SPORT EN WEDSTRIJDEN WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN Jlonden WELKE A THLETEN GAAN ER NAAR BERLIJN De weerstoestand Zuiyelgerechten maken liet huishouden gemakkelijker en goedkooper f Dagfilm J VRIJDAG 26 JUNI 1936 Nationale kampioenschappen zijn als selectie voor de Olympische spelen van zeer groot belang Nieuwe records te wachten WIELRENNEN BRUSSEL-OSTENDE Een sterke Nederlandsche ploeg BAKKER—ROSSOU WINNEN TE EINDHOVEN Zesdaagsche op de wielerbaan Jordaens K.N.V.B. Feyenoord heeft nog een punt noodig Rotterdammers hebben den titel voor het grijpen (Ingezonden Mededeeling VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK Nu tennist hij weer REGELING VAN DE BACON- BEREIDING Inschrijving opengesteld verdwijnen spoedig door PRINS BOUDEWIJN BIJ DE KONINGIN AFSCHEID Mr. Dr. SCHEPEL BOEK EN BLAD Komt het warme weer terug? Er is zeer veel kans op Zaterdag 27 Juni K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS gramofoon GOLFLENGTEN GOEDKOOPE RETOURS Goedkoope groenten voor de mijnwerkers I Zaterdag en Zondag zullen op de Sintel- baan aan het Olympiaplein te Amsterdam de Nederlandsche athletiekkampioen schappen worden gehouden, die in verband met de a.s. Olympische spelen zeer belangrijk zijn. Deze wedstrijden gelden thans natuurlijk ook als selectie-wedstrijden voor Berlijn en men be grijpt natuurlijk wel, dat men daarom In athle- tiekkringen deze kampioenschappen met span ning tegemoet ziet. In totaal heeft het aantal inschrijvingen de 200 overschreden. Dit aantal zegt natuurlijk wel iets, maar men mag hieruit toch nog geen con clusies trekken, wat het aantal athleten betreft, dat de Nederlandsche kleuren in Berlijn zal ver tegenwoordigen. Men zal n.l. alleen die athleten naar de Olympische spelen uitzenden, die inder daad ook een redelijke kans maken om in den eindstrijd te komen. Over het aantal inschrijvingen kunnen wij nog het volgende mededeelen. Op de 100 Meter zullen 18 deelnemers strijden om den titel, die hier zeer waarschijnlijk welv. aan Osendarp ten deel zal vallen, evenals op de 200 Meter, want ook op dezen afstand maakt de Hagenaar de beste kansen. Berger start wel op de 100 Meter maar niet op de 200 Meter. Zooals men weet, neemt Berger verder niet meer deel aan de Olympische training, waarvan hij uitgesloten is, omdat de N.T.C. geen enkel risico wil nemen, dat er plotseling voor de Olym pische Spelen nog wijziging in de estafetteploeg zou moeten komen. Op de 400 Meter komen 15 deelnemers aan den start met den Hagenaar K. Baumgarten als fa voriet. Hij kan echter geen kampioen worden, omdat de Trekvogel-man formeel geen Neder lander ls. Er is echter een goede kans, dat hij eventueel wel naar Berlijn wordt uitgezonden. Namens de K.N.A.U. zal n.l. aan de Nederland sche regeering een verzoek worden gericht om zijn naturalisatie te bespoedigen. De ouders van Baumgarten wonen reeds twintig jaar in Neder land. Hij doorliep in Den Haag een middelbare school en ontving ook in ons land zijn opleiding als athleet Het naturalisatie-verzoek is reeds sedert Jaren in behandeling en het gaat er hier dus niet alleen om een athleet ter wille van de Olympische Spelen tot Nederlander te maken. Bij de 25 deelnemers, die voor de 800 Meter zijn ingeschreven, ontbreekt de Ruyter, die zich den laatsten tijd niet fit voelt. Nu wordt het in hoofdzaak een strijd tusschen den AAC'er Bou- man en den Haarlemmer Taekema. Ook op de 1500 Meter zullen 25 athleten starten met even als op de 5000 