STADSNIEUWS AMAlil winstuitkeerina Laagste Zomerprijzen iy&na>iikaaK$cft& t£S~t&ae KWIEK EN VIEF als goud! GARAGE DEN HOUT Cc?" GJi»!H&u£&tK*15Q 7&JL* 10156 Haarlem, 22 Juni WITTOP KONING MAANDAG 22 JUNI 1936 1460.- O ND E R LI N G E /S-GRAVENHAGE" AGENDA RECTOR J. P. VAN ZON Viering van zijn 12V2"jarig priesterfeest VOOR DEN POLITIERECHTER N.S.B.-colporteur veroordeeld „Haerlem" Onbegrijpelijk domme automobilist Imp. Andró J. H. Ceurvorst - Amsterdam - Tel. 28300 in contanten over het 5-jarige tijdvak 1931 -1935 *131196510160 aansprakelijkheid HOE WARM HET WAS EN HOE DRUK Aan het Bloemendaalsche strand V ondelinget jes GROOT NAT. ZANGCONCOURS Kapelaan Sistermans pastoor ECHTE WALES ANTHRACIET o.a. f 2.10 GELDIG TOT 1 JULI Haarl. Orkest Vereeniging Gouden huwelijksfeest te Overveen Sloterdijks Koor „Ons Lied" Zomerdrukte te Heemstede Boottochten voor lichamelijk gebrekkigen KADERDAG AMSTERDAM Orgelbespeling Makelaardij Onderscheiding De nieuwe Zomerdrank. Bij Uw bestelling gratis recept, samengesteld d. h. Theebureau BOUWVEREEN. „ST. JOSEPH" Inwijding der huizen voor ouden van dagen 45-JARIGE MAN VERDRONKEN Op de Liede Personalia BURGERLIJKE STAND Bioscopen 23 Juni Bioscopen INSTELLINGEN N. C. WEFERS BETTINK t Bekend figuur in den ijzerhandel DUINBRAND BIJ OVERVEEN Door jongens van de „Kruisvaart gestuit Groote Houtstraatvereeniging WIELRENNEN R.K.W.V. Achilles H.R.C. Excelsior RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Gisteren heeft de zeereerw. heer J. P. van Zon. rector van het Ziekenhuis „St. Joannes de Deo", districts-directeur van de K. J. C., adviseur der Haarlemsche Sportkringen, enz. enz. zijn koperen priesterfeest gevierd. Reeds de serie kwaliteiten, waarvan we er nog slechts enkele noemden, doet vermoeden, dat deze dag zooals de gebruikelijke kem luidt niet ongemerkt is voorbijgegaan. Wie rector van Zon slechts even kent, begrijpt dat dit een onmogelijkheid zou zijn geweest. In den be trekkelijk korten tijd, dat hij in Haarlem .staat", heeft hij zich, werkelijk niet alleen door zijn veelomvattende werkzaamheid, zoo veel vrienden verworven, dat zijn twaalf en een halfjarig priesterjubileum wel een feestdag móest worden. Hetgeen dan ook geschied is. Om half 9 zong de jubilaris in de feeste lijk versierde kapel van „Sint Joannes de Deo" een H. Mis van dankzegging. Het zangkoor der eerwaarde broeders zong de veranderlijke Mis gezangen, terwijl door alle aanwezigen de Gregoriaansche Missa De Angelis werd uitge voerd. De kapel was geheel gevuld met vrien den en deputaties van vereenigingen, waarvan rector van Zon directeur of adviseur is. O.m. waren aanwezig de besturen van de R. K. Handelsavondschool, van de Katholieke Sport kringen te Haarlem, van de R. K. Athletiek- vereemging, van de Haarlemsche afdeeling van den R. K. Blindenbond Sint Odilia, de comitéleden van R. K. Blindenzorg, het bestuur N.V. VAN SLOOTEN LEEUWARDEN van den Wlelrennersbond Achilles, de heer H. v. d. Weyer, inspecteur bij het L. O. in de inspectie Haarlem (de jubilaris is voor de katholieke scholen als bisschoppelijk inspecteur aangesteld), deputaties van de K. J. C., Ver kenners, Kruisvaarders en S. F. L.