Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? I Plaats dan 'n „Omroeper" j voor 80. OOO gezinnen STADSNIEUWS LAATSTE NIEUWS SPORT EN WEDSTRIJDEN isfe Verwarde toestand in China m-ET-N-A-A-S-T-E-bK-A-A-R DONDERDAG 11 JUNI 1936 DOKTER SPRONG VAN TRAM Ligt nu in het ziekenhuis NIEUWS VAN HET KORPS MOTORDIENST N.Z.H.T.M. Rijkspostspaarbank ZANDVOORT Compensatie-transactie Hongarije „Het Raskonijn" Gouddorst Nieuwe avonturen van John Wayne De Republikeinsche partijdag Scherpe aanvallen op president Roosevelt mi n 8 Britsche en Amerikaansche maatregelen TOCH EEN CONFLICT IN IJMUIDEN LEIDING DER GENERALE THESAURIE R.K.W.V. „Achilles" NOORDWIJKERHOUT Finland en de Spelen in 1940 Graaf de Baillet Latour acht dit land uitstekend geschikt AT H LETI EK DE NED. DAMESPLOEG TE BLACKPOOL Mej. de Koek wint het speerwerpen NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN ST. LODEWIJK Prestaties bleven beneden het middelmatige PAARDENSPORT AMSTERDAMSCH CONCOURS HIPPIQUE De officieele Nederlandsche équipe WIELRENNEN Pijnenburg en Slaats te Kopenhagen Zege van Slaats in individueelen wedstrijd over 6.6 K.M. Een ontijdig einde van Camera's loopbaan Rechterbeen van den Italiaan verlamd HULDE AAN AMBULANCE IN ABESSINIË Waard eer end oordeel van den Franschen gezant BINNENSCHEEPVAART- CONGRES Geopend door minister Gelissen DYNAMIETBENDE GEVONNIST Veroordeelingen van 2}/z tot 4V2 jaar HET BACONCONTRACT Tegemoetkoming aan bezwaren wordt overwogen TABAKSVEILING TE AMSTERDAM ft NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ^uuiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumiiuinuiMiiiiiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiimimiiiiiinitiiiiig Woensdagmiddag omstreeks 3.20 uur wilde dr. Venema uit Haarlem van een in volle vaart zijnde tram springen, die reed nabij de Jan van den Bergstraat te Heemstede. De sprong mis lukte waardoor de dokter kwam te vallen en gewond bleef liggen. Dr. v. Walsem was spoedig ter plaatse en constateerde een vermoedelijke linkerbeenbreuk boven de knie en een linkerschouderbreuk. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. Op 17 Juni worden de dienstplichtigen van de le ploeg 1936, behoorende tot het 2e Reg. Veld. Art. en bestemd voor 's Gravenh., bene vens de dpi. voor het korps Pontonniers en Torpedisten door den Indeelings District commandant te Haarlem ingelijfd. Tevens worden op dien datum ingelijfd de dpi. 2e ploeg en de Onderofficiersopleiding 1936, bestemd voor het Korps Luchtdoel te Utrecht en 2e ploeg dpi. 1936 voor het Ie Bataljon Genietroepen en le ploeg dpi. 1936 voor het 16e en het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort. Aan den Leger en Vlootdag welke op 12 Juni te Rotterdam zal worden gehouden, zal door het Korps Motordienst worden deelge nomen met een autotreinformatie ter sterkte van 60 automobielen en 130 chauffeurs en motorrijders. Het geheel onder Commando van Kapitein P. C. van Dierendonck. Het geheel keert op dien dag Iaat in den middag weder naar Haarlem terug. De dienstplichtigen van de lichting 1930 en 1932 komen op 15 Juni as. voor herhalings oefeningen by het Korps Motordienst te Haar lem onder de wapenen. Door den Minister van Defensie is bepaald dat met afwijking van het gestelde in de In- deelingsbeschikking de dienstplichtigen be stemd voor de Officiersopleiding bij het Korps Motordienst inplaats van op 20, op 3 October a.s. zullen worden ingeiyfd. De verkeersopbrengsten gedurende Mei 1936-35 (ongecontroleerd) van de Noord Zuid Holland- sche Tramweg Maatschappy zijn: totaalop brengst 1936 f244.828, 1935 f 289.971. in den loop der maand Mei 1936 werd aan het kantoor te Haarlem op spaarbankboekjes ingelegd f 596.769.48 en terugbetaald f 485.509.39. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 131.260.09. Het aantal nieuw uitgegeven boek jes bedroeg 252. M. van Noort en als plaatsvervangers de hee- ren W. J. Guldemond en J R. Zonneveld. Dan kwam aan de orde de beschrijvingsbrief. Vraag 1 was: Acht de Algemeene Vergade ring opheffing van alle saneeringsmaatregelen wenschelijk? Over deze vraag werd een drukke en soms scherpe discussie gevoerd, welke heel wat tyd in beslag nam. Ten slotte werd ge stemd met als uitslag dat de vergadering zich uitsprak met 25 stemmen tegen en 22 voor het behoud der maatregelen. De vraag of de maatregelen ook voor het plantjaar 1936/37 in vollen omvang gehandhaafd moeten blijven, werd met 24 stemmen voor, 20 tegen en 2 blanco beantwoord voor het behoud der maatregelen. De vraag of de bestaande maatregelen ge handhaafd moeten blijven, met dien verstande, dat er een stelsel van uiteenloopende minimum prijzen komt, werd door de vergadering met 33 stemmen tegen, 11 voor en 2 blanco ont kennend beantwoord. Vraag 4: alleen teeltbeheersching zonder in levering van surplus tegen vergoeding en geen binnen- en buitenlandsche minimumprijzen werd met 37 stemmen voor, 7 tegen en 1 blanco beantwoord. Den afgevaardigden werd opgedragen zoo noodig vóór deze vraag te stemmen. Na het einde van deze zeer uitgebreide en langdurige stemming deed de voorzitter 1e mededeeling, dat de afgevaardigden met de uit gesproken wenschen zullen rekening houden. De wisseltruc Maandag is altjier bij een winkelier de bekende wisseltruc toegepast door een onbekenden als heer gekleeden man, die ge broken Nederlandsch sprak met een Duitsch accent. Door het gelukken van den truc werd de betrokken winkelier voor een bedrag van 10 opgelicht. Men zij dus op zn hoede! Personalia Onze plaatsgenooten, de hee- ren J. H. Koning Mz. en J. H. Brink' slaagden resp. Maandag en Dinsdag te Utrecht voor het examen van makelaar in onroerende goederen, uitgeschreven door de Nederl. Broederschap van gediplomeerde makelaars, laatstgenoemde met de aanteekening voor assurantie. De storïngvrije ontvangst Door de raads leden Van Rijnberk, Van der Moolen en Seu- rink is een schrijven gezonden aan den ge meenteraad, waarin deze heeren voorstellen aan de algemeene politieverordening een bepa ling toe te voegen, waardoor zal worden be reikt, dat storingvrije ontvangst van radio en telefonie wordt verzekerd op straffe van boete of hechtenis voor degenen, die hoogfrequente toestellen of apparaten gebruiken, die storend werken. zy gronden zich in hun toelichting op hst feit, dat verschillende bezitters van dergelijke apparaten zich de weinige kosten niet willen getroosten om hun apparaten storingvrij te maken, waardoor vele radioluisteraars last heb ben van hinderlijke storingen in hun toestel of distributie-apparaat. Ten behoeve van het totstandkomen van compensatietransacties met Hongarije zal de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, Nassauplein 46, Haar lem (tel. 15254) gaarne adressen ontvangen van Nederlandsche firma's, welke goederen uit Hongarye betrekken. Uiterst hinderlijk en vol ge varen is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden is zelfs twee nog te veel8 Voor de