H. Trudo-kerk te Strijp asch gelegd de m r« m ABLEIt d L boorden in rac: Na de Brusselsche tentoonstelling GARAGE DEN HOUT Tusschen buffers doodgedrukt INVENTARIS GERED TRUMPF Jr. 1 Ltr. TRUMPF 1.7 Ltr. DIPLOMAT 3 Ltr. GROOTE MOCELIJKHEDEN MAANDAG 29 JUNI 1936 TJONGE, TJONGE, W WAT EEN KEURIGE boord/ WAAR HEB JE DIE' VANDAAN .KERKO" shirts Alleen de kale muren van het kerkgebouw staan nog overeind Oorzaak onbekend Kortsluiting? Botsing met auto Toren ingestort Sigarenfabriek Majoor te Beverwijk Het beslag wordt opgeheven Steun aan garnalen- visschers Een verkoopkantoor opgericht Een meeting te Marseille, waar de havenarbeiders besloten de staking voort te zetten ZANGCONCOURS TE NOORD- SCHARWOUDE Van den R. K. Bond van Zang- vereeriigingen in Noord-Holland Academische examens UIT DEN OMTREK BENNEBROEK Autotocht met de Ouden van Dagen Een groot aantal Nederlanders ond er scheid en Politietruc gelukte Marechaussee te Roosendaal doet een goede vangst Ongelukkige motor rijders BOERDERIJEN WIERINGER- MEER Automobilist verleent geen voorrang Motor geslipt Over den kop geslagen Groote belangstelling voor de verpachting ONDERWIJS AAN SCHIPPERS KINDEREN Gift van H. M. de Koningin voor het Zijlfonds Intern, tandheelkundig congres HET MUZIEKCONCOURS TE PURMEREND ZANDVOORT ZAANDAM RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Spelende twaalf-jarige jongen het slachtoffer TRAGISCH ONGELUK r i'- KUN JE OVERAL KP'JGEN, ALS JE ER MAAR OP STAAT, DAT MEN JE EEN OVER HEMD MET „TRUBENIJS" BOORD VERKOOPT/ r Duurzaam halfstijf - zonder stijfsel. iTXQJL-" Plooien en kreuken niet - krirt|pvrij. Thuis normaal te wassen en te' strijken. Poreus - ideaal in de zomer. en PEJEBE shirts. Vele Herenmodezaken etaleren nu overhemden met „TRUBENIJS" boorden. (ook met vaste boord.) na de H. Mis voor de kerk hebben staan praten, hebben om kwart over tien nog niets bemerkt, terwijl om half elf reeds dikke rookwolken en vlammen uit het gewelf opstegen. Hedenmorgen om half elf uur is brand uitgebroken in de kerk van den H. Trudo in Strij p-Eindhoven. In korten tijd hebben de vlammen fel om zich heen gegrepen, zoodat van het kerkgebouw niets meer over bleef dan de kale muren, welke zwart geblakerd overeind staan. De brand is aangekomen op het zangkoor, dat in een minimum van tijd in vuur en vlam stond. Door voorbijgangers werden hier de uitslaan de vlammen opgemerkt. Onmiddellijk waar schuwden zij de pastorie. In allerijl werd de politie en de brandweer opgebeld, die spoedig met groot materiaal ter plaatse was, terwijl even later ook de brandweer van de Fhilips-bedrijven ter assis tentie verscheen. Intusschen werd de kerk door voorbijgangers zoo snel mogelijk leeg geruimd, zoodat alle stoelen konden behouden worden. De beelden werden naar buiten gedragen, terwijl de Kruis wegstatie en de paramenten eveneens konden worden gered. Kapelaan Goette had allereerst gezorgd, dat het H. Sacrament naar een veilige plaats werd overgebracht. Nauwelijks was men hiermede klaar of de politie verbood aan iedereen den toe gang tot het kerkgebouw, omdat dit te ge vaarlijk was geworden. De vlammen sloegen over naar de gewelven en een dikke rookwolk welke elk uitzicht be nam, dreef over de stad Eindhoven. Vrij snel baande het vuur zich van achter uit de kerk een weg naar voren en klom tot den toren, die grootendeels uit hout is opge trokken en welke spoedig in lichterlaaie stond. Hier was groot gevaar voor instorten. Hoewel de brandweer alles in het werk stelde om het vuur te