yhrUfda WIJ LUISTEREN NAAR. FINANCIEN Sluisdeur geramd Sport en spel De weerstoestand HET WEER OP ZONDAG Dagfilm VRIJDAG 12 JUNI 1936 Neem 'n AKKERTJE Aanvaring bij de Oranjesluizen, waardoor de sluisdeur af knapte en omsloeg Boot onbeschadigd Loten Paleis voor Volksvlijt smakelijke,bruine Jus van. W® PER TABLET VOOR L.OCT. WONINGEN DOOR HET .VUUR VERNIELD Bewoners moesten zich in nachtgewaad redden IN ZWEMBAD VERDRONKEN Cassatieberoep van beheerders van het waarborgfonds verworpen Zonder toestemming in diep bassin gegaan DE RAMP VAN DE LAPPLAND Slechts één doode DE CAPITULANTENRAAD GEÏNSTALLEERD PAARDENSPORT OP VRIJE VOETEN GESTELD „Zegenbede voor de Koningin" HET CONFLICT TE IJMUIDEN Zomerreizen 1936 Heffing op boter Spoorwegarbeider gedood SUCCES VAN LUIT. GRETER TE WAGENINGEN Met Carina eerste plaats in springconcours LAWNTENNIS J UB ILEUMT OU RN OOI VAN ANGLO DUTCH Eerste dag der internationale afdeelingen Nog geen echt warm zomerweer; geringe regenkans CRICKET Flamingo'sS. C. H. C. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ooooooooooooooeoooooooooooooooooooooooooooo Brand te Woerden Zaterdajg 13 Juni K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS Benjamino Gigli zingt Zater dag-ochtend, in het gramofoon- platenprogramma van den K. R. O. (Hilvers. II 10.00—10.30 u.) GOLFLENGTEN R.K. Gymnasium St. Angela Academische examens Eindexamen Gymnasium Examens L.O. Vereeniging Raden van Arbeid OQQQCOQCQOQOOQQOOOOOGQCQOQQOQQQQQOQQQQOOOOQ OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ©QOQQOOOOOQOGOOOOOOOOOOOQOOQOQQQOOOOOOOQ 471e STAATSLOTERIJ Mi bij Migraine, „Kater", Hoofdpijn, enz. Hedenmorgen om negen uur heeft een aanvaring ernstige schade aan een der sluisdeuren van de Oranjesluizen toege bracht, die gelukkig niet tot zeer groote stagnatie voor het binnenscheepvaartver- keer heeft geleid. Het groote en nieuwe schip van de reederij Zwaag, dat den dienst tusschen Amsterdam en Harderwijk en Elburg onderhoudt, „De Nieuwe Veluwe", die te omstreeks kwart voor negen van haar ligplaats voor het Centraal Station was vertrokken, arriveerde omstreeks dien tijd bij de Oranjesluizen en voer, zooals gewoonlijk, de Zuidelijke kolk in. Wat er precies gebeurd is, valt achteraf moeilijk te controleeren, doch zeker is, dat toen de kapitein met de scheepstelegraaf volle kracht achteruit seinde, dit in de machinekamer werd begrepen als: „volle kracht vooruit". Het gevolg was, dat de groote boot met volle vaart op de geslo ten sluisdeur aan den kant van het Buiten- IJ stiet en de linkersluisdeur, tengevolge van den schok uit den beugel gestooten werd en omsloeg. Ongelukkigerwijze bevond zich juist op dit oogenblik op de sluisdeur een voorbijganger, die met zijn fiets over de sluisdeur naar den overkant wilde gaan. Het was de 21-jarige werklooze typograaf Wagter uit Amsterdam- Noord, die tot zijn ontsteltenis de deur, waar op hij zich bevond, plotseling onder zich voelde wankelen en langzaam zag omzwaaien, tenge volge waarvan hij met een groote bocht met zijn fiets in het water terecht kwam. Gelukkig kwam hij niet onder de sluisdeur terecht, want dan zou hij hopeloos verloren zijn geweest. Hij zag kans zich aan den nog boven water uit stekenden zijkant van de sluisdeur vast te klemmen, waardoor hij zich boven water kon houden tot het personeel van de Oranjesluizen, dat inmiddels met haken en ladders toesnelde, hem op het droge had gebracht. Inmiddels stroomde het water met groote kracht van het Buiten-IJ de sluiskolk binnen. Het bleek een gelukkige omstandigheid, dat men tengevolge van de consternatie, die de aanva ring had veroorzaakt, de geopende sluisdeuren aan den kant van het afgesloten IJ nog