-ers, alle met hun leiders, de heer De Jong, districts commissaris van de Nederl. Padvindersvereeni- ging, enz. De afdeeling van de Kruisvaart te Wijk-aan-Zee, waarvan rector van Zon zelf de leider is, was voltallig aanwezig. Na de H. Mis werd in den tuin een groeps- receptie gehouden, welke plechtigheid (het deftige woord moeten we toch eens gebruiken) om half twaalf herhaald werd door de bewo ners van het huis. Van 2 tot 3 uur in den mid dag was de jubilaris wederom in dén be schaduwden tuin van de Deo aanwezig om de gelukwenschen van ongedeputeerde vrienden en kennissen (zelfs dezen heeft de jubilaris) in ontvangst te nemen. De viering ad extra werd besloten met een plechtig Lof, dat 's middags om ,3 uur in de Kapel werd gehouden. Het jongenskoortje van moest worden vervoerd, en voor een 7-jarig jongetje, dat met zijn voet tusschen de spaken van een fiets was geraakt en vrij ernstig aan zijn hiel was gewond. Voor den Haarlemschen politierechter ston den Maandagmorgen terecht een makelaar uit Bloemendaal en een boekhouder uit Wormer- veer, die op 13 Maart in hun woonplaatsen pamfletten verspreid hadden, waarvan de in houd beleedigend geacht werd voor Minister Colijn. Het betrof een zekere afbeelding uit „de Notenkraker" overgenomen, waarover reeds eer der een en ander te doen geweest is. Deze ver spreiding ging uit van de N.S.B., die het pam flet van een afkeurend commentaar voorzien had. Niettegenstaande werd de verspreiding toch als een strafbaar feit beschouwd, uit hoof de van de bepalingen der onlangs ingevoerde zoogenaamde Perswet. De verdachten beriepen zich erop, dat ze in opdracht van den kringleider zonder persoon lijke aansprakelijkheid gehandeld hadden, waar op de Officier van Justitie zeide, dat het Ne- derlandsche Recht zooiets niet kent. Dit houdt zich alleen bez'ig met handelingen, verricht door vrije staatsburgers, die geacht worden de wet te kennen. Al hebben de verdachten niet den opzet gehad minister Colijn te beleedigen, vast staat, dat zij den opzet hebben gehad het beleedigend pamflet te verspreiden en ook dat alleen is strafbaar. De eisch luidde f 15.subs. 9 dagen tegen elk. De verdediger, mr. A. J. van Vessem, wilde eerst de politieke zijde van het geval belichten, maar de politierechter vond, dat men politiek maar beter buiten de rechtszaal kon laten. Mr. van Vessem betoogde, dat de N.S.B. zich nooit bezig houdt met beleediging van minister Colijn; integendeel dezen zelfs goed gezind is. Spreker vond het ook vreemd, dat niet de op drachtgever maar de verspreiders vervolgd wer den. „Waarom is indertijd „de Notenkraker" zelf niet vervolgd?" vroeg pleiter. Ook is zijns in ziens iemand, die een stuk overneemt zonder de beleedigende strekking ervan tot de zijne te maken, niet strafbaar. De politierechter was het hiermee niet eens en veroordeelde beide verdachten tot een geld boete van f 25.subs. 10 dagen hechtenis. Het Dubbelmannenkwartet „Haerlem", dir. W. H. Biele, behaalde op het 21 dezer gehou den concours te Slotercüjk een 2den prijs in de 3e afd. De Bloemendaalsche politie zal proces-ver baal opmaken tegen den Amsterdamschen automobilist R. J. D. B., die Zaterdagmiddag met groote snelheid over den Zeeweg reed, terwijl 5 kleine jongens (tusschen 10 en 13 jaar), die gevraagd hadden om te mogen mee rijden, op de treeplank stonden en zich aan den auto vasthielden. De snelheid was onge veer 70 K.M. Het hypermo derne product van een der oudste en grootste Euro- peesche Auto- I mobielfabrie- ken. Een ruime luxe wagen, sterk, veilig en zéér zuinig (±1:13). Met: voorwielaandrijving, 4 eyl. 4 tact motor, onafh. veering. Mi- AI1LEK WAGENWEG 164-6-8 TELEFOON 12138 Limousine of ca brio lef 500.000— ZEESTRAAT 70-7 2. DEN HAAG LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ HAARLEM den heer De Jong verleende daarbij zijn zeer gewaardeerde medewerking. Het spreekt