derde maal organiseert deze vereeni- ging in het gebouw „St. Bavo" haar dieren dag. Ruim duizend dieren, alle konynen-ras- sen vertegenwoordigend, zullen tentoongesteld worden. De tentoonstelling is voor het publiés geopend. Zaterdag en Zondag as. van s mor gens 9 uur tot s avonds 10 uur. NIBJW De goede John Wayne is weer op pad. Hij is altijd op pad, in elke film die we van hem te zien krijgen. Hij is nooit thuis en hij schijnt zelfs geen tehuis te hebben, on danks het feit, dat hij aan het einde van iedere vorige film in het huwelijksbootje is gestapt. Hij is een eeuwige zwerver, een paardrijdende Ahasverus, die gedoemd is in cowboykleeren door de wereld te gaan, zonder ooit ergens rust te vinden. Enfin, in „Gouddorst" zwerft hy dan door Canada en zooals gewoonlijk uit zich in de onmiddellijke omgeving van den braven John de misdadigheid op ontzettende wijze. Iedereen kaart valsch, iedereen besteelt zijn medemensch, iedereen loopt rond met moord plannen en verwezenlijkt ze te gelegener tijd. En John ziet dat alles en gruwt ervan, zooals dat een fatsoenlijk man betaamt. Er moet iets tegen gedaan, vindt John en hij doet iets, hetgeen tot gevolg heeft, dat men hem spoedig aan handen en voeten gebonden ziet liggen. Dat hebben de slechte lieden gedaan, die niet op inmenging van buitenstaanders gesteld zijn. En nu willen ze goud stelen, dat bij massa's in rotsachtige holen verborgen ligt. Een plat tegrond wijst hun de plaats waar ze zoeken moeten. Doch John is ook niet van gisteren en door middel van een kapot gegooide flesch zegt men niet terecht dat scherven geluk brengen? weet hij zijn boeien door te snij den en zich zelf in vryheid te stellen. Teza men met den eenigsten braven Canadees, die het knellen der boeien met hem heeft mede gele den, ontvlucht John. Hij belandt in het goud- hol, maar wordt achtervolgd door den opper- booswicht. Een spannende race op de snel stroomende rivier ontwikkelt zich. De boos wicht, die zich heerlijk laat voortpaddelen, schiet ondertusschen op den Canadeeschen politieman, die in het bootje van John de reis meemaakt. Hij zinkt ineen en schijnt te moe ten sterven, doch John redt hem op fantasti sche wijze en brengt hem in een nette her berg. Maar dan wordt deze herberg belaagd. De booswicht trekt er met zijn heirscharen heen en belegert de drankgelegenheid. De kas telein zal zich moeten overgeven, want in het huis bevindt zich een valsche vrouw, die de kogels steelt, waardoor men vanuit het café niet meer schieten kan. Doch dan komt John, die het naburige dorp heeft gemobiliseerd en hy ontzet de café-bewoners, vaagt den ban- dietenhooidman van deze aarde en brengt ge luk en vrede weer. En het liefste meisje van de nederzetting ontvangt hij tenslotte als be looning. De film, waarin John Wayne zijn verbluf fende rij- en vechtkunst demonstreert, is rijk aan prachtige natuur-opnamen en kan door iedereen gezien worden. CLEVELAND. 10 Juni. In de heden gehou den zitting van den Republikeinschen partij dag, welke nog geen twee uur duurde, heeft de tot permanent voorzitter gekozcïn afgevaar digde van het Representantenhuis, Snell, zijn inaugureele rede gehouden, waarin hij terstond een scherpen aanval deed op de politiek van Roosevelt. De republikeinsche partij, zoo ver klaarde hij, strijdt niet tegen de democratische party als zoodanig, maar zij biedt zich slechts aan, om in Amerika's strijd tegen een „anti- grondwetteiyke dictatuur" en tegen het „arro gante