Zeiljachtjes in onweersbui De strijd tegen de Kerk in het Derde Rijk Het Volksfront viert 't feest der overwinning Het nieuws van heden Staking in de Belgische mijnen EEN DER OPVARENDEN OVERLEDEN STINKBOMMEN TE WEENEN DE ZONSVERDUISTERING EEN PROTEST DER BISSCHOPPEN NORMAAL BEELD TE PARIJS WANDGEDIERTE J VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 centper kwartaal f 3.25per post, per kwartaal f3.58 bijvooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 MAANDAG 15 JUNI 1936 - AVONDBLAD TWEE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19997 Drenkelingen poogden een uur lang hun omgeslagen boot weer op haar kiel te krijgen De anderen gered De anderen Op de kust geworpen Jongeman in een draaikolk geraakt De Zweedsche regeering afgetreden Tegen Bruno Walter De vier nieuwe Italiaansche ministersVan links naar rechtsAlfiori, Lessona, Ciano en Lantini Tegen de wijze van berichtgeving over de zedelijkheidsdelicten van kloosterlingen De bisschop van Trier visitator Eenige stakingen en bezettingen van fabrieken duren nog voort Kloosterzusters en stakers mini Twee auto-ongelukken Een Fransch bisschop ernstig ge wond, de Provinciaal der Duitsche Franciscanen gedood G. K. Chesterton "f* Een der grootste katholieke schrijvers van dezen tijd FIRMA H. VAN LOON DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN VOOR EEN MOOI BEHANG NAAR BAKKER Het buitengewoon congres der mijnwerkers besloot haar vandaag te doen ingaan De plannen van de nieuwe regeering Het nieuwe kabinet RADIODISTRIBUTIE HAARLEM Plechtig huldebetoon Het geheele Italiaansche epis copaat ten Vaticaan iii tarvO Brood U geelt is 't. Hel houdt U jo"9. 9eI° en .51 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. Zaterdagavond te omstreeks acht uur zijn op het IJselmeer, ter hoogte van Harderwijk, een viertal kleine open zeilbootjes, elk bemand met twee personen, welke des mid dags van de Eem waren uitgevaren, door de hevige onweersbui, die op dat tijdstip over een uitgestrekt ge bied losbrak, overvallen. De bui ging gepaard met een hevigen storm, die het water wild opzwiepte en het gevolg was, dat een der vaartuigjes is omgeslagen. In het bootje waren gezeten de heeren P. A. Marsé en diens zwager Woudenberg, evenals de andere opvarenden uit Baarn afkomstig. Beiden konden goed zwemmen en zij slaagden erin zich boven water te houden, waarbij zij probeerden de boot weer op haar kiel te krijgen. Doch dit Was een uiterst moeilijke taak. Eindelijk, nadat de beide drenkelingen een vol uur hadden rondgedreven en hun Krachten bijna ten einde Waren, gelukte het hun de boot om te keeren en weer aan boord te komen. Door de koude en den doorstanen angst waren beiden volkomen uitgeput. Anderhalf uur later is de heer Marsé, die er zeer erg aan toe was, waarschijnlijk ten gevolge van hartzwakte overleden. Zoo heeft de heer Woudenberg nog uren achtereen hulpeloos rondgedreven. De andere drie bootjes, waarvan er een, nadat het ongeluk was gebeurd, nog getracht had bij te draaien, waren na korten tijd reeds uit het oog verloren. Eindelijk midden in den nacht passeerde het scheepje een voor anker liggend kolenvaartuig, ter hoogte van het stoomgemaal van Putten. De heer Wouden berg heeft toen den schipper wakker ge klopt, waarna deze zich over hem ontfermde. Hij werd aan boord genomen, waar hij van droge kleeren werd voorzien en wat op zijn ver. kaal kon komen. Des ochtends om vijf uur heeft de schipper het zeilbootje met' aan boord het stoffelijk overschot van den heer Marsé in de haven van Nijkerk binnengesleept. Bij aan komst heeft de sluiswachter onmiddellijk den burgemeester, den heer J. C. A. M. van Kluyve, gewaarschuwd, die spoedig met de politie ter plaatse verscheen. Na de lijkschouwing