niet had vastgezet. Tengevolge van den druk van het instroomende water sloegen daardoor deze sluisdeuren vanzelf dicht en was althans voor komen, dat het water uit het Buiten-IJ de Amsterdamsche stadsgrachten op een onge- wenscht hoog peil zou brengen. Nadat een onderzoek naar de oorzaak van het misverstand was ingesteld, wat weinig re sultaat opleverde, omdat de mededeeling van den machinist van de „Nieuwe Veluwe", dat de scheepstelegraaf beneden „volle kracht voor uit" zou hebben aangewezen, terwijl de kapi tein verklaarde „volle kracht achteruit" te heb ben geseind, niet te controleeren was, kon de boot langs de omgevallen sluisdeur haar reis vervolgen. Z« heeft practiseh door de aanvaring geen enkele schade opgeloopen. Anders staat het met de sluisdeur, die bijna geheel onder water is verdwenen, terwijl slechts de zijkant, waaraan de schamierbeugels beves tigd zijn boven water uitsteekt. De aanvaring zou minder groote schade hebben veroorzaakt, indien die beugels niet waren afgeknapt, waar door de deur omsloeg. Het lichten van het ge vaarte, dat 35 a 40 ton weegt, zal slechts enke le uren duren, doch het herstel van den beugel zal geruimen tijd vorderen, aangezien deze te Amsterdam opnieuw gesmeed moet worden. On middellijk is men begonnen het in den sluis muur gemetselde beugelgedeelte los te bikken. De vaart door de Oranjesluizen ondervindt betrekkelijk weinig vertraging, omdat men nog over twee andere sluiskolken beschikt en bo vendien zich in het midden van de Zuidelijke sluis nog een paar reservedeuren bevinden, die men kan gebruiken, waardoor men de be schikking heeft over een kleine sluiskolk, die voor het schutten van kleinere vaartuigen ge bruikt kan worden. Het valt nog niet te zeggen, wanneer de Zui delijke kolk weer normaal zal kunnen function- neeren. horst aan den Wilhelminaweg te Woerden. De brand is waarschijnlijk ontstaan tengevolge var, het wasschen van een pantalon met benzine. De brandweer, die spoedig ter plaatse ver scheen, tastte het vuur aan en slaagde erin het te blusschen. Zij kon echter niet verhinderen, dat de kleermakerij totaal uitbrandde. Ook hei vele bluschwater veroorzaakte aanzienlijke wa terschade. Verzekering dekt de schade. MAGGI' Jus-tablet Hedenmorgen omstreeks zeven uur ontstond brand in een perceel aan de Tolstraat te Baarle-Nassau, bewoond door C. Balemans. Het perceel behoorde tot een blok van vier woningen en was eigendom van C. Wouters. Het huis en het naastgelegene, dat eveneens bewoond was, brandde geheel uit. De bewoners, onder wie een blinde vrouw uit het huis van Balemans, moesten zich in nachtgewaad in vei ligheid stellen. De brandweer van Baarle-Her- tog en Baarle-Nassau, onder leiuing van den burgemeester van Baarle-Nassau, wisten het vuur tot de twee genoemde perceelen te beper ken. Twe; brandweerheden bekwamen tijdens het blusschingswerk niet ernstige brandwonden Na de blussching zijn de resten van de per ceelen gesloopt. Van den inboedel kon niets gered worden. Ver zekering dekt de schade. De Hooge Raad heeft heden arrest gewezen in de kwestie, of het door het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam met de houders van premie- aandeelen getroffen accoord ook verbindend is voor de beheerders van het waarborgfonds, Dit accoord is bekrachtigd zoowel door de recht bank te Amsterdam als door het hof aldaar, waarop de vennootschap de beheerders van het waarborgfonds heeft aangesproken, zich op het standpunt stellende, dat het accoord voor deze beheerders verbindend is. Het gerechtshof te Amsterdam heeft deze verbindendverklaring uitgesproken. Tegen dit arrest zijn de beheer ders, de N. V. Trustmaatschappij en eenige anderen, in