WIL GROOTE EXPOSITIE PERZISCHE TAPIJTEN Fa. Herm. A. ROOSEM ALEN Tuiïel voedt UqpetL! De toestand in Palestina Nog steeds DE lunchroom HET CENTRUM VDVERTEEREN VERKOOPEN Wekelijks een Zuiveldag! STEUN AAN WERKLOOZEN want 't is er gezellig De consumptie is prima De bediening is af! Endat voor die prijs WOENSDAG 17 JUNI 1936 Aankoop 1830 H.A. grond in Drenthe Geen watervliegtuig verongelukt De agitatie te Luik De 40-urige werkweek in Frankrijk Wrak van de „Girl Pat" gevonden? Kind te Bonn ontvoerd STEENWEG 37 UTRECHT STETHORLAAT 275 300 Voor extra hulp een millioen noodig geacht voor den winter 1936-1937 Extra hulp aan werkloozen Verklaring van Blum in den Senaat NAAR ST. JEROEN Amsterdamsche processie ATHLET1EK NATIONALE VIJFKAMP WATERPOLO UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE HEEMSTEDE VELSEN ZAANDAM R.K. DAGBLAD 'N TROUWE KLANT BUREAU „ARGUS" DOET Dat is een goed idee, ook voor uw gezin. Elke week minstens één dag zuivelgerechten als hoofdmaaltijd. Die Zuiveldag wordt een gemakke lijke en voordeelige dag. En toch krijgt U volop de goede voeding, die uw lichaam nóódig heeft. Zuivelgerechten*) maken het huishouden goedkooper, het eten smakelijk en vol afwisseling. MAAT 2 MAAT 4 en 6... MELK - NATUURBOTER - KAAS MELKBROOD RECHTHOUDER Hulana-Interloclc IbuJctmAZlek Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag. Ingediend is een suppletoire begrooting So ciale Zaken 1936. Ten gevolge van de groote toename van de werkzaamheden bij de afdeeling werkverschaf fing en steunverleening moest in 1935 tot een belangrijke uitbreiding van het aantal contro leurs voor de steunverleening worden overge gaan. Voorts moest in datzelfde jaar het ad ministratieve personeel van genoemde afdeeling worden uitgebreid, als gevolg van de werk zaamheden, die in verband met de instelling van het ïVerklocsheidssubsidiefonds, ten behoe ve van het departement van Financiën door de afdeeling werkverschaffing en steunverleening moeten worden verricht. Mede in verband met het voornemen om het aantal controleurs voor de steunverleening in den loop van dit jaar nog uit te breiden, zal artikel 2 der begrooting voor 1936 met ƒ175.000 worden overschreden. De belangrijke uitbreiding van het hiervo- renbedoelde personeel brengt tevens een aan zienlijke verhooging der materieele uitgaven met zich, waardoor het daarvoor uitgetrokken bedrag met ƒ50.000 dient te worden verhoogd. Bij de wet van 4 Maart 1935 werd een be drag voor eenmaal toegestaan van ƒ2.000.000, zulks omdat de particuliere liefdadigheid niet voldoende georganiseerd was, om in de extra hulp aan werkloozen ter voorziening in de be hoefte aan kleeding, schoeisel en dekking te kunnen voorzien. Door de regeling inzake den z.g.n. ruimeren armslag is de particuliere lief dadigheid gelegenheid gegeven zich beter te ontplooien, met het gevolg, dat van particu-, liere zijde thans meer wordt gedaan, doch nog niet voldoende, althans niet bij alle groepen der bevolking, om extra hulp van overheidswege overbodig te achten. Het is met het hierop, dat in deze overgangsperiode een bedrag van 1.000.000 noodig wordt geacht voor den winter 1936/ *37 met dien verstande, dat ƒ500.000 ten laste wordt gebracht van 1936 en ƒ500.000 ten laste van den dienst 1937. Voorts blijft de noodzakelijkheid bestaan, aan enkele gemeenten, waaronder ook Rotterdam, alsnog een extra-bijdrage over 1934 te ver- leenen. Met het oog hierop wordt daarom een verhooging van het betreffende artikel met een bedrag van ƒ2.474.433 voorgesteld. Dit jaar zal worden aangekocht het Ech- tener-, Rulner- en Koekangerveld in het Zuid-Westelijk deel van Drenthe, groot on geveer 1630 H.A. De kosten hiervan zijn ge raamd op ten