individualisme" van Roosevelt, de leiding te nemen. De „New Deal" noemde Snell een „groteske mislukking". i. Koning Carol van Roemenië ontving ter gelegenheid van den zesden verjaardag van zijn troonsbestijging hoog bezoek. Van links naar rechts: Dr. Benesj, koning Carol, prins-regent Paul van Joego-Slavië en Prins Nicolaas van Roemenië (Gedeeltelijk gecorrigeerd) NANKING, 10 Juni. De toestand in het Zuiden van China is nog volkomen onop gehelderd, en het ziet er naar uit. dat on der de leiders der beweging in het Zuid- Westen zelf geen eenstemmigheid heerscht. De troepen uit Kwantoeng en Kwangsi heb ben him opmarsch naar de provincie Hoenan voortgezet. Hun gemeenschappeiyk doel is Hoengtsjau en de hoofdstad der provincie, Tsjangtèja. De uit Zuid-Hoenan teruggetrokken regee- ringstroepen bezetten thans een stelling ten noorden van Tsjangtsja, waarheen ook verstel- kingen uit Nanking gedirigeerd worden. Vol gens berichten uit Tsjangtsja verrichten vlieg tuigen van de Nanking-regeering aldaar ver kenningsvluchten. De Engelsche consul te Tsjangtsja heeft den in Zuid-Hoenan wonenden Engelschen reeds aangeraden zich voor het vertrek gereed te houden. Een Engelsche ka nonneerboot is naar Tsjangtsja onderweg. Ook de Amerikaansche consul zou den aldaar wonen den Amerikaanschen burgers denzelfden raad hebben gegeven. Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft opnieuw een telegram gezonden aan den leider in het Zuid-Westen, Tsjeng Tsji Tang, en van hem de onmiddellijke terugtrekking geëischt van de Z.-W. troepen uit Hoenan naar hun nude gar nizoenen, alsmede de staking van elke agres sieve handeling. Verder deelt hij mede, dat hy aan de m Hoenan staande regeeringstroepen bevel heeft gegeven naar het Noorden terug te trekken om botsingen te voorkomen. Deze maatregel dient echter vergezeld te gaan van onderhandelingen over een concrete formule tot oplossing van den moeilijken toe stand. Indien zijn eischen niet worden nage komen, neemt Tsjang Kai Sjek aan, dat de actie der leiders uit het Zuid-Westen geen anti-Japansch karakter draagt, maar een daad van ongehoorzaamheid beteekent van de locale troepen tegen de centrale regeering. In een Woensdagavond in IJmuiden ge houden vergadering van zeelieden, welke was belegd buiten de besturen der organisaties om, hebben de ruim 400 aanwezigen besloten op de nieuwe voorwaarden niet naar zee te gaan. Er werd felle critiek uitgeoefend op de be sturen van verschillende organisaties, omdat deze zich tegen den zin der zeelieden met een loonsverlaging hadden accoord verklaard. Als gevolg van het besluit der zeelieden staat het vrijwel vast, dat heden geen enkele van de ongeveer twaalf trawlers, die voor vertrek gereed liggen, naar zee zal gaan. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat geen van de drie trawlers die Woensdag zouden uitvaren, is vertrokken, daar geen enkel lid der bemanning zich had aangemeld. Berichten reeds geplaats in een deel onzer vorige oplaag. Naar wü vernemen heeft de heer B. J. de Leeuw, oud-directeur van Financiën in Neder- landsch-Indië, zich op verzoek van den Minis ter van Financiën bereid verklaard de leiding van de generale Thesaurie tijdelijk op zich te nemen. Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdag avond 9 Juni een baanclubwedstrijd op Heem stede. Er was veel belangstelling van het publiek an ook de renners waren veeltallig opgekomen. Er werd flink strijd gegeven. Het sprinten van Ligthart viel op, jammer dat hij in de derde sprint in volle spurt kwam te vallen; het geval liep gelukkig goed af. De uitslag is als volgt: Sprint over 4 ronden: 1ste sprint: 1. B. v. d. Aart; 2. W. Klomp, tyd 13 2/5 sec.; 2e sprint; 1. A. Ligthart, 2. J. Engel, tyd 13 3/5 sec.; 3e sprint: 1. B. v. d. Aart, 2. v. Beugen, tijd 13 475 sec. Hierna werd een achtervolging gereden tus- schen Buijs en Gruijters over 20 ronden. In de negentiende ronde haalde Buys, Gruijters in, tijd 5 min. 12 1/5 sec. 4e sprint: 1. B. v. d. Aart, 2. J. Engel, tyd 13 3/5 sec.; 5e sprint: 1. W. Klomp, 2. v. Beu gen. tijd 13 2/5 sec. Afval race B en C klasse: 11 renners starten werd gewonnen door Koelemij. 6e sprint: 1. Ligthart, 2. v. d. Aart, tijd 13 4/5 sec.; 7e sprint: 1. v. Beugen, 2. J. Engel, tyd 14 sec. Vervolgens pelotonachtervolging A en B klasse. Het peloton Gruijters, Klinkenberg, Jan sen, Groenendijk, werd ingehaald door Buijs de Vries, Jongeneelen, Kloppen, in den tijd van 5 min. 7 4/5 sec. Hierna reden de C-klassers 20 ronden, tyd 6 min. 30 sec. 1. Koelemij, 3. v. Sprundel, 5. Schoorl, 4. v. d. Enden, 5. Koelemijer, 6. v. d. Brink. Tot slot werd een '/2-uurs koppelwedstrijd gehouden, afgelegd 78 ronden. Het koppel v. Weesde Klerk won met i ronde voorsprong; 2. BuijsKemp; 3. Gruyter de Vries; 4. KlinkenbergJansen. DE BLOEMBOLLENSANEERING In café ,,Het Wapen van Noordwijkerhout" hield de afdeeling van Bloembollencultuur een zeer druk bezochte vergadering. De voorzitter, de heer E. Oostdam Jacz., sprak er by de ope ning zijn vreugde ever uit, dat deze vergadering zoo best bezocht was, te meer nog daar zulk een belangrijk punt als de voortzetting van de saneering in het bloembollenbedrijf aan de orde gesteld zal worden. Hij hoopte, dat de bespre kingen over dit onderwerp een ordelijk en za kelijk verloop zouden hebben en dat voor- en tegenstanders zich zouden matigen in hun de batten. Als afgevaardigden naar Haarlem wer den gekozen de heeren E. Oostdam Jacz. en U De voorzitter van het internationaal Olym pisch Comité, graaf de Baillet Latour heeft zijn reis door Finland be9indigd. Hij had te zamen met den voorzitter van het organisatie comité voor de Olympische Spelen te Berlijn, dr. Lewald, een reis door Finland gemaakt ten einde de mogelijkheid te bestudeeren tot het houden van de Olympische Spelen in 1940 in dit land. Zij woonden o.m. de feestelijke eerste steenlegging by voor het stadion, dat in Hel- singfors zal worden gebouwd en dat 50.000 toe schouwers zal kunnen bevatten, waarna zij door den president van de Finsche republiek werden ontvangen. Graaf de Baillet Latour verklaarde dat hij over zyn indrukken uitermate tevreden was. De sport is in Finland werkelijk een nationale zaak, terwijl de Olympische gedachte by het volkdiepen wortel heeft geschoten. Op een vraag, of Finlands candidatuur goede kans van slagen heeft, antwoordde de I.O.C.-piesident, dat volgens zijn eigen indrukken geen enkel land onder de kleinere staten zich zoo goed voor het houden van een dergelijk evenement leent als Finland. Hij twijfelt er niet aan of Finland zou de organisatorische en technische moeilijkheden volkomen kunnen oplossen. Graaf de Baillet Latour zal naar Engeland vertrekken en keert vervolgens naar België terug. Hij zal op 26 Juli an. in Berlijn aan komen. Dinsdag werd te Blackpool een vijflanden- wedstrijd voor dames-athleten gehouden tus- schen de ploegen Engeland, Schotland, Zwe den, Frankrijk en Nederland. In het landen- klassement