Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland ONZEN OMROEPER De onbekende Verloofde MAANDAG 22 JUNI 1936 R.K. S.V. TEYLINGEN Ingebruikneming van het nieuwe terrein CRICKET ROOD EN WIT—V.V.V. Hood en Wit wint met 142 runs HONKBAL Haarlem IQuick I H.H.C. I—Blauw-Wit I DOOR LEMAIRE R.C.H. I—H.H.C. II E.D.O. IIHaarlem II Overige uitslagen ZEILEN KENNEMER ROEI- EN ZEIL VEREENIGING Ontploffingen en defecte kabels BILJARTEN Nederlaagwedstrijden Nobelsbeker HENGELSPORT „Tusschen het Riet" GYMNASTIEK Hercules en Winfried WIELRENNEN De Jonge Kampioen SCHAKEN Haarlemsch Schaakgezelschap UIT DEN OMTREK MERKWAARDIGE BRANDJES TE HEEMSTEDE Ontploffingen op defecte kabels Landdag R.K. Drankbestrijding HALFWEG BLOEMENDAAL VELSEN-NOORD ZANDVOORT ZAANDAM De eerste wedstrijd op het nieuwe terrein van eylingen is Zondagmiddag gespeeld, en is voor 0e thuisclub een nederlaag geworden. De belangstelling op dit zonnige veld was 'et groot, toen scheidsrechter Angevare liet af- ttaPpen. Voor de rust waren de Haarlemmers met den ™'hd mee sterk in den aanval en hebben 3 maal ^doelpunt, waarvan 1 maal door penalty. Na ae rust waren de rollen gedraaid, maar Tey- "igen wist slechts eenmaal het doel te vin- ,en- Het was een mooie oefenwedstrijd voor e'de elftallen- Wil Teylingen met aanvang der °mpetitie een goed figuur maken, dan mag •°S wel ernstig geoefend worden, ook de mo- ^al van deze ploeg behoeft op enkele plaat- ernstig verbetering. Tot slot van dezen middag werd nog een ge ruïneerde veteranen-wedstrijd gespeeld, ™elke iets meer bezoek trok. Na geruimen tijd an Teylingen dus weer voetballen. *h een uitstekend gespeelden wedstrijd heeft r*°od en Wit tegen V.W. de eerste punten bin- ®etl gehaald. De Amsterdammers spelen aan de Psnjaardslaan nooit hun beste spel en dat Vas <ien ook dezen Zondag geen uitzondering op regel. Captain Davidson won de toss en ging batten Van Bueren en v. d. Bogaardt- Het ope- 'Pgspaar begon rustig op Roodenburg en Jeu- r een aanval die niet al te veel moeilijkheden Weverde. Vooral Van Bueren speelde weer eens 's in zjjn beste dagen en de meeste runs kwa- ^eh met mooie slagen van zijn hat. Op 38 ging d- Bogaardt eerst voor 19 gevangen door v. Laan. Yates komt dan in en begint onmid- .e'Ujk met als gewoonlijk de bowlery onaerhan- ,etl te nemen. Hij ranselt de ballen naar alle aPten van het veld, een geweldige zes verdwijnt lp den Hout, de 100 zijn natuurlijk allang gepas- ,,eerd en eerst op 132 wordt Yates van een wilden a£ gevangen voor 36 (1x6 5x4). Bij de lunch- jaUze zijn er 141 runs voor 2 wickets. Onmid- „e"lik na de hervatting wordt Van Bueren voor een zeer fraaie 66 waarover hij 110 minuten 5eed, door Alders gebowld .HU legde met v. d. 'JjSaardt den grondslag voor het hooge totaal. Eli, 155 Öe en R. Kramer verdwijnen spoedig en na voor 5 komen v. d. Togt en Hagenaar op hiat. Vooral laatstgenoemde klapt er geducht los. In geen tijd brengt dit tweetal de 200 P. Waarna zij beiden op 218 resp. door Alders 11 Roodenburg gebowld voor 27 en 43 (8x4) ^trokken. Op 2229 sluit Davidson de innings. Roodenburg 137, H. Jeuken 164, A van ermeskerken 443, J. J. Alders 354, Alandt 1 ,'^Pte vrij zwak en liet naast stumpingskansen extra's aan het totaal toevoegen. gDe innings van V.V.V. was feitelijk die van "gel, een jeugdig batsman, waarvan V.V.V. °6 plezier kan hebben. Een goed oog op den fal> prima voet- en polswerk, het zijn evenvele Actoren die dezen batsman een goede toekomst ^loven. Yates nam met zijn eersten bal het 'cket van v. d. Laan en op 13 werd Rooden- Ua3 handig door Gobets gestumped. Engel en Alders laten dan -zeer goed cricket 'en. De laatstgenoemde speelt in hoofdzaak l^dedigend. Wanneer Davidson Yates en v. d. 