ivorol WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN KING-ATLAS Socfcö met u>ot goedö De weerstoestand Dagfilm KING-VRIENDEN Vrijdag 19 Juni DONDERDAG 18 JUNI 1936 HIJ KON WEL CONCUR- REEREN Gecompliceerde accijns-ontduiking te Abcoude MONTEUR OVERREDEN DOOR TWEE LOCOMOTIEVEN BIJ HET PASSEEREN AANGEREDEN Doodelijke aanrijding te Borne POSTBEAMBTE IN ARREST MISLUKTE POGING TOT OPLICHTING Broodoorlog te Dinteloord Roofoverval te Oss Zes jaar geëischt BRAND TE SPAARNWOUDE Kapitale boerderij vernietigd Tekort aangevuld KUNST VAN HEDEN Gala-concert Mengel berg Bij de opening der tentoonstelling Twee eeuwen Engelsche kunst „THE RED BOY" Naar Amsterdams Stedelijk Museum! Het Kath. Fransche boek INTERNATIONAAL KOUDE- CONGRES HET WARME WEER NATIONALE VIJF KAMP Postvluchten AT H LET I EK NEDERLANDSCHE RECORDS ERKEND LAWNTENNIS Het Wimbledontournooi Timmer en Knottenbelt tegen Billington en Meredith Het gemengd en het damesdubbel V. C. B. DE KAMPIOENSCOMPETITIE Zondag a.s. R.K.N.A.C. Volendam 3QOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooog GOLFLENGTEN Academische examens Stuurliedenexamen Notarieel examen In verband met de accijns-ontduiking door den slager J. W. te Muiden, vernemen wij na der, dat tij deze zaak ook betrokken is diens zoen, C. W., die eenige maanden geleden te Abcoude een slagerij oarichtte. Het trok al spoedig de aandacht van de vakgenooten in die plaats dat W. het vieesch tot zulke lage prijzen verkocht, en het vermoeden rees, dat op de een of andere wijze de verschuldigde rech ten (accijns en keurloon) ontdoken moesten worden. Men besloot de handelingen van W. te Abcoude eens na te gaan en het bleek, dat hij in zijn auto meermalen vieesch vervoerde. Toen V>. deze week des avonds met een auto, vol vieesch geladen, in Abcoude arriveerde, rees het vermceaen, dat dit afkomstig zou zijn van een clandestiene slachting in de slachtplaats van W.'s vader te Muiden. De majoor der ryks- veldwacht te Muiderberg werd van Abcoude uit, telefonisch met het vermoeden in kennis ge steld, waarop het bezoek aan W. te Muiden volgde. Wat het te Abcoude binnengesmokkelde vieesch betreft, bleek bij onderzoek door den directeur van den vleeschkeuringsdienst aldaar, den heer M. Nagel, dat er in totaal ongeveer 230 kilo vieesch aanwezig was, nj. de helft van de, in Muiden geslachte koe, en voortshet vieesch van een, eveneens door W.'s vader clan destien geslacht varken, waarvan het spek in Muiden gebleven was. Ten aanzien van de keuring van dit vieesch deed zich nu een aardige moeilijkheid voor. Door de keurmeesters worden, ter vaststelling of het geslachte vee voor de consumptie ge schikt is, steeds de organen gekeurd, zooals milt, hart nieren enz. Die organen waren ech ter in dit geval alle in Muiden achtergebleven, zcodat de veearts te Abcoude de keuring niet volgens de wettelijke voorschriften kon ver richten, en er slechts één mogelijkheid over bleef, nJ. de geheele partij vieesch voor de consumptie af te keuren. Op last van burgemeester Mr. A. L. des Tom be werd toen de geheele partij in beslag ge nomen vieesch naar den destructor ,.Amstel- land" te Uithoorn ter vernietiging opgezonden. Signaal van machinist niet gehoord? Op het Westelijk gedeelte van het Cen traal Station te Amsterdam is vanmorgen een monteur, die bezig was met de boven leiding van de spoorbaan door twee locomo tieven, die van het Westerdokeiland kwa men, overreden. Met hoofdwonden en inwendige kneuzingen is de man naar het Binnengasthuis vervoerd. De machinist van de locomotief verklaarde lang van tevoren voldoende signaal te hebben gegeven, zoodat het onverklaarbaar is, dat de monteur