vanzelf, dat de jubilaris vele stoffelijke geschenken mocht ontvangen. Het aangenaamste geschenk zal echter wel geweest zijn het geestelijk cadeau van de geheeie districts-K. J. C., dat rector van Zon op voorstel van het voor dezen keer directeurloos bestuur spontaan is aangeboden. Alle leiders en jon gens van de K. J. C. in het district Haarlem zijn gisteren tot intentie van den sympathieken jubilaris ter H. Tafel genaderd. Zelfs op den vroegen Maandagmorgen kwa men nog vele gelukwenschen binnengedrup peld.... Zooals was te verwachten heeft het Bloe mendaalsche strand in de afgeloopen dagen een druk bezoek gehad. Het weer was schitte rend, een ietsje tè warm misschien, het strand liet ook niets te wenschen over, alleen de zee zelf was niet „in vorm". De wind was Oost, er waren kwallen en het water was niet bepaald helder. Een en ander was wellicht oorzaak, dat honderden schaduw en koelte zochten aan de begroeide kanten van den Zeeweg. Maar het strand zelf spande natuurlijk, wat drukte be treft de kroon. Zaterdagmiddag kwamen er al tal van zee liefhebbers. De strandagenten hadden het de zen middag, eigenlijk pas voor het eerst in dit seizoen, vrij druk met het verbinden van ge wonde voeten e.d. Zondag werd het echter nog veel erger. On ophoudelijk stroomden auto's en vooral fietsers aan. De rijwiel- en autobewaarders aan het einde van den Zeeweg hadden handen te kort. Daar was de drukte wel enorm. In den loop van den dag werden ongeveer 30 vondelingetjes aan den politiepost gebracht. Allen zjjn na korteren of langeren tijd weer door hun ouders afgehaald. Het aantal ge wonden (schaaf- en snijwonden, splinters enz.) was ook zeer groot. Enkele malen moest dok tershulp worden ingeroepen, o.a. voor een da me uit Amsterdam, die door de warmte onwel ■was geworden en per taxi naar haar woning Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft kapelaan J. D. Sistermans van de parochie H. Liduina in Haarlem-N. benoemd tot pastoor te de Rijp. Door deze benoeming verliezen de bakkers, de baiiketbakkers en de gezellen, alsmede de kleermakerspatroons en gezellen hun geeste lijken raadsman. De Meisjescongregatie verliest haar directeur. Pastoor Sistermans volgt te de Rijp pastoor G. Goes op, die indertijd eveneens kapelaan in Haarlem was. Pastoor Goes is benoemd te Castricum. Haarlem, Harmenjansweg 67 a, Tel. 16100 Evenals het vorige jaar zal de Haarlemsche Orkestvereeniging wederom vijf concerten geven in de Rotterdamsche Diergaarde en wel; 4 con certen in de maand Juli a.s. en 1 concert in de maand November a.s. Deze uitvoeringen zullen wederom geleid wor den door; Frits Schuurman. Morgen, 23 Juni, hoopt het echtpaar J. L- KrooneHoff, woonachtig Dompvloedslaan 49 te Overveen, den dag te herdenken, waarop het voor vijftig jaar in het huwelijk trad Ondanks zijn 80-jarigen leeftijd kan men den heer Kroone nog parmantig op de fiets door Overveen zien rijden, terwijl ook zijn vrouw, die 70 jaar is, nog een goede gezond heid geniet. Dagelijks werkt de heer Kroone nog op het land, en wanneer de R. K Volks, bond een vergadering uitschrijft, kan men e'. zeker van zijn dat Kroone present is. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of het zal dit echt-Overveensche echtpaar morgen niet aan belangstelling ontbreken. Het feeut zal beginnen met een plechtige H. Mis uit dank baarheid in de parochiekerk te Overveen. Sloterdijk toont in de maand Juni zich het centrum der muzikale Volkskunst in Amsterdam- West. Ingevolge overeenkomst der betreffende bestu ren sluit op den uitstekend verloopen instrumen talen wedstrijd der muziekver. „Crescendo" on middellijk aan, op hetzelfde terrein „Heems kerk", het groot nationaal zangconcours, uitge schreven door Sloterdijks Gemengd Koor „Ons Lied". Bij dit concours voor gemengde-, mannen- en kinderkoren, kwartetten en dubbelkwartetten wordt de jury gevormd door de heeren Fred. J. Roeske, P. F. Sanders en J. Hagens Jr. Elke ver eeniging heeft twee eigen-gekozen nummers te zingen; eerste prijs eischt minimum 300 p., tweede prijs 260, derde prijs 220 punten. Wél in korte bewoordingen maar toch zeer gaarne con stateer ik de vele goede prestaties van dit mati- née. De kinderzang, waarmee geopend werd, kreeg in Gods vrije natuur een behoorlijken klank. Dat de jeugd zich kranig geweerd heeft bewijzen de vele lste prijzen. „Kattenburg", Am sterdam, beschaafde samenzang, duidelijk ver staanbaar, 3de afd.; „Tuindorp", Buiksloot, soms even onzuiver, dialectische vocalen, 2de afd.; D. V. S., Amsterdam, beschaafde, aangename voordracht, overwegend niet altijd zuiver; Erato, Amsterdam, beschaafd en zuiver, tot slot lste afd. D. O. S. We zijn hier met kinderzang op den goeden weg. Vervolgens dubb. mannen- kwartetten (men lette op de afdeelingen)„Accor- danto", Den Haag, 4de afd., de stemmen smel ten niet samen, sonoriteit liet nog iets te wen schen, juist lste pr.; „Haerlem" te Haarlem, 3de afd., zakte af, 2de pr.; „Onder Ons", Be verwijk, 2de afd., steeg weer, 2de pr. Deze acht mooie stemmen lieten onder muzikale en be- heerschte leiding de noten als schoone muziek over het veld klinken. Solokwartet „Orpheus", Haarlem (jubilate is geen treurzang, maar een loflied) 2de afd., 2de pr.; 2de afd. Mannenkoor bracht D. V. S. met zuiveren zang en artistieke voordracht, lste pr. Van nu af kreeg het concours een beslist op gaande tendenz met gemengde koren. 4de afd. „Zang Veredelt", 2de pr.; „Tuindorp", Buiksloot, le pr.; „Op eigen Kracht", Amster dam, le pr., (deze beide 3de afd. en ten slotte eere-afd.: „Kunst door Oefening", Amsterdam, lste pr., uitmuntende prestatie. Volgende week; Uitmuntendheid en Supérieure afd. ANTON TER STEEGE De eerste echté zomersche Zondag heeft de menschen uit steden gelokt, om buiten verpoo- zing te zoeken. Reeds in de vroege morguren trokken honder den fietsers door Heemstede, om verpoozing te zoeken. Zandvoort heeft natuurlijk wel het leeuwen aandeel getrokken. Dit was vooral merkbaar in de avonduren. Als de spoorboomen aan de Zandvoortschelaan even dicht waren, stond er m een ommezien een file van fietsers en auto's, soms tot in Aerdenhout. Maar ook Groenendaal heeft dezen Zondag haar deel gehad in de be langstelling van de vreemdelingen. Tot laat in den avond was het bosch vol bezoekers. De harmonie „St. Michaël", directeur de heer W. H. Hofmeester, gaf des avonds een con cert in Groenendaal. Den geheelen avond ston den of zaten honderden belangstellenden om de tent of hadden zich een zitje verzekerd op het gezellige terras van het ververschingshuis, waar volop genoten werd van de goede muziek. Lijst no. 97 Hr. T. O. ƒ3.15; lijst no. 77 Hr H. H 21.52J4; lijst no. 102 Hr. N. H. P. ƒ12.50; lijst no. 124 Hr. W. W. ƒ3.50; no. 59 Hr. H. A. ƒ4.70; lijst no. 6 Mej. E. B. ƒ22. lijst no. 3 Mej. A. v. B. ƒ9.50; lijst no. 25 Mej. A. G. ƒ25.lijst no. 24 Mej. M. G. ƒ27.50; lijst no. 36 Mej C. C. K. 5.lijst no. 60 Hr. G. J. v. A. ƒ4.10; lijst no. 2 Mej. E. F. v. A. ƒ3.—; lijst no. 27 Mej G. G. ƒ2.50; lijst no. 38 Mej. G. K. ƒ6.05; lijst no. 121 Hr. B. d. V. ƒ5.15- Hist no. 116 Hr. H. R. T ƒ1.50; lijst no. 117 Hr. J. J. V. ƒ1.