dooven en het gevaar te keeren, mocht het haar niet gelukken. De mogelijkheid van kortsluiting door den motor van het orgel is niet uitgesloten, hoe wel de directeur van gemeentebedrijven deze mogelijkheid niet groot acht. Een onderzoek naar het schakelbord kon we gens de hitte en den rook nog niet worden in gesteld. In dit verband kan ook worden vermeld, dat de brand is uitgebroken aan de Epistelzijde, terwijl de motor juist aan den anderen kant staat. De kerk van Sint Trudo is ongeveer vijftig jaar oud. Enkele jaren geleden is zij uitgebreid en dit nieuwe gedeelte zal misschien kunnen blijven behouden. Z. H. Exc. Mgr. A. P. Diepen is onmiddellijk telefonisch van den brand op de hoogte ge steld. De H.H. diensten zullen denkelijk voor- loopig in het patronaat worden gehouden. De schade, welke zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Het is nog niet zeker of de kerk kan worden hersteld, dan wel of zij geheel en al nieuw moet worden opgebouwd. delfractuur is de ongelukkige bestuurder in zorgwekkenden toestand naar zijn woning in Amersfoort vervoerd. Zondagochtend heeft, even voor den Ooste lijken oprit van de brug over het Merwede- kanaal te Weesp, door de onvoorzichtigheid van een autobestuurder, een hevige botsing plaats gehad tusschen een motor en een auto. De heer C. O., wonende aan den Rijksweg bij het spoorviaduct onder de gemeente Diemen wilde met zijn auto den weg op het boven bedoelde punt dwars oversteken om den ouden Muiderstraatweg op te rijden. Klaarblijkelijk heeft de autobestuurder zich er niet voldoende van vergewist, of de weg geheel vrij was, want terwijl hij den weg overstak, kwam een motor rijder, de heer H. M., wonende te Amsterdam, in volle vaart het betonnen viaduct afrijden. Een botsing met den auto was onvermijdelijk en zij was zoo hevig, dat de motorrijder twee maal over den kop sloeg en met bloedende beenwonden op het wegdek liggen bleef. Een helper van het Roode Kruis en fietsrijders, die het ongeval zagen gebeuren, verleenden de eer ste hulp. De motor was zoo beschadigd, dat hij voorloopig niet gebruikt kon worden en ook de auto werd deerlijk gehavend. De autobestuur der liep geen letsel op. Plotseling ging een kreet op uit de me nigte, die op verren afstand naar de in brand staande kerk stond te kijken. De toren stond scheef. Elk oogenblik kon hij naar beneden vallen. De commandant van de brandweer, de heer mr. Fens, stond vlak bij de kerk. Door dezen kreet werd hij echter gewaarschuwd en kon zich nog nauwelijks in veiligheid stellen. Want direct daarna vielen de brandende stukken hout naar beneden en op het dak van de kerk en de zijbeuken, die eveneens vlam vatten. De rest van den toren viel op straat. Het dak was weldra geheel en al uitgebrand. Het gewelf, dat zeer sterk is, zal waarschijnlijk het vuur tegenhouden. Hoewel de kans bestaat, dat het door de enorme hitte zal springen, is het niet zeker dat dan de muren kunnen blij ven staan. Bij het afzenden van dit bericht duurt de brand nog voort, doch de brandweer meent het grootste gevaar te hebben bedwongen. De oorzaak van den brand is onbekend. Wegens den feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus is hedenmorgen een gezongen H. Mis opgedragen, welke om tien uur geëin digd was. De organist en kapelaan Goette, die De Regeering heeft thans officieel medege deeld bereid te zijn het beslag op machines en voorraad van de N.V. Sigarenfabriek voorheen Gebrs. Majoor te Beverwijk op te heffen, ten einde het mogelijk te maken, dat de fabriek geleidelijk weer in bedrijf wordt gesteld. Zooals bekend was de beslaglegging geschied in verband met de schuld van de fabriek aan de Regeering inzake banderollenbelasting. Het beslag wordt opgeheven, wanneer er aan eenige voorwaarden is voldaan. Naar wij vernemen is hedenmorgen ten kan tore van de fabriek een conferentie gehouden tusschen de directie en de fabriekscommissie (welke laatste bestaat uit vertegenwoordigers der vakbonden) over plaatsing van arbeiders bij de heropening der fabriek. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat met ingang van 2 Juli as. een nieuwe regeling voor de consumptie-garnalenvisscherjj in wer king zal treden. Opgericht is een verkoopkantoor voor gar nalen, aan welk kantoor de visschers uitsluitend de door hen aangevoerde consumptiegarnalen zullen mogen leveren. In de daarvoor in aan merking komende plaatsen zullen agentschap pen worden gevestigd. De handelaren zullen uitsluitend van het verkoopkantoor ongepelde garnalen mogen be trekken en aan de in de verschillende plaatsen gevestigde agentschappen dagelijks hun bestel lingen moeten opgeven. De visschers ontvangen voor de door hen op bestelling afgeleverde gar nalen ten minste een door den minister van Landbouw en Visscherij te bepalen prijs per kilogram. Voorts zal op genoemden datum een steun regeling voor de consumptie-garnalenvisscherij in werking treden. Steun zal worden verleend, indien het ver koopkantoor aan een visscher gedurende een periode van zeven dagen minder garnalen zal bestellen dan een voor zijn vaartuig te bepalen minimum-hoeveelheid. De steun zal bestaan uit een bijslag per op bestelling afgeleverde kilogram garnalen, welke bijslag per K.G. hooger wordt vastgesteld naar gelang de bestelling lager is. De uitslag van den eersten concoursdag is als volgt: 4e afd. Gem. Koren: „Con Amore" (West woud) 162 p., 3e pr. 4e afd. Mannenkoren: „Onze Gezellen (Be verwijk) 213 p., Ie pr. 2e afd. Gem. Koren: „St. .Caecilia" (Onder- dijk) 191 p., 2e pr. „Zang en Vriendschap" (Wognum) 212% p., Ie pr. „Arti et Religioni" (Enkhuizen) 218 p., Ie pr. „St. Caecilia" (Edam) 188 p., 2e pr. Ie afdeeling Mannenkoren: „Streeker Mannenkoor (Grootebroek) 211% p., Ie pr. Ie afd. Gem. Koren: „St. Caecilia" (Spanbroek) 210 p., Ie pr. „Helder's R. K. Gem. Koor", 210% p., Ie pr. Afd. Uitmuntendheid Kwartetten: ,De West- Friezen" (Wognum) 190 p., 2e pr. Eere-afd. Gem. Koren: „Nieuw Leven" (Me- demblik) 181^ p., 2e pr. „St. Caecilia" (N.-Scharwoude) 251^ p., lepr. In den eere-wedstrijd werd ook goed gezon gen, de volgende week worden echter de prij zen bekend gemaakt. St. Caecilia van N.-Scharwoude behaalde het hoogst aantal punten van dezen concours dag in den middagwedstrijd. 2e prijs St. Aloysius, Castricum, dir. P. Kuys, Castricum, 329 pnt.; 2e prijs St. Cecilia, Zwaag, dir. P. van Westen, Zwaag, 329 pnt. Afd. uitmuntendheid Harmonie: le prijs Harmonie, Zaandam, dir. S. C. Kruyt, Zaandam, 353 pnt.; 2e prijs St. Cecilia, Haar lem-N., dir. S. A. Noom, Amsterdam, 331 pnt. Eereafdeeling Harmonie: le prijs Crescendo, Purmerend, dir. M. Kley, 360 pnt.; idem St. Cecilia, Nieuwendam, dir. S. A. Noom, Nieuwendam, 358 pnt.; idem St. Ce cilia, Lutjebroek, dir. Evert Koning, Hoorn, 349 pnt. De wisselbeker, door wijlen Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent geschonken, voor 't hoogste aantal punten in den Concertwedstrijd, werd gewonnen door „Crescendo" te Purmerend met 260 punten. AMSTERDAM. Cand.