maggi Justablet NOG ENKELE DAGEN WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN PRAAG, WEENEN en BUDAPEST CENTRAAL REIS-ADRES HET WEER OP ZONDAG Kon zijn arm niet opbeuren. Dagfilm J voetbal VRIJDAG 19 JUNI 1936 Onbewaakte overweg Doofstomme door trein gegrepen en aan verwondingen overleden Brandstichting te Nuenen? Twee personen te Eindhoven gearresteerd Wielrijder doodgereden Het slachtoffer stak plotseling den rijweg over HOND DOODGESLAGEN VALSCHE MUNTERS Lijk gevonden Het Blonde Gevaar veroordeeld- smakelijke,bruine Jus van.. jl per TABLET VOOR 5 L.O CT. De landdag te Alkmaar Ruim twaalfduizend bezoekers verwacht NEDERLANDSCHE SCHELDE- VLUCHT Op 1 Augustus a.s. voor de derde maal AFFICHE-WEDSTRIJD VAN DE RESIDENTIEWEEK Adviesclub voor gemeente ontvangers GELEGENHEID TOT AANMELDING voor onze veertiendaagsche reis naar PER LUXE-AUTOCAR VERTREK 27 JUNI a.s. REISSOM (alles inbegrepen) f 115.— Profiteert van het nu nog rustige seizoen DER „VER. KATHOLIEKE PERS" N.Z. VOORBURGWAL 65-73 TELEFOON 46878 AMSTERDAM Brandstichting in een kampong De dader meldt zich aan Dienstplichtbesluit in Indië Na repliek door den Volksraad aanvaard Hoe word ik snel bruin Examen L.O. Nu vrij van alle pijn. Examens Lichamelijke Oefening M. O. Spreekonderwijs Onweders kunnen het mooie weer tijdelijk verstoren Zaterdag 20 Juni K.R.O. -PR OGRAMMA ANDERE STATIONS gramofoon GOLFLENGTEN I OOOO00O0OO0O00OO00O0000000000000O00O000C50000000000000000O000000000000000Q0000Q000000000000000000000000000000000000000000000 Wels weer in Unitas? Op de lijn SittardHeerlen onder de ge meente Wijnandsrade is Donderdagmiddag tegen vijf uur de 56-jarige schoenmaker Packbier uit Nuth bij het passeeren van den onbewaak- ten overweg tegen een uit Nuth komenden trein geloopen. De man werd eenige meters meege sleurd. Het bleek dat hij ernstige hoofdwonden cpgeloopen had. P. werd naar het St. Jozefzie kenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij in oen loop van den avond aan de bekomen ver wondingen is overleden. De verongelukte is doofstom en daaraan is het waarschijnlijk te wijten, dat hij noch den naderenden trein, noch de signalen van den machinist heeft opgemerkt. Hedenmorgen vroeg is te Nuenen het kas teel „Soeterbeek", waarin gevestigd was de in de omgeving van Helmond en Eind hoven beruchte sociëteit van denzelfden naam, tot den grond toe afgebrand. Een zelfde lot onderging een 200 meter daar vandaan gelegen koetshuis, waarin een textielfabriekje was gevestigd, dat sinds eenigen tijd niet meer werkte. Men ontdekte den brand pas toen beide ge bouwen geheel in lichter laaie stonden. Aan biusscheh viel niet meer te denken, zoodat men de brandweer dan ook niet waarschuwde. De schade wordt door verzekering gedekt. Het kasteel diende den laatsten tijd als café- restaurant en had een zeer slechten naam als nachtcafé. Op last van het gemeentebestuur van Nuenen werd ae gelegenheid in Februari gesloten. De Duitsche gérant Kuepers en diens vrouw zijn toen als ongewenschte vreemdelin gen over de grens gezet. Nadien stond het kasteel, dat eerst een zustertehuis was, daarna een uitspanning en sindsdien een nachtsociëteit, leeg. Door den brand is, behalve de café-inven. taris, ook de geheele inboedel van boven- en benedenverdiepingen geheel vernield. In 't koetsuhis ging 'n vijftigtal machinerieën van het voormalig textielfabriekje verloren. Het pand behoorde in eigendom toe aan den heer