cassatie gekomen. In het eerste cassatiemiddel werd aangetast de beslissing in het bestreden arrest ten op zichte van het verweer van de commissie van beheer, dat de besluiten, voor zoover betreffen de vorderingen, welke volgens de voorwaarden der leening 1931 alle hadden moeten zijn terug betaald uit hoofde van art. 7, tweede lid juncto artikel 19 der wet op de vergadering van hou ders van schuldbrieven aan toonder, niet bin nen het kader dier wet vallen, terwijl het tweede middel aantastte de beslissing op het verweer, dat die besluiten tot stand zijn ge komen in vergaderingen, welke althans wat de tweede vergadering betreft niet belegd zijn met inachtneming van den oproepings termijn, door den president der rechtbank te Amsterdam overeenkomstig artikel 2 dier wet vastgesteld. De Hooge Raad heeft thans overwogen dien aangaande: dat het eerste middel behelst de stelling, dat de besluiten in geschil niet steunen op voor melde wet en het tweede middel de stelling, dat de vergadering niet op regelmatige wijze is gehouden: dat krachtens artikel 10 dier wet deze pun ten door de Rechtbank in bekrachtigingsproce dure van artikelen 8 en volgende dier Wet moeten worden onderzocht en de Rechtbank in deze zaak blijkens de bekrachtiging der geno men besluiten heeft geoordeeld, dat zij aan de eischen van bedoeld voorschrift van artikel 10 voldoen, welke uitspraak in kracht van ge wijsde is gegaan; dat artikel 12 den houder, die op de in artikel 9 voorgeschreven wijze zijn bezwaren kenbaar heeft gemaakt, het rechtsmiddel van hooger beroep geeft tegen het verleenen der bekrach tiging en dat van cassatie als het hof hem in het ongeljjk stelt; dat deze regeling medebrengt dat, wanneer de rechterlijke bekrachtiging is verleend en de daartegen openstaande rechtsmiddelen niet of tevergeefs zijn aangewend, zoowel partijen bij de overeenkomst van geldleening als ook derden hebben te aanvaarden, dat de wijziging in de overeenkomst is tot stand gekomen met inachtneming van de bepalingen der meerge melde wet; dat hieruit volgt, dat de voormelde stellin gen van de commissie van beheer in het onder havige geding geen punt van onderzoek meer kunnen uitmaken; dat een beslissing ten aanzien van de proces kosten niet behoeft te worden gegeven, omdat partijen zijn overeengekomen wederzijds geen veroordeeling in de proceskosten te vragen. Op deze gronden heeft de Hooge Raad het cassatieberoep verworpen. Donderdagavond is in het zwembad te Sas- se nheim verdronken de 22-jarige M. B„ afkom stig uit Middelbeers, werkzaam als leerling-ver pleger bij het St. Bavo-gesticht te Noordwijker- hout. De jongeman had zich, zonder de zwemkunst machtig te zijn en zonder daarvoor toestemming te hebben verkregen, in het diepe bassin begeven. Hoewel onmiddellijk door den badmeester en an dere personen werd gedoken, gelukte het eerst een uur later B. boven water te brengen. De le vensgeesten waren toen geweken. Naar thans uit een ter hoofdstedelijke lucht haven ontvangen bericht blijkt is bij de ramp van de F 22 Lappland der Zweedsche lucht vaartmaatschappij A.B.A., welk vliegtuig Dins dag j.l. vlak na den start te Malmö door het afslaan der motoren moest landen en daarbij verongelukt is, slechts één doode te betreuren en wel de Zuid-Amerikaan Desmond. Volgens de dien dag ontvangen telegrammen was ook een tweede ernstig gewonde, de Zweedsche inge nieur „Söderberg, aan de bekomen kwetsuren overleden. Waarschijnlijk is dit bericht ont staan, doordat deze passagier bij onderzoek geen teekenen van leven meer vertoonde, doch uit de thans ingekomen berichten, blijkt, dat de gewonde bewusteloos is geweest en dat hij zelfs buiten gevaar is. zich naar de tweede