Meter, waarvoor twintig deelne mers inschreven, de beste kansen voor den Zuid- Limburger Petit, die als de weersomstandigheden meewerken wel eens voor een nieuw Neder- landsch record op de 1500 Meter zou kunnen zorgen. De 110 Meter horden heeft negen deelnemers, waarbij de Haarlemmer W. Kaan ernstig zal worden bedreigd door den tienkamper Brasser van AAC, die den laatsten tijd op dit nummer groote vorderingen heeft gemaakt. Om niet te veel van de athleten te vergen zal geen tien kamp op deze kampioenschappen worden ver werkt, temeer daar Brasser op de Engelsche kampioenschappen op dit nummer zal uitkomen. Op de 1500 Meter snelwandelen Is P. Engel man favoriet, maar bovendien zal deze athleet een poging doen om het wereldrecord op de Engelsche mijl (1609 Meter) te verbeteren, dat thans op naam staat van den Engelschman Gouldhing met 6 min. 26.8 sec. Het Nederland sche record is 6 min. 36.6 sec. Jan Zeegers start thans op de 5000 Meter snel wandelen met Engelman en Toscani. Ook hier zal Engelman een poging doen om een wereld record te verbeteren, n.l. op de drie Engelsche mijlen, welk record thans in het bezit is van den Engelschman Larner met 20 min. 25.8 sec. Bij het verspringen zullen ongetwijfeld de ver richtingen de aandacht vragen van Klasema, die pas bij de wedstrijden van Te Werve het record van de Boer al heel dicht benaderde met een sprong van 7.285 Meter. Het hoogspringen gaat tusschen Brasser, ear lier, Roelofsen en Spanjert, het polsstokhoog tusschen Van der Zee, Lapioree en Hoven, de hinkstapsprong tusschen Peeters, Klasema en Zwolsman. Van het kogelstooten is de Bruyn vrijwel zeker winnaar en men vraagt zich met spanning af, of de Hagenaar nu ook eens evenals hij in het buitenland reeds deed, prestaties van internatio naal formaat zal laten zien. Van de deelnemers aan het discuswerpen noe men wij Van Dijk, de Bruyn, Oreel en Brasser, van het speerwerpen v. d. Poll, Lutkeveld, Van Meyl en Verhagen, terwijl Kamerbeek de vrij zekere winnaar is van het kogelslingeren. Acht ploegen komen uit op de 4 x 100 Meter estafette, op welk nummer AAC, AV 23 en Trek vogels de favorieten zijn. Wat de damesnummers betreft, verwacht men dat mej. de Vries, die dit seizoen als besten tijd 12.3 sec. noteerde, op de 100 Meter felle concur rentie zal krijgen van mej. Koning van Gita (Haarlem). Op de 200 Meter gaat de strijd tus schen de dames de VTies en Koen, terwijl de 800 Meter, nu de Ned. recordhoudster op dezen af stand, mej. Koen, niet in dit nummer start, ver moedelijk zal worden gewonnen door mej. Kelle- naers van Brunhilde (Leiden). Met belangstel ling wordt verder tegemoet gezien welke prestatie mej. Doorgeest op de 80 Meter horden zal ver richten. Het speerwerpen en kogelstooten is vrij zeker voor mej. de Koek, terwijl het discuswer pen een open strijd wordt tusschen de dames Niessink, Koopman en Palm. Van de zeven ploegen, die elkaar op de 4 x 100 Meter bekampen, zijn ADA en Gita de sterkste met de eerste als favoriet. Ook nu zal men wel weer een goeden tijd maken en een nieuw record is lang niet uitgesloten. De wedstrijden beginnen Zaterdag om vijf uur en duren tot half acht. Zondag duren de wed strijden van een uur tot omstreeks half vijf. Naar wij vernemen zal een sterke Neder landsche ploeg amateurs deelnemen aan den wegwedstrijd BrusselOstende, welke Zondag 23 Juni a.s. over 130 K.M. wordt gehouden. BrusselOstende bedoelt eigenlijk te zijn een training voor de Belgische amateurs voor de as. Olympische Spelen, doch