'ogt van wicket laat verwisselen, komt het ."Wenschte succes. Een fraaie runningcatch ^aP Elias doet het wicket van Engel vallen. Uit j?' totaal van 73 scoorde Engel een perfecte 52. v ah neemt v. d. Togt in 4 ballen de wickets ,ah v. d. Keilen, Alandt (c. Gobets) en Jeuken, „"st Grootmeyer runt Alders uit die 16 singles "boorde. De processie blijft aanhouden en op k feeds valt het laatste wicket. Het fielden van l °°d en Wit was zeer goed geweest. Yates °Wlde in 26 overs 12 maidens en nam 5 v. 29. v- d. Togt 429. Rood en Wit won de match et 142 runs. Det heeft Haarlem niet veel moeite gekost JP van Quick te winnen. De groote kracht van ^Pick, die verleden jaar haar het kampioen- J Pap bracht, is verloren sedert Lammens aan J,®11 arm sukkelt en Quick geen ander heeft, p hem behoorlijk vervangen kan. y Gistermorgen begon Vonk op de werpplaat. jPhk is de werper van het vroegere T.O.G.O. J1 de eerste beurt leek dit experiment nog wat Worden, maar in de tweede beurt wierp hij hjwel niets anders dan vier wijd. Hij werd op- ^Pvolgd door Postma. Maar ook deze had geen yJPees. De drie nullen kwamen zonder zijn jPPdoen tot stand. Nu keerde Vonk terug. Maar aarlem had genoeg gezien en begon het hout gebruiken. Zoo werd na vier innings al de Phd 125 genoteerd. De uitslag in innings is: Quick I: 1—2—2—0—0—1—0—5 11 fïaarlem I: 1—5—1—5—2—4 4 0 Daar wij vernemen heeft Quick protest aan- jPj-eekend tegen enkele beslissingen van den ueidsrechter. .Ook de ontmoeting H.H.C. I—Blauw Wit I is et een overwinning der Haarlemmers geëin- ^Ed, maar het heeft er anders langen tijd e°ht uitgezien voor de roodwitten. *ïoewel Pijnakker in het begin wel eenige kee- r,.P drie slag forceerde, bleek al spoedig dat succes van korten duur was. In de derde beurt wist hij na eenmaal vier wijd nog twee maal drie slag te behalen, maar daarna was het mis. Als het nu geen vier wijd werd, werd het een honkslag. En vooral na zoo'n honxslag kwamen onherroepelijk een of meer fouten in het veldwerk. Na die tweede nul kwamen nog tien menschen aan slag. Pas toen Moll de plaats van Pijnakker had ingenomen, kwam er verandering. Van nu af ging de score van Blauw-Wit wel veel langzamer omhoog, al kan niet gezegd worden, dat H.H.C. nu eigenlijk goed speelde. De uitslag in innings is: Blauw-Wit I: 0—3—7—3—1—3—0—1 17. H.H.C. I 0230—1246 18. De H.HC.-reserves hebben voor de tweede maal in R.C.H. hun meerdere moeten erkennen. En het moet gezegd: R.C.H. verdiende de over winning in verscheidene opzichten. Ook nu nog werden fouten gemaakt, maar vergeleken bij het aantal fouten der H.H.C.'ers was dit zeer gering. De uitslag in innings is: R.C.H. I: 5—8—4—2—1—4—2—2 28. H.H.C. II: 0—1—1—1—1—2—0—3 9. Misvangen en fouten hielpen mee de Haar lem-score met negen runs té doen oploopen. De laatste beurt ging wat tammer en toen was de tijd verstreken. E.D.O. II verloor met 336. V.V.G.A. I: 8—1—2—6—5—1—* 23 Ajax I: 12—1—4—0—0—1—1 19 Schoten I: 6—3—1—2—4—4—* 20 R.C.H. II: 3—2—0—4—6—1—2 18 E.D.O. III: 4—0—0—2—4—0—1—0—* 11 Haarlem III: 1—1—1—1—0—4—0—0—1 9 Schoten II: 20325 12 R.C.II. III: 8—2—16—10—5 41 D.E.V. II: 3—0—5—5—6—* 19 E.D.O. V: 4—2—2—0—1—3 12 Swastika: 4441172 32. Zondagmiddag hadden onder groote belang stelling op het Noordzeekanaal tusschen IJmui- den en Velsen zeilwedstrijden plaats, uitgeschre ven door de Kennemer Roei- en Zeilvereeni ging. Aan dezen wedstrijd namen deel de zeilveree- niging De Zaanlandsche Onderlinge, de Haar- lemsche Zeilvereeniging en de Zeilvereeniging 't Spaarne te Haarlem. De uitslagen waren als volgt: Klasse groote kajuitsjachten. 1ste prijs ,,'t Hoen", stuurman H. S. Krom. Klasse H. Z. V.-puzzle. 1ste prijs „Bever", stuurm. J. W. Willemse. Deze won den wissel beker, beschikbaar gesteld door de V. V. V. „IJmuidens Bloei", evenals verleden jaar. Klasse B. M. (6): 1ste prijs „Kievit", stuur man J. Steenstra, 2e prijs „De Stern", stuurm. P. Verdonk. Klasse B. M. (2): 1ste prijs „Vagebond", stuurm. H. Schmitz Jr., 2e prijs ,,'t Is em", stuurm. Perd. v. d. Winden. Sharpieklasse: 1ste prijs „Op zij", stuurm. D. van Til van Uden; 2e pr. „Mata Hari", stuurm. G. Henneman; 3e pr. „Slee", stuurm. C. G. Nohr. 6 Meter B. M. klasse (a): 1ste prijs „Am- rihea", stuurm. J. van Leeuwen. 