lijn. Op hetzelfde oogen blik naderde evenwel over deze lijn sneltrein 2212 UitgeestHaarlem. De ongelukkige werd door dezen trein gegrepen en op slag gedood. De voorzitter van den capitulantenraad, de heer C. P. van Ginkel, secretaris-generaal van het departement van Defensie, heeft hedenmid dag in het gebouw van het departement dezen raad geïnstalleerd met een korte rede. Naar wij vernemen, zijn de beide personen, die dezer dagen nog zijn gearresteerd als ver dacht van bij het zedenschandaal te Den Haag betrokken te zijn, na voor de justitie te zijn geleid, op vrije voeten gesteld. De componist J. P. J. Wierts mocht van H. M. de Koningin een dankbetuiging ont vangen voor de aanbieding van zijn lied „Zege bede voor de Koningin", dat op 4 Juni 1.1. door een koor van 1200 dames en heeren met be geleiding van harmonieorkest onder zijn lei ding op, het Plein in Den Haag werd uitge voerd. Het Comité van Actie uit de zeelieden heeft besloten, zoo wordt ons medegedeeld, om zich tot de organisatiebesturen te wenden, teneinde te trachten het conflict zoo spoedig mogelijk te beëindigen. De Reederij Van der Schuyt heeft een handig, overzichtelijk boekje uitgegeven van zomerreizen, welke zij dezen zomer organiseert. Het omvat een zeer gevarieerd programma. De heffing op, boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter is voer de week van 14 tot 20 Juni vastgesteld op f 0.85 per K.G. Hedenmorgen omstreeks kwart over acht is de 28-jarige spoorwegarbeider de Vries, wonende te IJmuiden, door een trein gegre pen en gedood. De man was werkzaam aan een der hoofd sporen nabij de spoorweghalte ZeewegVel- sen. Bij het naderen van een trein begaf hij ZONNEBRUIN bruint prachtig 3x inwryven=gelyk, aan 30 zonnebaden. voorkomt tevens zonnebrand flacon 90et -Tube 60 ct.-Doos 25en50'ct Onder groote belangstelling werd te Wage- ningen het jaarlijksche concours-hippique ge houden van de vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Gelderland. Het hoofdnummer, het springconcours, werd gewonnen door luit. Greter met Carina. De uitslagen van het springconcours waren: 1. Luit. J. J. Greter, Amersfoort, met Ca rina, 59 sec. 0 fouten; 2. N. Uijtendaal, Breda, met Baby, 62 sec. 0 fouten; 3. res. luit. dr." H. L. M. van Scliaik, Wassenaar, met Venise, 65 sec. 0 fouten; 3. res. luit. J. J. Gruppelaar. Dde, met Peacock, 65 sec. 0 fouten; 3. W. Sauer- zapf, s-Gravenhagd, met Oktober, 65 sec. 0 fouten; 6. res. luit. A. B. H. Vlielander, Nu- mansdorp, met Mücke, 67 sec. 0 fouten; 7. mr. Magnee de Horn, 's-Gravenhage, met Torn III, 68 sec. 0 fouten; 8. luit. J. Portiieine, Am- hem, met Lest- Best, 71 sec. 0 fouten; 9. J. H. v. d. Eijnden, Arnhem, met Aal, 72 sec. 3 fou ten; 10. res. luit. dr. H. L. M. van Schaik, Was senaar, met Santa Bel, 60 sec. 4 fouten. Donderdag is men begonnen met de afwer king van de internationale afdeelingen van het tennistournooi, dat de Anglo Dutch te Rotter dam ter gelegenheid van zijn vijftigjarig be staan heeft georganiseerd. De uitslagen waren: Heerenenkelspel, eerste ronde: Timmer sl. Reidt, 61, 62; Karsten sl. jhr. de Brauw, 57, 63, 60; Borin sl. Marinkelle, 64. 60, Imhoff sl. Nauts, 6—3, 64; Hughan sl. Boon 6—4, 6-A. Dames enkelspel, eerste ronde: mej. Rollin Couquerque sl. mile. Borman, 60, 6G; mil;, du Monceau verl. v. mevr. Jonquiere, 2-6, 6-2, 5-7; mevr. Reydon verl. v. miss Watson, 26, 2—6. Tweede ronde: mej. Belzer sl. mile. Sole, 61, 6—4. Dames dubbelspel, eerste ronde: mevr. Swul- ders en mevr. Melchers sl. mej. Deknert en mej. Degens, 64, 60. 