Het eerste optreden der Rexisten Eischen der Christelijke arbeiders in Frankrijk WANDGEDIERTE Smit en v. Rijsbergen êrPi IN DE PROVINCIALE STATEN Roode broeders onder elkaar UPS AND DOWNS IN DE STAKINGSBEWEGING TEGEN DADEN VAN GEWELD HET UITSTEL VAN HET DUITSCHE ANTWOORD Het nieuws van heden STAKINGSACTIE IN BELGIË De sancties VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 11 JUNI 1936 - AVONDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal i 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 BEZOEKT DE RESIDENTIEWEEK De aanhangers van Degrelle wei geren zitting te nemen naast de Katholieke fractie Groote publieke belang stelling Degrelle Verbitterde strijd tusschen de ar beidersbewegingen te Malaga Burgeroorlog in China dreigt Opmarsch van troepen uit Hopei? De spanning te Nanking Engeland beschermt zijn onder danen De ontploffing in een mijntunnel Inheemsche arbeiders gedroegen zich kordaat Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin^ ilium Te Parijs en in de provincie weer nieuwe actie Ochtend-colportage in de Jordaan Blum negeert bij zijn besprekingen den Bond van Christelijke vakvereenigingen Terreur der modernen Léon Blum Vragen aan Eden Groepen N.S.B.-ers in de hoofd stad uiteengejaagd Regeeringsprogram in Frankrijk Heden bespreking in de Kamer 62e JA ARC ANC No. 19991 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Voor betere maatkleeding Internationale steun De oorlogsschulden aan Amerika Ook Blum betaalt niet Italië wil nog even geduld oefenen Staatslieden uit spele varen NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VAN 6 TOT EN MET 15 JUNI Vrijdag: Zanguitv. d. kinderen Gymn.dem.; Tocht versierde eD verlichte wherries v. De Laak n Westbroekpark: Peestvers. win kelstraten; Tooneel. Revue, Film, etc (Zie off. programma) In de provincies Brabant, Antwerpen, Oost- VTaanderen, Henegouwen en Luik hebben de Zondag j.l. gekozen provinciale Staten Woensdag hun eerste vergadering gehouden. Van de zijde van het publiek was ditmaal in afwijking van vroeger veel belangstelling. In den Brabantschen raad, die thans samen gesteld is uit 25 socialisten, 24 katholieken, 16 liberalen, 15 Rexisten, 6 communisten en 4 Vlaamsch-nationalisten, hadden de Rexisten, cjie allen het insigne van hun groep droegen, aldus de N. R. C., heel wat bekijks. Zij gingen zitten achter de liberalen. Bij de naamafroeping en de eedsaflegging van de leden der provin ciale staten, protesteerden de Vlaamsche natio nalisten tegen het feit, dat zulks alleen in de Fransche taal gebeurde. Iets later, na de gebruikelijke toespraak van den gouverneur van de provincie, door dezen laatste gedeeltelijk in het Nederlandsch her haald, rezen de Rexisten overeind, staken de hand op en riepen gezamenlijk: „Rex vaincra". De katholieken en de liberalen antwoordden met den kreet: „Leve de Koning" en de socialisten en de communisten met den roep: „Rex buiten!" Het tumult bleef geruimen tijd aanhouden. In den loop van de vergadering verklaarde een van de leden van de rexistische groep, dat deze fractie zich niet tot de politieke combinaties voor de samenstelling van de Gedeputeerde Staten zal leenen. Dit gaf weer aanleiding tot veel gejouw en geschreeuw bij de andere partijen. In den provincialen raad van Antwerpen lokte de communist van Belle een incident uit bij de eedsaflegging. Hij verklaarde, onder luide pro testen van verschillende conservatieve leden, de beginselen van zijn partij niet te zullen ver loochenen, republikeinsch gezind te zijn en bij iedere gelegenheid de republikeinsche gedachte te zullen verdedigen. Na de vergadering hebben de katholieken contact gezocht met de Vlaamsche nationalisten en de rexisten voor de samenstelling van de gedeputeerde staten. Met den welwillenden steun van de rexisten zou de vroegere katholieke- Viaamsche nationalistische