de nadering van de machines niet heeft bemerkt. Hedenmorgen om kwart over zeven had even voor het gevaarlijke kruisnunt bij de R. K. kerk te Borne (Ov.) een ernstig verkeersongeval plaats. De 14-jarige H. uit Bome begaf zich per fiets naa zijn werkzaamheden te Hengelo en reed achter een zwaar beladen vrachtauto. Toen de chauffeur plotseling remde om de bocht daar ter plaatse te kunnen nemen, kon H. niet anders doen dan naar links passeeren of tegen den auto aan rijden. Hij deed het eerste met het gevolg, dat hij met een juist passeerenden auto met aanhang wagen van den marktkoopman W. uit Boekelo in botsing kwam. Den auto was hy weliswaar reeds voorbü doch H. kwam in aanraking met der aanhangwagen. De gevolgen waren verschrikkeiyk en zwaar gewond werd het knaapje opgenomen. Nadat de zusters van het St. Johannesge- sticht en dr. P, geneeskundige hulp hadden verleend, werd de jongen naar het R. K. Alge meen Ziekenhuis te Hengelo overgebracht. Men vreest voor zyn leven. Daar is de jongen om half elf aan de be komen verwondingen overleden. Dezer dagen is te Den Haag een ongeveer 45-jarige beambte der posteryen aangehou den, verdacht van diefstal. De aanleiding tot aanhouding is geweest een vermissing voor het Hollandsche Spoorstation. Daar niemand an ders ter plaatse was geweest dan bovengenoem de beambte, is deze aangehouden. Bij een huis zoeking, welke vervolgens te zynent is gehou den, is een niet onaanzieniyke hoeveelheid goed voor den dag gekomen, vermoedelijk van dief stal afkomstig. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Zooals gemeld, heeft de politie te Naaldwijk ln samenwerking met die te Zwijndrecht dezer dagen drie personen gearresteerd, ctte de vei- lingvereenigingen in beide plaatsen hadden op gelicht door vervalsching van fustbonnen. Het biykt thans dat ook aan de veilingver- eeniging „Westerlee" te De Lier getracht is de truc toe te passen. Daar werden ni. 3 ledige kisten ingeleverd en één van de oplichters, P. van W„ maakte er 313 van. Doordat de betaalmeester evenwel niet aan wezig was, werd het geld niet uitbetaald, zoo dat de truc geen succes had. De man zei den volgenden dag terug te zullen komen, doch hij vond het blijkbaar beter dat niet te doen. Onder de broodbakkers te Dinteloord is een prijsstryd uitgebroken, doordat een der bakkers bij verrassing dfen prijs van het brood respec tievelijk met 5 en 7 cent per brood had ver laagd. Verschillende bakkers zyn hem nu op dit spoor gevolgd, waarvan de huismoeders ter plaatse en in de omgeving profiteeren. Zelfs zyn enkele bakkers nog verder gegaan met hun prijsverlaging, waardoor de toestand nog span nender is geworden. AAN ONZE Het succes van de is zó ongekend groot, dat de eerste druk reeds thans is uitverkocht. Een tweede, nog grotere oplage komt binnenkort gereed. Wij ontvingen hierop reeds wederom zoveel bestellingen, dat wij U adviseren Uw dro gist of winkelier reeds thans te vragen één of meerdere exemplaren voor U te wil len reserveren. TONNEMA CiE - SNEEK FABRIKANTEN VAN KING-PEPERMUNT De rechtbank te 's Hertogenbosch hervatte heden de behandeling van de strafzaak tegen J. C. van G., terzake van een roofoverval in April 1927 in de woning van K. Huismans te Oss, waar 8 en een geweer zün gestolen. De verdachte ontkende het ten laste gelegde. Twee getuigen, die bü den rechter-commis- saris de verklaring hadden afgelegd, dat de verdaente tezamen met hen den overval had gepleegd, trokken deze verklaring thans in. Een hunner, K. van B., deelde daarby mede, dat hij de door hem gepleegde inbraken niet uit elkaar kon houden en zich ook van deze zaak niets herinnerde. De officier van justitie