de organisatoren hebben het op dringend verzoek der N. W. U. goedgevonden, dat ook een Nederlandsch ama teursteam uitkomt. Voor de Nederlandsche wegrenners zal dit dus eveneens een goede training beteekenen. Naar wij vernemen zullen voor ons land uit komen Gommans (Reuver), de Nederlandsche kampioen en verder Schulte (Amsterdam), Vethaak (Vlaardingen), Strobbe (Hulst), Reu ter (Amsterdam), Roes (Amsterdam), Duyven- bode (Rotterdam) en Schipper (Nieuwer- Amstel). De renners zullen worden begeleid door de N, W. U.-trainers Schilling en Bontekoe. Woensdagavond werd de Zesdaagsche wieler wedstrijd op de wielerbaan Jordaens te Eind hoven beëindigd. De uitslag luidt: 1. BakkerRossou, 89 pnt; op 14 ronden: 2. van Ginderen—van Klinken, 48 pnt. Op 16 ronden: 3. Glad—Clarys, 23 pnt. Op 17 ronden: 4 BoeyenBuuron, 32 pnt; 5. Schippers Hellemans, 18 pnt. Op 19 ronden: 6. Maas— Ver voort, 75 pnt. Het einde van het dit jaar lang gerekte sei zoen is nu ln zicht en als er zich geen ver rassingen voordoen, wordt de strijd om het landskampioenschap Zaterdagavond besloten met den wedstrijd Feyenoord—Be Quick, de laatste ontmoeting van de kampioenscompeti- „Twee jaren geleden kreeg ik pijn in mijn voeten, die steeds erger werd. Ik probeerde electrische stroomen, massage, hetgeen niet hielp. Nu een jaar geleden raadde men mij aan een proef met Kruschen Salts te nemen. De verbetering trad als het ware onmiddellijk in, toch verdwenen de pijnen en zwellingen in mijn voeten slechts geleidelijk. Na zes maanden verbaasde ik mijn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon maken. Nu speel ik al weer tennis. Ik ben nog jong en U zult zich kunnen indenken wat het voor mij beteekend zou hebben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik zal er steeds dankbaar voor blijven, dat men mij raadde Kruschen Salts te nemen." C. W. te S. Rheumatische pijnen vinden hun oorzaak in een overmaat van urinezuur ln het lichaam. Dit gevaarlijke urinezuur ontstaat door afval producten, die zich door onvoldoend werkende afvoerorganen in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts spoort deze afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen zullen worden verwijderd. Met de oorzaak zal ook de pijn verdwijnen. Maar dit niet alleen, ock de heele gezondheidstoestand zal verbete ren. Lusteloosheid en vermoeidheid zullen plaats maken voor energie en uithoudingsvermogen en men zal zich jaren jonger voelen. Kruschen Salts Is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. tie, waarin vrij zeker de beslissing zal vallen. Onder de huidige omstandigheden zal Feyenoord met zijn fraaie kans niet gauw struikelen, hoe wel de Rotterdammers in Groningen net on derspit moesten delven. Ook nu zal Be Quick geen gemakkelijke tegenpartij zijn, maar de Rotterdammers, die aan een gelijk spel reeds genoeg hebben om de kampioensvlag te hij- schen, zullen wel geen risico nemen, al blijft er natuurlijk een kleine mogelijkheid bestaan, dat de Rotterdammers met Ajax en Enschede gelijk eindigen, in welk geval nog een halve bcslis- singscompetitie tusschen deze drie clubs zou moeten volgen. De minister van Landbouw en Visscherij heeft besloten, thans de volgende bacon-regeling te treffen. De gelegenheid, om in opdracht van de Ned. Veehouderij-centrale varkens tot bacon te ver werken, zal door inschrijving worden openge steld. De Inschrijving staat open voor georganiseer - den bij de Ned. Veehouderijcentrale, die met haar op 1 Juni j.l. een