-ex. Rechten de heeren: M. J. Keiser, J. S. Brouwer en mej. A. de Jong. *n Topprestatie van Europeeschen Automobielbouw Produet van een der oudste en grootste Europeesche automobielfabrieken. Wagens die - vooral mi de laatste jaren - tallooze snelheids- en betrouwbaarheids records veroverden. Oersolide, zuinig en laag in aanschaffingsprijs. Vraagt uitvoerige brochures. 4 cyl. 4 tact. ROADSTERS - CABRIOLETS LIMOUSINES J 4 - 5 en 7 paraoom 4 cyl. 4 tact. 6 cyl. Imp. André J. H. Ceurvorst - Amsterdam - Tel. 28300 De Belgische gezant, de heer Ch. Maskens, heeft Zaterdagmiddag in de Belgische legatie te 's-Gravenhage de volgende onderscheidingen uitgereikt, welke verband houden met de Bel gische Wereldtentoonstelling van het vorig jaar. Grootkruis der orde van Leopold II: dr. J. C. Koningsberger, oud-minister van Koloniën. Grootofficier in de kroonorde: prof. L. A. van Royen, oud-minister van Defensie. Commandeur in de kroonorde: W. A. Engel- brecht, voorzitter der Kamer van Koophandel te Rotterdam. Commandeur in de orde van Leopold II: mr. J. Draaijer, directeur van den Rijkswaterstaat; dr. P. C. Witte, referendaris bij het departement van Buitenlandsche Zaken; H. F. R. Snoek, secretaris-penningmeester van de Nederlandsche vereeniging voor tentoonstellingsbelangen; ir. F. H. E. Guljé, voorzitter der Algemeene R.K. Werkgeversvereeniging; C. A. J. Begeer, direc teur N.V. Begeer. Officier in de kroonorde: L. F. Britsel, voor zitter van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond; B. G. D. Muyt, referendaris bij het departement van Koloniën; ir. W. L. Utermark, algemeen conservator bij het Koloniaal Insti tuut; ir. N. Th. Koomans, directeur van het havenbedrijf te Rotterdam; J. C. M. Mensing, voorzitter van den Nederlandschen Tuinbouw- raad; pastoor L. H. Perquin O.P., voorzitter van den Katholieken Radio-Omroep; ir. D. Roosen burg, architect; C. E. Haagens, directeur der N.V. Siderius; ir. N. P. de Koo, ingenieur. Ridder in de kroonorde:, ir. J. J. M. Aange- nendt, ingenieur van den Rijkswaterstaat; drs. Eijgenraam, secretaris der sub-commissie voor landbouw en zuivel der Nederlandsche deel neming; ir. J. Denijs, architect; J. F. A. Elich, directeur van de „Internationale Gewapend Beton maatschappij". Ridder in de orde van Leopold EC: ir. M. O. J. Bloemaerts, adjunct-secretaris van het Ne derlandsche Comité te Brussel; F. W. Loos,direc teur der firma „Loos"; J. E. Lioni, assuradeur en W. de Graaf, chef-boekhouder der firma Heldring en Pierson. Naar wij vernemen, zijn, behalve bovenge noemde, nog meer onderscheidingen verleend. WAGENWEG 164-6-8 TELEFOON 12138 HAARLEM De omgeving van Roosendaal werd de laat ste paar maanden verontrust door een aantal brutale inbraken, liefst overdag, waarvan de «ader steeds maar niet kon worden achter haald. Had de marechaussee tot dusver slechts een vaag signalement ter beschikking, bij de laat ste aangifte kreeg zij een tamelijk goed signa lement in handen, dat een spoor gaf naar ze keren dertigjarigen M. M., uit St. Willibrord M. M. bleek echter naar België te zijn uit geweken, in verband waarmede geen ruchtbaar- neid werd gegeven aan de laatst genoemde in sluiping Deze truc gelukte, want M. kreeg blijkbaar vertrouwen, dat van het laatste geval geen aangifte was gedaan en kwam Donderdag weer gemoedereerd de grens over. De mare chaussee had hem toen al spoedig te pakken. Natuurlijk ontkent hij pertinent iets met een van al deze inbraken te maken te hebben, doch de signalementen en vingerafdrukken zijn zeer