bezette Engeland de eerste, Zweden de tweede en Nederland de derde plaats voor Schotland en Frankrijk. Mej. De Koek won op fraaie wijze het num mer speerwerpen met een worp van 33.30 meter, terwyl mej. Niessink een verdienste lijke prestatie verrichtte door in het nummer discuswerpen samen met mej. Svedberg (Zwe den) de eerste plaats te bezetten met een af stand van 35.85 meter. Op de 100 meter hardloopen werd mej. Koen derde achter mej. Hiscock en mej. Moores (Engeland). Bij het hoogspringen deelde mej. Koen de derde en vierde plaats met mej. Fern- stroem (Zweden), terwijl mej. Briejer de vierde plaats innam bij het verspringen met aanloop met 5.01 meter. Verder werd mej. Palm vierde bij het discus werpen terwyl de Nederlandsche ploeg tweede werd in de 4 x 100 meter estafette. Op het voor athletiek totaal ongeschikte R. K. Sportpark Duivesteyn te Rotterdam wer den door de R. K. Sportvereeniging „St. Lode- wijk" athietiek-wedstrijden gehouden, waarbij de prestaties over het algemeen onder het middelmatige bleven. De uitslagen luidden als volgt: Cracks; 100 Meter: 1. H. de Lange, Jong Leven, Am sterdam, 11,4 sec.; 2. L. Rengenhart, Spartaan, Rotterdam- 3. A. v. Lieshout, ALO, Rotterdam. 800 Meter: 1. B. Hoven, Jong Leven, Am sterdam, 2 min. 10,5 sec.; 2. A. Stevens, ALO. Rotterdam 2 min. 14,6 sec.; 3. J. Burger, DEM, Beverwijk, 2 min. 16,2 sec. 3000 Meter: 1. L. v. d. Klugt, De Bataven, Leiden, 9 min. 36,4 sec.; 2. N. v. Bakelen, Jong Leven, Amsterdam. 9 min. 51,2 sec.; 3. B. Loogman, Wilskracht, Alphen a. d. Rijn, 10 min. 7 sec. Verspringen: 1. H. de Lange, Jong Leven, Amsterdam, 5.61 M.; 2. A. Knuist, GDA, Loos- duinen, 5.49 M. KogelStocten: 1. A. Biluska, De Bataven, Lei den, 11.80 M.; 2. W. Schram, DEM, Beverwyk, 1028 M.; 3. L. Rengenhart, Spartaan, Rotter dam, 9.58 M. Discuswerpen: 1. A. Biluska, De Bataven, Leiden, 34.50 M. Nieuwelingen: 100 Meter: 1. C. Groothuizen. ALO, Rotter dam, 12.8 sec.; 2. J. Beernink, ALO, Rotterdam, 13,1 sec.; 3 J. Vuistings, ALO, Rotterdam; 4. H. Tiilemans. ALO, Rotterdam. 1500 Meter: 1. M. Knape. Holland, Haarlem, 4 min. 46 sec.; 2. C. v. Bakelen, Jong Leven, Amsterdam, 5 min. 6 sec.; 3. J. v. Riet, ALO, Rotterdam. 3000 Meter: 1. A. Kluyskens, Jong Leven, Amsterdam, 10 min. 22,8 sec.; 2. M. Boin, VIF, Hilversum. Verspringen: 1. A, Brusche, De Bataven, Lei den, 5.11 M.; 2. C. Groothuizen, ALO, Rottei- dam, 4.91 M. Hoogspringen: 1. F. Kallenberg, De Bataven, Leiden, 1.60 M.; 2. J. Beernink, ALO, Rotter dam 1.55 M.; 3. A. Pijpers, ALO, Rotterdam, 1.55 M. Speerwerpen: 1. G. Wessels, ALO, Rotter dam, 37.90 M.; 2. J. Vuisting, ALO, Rotterdam, 37.58 M.; 3. A. Rengenhart, Spartaan, Rotter dam, 36.42 M. Propaganda-klasse 100 Meter: 1. K. Moor, Den Haag, 12,3 sec.; 2. A. Stevens, ALO, Rotterdam, 13 sec.; 3. J. Olimans, Spartaan, 13,1 sec. Verspringen: 1. K. Moor, Den Haag, 5.42 M.; 2. A. Stevens. ALO, Rotterdam, 5.41 M.; 3. E Wensing, St. Lodewijk, R'dam, 5.22 M. Discuswerpen: 1. J. Petterson, Spartaan, Rot terdam, 27.52 M.; 2. C. Roemer, ALO, Rotter dam, 21.4-i M. Junioren- 80 Meter: 1. J. de Vlieger, THOR, Rotterdam, 10 sec.; 2. M. Lichtendaal, Aeolus, Rotterdam. 