6 Meter B. M. klasse (b.), 1ste prijs jacht, stuurm. Leo Vorst; 2e pr. „Willy", stuurman J. Muusze; 3e pr. „Truus", stuurm. J. Cordes. 6 Meter B. M. klasse (c.): 1ste prijs Jan- ny, stuurman J. Vet, de eerst aangekomene, Cornelia, stuurman L. Hoogmoed, werd gedis- qualificeerd wegens verkeerd ronden. Zaanklasse, 1ste prijs „Meeuw", stuurman K. Kunst. Klasse Kleuter jollen: 1ste prijs „Jonge Kees", stuurman C. v. d. Winden; 2e pr. „Ca- rima", stuurm. Th. Roose; 3e pr. „Snip", stuurman F. F. Roose. B. M. klasse (d.>: 1ste prijs „Tini", stuurm. J. Starreveld, 2e pr. „Cora", stuurm. A. Sieker- man, 3e pr. „Thaling" stuurman W. Koster. Juniorenklasse: 1ste prijs „Unicum", stuurm J. Smit; 2e pr. „Brussel II", stuurm. W. van Baaren, 3e pr. „Flierefluiter", stuurman P. G. Wolter. In deze klasse werd het jacht „Pelikaan" ge- disqualificeerd en het protest van den derden prijs-winnaar afgewezen. Klasse 12 voetsjollen: 1ste prijs „Fliereflui ter", stuurm. W. T. v. d. Berg, 2e pr. „Jan maat", stuurm. W. Hazevoet. De burgemeester van Velsen, Mr. Kwint en mevr. Kwint woonden geruimen tijd den wed strijd bij. Vrijdagavond werden in Hotel „Hof van Hol land" de 6 laatste partijen gespeeld van de match Benoorden 't IJD. E. S. De Haarlem mers waren iets sterker en vergrootten hun voorsprong tot 100 caramboles. De uitslagen zijn: Benoorden 't IJD. E. S.van Raayv. d. Hoek 86150; Groenemeyer—Vlug Jr. 69—100; BekkeringRende 90125; BakkerTuninga 100—90; Nijs—Fortgens 80—31; Dubois—de Korte 49—50. Totaal 474—546. Vorige stand: 628—656. Eindstand 1102—1202. Dinsdag komt het eerste zestal van Sarpha- ti op bezoek. Op de ledenvergadering van de hengelaars vereeniging Tusschen het Riet werden bij de ballotage juist honderd nieuwe leden ingeschre ven. Voorts werden de prijzen uitgereikt van den wedstrijd van 7 Juni, waaraan de jubileum boottocht verbonden was. De regeling van de aanlegplaats der bootjes aan het N. Spaarne werd in handen gesteld van het bestuur. Men verzoekt ons te melden: Aan de leden van de R.K. Dames en Heeren- gymnastiekvereenigingen Hercules en Winfried wordt bekend gemaakt, dat de fietstocht naar Bergen niet op 12 Juli, doch op 19 Juli a.s. zal worden gehouden. De leden worden er aan herinnerd, dat de bondswedstrijden des morgens zullen worden verwerkt terwijl het vertrek per fiets is vast gesteld op 8 uur van het Kennemerplein. Al de heeren worden a.s. Vrijdag verwacht in de oefenzaal, speciaal voor het opgeven van de persoonlijke wedstrijden. Zij die er belang in stellen de wedstrijden in Beverwijk te volgen, kunnen alle gewenschte in lichtingen verkrijgen aan het secretariaat Jans straat 16. Iedere turnliefhebber zal zeker met genoegen dit turnfeest van den D.H.G.B. volgen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag on der buitengewone belangstelling haar eerste competitierit, n.l. 'n sprintrit voor A, B, C, en Junioren. De uitslagen luiden als volgt: Groote finale, A-klasse: 1. Verboom 6 pnt; 2. Huig 5 pnt; 3. Steyne 4 pnt. Kleine finale, A-klasse: 1. Handgraaf 3 pnt; 2. Veegers 2 pnt; 3. H. v. Dijk 1 pnt. Alle andere renners allen 1 punt. Groote finale, B-klasse: 1. G. Hijstee 6 pnt; 2. Hoogland 5 pnt. Kleine finale, B. klasse: 1. W. Vonk 4 unt; 2. Jan Bouman 3 pnt. Alle andere renners 1 pnt. Groote finale, C-klasse: 1. Duyns 6 pnt; 2. Veerman 5 pnt. Kleine finale, C-klasse: 1. Tichelaar 4 pnt; 2. Munk 3 pnt. Allea andere renners 1 pnt. Junioren, finale: 1. K. Neeff 5 pnt; 2. G. v. Dijk 4 pnt; 3. Korter 3 pnt. Te Den Haag is Zaterdagavond een wedstrijd HCSVHSG gespeeld om het kampioenschap van Nederland 2e klasse, die in een overwinning der Haarlemmers is geëindigd. De uitslag luidt: HCSV 1—HSG 1 H. SmitskampG. Kroone 01 H. v. d. HoffR. A. G. Davidson V2 J. C. GeusebroekG. Bollebakker j/2Va J. B. N. RubenG. de Bruin 10 J. BakkerJ. K. Veurman 01 A. v. ZijlA. C. de Groot 01 D. de VriesJ. H. Marwitz V2 J. Volstar—Ph. Th. Stol 0—1 C. KosterA. Stevenhagen 10 G. BosJ. v. Teunenbroek 10 Totaal 4V25!4 Door deze overwinning is het zoo