overeenkomst Inzake het bereiden van bacon hadden, alsmede voor hen, die georganiseerd zijn bij de Ned. Veehouderij centrale of een aanvrage tot organisatie hebben ingediend en in het tijdvak 1 Januari 1929 tot 1 Augustus 1932 gedurende eenlgen tijd de be schikking hebben gehad over een baconbedrijl en die voor eigen rekening en risico bacon be reid en uitgevoerd hebben over datzelfde bacon- bedrijf, dat op 1 Juni 1936 voldeed aan de elschen, gesteld door de vereenlging Ned. bacon- contróle. Voor het slachten van varkens, welke niet tot bacon worden bereid, wordt een vergoeding ver leend, welke de helft bedraagt van de vergoe- Ttibe 50ctPot90ct:8ijglledrogisten ding, welke wordt betaald voor tot bacon bereide varkens. Inschrijving voor de eerste periode, 26 Juli 1936 tot 24 October 1936, dient schriftelijk te geschieden bij de Ned. Veehouderijcentrale voor 8 Juli 1936 des middags 12 uur. Gedeeltelijk afwijkend van de hierboven sum mier weergegeven regeling heeft de minister van Landbouw en Visscherij ten aanzien van de coö peratieve baconslachterijen bepaald, dat zij, in dien zij niet wenschen deel te nemen aan de in schrijving, aan de Ned. Veehouderijcentrale prijsopgave kunnen verstrekken voor het slach ten en tot bacon bereiden van een voor ieder van haar vastgesteld aantal varkens per week, dat overeenkomt met het haar toegewezen per centage bij het vroegere baconcontract, op welke prijsopgave een afzonderlijke toewijzing kan volgen. H. M. de Koningin heeft Prins Bouctewijn, het zoontje van den Koning van België, dat thans te Noordwijk verblijf houdt, uitgenoodigd, he denmiddag op den Ruigenhoek te komen, al waar H. M. korten tijd vertoefde. De heer en mevrouw Van de Mortel en hun beide kinderen waren mede uitgenoodigd en zouden later met Prins Boudewijn weder naar Noordwijk terugkeeren. Alvorens tot zijn gewone werkzaamheden over te gaan, heeft de Hooge Raad heden een korte plechtige zitting gehouden naar aanlei ding van het aan raadsheer mr. dr. Schepel op diens verzoek verleende eervolle ontslag. Het woord werd gevoerd door jhr. mr. dr. Felth, president, voorts door den procureur- generaal, mr. Besier en mr. Van Doorn, als de ken der balie. NIEUWE UITGAVEN De Encycliek „Act Catholica. sacerdotli" van onzen H. Vader Paus Pius XI over het Katho lieke Priesterschap verscheen in latijnschen tekst met vertaling van F. A. J. van Nimwe- gen C.S.S.R. bij J. M. W. Waanders te Zwolle. Bibliographic der moderne devotie I, door J. M. E, Dols, assistent aan de R. K. Univer siteitsbibliotheek te Nijmegen. Uitgave N. V. Centrale Drukkerij, Nijmegen. Bij J. B. Wolters te Groningen verschenen: Oefenschriften I en II bij „Onze Moedertaal" door Aug. A. Boudens. Aardrijkskundige leer- en werkschriften voor de lagere school, deel III (Ned. Oost- en West Indië) deel IV (Nederland en de werelddee- len) door P. Bakkum, P. A. Diels en H. Eggink. Vakboek voor den juwelier, goud- en zilver smid door Jac. D. P. Hendriks, uitgave Centra le Drukkerij N.V., Nijmegen. Vooral voor jongens die geen vakschool kunnen bezoeken en op winkel of werkplaats zich moeten bekwamen wordt hier iets gege ven, waaraan zij eenig houvast hebben naast hun practisch werken. Het reeds eerdei- door ons besproken „Pro peller überm Paradis" door E. Berghaus ver scheen thans in Meulenhoffs Sammlung Deut- scher Schriftsteller, bewerkt door J. H. Schou ten. uaiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiuuiiiiu De afkoeling van Donderdag heeft een einde