hoogste ƒ300.000. Na aankoop zal dit complex in werkver schaffing deels worden ontgonnen tot wei de- of bouwland, deels worden beboscht. zinger, met spoed naar Luik gezonden om maat regelen te nemen voor de onderdrukking van de agitatie. In den loop van den dag zijn te Luik 31 per sonen gearresteerd. BRUSSEL, 16 Juni. De regeering heeft den chef der gendarmerie te Brussel, kolonel Kin- BERLIJN, 16 Juni. (Reuter) Een hooge amb tenaar van het rijksministerie van luchtvaart heeft vanavond den correspondent van Reu ter verklaard, dat de Duitsche marine geen vliegboot of vliegtuig ten gevolge van een on geluk heeft verloren. KOPENHAGEN, 17 Juni. (Reuter.) Ondanks officieele ontkenning uit Berlijn, blijven be richten uit Deensche bron melding maken van het verongelukken van een Duitsch watervlieg tuig, dat op zee te pletter geslagen zou zijn. Bewoners van het visschersstadje Skagen zeggen, dat zij gezien hebben, dat torpedo booten het vernielde vliegtuig opgevischt heb ben en dat alle Duitsche schepen de vlag half stok hadden. 9 PARIJS, 16 Juni. (Reuter) In het vervolg van de Senaatszitting heeft minister-president Blum verschillende senatoren geantwoord, waarbij hij hun ongerustheid ten aanzien van de economische en financieele gevolgen der 40-urige werkweek trachtte te verdrijven met hun er op te wijzen, dat er geen vaste verhou ding bestaat tusschen een stijgen der loonen en een stijging van de prijzen. Ons doel is zoo ging Blum verder de koopkracht en het ver bruik in het land te doen toenemen, opdat de stijging der loonen goedgemaakt wordt door een daling der kostprijzen. De Kamer heeft de wet ten met bijna algemeene stemmen aangenomen. Ik vraag den Senaat mij zijn instemming te geven. LONDEN, 16 Juni. (Reuter) Lloyds meldt uit Inagua (Bahama-eilanden) dat een inheem- sche visschersboot heeft gerapporteerd een klein Britsch schip te hebben gezien, dat bij Eastern Samana Cay is vergaan. Drie blanke opvaren den zijn overleden. Men veronderstelt hier te doen te hebben met de „Girl Pat". BONN, 17 Juni. (D.N.B.). Een kind van een alhier wonenden zakenman is ontvoerd, om van den vader een grooten losprijs af te per sen. De vader, wien per brief een losprijs ge vraagd was, stelde onmiddellijk de politie met den kinderroof in kennis en het mocht geluk ken weldra den dader te arresteeren. Hij legde een volledige bekentenis af en daarna werd het kind gebonden gevonden in een schuilplaats, waar het zes uren gelegen had. De ontvoerder is een 32-jarige man, die reeds meermalen gestraft is en reeds twee jaar tuchthuisstraf wegens kinderontvoering onder gaan heeft. JERUZALEM, 16 Juni. (Reuter) Behalve zes Arabische leiders, die reeds derwaarts waren gezonden, zijn nog vijftien Arabische opruiers naar het nieuwe concentratiekamp te Serafand overgebracht. De betoogingen, welke de Arabieren tegen morgen op touw hebben gezet, verontrusten de Joodsche kringen. Joden ontruimen het oude stadsdeel van Jeruzalem. Volgens Arabische leiders zullen de betoo gingen morgen een godsdienstig karakter dra gen ter herdenking van de Arabische muiters, die naar aanleiding van de gebeurtenissen in 1929 werden terechtgesteld. De jood, die dezer dagen bij den aanslag op den weg JeruzalemJaffa gewond werd, is om het leven gekomen. Er worden nog voortdurend bommen gewor pen, maar over het algemeen richten deze wei nig schade aan. Onder begunstiging van mooi weer hield de Amsterdamsche vereeniging St. Jeroen haar jaarljjksche bedevaart naar Noordwijk, ter vcr- eering van de relikwieën van den roemrijken Priester-Martelaar en Apostel van Kennemer- land St, Jeroen. Reeds vroeg in den morgen vertrok mer. per trein uit Amsterdam, waarna zich in Haarlem ook