goed als zeker, dat HSG kampioen is, daar reeds winst werd geboekt tegen de S.C. „Max Euwe" en de voorloopige stand tegen „Wilhelm Steinitz" 54 is, met een afgebroken partij, die ongetwijfeld remise wordt. Zaterdagavond laat werd de brandweer ge alarmeerd voor een brandje in perceel Land zichtlaan 31, Heemstede. Toen de bewoners achter in hun tuintje waren, hoorden zij een lichten knal. Wel hadden zij eerder eenig ge brom gehoord, doch zij meenden dat dit een auto in de buurt was. Plotseling roken zij gaslucht, en even later kwam een vlammetje door den vloer heen. Direct werd de brandweer gewaarschuwd, die het begin van brand spoedig gebluscht had. Later bleek dat er vermoedelijk kortsluiting was ontstaan in den lichtkabel, n.l. in dien van de aftakking van den hoofdkabel naar den me ter. aDardoor meet een gaatje ontstaan zijn in de gasleiding, waardoor weer een steekvlam den vloer had aangestoken. Personeel van de bedrijven verhielpen spoe dig de storing. Ruim een uur zaten de om woners zonder electrischen stroom. Zondagmorgen weer brandalarm. Eenzelfde geval als Zaterdagavond in perceel Landzicht laan 31 had nu plaats in perceel Landzicht- laan 33. Ook hier hoorden de bewoners een lichten knal en een onmiddellijk ingesteld on derzoek wees uit, dat ook hier de vloer brandde. De brandweer had het brandje spoedig ge bluscht. Evenals van perceel 31 bleef op 33 de schade bij een beschadigden vloer, die ge deeltelijk uitgehakt moest worden, en een vloerkleed dat vuur en waterschade had ge leden. Gevreesd werd dat al het kabelwerk, dat uit de na-oorlogsjaren dateert, van slechte quali- teit was. Na een grondig onderzoek bleek echter dat de storing zich bevond in de aansluiting dezer 2 naast elkaar gelegen perceelen, komende van hetzelfde punt aan den hoofdkabel. Overigens werd niets meer ontdekt, zoodat de bewoners der Landzichtlaan verder gerust kunnen zijn. Zooals reeds gemeld, wordt Zondag 28 Jun: a.s. te Beverwijk door de R.K. Drankbestrijding een landdag georganiseerd, uitgaande van de Noord-Hollandsche Vereeniging. De landdag wordt ingeleid met een H. Mis in de St. Agatha-kerk, waaronder de Eerw. Pa ter Emertus O..M.C. uit IJmuiden Oost een drankbestrijdingspredikatie zal houden. Des middags wordt in de bovenzaal van het Veilinggebouw „Kennemerland" een groote propagandameeting gehouden. De eerw. pater N. Gemke' O.F.M. uit Nieuwe Niedorp zal daar spreken over „De jeugd en onze onthouders beweging". De heer J. Lammerte, uit Amster dam, zal een rede houden over het onderwerp: „Wat willen wij nu feitelijk in de branding van dezen tijd". De meeting zal voorafgegaan worden door een optocht door Beverwijk. Verkeersongelukken Alhier zijn wederom verschillende verkeersongelukken gebeurd. Op den Rijksweg ter hoogte van de Vinkebrug reed de motorrijder B. uit Haarlem door tot nog toe onbekende oorzaak van achteren tegen een met een paard bespannen wagen van den vee houder van D. alhier op, waarbij de motorrijder ernstig aan één zijner handen werd gewond. Nadat op de Kistenfabiek „Phoenix" een nood verband was gelegd, kon de man per auto naar één der Haarlemsche ziekenhuizen worden ver voerd. Vervólgens kwam op den hoek van den Os- dorperweg en den Rijksweg de wielrijder B., wo nende aan den Kanaalweg alhier in botsing met een luxe auto, waarbij de wielrijder bewusteloos op den grond bleef liggen. Dr. F. C. L. Kuipers alhier verleende de eerste hulp, waarbij bleek, dat de jongen een hersen schudding had opgeloopen; na verbonden te zijn kon hij per luxe auto naar zijn woning worden vervoerd, waar hij later omtrent de oorzaak van deze aanrijding zal worden gehoord. Het derde ongeluk was van ernstiger aard. Zondagmorgen waren een aantal leden van de Haarlemsche Rennersclub „De Kampioen" in den Houtrakpolder alhier aan het trainen of misschien wel een verboden wedstrijd aan het rijden, toen op den Houtrakker weg de renner J. van den Anker uit Haarlem plotseling in aanraking kwam met eten voor hem rijdenden