gemaakt aan de hitte-periode, die den 17den Juni vrij plotseling begonnen was, haar hoog tepunt Zondag 21 Juni bereikte en in twee deelen kan worden gesplitst, n.l. vijf heete da gen van 17 tot 21 en drie warme dagen van 22 tot 24 Juni. Gedurende de heetste dagen was de tempe ratuur 1012 graden boven de normale en veel hooger dan zij in de laatste halve eeuw op die datums ooit is geweest. Merkwaardig was hierbij, dat deze hitte over een heel proot gedeelte van Europa heerschte, en wel voornamelijk in het Noord-Oosten, waar het reeds verscheidene dagen eerder heel warm was geweest. Nu is hieraan een einde gekomen in het grootste gedeelte der gebieden, waar het zoo warm is geweest. Over kleine gebieden is het nog zeer warm. De sterkste afkoeling, ongeveer zeven graden bedragende, is in Denemarken en ons land ge komen. De oorzaak was het dooricomen van een koelen Noordelijken luchtstroom, terwijl onder den invloed van een storingsgebied, dat zich over Zuid-Zweden en Denemarken tot de Noordzee uitstrekt, de bewolking sterk toenam en het weer eenigszins buiig werd. Na de periode van prachtig, zeer warm zo merweer en de daarop ln het midden der week gevolgde vrij sterke afkoeling ligt het voor de hand te vragen: wat nu met den zomer? Hierop te antwoorden is een moeilijke zaak. Eenerzijds moeten wij in aanmerking nemen, dat in den laatsten tijd het weer een ongewoon sterke neiging heeft mooi en warm te blijven, anderzijds bestaat bij de zeer gelijkmatig ver deelde luchtdrukking altijd groote kans, dat reeds geringe oorzaken groote en uitgebreide weersveranderingen kunnen inleiden, vooral wanneer groote temperatuurtegenstellingen tot ontwikkeling kemen. Leggen wy bijzonderen nadruk op het eerste en hechten wij hieraan groote beteekenis, dan ligt hierin een sterk argument om opnieuw mooi, warm weer te verwachten. Deze verwach ting wordt sterk ondersteund door het feit, dat het gebied van hoogen druk en mooi, warm weer in het Westen stand houdt en dat groote, storing veroorzakende depressies zeer veraf lig gen en dat er ook nog geen aanwyzingen zyn, dat een zoodanige depressie aan den rand van het Europeesche waarnemingsgebied is gesigna leerd, die verdacht zou kunnen worden hier te lande tegen het einde der week het goede weer te zullen komen verstoren. Wij zouden daarom het week-einde en den Zondag ten minste negentig procent kans toe kennen op goed zomerweer met een nieuwe temperatuurstijging, lichte tot matige bewol king, dus veel zonneschy'n en droog weer. De tien overige procenten hebben dan betrek king op de mogelijkheid, dat nog resten van de storende secundaire depressie, welke j.l. Donderdag- hier te lande minder gunstig weer bracht, vooral in het Noordoosten van het land nog een geringe nawerking zouden kunnen hebben. Dit, zou kunnen worden verwacht in dien de barometer een geringe daling vertoont of niet zou stygen. Met zekerheid is hiervan niets te voorspellen, daarom volstaan wy met te wyzen on de mogeiykheid. Wij krijgen dus hoogstwaarschynlijk weer vry spoedig warmer weer. (Nadruk verboden) NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDI 9 9 9 9 8.00 Morgengebed en gewijde gra mofoonmuziek: 8.15 Gramofoonmuziek (morgen concert) 9.15 10.00 Geen uitzending van den K.R.O. 10.30 Gramofoonmuziek (uitzending voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuziek (vioolcon cert in e kl. t. op 64 v. Men delssohn) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquln, ingeluid en besloten door gewijde gra mofoonmuziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 K.R.O.