A. Beeks te Helmond. Hedenmorgen heeft de Kon. Marechaus see te Eindhoven in verband met dezen brand twee personen gearresteerd. yc lo Donderdagmiddag omstreeks half zes reed de 47-jarige arbeider B. J. van Wieringen, wo nende aan den Lijnderdijk te Haarlemmermeer op zijn rijwiel achter een auto, rechts van den Sloterweg in de richting Sloten. Ongeveer ter hoogte van de boerderij „Wil denhorst" stak hij zonder uit te kijken plotse ling links den weg over met het gevolg, dat hij werd aangereden door den autobus van de firma M. en K. uit Aalsmeer, welke in de richting van Hoofddorp reed. De chauffeur remde uit alle macht. Een aan rijding kon echter niet meer worden voorkomen. De wielrijder werd zwaar gewond en is enkele ©ogenblikken later overleden. Het Almelo's Dagblad vermeldt een geval van dierenmishandeling, waarvoor 't woord „beest achtig", aldus het blad, niet van pas zou zijn, omdat dit een beleediging zou zijn voor de dieren, die op dergelijke sadistische manier hun prooi stellig niet afmaken. In het veld nabij de Pook onder de gemeente Tubbergen woont een boerenarbeider, tevens hondenhandelaar. Htr had een vijf-jarigen her dershond reeds geruimen tijd in zijn bezit, maar het ongeluk wilde dat het dier hem niet beviel. Vorige week kreeg hij een anderen hond en had hij er dus twee. Dat was voor hem te veel. Hij orobeerde het oude dier te verkoopen, maar dat lukte niet. Hij bond het beest aan een boom en ranselde het dood. Er werd van het geval aangifte gedaan bij den rijksveldwachter van Albergen en deze heeft van dit ergerlijk geval van dierenmishan deling procesverbaal opgemaakt. Het O.M. bij de Rotterdamsche rechtbank heeft tegen den 37-jarigen koopman J. A. S., gedetineerd, wegens het namaken van rijks daalders en wegens het uitgeven te Schiedam van een valschen rijksdaalder als echt en on- vervalscht, een gevangenisstraf van drie jaar geëischt. Tegen den 36-jarigen stoker D. v. Z., recidi vist en gedetineerd, werd wegens medeplichtig heid vijf jaar geëischt. Uitspraak 2 Juli. Donderdagmiddag is langs een zijweg van den Heezerweg in een droge sloot het lijk ge vonden van den 28-jarigen kleermaker B. C. S., wonende te Eindhoven. De man was zenuwlijder en werd sedert Maandagmiddag vermist. Vermoedelijk is hij door een zenuwtoeval voorover in de sloot ge vallen en daar blijven liggen. Hij miste blijk baar de macht om zich omhoog te werken. Van misdaad is geen sprake. De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den beruchten Bra- bantschen smokkelaar, bijgenaamd Het Blon de Gevaar, vervolgd wegens overtreding van de Landbouwcrisiswet. C. is veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest en met ver beurdverklaring van den in beslag genomen automobiel en de margarine. De eisch luidde een jaar. De Centrale Propagandadienst der R. K. Staatspartij bericht, dat voor den gewestelijken Landdag te Alkmaar reeds 10.000 toegangsbe wijzen zijn geplaatst, terwijl nog steeds aan vragen om deelnemerskaarten binnenkomen. Naar mag worden verwacht, zullen dan ook ruim 12.000 personen den gewestelijken Land dag bijwonen. De Landdag wordt gehouden in het Gemeen telijk Sportpark te Alkmaar, ingang Kenne- merstraatweg bij Vierstraten. Het beginuur is vastgesteld op 2.30 precies (zomertijd), sluiting ongeveer 5 uur. Bij het sportpark is gelegenheid tot het parkeeren van auto's, motorfietsen en rijw'ielen. Orde-commissarissen zijn kenbaar aan een