deputatie worden be houden. De Rexisten hebben ook in den raad van de provincie Luik incidenten uitgelokt. Zij eischten het recht op, zelf hun plaatsen in de vergader zaal te kiezen en wenschten niet naast de ka tholieke fractie zitting te nemen. Bij de eeds aflegging voegden de Rexisten aan de gebruike lijke formule de woorden toe: „Rex vaincra", Wat een geweldig kabaal uitlokte. De voorzitter slaagde er niet in, de rust te herstellen en sloot de vergadering. In den provincialen raad van Henegouwen, Waar negen communisten hun intrede hebben gedaan, vroeg een van de Rexisten, Vandoorne, het woord. De eedsaflegging wenschte hij niet alleen in de Fransche, maar ook in de Neder- landsche taal te doen. Onder luid gejouw moest de man van dit voornemen afzien. Daar de socialisten in deze provincie nog steeds over de absolute meerderheid beschikken, kunnen de Gedeputeerde Staten als voorheen homogeen socialistisch blijven. MALAGA, 10 Juni. (Reuter) De algemeene staking duurt voort. Er hebben ook verschil lende botsingen plaats gehad, waarbij een ar beider gedood werd en een ordebewaker ge wond. Voor de begrafenis van den communist, die hedenmorgen werd gedood, en die morgen zal plaats vincten, werden belangrijke maat regelen getroffen. Te Malaga, waar bloedige incidenten zijn voorgevallen tusschen anarchistische syndica listen en socialisten, is in den loop van den dag de tegenstelling tusschen beide bewegin gen nog verder toegespitst. Anarchisten tracht ten een overval te plegen op het gebouw van den socialistischen arbeidersbond U. G. T., waarop 60 schoten werden gelost. De socialisten beantwoordden dezen overval met een bestor ming van het gebouw der syndicalisten, dat zij in brand staken. De brandweer werd in het werk gehinderd. Verder overvielen de socialis ten een vergaderlokaal der anarchisten en ver nielden de inrichting. Het verkeer in de stad ligt stil. De treinen konden den geheelen dag de stations niet bin- nenloopen. De passagiers van de buiten Malaga gebleven treinen zijn met uitrukauto's van de politie naar de stad vervoerd. SJANGHAI, 11 Juni (Reuter) De kans op het uitbreken van een 'burgeroorlog wordt steeds grooter. De voorhoede der Zuidelijke troepen rukt naar het Noorden op; de Nanking-regeering heeft inderhaast troepen en vliegtuigen naar Sjanghai ge zonden. In officieele kringen wordt ontkend, dat Hengtsjau door de Zuidelijken zou zijn geno men zooals door de Japanners wordt beweerd. In welingelichte buitenlandsche kringen is men van meening, dat Nanking tenslotte den vrede zal koopen door financieele en politieke con cessies, die een verzwakking van de centrale regeering tot gevolg zullen hebben. Generaal Kita, de Japansche militaire at taché, heeft tegenover Central News toegege ven, dat de Japanners wapens aan het Kwang- si-leger hebben verkocht. TSJANGSJA, 11 Juni (Reuter) Geduren de den geheelen nacht zijn hier troepen van de Nanking-regeering aangekomen, die hoofd zakelijk afkomstig waren uit Hopei. De stad bereidt zich voor op een beleg, daar de Zuide lijken thans niet ver verwijderd moeten zijn. Tsjang Kai Sjek heeft nogmaals een beroep op Tsjeng-Tsji-Tang gedaan om een einde aan de mobilisatie te maken in afwachting van de besluiten van het centrale executieve comité. De ernst van den toestand, met het oog op 't opdringen van de zijde der Japanners, maakt een nationale eenheid noodig, aldus Tsjang Kai Sjek. KANTON, 11 Juni. (Reuter.) De leiders te Kanton hebben het beroep van Tsjang Kai Sjek, om den vrede te handhaven, verworpen. SJANGHAI, 11 Juni (Reuter) Het besluit der Nanking-regeering, een delegatie naar Kanton te zenden om te onderhandelen, houdt de hoop levendig, dat een burgeroorlog in China zal worden vermeden. Dat de toestand echter nog zeer gespannen is, blijkt o. a. uit het feit, dat te Tsjangsja in Hoenan de