door dokter F. H. van Lent is het stoffelijk overschot haar het lijkenhuisje van de begraafplaats over gebracht. De heer Woudenberg is daarna haar 2jjn woonplaats teruggekeerd. De heer Marsé was ongeveer 35 jaar oud, ge huwd en schilder van beroep. Het bootje, waarin gezeten waren de heeren de Jong en de Bruyn, is Zaterdagavond om elf uur te Harderwijk binnengeloopen. Groote ongerustheid heerschte echter om trent het lot van de beide andere bootjes, waarvan men niets meer gezien of gehoord had. Aan alle onzekerheid kwam echter een einde, toen de beide scheepjes Zondagmid. dag te half vijf te Nijkerk in zicht kwamen. Zij zijn veilig en wei de haven binnenge loopen. Ook de opvarenden van deze bootjes de gebr. van Leeuwen en de heeren Diermen en Scheel hadden grooten angst doorstaan en de grootste ontberingen geleden. Het clubje zeilers was Zaterdagmiddag te ongeveer drie uur uit Baarn vertrokken met Harderwijk als doel van den pleziertocht. Men schijnt daarbij 'n soort onderlingen wedstrijd te hebben gehouden, om het eerst #n Harder wijk aan te komen. In laatstgenoemde plaats Werd niets van het gebeurde opgemerkt, doch de brigade-commandant der Kon. Mare chaussee. W. van der Krol te Nijkerk, werd te ongeveer half negen door iemand, die een om geslagen boot had zien drijven, gewaarschuwd. He commandant heeft zich toen onmiddellijk biet nog een lid der brigade, een sluiswachter en een ervaren schipper aan boord begeven van een in de haven liggende motorboot, waarmede den geheelen avond de kust werd afgezocht, echter zonder resultaat. Te ruim elf uur. toen er door de duisternis nagenoeg niets meer op Zee te zien was, is men onverrichterzake terug gekeerd. Wat het ongeluk zelf betreft, heeft men over bet algemeen den indruk gekregen, dat de zei lers zeer ondeskundig te werk zijn gegaan. Bo vendien waren de vaartuigjes zeer primitief Uitgerust. Toen de onweersstorm opstak, heeft men den tocht voortgezet, in plaats van met gestreken zeil met den kop in den wind voor anker te gaan, hetgeen ervaren zeilers in zulke gevallen steeds doen. Nader wordt gemeld, dat de bootjes van de gebrs. van Leeuwen en de heeren van Diermen eh Scheel, die Zondagmiddag te Nijkerk zijn binnengeloopen, tijdens de bui op de kust bij dutten werden geworpen. De inzittenden zagen bet ongeluk, dat het andere scheepje over kwam, gebeuren, doch zij waren niet in staat hulp te verleenen, aangezien zij zelf handen vol werk hadden om omslaan te voorkomen. Zij hebben hun booten op het strand gesleept, en daarna bij een boer onderdak voor den nacht gevonden. In den loop van Zondag hebben zij hun vaartuigjes weer zeilklaar gemaakt, waarna zij de reis naar Nijkerk hebben aanvaard. Vandaar zijn de zeilers per auto naar Baarn vertrokken. De heer Marsé, die om het leven is gekomen, was vader van twee kinderen. Zondagavond te omstreeks zeven uur is de 25-jarige G. S. uit Raamsdonksveer, die met vijf andere personen in een motorboot 'n plei- ziertocht maakte, op de Vischplaat onder de gemeente Drummeien overboord gevallen en jammerlijk verdronken. Een der andere inzittenden is het slachtoffer, dat in een draaikolk was terechtgekomen, nog nagesprongen, doch zou bij deze reddingspoging ongetwijfeld eveneens zijn omgekomen, indien hij niet een hem toegestoken roeispaan had weten te grijpen, waarmee hij weer aan boord getrokken werd. STOCKHOLM, 13 Juni. (Reuter) In verband metjde verwerping van de nieuwe pensioenwet, waaraan de regeering de .vertrouwenskwestie had verbonden, is de Zweedsche regeering afge treden. WEENEN, 14 Juni. Gisteravond zijn op en kele plaatsen door de nationaal-socialisten on geregeldheden verwekt. Zoo werden in de Opera, waar Bruno Walter dirigeerde, stinkbommen ge worpen. Tot soortgelijke