eischte tegen den verdachte zes jaar gevangenisstraf. De 30-jarige arbeider J. A. van S. uit Eind hoven, vroeger te Oss, stond terecht wegens medeplichtigheid aan den roofoverval, welken hij, ondanks zijn vroegere verklaringen, ont kende. De officier van justitie eischte tegen Van 8. eveneens zes jaar gevangenisstraf en de on middellijks gevangenneming van verdachte, waartoe werd overgegaan. Uitspraak over veertien dagen. Vanmorgen omstreeks tien uur is in de boer. derij van den heer N. Warmerdam, Lage Dijk te Spaamwoude, een ernstige brand uitgebro ken. Waarschijniyk door hooibroei sloegen plotseling aan alle kanten vlammen uit met het gevolg, dat de kapitale boerdery spoe dig in lichter laaie stond. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch stond tegen het vuur vrywel machteloos. De burgemeester was by het vergeefsche blusschingswerk aanwezig. Nadere by zonder heden ontbraken nog. Het tekort van ongeveer 1000 in de kas van het Alg. Afaeelingsziekenfonds te Apeldoorn is namens den dezer dagen gearresteerden admi nistrateur A. S. aangevuld. Het genootschap NederlandEngeland afdee- ling Amsterdam en de Nederlandsche Vereeni- ging „Concertgebouwvrienden" organiseeren op Zaterdag 4 Juli as. des avonds in do groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam een gala-concert. Dit concert zal onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg door het Concert gebouworkest worden gegeven, met als soliste mevrouw Myra Hess (piano), en wel ter ge legenheid van de opening der tentoonstelling „Twee Eeuwen Engelsche Kunst" in het Stede lijk Museum te Amsterdam. Het programma zal o. m. bevatten: het Con certo grosso van Haendel, het Pianoconcert van Schuman en Enigmavariaties van Elgar. Het Comité van de tentoonstelling „Twee Eeuwen Engelsche Kunst", welke 4 Juli in het Stec'teiyk Museum opent, had reeds geruimen tüd het oog gevestigd op Lawrence's meester werk: het portret van Master Lambton, beter bekend als „The Red Boy". Naar wij vernemen heeft de eigenaar, The Earl of Durham, er in toegestemd, om dit zeer kostbare stuk uit zijn verzameling in Lambton Castle voor de tentoonstelling af te staan en naar Amsterdam te zenden. De tentoonstelling van het Kath, Moderne Fransche Boek in het Instituut voor Kerkelijke Kunst te Amsterdam, Vondelstraat 158, zal Za terdag te 3 uur worden geopend met een rede van den heer Anton van Duinkerken over den invloed van het Kath. Fransche boek op het Nederlandsche. De officieele gedelegeerden by het interna tionaal koude-congres waren Woensdagavond in hotel Wittebrug te Den Haag vereenigd aan een maaltijd, aangeboden door de Nederland sche regeering. Tafelpresident was de minister van landbouw en visscherij, mr. dr. L. N. Dec kers, terwijl mede namens de regeering aanzat de minister van buitenlandsche zaken, Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff. Voorts behoorden tot de genoodigden Mr. W. J. baron van Lynden, groot-officier en opperkamerheer van H. M. de Koningin, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, minister van Staat, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Dr. C. van den Bergh, direc teur-generaal van de volksgezondheid en de heer P. Visser, chef der afdeeling Kunsten en Wetenschappen van het departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. De gastheer, minister Deckers, hield een ta felrede, die hij besloot met de beste wenschen voor het welslagen van het congres. Namens alle gedelegeerden dankte de heer Mariano Bastos Ansart uit Madrid, die in zijn toespraak de gastvryheid van Nederland schet ste en zich verheugde over de politieke vryheid, die in dit land