collega. Van dten Anker smakte op den grond en bleef met een bloedende hoofdwonde boven één zijner oogen en verschillende andere schaafwonden be wusteloos liggen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp inge roepen, welke door Dr. J. P. Baumann alhier werd verleend; het bleek, dat de jongen boven dien e'en ernstige hersenschudding had opge loopen. Op advies van Dr. Baumann werd de jongen, die nog steeds bewusteloos was, per zie kenauto overgebracht naar het Ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem, waar hij ter ver pleging werd opgenomen. De politie alhier stelde een onderzoek naar de oorzaak van dit ongeval in. Zondagmiddag omstreeks half vier is ter hoog te van het Kruithuis onder de gemeente Am sterdam nog een verkeersongeluk gebeurd. In de richting Amsterdam reed een reclame auto van de N.V. Maatschappij „De Betuwe" uit Tiel, bestaande uit een trawler met aanhang wagen. Volgens verklaringen van den bestuurder sloeg de stuurinrichting plotseling vast, met het ge volg, dat de wagen met omverrijding van een paar betonnen paaltjes in de trambaan van de N.Z.H. Tramwegmaatschappij en daarna in de Haarlemmertrekvaart terecht kwam. Gelukkig werden bij deze manoeuvre op den drukken weg geen aanrijdingen veroorzaakt, terwijl de be stuurder van den defecten auto ongedeerd zijn cabine kon verlaten. Het tramverkeer was hier door gestagneerd. Met ongeveer een uur vertraging kon de tram haar reis weer vervolgen. hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling. U wensoht 'n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voor! Dagelijks bereikt hij 80.000 ge zinnen. Hij zal U dus zeker van dienst kunnen zijn. Toen alles op was, ging de kabouterbaas naar het tooneel, dat in de eetzaal was en zei tegen de kaboutertjes: „Ik heb een verrassing voor jullie. Ik heb iemand die jullie eens fijn zal vermaken." En toen ook de oude kabouterbaas weer op zijn plaats zat, ging het gordijn open en daar verscheen een heel leuke danseres. Het was een klein muisje, dat heel vlug over het tooneel trippelde en voor de kaboutertjes een buiging maakte. Daarna begon het dansen eigenlijk pas. Ze danste, dat het een plezier was, en had daarbij een mooi jurkje aan. Aan haar armen had ze mooie strikken en sierlijk hield ze haar staartje vast. Ze piepte zelfs een leuk deuntje en de kaboutertjes klapten van plezier in hun handen. Toen kwam ze van het tooneel af en ging naar een van de kaboutertjes toe. Raad eens wie dat was? Ze ging voor Tuimeltje staan en vroeg of die met haar wilde dansen. „Ik kan niet zoo mooi dansen", verzekerde Tuimeltje, maar eindelijk wilde hij het dan toch probeeren. De kabou tertjes zongen er een deuntje bij en dat luidde: Oh muisje, oh muisje, Dans ook eens met mij „Je familie zoekt je." Daar zij snel voortliep, was zij reeds ver, toen zij er eenige woorden a&n toevoegde, die door den wind werden mee genomen. Ik verliet met spijt mijn toevluchtsoord en recht over het strand loopend naar de groote Parasol, moest ik langs een enorm blok rots gaan, dat wij de Porthos hadden genoemd en toenzag ik daar den anderen Robert staan, °ok al aan het mijmeren. Hij uitte een lichten kreet van blijde verrassing, toen hij mij zag.... en ik geloof, dat mijn blik die blijdschap be antwoordde. Ja, ik voelde mij gelukkig zijn onvergetelijke silhouet te zien.... gelukkig vooral dat ik zijn stem zou hooren! Zonder mij af te vragen of hij mijn tegenwoordigheid niet vreemd zou v'nden, wachtte ik blozend de eerste woorden af, die hij zou spreken. Hij wachtte ook mev glimlach op de lippen. Dan zei hij„Zocht h mij, juffrouw?" Zijn stem! Een mooie klank, ietwat gedempt hetgeen ik in de balzaal niet had opgemerkt, gedistingeerde uitspraak! Nu zou ik die mooie stem niet meer vergeten en ik ver beeldde mij reeds die te hooren zeggen: „Lieve, kleine fee De andere Robert keek mij steeds aan, zijn donkere oogen waren zacht en teeder, toen hij herhaalde: „Zocht u mij, juffrouw?" „Neen, ik kwam hier voorbij, ik