wit-rood-oranje rozet. Programma's met den tekst van de gemeen schappelijk te zingen liederen worden op het terrein gratis verstrekt. Voor de heeren geestelijken zijn een vijftig tal zitplaatsen gereserveerd. Zondagmiddag van half twee af zijn bij den toegang tot het terrein nog deelnemerskaarten (25 cent per kaart) verkrijgbaar. Op 1 Augustus as. wordt de derde Neder- landsche Scheldevlucht, georganiseerd door de Zeeuwsche vereeniging voor Luchtvaart, ge houden. Dit jaar voor het eerst zal hieraan uitsluitend deelgenomen worden door ama teurs met sportvliegtuigen en kleine passagiers vliegtuigen, plaats biedend aan ten hoogste vier personen. De Nederlandsche Scheldevluch- ten zijn geen snelheidswedstrijden, doch nauw- keurigheids-navigatie-vluchten, waarbij de route boven Zeeland, welke elk jaar anders ge kozen woidt, het zwaartepunt vormt. De start vangt aan om 14.30 uur op Haamstede. De vliegtuigbestuurder-deelnemer krijgt een uur van te voren een geheime navigatie-opdracht. De algemeene organisatie is dit jaar door het hoofdbestuur der Zeeuwsche vereeniging voor Luchtvaart opgedragen aan het bestuur der af- deeling SchouwenDuiveland. Het sub-comité van den affiche-wedstrijd „Residentieweek-1936" deelt mede, dat de stem ming van het publiek thans bekend is. Inge volge het aantal uitgebrachte stemmen is de volgorde van de vijf affiches aldus vastgesteld: le. no. 54. Residentieweek; 2e. no. 82. K.L.M. (Vliegende Hollander); 3e. no. 72. Mij. Neder land; 4e. no. 83. Drie Hoefijzers; 5e. no. 5. Stok vis. Zoodra de prijswinnaars bekend zijn, ontvan gen deze hiervan een schriftelijke kennisgeving. Met het oog op het groote aantal ingekomen biljetten zal dit nog eenige dagen duren. De door H. M. de Koningin beschikbaar ge stelde groote zilveren medaille is door de jury toegekend aan den heer J. van Woerkom te Amsterdam als ontwerper van het affiche voor Pr oost-Papier. De door den burgemeester van Den Haag be schikbaar gestelde medaille is toegekend aan den heer J. Lavies te Den Haag als ontwerper van het met de meeste stemmen door het pu bliek begiftigde affiche van de „Residentieweek 1936". Het dagelijksch bestuur van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren heeft op Woensdag 17 Juni te Utrecht in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen met verschillende gemeente-ont vangers en ambtenaren op de ontvangkantoren vergaderd om te komen tot een geregelde be hartiging van de vakbelangen dezer functiona rissen. De vergadering, welke stond onder praesidium van den heer A. P. Tolk, hoofdambtenaar ter secretarie te Alphen a. d. Rijn, besloot tot de oprichting van een adviesclub voor gemeente ontvangers en ambtenaren ten kantore van den ontvanger. Een voorloopig bestuur werd benoemd, hetwelk bestaat uit de heeren mr. F. Th. H. Cerutti, ontvanger der gemeente Breda; N. Blok, hoofdcommies ten kantore van den ge meenteontvanger te Nijmegen en B. J. Thijssen, ontvanger der gemeente Katwijk. plus f 5.