, Maar zelf aan de bron te zijn. NIEUWE GRACHT 5 - TELEF. 10010 In Frankrijk wordt nu overal onderhandeld tus schen stakers en werkgevers. De stakingsgolf blijkt Europeesch te zijn. Werkloozen bezetten raadhuis. Te Parijs en in Polen relletjes. In verband met de instortingsramp is te Boeka rest ook de vice-burgemeester gearresteerd. Engeland verzoekt de Turksche regeering de Dardanellen-confeventie uit te stellen. Het Lagerhuis keurt het verhoogde invoerrrcht op thee goed. In Palestina staan nu Engelsche mariniers op de locomotieven. Het Balfour-bosch is in brand ge stoken. De Zuidelijke Chineesche troepen hebben Hengtsjau al bezet. Een burgeroorlog schijnt nu niet meer te vermijden. Electriciteitscongres te Scheveningen geopend. Overeenkomst tusschen Java-China-Japan-Lijn en Japansche scheepvaartmaatschappij maakt een einde aan schadelijken concurrentiestrijd. O GENèVE, 9 Juni. (Havas) Aan den officiee- len tekst van de toespraak van Jouhaux op de Internationale Arbeidsconferentie ontleenen wij: Ik wensch met nadruk te zeggen, dat, indien wij onzen wil weten op te leggen in ons land en indien wij zelfs in de werkgeversklasse een goed begrip ontmoeten, wij niet van zins zijn ons nationaal bedrijfsleven aan alle concurren tie over te leveren, zelfs niet aan de meest de loyale. Indien men wenscht, dat de con tingen teerin gen en douanegrenzen worden opgeruimd, moet men den weg van den socialen vooruitgang be treden. Zoo niet, dan zullen wij ons verdedigen en voor :e eerste maal in de geschiedenis zal men de arbeidersklasse met haar regeering verbonden zien om uit sociale overwegingen het nationale bedrijfsleven te verdediger- Dat wilt gij niet. Gij wilt een hervatting der internationale betrekkingen. Gij wilt de ont wikkeling van de betrekkingen tusschen de volken. Welnu, het is hoog tijd, dat gij tot da den overgaat. WEENEN, 9 Juni (Reuter) Naar men ge looft, zal Dr. Schacht van zijn reis naar den Balkan en Boedapest gebruik maken, om een kort onderhond te Weenen te hebben. Het ge rucht gaat, dat de president van de Rijksbank morgenavond in de stad zal vertoeven CAIRO, 9 Juni (Reuter) Bij de kolonie voor melaatschen te Aboe Zabal, in de nabij heid van Cairo, heeft gisterenavond een ern stige botsing plaats gehad tusschen de politie en de bewoners der kolonie, die demonstreerden tegen hun verzorging, welke, naar zij beweren, zeer slecht is. 20 politie-agenten en 50 melaat schen werden gewond. BRUSSEL, 9 Juni. (Reuter). Te Bergen in Henegouwen zijn twee electrische tramtrei nen, die in verband met herstelwerkzaamheden op hetzelfde spoor reden, met elkaar in botsing gekomen. 18 personen werden gewond. Van 3 hunner is de toestand ernstig. Stand op Woensdag 1 uur n_m.: 766.0 .Vorige stand; 763.2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1