heerscht. aiiiiiiiiiiiiiiiiiimiHimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiitimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi Tot nog toe was de maand Juni te koud. Door de plotselinge sterke stijging der tempe ratuur is nu de kans geopend, dat het warmte- tekort nog zal worden ingehaald. De styging der temperatuur is betrekkelijk onverwacht ge somen. Enkel dagen geleden verscheen nog ten Westen der Britsche Eilanden een depressie en scheen het alsof de Westenwind zou aanhouden en het weer betrekkeiyk koel zou blüven. Toen gebeurde echter iets merkwaardigs. Vanuit Oost-Europa drong een warme luchtstroom naar het Westen door en sneed den toevoer van koude lucht aan de Westzyde der depressie af. Daar zulk een toevoer van koude lucht aan de Westzyde der depressie noodig is om haar te doen voortbestaan en dus deze voorwaarde niet meer werd vervuld, moest de depressie afster ven en hiermede hielden de kansen op versto ring van den weerstoestand vanuit het Westen geheel op. Tegelijkertijd steeg de luchtdruk boven Cen- traal-Europa en begon van daar af lucht naar het Noordwesten af te stroomen. Deze lucht- massa's waren warm, waarschynlijk in verband met een zoogenaamden Föhntoestand in de atmosfeer (neerdaling van lucht uit de hoo- gere luchtlagen). De temperatuur steeg daar door sterk, in ons land tien graden C. In de zeer droge lucht was wolkenvorming uitgeslo ten. Er zijn geen aanwijzingen, dat de nu inge treden algemeene weerstoestand spoedig ver stoord zal worden. Deze toestand schijnt zeer stabiel te zijn en er bestaat dus alle reden om te verwachten, dat het weer enkele dagen warm en rr.ooi zal blijven. Komen er storingen, dan zullen deze waarschijnlijk uit Frankrijk opkomen en het zou hier dan tot onweer kun nen komen, het eerst in het Zuiden des lands. Maar de kans schijnt vooralsnog gering te zijn. (Nadruk verboden). Woensdagmorgen is de nationale vijfkamp van het N O. C. op de Leusderheide by Amers foort voortgezet met de schietproeven Als wapen mocht pistool of revolver naar eigen verkiezing worden gebruikt. De uitslagen luiden: Officieren (paardrijden): 1. luit. J. v. d. Horst (4e R. I.)2. luit. J. Serré (16e R. I.) 3. luit. M. Feith (3e R. V. A.); 4. Dr. J. Bakker Schut (M. G. D„ Deventer)5. luit. Jhr. A. van Geen. Onderofficieren (paardryden)1. wachtm. ,T Quick (Tilburg); 2. wachtm. S. Kerkhove (Rij school)- 3 wachtm. C. Brouwer (Den Haag): 4. wachtm. H. Vincent (Rijschool); 5. wachtm M. de Best (Kon. Mar., Nijmegen) Officieren (handgranaatwerpen)1. luit. O de Jong (Mariniers); 2. luit. P. Cornelissen (19e R. T.); 3. luit. C. Schep (Genie): 4. luit de Lange (Den Helder): 5. luit. G. Ketting (2e R.I.). Onderofficieren (handgranaatwerpen)1. serg. J. Ruben (Arnhem); 2. adj. j. Sneyers (Bergen op Zoom); 3 serg. ma.i. J. de Vries (Arnhem) - 4. serg. C.'vijlbrief (Den Helder)- 5. serg. W. Carels (Arnhem). poets dus met De Nederland sche tandpasta DOOS 20 CT. TUBE 40 EN 60 CT. Taxegedeelte consumptiemelk De Ned. Zuivelcentrale heeft voor den tyd van 21 tot en met 27 Juni 1936 voor de con sumptiemelk regeeringscontract, het taxege deelte bepaald op 5% cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit; Overmelk regeerings-minimum- prys 4.00 cent; afdracht bij levering in con sumptie van andere dan taxemelk 2 cent. De „Nachtegaal" (uitreis) is te Bandoeng aangekomen. De Kievit is od de thuisreis om 10.23 uur (A. T.) uit Bratislava vertrokken. Naar wij vernemen zün de volgende presta ties als Nederlandsche records door de betref fende commissie van de K.N.A.U. erkend: Hoogspringen met aanloop 1.946 meter, R j.' Brasser, gevestigd op 17 Mei 