- administratie BATAVIA, 19 Juni. (Aneta) Gisteravond brak in een kampong van Meester Cornelis een felle brand uit, waarbij een aantal woningen in de asch werd gelegd. De blussching werd be moeilijkt, doordat de brandslangen onder de spoorrails door moesten worden gelegd. Het bleek, dat de brand was aangestoken door F., opzichter van de S.S., die zich bij de politie aanmeldde en voor observatie in ver zekerde bewaring is gesteld. BATAVIA, 19 Juni. (Aneta) In het Regee- rings-antwoord op de volksraad-discussies om trent het dienstplichtbesluit, verdedigden de regeeringsgemachtigden, de legercommandant luitenant-generaal Boerstra en kapitein ter zee Sonnenberg, het beleid der regeering. De laat ste zette uiteen, dat een diensttijd van achttien maanden het minimum is, dat kan worden ge steld voor een behoorlijke oefening voor de Marine, De maatregel, thans in te voeren, kan als definitief worden beschouwd. Na een korte behandeling in tweeden ter mijn werd 't ontwerp tenslotte zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Door AMILDA-zonnebruincrême krijgen Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. HILVERSUM (St. Ludgeruskweekschool) Geëxamineerd zes candidaten Geslaagd A. P. M. Berendsen, Utrecht; H. G. Berendsen, Lonneker; G. J. Blok, Mijdrecht; C. H. Boots- ma, Lonneker; A. L. J. Bosch, Utrecht; H. O. Biicking, Ter Appel. AMERSFOORT (St. Agneskweekschool O. L. Vr. ter Eem) Geslaagd de dames: G. W. Baars, Harderwijk; G. C. A. J. C. Beyts, Amers foort; A. Bol, HeerhugowaardE. A. ter Braak, Bussum; M. C. G. R. Butes, Ter Apel; C. H. Damén, Haarlem, en C. P. v. Dieren Bijvoet, Utrecht. BREDA (St. Franciscuskweekschool) Ge slaagd: J. Matthijssen en A. van Mechelen. Ginneken; W. Smeekens, Rijen; C. Taks, Gin- neken; J. Teirlinck, Breda; F. v. d. Vaart, Made. TILBURG (Kweekschool „St. Stanislaus") Geslaagd: A. B. W. van Bavel, A. P. A. van Belkom en J. J. Bertens, Tilburg; F. Th. Bc- nants, Bladel; J. H. Claassens, Mill; J. A. Cle ment, Gemert. OUDENBOSCH. Kweekschool „Le Sacré Coeur". Geslaagd voor- akte L. O de dames: E. P, Fassaert, M. Hoyinck, A. A. I. de Jong, A. de Jonge en P. C. J. M. Moerings. (Ingezonden Mededeeling „Ik kan niet dankbaar genoeg zijn voor het geen Kruschen Salts voor mij gedaan heeft. Ik neem iederen morgen op mijn nuchtere maag de dagelijksche dosis tegen rheumatiek. In mijn werkkring ben ik blootgesteld aan weer en wind, terwijl ik bovendien bijna 20 K.M. per dag moet fietsen. Het was zoo erg, dat ik mijn arm niet meer kon opbeuren; mijn beenen deden mij ont zettend pijn als ik een kleine afstand gereden had. Nadat ik vrijwel alles geprobeerd had, en zelfs alle tanden had laten trekken, raadde een vriend mij eens een proef met Kruschen Salts te nemen. In korten tijd verminderden toen de pijnen en heden ten dage blijf ik volkomen ge zond door mijn dagelijksche dosis Kruschen Salts." D. G. T. te B. Rheumatische pijnen hangen samen met een overmaat van urinezuur in het bloed. Dit ge vaarlijke zuur ontstaat als gistingsproduct van afvalstoffen, die zich in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts nu spoort de afvoer- organen: ingewanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen langs de natuurlijke kanalen zacht en volkomen uit het lichaam zullen worden verwijderd. Het bloed wordt gezuiverd, waardoor de pijnen af nemen om ten slotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.70 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. AMSTERDAM. Geslaagd de dames: A. E. de Vries en B. J. M. de Goede, Amsterdam; A. E. W. T. v. d. Toom, Arnhem; J. M. v. d. Bogert en R. W. Koiter, 's-Gravenhage. LEIDEN. Geslaagd voor het diploma Spreek onderwijs de dames: M. Sijperda te Hallum; C. SikkingStroër te Bussum; J. Reeser te Haarlem: J. Grilk te Leeuwarden en de heer J. Plantinga te Huizem. Deze week heeft ons een groote verrassing gebracht op