10,8 sec.; 3. C. Keven, Leonidas, Rotterdam, 11 sec. Verspringen: 1. J. de Vlieger, THOR, Rotter dam, 5.12 M.; 2. H. v. Ginneken, THOR, Rot terdam, 5.03 M.; 3. K. Schalks, De Bataven. Leiden, 5 00 M. 60 Meter; 1. J. Lichtendaal, Aeolus, Rotter dam, 8,4 sec.; 2. C. v. Lent, St. Lodewijk, Rot terdam 8,8 sec.; 3. Th. Baaten, St. Lodewijk. Rotterdam, 9 sec. Verspringen: 1. J. Vierhout, St. Lodewyk. Rotterdam, 4.21 M.; 2. J. Verbrugge, St. Lode wijk, Rotterdam, 4.05 M.; 3. J. Bron, St. Lode wijk, Rotterdam, 3.97 M. De Nederlandsche équipe, die zich tijdens het a.s. internationaal concours hippique te Am sterdam met de buitenlandsche ruiters zal me ten, is thans vastgesteld. Chef d'équipe is ritmeester Baron Sirtema van Grovestins, die met Godard zal uitkomen. Verder zal de équi pe bestaan uit luit. Greter met Ernica, Carina en Trixie, res. luit. Dr. van Schaik met Santa Bell en Denise, luit. Ruys de Perez met Eichenkranz en Kestrelle. den heer Pasman met Dünenbank en White Bear, luit. de Bruine met Gawein en ritm. Heuff met Jimmy. België zal worden vertegenwoordigd door capt.-comm. Ecuyer de Brabandère met D.iech en Fakir, capt.-comm. van Derton met Gigolo, The Parson en Nuit de Chine, capt.-comm. Comte Duval met White Moon en Albano, capt. Baron de Rossius d' Humain met O. K. 2, Hallali en Gay Boy, capt. de Menten de Home met Whisky, Musaphiki en Senateur. luit. van Strydonck met Ramona en Keepsake en tenslotte den heer Farin met Old Castle en Austerlitz. De Fransche équipe zal er aldus uitzien: capt Durand met Grosjean, Olivetti en Saida, capt. Bizard met Arcochon, Escogriffe, Trévoux en Bagatelle, luit. des Roches de Chassey met Damiette, Battailleuse en Esmania, luit. Brou- saud met Gazelle en Exercice en luit. de Meau- peou met Perrin, Daridin en Transpose. Damiette, Battailleuse en Esmania, luit. Brous- Hetruitersportfeest zal worden opgeluisterd door demonstraties vna voormalige Russische officieren. Het zijn: ritmeester der kozakken Tarassen- ko, hetman Krymtzeff, luit. Boulatoff en Ple- schakoff, wachtmeester Dyschekoff en cadet Tschermega. De laatste is een zoon van den vermoorden kolonel der keizerlijke garde. Tarrassenko diende tot 1917 als keizerlijk Russisch kozakken-officier. Daarna streed hij tegen de bolsjewiki als adjudant van generaal Prokowsky en vervolgens als hetman der Koe- bankozakken onder generaal Wrangel. Hij raak te in gevangenschap op Grieksch territoir in een Fransch interneeringskamp. Na den oorlog kwam hij in Frankrijk, waar hij in een chemiscn laboratorium werkzaam was. De officieren en onderofficieren, die Tarrassenko in strijd en bal lingschap trouw bleven en thans te Berlijn wonen, zullen tijdens het Amsterdamsch con- cours-hippique het beroemde „dzigitowka rui- terspel" laten zien, zooals dat vroeger werd be oefend door de kozakken van het voormalige keizerlijke Russische leger. Pijnenburg, Slaats en Wals namen Donderdag dagavond deel aan internationale wedstrijden in de Deensche hoofdstad. In een wedstrijd over 2,2 K.M. werd Falck Hansen eerste met Pijnenburg als tweede en Kilian derde. Een puntenrace over een Deen- che myl won Christensen met 10 punten voor Hansen, Knudsen en Kilian. Een individueele wedstrijd over 6,6 K M. werd door Slaats ge wonnen voor Pijnenburg en Falck Hansen. Wals was niet in vorm en bleef in de verschillende wedstrijden beneden ziin kunnen. Volgens een mededeeling van Dr. Sanoni, die Carnera in het ziekenhuis te New York onder behandeling heeft, is het rechterbeen van den bokser verlamd en zal hij nimmer meer in staat zijn in den ring op te treden. In het laatste gevecht van Carnera tegen Haynes heeft -te Italiaan een stoot tegen zijn hoofd gekregen en dat schijnt de directe oorzaak te zijn ge weest van de verlamming van het