bezwarend voor hem. Zaterdag 1.1. is de man, die als een gevaar lijk individu bekend staat, naar het Huis van Bewaring te Breda overgebracht, om ter be schikking van de Justitie te worden gesteld. Zondagmiddag is op den Rijksweg tusschen Crailoo en Bussum een motorrijder uit Amers foort, die uit cte richting Laren kwam, tegen een uit de richting Amsterdam komenden auto opgebotst, welke den nieuwen Blaricumer- weg wilde inrijden, zonder den motorfietsrijder voorrang te verleenen. H. werd bij de botsing van zijn motorfiets geslingerd. Met ernstige kwetsuren is hij opgenomen en overgebracht naar de Majella-stichting. De auto, welke ernstig beschadigd werd, moest worden weggesleept. De automobilist bekwam geen letsel. Zondagnacht is de 35-jarige motorrijder H. Vinke, wonende te Groningen, die deelnam aan den „Noorder Nachtrit", welke was uitgeschre ven door de motorclub „Groningen", te Huis ter-Heide (Friesland) in een bocht van den weg geslipt. V. kwam onder het motorrijwiel terecht en werd ernstig gewond. HJj is naar het zieken huis te Heerenveen vervoerd. Een op de duo gezeten persoon bekwam lichte verwondingen. In dezelfde bocht slipten nog twee motor rijders; dezen kwamen er zonder letsel af. Zondagmiddag omstreeks half drie heeft te Nieuwerbrug aan den Rijn op den Rijksstraat weg een ernstig motorongeluk plaats gehad. De motorrijder S. Oldenburgen uit Amersfoort slipte tengevolge van een kuil in den weg; het motorrijwiel sloeg over den kop. Met een sche- De belangstelling voor het pachten van boer derijen in de Wieringermeer bleek ook dit jaar groot te zijn. In totaal hebben zich niet minder dan 373 ge gadigden gemeld, waarvan 187 voor de vier be schikbaar akker-bedrijven, 99 voor de 18 ge mengde bedrijven en 87 voor de 12 weidebe- drijven. Naar wij vernemen, heeft H. M. de Koningin aan het Zijlfonds ten bate van het onderwijs aan schipperskinderen, dat ter gelegenheid van den zeventigsten verjaardag van den beeld houwer Zijl werd ingesteld, een gift doen toe komen. Bij Koninklijk besluit van 15 Juni 1936 zijn aangewezen als vertegenwoordigers der Neder landsche regeering op het negende internatio nale tandheelkundige congres, dat van 2-8 Au gustus 1936 te Weenen zal worden gehouden, de heeren P. J. J. Coebergh, Utrecht, dr. A. L. J. C. van Hasselt en Ch. F. L. Nord, Den Haag. In de afgeloopen week zijn de muziekfeesten te Purmerend voortgezet met verschillende con certen, aangeboden door plaatselijke vereeni- gingen.. Zondag was het de tweede concoursdag. Bur gemeester Cramwinckel was uitstedig, waarom de officieele ontvangst geleid werd door wet houder H. v. d. Berg- Nadat deze een woord van aanmoediging tot de deelnemende vereenigingen had gesproken, dankte de heer A. Vl'aar, voorzitter van 't uit voerend comité, het gemeentebestuur voor de ontvangst en de medewerking. De heer Th. Lansdaal, voorzitter van den R. K. Bond van Harmonie-en Fanfarecorpsen in Noord-Holland, sprak eveneens tot het ge meentebestuur een woord van dank voor de gulle medewerking. Daarna ving de marschwedstrijd aan, waar van de uitslag is als volgt: le prijs Crescendo, Purmerend, 107 pnt.; le pr. Harmonie, Zaandam, 105 pnt.; le prijs St. Ce cilia, Haarlem-N., 104 pnt.; le prijs Laus Deo, Aalsmeer, 104 pnt.; le prijs Crescendo, Boven- karspel, 99 pnt.; le prijs St. Aloysius, Castri cum, 98 pnt.; le prijs St. Cecilia, Heiloo, 96 pnt.; 2e prijs St. Jozef, Beverwijk, 91 pnt.; 2e prijs St. Cecilia, Zwaag, 89 pnt.; 2e prijs Accor- dando, Spierdijk, 89 