staat van beleg moest worden afgekondigd. Ook heeft de Britsche consul te Tsjangsja tot zijn landgenooten de voorloopige waar schuwing gericht, Zuid-Hoenan te ontruimen. Een Engelsche kanonneerboot is gisteravond naar Tsjangsja vertrokken. In den loop van den dag zijn te Nanking wederom anti-Japansche demostraties gehou den Voor de Japansche ambassade verzamel den zich ongeveer duizend Chineezen, meeren- deels studenten, die luide protesteerden tegen Japans optreden in Noord-China. De Japansche autoriteiten hebben hiertegen bij het ministe rie van Buitenlandsche Zaken met klem ge protesteerd. De Japansche consul-generaal te Kanton heeft van den Japanschen minister van bui tenlandsche zaken, Arita, opdracht gekregen bij de Kantonregeering protest aan te teeke nen tegen de anti-Japansche agitatie in Zuid- China. BATAVIA, 11 Juni. Aneta verneemt nog na der omtrent de ontploffing in een mijntunnel te Paragan Siaroe, dat de firma Erdmann en Sielcken, directie van het mijnbouwbedrijf Moeara Sipongi, telegrafische berichten heeft ontvangen, waaruit valt op te maken, dat de explosie geen belangrijke stagnatie in het be drijf zal veroorzaken. Ir. N. A. A. Smets van de afdeeling mijninspectie zal zich per K. N. I. L. M.-vliegtuig van Bandoeng naar Pakan- baroe begeven, om een voor-onderzoek in te stellen naar dit mijnongeval. Een verslaggever van de Deli Courant meldt nog, dat bij de mijnramp door inheemsche ar beiders, onder wie lichtgewonden waren, met ware doodsverachting reddingswerk is verricht. Dank zij het kordate optreden van deze men- schen hadden geen verdere ontploffingen plaats, daar zij, bedreigd door voor hen ge vaarlijke dampen nog niet ontplofte kisten dynamiet in veiligheid brachten. Overal in de omgeving heerscht diepe verslagenheid. De oorzaak van de explosie is nog niet bekend, doch een onderzoek is ingesteld. VERWACHTING: Zwakke tot matigen H veranderlijke wind, half tot zwaar be- wolkt, weinig of geen regen, weinig ver- H andering in temperatuur. Hoogste barometerstand: ff 765.5 te Röst. Laagste barometerstand: 741.4 te Vestmanoer. H Zon op 4.30 - onder 9.19 - Licht op 9.49 Maan op v.m. 0.43 onder v.m. 11.39 EE Laatste kwartier 12 Juni PARIJS, 11 Juni (Reuter) Ondanks de ontspanning, die zich over het geheel genomen in de stakingsbeweging in Frankrijk thans doet gevoelen, blijven toch nog altijd in tal van plaatsen en in allerlei takken van bedrijf sta kingen uitbreken. Dit was heden zelfs te Parijs het geval, waar de liquidatie der beweging tot dusver de groot ste vorderingen gemaakt heeft. Hier zijn na melijk vandaag stakingen uitgebroken bij twee groote apothekersbedrijven, bij de begrafenis ondernemingen, de assurantiemakelaars, ver scheidene deftige maatkleedingondernemingen, de filmverhuurmaatschappijen en enkele han delshuizen. In al deze gevallen hebben de sta kers de bedrijven .symbolisch bezet. Een gespannen toestand is te Bordeaux ont staan. Hier waren vanmiddag reeds met be trekking tot de conflicten in de kleeding- en de meubelindustrie principieele accoorden ver kregen. Ook in het conflict bij de metaalin dustrie namen de onderhandelingen een zoo gunstig verloop, dat de onverwijlde onderteeke- ning van principieele accoorden met stellig heid verwacht werd. Toen echter bleek, dat de arbeiders van een der metaalfabrieken speciaal gunstige voor waarden hadden weten te bedingen, eischten de werklieden der overige ondernemingen, dat men hen op dezelfde wijze zóu behandelen. Aangezien de directies hierop niet wilden in gaan, zijn de onderhandelingen afgebroken. Het gevolg is bovendien, dat in tal van andere takken der industrie te Bordeaux verder gaan de eischen dan tot dusver gesteld zijn. In vele fabrieken, die nog niet door de stakingsgolf aangetast waren, is thans het werk neergelegd De Belgische Kabinetsformateur Van Zeeland