2e ronde: mevr. Reydon en mevr. Jonquiere sl. mile. Pouliart en miss Watson 26, 36, miles de Borman en du Monceau sl. mej. A. en Z. Kerckhoff 6—3, 64. Gemengd dubbelspel: mej. A. Kerckhoff en Imhoff sl. mej. Terwindt en Teschmacher, 64, 86; miss Watson en Boon sl. mevr. Deknert en Schoenfeld, 60, 62; mevr. Pouliart en Nauts, sl. mej. Belzer en v. Berkel, 63, 75; mile- Sole en J. Delire sl. mevr. Ernst en Pas teur, 6—2', 7—5; mej. Rollin Couquerque en Karsten sl. mej. Goossens en Wiesebroek, 61, 6—0. Heerendubbelspel R. en J. Delire sl. Smits en Swarts 60, 63; Smits en Swarts sl. de Ruyter en Wamstekar, 4-6, 6—3, 6—4; Wiesebroek en Schoenfeld sl. mr. v. d. Arend en Hudig 63, 6—3. Het verloop der weersgesteldheid aan het einde der vorige en het begin der nieuwe week heeft eenigszins teleur gesteld. De kans op war mer weer met Zuid-Westelijken wind is zeer spoedig voorbij gegaan en na een zeer kort durende temperatuurstijging op Woensdag viel weer snel een afkoeling in. De Noordenwind bleef hardnekkig waaien en onderhield een vrij lage temperatuur, lager dan de normale voor dezen tijd. Dit is des te meer teleurstellend, omdat de weerberichten hooge zomertempera- turen in N. O.-Europa vermelden. Doch in West-Europa blijft het koel, omdat nog steeds de toestroomir.g van koude lucht uit het Noor den de overhand heeft. Beslissend voor de weersgesteldheid der vol gende dagen is nog steeds het stationnaire ge bied van hoogen druk, dat bij de Azoren ligt en dat een verren uitlooper heeft in Noord- Ootelijke richting over de Britsche Eilanden en de Noordzee naar Midden-Scandinavië. Ten Noorden en Oosten hiervan is de luchtdrukking lager, zoodat de algemeene luchtbeweging over West- en Noordwest-Europa zoodanig is, dat slechts koele maritieme lucht, vermengd met uit hooge Noordelijke breedten komende lucht- massa's ons land en omgeving kunnen berei ken. De depressies in Oost-Europa en bij IJs land zijn bijzonder weinig actief en kun ne zich niet in de richting van Midden- Europa uitbreiden of verplaatsen. Het weer in ons land staat voortdurend onder den invloed van het randgebied tusschen hoogen en lagen druk, en is daardoor telkens zwaar bewolkt of betrokken, met lange tusschenpoozen zonnig, maar vrij onberekenbaar wat de bewolking be treft. De regenkansen blijven daarbij zeer klein. Eenige Kans op een tijdelijke verstoring van het droge weer is in het midden der week ont staan, doordat een zeer zwakke secundaire de pressie over de Britsche Eilanden Oostwaarts trekt. Vooralsnog schijnt deze weinig actief te zijn en men kan daarom slechts een tijdelijk betrekken van den hémel met hoogstens heel weinig regen verwachten, maar n^iar alle waar schijnlijkheid is deze storing tegen Zondag weer voorbij. Overigens is het niet precies te zeggen, wat hieruit kan voortvloeien. Een zoo weinig actieve weerstoestand, zooals wij nu hebben, kan plot seling omslaan in een zeer actieve. Hoewel vooralsnog geen aanwijzingen voor een spoedi- gen omslag aanwezig zijn, moet men wel eeni ge rekening met de mogelijkheid houden. ïn- tusschen is het wel heel onwaarschijnlijk, dat het tegen en op Zondag echt warm zomerweer zal zijn. Veel meer kan men koel-warm weer met geen of zeer weinig regen en sterk afwis selende bewolking verwachten. (Nadruk verboden) Het Flamingo-elftal, dat 20 Juni a.s. tegen S.C.H.C. zal uitkomen is als volgt samengesteld: Mr. G. Hamburger, aanv.; A. Stroink, dr. M. Jansen, Chr. N. E. Janssen, E. J. A. Schill, C. W. v. Bakker, mr. J. J. Koeleman, H. van Boo- ven, mr. F. A. Davidson, A. v. d. Togt en jhr. H. van Tets jr. DAM ES VER Ei AND 9 9 9 O Hecknmorgen omstreeks half zeven uur Is brand uitgebroken bij den kleermaker Leijen- 8.00 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuziek (Morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den KRO 10.00 Gramofoonmuziek (Muziek- uitzending voor fabrieken) 10.30 Gramofoonmuziek (Klavierso naten v. Beethoven) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin, inge leid en besloten door gewijde gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek (oa. Lu- cienne Boyer) 12.30 KRO-Melodisten O. 1. v. Piet Lustenhouwer 1.00 Gramofoonmuziek (oa, Raie Costa en Greta Keller) 1.15 KRO-Melodisten o. 1. V. Piet Lustenhouwer Pl.m, 1.30 Postduivenber. 