1936 te Amsterdam. Twee Engelsche myien wegrecord 9 min. 49 sec., S. Petit, gevestigd op 2 Mei 1936 te Utrecht. Tien Engelsche myien 53 min. 40.2 sec., W. J. Bakker, gevestigd op 31 Mei 1936 te Amsterdam. Verspringen met aanloop 7.37 meter, H de Boer 7 Juli 1928 te Londen. Omtrent dit laatste record kunnen wy nog opmerken, dat eerst sedert vorig jaar de mo gelijkheid open staat, dat Prestaties, door land- genooten op buitenlandsche banen gemaakt, als Nederlandsch record kunnen worden gerekend. Zoo is het 800 meter record van Paulen ge vestigd in Kopenhagen in 1922, onlangs pas als Nederlandsch record gehomologeerd en het zelfde was het geval met den hinkstapsprong van Peeters. Met bovenstaande recorderkenning van 7.37 meter vervalt het Nederlandsch record van H. de Boer, dat op 7.32 meter stond, gevestigd op 30 Augustus 1931 te Den Haag, De geplaatste paren in het heeren-dubbelspel van het tournooi te Wimbledon zijn van boven naar beneden als volgt ingedeeld: CrawfordQuist (Australië)BudgeMako (V.S.); Hughes—Tuckey (Engeland) en Alli sonvan Rijn (V.S.). In het tweede kwart hebben Timmer en Knot tenbelt geloot tegen het Engelsche dubbel Bil lingtonMeredith. Indien onze landgenooten er in slagen hun partij in de eerste ronde te winnen komen zy tegen het Engelsche dubbel AttewellHarrison of HareWilde. In het derde kwart spelen Hughan en van Swol in de eerste ronde tegen Siba en Robert son (Tsjecho-SlowakyeVer. Staten). Mochten Hughan en van Swol deze partij winnen, wat niet erg waarschynlyk lijkt, dan zouden zij in de tweede ronde de Amerikanen Grant en Stratford tegenover zich krijgen. De geplaatste paren in het gemengd dubbel spel van Wimbledon zijn als volgt van boven naar onder verdeeld: Mevr. Fabyan en Budge (V.S.)mevr. Sper lingMalfroy (DenemarkenNieuw Zeeland) mej. NoëlBorotra (EngelandFrankrijk) en Dorothy RoundPerry (Engeland). In het tweede kwart heeft het Nederlandsche paar mej. Terwindt en Knottenbelt in de eer ste ronde een bye. Zij troffen het eerst het En gelsche dubbel MowbraygreenWilliams. Moch ten zij erin slagen hun party te winnen, dan komen zij in de volgende ronde tegen mevr. Dy son—Jones of hef PoolschFransche paar mej. Jedi-zejowskaBrugnon. In het derde kwart speelt de EngelschNe derlandsche combinatie mej, Pattersonvan Swol tegen mevr. Marjott en Wackett. Een ronde verder zal deze combinatie eventueel in het strüdperk moeten treden of tegen den heer en mevr. Wheatcroft of tegen het Amerikaansche paar mevr. AndrusSurface. Mej. Rollin Couquerque en Timmer hebben een bye in de eerste ronde. Z'y zyn in het vier de kwart geklasseerd en komen direct tegen een al heel moeilijk te overwinnen paar, de Ameri kaansche Wightman-speelster Babcock en haar partner, den Davisbekerspeler Mako. De winnaars van deze partij komen uit tegen het winnend dubbel der ontmoeting Cunning hamCaska tegen JorkeLysaght. De geplaatste damesdubbels zijn van boven naar beneden genoemd: mevr. FabyanHelen Jacobs (V.S.)mej. Jedrezjowska—mej. Noël (PolenEngeland)mevr. Mathieumej. Yor- ke (FrankrykEngeland); mej. Jamesmej. Stammers (Engeland). Mej. Terwindt en mej. Rollin Couquerque hebben in de bovenste speelhelft een bye. Vervolgens komen zy tegen de Engelsche speelsters Marquises—Riddell- en de winnaressen dezer partij zullen direct tegen Helen Jacobs en mevr. Fabyan of tegen mevr. Pitman en mej. Whitmarshet onderspit moeten delven. De voor Zondag a.s. vastgestelde kampioens wedstrijd VolendamSpartaan is in verband met den voor geheel NoorcVHolland te houden landdag van de R. K. Staatsparty te Alkmaar, uitgesteld. Thans is vastgesteld de wedstryd R.K.N.A.C. —Volendam te Bleyerheide. 