wordt door journalisten ondervraagd naar de richtlijnen van zijn te vormen kabinet en zijn de bedrijven door de arbeiders bezet. PARIJS, 11 Juni (D.N.B.). Verwacht wordt, dat vandaag een merkbare ontspanning zal in treden in den stakingstoestand, vooral in Noord-Frankrijk, waar 270.000 arbeiders der mijnen en metaalbedrijven het werk zullen her vatten. In Parijs en de rest van het land vorderen de onderhandelingen tusschen werkgevers en werknemers langzaam. Vooral ten aanzien van de regeling der loonen doen zich moeilijkheden voor. De 200.000 bouwvakarbeiders te Parijs zullen ook vandaag nog in staking blijven. In het bankbedrijf en in de gas- en electriciteits- fabrieken van Parijs is staking vermeden. Daarentegen zullen morgen de slagersgezellen en de employé's der café:s en restaurants in staking gaan, gelijk in den afgeloopen nacht werd vastgesteld. De staking in de café's en restaurants zal voor het geheele departement van de Seine worden afgekondigd. Op de boulevards zijn ver schillende café's gesloten. In de meeste wijken zijn ze echter geopend. De slagersgezellen zullen in de zaken met meer dan 5 knechts de winkels bezetten en in de kleine bedrijven de werkplaatsen verlaten. Ook de vleesch-stands in de centrale markt hallen zullen bij de staking' worden betrokken. In de Parijsche chocolade-industrie heeft men een overeenstemming tot stand kunnen bren gen zoodat de 20.000 arbeiders van deze bran che vandaag het werk zullen hervatten. De Nationale Raad der Christelijke Arbei dersjeugd wijst in een manifest op den tragischen toestand der werklooze en arbeidende jeugd in Frankrijk. De Raad eischt, dat zijn eischen zonder uitstel in studie zullen worden genomen. Deze eischen zijn: verlenging van den leerplichtigen schooltijd, organisatie der beroepsadviesbureaux, sanitaire controle, ratio- neele organisatie van het leerlingwezen, pro gressieve minimumloonen voor jonge arbeiders. De Raad wenscht echter tegelijk, dat sta king alleen als uiterst middel aangewend worde, nadat alle arbitragemiddelen gefaald hebben. Hij eischt met alle energie van de stakingsco- mité's dat zij de individueele vrijheid zullen eerbiedigen en aan de jongelieden en vrouwen zullen toestaan, na,ar hun woningen terug te keeren. Hij protesteert voorts met kracht te gen elke schending der vakverbondsvrijheid en veroordeelt den druk en de bedreigingen, welke op zijn leden worden uitgeoefend, wien men niet wil toestaan, naar vrijheid de vakvereeni- ging van hun keuze te kiezen. De Christelijke Vakvereenigingsbond consta teert in een brief aan Minister-president Blum met leedwezen, dat hij, in tegenstelling met het beginsel der vakvereenigingsvrijheid, niet uitgenoodigd is tot toetreding tot het collec tieve verdrag tusschen organisaties van werk nemers en werkgevers en verlangt, zich bij deze overeenkomst te kunnen aansluiten. Van dé andere zijde zijn de Christelijke vak vereenigingen van meening, dat het verdrag alleen nuttig kan zijn, wanneer door een snel wetsbesluit minimumloonen op grond der le- venskosten worden vastgesteld. Zulk een wet is noodzakelijk ter aanvulling der veertig uren werkweek. De regeering moet er trouwens voor zorgen dat de reeds ontstaande verhooging van den levensstandaard het gelukkig effect aan het collectief verdrag niet te niet doet. De christelijke spoorwegarbeiders verklaren in een manifest de eischen der arbeiders als ge rechtvaardigd. Zij doen echter een beroep op hun leden, om orde en discipline te handha ven en waarschuwen tegen zekere strijdwijzen en daden van geweld, waardoor het publiek en de autoriteiten hun sympathie voor de eischen der arbeiders zouden verliezen. De Katholieke Unie van spoorwegpersoneel telt 40.000 leden. In antwoord op verschillende vragen heeft Eden gisteren gezegd, dat de regeering nog geen antwoord had ontvangen uit Berlijn