1.45 Gramofoonmuziek (Weensch programma) 2.00 Halfuur voor de rijpere Jeugd. Dr. H. Stein over „Baldadig heid" 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Kinderuurtje door S. Nuwen- huisv. d. Rijst 4.00 Gramofoonmuziek (New May- fair Orchestra) 4.15 KRO-Orkest o. 1. V. Marinus van 't Woud 5.00 Gramofoonmuziek (Light Opera Company) 5.10 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 5.30 Esperantocursus door P. Heil- 5.45 KRO-Orkest o. 1. V. Marinus van 't Woud 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek (Kozak- kenkoren) 7.00 Politieberichten 7.15 J. M. M. Le Plais over „Kin dernazorg" 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Nieuwsberichten en KRO-me- dedeellngen 8.10 Lichtbakens, tienminuten- overpeinzing door Henrl de Greeve, pr„ geëncadreerd met gramofoonmuziek 8.30 Gramofoonmuziek (gevraagde platen) 8.45 Pater J. Dito over den Missie dag 8.50 KRO-Boys O. 1. V. Piet Lus tenhouwer 9.00 Gramofoonmuziek (gevraagde platen) 9.15 Snternationale sportrevue door H. Koemans 9.30 KRO-Boys O. 1. V. Plet Lus tenhouwer 9.45 Gramofoonmuziek (gevraagde platen) 10.15 K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lus tenhouwer. 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Gramofoonmuziek (gevraagde platen) 11.00 Gramofoonmuziek GODSDIENST 6.40 Parijs II (Actualiteiten voor Katholieken) ORGELBESPELING 10.15 Hilversum I (Joh. Jong) 6.00 Hilversum I (Cor Steyn) 9.15 Hilversum I (orgel en viool) ORKEST-CONCERTEN 11.05 Hamburg 11.20 Parijs I 12.15 Brussel I 12.20 Deutschlandsender (sympho- nle-orkest) 12.20 Langenberg (orkest m. m. v. vocale solisten) 12.35 Parijs I 1.30 Brussel II 1.35 Hamburg (orkest m. m. V. vocale solisten) 1.35 Langenberg 2.20 Droitwich 5.20 Beromiinster (orkest m. m. v. zangsolist) 6.20 Hamburg 7.20 Droitwich (O. Straussconcert o. 1. v. d. componist) 8.30 Berlijn (operaconcert door or kest m. m. v. vocale solisten) 9.10 Luxemburg 9.20 Brussel II (Symphonie-ork.) 9.30 Boedapest (concertorkest) 10.05 Hilversum I (Vara-orkest) 10.45 Droitwich LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 12.20 Luxemburg (gevar. concert) 12.30 Hamburg 12.50 Luxemburg (filmmuziek) 1.20 Droitwich 2.00 Hilversum I (Fantasia) 2.05 Deutschlandsender 2.40 Brussel I 2.40 Hamburg (concert) 3.10 Hilversum I (Bohemians) 3.20 Kalundborg 3.20 Brussel I 3.20 Parijs II 3.30 Deutschlandsender (blaasork.) 4.00 Hilversum I (Bohemians) 4.20 Berlijn (vrooiijk progr.) 4.20 Langenberg 5.35 Rome 5.35 Brussel I (dansmuziek) 5.35 Droitwich (Henry Hall-dans- orkest) 5.35 Milaan (gevar. concert) 6.20 Beromünster (accordeonmuz.) 6.20 Brussel II 6.35 Luxemburg (gevar. concert) 7.05 Boedapest (populaire muziek) 7.20 Deutschlandsender 8.00 Toulouse (gevar. concert) 8.15 Hilversum I (Flierefluiters) 8.20 Droitwich (tango-orkest) 8.30 Deutschlandsender (gevar. progr.) 