de deelnemers uit Haarlem en omgeving aansloten. Vandaar naar Leiden, om vervolgens per tram naar Noordwijk te gaan. Omstreeks 10 uur arriveerden de deelnemers, in totaal pl.m. 230, aan de grens der gemeente Noordwijk al waar het R.K. fanfarecorps „Excelsior" van Noordwijk, ter opwachting stond opgesteld, ten einde de bedevaartgangers onder het spelen van toepasselijke muziek naar de kerk v.an St Jeroen te geleiden, waarde half elf een plechtige hoog mis werd opgedragen door den Zeereerw. Heer Pastoor Lucassen uit Amsterdam, directeur der processie-vereeniging, daarbij geassisteerd door den Weleerw. Heer Heyink, Kapelaan van de Kathedrale Kerk te Haarlem en den Weleerw. Heer Langendijk, Kapelaan van de St. Willi- brorduskerk te Amsterdam. Na het Evangelie hield de Weleerw. Heer Alkemade, Kapelaan van de Kathedrale Kerk te Haarlem en zoon van de parochie van St. Jeroen, de feestpredikatie. De gewijde spreker gaf een historische beschouwing hoe St. Jeroen de groote beschermer is geweest von ons Heilig Geloof en hoe de geloovigen in deze streken zich steeds be ijverd hebben om dezen grooten geloofsverkon diger te vereeren. Na de H. Mis werd in den tuin van de pas torie een processie gehouden met de relikwieën van St. Jeroen, waarbij de Zeereerw. Heer Hos- man, pastoor van de Vredeskerk te Amsterdam, de gebeden verrichtte. Gebeden werd voor het behoud des Geloofs en de bekeering van ons Vaderland. Om twee uur ging men onder feestelijk ge beier der klokken, in devote stemming, processie" gewijze naar het martelveld, gelegen op de buitenplaats „Calorama". Op deze plaats waar St. Jeroen het leven liet onder het slagzwaard van den beul, hield de Hoogeerw. Heer Filbry, plebaan der Kathedrale Kerk te Haarlem, de feestpredikatie. Welsprekend en bezielend schil derde hij den H. Jeroen als den onverschrokken belijder van het geloof. Daarin is hij ons een verheven toonbeeld geweest. Houden wij dit voorbeeld voor oogen. Daartoe moeten wij ons, zoo mogelijk, dagelijks vereenigen met den priester in het Heilig Offer, want daaruit putte de H. Jeroen de kracht voor zijn strijd tegen de gevaren voor het geloof. Nadat de pelgrims weer in processie naar de kerk waren teruggekeerd, volgde in den tuin der pastorie de H. Sacraments-processie. Het Allerheiligste werd daarbij gedragen door den Hoogeerw. Heer J. P. Simons, Deken van Be verwijk. In de Kerk werd daarna een kort Lof ge celebreerd waaronder het Te Deum gezongen werd, waarna met den Zegen met het Aller heiligste de prachtig geslaagde processiedag gesloten werd. Te Amersfoort werd Dinsdag in de zalen van de rijschool en de cavalerie-kazerne een aan vang gemaakt met de schermwedstrijden voor den nationalen vijfkamp. De uitslag luidde: Officieren (paardrijden); 1, luit. M. P. Feith, 3e R.V.A. Officieren (handgranaatwerpen)1. luit. H. J. v. d. Molen, 7e R. I. Onderofficieren (paardrijden): 1. wachtm. J. Quick, art. paardendepöt Tilburg. Onderofficieren (handgranaatwerpen)1. wachtmeester T. Pasma, 8e R. V. A. te Ede, na barrage met sergt. hoofdgymn. en scherm- onderw. W. I. Carels, 8e R. I. Arnhem, Hedenavond half negen de belangrijke wed strijd H. P. O.L. Z. C. in de zwemvijvers aan den Glipperweg. Vooraf gaat nog H. P. C. IINeptunus II. Het beloven een paar zeer spannende wed strijden te worden. Eerste prijzen behaald Op het groot Natio naal Concours voor Mondaccordeonclubs, uitge schreven door het Rozenkwartier, heeft de R.K. Mondorgelclub „St. Jacobus" den eersten prijs behaald in den marschwedstrijd met 54 punten en den eersten prijs voor concert met 327 pun ten. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 16 Juni: C. J. VesterG. v. Gijzel F. J. H. van Ooy C. E. v. d. i^orst A, C. L. KramerM. W. Bakker. Getrouwd: A. v. DijkM. Balder H. W. JuffermansG. M. P. Smit D. EversJ, v. Raay. Geboren: F. HoekScholten, z. C. L. v. MeeuwenBrantjes, d. B. M. BehageWil- lemse, d. Overleden: J. Th. Mathot, 73 j., gehuWd met A. de Vries D. Umans wed. van M. Lam- mers, 80 j. Liefdadigheidspredikatie. De Zondag ge houden collecte ten bate der St. Martha-ver- eeniging, gehouden in de parochiekerk aan het Valkenburgerplein heeft, na een gehouden lief dadigheidspredikatie door den weleerw. heer rector Beenakkers, opgebracht f294.40. Badhuis In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 8 t/m 13 Juni genomen 644 douchebaden en 24 kuipbaden. Aan 12 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 70 volwassenen gebruikt gemaakt. Naar den Katholieken Landdag. De afd. Heemstede der R. K. Staatspartij heeft een grooten autobustocht georganiseerd naar den op Zondag 21 Juni te Alkmaar te houden gewes telijken landdag der R. K. Staatspartij. Deel nemers kunnen zich ten spoedigste opgeven aan de volgende adressen: L. Kors, Binnen weg 161; L. v. d. Meij, Talmastraat 33; H. Hei- len, Rijnstraat 11; J. Olijerhoek, Madoerastraat 9; H. Westerveld, Res Novaplein 10; G. Wouters, Nic. Beetslaan 5; F. Duijn, Azalealaan 7; mevr. Pronk, Kerklaan 50, en bij het secretariaat der afdeeling Meer-Boschlaan 4. Het vertrek is bepaald van Binnenweg 161 en Wilhelminaplein, des middags 1 uur. Re- tourprijs slechts ƒ1.(werkloozen op vertoon van stempelkaart ƒ0.50), terwijl de toegangs prijs van het landdagterrein slechts 25 cent is. Bij voldoende deelname zal ook een fiets tocht georganiseerd worden. De deelnemers aan die fietstocht vertrekken om 10 uur van het R. K. Vereenigingsgebouw, terwijl men ook op eigen gelegenheid dezen landdag kan be zoeken. Het bestuur verwacht, dat ook op dezen landdag Heemstede weer goed vertegenwoor digd zal zijn. Een mooi succes. Evenals over de Stal- periode 19341935 is het ook over de Stal- periode 19351936 den heer F. Lekx, eigenaar van de boerderij ,,'t Slot", gelukt een diploma met hoog <te premie van de C.Z.C. voor Stal- hygiëne, zuiver vaatwerk en zindelijke behan deling der melk te verwerven. O. L. Vr. ter Nood Het bestuur van de bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood verzoekt ons mede te deelen, dat de kaartjes voor den autobus tot Zaterdagavond uiterlijk half acht bij den heer A. Harsveld, Walravenstraat 26, verkrijgbaar zijn. R.K. Vrouwenbond Er is een ledenvergade ring op Donderdag 18 Juni, des avonds te acht uur in het R.K. Vereenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.m. verkiezing van 'n bestuurslid, vacature mej. Verwaters, waarvoor candidatenlijsten ingewacht worden tot voor de vergadering, onderteekend door minstens tien leden. Ter aardcbestclling L. de Vries Gisteren middag heeft op de begraafplaats „De Biezen" de teraardebestelling plaats gehad van 't stof felijk overschot van L. de Vries, die j.l. Vrijdag door een electrischen trein werd gedood. Er was veel belangstelling en er waren veel bloemen. Aan de groeve werden o.a. namens de Spoor wegen enkele hartelijke woorden gewijd aan de nagedachtenis van den overledene. GEMEENTERAAD Bij de algemeene beschouwingen over de ge- meentebegrooting over 1936 heeft de heer KöH- NE (V.B.) aangedrongen op verlaging van de personeele belasting. Verder heeft hij er op ge wezen, dat het overbrengen van de tekorten op vorige diensten naar den' kapitaaldienst geep verbetering brengt in den achterstand op fi nancieel gebied. De heer TILKEMA (A.R.) vraagt zich af, hoe groot deze tekorten wel zouden geweest zijn, als men niet voor de Regeering had gebogen. Ten aanzien van de samenstelling van het college van B. en W. wijst hij er op, dat de vrijz. democraten op grond van de getalsterkte recht op een zetel hadden en de heer Kamp- huijs (R.K.) zijn zetel moest inruimen. Spr. komt dan tot het plan van den arbeid van de soc.