incidenten kwam het in het Burgtheater en in café's en een bioscoop in Leopoldstadt, waar meerendeels Joden wonen. Het werpen der stinkbommen had klaarblij kelijk de bedoeling de Weensche feestweken te saboteeren. Een groot deel der aanwezigen ver liet de gebouwen. Groote afdeelingen politie ver hinderden verdere demonstraties. ROSTOFF, 14 Juni. (A. N. P.) De Nederland- sche expeditie, die naar Rusland is gekomen ter waarneming van de aanstaande zonsverduiste ring is thans gearriveerd in het gebied bij de zee van Azoff, waar zij haar observaties wil ver richten. Een tweede groep der astronomische expeditie is te Charkoff aangekomen. In de Katholieke Kerken van Duitsch- land is op Zondag 14 Juni een Herderlijk Schrijven voorgelezen, waarin de Bis schoppen met klem protesteeren tegen de wijze van berichtgeving over de hangende processen tegen kloosterlingen. Minister Göbbels heeft eens in intiemen kring van Nationaal-Socialisten gezegd: Wij kunnen het Duitsche Katholicisme alleen on derwerpen als wij er in slagen deze drie aan- valsmethoden tegen de Katholieke Kerk te ver. wezenlijken 1. Door de Deviezenprocessen. 2. Door geruchtmakende zedenschandalen. 3. Door verraad in de rijen der Katholieken en door vernietiging van het vertrouwen der Katholieke bevolking in het Kerkelijk Gezag. In verband met bovenstaande uitlating van Minister Göbbels is ook het gezegde van den Württembergschen Minister Robert Wagner van PARIJS, 14 Juni. (Reuter.) De Fransche hoofdstad heeft haar gewoon Zondagsaanzien herkregen. De bezetting der magazijnen duurt echter nog voort en het personeel laat groote biljetten ophangen, waarin het ?ijn eischen om schrijft. De tusschen beide partijen afgebroken be sprekingen worden morgen hervat. Echter is een nieuw conflict uitgebroken en wel onder de havenarbeiders, dokwerkers en sjouwerlie den, die besloten het werk neer te leggen om betere arbeidsvoorwaarden te bedingen. Ook in de kapperszaken is het conflict nog niet gere geld. Eenige metaalfabrieken in Parijs en omge ving zijn door de arbeiders verlaten. In de ha ven van Bordeaux zal eveneens het werk her vat kunnen worden, terwijl in Nevers 18.000 me taalarbeiders weer aan het werk zullen gaan. In Marseille is de staking onder de havenarbei ders geëindigd. De bioscopen liggen nog stil. Te Parijs is de overwinning gevierd met een groote betooging in het Buffalo-stadion, geor ganiseerd door de communisten. De secretaris van de communistische partij, Gitton, sprak een redevoering uit, Waarin hij aan het slot de leuzen der partij herhaalde: „voor een vrij, sterk en gelukkig Frankrijk, voor de Fransche sowjet-republiek". Na een défilé van de communistische jeugd werd een minuut stilte in acht genomen ter eere van de „geval lenen voor de vrijheid", waarna turndemonstra- ties volgden. In tal van steden in het land zijn eveneens betoogingen gehouden ter viering van de over winning van het volksfront. In Marseille trok 'n stoet van ruim 50.000 betoogers naar de prefec tuur, waar den prefect door een delegatie een sympathiebetuiging werd overhandigd door de arbeiders, waarin tevens uiting gegeven werd aan vertrouwen in de regeering en in de uit voering van het programma van het volksfront. Ook in Rouaan, Le Havre, Bordeaux, Toulon, Belfort en tal van andere plaatsen zijn betoo gingen gehouden waaraan duizenden hebben deelgenomen. De secretaris-generaal van het algemeen ver bond van den arbeid, Jouhaux, heeft een radio redevoering gehouden, waarin hij verklaarde, dat het kalm en waardig verloop der stakings beweging het bewijs levert, dat de arbeiders kringen rijp zijn voor de politiek. De arbeiders klasse zal het bedrijfsleven zijn. geheele waar de geven en de voortzetting van zijn ontwikke ling