-Melodisten o.l.v. Plet Lustenhouwer 1.00 Gramofoonmuziek 1.15 K.R.O.-Melodisten oJ.v. Piet Lustenhouwer Pl.m. 1.30 Politieberichten. 2.00 Voor de rijpere Jeugd. (Handen arbeid door P. Fouwels). 2.30 K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 3.00 Kinderuur, verzorgd door mevr. S. Nuwenhuis-v. d. Rijst. 4.00 Gramofoonmuziek (operafrag menten). 4.30 K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus V. 't Woud. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperanto-nieuw door P. Heil- ker. 5.45 K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus V. 't Woud 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek (Chaliaplne, bas) 7.00 Politieberichten 7.15 Mgr. P. Frenken over „Onze werklooze Jeugd moet geholpen worden door kath. Nederland." 7.35 Aetueele aetherflitsen (repor tage demonstratie padvinders). 8.00 Nieuwsberichten en K. R. O.- mededeellngen. 8.10 Lichtbakens, tien minutenover- peinzing door Henri de Greeve pr„ geëncadreerd met gramo- fotramuzlek 8.25 Pater J. Dito O.P. over den radio-missiedag. 8.30 „Pas op die hoed!" nonstop revue. Muzikale medewerking: K.R.O.-boys o.l.v. Piet Lusten houwer pl.m. 9.45 Internationale sport- revue door H. Koemans. 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Gramofoonmuziek. GODSDIENST 6.40 Parijs II (Actualiteiten voor katholieken) ORGELBESPELING 6.00 Hilversum I (Cor Steyn) ORKEST-CONCER TEN 11.05 Hamburg (symphonieorkest) 12.15 Brussel I (omroeporkest) 12.20 Langenberg 12.50 Luxemburg (omroeporkest) 1.20 Brussel II (omroeporkest) 3.40 Kalundborg (omroeporkest) 6.20 Brussel II (omroeporkest) 8.35 Parijs II 9.10 Luxemburg (omroeporkest) 11.00 Toulouse LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg 11.20 Parijs I 12.00 Droltwich 12.20 Luxemburg 12.20 Deutschlandsender 12.20 Kalundborg 12.35 Parijs I 1.20 Droitwicb 2.05 Deutschlandsender (gevar. con cert) 2.20 Hamburg (vroolijk concert) 2.30 Brussel I (salonorkest) 3.20 Brussel I (kleinorkest) 4.20 Parijs I 4.35 Brussel II (kleinorkest) 4.35 Brussel I (salonorkest) 5.35 Rome 5.35 Brussel I (dansmuziek)- 5.35 Droltwich (Henry Hall) 6.35 Luxemburg 7.20 Deutschlandsender 7.20 Milaan (gevar. concert) 7.40 3eromilnster (harmonica's) 7.50 Weenen (gevar. concert) 8.00 Toulouse (gevar. concert) 8.05 Droitwich (Schotsche dansmu ziek) 8.20 Boedapest (Boedapester con certorkest) 8.30 Hamburg (gevar. progr.) 8.45 Toulouse (Weensche muziek) 8.50 Droltwich (variété-progr.) 9.00 Toulouse (Schrammelmuzlek) 9.20 Kalundborg 9.20 Toulouse (operettemuziek) 9.20 Parijs II (dansmuziek) S.35 Luxemburg 9.40 Beromünster (gevar progr.)) 10.05 Hilversum I (bont amateura- progr. uit Artls) 10.05 Rome (dansmuziek) 10.20 Droltwich 10.35 Kalundborg (gevar. progr.) De violist Frits Kreisler speelt Zaterdagmorgen in het K.R.O.- programma het „Vioolconcert in e kl t. op. 64" van Mendels sohn (Hilv. II 11.00—11.30 uur) 10.40 Luxemburg 11.05 Parijs I 11.15 Toulouse (Argentljnsohe dans muziek) 11.20 Brussel I 11.20 Boedapest (zigeunerkapel) 11.20 Rome (dansmuziek) 11.20 Deutschlandsender (dansmuz.) 