weerkundig gebied, n.l. het echte warme zomerweer, met temperaturen van dicht bij of iets over de dertig graden Celsius (86 F). Het is minder merkwaardig, dat de temperatuur zoo plotseling is gestegen dan wel, dat zieh een zeer stabiele algemeene weerstoestand heeft ontwikkeld Er .ligt n.l. thans een uitgestrekt gebied van hoogen druk over Midden-Europa on diepe depressies, wel ke den goeden weerstoestand zouden kunnen verstoren, zijn veraf. De hooge temperatuur is ontstaan doordat de lucht, die ons tc^evloeit, niet alleen uit het warme binnenland afkomstig is, maar waar schijnlijk speelt hierbij nog een andere oor zaak een rol, n.l. een in de vrije atmosfeer afdalende luchtbeweging. Het gebied, waar mooi weer heerscht, is zeer uitgebreid en over groote oppervlakten is de lucht helder of licht bewolkt. Wat kunnen wij nu verwachten? Zooals gezegd, diepe depressies zijn niet in de nabijheid, kunnen bezwaarlijk zoo snel op komen, dat zfj tegen het einde der week den weerstoestand zouden kunnen verstoren. Daar van behoeven wij dus geen slechte invloeden te verwachten. Iets anders is of zich over Frankrijk en Engeland een vlakke depressie zal kunnen ont wikkelen, waarin onweaers zouden optreden. Reeds kwamen gisteren in die landen plaatselij ke onweders voor. Ook ten onzent is de toestand gunstiger geworden voor de ontwikkeling van een onweerstoestand, niet juis tdoor de hooge temperatuur, maar veeleer door andere in vloeden. De mogelijkheid bestaat dus, dat te- gén het einde der wéék uitgebreide otfweders vooral in het zuiden des lands, tot ontwikke ling komen en men kan dan riiet precies zeg gen hoe het verdere verloop der weersgesteld heid dan zal zijn. Toch schijnt de algemeene weerstoestand vooralsnog vrij stabiel er. de kans op sterke verstoring van het mooie weer met afkoeling daarna niet groot. Heel tegen hef einde der week is waarschijnlijk een ge ringe verslechtering der weersgesteldheid "te verwachten met toenemende bewolking en lagere temperatuur. Een geringe en eeriigszins onregelmatige daling van den barometer zou hieraan moeten voorafgaan en zoolang deze niet intreedt verwachte men tot het einde der week mooi weer. (Nadruk verboden) 000000000000000000000000«5000000000000000 OQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOOOOQOOOOOOOÖOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOO 9 9 9 9 8.00 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuziek (Morgen- concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den KRO 10.00 Gramofoonmuziek (Muzlek- uitzending voor fabrieken) 10.30 Gramofoonmuziek (fragm. „Ma Vlast" van Fr. Smetana) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Petquin, ingeleid en besloten door gewijde gra- mofoontnuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van t Woud 1.00 Gramofoonmuziek 1.10 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 1.30 Gramofoonmuziek 1.40 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 2.00 Halfuur voor de rijpere jeugd door mevr. A. Schelfhoutv. d. Meulen 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Kinderuurtje, verzorgd door mevr. S. Nuwenhuisv. d. Rijst 4.00 R.K. Kinderkoor uit Schiedam o. 1. v. Paula van Alphen k -30 Gramofoonmuziek 5.00 KRO-Melodisten o. 1. v. Piet Lustenhouwer 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 KRO-Melodisten ,o. 1. v. Piet Lustenhouwer 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Politieberichten 7.15 KRO-Luchtlijn door P. R, O. Peller 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Nieuwsberichten en KRO- mededeelingen 8.10 Lichtbakens, tienminuten- overpeinzing door Henri de Greeve, pr. 8.30 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 9.00 Pater J. Dito O.P. over den Radio-Missiedag. 