9 9 9 9 GODSDIENST 8.00 Hilversum II (NCRV. Schrift lezing en meditatie) 10.30 Hilversum II (NCRV. Mor gendienst) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Frederic Bayco) 5.00 Hilversum II (Ronald Par ker) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Parijs I 12.35 Parijs I 1.00 Luxemburg (omroeporkest) 1.35 Droitwich (phllh. strykork.) 2.00 Hilversum I („Groninger Or kestver.") 5.50 Beromünster (omroeporkest) 6.20 Langenberg (omroeporkest) 7.50 Weenen (omroeporkest) 8.15 Hilversum II (Chr. Orato riumver.) 8.15 Toulouse 8.20 Brusesl I (omroepsymphonie- orkest) 8.20 Kalundborg (omroeporkest) 8.23 Brussel II (omroeporkest) 8.30 Hamburg (omroeporkest) 8.30 Weenen (Weensch Sympho- nle-orkest) 9.20 Brussel II (omroeporkest) 9.20 Weenen 9.30 Hilversum II (Chr. Orato riumver.) 9.30 Beromünster (Sted. Orkest v. Bern) 9.35 Brussel I (omroepsymphonte- orkest) 10.20 Kalundborg (omroeporkest) 10.40 Droitwich 10.40 Weenen 11.05 Parijs I 12.40 Toulouse LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg 11.05 Hamburg 12.00 Hilversum I (Kovaca Lajos) 12.20 Langenberg 12.20 Luxemburg 12.20 12.20 12.30 12.50 12.50 12.50 1.00 1.20 2.05 2.20 2.50 4.15 4.20 5.15 5.20 5.30 5.35 5.35 6 15 6.35 7.20 7.50 8.20 8.45 9.00 9.10 9.20 10.20 10.25 10.35 11.00 11.20 11.20 11.30 11.35 12.00 12.15 8.00 8.00 8.15 8.20 8.20 10.35 11.30 12.10 12.15 12.20 12.20 12.25 1.50 2.00 2.20 2.25 2.50 3.00 Kalundborg Deutschlandsender Hambure Droitwich (Henry Hall) Brussel I (Salonorkest) Brussel II (klein-orkest) Hilversum II (ensemble v. d. Horst) Langenberg Deutschlandsender Hamburg Kalundborg Droitwich Deutschlandsender Brussel II (Salonorkest) Beromünster .klein-orkest) Hilversum I (Notenkrakers) Droitwich Milaan (dansmuziek) Hilversum I (Eddy Walls) Luxemburg Langenberg (gevar. progr.) Boedapest (Salonorkest) Droitwich (dansmuziek) Toulouse (fllmfragm.) Toulouse Zigeunermuziek) Boedapest Berlijn (Hans Bund) Toulouse Brussel II (omroepdansork.) Toulouse (mil. marschen) Toulouse (landelijke dansmu ziek) Deutschlandsender (dansmu ziek) Luxemburg (dansmuziek) Kalundborg (dansmuziek) Toulouse (dansmuziek) Toulouse (operette-muziek) Toulouse GRAMOFOON Deutschlandsender Hilversum I Hilversum II Brussel I Brussel II Hilversum I Hilversum I Droitwich Hilversum II Brussel I Brussel II Parijs n Brussel II Brussel I Langenberg Luxemburg Parijs I Hilversum II Vrijdagavond, geeft J. Delcour een piano-recital, waarin eenige werken van Fr. Liszt ten ge- hoore gebracht worden (Brussel I, 6.50 uur) 4.00 Hilversum I 4.30 Hilversum II 5.05 Droitwich 5.20 Berlijn 6.05 Parijs II 6.10 Brussel I 6.50 Brussel II 7.20 Deutschlandsender 7.20 Hilversum I 7.35 Brussel I 7.40 Berlijn 7.50 Beromünster 8.20 Brussel II 8.30 Berlijn 8.53 Parijs II 9.30 Deutschlandsender 10.20 Hilversum II 10.30 Luxemburg 10.30 Brussel I 10.50 ParUs II 10.45 Kalundborg 11.00 Hilversum I 11.20 Boedapest 11.30 Hilversum I 11.50 Droitwich 12.00 Weenen KAMERMUZIEK 1.45 Luxemburg (kwintet) 3.15 Hilversum II (trio) 4.00 Hilversum II (trio) 4.20 Parijs I (kwintet) 5.20 Brussel I (piano, viool, cello) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 6.05 Luxemburg (kwintet) 7.50 Droitwich (trio) 8.35 Luxemburg (kwintet) 9.50 Milaan (viool en piano) 9.50 Berlijn (viool en piano) 10.20 Boedapest (plano-trio) 10.50 Deutschlandsender (fluit en cembalo) 10.50 Langenberg (fluit, viola en harp) 10.50 Luxemburg (cello en pianoi SOLISTEN-CONCERTEN 11.00 Hilversum II (zangrecital) 1.50 Brussel I (zajng) 5.35 Rome (piano en sopraan) 6.10 Deutschlandsender (celloreci tal) 6.60 Brussel I (Liszt-recital) 8.30 Weenen (sopraan en tenor) 8.4-5 Kalundborg (zang) 9.25 Droitwich (pianorecital) 11.15 Toulouse (chansons) OPERA EN OPERETTE 8.55 Rome („II re, lo torrl e gil alfieri", operette v. Lozzl) 9.05 Parijs I (selectie uit ,,L' Amour masqué", operette v. Mossa- ger) TOONEEL 10.20 Parijs I („Valse d'automne", spel v. Laurand) PERSBERICHTEN 10.35 Schevenlngen (1204 M., del en financiën) 11.50 Scheveningen 13.25 Schevenlngen 15.15 Schevenlngen 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum II 8.00 Hilversum I han- 10.15 Hilversum II 10 20 Berlijn 10.20 Brussel II 10.15 11.15 12.00 2.30 5.00 6.30 6.50 7.00 7.00 7.15 7.45 9.00 Hilversum Lemaire) Hilversum Lemaire) Hilversum VARIA I (voordracht Jan I (voordracht Jan II (politieber.) Hilversum II (lezen van Chr. lectuur) Hilversum I (na schooltijd) Hilversum II (A. J. Herwig: „tweejarige blo.emplanten in deze maand") Droitwich (koorzang: Mis „The Western Wynde") Hilversum II (politieber.) Hilversum I (Dr. C. v. Rij- singe: „de muggenplaag aan het IJselmeer") Hilversum II (literair half uurtje) Hilversum II (radio-reporta ge) Hilversum II („een korte wandeling door historisch Den Haag") BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL H 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. (AVRO en VARA) HILVERSUM II 1875 M. (KRO en NCRV) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS U ROME TOULOUSE 312.8 420.8 328.6 M. M. M. WEENEN 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS OOOOOOOOOGOGOOOOOOOOOOOOOOOOOCX500GOOOOOOOOO QOOOGOOGGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO e Gemeld wordt, dat de op 29 Juni a.s. ver vallende f 15.000.000 schatkistbiljetten van wen Belgischen Congowelke deel uitmaken van het crediet groot j 85.000.000 dat inder tijd door de hee,\tn Mendelssohn en Co. te Amsterdam aan a-en Belgischen Staat en den Congo werd verleend, zuilen worden te rugbetaald. Het totaal crediet bedraagt ■.nans f 50 millioen. -ë Bij de behandeling van de Staatsbegroo- ting over. 1936 in den Zwitserscnen Nationa- ten Raad hebben de Zwitsersche bondspresi dent en de minister van financiën wijzende op de gebeurtenissen in het buitenland in betrekking tot de monetaire politiek, cate gorised verklaard, den gouden standaard te zuilen handhaven. Nog steeds verwacht men te Parijs een disconto-verlaging, omdat de minister van financiën zich openlijk ais voorstander neejt verklaard van een lage rente-politiek. i'e De Nederl.-Indische Portland Cement Mij- is voornemens over 1935 een dividend uit te neeren van 4 pet. tegen nihil het vorig jaar. Bij de Amsterdamsche Thee-Cultuur Mij- is in 1935 het verlies van f 23.618 tot f 18.340 verminderd. Bij de Holl. Stoomboot Mij. bracht het doorwerken der rationalisatie een verdere verlaging der uitgaven in 1935, waardoor de bedrijfsresultaten gunstig werden beïnvloed. Het exploitatieoverschot bedroeg f 355.684 tegen j 246.333 het vorig jaar. Inclusief den Benasteun ad f88.026 werd 'n bruto-winst- saldo verkregen van f 446.981 tegen f 263.093. De winst werd geheel voor ruime afschrijving aangewend. De goudprijs te Londen daalde met 2 d. tot 138/3. De goudreserve van de Bank van Engeland bedraagt thans 212 millioen of 12 millioen meer dan aan het begin van 1936 en 19.35 meer dan op hetzelfde tijd stip van het vorig jaar. Aan de Fransche regeering wordt het plan toegeschreiien, om het financieren van een driejaren-plan van openbare werken ten bedrage van fr. 20 milliard kasbons uit te geven met een looptijd van drie jaar en een rente, die iets bov^n de uitkeering zou lig gen der spaarbanken. Symington en Wilson berekenen, dat de wereld-rubbervoorraden in Mei met 26.246 ton verminderd zijn. De Amerikaansche