verzekeren. De politie heeft een op 12 Juni gedateerd nummer van „La Lutte Ouvrière" in beslag ge nomen. Dit blad, dat het orgaan is van de Vierde In ternationale publiceerde extremistische richt lijnen voor stakingen. GRENOBLE, 14 Juni. (A. N. P.) In het nabu rige klooster der Zusters van het Heilige Hart brak gisteren groote ontsteltenis uit, toen 80 werklieden, die bezig waren met de werkzaam heden voor uitbreiding van het klooster, in sta king gingen en dreigden, het gebouw te bezet ten. De moeder-overste wist hen echter ervan te overtuigen, dat een klooster geen plaats is voor een dergelijke actie waarna zij het ge- bouw verlieten. belang: ,,we zullen den Katholieken geen gele genheid geven om den martelaar uit te hangen, maar we zullen misdadigers van hen maken." We laten thans de voornaamste passages van het Herderlijk Schrijven volgen: Beminde Diocesanen, Bijna alle kranten brengen in den laatsten tijd berichten over processen tegen personen, die wegens afschuwelijke misslagen aangeklaagd en ten deele ook reeds veroordeeld zijn. Zooals uit de koppen boven deze berichten vaak reeds blijkt, bevinden zich onder de beklaagden tal van personen die vroeger tot een Congregatie behoord hebben en anderen die thans nog lid van een kloostergemeenschap zijn. Ofschoon de behandeling met gesloten deuren plaats vindt, worden in de kranten met nauwelijks omsluierde duidelijkheid strafbare feiten ge noemd en omschreven, welke tot die zonden ge rekend worden, waarvan St. Paulus zegt: ,,Dat zij onder ons zelfs niet eens genoemd mogen worden (Eph. 5:3). Wij betreuren ten zeerste deze soort bericht, geving in zooverre zij voor de jeugd een gebaar, voor alle fatsoenlijke menschen een ergernis, voor alle onschuldige leden der betreffende congregatie een onrechtmatig aantasten is van hun eer en goeden naam. Wij zijn echter ook pijnlijk getroffen en met smart vervuld over de afschuwelijke misslagen die werkelijk kunnen zijn bedreven en die thans voor de rechtbank worden behandeld. Wij zien daarin daden, waardoor God grootelijks werd beleedigd, den medemensch verschrikkelijke ergernis gegeven en onze H. Kerk bittere smaad werd aangedaan. Deze wonde is des te pijnlijker, omdat de daders meer nog dan anderen het woord der H. Schrift moesten behartigen en opvolgen: ,,Weest heilig, omdat ik Uw God heilig ben. (I Petr. 1, 16). Men heeft gezegd: „Als deze processen be ëindigd zijn, zullen de Katholieken wel alle achting voor de kloosterlingen verloren heb ben." Wie zoo spreekt geeft blijk noch de Ka tholieke Kerk, noch het Katholieke volk te kennen. Niemand meer dan het katholieke volk veroordeelt scherper de werkelijk, vrijwil, lig en bewust bedreven misslagen, vooral wan neer ze door kloosterlingen of priesters zijn begaan. Het katholieke volk voelt daarbij voor zeker toch een groote zielepijn in haar hart om de afgedwaalden. Het katholieke volk uit wier gezinnen onze kloosterlingen voortspruiten en onder wiens oogen zij leven en werken, ons volk weet dat in Duitschland een groote schaar uitmuntende ordensgeestelijken schouder aan schouder met onze saeculiere priesters trouw en vol offervaardigheid in de zielzorg werkzaam zijn; ons volk weet dat ruim 75.000 liefdezus. ters en meer dan 3000 broeders in dienst staan van de Christelijke Liefdadigheid en dat hon. derden hunner, die onder de moeilijkste jen gevaarvolle omstandigheden zwakzinnigen, en geestenzieken verpleegden, oud en grijs ge worden en onberispelijke menschen en kloos terlingen gebleven zijn. Daar laat het katholieke volk zich niet op een dwaalspoor brengen wat betreft hun hoogach ting voor al de kloosterlingen, die van ailes af stand doen en zich geheel en offervaardig slechts in dienst stellen van armen en allerlei