8.30 Hamburg 8.30 Toulouse (dansmuziek) 8.50 Droitwich 9.05 Kalundborg (dansmuziek) 10.20 Toulouse 10.20 Kalundborg (dansmuziek) 10.20 Beromünster (dansmuziek) 10.30 Brussel II (dansmuziek) 10.50 Rome (dansmuziek) 11.00 Boedapest (zigeunerorkest) 11.00 Luxemburg (gevar. concert) 11.00 Toulouse (dansmuziek) 11.20 Deutschlandsender 11.35 Brussel I (dansmuziek) 11.50 Parl,js I 11.50 Weenen 12.00 Droitwich (dansmuziek) 12.20 Berlijn (dansmuziek) 12.20 Deutschlandsender (dansmu ziek) 12.20 Hamburg (pop. concert) 12.20 Kalundborg (dansmuziek) 12.40 Toulouse 1.20 Kalundborg (dansmuziek) GRAMOFOON 8.00 8.20 8.20 10.15 12.00 12.25 12.35 1.30 2.35 2.50 4.20 4.50 5.00 5.20 5.50 6.05 6.15 6.30 6.35 6.50 7.00 7.00 7.05 9.00 9.20 9.50 10.30 10.50 11.00 11.10 11.20 11.20 11.30 11.50 Hilversum I Brussel I Brussel n Hilversum I Hilversum I Parijs II Droitwich Brussel*1 Langenberg Parijs I Deutschlandsender Brussel II Luxemburg Luxemburg (accordeon) Parijs I Luxemburg Rome Hilversum I Berlijn Parijs I Hilversum I Parijs II Brussel II Luxemburg Beromünster Hilversum I (Louis Davids) Brussel I Parijs II Hilversum I Hilversum I Weenen (dansmuziek) Brussel II Luxemburg (dansmuziek) Boedapest (dansmuziek) KAMERMUZIEK 6.20 Deutschlandsender (trio) 6.33 Brussel I (kwartet) 6.50 Hamburg (klein-orkest) 6.50 Langenberg (klein-orkest) 7.20 Berlijn (kwartet) SOLISTEN-CONCERTEN 2.30 Luxemburg (viool) 4.10 Luxemburg (plano) 4.20 Brussel 1 (planorecital) 5.20 Kalundborg (vioolrecital) 5.20 Luxemburg (accordeon) 10.30 Weenen (vloolreeital) OPERA EN OPERETTE 7.45 Weenen („Der Rastelbinder" operette v. Léhfer) 8.20 Brussel I („Gr&fln Maritza", operette v. Kalmann) 8.35 Parijs I (uitzending u. Théa- tre Nat. de l'Opéra) 9.05 Milaan („Tosca", opera v. Puccini) TOONEEL 4.30 Hilversum I (Achter klaar? door Varatooneel) 9.00 Hilversum I („De Inbraak", hoorspel v. G. Betlem Jr.) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.05 Hilversum I 10.00 Hilversum I 10.20 Brussel II 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender VARIA 10.15 Hilversum I (uitzending voor arbeiders ln continubedrijven) 3.40 Hilversum I 5.40 Hilversum overzicht) 7.40 Hilversum I 7.40 Beromünster 8.03 Hilversum I voordracht) I (letterkundig (causerie) (mannenkoor) (SOS-berichten) SPORT 2.50 Hilversum I (S. Landau spreekt voor schaakliefheb bers) 3.20 Droitwich (verslag tenniswed strijden om de Wightman- Cup) 3.45 Droitwich (verslag Intern, po- lowedstrijden) S.10 Droitwich (verslag tenniswed strijden) BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL H DEUTSCHL. SENDER DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 539.6 459.5 483.9 331.9 1571 1500 331.9 301.5 M. M. M. M. M. M. M. M. M. 1875 M. 1261 455.9 1304 368.6 1648 313.8 420.8 328.6 506.8 M. M. M. M. M. DL M. M. M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Op de algemeene vergadering van de Java Sumatra Handel Mij. werd besloten voorstellen te doen, eerstens om de statuten aan te passen aan de nieuwe wet op naam- looze vennootschappen, tweedens reductie van het kapitaal van 40 pCt., waardoor het geplaatst kapitaal ivordt teruggebracht van f 2.000.000 op f 1.200.000. Hierdoor is de Mij. in staat het verliessaldo ad f 694.233 uit de balans te doen verdwijnen. ■'r De Nivas verkocht 1126 ton superieure suiker voor consumptie. Verschure en Co.'s Scheepswerf en Machi nefabriek boekte in 1935 een nadeelig saldo van f 345.574 tegen f 271.723 het vorig jaar. De Shell Transport and Trading Comp. boekte in 1935 een winst van 5.06 mill, tegen 3.85 mill, het vorig jaar. De goudprijs te Londen steeg met d. tot 138/9 per ounce. 