-democraten, dat hem verwerpelijk voorkomt, omdat het een staats-socialistischen geest ademt. De heer MAKKINGA (Comm.) verweert zich tegen de theorieën van den R.S.A.P.-er Bos man Na het eindigen van de rede vraagt burge meester TER LAAN of er ook nog leden zijn, die over de begrooting wenschen te spreken. De heer KAMPHUIJS (R.K.) bespreekt de verkiezingen van het vorige jaar en de samen stelling van het college van Burgem. en Weth. Komende tot de begrooting, stelt spr. de'vraag of de crisis al zoo ver is verbeterd, dat de post steun aan behoeftigen met 19.000 kan worden verlaagd. Ook de heer FLENTROP (V.D.) wijst bij de begrooting op verschillende aangekon digde of als wenschelijk genoemde voorstellen, die op zich zelf sympathiek zijn. Deze zijn voor spr. echter niet aanvaardbaar, omdat men ver zuimd heeft aan te geven, op welke wijze de kosten kunnen worden bestreden. De heer R. PLOOYER. fractieleider van de S.D.A.P., acht het spel, dat de A.R. partij ge speeld heeft bij de wethoudersverkiezing, niet juist. Over de begrooting zelf, zegt sPr-, dat een behandeling weinig effect sorteert, daar de hoogere autoriteiten toch de uiteindelijke be slissing aan zich behouden. Critiek heeft de S.D.A.P. op deze begrooting niet, wel wenschen, zooals verlaging gastarie- ven, verlaging belasting. De heer VAN DITSHUIZEN (R.K.) houdt een zeer principieele en kundige rede over de richtlijnen van de R. K. Staatspartij, waarbij spr. het volle licht op het gezinsleven laat schij nen, en de maatregelen, die de Overheid ten opzichte van het gezin dient te nemen. De S.DA.P. kan er in Nederland nog niet toe komen om voor de groote gezinnen iets te doen. Zelden heeft wethouder PRINS (S.D.A.P.) meegemaakt, dat er zoo weinig aanmerkingen op de begrooting zijn gemaakt. Wethouder KAN (A.R.) acht de verlaging van den crisissteun met 19.000 een bijzondere oorzaak. Het Burgerlijk Armbestuur zal door meerdere inkomsten (o.a. een tweetal legaten) over het /elfde bedrag van vorig jaar kunnen beschikken. Of dat voldoende zal zijn, kan na tuurlijk vooruit niet worden gezegd. Wethouder KELDER (S.D.A.P.) vindt het een goedkoope bewering van den heer FlentroP om te meenen, dat het onderwijs geschaad ia door de meerderheid van het college van B, en W. Al de verslechteringen zijn van boven opge legd. Bijzonder goed afgeloopen Te Zaanda® ontstond Dinsdagavond te zes ur op den Pr°" vincialen weg nabij de Emmastraat een aanrij ding tusschen een motorrijwiel, waarbij zich een tweetal personen op den duo bevond en een vrachtwagen van de firma J. Hooft, welke vanaf het stations-emplacement kwam en de Emma straat wilde in rijden. De vanuit de richting Koog a. d. Zaan komende motorrijder G. H. R* uit Amsterdam, probeerde nog voor den vracht auto door te rijden, het spatbord raakte het motorrijwiel, waardoor de bestuurder onder den auto terecht kwam, terwijl zijn vijftienjarig dochtertje en de zich eveneens op het duo be vindende negentienjarige Amsterdammer G. W-i over den kap van den auto geslingerd werden. Na verbonden te zijn in hét gemeentezieken huis, konden de slachtoffers met slechts enkele hoofd- en schaafwonden op eigen gelegenheid huiswaarts keeren. Het motorrijwiel is ernstig beschadigd. Naar de schuldvraag zal eten onder zoek worden ingesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Willy, d. van W. Beverloo en S. C. J. Fernhout; Pieter Evert, z. van J. P. Enthoven en C. Does; Jan Cornells, z. van C. Broerse en R. J. Siersema; Christina