9.05 Gramofoonmuziek („TJ belt 9.30 „Uit de wereld van de film." door A. van Domburg 9.45 KRO-Orkest o. 1. v. Plet Lus tenhouwer 1O.05 Gramofoonmuziek (,»TJ belt 10.30 Nieuwsberichten 10.35 KRO-Boys o. 1. v. Piet Lus tenhouwer 11.15 Gramofoonmuziek (bezinning in schoonheid) 11.30 Gramofoonmuziek GODSDIENST 6.40 Parijs n (Actualiteiten voor Katholieken) ORGELBESPELING 6.00 Hilversum I (Cor Steyn) ORKEST-CONCER TEN 11.05 Hamburg (symphonie-orkest) 11.20 Droitwich 11.20 Parijs I 12.20 Deutschlandsender (sympho nie-orkest) 12.20 Langenberg 12.35 Parijs I 12.50 Brussel II 12.50 Luxemburg 1.20 Luxemburg 1.30 Brussel I 4.20 Parijs I 6.20 Deutschlandsender 7.20 Droitwich 7.50 Weenen (orkest, koor en so listen) 9.05 Boedapest (operettemuziek) 9.10 Luxemburg 9.20 Toulouse (operettemuziek) 9.30 Brussel II 9.35 Kalundborg 10.05 Hilversum I 10.30 Kalundborg 10.30 Rome 10.40 Droitwich 11.00 Toulouse LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg 12.00 Hilversum I (Orvitropia) 12.20 Luxemburg 12.20 Kalundborg 12.20 Langenberg 12.30 Hamburg 12 50 Brussel I 12.50 Brussel I 1.20 Droitwich 1.30 Brussel II 2.05 Deutschlandsender 2.15 Hilversum I (Lucky Stars) 2.20 Brussel II (dansmuziek) 2.20 Hamburg 4.20 Hilversum I (Flierefluiters) 4.20 Langenberg 4.20 Droitwich (zigeunerkapel) 5.20 Brussel I (dansmuziek) 5.35 Droitwich (dansmuziek) 6.20 Brussel II De Toekende Italiaansche tenor, Luigi Fort, zingt Zaterdagmid- dag in het Gramofoonplaten- programma van den K. R. o. (Hilversum II, 1001.10 uur) 6.20 Deutschlandsender 6.35 Langenberg (dansmuziek) 6.35 Luxemburg 6.50 Brussel I 7.20 Boedapest (zigeunerkapel) 8.00 Toulouse 8.10 Hilversum I 8.20 Droitwich (tango-orkest) 8.20 Kalundborg (dansmuziek) 8.45 Toulouse (filmmuziek) 8.50 Droitwich 9.00 Toulouse (schrammelmuziek) 9.10 Brussel I 9.20 Parijs II (dansmuziek) 9.20 Berlijn 10.20 Brussel II (dansmuziek) 10.20 Tovlouse 11 05 Luxemburg 11.10 Hilversum I (orgel en accor deon) 11.20 Kalundborg 11.20 Deutschlandsender 11.35 Parijs I 11.35 Rome (dansmuziek) 11.35 Toulouse (dansmuziek) 11.35 Weenen (dansmuziek) 11.35 Brussel I 11.35 Boedapest (zigeunerkapel) 12.00 Droitwich 12.00 Toulouse (mil. marschen) 12.15 Toulouse 8.00 Hilversum I 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 12.17 Brussel II 12.35 Droitwich 12.55 Parijs II 1.50 Brussel I 1.50 Brussel II 2.20 Langenberg 2.20 Droitwich 2.25 Luxemburg 2.30 Brussel I 2.50 Parijs I 4.00 Droitwich 5.00 Luxemburg 5.25 Kalundborg 5.50 Parijs I 6.15 Rome 6.20 Beromünster 6.30 Hilversum I 6.35 Brussel I 6.50 Parijs I 7.00 Hilversum I 7.00 Parijs IX 8.10 Hilversum I 8.20 Brussel I 8.50 Parijs II 9.20 Brussel II 10.40 Boedapest (zigeunerkapel) 10.50 Parijs II 10.50 Hamburg 11.00 Hilversum I 11.20 Brussel II 11.30 Hilversum I 11.30 Luxemburg (dansmuziek) 11.40 Hilversum I KAMERMUZIEK PERSBERICHTEN 3.50 Brussel XI (klein-orkest) 4.50 Droitwich (octet) 5.35 Milaan (trio) 6.20 Weenen (kwartet, zang en koor) 7.20 Deutschlandsender (orgel, ocarina, piano, accordeon) 8.20 Brussel II (kwartet) 8.30 Berlijn (kamerorkest) 9.00 Luxemburg (kwintet) 9.30 Luxemburg (kwintet) 