been. De Fransche gezant in Ethiopië heeft onder dagteekening van 24 April j.l. aan den minister van Buitenlandsche Zaken een schrijven ge richt, waarin hij de aandacht van den minister vestigt op de zeer belangrijke diensten, die dr. Winckel en diens medewerkers hebben bewezen door de vervulling van hun menschlievend werk. Door de zelfstandige organisatie, die de mis sie zelfs tot het eind van haar verblijf heeft weten te handhaven, hebben alle tot oordeelen bevoegde personen hun bewondering kunnen uitspreken over de toewijding en kunde van dr. Winckel en zijn Hollandsche kameraden. Van de verschillende vreemde Roode Kruis- missies heeft de Nederlandsche missie zonder twijfel zijn diensten aan het grootste aantal zieken en gewonden kunnen bewijzen. De gezant eindigt met een persoonlijke hulde te brengen aan de bijzondere mate van plichts gevoel en menschlievendheid, w'aarvan dr. Winckel blijk heeft gegeven. In het Kurhaus te Scheveningen is Woensdag onder groote -belangstelling der autoriteiten en binnenvaartorganisaties uit alle deelen des lands het elfde binnenscheepvaartcongres aan gevangen, dat gedurende twee dagen wordt ge houden ter behandeling van een aantal belang rijke vraagstukken op het gebied der binnen scheepvaart. Op verzoek van den voorzitter opende minis ter Gelissen, eere-voorzitter van het congres, met een korte rede het congres. Deze wees er o.m. op, dat het de regeering bekend is, dat de uitvoering der wet op de evenredige vrachtverdeeling niet geheel voldoet, maar zij moet gehandhaafd worden, omdat men er niets beters voor in de plaats kan stellen. Voor de Rijnvaart heeft de regeering oud minister Verschuur bereid gevonden, haar van advies te dienen, om verbetering tot stand te brengen. In dit verband wees de minister er op, dat er meer vervoergelegenheid dan te vervoeren goederen is en dat de oplossing van de moeilijkheden een internationaal vraagstuk is. Dan werden behandeld de prae-adviezen van de heeren F. Balhuizen en mr. L. Bouma be treffende eigen vervoer. De rechtbank te Zwolle heeft uitspraak ge daan in de strafzaak tegen drie leden van de z.g. dynamiet-bende die in den nacht van 14 op 15 Januari j.l. te Nunspeet ingebroken heb ben in de zuivelfabriek van J. E. Schaap en Co. De 33-jarige zeeman G. H. werd veroordeeld tot 2% jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis (eisch 4 jaar)de 29- jarige monteur C. J. K. tot 4 jaar gevangenis straf met aftrek van preventief (eisch 6 jaar) en de 39-jarige metaalbewerker C. N. de V. (Witte Nelis) tot vier jaar en zes maanden, (eisch zes jaar). Gelijk bekend is, loopt het baconcontract met ingang van 1 Juli automatisch af. Naar wij vernemen, overweegt de regeering thans de vraag, of en, zoo ja, in hoeverre er aanleiding aanwezig kan worden geacht om tegemoet te komen aan bezwaren tegen de vigeerende re geling geuit. Doorsnee Taxatiën van 5.419 Pakken Sumatra aangekondigd bij inschrijving op 12 Juni. N.V. Deli Maatschappij 353 Deli Mij/T B/2 94V3 478 Deli Mij./D/Langkat/2A ..101 478 Deli Mij/3 52V2 286 Deli Mij/E/3 54 282 Deli Mij./H/4 40V3 100 Deli My./H/5 22Vs 593 Deli My./QB/3 83 l 6Q 334 Deli My./QB/4 36V2 L 67 Deli Mij./QB/5 19Va 131 Sen. Mij/S/1 126V2 250 Sen. Mij./SA/1 127 1 163 Sen. Mij ./SA/1 A 67 285 Sen. Mij./SB/3 88V2 642 Sen. Mij./S/4 52Va Deli Batavia Matschappij N. 502 Deli Ba Mij./Pad. Brahr./2a 91V3 475 Deli Ba My/Fad Jjerm./3a.SöVs 351/2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4