op haar vragenlijst van 6 Mei. Echter had Sir Eric Phipps op 23 Mei by navraag bij baron von Neurath ten antwoord gekregen, dat de Duit- sche regeering geen antwoord kon geven voor de nieuwe Fransche regeering gevormd was. Aangezien dit nu was geschied, verwachtte spr spoedig eenige nadere mededeeling. De arbeidersafgevaardigde Garrett Jones, vroeg of de Duitsche regeering niet klaarbiy- kelijk met haar antwoord talmde om druk uit te oefenen nopens de opheffing der sancties tegen Italië en of het uitblijven van deze opheffing niet de werkelijke reden was van het uitstel. Eden antwoordde, dat hij de beweegredenen der Duitsche regeering niet kende en alleen namens de Engelsche regeering kon spreken en natuurlük niet namens de Duitsche Hedenmorgen tusschen zes en zeven uur is het in de Jordaan te Amsterdam zeer rumoerig toegegaan. Omstreeks zes uur kwam op de Westermarkt een groote groep N. S. B.-ers te zamen, die volgens de politie van het bureau Raampoort zeker twee honderd en vijftig mar telde. De bedoeling van deze groep was om pamfletten in de straten van het Joröaan- kwartier te gaan verspreiden. De meeste N. S. B.-ers waren in het bezit van rijwielen, die ze tegen de hoornen en hek van de kerk op de Westermarkt parkeerden. Van dezen verspreidingstocht had de N S. B. aan de politie geen kennis gegeven. Begeleid door enkele agenten van het posthuis Wester markt trok de groote groep de Nieuwe Lelie straat in. Hier bleek het al spoedig, dat de Jordaan- bewoners van de komst der N. S. B. afwisten, want op de hoeken van straten hadden zich talrijke tegenstanders, waaronder een groot aantal communisten, verzameld, terwijl de be woners zich in de deuren van hun woningen hadden geposteerd, zoodat het onmogelijk was de pamfletten in de huizen en brievenbussen te deponeeren. Het bleek, dat deze tegenmaatregel in vrij wel de geheele Jordaan genomen was. De N. S. B. zag toen de onmogelijkheid van de verspreiding in en de leider van de colporteurs gaf order naar de Westermarkt terug te keeren. Een en ander gebeurde onder luid gejoel van de bewoners en tegenstanders. De politie had inmiddels ook versterking ontvangen en een „overval-auto" van het bureau Raampoort volgde de groep colporteurs. Op de Westermarkt gaf de politie order om de verspreiding te doen staken, te meer, daar er steeds meer tegenstanders kwamen opzetten en men ernstige incidenten vreesde. De leider van de colporteurs was het niet eens met de politie en ook de N. S. B.-ers zelf wilden weer de Jordaan intrekken, doch nu op een andere wijze en wel met verschillende groepen. Dit stond de politie niet toe. Men gaf nog eenmaal order om uiteen te gaan, en toen hieraan niet werd voldaan, trok ken de agenten sabel en gummistok en sloegen de groep uiteen. De N. S. B.-ers namen in verschillende richtingen de vlucht, met achter lating van hun pamfletten. Deze werden door de Jordaan-bewoners be machtigd en in kleine stukjes gescheurd. Het gedeelte Raadhuisstraat tot aan het Singel was even later bezaaid met de snippers pa pier. Nadat de N. S. B.-ers verspreid waren, hebben in de omgeving van de Heerenstraat en Leliegracht nog verschillende vechtpartijen tusschen communisten en N. S. B.-ers plaats gevonden, waarbij over en weer rake klappen zijn uitgedeeld. Geheel den morgen was het in de Jordaan rumoerig en door de be woners werd een en ander druk besproken. De politie hield versterkt toezicht. PARIJS 11 Juni (D. N. B.) De speciale com missie van de kamer heeft tot laat in den nacht beraadslaagd over de door de regeering ingediende wetsontwerpen. Met uitzondering van het ontwerp betreffende het algemeen mantelverdrag werden alle wetsontwerpen aan genomen. Omtrent de voornaamste punten van genoemd ontwerp was men het weliswaar eens, maar de communisten wenschten, dat de mi nister van arbeid niet, zooals in