—; fam. P. ƒ2.—; Hr. v. G. 1.80; lijst no. 139 Gemeente lijk Electriciteits Bedrijf 10.lijst no. 113 Hr. J. E. V. ƒ0.50; lijst no. 108 Hr. D. E. ƒ5.15; lijst no. 101 fam. J. H. P ƒ0.50; lijst no. 67 Hr. G. D. 0.75; lijst no. 61* Hr. P. J. v D. ƒ2.—; lijst no. 43 Mej. J. L. lijst no. 56 Mej. J. d. V. ƒ22.Postkantoor ƒ1.25; lijst no. 20 A. v D. ƒ9.—; Mej. T. H. ƒ2.50; lijst no. 126 Hr. W. T. d. W. ƒ12.80; lijst no. 128 Hr. D. Z. ƒ18.60; lijst no. 45 Mej. M. R. ƒ35.—; lijst. no. 40 Mej. B. E. K. ƒ21.—; lijst no. 39 Mej. M. E. d. K. ƒ2.—; lijst no. 14 Mej. J. v. d. B. 0.50; lijst no. 120 Hr. J. V. ƒ4.36; lijst no. 93 Hr. G. C. L. ƒ6.70; lijst no. 88 Hr. J. H. K. 1.—; lijst No. 44 Mej. C. v. d. L. ƒ10.45; lijst no. 66 Hr. J. J. B. ƒ1.25; lijst no. 74 Hr. J. v. d. G. ƒ0.50; lijst no. 72 Hr. C. P. G. ƒ5.—; lijst no. 97 Hr. J. H. ƒ0.50. Aan alle gevers en geefsters hartelijk dank. Mét de salonboot „Trio" van de firma Feije zullen a.s Woensdag en Donderdag de boot treinen gehouden worden. Vertrek des morgens 8uur vanaf het Spaarne bij de v.m. Kikkert t.o. de firma Droste. Voor den op 28 Juni te Amsterdam te hou den Kaderdag zijn voor de besturen der vak organisaties tot en met Donderdag 25 Juni kaarten en spoorbiljetten te krijgen in ge bouw St. Bavo. Het programma van de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo-kerk te Haarlem, op Dins dag 23 Juni 1936 's avonds van 8.159.15 uur door den heer Egbert Vos, luidt als volgt; 1. Praeludium und Fuga c. kl. t„ J. S. Bach. 2. Drei Choralvorspiele, J. S. Bach. a. O Menseh, bewein dein Sünde gross. b. Shrist lag in Todesbanden. c. Wir glauben all' an einen Gott. 3. Sonate a. kl. t., J. Rheinberger. a. Tempo moderato. b. Intermezzo. c. Fuga cromatica. 4. Sonate I f. kl. t., F. Méndelssohn. a. Allegro moderato. b. Adagio. c. Recitativo. d. Allegro vivace. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-rechtbank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëediging van de volgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken. 1 A. van Beem Jr., Haarlem, Amsterdam straat 25 rood, in onroerende goederen. 2 M. H. Wiersema, Bloemendaal, Accacia- laan 26, in onroerende goederen, hypotheken en assurantiën. 3 G. den Hollander, Haarlem, A. de Jonge- straat 23, in onroerende goederen. 4 W. Geerts, Haarlem, Vrouwehekstraat 93, in onroerende goederen. 5 D. Beenhakker, IJmuiden, Kanaalstraat 184, in onroerende goederen. 6 J. Holm, Haarlem, Frankestraat 51, in postzegels. 7 J. H. Koning, Zandvoort, Haltestraat 60, in onroerende goederen. Aan den heer W. F. Wallekers, Kamper vest 29, is door de bedrijfsinspectie de hoogste premie van de Nederlandsche Crisis Zuivel Centrale toegekend voor de bijzondere zorg aan den stal, het vee, het melkgereedschap en het melken besteed, gedurende den winter 1935-'36. Onder een stralende zomerzon heeft plebaan Filbry Zendag een nieuw complex woningen voor ouden van dagen ingewijd. Ware paleisjes zijn het, die in het „dorp van de bouwvereeni- ging „St. Joseph", dicht bij het zwembad in de Houtvaart, onder architectonische leiding van den heer v. Velzen zijn verrezen. Een schare bruidjes was aanwezig om de plechtigheid een feestelijk karakter te geven, terwijl de jongens van de Kruisvaart voor een doelmatige en volstrekt niet overbodige afzet ting zorgden. De bewoners van de bouwvereerii- ging waren in grooten getale samengekomen. om de inwijding bij te wonen. Onder de aan wezigen merkten wij