soort zieken. Ons katholieke volk bewaart deze hoogachting en liefde voor zijn kloosterzusters en ordebroeders, ook dan nog wanneer het bij velen hunner menschelijke zwakheden ziet en zelfs moet ervaren dat juist dezulken verraad plegen aan het heiligste waarvan men het zeker het minst zou mogen verwachten. Het werkelijke katholieke volk bezit overigens wel zooveel ontwikkeling en rechtvaardigheids, zin, om te wefen dat men fouten en zelfs mis daden van enkelen nooit ten laste mag laten komen van een nette familie, van een geheelen stand, van een Congregatie of zelfs van de Kerk. De Bisschop van Trier, die in den immer feller wordenden strijd tegen Christendom en Kerk geweldig veel werk heeft, en met de overige Duitsche Bisschoppen zeer veel offers moet brengen en verantwoording heeft te dra gen, is reeds maanden bezig, in opdracht van den H. Vader, een visitatie te houden in de des betreffende kloosters. Bij dit werk wordt Mgr. Bomewasser bijgestaan door hoogstaande en terzake kundige ordensgeestelijken. Waarom ik U dit laatste mededeel? Opdat U zoudt zien, dat de betrokken instanties onzer H. Kerk, zoodr hun misstanden ter oore komen, met alle hun ten dienste staande mid delen uiterlijk geweld kunnen zij niet ge bruiken trachten om deze uit den weg te Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ i VERWACHTING: Meest matige Zuid- Westelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waar- schijnlijk enkele regenbuien, weinig ver- andering in temperatuur. Hoogste barometerstand: 767.5 te Santander. EE Laagste barometerstandEE 752.5 te Aberdeen. EE Zon op v.m. 4.39 onder mm. 9.22. Licht op non. 9.52. EE EE Maan op v.m. 1.43 onder n.m. 5.13. EE Nieuwe Maan 19 Juni 6.35 v.m. ruimen. Ik verzoek U om Uw gebed in deze zoo ernstige en gewichtige aangelegenheid. In den loop der eeuwen heeft God aan Zijn Kerk menige pijnlijke beproeving gezonden of toegelaten. Ook thans laat God dit toe en zal het ook in de toekomst doen, maar steeds tot ons welzijn. Wij moeten en wij willen ook deze beproeving verdragen en ondergaan en in echt Christelijken geest van boete en eerherstel, al is deze geest weinigzeggend voor den hoogmoed van onzen modernen tijd. Met een beroep om naar zelfheiliging te stre ven en boetvaardigheid te doen, wordt dit Her. derlijk Schrijven besloten. (Nadruk verboden). De Bisschop van Nice, Mgr. Rémond, is bij een auto-ongeval tusschen Nice en Monaco ernstig gewond. Bij het passeeren van een anderen auto botste de wagen van den Bisschop tegen een motor rijwiel, dat uit de tegenovergestelde richting kwam. Mgr. Rémond, die ernstig aan het gelaat ge wond werd, is naar een ziekenhuis te Nice ver voerd; de toestand van den patiënt is welis waar zorgwekkend, doch onmiddellijk gevaar is niet aanwezig. De Provinciaal der Duitsche Franciscanen Pater Heribert Holzapfel werd bij een auto ongeval bij Frauenstadt (Ermland) zwaar ge wond. Hij stierf in het gasthuis. Met pater Holzapfel is een der markantste leden der Orde heengegaan. In het geheele Duit sche Taalgebied was hij bekend als auteur van canonische en kerkhistorische werken. LONDEN, 14 Juni (Reuter) De schrijver G. K. Chesterton is op 62-jarigen leeftijd over leden. Gilbert Keith Chesterton werd op 29 Mei 1874 in Camp den Hill, Londen, geboren. Hij bezocht St. Paul's School en de Slade School of Arts, en begon reeds vroeg een journalistieke carrière. Aanvankelijk literair criticus voor de tijdschriften „Bookman" en „Speaker", werd hij spoedig medewerker aan bekende bladen als „Daily News", „Pall Mall", „Fortnightly", etc. Hij leidde gedurende meerdere jaren het tijd schrift „The New Witness." Chesterton- was een der belangrijkste Engel- sche schrijvers van dezen tijd. Hij laat een oeuvre na