Brabantia verovert den titel VOLENDAM IN GROESBEEK GESNEUVELD OSENDARP METER LOOPT IN 21.1 DE SEC. 200 EINDHOVENSCHE CLUB KLOPT R.K.N.A.C. DE TREFFERS WINNEN MET S-I n PRACHTIGE PRESTATIE VAN DEN HAGENAAR BRABANTIA KAMPIOEN MAANDAG 29 JUNI 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP In een meer spannenden dan f raaien strijd moesten de Lim~ burgers met 95 het onderspit delven Aan doelpunten "geen gebrek PAARDENSPORT Draverijen op Woudestein AUTOMOBILISME FELLE STRIJD TUSSCHEN NUVOLARI EN VARZI Autorennen om den Triennale- beker Westelijke kampioenen worden in de tweede helft overspeeld Rust met gelijken stand K.N.V.B. N.E.C. promoveert naar de eerste klasse Borne op eigen terrein met 20 geklopt Nederlandsche honkbal zege te Parijs Frankrijk met 95 geklopt Competitiewedstrijden N. H. B. Over het algemeen vielen de tijden bij de nationale kam pioenschappen tegen Weer twee nieuwe snel wandelrecords V. C. B. De Eindhovensche club won van R.K.N.A.C., terwijl Volendam van Treffers verloor De promotiecompetitie in Zuid I ZEILEN Zeearend behouden binnengekomen Bij de Bermuda-eilanden gearriveerd Kagchelland onbetwist eerste GOEDE PRESTATIE VAN HAENNl Hij loopt de 200 meter in 21 >2 sec. Selectiewedstrijden voor de Olympia-jollen Mr. Carp keert terug HOCKEY OLYMPISCHE HOCKEY- PLOEG A. Tresling niet beschikbaar SUIT DE SPORTWERELD OHMf In een meer spannenden dan fraaien wedstrijd heeft Brabantia de laatste kans op het landskampioenschap met succes ver dedigd, hoewel de rust met een achter stand! werd ingegaan, nadat de Eindhove- naren in de eerste tien minuten reeds een 20 voorspong hadden behaald. Braban tia won met 95 en daar Volendam ver loor, werd de Eindhovensche club gisteren kampioen. Hoewel de overwinning der Eindhovenaren verdiend is, heeft RKNAC kranig partij gege ven. Vooral voor de rust was het spel der Lim burgers beter verzorgd dan bij Brabantia. Dat d!e Eindhovenaren tenslotte wonnen dan ken zij aan hun grootere uithoudingsvermogen temeer waar de Limburgsche verdediging er in de tweede helft meer en meer uit geraakte, terwijl aan de overzijde Stoker en van Osch steeds beter gingen spelen. Als doelman Bost in deze periode niet zoo goed! in vorm was geweest, zou de nederlaag der Limburgers nog grooter zijn geworden. Van den wedstrijd het volgende: Beide elftallen tellen een invaller. RKNAC heelt Bost onder de lat staan, terwijl bij Bra bantia Hulsthorst de rechtsbuitenplaats bezet. Als Brabantia tegen wind in heeft afgetrapt, is het de eerste minuten een wederzijds ter rein verkennen met Brabantia het eerst in den aanval. De thuisclub weet reeds na 7 mi nuten door Trinus de leiding te nemen, als deze speler juist onder de lat keihard inschiet, om twee minuten later met een laag schot den voorsprong te vergrooten. Als er weer is afgetrapt, verkleint Gielkens echter op fraaie wijze den achterstand. De bezoekers forceeren een corner, welke wordt afgeslagen, doch weer komen zij terug. Een der Brabantia-spelers begaat een overtre ding even buiten het beruchte gebied en uit den strafschop laat Gielkens het leder in den uitersten hoek verdwijnen, zoodat binnen kor ten tijd de stand reeds 22 is. Brabantia tracht de leiding te hernemen, doch het spel is te slecht verzorgd, zoodat de Limburg.sche verdediging steeds tijdig kan wegwerken. Het succes komt aan de overzijde, als Stoker bij een R.K.N.A.C.-aanval verzuimt in te grijpen, waardooqr Gielkens opnieuw inschiet, den bezoe kers de leiding geeft en tevens den hattrick verricht. Eenige minuten later herhaalt zich hetzelfde spelletje, als Lukken het uitzicht wordt ontnomen. Met het overwicht der Limburgers Is het thans gedaan en bij een der vele Brabantia- aanvallen werkt de rechtsback Roonen het leder in eigen doel. De Limburgsche verdedi ging krijgt het zwaar te verantwoorden. Aanval op aanval op de RKNAC-veste wordt onder nomen. Nadat een keihard schot van Hessels overgegaan is, breekt de rust aan. In de tweede helft heeft Brabantia