Louise, d. van G. Boon en K. Hin; Maria Johan na Barbara, d. van F. M. Kofflard en J. de Jong; Antonius Maria, z. van J. van Santé en J. C. Delissen; Wilhelmina, d. van W. Vis en E. van Poelgeest; Nicolaas Johannes, z. van A> Bleeker en E. J. Euijsman; Willem, z. van J. Rozema en C. Kesselaar; Elisabeth, d. van N. Glansdorff ten H. M. Tjerks; Catharina Her- mina Maria, d. van J. N. Jaspers en E. van Ederen; Trijntje, d. van D. Ketema en H. Tatje. Ondertrouwd: G. Bastiaan en G. Dokter; K- Pos en T. de Vries; A. Koning en J. M. ClijnK. Getrouwd: J. Waagmeester met B. Boekhoff; S. Jonker met A. G. Bart; A. W. Eelman met J* W. A. Ratelband; G. van der Laan met M. Schoen; H. A. Happe met M. Kee. Overleden: Simon Bemardus van Santé, oud 59 jr., geh. met M. S. C. Willenborg; Grietje Visscher, oud 51 jr., weduwe van J. aan 't Goor; Willem Kranenburg, oud 76 jr., weduwnaar van G. Tuijn (won. te Assendelft)Jan Honderdors, oud 85 jr., weduwnaar van G. de Vries (won. te Beverwijk)Petrus Johannes Sieveking, oud 65 jr., geh. met C. van Velsen; Cornells Ooster hoorn, oud 74 jr., weduwnaar van J. C. M. van dten Bosch. Kwade gevolgen. Dinsdag kregen aan de haven twee mannen, die daar elk een tuintje bewerkten twist met elkaar, die zoo hoog liep, dat men slaags geraakte, waarbij een hunner met het hoofd op een paaltje terecht kwam en zich ernstig verwondde. Waterpolo. Zaandam dames: Nereus— Zignea 40, Nereus IIHPC I 05. Eindexamens L. O. Nuttige handwerken. Geëxamineerd 9. Geslaagd de dames: A. J- Hartenhof, C. Langewis, J. A, Meyer, E. H. Verhoef, allen Zaandam; P. J. Oosterberg, Am sterdam; G. H. Plooyer, E. J. Verwey, Wormer- veer, en J. Schoemaker, Koog aan de Zaan. Afgewezen: geene. fiuuikett S men in Utrecht en breede omgeving, in Twente enz. met succes adverteeren, dan is t aangewezen blad daarvoor Bureaux: TELEFOON 10084 Nietwaar, bent 'n trouw lezer van onze rubriek „Omroepers", moogt er graag eens in grasduinen. De zakenman wot van tJw speurlust te profiteeren, hij plaatst Zaken-Om roepers. die onne rubriek Juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regel matige belangstelling inderdaad mo- tlveeren. van in de TOONKAMERS van BAAN 3—5 HAARLEM TELEF. 14952 van DONDERDAG 18 t/m 25 JUNI a.s. door H. Reizian's Perzisch Importhuls, Singel 540 te Amsterdam. Enorme collectie in SALON-, HUIS- en HEERENKAMERS TAPIJ^N^RACHTTGE TAFEL- EN DIVANKLEEDEN, uitgebreide sorteering HALL-KLEEDEN, KAMERS enz. Door rechtstreekschen import uiterst lage prijzen. Bezoekt geheel vrijblijvend onze tentoonstelling en overtuigt U zelf van onze COL LECTIE, KWALITEIT en PRIJZEN. Elk stuk wordt voor de echtheid gegarandeerd. Zichtzendingen franco. Kousen Opgericht 1886 CORSETTEN Tricotages 29 Filialen Advies In rechtszaken, Innen achter stallige vorderingen, KLEVERPARK WEG 225. Advies 1—- Spreekuren i 10—12, 24 7—9 uur. A)Gebraden kaaslapjes, kaassoep, gebakken aardappelen met kaas, kaasctoquetten, enz. Rechthouder, Borstverbreeder Wordt ten zeerste aanbevolen tegen spierslapte, gebogen rug, hooge rug e.a. Bij het dragen van de Stethoplaat wordt men steeds op niet-hinderlijke wijze eraan herinnerd, dat men rechtop moet staan en zitten. beige stof. lange en breede rugbaleinen, verstel- ^^73 bare schouder en mJf taillesluiting^6 dameshemden, ronde hals en opera. Directoires met elast. en open model, een prachtige zuiver Egypt, macco Qgc qualiteit, alle maten AMSTERDAM (lOFil HAARLEM, LEIDEN, DEN HAAG (7 Filialen), ROTTERDAM (4 Fil.), ARNHEM, APELDOORN, DEN BOSCH, EIND HOVEN, UTRECHT, HILVERSUM. Vier moderne paskamers HAARLEM: GR. HOUTSTRAAT 71 hoek Ged. Oudegracht, Tel. 13029

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 10