wist niet, dat u hier was." Een ongeloovige glimlach speelde om zijn lip pen en de stem van Robert liet zich weer hooren: „Zal ik u zeggen, aan wie ik zoo even dacht?" „Denise, Denise," schreeuwde Michel, die buiten adem aan kwam hollen. „O, daar is mijn neef," riep ik uit, opeens verlost uit de verdóoving die mij bevangen had. „Ik zou graag kennis met hem maken," zei Robert. „Ik ben hier pas aangekomen en voel mij een beetje eenzaam." Michel kwam een duin afrollen en zei onte vreden: „Waar verstop je je toch, Denise! Ik zoek je overal, Frangoise zit al in den auto." „En ik zocht je," antwoordde ik met een leugen, die mij beschaamd maakte. „Mijn neef, Michel Martignac, mijnheer Robert Lebreuil," stelde ik de heeren aan elkaar voor. Mijn neef nam zonder veel geestdrift de hand aan, die hem werd toegestoken, maakte zijn excuus, dat hij dadelijk moest heengaan en met een gebaar noodzaakte hij mij hem te vol gen. ,3este Denise," zei hij, toen we ver genoeg waren, dat de andere Robert ons niet kon hooren. „Je hebt geen idee van hetgeen bespot telijk is." .Waarom?" „Er is geen waarom. En je weet het ook heel goed. Overigens had Paul Renaud het mij al verteld." „Zoo? Vindt Paul Renaud mij bespottelijk? Waar bemoeit hij zich mee, hij, die mij de les wil lezen en mij onaangename dingen zegt." Michel grinnikte beleedigend en verwaar digde zich niet mij te antwoorden. Daar hij zeer vlug liep kon ik hem moeilijk bijhouden, toen greep hij mijn arm en trok mij mee. „De dokter had het mij wel gezegd, nu ben je verliefd op dien vreemde. Is dat zooals het hoort, nu je zelf je beschouwt als de verloofde van Robert de Beaufeu?" Hij was werkelijk boos en verontwaardigd. „Ik verzeker je, Michel, dat ik volstrekt niet ontrouw ben, integendeel! Die vreemde, zooais je zegt, interesseert mij, omdat hij op Robert lijkt en denzelfden naam draagt. Ik kon het niet meer uithouden, ik kreeg hoofdpijn door voortdurend te trachten mij Robert voor den geest te halen. En nu heeft de Voorzienigheid mij zijn levend beeld doen zien." „Je bent bespottelijk, ik herhaal het, erger nog, je bent idioot „Zeg eens, wat durf je...." Ik wilde mijn arm losmaken, maar hij hield dien zoo stevig vast, dat ik mee moest draven. Wij kwamen aan den auto, die klaar stond om te vertrekken, oom en Frangoise zaten er al in. Wij kwamen in Saint-Flavien aan, precies op het uur. dat wii zouden dineeren. HOOFDSTUK XII Er was onweer in de lucht, de zwaluwen vlogen laag, de atmosfeer was drukkend. Franeoise heeft haar opgewektheid verloren, tante is zenuwachtig, juffrouw Brissot loopt rond met het air van een jachthond, die wild op het spoor is. Ik ben boos op Michel aan wien ik dat woord: idioot niet kan vergeven. Toch zou ik willen, dat wij weer goede vrienden waren, want Fran- goise heeft geweigerd naar het strand te gaan ondanks het aandringen van haar moeder en daardoor moet ik ook thuis blijven, als Michel zich niet met mijn kostbare persoontje wil be lasten. Ik zou dus willen, dat onze ruzie ten einde was, dat is te zeggen: dat door behoor lijke excuses hij mij de gelegenheid verschafte hem te vergeven. Maar die excuses komen niet. Toch zou ik zoo graag naar Fleurville gaan en Robert terug zien. Ik ga heen, ik kom terug, ik open den mond om te spreken, maar mijn waardigheid weerhoudt mij. Lolotte, die ook zenuwachtig is, loopt mij voor de voeten, zoodat ik haar bijna op de pootjes trap. Michel gaat den salon uit, waar wij bijeen zaten. Zou hij gaan wandelen zonder mij mee te nemen? Ik kan het niet meer uithouden en ga eveneens heen. Ik flaneer wat in het park tot aan de garage, waar ik mijn neef vind. „Wat kom je hier doen?" vraagt hij lachend. „Ik zou wel eens willen zien, of je het lef hebti om zonder mij naar Fleurville te gaan." „Denise, ik zou je niet graag mijn tegenwoor digheid willen opdringen." „Och kom, ik ben goedhartig en het is ge noeg, dat je je leeüjke woorden betreurt...." „Ik betreur niets „Komaan, Michel, je bent niet lief. Je ziet toch