86.800 werd aan goud omgezet. De Bank van Engeland kocht 751.043 aan goud in baren. Blijkens den weekstaat per 5 Juni is de goudvoorraad bij de Bank van Frankrijk met fr. 1500 mill, afgenomen n.l. van fr. 57021 mill, tot fr. 55521 mill. •e Op de wolveiling te Adelaide zijn de prij zen met 5 a 10 pCt. gedaald, ondanks de sterke vraag van de zijde van Engeland en Duitschland. De Japansche boycot tegen de Australische wol, die na de verhooging van het Australisch invoerrecht op Japansche katoenen en kunstzijde-goederen is inge steld, schijnt sterken invloed op de Australi sche wol-prijzen uit te oefenen. De Mexican Eagle is voornemens een di vidend van 10 d. op de 8 pCt. winstgevende preferente en op de gewone aandeelen uit te keeren. Op de preferente aandeelen is dit de eerste uitkeering sinds 1932 en op de ge wone aandeelen sedert 1930 toen 6 d. werd behaald. De president van de Securities Exchange Commission heeft de berichten tegenge sproken als zou als gevolg van de hooge sur- pluspercentages en andere restricties, de beurshandel te New-York zich meer en meer verplaatsen naar Londen en andere beurscentra. In verband met de toenemende wagon- verladingen in de Vereen. Staten gedurende de laatste weken raamt men in Wallstreet een stijging der bruto-ontvangsten in Mei van 15 pCt. van de tien voornaamste Spoor weg Mijen. In April j.l. was de stijging reeds 14.9 pCt. hooger dan in April 1935. De Southern Railway deelt mede, dat haar exploitatierekening over 1935 een voor- deelig saldo aangeeft van 69.71 mill, tegen 71.98 mill, over 1934 en een netto-verlies werd geleden van 1.52 mill, tegen 2.79 mill, in 1934. In Wallstreet wordt beweerd, dat de Mij. in 1936 boven de vaste lasten een surplus zal boeken. De leidende petroleummijen in het Bos ton-district hebben den detailprijs voor benzine met 0.01 verhoogd, waardoor aan den prijzenoorlog een einde werd gemaakt. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 7.437.45 (vorig slot 7.42%); de Frank op 9.73%9.74% vo rig slot 9.74%) en de Dollar op 1.47%— 1.48VS (vorig slot 1.48). De Nivas verkocht 1014 ton superieure suiker naar onbekende bestemming en 440 ton superieure voor consumptie. De Serbadjadi Sumatra Mij. boekte in 1935 een netto-winst van f 51.854 tegen f 115.853, welk bedrag voor afschrijving en reserveering zal worden aangewend. VENRAY Geslaagd de dames: E. Eijsbouts, Asten; M. Kok, Maastricht; P. Loogman, Ven- ray; M. van Niekerk, Haarlem; -F. Rietjens, Helmond. Bevorderd tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift, getiteld: ,J>e grondstof wisseling bij kinderen", de heer Kwik Tjioe Tiok, ge boren te Soerakarta. Doctoraal examen rechten mejuffrouw E. van Tricht en de heer P. J. Swart. ROLDUC. Geslaagd voor A: P. Claessens, Gronsveld; P. Coenen, Sittard; H. Moors, Tun- gelroyWeert; M. Schijns, MechelenWittem; E. Vallen, Ottersum en S. v. Wersch, Heerlen. Geslaagd voor B; J. v. d. Berk, Holtum Born; P. Paulussen, Maastricht en W. Tege- laers, Ammerzoden. Met 3 candidaten wordt het examen voort gezet. REUVER (Kweekschool „H. Hart"). Geslaagd de dames T, Elshof, Schiedam; A. Frietman, Scheveningen; H. Hamans, Roer bij Roermond; A. Hendriks, Tegelen; T. van der Kallen, Voor schoten. AMSTERDAM. Voor het examen ter verkrij ging van het diploma der Vereeniging Raden van Arbeid zijn geslaagd: D. A. Bosman te Norg (Assen) en A. Kunnen (Assen). (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 12 Juni 1936 Hooge Prijzen 16549 70.met premie van 3000 f 100.— 12607 Prijzen van 70. 411 480 1254 1329 1429 1663 2017 2411 2822 3547 4088 4142 5087 5147 5674 6595 6687 8871 8879 8917 9546 10106 10417 10434 11035 13336 13371 13390 14557 15961 15978 17241 18354 20232 20326 20365 20460 Nieten 324 446 710 1606 1728 2152 2700 2799 2937 3962 4073 4158 4852 5657 5955 6198 7503 7483 7526 7811 8159 8340 8354 8750 8893 9387 9709 9722 9998 10750 11398 11786 13043 13265 13370 13784 14063 14265 14341 14413 14761 15174 15256 15501 16404 17247 17460 18050 18060 18152 18610 18884 18956 19189 19273 19711 19923 19985 20094 20335 20621

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6