11.20 Kalundborg (omroepdansorkest 11.35 Toulouse (filmfragmenten) 11.40 Weenen (dansmuziek) 12.00 Droltwich (dansmuziek) 12.15 Toulouse 12.20 Berlyn (dansmuziek) 8.00 Hilversum I 8.00 Deutschlandsender 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 11.20 Droltwich L2.00 Hilversum I 12.05 Droitwich 12.17 Brussel II 12.25 Parijs II 1.20 Brussel I 2.20 Brussel II 2.25 Luxemburg 2.35 Langenberg 2.50 Hilversum I 2.50 Parijs I 3.30 Deutschlandsender 4.00 Hilversum I 4.20 Deutschlandsender 4.40 Luxemburg 5.00 Hilversum I 5.20 Beromünster 5.20 Brussel II 5.50 Parijs I 6.05 Luxemburg 6.35 Berlijn 6.40 Beromünster 6.50 Parijs I 7.20 Brussel I 7.20 Brussel II 8.20 Brussel I 8.50 Parijs II 10.20 Brussel I 10.30 Beromünster 10.50 Parys II 11.20 Brussel II 11.20 Luxemburg 11.20 Droitwich 11.30 Hilversum I KAMERMUZIEK 12.30 Hamburg 2.00 Hilversum I (viool en piano) 3.30 Hilversum I (cymbalo en piano) 5.35 Milaan (kamerorkest) 6.35 Langenberg (kwintet) 6.35 Brussel I (trio) 7.00 Hilversum I (mandoline-orkes ten) 7.20 Droitwich (kwintet) 7.40 Hilversum I (mandoline-orkest) 8.10 Kalundborg (quatre mains) 9.20 Brussel I (kwartet) 10.50 Deutschlandsender (viola en plano) SOLISTEN-CONCERTEN 4.10 Luxemburg (zang) 4.30 Kalundborg (liederen v. Schu bert; zang en pianobeg.) 5.00 Luxemburg (accordeor.soll) 6.20 Deutschlandsender (zang en pianobeg.) 8.20 Parijs I (zang) 8.30 Toulouse (zang) 10.55 Weenen (sopraan en bariton) OPERA EN OPERETTE van 9.05 Parijs I („Salomo", spel Wilde, muziek v. Hariotte). 9.05 Milaan („he astuzie dl Bertol- do". opera van Luigl Ferrari Frecate) 9.20 Brussel II ((Tango um Mitter- nacht, operette v. Komjatl) PERSBERICHTEN VARIA 10.15 Hilversum I (voor arbeiders ln continubedrijven) 4.40 Hilversum I (F. C. Doodeheef- ver: „kleur err licht in de te genwoordige huurwoning") 5.40 Hilversum I (letterkundig over zicht) 6.30 Hilversum 1 (vrouwenkoor) 6.50 Hilversum I (vrouwenkoor) 7.20 Hilversum I („Vlieland-dorado voor natuurvriend en badgast" 8.03 Hilversum I (S.O.S.-berichten) SPORT 11.50 Droitwich (verslag cricketmatcb England-All-India) 1.45 Droitwich (verslag cricketmatch England-All India) 3.20 Droitwich (verslag cricketmatch England-All-India) 4.35 Beromünster (reportage v. d. Tour de Suisse) 4.45 Droitwich verslag cricketmatch England-All-India) 8.05 Beromünster (reportage v. d. Tour de Suisse) 9.35 Hilversum I (reportage v. d. Ned. Athletiekkampioenschap- pen) 7.50 Brussel II 8.05 Hilversum I 10.00 Hilversum I 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender 11.20 Brussel II BERLIJN 356.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 RL BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL n «21.0 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. (AVRO en VARA) HILVERSUM II 1875 M. (KRO en NCRV) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 .\L PARIJS I 1648 M. PARIJS U 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS SO De vergadering van houders van 6 pCt. eerste hypothecaire obligaties der Machine fabriek Jaffa voorheen Louis Smulders Co. te Utrecht heeft het voorstel tot renteverlaging tot 3 pCt. aangenomen. ■Sc De Deli Mij. is voornemens over 1935 een totaaldividend uit te keeren van 8 pCt. te gen 5 pCt. het vorig jaar. Een interim divi dend van 3 pCt. werd reeds betaald De Nivas verkocht voor export 504 ton superieure suiker en 609 ton superieur voor consumptie. -r De Cultuur Mij. De Oostkust leed in 1935, na afschrijvingen, een verlies van f 98.755 tegen een winst van f 63.336 het vorig jaar. In het verslag wordt bezorgdheid uitgespro ken over de invoering van het uitvoerrecht op ondernemingsrubber. Deze heffing wordt niet alleen een zware last genoemd, maar bovendien brengt zij de Ned. Indische producenten in een nadeelige positie tegen over de buitenlandsche producenten. Houthandel voorheen G. A. Alberts boek te in 1935 een bedrijfswinst van f 9075 tegen een verlies van 76.323 in 1934. De goudprijs te Londen daalde met d. tot 138/7. 