pnt. De uitslag van het concours is als volgt: Derde afdeeling Harmonie: le prijs Crescendo, Bovenkarspel, dir. P. van Westen, Zwaag, 357 pnt.; 2e prijs St. Gregorius, Nibbixwoud, dir. Evert Koning, Hoorn, 322> pnt. Tweede afdeeling Fanfare le prijs Laus Deo, Aalsmeer, dir. Chr. van 't Schip 339 pnt.; 2e prijs Accordano, Spierdijk, dir. P. van Westen, Zwaag, 286 pnt. Tweede afdeeling Harmonie: 2e prijs St. Jozef, Beverwijk, dir. P. Egger- mont, Beverwijk, 328 pnt. Eerste afdeeling Fanfare: 2e prijs St. Gregorius, Waarland, dir. Jac. Beemsterboer, Waarland, 310 pnt.; 3e prijs St. Cecilia, Heiloo, dir P. Kuys, Castricum, 286 pnt. i Afd. uitmuntendheid Fanfare; De autotocht met de ouden van olagen is vol komen geslaagd. Het punt van afrit was de R. K. Volksbond in de Schoollaan alhier, al waar om pl.m. 1 uur allen verzameld waren en de auto's gereed stonden. Door het comité Was voor alles gezorgd; de dames kregen o. m. een fleschje eau de cologne mede op reis en de heeren een zakje sigaren Een groote voldoening was het, dat ook de burgemeester en mevr. den reis medemaakten. In diens auto waren ook gezeten kapelaan Boelrijk en ds. Lekkerkerker, De heenreis ging over Haarlem, Velzen, Cas tricum naar Heiloo, de eerste pleisterplaats, waar thee en gebak werden aangeboden. Vervol gens ging het over Alkmaar, Schoorl en Schoorl- dam, waar in het restaurant „Duinvermaak" dl maaltijd werd gebruikt en men zich kon ver poozen. Van alle vermakelijkheden, die bij het restaurant behooren, werd genoten. Bij den uit stekenden maaltijd werd het woord gevoerd door den voorzitter van het comité, den heer C. L. Hazebroek, die allen bedankte, die deze reis mogelijk hadden gemaakt, v.n. de gevers en geefsters in Bennebroek. Aan het dessert kwamen de tongen los en werden verscheidene stukjes voorgedragen. De terugtocht werd gemaakt over Egmond naar het einde van den Zeeweg in het Paviljoen te Bloemenclaal, waar de koffie werd gebruikt en muziek werd gemaakt, en daarna ging het weer huiswaarts. Te Bennebroek werd de stoet opgewacht door het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" en een talrijk publiek. In optocht met de muziek voorop, ging het door de gemeente naar het R. K. Vereenigingslokaal in de School laan, waar de reizigers met open armen door de families werden ontvangen. Allen waren vol lof over hetgeen gezien en genoten was. Wandelpark Kostverloren Zaterdagmiddag werd het wandelpark Kostverloren officieel heropend. De heer H. A. Klein, voorzitter van de commissie van beheer, gaf bij deze gelegen heid een overzicht van wat in den loop der jaren was tot stand gekomen. Voor de kort geleden afgebrande woning van den opzichter was thans een geriefelijk steenen huis verrezen met een veranda, vanwaar men het geheele park kan overzien. De verschillende aanwinsten zijn te veel' om op te noemen. Ver schillende exotische dieren hebben er hun ver blijf en vormen een attractie. Voor kinderen is het al heel geschikt om er zich te vermaken. Benoemd is tot grootkruis in de kroonorde: prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Voorts zijn benoemd tot grootkruis in de orde van Leopold II: mr. M. P. L. Steenberghe, oud minister van Economische Zaken en Ch. I. J- M. Weiter, oud-minister van Koloniën. Commandeur in de kroonorde: A. Th. Lam ping, directeur van de Handelsaccoorden; J. E. van Royen, algemeen secretaris der P. T. T.; Gottfr. H. Crone, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Amsterdam. Commandeur in de orde van