voorraden hebben den laagsten stand sedert Augustus 1931 bereikt. Op 23 Juni a.s. wordt de inschrijving opengesteld op f 25 millioen 4 pet. Neder landsche Schatkistpapier. Op 20 Mei jj- werd op f 30 millicen, papier tegen een la gere rente van 3 en 3'/z pet. aangeboden; hierop werd 1 39'H mill, ingeschreven en f 29 mill, toegewezen. Duitschland boekte in Mei een uitvoer- overschot van M. 35 millioen tegen M. 5 mill- in April. In de eerste vijf maanden een uit- invoer-overschot van M. 121 mill., tegen een invoer-overschot van M. 164 mill, in dezelfde periode van 1936. De Eric Rrd. boekte in Mei 'n stijging van- de netto-winst van 27.4 pet. en de Chesa peake and Ohio een stijging van 65.6 pet- Het surplus bij de Chesapeake over de eer ste vijf maanden bedraagt na aftrek van onkosten en afschrijvingen 14.98 mill, te gen 10.18 mill, in dezelfde periode van het vorig jaar. De Louis-Nashville is voornemens 16 mill. 3% pet. obligaties uit te geven ter con cessie van bestaande obligaties en ter af lossing der Refico-credieien. De Amerikaansche Staalproductie be draagt thans 71 pet. der capaciteit tegen 70 pet. de vorige week. De stand is thans het hoogste sedert de laatste zes jaren. De grootere productie is het gevolg van dek king saankoopen van de verbruikers, in ver band met de op 1 Juli a.s. prijsver hooging. -ë In de staalindustrie te Pittsburgh is een loonsverhooging van 10 pet. in voorberei ding; hierbij zijn V-z millioen arbeiders be trokken. ss- De Intern. Nickel of Canada zal, naar wordt verwacht, in het eerste halfjaar de hoogste winst hebben behaald sedert het bestaan der mij. De winst wordt geraamd op 16 a I6V2 mill, of 110 dollar cent pet gewoon aandeel tegen 64 d.c. in het eerste halfjaar 1935. De Commonwealth and Southern boek te in het jaar per 1 Mei S 10.35 mill, aan netto-ontvang sfen of 4 dollar cent per ge woon aandeel tegen 7.92 mill, of 5.28 pet pref. aandeel in het vorige jaar. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 7.437.44Vz (v. slot 7.44%), de Frank op 9.749.75 (9.74Vi) en de Dollar op 1.47ys1.481/16 (1.48). De Culuur Mij. Kali Tello is voornemens over 1935 een dividend uit te keer en van 4 pet., tegen 8Vz pet. het vorig jaar. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde, op proefschrift, getiteld: „Onderzoe kingen over een Laesieverschijnsel bij Paramecium Caudatum", de heer J. L. L. F. Hartkamp, geboren te Amsterdam; idem, op proefschrift getiteld: „Lyophiele niet Amphotere Bio-Kolloiden be schouwd als Eleetrolyten", de heer P. H. Teunis- sen, geboren te Leiden. Geslaagd: Candldaats-examen geneeskunde, de dames A. E. C. van Bergen, E. Noorduyn, J. Josso, L. O. Wljma-ns, J. M. Boeré, M. N. Ekker, en d® heeren L. W. M. Mensen, H. de Moolj, F. H. J. A- Wilmar, C. Kuypers, J. L. van Wermeskerken, v. d. Berg (Cum Laude). A. A. P. M. v. d. Sande- Th. O. M. Dieben, J. J. Spierenburg, W. Wiethofi- Candidaats-examen Romaansche taal, de heer R. G. Ch. van Beek. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de Wis* en Natuurkunde op proefschrift: „Beltrag zur Kenntnis des N-Stoffwechsels von Sinapis alb». besonders in Bezug auf das Licht", de heer W. Kabos, geb. te Amsterdam en op proefschrift- „BettrSge zur Kenntnis der Altmocanen Mollus- kenfauna von Rembang (Java)" mej. A. Panne- koek, geb. te Zehlendorf (bij Beriyn). 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor derden stuur man groote vaart de heeren W. Esselman en c- L, Sparling. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel 1 mej. A. M. E. van der Kieboom te Bussum en de heer H. Kat te Amersfoort

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6