waarin men romans („The man who was Thursday", „The flying Inn", etc.) vindt, criminalistische werken („The man who knew too much", de serie der Father Brown-verhalen), biografische studiën (over Dickens, Browning, Shaw), theater („Magie"), poëzie („The Ballad of the White Horse") en essays op velerlei ge bied. In 1915 publiceerde hij een bundel katholieke lyriek Poems") en verklaarde in een groote, te Londen gehouden rede, dat de toekomst van de wereld na den grooten oorlog behooren zou aan de Katholieke Kerk. In '22 baarde zijn over gang tot het katholicisme veel opzien; hij pu bliceerde zijn geloofsbelijdenis in een groot werk „The Everlasting Man", waarmede hij een cultuur-philosophisch pleidooi voor het Chris tendom leverde. Gegarandeerd totale uitroeiing ZUIVERAARS VAN RIJKS- EN GEMEENTEGEBOUWEN. TEL. 23037, MARNIXSTRAAT 116, Haarlem De toestand in China verbeterd. Kwangsitroe- pen verlaten Hoe nan. Te Weenen werpen nazis stinkbommen tijdens een concert van Bruno Walter. Bisschoppelijk schrijven in Duitschland voorge lezen over de zedenprocessen. Het geheele Italiaansche Episcopaat zal den Paus ten Vaticane huldigen. Jhr. de Jonge opende voor de laatste maal als G. G. van Indië den Volksraad, waarin hjj verbetering in den toestand vaststelde. Auto in het Winschoterdiep gereden; vijf inzit tenden met moeite gered. Wij snijden gratis randjes voor U af. Vakkundig personeel beschikbaar. EERSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL Gen. Cronjéstraat 135 - Telefoon 11657 BRUSSEL, 15 Juni. (A.N.P.) Zondag is het buitengewoon nationaal congres der mijnwerkers te Brussel bijeengeweest ter beraadslaging over den toestand Het con gres besloot over te gaan tot de algcmeenc staking, ingaande Maandag 15 Juni, De eiscnen van de mijnwerkers luiden: 10 procent loonsverhooging, met een minimum van 43 francs per dag voor ondergrondsche ar- oeiders, 40-urige werkweek en vac an ties met behoud van loon. ANTWERPEN, 14 Juni. (Reuter) Het per soneel der sleepbooten heeft besloten geen ge laden schepen meer te sleepen, die de haven van Antwerpen uitvaren en geen schepen, die in Vlissingen of Temeuzen geladen zijn en naar Antwerpen stoomen. De staking in de diamant-nijverheid schijnt naar het einde te loopen. De stakers zouden vrij zijn het werk Maandag te hervatten, maar in dien zij de volgende week geen volledige satis factie krijgen, zou de beweging algemeen kun nen worden. BRUSSEL, 14 Juni. (Reuter) Na goedkeuring door het parlement zal de heer Van Zeeland trachten zijn program van politieke en sociale hervormingen volledig te verwezenlijken. Cot de eerste behooren de versterking van de wet gevende macht in zuiver constitutioneelen en parlementairen zin alsmede hervormingen die beoogen de dringende aanvaarding der begroo ting en sneller werk in de Kamers door kor tere zittingen. Tot de tweede behooren de verleening aan de arbeiders van een hooger loon en betaalde vacanties. Pensioen op 60- jarigen leeftijd zal verwezenlijkt worden daar waar dit mogelijk is. De kwestie der 40-urige werkweek zal een onderwerp van studie uit maken. De schoolplichtige leeftijd zal worden verlengd tot 15 jaar. Kom nu toch eens met ons praten, Bel ons even op, of schrijf, 't Hoofdkantoor is thans gevestigd: Nieuwe Gracht op nummer vijf. NIEUWE GRACHT 5 - TELEF. 10010 ROME, 14 Juni. (A. N. P.) De 220 Katholieke Bisschoppen van Italië zullen op 24 Juni as. den Paus eerbetoon brengen, wegens zijn in trede in het 80e levensjaar. Oorspronkelijk zou de plechtigheid hebben plaats gehad op Pink sterzondag, den dag waarop de Paus zijn 79en verjaardag vierde, maar aangezien vele bis schoppen toen niet aanwezig konden zijn, werd zü uitgesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1