wel, dat ik verga van verlangen om naar Fleurville te gaan en „Had het dan maar gezegdAls het zoo is, dan neem ik je mee." Dus, nadat wij permissie hadden gevraagd, gingen wij er samen op uit. Michel chauf feerde zelf zijn two-seater en de vrede was weer geteekend. O, wat was ik blij, dat ik de hitte getrotseerd had. Op het strand was de atmosfeer niet veel koeler dan thuis, maar Robert, die op het balkon van het Palace zat, kwam haastig aan- loopen, toen hij ons zag. Onze vrienden zaten allen reeds onder de groote parasol, waarbij ook mijnheer Rives, die den vorigen dag niet had kunnen komen, omdat hij een garden-partij had moeten bijwonen. Hij was zeer teleurgesteld, dat hij Frangoise niet zou zien verschijnen. Ik deed mijn best hem te troosten en door een gienialen inval wilde ik de rol van een goede fee spelen tusschen hem en Francoise. Ach, ik wist nu toch ook, hoe de zorgen en vreugden van de liefde zijn! „Mijnheer," zei ik, „Saint-Flavien is zoo dicht bij Fleurville, ik ben zeker, dat mijn tante heel blij zou zijn met uw bezoek." „Zou ik niet onbescheiden zijn?" „O, volstrekt niet, mijnheer." Op dat oogenblik stelde zich de silhouet van Burgerlijke Stand Geboren: z. van E. R. de Graafde Jong. Ondertrouwd: Jhr. M. A. van Lennep en A. M. C. F. van Valkenburg; A. Hobo en F. W. Gom bert. Getrouwd: A. M. van Meeuwen en M. S. F. H. Veling; F. J. Lubbers ten H. G. van Braak; J. Romeijn en A. van der Mee; J. de Cock en A. M. van Weert; P. Bas en J. W. Messen; A. Dollé en J. M. Handgraaf. Overleden: T. J. Bakker, 59 j.; P. A. van Hene- bergen, 76 j.; N. B. Nielsen, 77 j.; S. J. Ween, 57 j., N. Michielsen, 73 j.; E. J. Derksen. 70 j„ overleden te Gaasterland, echtgen. van N. J. O. Buhning. R.K. Sportvereeniging. Het bezoek aan het zwembad „Adrichem" was aangenamer dan dat onzer R.K. voetballers op het voetbalveld op het landgoed van denzelfden naam. Hier moest I.E.V. I tegen S.V.A. I van Assen delft spelen om het kampioenschap van hun afdeeling. Onder hooge temperatuur, in den volsten zin van het woord, is deze strijd door de Assendelfters met 42 gewonnen. Pater Bouchier thuis. Na een verblijf van ongeveer vijf jaar in de Missie, de goudkust van Africa, Siconda, is Pater Bouchier van de pries ters van Kadier en Keer, met vervroegde va- cantie thuisgekomen. Met het stoomschip Maaskerk arriveerde Zijne Eerw. te Rotterdam, waar hij door zijn ouders werd verwelkomd. In Velsen-Noord aangekomen, wapperden van verschillende huizen van Kanaalkade en Kruis straat de driekleur en betrad de pater door bruidjes begeleid, de ouderlijke woning. Hier werd het welkom gesproken door de naaste fa miliebetrekkingen, terwijl door familieleden, buren en kennissen de ontvangkamer in een bloementuin was omgetooverd. Van verschil lende zijden waren hiervoor bloemen aangebo den. Van de gelegenheid om Pater Bouchier te spreken werd een druk gebruik gemaakt. Autobotsing In den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks half drie had op den Zee weg ter hoogte van het Ronde Huis een auto botsing plaats. Hoogstwaarschijnlijk door ver blindende koplampen raakte de bestuurder K. uit Zandvoort de macht over het stuur kwijt ten reed in volle vaart een militairen auto aan. Beide wagens werden zoo zwaar beschadigd, dat ze later op den dag moesten worden weggesleept. Een inzittende dame van den particulieren auto brak een sleutelbeen en werd door dr. C. A. van Fraassen verbonden. De politie onderzoekt de schuldvraag. Brandje Zondagmorgen omstreeks negen uur ontstond brand bij een bewoner van de Pakveldstraat, door het achteloos wegwerpen van een nog brandenden lucifer. Een vitragegor- dijn vatte hierdoor vlam. doch het kordate op treden verhinderde het vuur zich uit te breidten. Zandvoort maakt een goeden dag Het zeer warme weer in de laatste helft van deze week schiep vanzelfsprekend groote verwachtingten voor den nu afgeloopen Zondag. Het was niet moeilijk te voorspellen, dat de eerste dag van den zomer, welke gisteren was