230.000 werd aan goud omgezet. ■R De rubberprijs - te Londen daalde met 1/32 tot 7Vx d. per lb. Blijkens den weekstaat per 19 Juni j.l. is de goudvoorraad bij de Bank van Frankrijk met fr. 610 millioen afgenomen n.l. van fr. 54562 millioen tot fr. 53952 millioen. De raad van beheer van de Bank van Frankrijk heeft het bruto-dividend voor het eerste half jaar op fr. 125 bepaald. In 1935 bedroeg het interim-dividend fr. 121.59 en in 1934 fr. 120.48. In antwoord op een vraag in het Engelsch Lagerhuis, of de minister van Handel voor nemens is, alle handelsovereenkomsten, die tegen het einde van het jaar afloopen, met een termijn van zes maanden op te zeggen, deelde minister Runciman mede, dat de re geering van plan is besprekingen te voeren inzake wijziging der handelsverdragen, verband houdende met de gewijzigde Engel sche landbouw-politiek. De Bank van Engeland heeft opnieuw een bedrag aan goud gekocht, n.l. 649.267 in baren. Blijkens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad bij de Bank van Engeland met 4.46 millioen tot 216.32 millioen toegenomen. De Great Northern Rw. boekte in Mei aan netto-ontvangsten 2.20 mill, tegen 1.93 mill, in Mei 1935. In de eerste vijf maanden 4.23 mill, tegen 3.00 mill, in het over eenkomstig tijdvak van het vorig jaar. In Nebraska hebben sprinkhanen groote schade toegebracht aan den tarwe-oogst. Een zwerm sprinkhanen van 10 Engelsche mijlen en honderd Engelsche mijlen breed strekt zich over het Oostelijk gebied veen Nebraska uit en bedreigt of vernielt dëh oogst. De vooruitzichten van Mijen in Amerika, die spoorwegmateriaal vervaardigen, worden zeer gunstig beoordeeld. De Spoorwegen hebben tot nu toe in dit jaar 122 locomotie ven besteld tegen 83 locomotieven in het geheele jaar 1935. Sedert 1930 is dit de hoogste productie toen in dit geheele jaar 440 locomotieven werden besteld. Te New-York werd een beurszetel ver kocht voo> 115.000, hetgeen een stijging aangeeft van 5000 ten opzichte van de vorige transactie. 3j- De New-Yorksche makelaarsleening en bedroegen in de afgeloopen week 955 mill, tegey. 1008 mill, de vorige week. 55 Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 7.397.40lA vo rig slot 7.43); de Frank op 9.739.74 (vorig slot 9.74%) en de Dollar op 1.47/81.47% (vorig slot 1.47 13/16). De Lampong Sumatra Rubber Mij. boekte in 1935 een netto-winst van f 40.406 tegen f 103.013 het vorig jaar. Het bedrag wordt voor afschrijvingen aangewend en het divi dend gepasseerd (vorig jaar 4 pCt.). AOW/CM nacht WfriWiiiM AmsHrtfsm Rof/ïr&wn Utrecht Arnhem VitSSINGËM NAAR ENZ. Prospectus en inlichtingen bij' de S.M. Zeeland, Vlisstnge"» hare Hooldagenten W.J2 H. MULLER Co. n.v. Pa. HUDIG PIETERS, Rotterdam en Hoek en bfj de REISBUREAUX. De Algemeene Ned. Mynwerkersbond heef6 een adrs aan den minister van Sociale Zaken gezonden, waarin wordt verzocht aan de mijn werkers goedkoope groenten te willen verstrekken ln denzelfden geest als dit aan de werkloozen geschiedt en dan hen ook by de verstrekking van het bussenvlëesch weer in te schakelen. In het adres wordt er op gewezen, dat de inkomsten der mynwerkers door loonsverla gingen en verzuimdiensten zoodanig zyn vei minderd, dat de mynwerks extra hulp nood: 5 hebben om hu-n zwaren en intensieven aJt>el voort te kunnen zetten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6