10.45 Weenen (viool, viola ên cello) 10.50 Deutschlandsender (trio) SOLISTEN-CONCERTEN 3.20 Brussel II (sopraan) 4.10 Luxemburg (zang) 5.05 Kalundborg (zang en piano) 5.20 Beromünster 6.00 Beromünster (zang) 7.05 Droitwich (pianorecital) 7.20 Berlijn (sopraan en piano) 10.40 Luxemburg (piano) 12.40 Toulouse jachthoomrecital) OPERA EN OPERETTE 8.30 Hamburg (operetteconcert door orkest, koor en solisten) 8.35 Parijs I 9.05 Milaan („Halka", opera V. Stan. MOniuszko) 7.50 Brussel IX 8.03 Hilversum I 10.00 Hilversum I 10.20 Berlijn 10.20 Brussel II 10.20 Deutschlandsender VARIA 10.15 Hilversum I (uitzending voor arbeiders in continubedrijven) 2.00 Hilversum I (Filmkwartiertje door M. Sluyser) 3.00 Hilversum I (causerie) 3.20 Hilversum I (causerie, geïl lustreerd met gramofoonmu ziek) 4l50 Hilversum I (Eteperanto-uit- zending) 5.10 Hilversum I (AJC-zanggroep) 5.40 Hilversum 1 (Letterkundig overzicht door mevr. A. Ro meinVerschoor) 8.00 Hilversum I (SOS-ber.) 8.50 Hilversum (Artisfestival) SPORT 9.30 Hilversum I (Nabeschouwing korfbalwedstrijd Nederland België) itniMHimiiMNMtMHHiiiiiiitiimni BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL H ■imn^ u 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M. 483.9 M. «21.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M, i DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. 331.9 M. 301.5 M. 1875 M. 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 ML, 328.6 M. 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Volgens het jaarverslag van de Amster- damsche Droogdok Mij. bedraagt het verlies over 1935 na afschrijvingen f 100.000, welk bedra.g wordt gedekt door de reserve voor Diverse Belangen. De invoer van Frankrijk bedroeg in de eerste vijf maanden fr. 10.121 millioen tegen fr. 8919 millioen in het overeenkomstige tijdvak van het vorig jaar; de uitvoer fr. 6041 mill, tegen fr. 6665 mill. Het invoer- overschot bedroeg fr. 4080 mill, tégen fr. 2254 mill. In Mei werd ingevoerd voor fr. 1961 mill, en uitgevoerd voor fr. 1170 millHet invoeroverschot bedroeg fr. 797 millioen. *'c Blijkens den weekstaat per 12 Juni is de goudvoorraad bij de Bank van Frankrijk met fr. 659 millioen afgenomen, n.l. van fr. 55221 millioen tot fr. 54562 millioen. Blijkens den iveekstaat per 18 Juni is de goudvoorraad bij de .Bank van Engeland met 3 millioen toegenomen, n.l. van 208 mill, tot 211 millioen. De goudprijs te Londen is met 7 d. 138/7 gestegen. Een bedrag van 238-000 werd aan goud omgezet. De rubberprijs te Londen daalde met H33 d. tot 7 11/32 per lb. Te Parijs wordt beweerd, dat de minister van financiën sterk schijnt te rekenen op de hulp der opgepotte gelden (goud en biljet' ten), die naar zijn schatting in binnen- en buitenland fr. 50 a fr. 60 milliard bedragen Dit geld is aan de nationale bedrijvighetd> onttrokken en 's ministers doel is het, deze weder in den kapitaalomloop te doen terug keer en. Het zou voorbarig zijn. aldus de mi nister, een monetaire beslissing te nemen, die uitgaat van het standpunt, dat deze milliarclen voor goed uit de circulatie ver dwenen zijn. De American Car and Foundry heeft naar globale berekening over het boekjaar, eindigende 30 April, een verlies geleden van 500.000 tegen 1.968.000 het vorig jaar- De. onuitgevoerde orders bedroegen op 7 Mei 1936 X 10.510.000 tegen 1.651.000 op 1 Mei 1935. De onkosten worden, wegens verklaring van den president, zoo laag mo gelijk gehouden. De