o. a. op: den heer M. J. B. van Liemt, wethouder van Haarlem en de hee ren Klein en Wolff, leden van den Raad. De voorzitter van den bouwvereeniging, de heer Strijbosch, heette allen welkom, waarna plebaan Filbry in een kort woord op het gods dienstige karakter van deze plechtigheid wees. Door het inwijden worden deze woningen onder Gods hoede gesteld, zeide hij. Terwijl alle aanwezigen het „Veni Creator" zongen, werden de woningen door den ple baan ingewijd. Hierna volgde de intronisatie van het H. Hartbeeld, dat in het midden van het huizencomplex was opgesteld. Vervolgens nam plebaan Filbry het woord. Hij vond het een prachtgedachte van de bouwvereeniging „St. Joseph", deze woningen voor de ingebruikne ming te laten inwijden. Hier zullen wonen ouden van dagen om een rustigen levensavond te hebben, wachtende op de betere woning m den hemel. Hij sprak de hoop uit, dat vooral de deugden van geduld en naastenliefde dooi de bewoners zullen worden beoefend, en dat de menschen, die hier zullen wonen, elkander ge lukkig zullen maken. Gezamenlijk baden alle aanwezigen dan: „God zelf heeft gezegd; Ik zal de huizen ze genen, waar Mijn beeltenis geplaatst is en in eere wordt gehouden." Nadat de plebaan aan allen den zegen had gegeven, sprak de heer Strijbosch een woord van dank uit tot den heer v. Liemt, en den architect den heer v. Velzen, tot de aanne mers: de heeren v. d. Broek en Dekker en aan allen, die aan de totstandkoming van dit werk hadden meegewerkt. Ook de heer v. Liemt hield een korte toespraak. Hij prees het initiatief van de bouwvereeniging, vooral, omdat aan huizen voor ouden van dagen nog zoo'n groot ge brek is. Hij had vernomen, dat enkele van de wonin gen nog niet verhuurd waren. Mocht dat mis schien komen doordat de huizen nogal ver van de kerk stonden, dan kon hij mededeelen, dat dit bezwaar spoedig zou zijn opgeheven, daar binnen aïzienbaren tijd een brug over de Wes tergracht, in het verlengde van de Van Oosten de Bruynstraat, zal worden gebouwd. Men verzocht ons nog te willen vermelden, dat de huurprijs van de nog onverhuurde hui zen ƒ3.40 bedraagt. Gistermiddag werd de politie te Haarlem tele fonisch gewaarschuwd, dat op de Mooie Nel of omgeving een man verdronken zou zijn. Bij on derzoek bleek, dat om half twaalf des middags de 45-jarige electricien H. van Thiel, wonende aan de Nassaulaan te Haarlem, boven een zand plaat in de Liede zwom. Hij vertoefde er met een gezelschap van 11 personen in drie roeibootjes en zwom van bootje tot bootje. Boven de zand plaat staat slechts 1.25 M. water, dcch door het uitbaggeren van de Liede gaat de diepte van het water aan den rand van de zand plaat plotseling in ongeveer 10 meter over. De man is waarschijnlijk op deze scheiding terecht gekomen en geen grond meer onder zich voelende, is hij misschien in de war geraakt, in ieder geval hij verdween in de diepte. Hij was toen nog slechts 150 meter van den oever af. Men heeft hem nog een roeispaan toegestoken, doch deze heeft hij niet gegrepen. De politie- boot van de Haarlemsche politie werd gealar meerd en heeft ter plaatse gedregd, doch het lijk is niet gevonden. De heer Van Thiel zou een goed zwemmer geweest zijn, zoodat het raadselachtig is hoe het droevig ongeluk is kunnen gebeuren. Het ongeval bracht groote ontsteltenis onder het gezelschap te weeg. 20 Juni slaagde onze stadgenoote mej. Gonda F. Vlekke, leerlinge van de R.K. kweekschool St. Anthonia te Amsterdam, voor onderwijzeres. Voor het examen spreekonderwijs is te Lei den geslaagd mej. J. Reeser te Haarlem, en voor het examen Tesselschade te Den Haag mej. T. Valkman te Haarlem. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen Lich. Oefening M.O. de heer W. C. H. van Zut- phen te Haarlem en voor het candidaatsexa- men in de medicijnen mej. E. R. Branden te Haarlem. Voor het eindexamen Gymnasium B. te Ven- ray is geslaagd de heer M. v. Niekerk te Haar lem. Geboren: 18 Juni: G. M. v. Warmerdam— Wempe, zoon; 19 Juni: G. Terreehorst—Walters, dochter; M. M. HesselmanTerhorst, dochter; 20 Juni: C. A. J. M. de BruyneHillen, zoon; F. SmitVrugt, docher; B. Dasberg—de Vries, d.; C. A. v. d. StormMeerman, d.; 21 Juni; M. P. Pöttker—v. Rooijen, d.; T. E. de Bruin—Smit, z.; J. BloemMink, z. Overleden: 19 Juni: C. Franke—v. Eskert, 90 jaar, Westerhoutpark; 20 Juni: J. M. v. d. Loo Libosan, 63 jaar, Da Costastraat; 21 Juni: C. J v. Zoelen, 75 jaar, Linschotenstraat; T. Karbaat, 58 jaar, Voorhelmstraat. Gebouw „St. Bavo": Comité Winterhulp, 8 uur; Haarlems Zanggenot, 8 uur; R.K. Bevol kingsbureau, 8 uur. Krelagehuis Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, half 2. Frans Hals-theater „Wie het laatste kust..." 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Zij trouwt haar baas", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Vrouwen om den Zon nekoning", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace-Filmac, 115 uur, „La Bandèra", 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" St. Caecilia, 8 uur; Trampersoneel 8 uur; Retraitefonds 8 uur; Best. Transportarbeiders 8 uur; Rechtskundigbureau 8 uur. Groote of St. Bavo-kerk Orgelbespeling kwart over 8kwart over 9. Frans Hals-theater „Wie het laatste kust..." 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater „Zij trouwt haar baas", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Vrouwen om den Zon nekoning", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace Palace-Filmac. 115 uur, „La Bandèra", 7 en 9.15 uur. St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken verpleging, Wijkverpleging en Magazijn Park laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen, in schrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 10—4 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. isC ot> Op 62-jarigen leeftijd is te Haarlem over leden de heer N. C. Wefers-Bettink, firmant van Heenk's Ijzerhandel in de Groote Hout straat te Haarlem en bekend figuur in de krin gen van ijzerhandelaren. De heer Wefers Bettink werd geboren op 12 April 1874. Hij genoot zijn opleiding in den ijzerhandel, in het buitenland (België, Enge land, enz) en associeerde zich in 1900 met Heenk's Ijzerhandel te Haarlem. In 1906 trad de heer Heenk uit en associeerde zich de heer Wefers Bettink met zijn broer, waarbij de fir manaam He'enk's Ijzerhandel bleef bestaan. De zaak is jarenlang gevestigd geweest in de Dam straat, doch werd in 1921 verplaatst naar de Groote Houtstraat. De heer Wefers Bettink is jarenlang voorzit ter geweest van de Ned. Vereeniging van IJzer- handelaren, van welke vereeniging hij bij zijn aftreden als voorzitter tot eere-voorzitter be noemd werd. Den Ijzerhandel heeft hij op tal van buitenlandsche congressen vertegenwoor digd en als zoodanig werd hij eere-lid van de Engelsche Vereeniging van IJzerhandelaren. Voorts was de overledene meer dan twintig jaar lang Kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente en lid van het Scheidsgerecht voor gemeentewerklieden te Haarlem. De begrafenis zal a.s. Woensdag des middags om 12 uur