het ontwerp was bepaald, de rol zou spelen van arbiter. Ten- slotte besloot de commissie hedenmorgen nogmaals byeen te komen om vóór het nemen van een definitief besluit den eersten minister te hooren over dit omstreden punt. Vanmiddag begint in de kamer de bespreking der ontwerpen. Het ontwerp ten aanzien van de verandering der statuten van de Bank van Frankrijk zal vermoedelijk vandaag of morgen bij de kamer worden ingediend. In regeerings- kringen ziet men deze hervorming zelf als een netelige aangelegenheid, waaraan de grootste zorg zal moeten worden besteed. Ter uitwerking van het wetsontwerp heeft de minister van Financiën een commissie gevormd, waartoe hij zelf en zyn intiemste medewerkers, benevens leden van de Rekenkamer verscheidene ju risten en de nieuwe gouverneur van de Bank van Frankrük, Labeyrie, behooren- Absolute verdelging onder geheimhouding en schriftelijke garantie. ZÜIVEKINGSONDERNEMING RADICAAL Gen. Cronjéstr. 135 - Tel. 11657 - Haarlem-N. Overal te ontbieden. Te Malaga houdt de algemeene staking aan en heerscht verbitterde strijd tusschen socialisten en communisten. Het gevaar voor den burgeroorlog in China wordt steeds dreigender. De stakingsbeweging in Frankrijk gaat up and down. Te Antwerpen proclameert een wild comité al gemeene staking in de diamant-industrie. In de Belgische provinciale Staten lokken de Rexisten incidenten uit. Blum negeert bij zijn besprekingen de Christe lijke vakvereenigingen. De Fransche Kamer begint heden met de be handeling der spoedwetten. Prof. Aalberse neemt ontslag als rijksbemidde laar. Branden in oliefabrieken te Wormerveer en Weesperkarspel. O KLEERMAKERIJ (voortzetting fa. Th. G. v. DUSSELDORP) ZIJLSTRAAT 87 TELEF. 16963 SMARTEX-COSTUUMS70.— ANTWERPEN, 11 Juni. (Reuter) De stakende diamantbewerkers besloten in de diamant industrie een algemeene staking af te kondi gen. Het door de stakers gevormde stakings comité wordt door den socialistischen vakbond niet erkend. Edo Fimmen, de secretaris van den interna tionalen transportarbeidersbond, die op een bijeenkomst van stakende havenarbeiders het woord voerde, deelde mede, dat de L T. B., die in 1928 5 millioen ter beschikking stelde van de stakers, ook dit keer het noodige zal doen tot steun van de stakende Antwerpsche havenarbeiders, totdat de overwinning zal zijn behaald. PARIJS, 11 Juni. (D. N. B.) Ook de nieuwe regeering schijnt de betaling van de schulden aan de Vereenigde Staten voorloopig niet te willen hervatten. In een langdurig onderhoud, dat de minister van Buitenlandsche Zaken, Delbos, heeft gehad met den Franschen am bassadeur te Washington is de kwestie van de oorlogsschulden besproken en tevens het ant woord dat op den vervaldag 15 Juni, aan de Amerikaansche regeering zal worden gegeven. Naar Le Jour mededeelt zal dit antwoord waarschijnlijk niet verschillen van de vorige. LONDEN, 11 Juni (Reuter) Men meent te weten, dat de Italiaansche ambassadeur Grandi in zijn onderhoud met Van Sittart uiting heeft gegeven aan de verwachting, dat de sancties tijdens of kort na de Volkenbonds- vergadering zouden kunnen worden opgeheven. Het is niet juist, dat Grandi het uittreden van Italië heeft aangekondigd voor het geval dat de vergadering zich niet direct in dien zin zou uitspreken. De regeering te Rome zou van meening zyn, dat zij nog eenigen tijd geduld kan oefenen, indien op de Volkenbondsvergadering het al gemeen verlangen naar liquidatie van het con flict blijkt. BOEKAREST, 11 Juni (Reuter). Koning Ca rol van Roemenië en de Tsjecho-Slowaaksche president Benesj hebben gedurende een tocht op de Donau langdurige besprekingen gevoerd, waarbij ook de premier Tatarescoe, de mi nister van Buitenlandsche Zaken Titoelescoo en de ministers van defensie, financiën en'ver keer tegenwoordig waren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1