Leopold II: ir. C. J. van Dusseldorp, lid der firma Heldring en Pierson; H. P. Gelderman C.Mzn., algemeen voorzitter van het Nederl. Verbond van Werk gevers; F. L. van der Bom, voorzitter der Chris telijke Werkgeversvereeniging; A. Plesman, di recteur van de Kon. Luchtvaart Mij. voor Ne derland en koloniën. Officier in de kroonorde: E. D. van Dissel, directeur van het Staatsboschbeheer; prof. ir. D. Dresden, directeur der N.V. Machinefabriek Jaffa"; L. Boogerd, directeur der gemeente lijke Handelsinrichtingen te Amsterdam; C. R- T. baron Krayenhoff, voorzitter 'der Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor vreemdelingen verkeer; dr. A. H. Philipse, hoofdcommies bi) het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart; S. Th. J. Teppema, hoofdcommies bij het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Officier in de orde van Leopold II: T. van Maanen, directeur der Nederlandsche Heide maatschappij. Ridder in de kroonorde: C. A. Kruis, commies bij het departement van Buitenlandsche Zaken. Gem. Lyceum Aan het Gem. Lyceum zijn geslaagd voor het eindexamen afdeeling Hoo- gere Handelsschool de dames: T. van den Broek. A. Feenstra, M. de Goej$, T. Kramer en de hee ren: P. Couwenhoven, E. G. Duyvis S. Huigen, C .J. de Jager, H. Kuyk, H. Porssius, P. Velt- huys, S. A. Zwart. Afgewezen: drie. IJMTI ID EN, 29 Juni. Rij ksvi schaf slag. Tarbot 5070 cent per kg. Griet 12.0024 per 5o k". Tong 54—80 cent per kg. Zetschol 14.00—20, kleine Schol 5.9017, Schar 2.705. Tongschar 10.0020 per 50 kg. Rog 2.104.70 per 2o stuks. Pieterman en Poon 1.903, kl. midd. Sehelvisch 17.0020, Kleine Schelvisoh 5.5017 per 50 kg. Kabeljauw 17.0051 per 125 kg. Gullen 3.6015 per 50 kg. Leng 4084 cent per stuk. Wijting 2.806 per 50 kg. Kooivisch 4650 cent per stuk. Makreel 7.608.20 per 50 kg. van den Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLER Gerberdina Johanna 600 manden 5160. LOGGERS R. O. 9 840Sch. 6 430.—. K.W.: 285 470. 175 510.—, 75 380.—, 60 490.—. 169 470.— 166 480.46 370.105 460.153 390.—, 44 330.—, 5B 360.124 360.135 350.59 410155 490.—, 24 410.—, 178 420.—, 154 410.—, 177 430.—, 28 450.—, 91 450.—, 114 410.78 1120. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Dinsdag 30 Juni 1936. Vloed: 12.50 v.m. A 1.00 n.m. Hedenmorgen is in de Rijnhaven te Rotter dam nabij het hotel van de Holland Amerika lijn, een ongeval gebeurd, dat aan een twaalf jarigen tot nu toe onbekend gebleven jongen het leven heeft gekost. Twee jongens van tien en twaalf jaar waren daar aan het spelen en liepen tusschen de rangeerende treinen door- Juist toen een der jongens zich tusschen -vvee wagons oivond, zette de locomotief zich in be weging. De jongen raakte ti*»ehen de buffer® bekneld en werd zoo ernstig gewond, dat e dood onmiddellijk intrad. Zaterdagmiddag is in het blindeninstituut t® Bussum een droevig ongeval gebeurd. Het dienst meisje M. stond in de binnenplaats op een trap je te werken. Een der blinde inwoners liep tege» het trapje op met het gevolg, dat het meisje vi^ en met het hoofd op de steenfen terecht kwam- Zij was bewusteloos. De directeur van het 8®* sticht liet onmiddellijk geneeskundige hulp ont bieden, maar het meisje was inmiddels reed» overleden. worden U geboden door advertentie-reclame de rubriek „Omroepers". Laat die U niet °n' glippen. De prijs kan geen bezwaar zijn, wah„ voor slechts 50 cent per regei komt Uw Omroeper onder de aandacht van 80.000 tinnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 12