op de algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem plaats hebben. Nabij het nieuwe viaduct over de spoorlijn Haarlem—Zandvoort ontstond Zondagmiddag half drie een duinbrand, vermoedelijk door een weggeworpen eindje sigaret uit den elec- trischen trein. Een groep jongens van de „Kruisvaart" uit Wijk aan Zee, die op het terrein van de katho lieke jeugdbeweging in de nabijheid vertoefden, werden op het gevaar attent gemaakt door een hevigen rook. Zij zorgden er voor dat onmiddel lijk de brandweer gealarmeerd werd en namen intusschen zelf het blusschingswerk ter hand. Dank zij. dit kranig optreden was het vuur reeds grootendeels gebluscht toen de brandweer arriveerde. Men meldt ons, dat de tentoonstelling van foto's van de Groote Houtstraatvereeniging vanaf Donderdag a.s. zal plaats vinden in de Tijdingzaal van „Haarlems Dagblad". is onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waai hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 et. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) ctr per regel. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 21 Juni een handicapwedstrijd over 1 K.M. Er verschenen 17 renners aan den start. De uitslag is als volgt: 1. Klinkenberg, 2. Rusman, 3. De Klerk, 4. Koppen; 5 Van, Sprundel. Dinsdag a.s. groote clubwedstrijd op de Heemsteedsche wielerbaan. Aanvang 7 uur. Bovengenoemde vereeniging hield baanwed- strijaen te Halfweg. Bij den koppelwedstrijd voor A en B-klasse wist het koppel Matzen L. Koekenbier twee ronden uit te loopen. Allereerst reden de A en B-klassers een afval- wedstrijd over 25 ronden. Hier werd op fraaie wijze; 1 Drogtrop; 2 Matzen. Hierna reden de C-klassers een wedstrijd over 15 ronden met twee series en finale. Uitslag: 1 Walgien; 2 H. Jansen; 3 Jas; 4 v. Schaik. De junioren reden een wedstrijd over 15 ronden met een eindklassement. Uitslag: 1 v. Dokkum; 2 H. v. Es; 3 W. v. Kleef; 4 Bank; 5 Schaap. Daarna reden de A en B- klasser een koppelwedstrijd over 75 ronden met drie klassementen. MatzenL. Koekenbier namen twee ronden. Ook Walgien—Jas reden een fraaien wedstrijd. Uitslag: 1 MatzenL. Koekenbier 11 pnt. Op twee ronden: 2 Wal gienJas 12 pnt.; 4 Bosv. Hobbelen 3 pnt. Op drie ronden: 4 Drogtrop—W. Fennis 10 pnt. 5 KleefB. Fennis 9 pnt. 6 BorthausKrispijn 3 pnt. Afvalwedstrijd over 20 ronden voor C-klas sers: 1 H. Jansen; 2 Evers. Wedstrijd voor junioren over 10 ronden met een eindklassement: 1 v. Dokkum; 2 Banke; 3 W. v. Kleef; 4 H. v. Es. i IJMUIDEN, 22 Juni. Rijksvischafslag. Tarbot 3545 cent per l:g. Griet 12.0024 per 50 kg. Tong 3853 cent per kg. Groote Schol 20.00, middel Schol 18.00, Zetschol 10.50—16, kleine Schol 5.0015, Schar 2.804. Tongschar 13.00 14, Pieterman en Poon 0.502.30, groote Schel- visch1 17.00. middel Schelvisch 15.00, kl. midd. Schelvisch 8.00—16. kleine Schelvisch 5.70—* 11.50 per 50 kg. Kabeljauw 20.0069 per 125 kg. Gullen 3.9013 per 50 kg. Leng 1.20 per stuk. Heilbot 80 cent per kg. Wijting 0.804.20. Ma kreel 4.108.50 per 5o kg. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Elie Chenevière 120 manden 1180.Maria 250 manden 1760.Sperwer 45o manden 8020.— Aneta 315 manden 2180. LOGGERS IJm. 204 300K.W.: 169 340.—, 175 320—, 75 360.153 370.—, 52 80.105 300.64 180.—. 44 230.—, 167 330.46 210.— 154 330.91 260.—, 177 350.28 220.59 i6024 280—. 155 400.—, 51 340.74 1150.70 450.12? 210.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Dinsdag 23 Juni. Vloe: 6.44 v.ni. 7.07 n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2