Chesapeake and Ohio vroeg aan de Interstate Commerce Commission machti ging tot de uitgifte van 15.3 mill. Serim notes. De opbrengst moet dienen voor ae aflossing van de equipment certification 1934; de conversie zal een besparing geven aan rente van 1.893.000. De Louis-Nashville behaalde in de eerste vier maanden een ivinst van 1.64 aandeel tegen slechts 0.71 p.a. in dezelfae periode van het vorig jaar. De Northern Pacific boekte in de eerste week van Juni 29 pet. hoogere bruto- ontvangsten dan in de overeenkomstig'f week van 1935. In Mei zouden de bruto s 4.4 mill, hebben bedragen of 10 pet. meer dan in Mei 1935. Het grootere houtvervoer in de eerste vijf maanden heeft vooral tot de stijging der ontvangsen bijgedragen. De Norfolk and-Western gaat uit eiged middelen 7 locomotieven bouwen en 3500 goederenwagons. Tevens zal rails worded aangeschaft. De kosten bedragen niet mi11' der dan 11.66 mïlüoen. De American Enka heeft, in navolgidQ van andere kunstzijde-concerns in Vereen. Staten, haar prijzen voor verschil lende kwaliteiten met 1 a 3 dollar cent ver hoogd. De Indusrial Rayon Co. en de Vis cose hebben voorts de prijzen voor knotted breigaren met 5 d.c. per M. verhoogd. De North American Rayon keert behalve het gewone kwartaaldividend van 1.50 op de 6 pet. prior pref. aandeelen, een divi dend uit van 0.25 op de gewone aandeeled Op 1 anuari 1936 werd een dividend Vdd 0.50 gedeclareerd en op 1 April 0.12V>- De Amerikaansche goudvoorraden bedroe gen per 16 Juni 10.51 milliard. Voor het eerst is thans de grens van 10'A milliar<* overschreden. In een verslag van de Federal Reserve Board wordt verklaard, dat de winsten va-d ae groote ondernemingen in de Vereen. Sta ten in de periode Maart 1935 tot Maart 193" het grootste zijn geweest sedert 1930. ie Te New York neemt men aandat de vol gende maand een voorstel zal worden be handeld, strekkende om den achterstand °P de eerste pref. aandeelen der Ass. Dry Good-S ad 0.06 in te halen. Op de tweede prei- aandeelen is 0.28 dividend achterstallig De ruwolieprijs te Michigan is met 0-1° tot 1.42 per vat verhoogd. Deze verhoogiv-P is slechts het gevolg van plaatselijke om standigheden. Telegrammen melden, da-t een strenge controle op de petroleum-pro' ductie zal ivorden toegepast. De machinebouw-contracten in de Ver een. Staten bedroegen in de afgeloopej1 week 57.62 millioen, hetgeen de hoogde stand is sedert 9 Januari j.l. Het indexcijfer voor de industrieele bedrij vigheid te Detroit bedroeg op 15 Juni 10°' einde Mei ook 105, tegen 97.1 op hetzelfde tijdstip van 1935. De New Yorksche Makelaarsvoorschottèd bedroegen in de afgelqopen week 10° millioen tegen 1115 mill, de vorige week-. De Serdang Cultuur Mij. leed in 1935 eed- verlies op thee van f 127.775 tegen eed winst van f 23.737 het vorig jaar. Op rubber behaalde zij een winst van f 43.312 teged f 63.639 en op copra een winst van f 2344- Het totaal verlies bedraagt f 251.863 teged f 34.863 in 1934. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 7.447.45 (v. slo1 7.437/s), de Frank op 9.73Ya—9.74% (9.74W- en de Dollar op 1.477/3—1.48Z8 (1:4715/16)- Naar wij vernemen, is het niet waarschijn' lijk dat Wels, die het a.s. seizoen voor Feijen' oord zou gaan spelen, bij dit voornemen blip'' Hij heeft het plan zich weer in Gorcum f6 gaan vestigen, zoodat hij dan weer voor ziJ11 oude club Unitas zal uitkomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6