begonnen, voor Zandvoort een goede dag zou zijn. Het resultaat is echter nog veel grooter geweest, dan men zich had kunnten voorstellen. Reeds enkele keeren achter elkaar had het weer op Zondag teleurge steld en waren velen, die reeds eerder plannen hadden om naar het strand te gaan, nu in de gelegenheid die te verwezenlijken. We beweren niets te veel als we den afgeloopen Zondag een recorddag noemen. Bij informatie bleek bijv. dat er bij de Nederlandsche Spoorwegen niet minder dan 36 extra treinen waren ingelegd en we heb ben ons enkele malen kunnen overtuigen aan den stroom van reizigers, dat de treinen over vol waren. Naar schatting werd ons opgegeven, dat het aantal komende bezoekers per trein on geveer 10.000 moet zijn geweest. Ook de N. Z. H.- tram had het verbazend druk en de tien-minu- ttendienst tuschen Haarlem en Zandvoort werd voor heden uitgebreid tot Amsterdam. Tot mid dernacht waren de wagens nog vol met terug- keerende bezoekers. Ook deze maatschappij zal een respectabel aantal passagiers hebben ver voerd. Niet minder groot was de stroom van fiet sers des morgens, welke tot ongeveer twee uur 's middags aanhield. De rijwielstallingen kwa men handten te kort en de parkeerterreinen voor auto's gaven weinig open plaatsen te zien. Ter wijl tegen den avond de uittocht begon van menschen met kinderen en fietsers, kwamen nog veel bezoekers in de avonduren verfrissching zoekten aan het strand. Wat het strand betreft, het was in een woord overdruk, niet alleen op het strand doch ook in zee, ondanks het feit, dat tengevolge van den oostelijken wind het water niet al te helder was. Het verkeer was zeer goed geregeld en onge vallen zijn er met al die drukte niet gepasseerd. De grootste drukte manifesteerde zich vooral op het Tramplein en in de Kerkstraat, nog steeds de voornaamste route naar zee en strand. Ook de beide boulevards boden een gezelligen aanblik door de vele wandelaars. Over het algemeen zijn zoowel de bezoekers als de strandpachters zeer ingenomen met het over het geheele strand geldende uniforme tarief voor stoelen, waarvan de prijzen indertijd door de gemeente zijn vastgesteld. De controleerende politie heeft toch nog en kele gevallen geconstateerd, waarbij de pachter „knoeide" en herhaling van deze feiten hebben geen prettige gevelgen voor den pachter. Al met al heeft Zandvoort gisterten eenigszins een ver goeding gehad voor drie verregende Zondagen. Gemeentelijk Lyceum. Voor eindexamen Afd. H.B.S. 5-jarige cursus zijn geslaagd: mej. Mies Seisener en de heeren B. van Balen Blan ken, K. Duits en A. Veen. den anderen Robert tusschen ons en de zee. Michel stelde hem voor hoewel niet erg vrien delijk; ik durfde toch den nieuwen makker de hand toesteken. In een oogenblik van hallucinatie kreeg ik den indruk, dat het de hand van Robert was, die de mijne drukte en die langer vasthield dan noodig wasIk voelde mij verward en geluk kig, verward vooral omdat Michel op ons lette. Robert liet eindelijk mijn hand 106 en die viel als bewusteloos naast mij neer. Ik weet niet meer wat er gesproken werd, want ik zat met noesten ijver aan mijn bor duursel te werken en luisterde naar de stem van den anderen Robert, alsof het een gezang was, ik stelde mij voor, dat het de stem was van mtjn Robert, die mij zei: „Lieve, kleine fee Verschillende malen, als ik het hoofd ophief, ontmoette ik zijn oogen en ik voelde mij blozen of fbleek worden en probeerde niet eens mijn verwarring te verbergen. Ik had gewild, dat Michel niet tegenwoordig was, maar hij zat als vastgeklonken op zijn stoel en bewoog zich niet tot het tijd werd voor het bad. Gaat u bij dit onstuimig weer baden?" riep mijnheer de Rives uit. .Natuurlijk, juist daarom!" „Maar die korte golfjes bevallen mij heele- maai niet. Bovendien begint het te regenen." „O, het is juist zoo prettig in zee te zijn als het regent," verklaarde ik. „Kom gauw mee. het onweer dreigt ons te overvallen," zei Michel. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 11