tijdens een Limburgsch overwicht, reeds na 6 minuten door Wilbrink succes, wanneer deze met een kopbal de partij'en op gelijken voet brengt. Verwoed wordt nu door beide partijen om de leiding gestreden, die vier minuten later door de thuisclub wordt heroverd als Bots bij een kopbal van Trinus het leder niet tijdig kan wegwerken, 54. Brabantia is thans sterker, Veneman wordt bij een aanval gehinderd en Trinus laat van grooten afstand het leder in den hoek verdwij nen. De bezoekers trachten thans het spel te ver plaatsen en reeds spoedig met succes; wanneer Lukken te ver uitloopt heeft Jos. Schings geen moeite in het verlaten doel te schieten. Door dit succes aangemoedigd weten de gasten eenigen Zondag werden op Woudestein te Rotterdam draverijen gehouden, waarvan de resultaten als volgt waren: Prijzendravery vierde klasse, afstand 2000 meter, om den Fleetwoodprijs: 1. Xenon, 2020 M., eigenaar J. de Vlieger. De overige vijf deel nemende paarden werden gediskwalificeerd. Heatprijzendraverij eerste klasse, afstand 1610 meter, om den Grace Brownprijs: Eerste heat: 1. Senator Bedell, 1610 M., eige naar C. P. Ockhorst. Tweede heat: 1. Clansmann, 1630 M., eige naar stal Zeezicht. Beslissing gewonnen door Clansmann. Prijzendraverij tweede en derde klasse, af stand 250'} meter om den Henriotprijs1. Zus Braun, 2520 meter, eigenaar stal Valkeveen. De overige zes deelnemende paarden werden ge diskwalificeerd. Draverij A. Kortebaandraverij handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden, mi nimum-afstand 700 meter, maximum afstand 800 meter: Eerste serie- 1. Winnie Scott, 730 meter, eige naar P. J van der Wansem. Tweede serie: 1. Yledizoon, 700 meter, eige naar G. van der Oord. Derde serie: 1. Patima, 770 meter, eigenaar J. Haan Jzn. In de beslissing won Yledizoon veer Winnie Scott en Patima. Derde heerrijdersprijs, handicapdraverij voor alle in Nederland geregistreerde paarden, die net eigendom zijn van de leden der Neder- landsche Heerrijdersclub door werkende leden dier club, te rijden in series, aangespannen mini mum afstand 700 meter maximum afstand 800 meter. Eerste serie: 1. Patima, 770 meter, eigenaar J. Haan Hzn. Tweede serie; 1. Weidlooper, 760 meter, eige naar J. de Vlieger. In de beslissing won Weidlooper. tijd druk op de Brabantia-veste uit te oefenen, doch de rood-blauwe verdediging is thans op haar post. Onverwachts vergroot de thuisclub haar voor sprong als Veneman doorgeeft naar van Deur- sen, die daarop zuiver naar binnen plaatst, waar Trinus met een kopbal de rest doet. 22 minuten na de hervatting is de stand 75 voor de thuisclub. Hierna volgt een periode van gelijk opgaand spel, doch verder dan eenige cor ners, welke zonder succes blijven, weet geen der partijen het te brengen. In het laatste kwartier geraken de Limburgers vermoeid, doch in deze periode vindt de rood blauwe aanval, welke eten geducht offensief opent, in doelman Bots een geducht struikelblok. In de 40e minuut weet Wilbrink hem echter bij een algemeenen Brabantia-aanval te passeeren, nadat Bots eten hard schot van Hessels heeft ge keerd. Even moet dan worden gestopt voor Roonen, die door Reuver wordt vervangen. Deze speler bezet de rechtsbinnenplaats. Drie minuten voor het einde heeft de thuis club nogmaals succes door v. Deursen, als deze naar binnen zwenkt bij een voorzet van Hulst horst en de stand is 95. Verder wordt er niet gescoord. De wedstrijd om den Triennale-beker, Zondag voor 30.000 toeschouwers op de nieuwe baan bij Milaan gehouden, ging in hoofdzaak tusschen Nuvolari en Varzi, de eerste op Alfa Romeo en de tweede op Auto-Union. Het circuit heeft een lengte van 2.6 K.M. Er waren zeer vele bochten in het traject. In totaal startten twaalf coureurs met Alfa Romeo's, Maserati's en Bugat- ti's. Nuvolari won tenslotte met enkele seconden voorsprong op Varzi. Het resultaat: (60 ronden is 156 K.M.)1. Nu volari met Alfa Romeo, 1 uur, 35 min., 56.4 sec., gem. uursnelheid 97.570 K.M.; 2. Varzi met Auto- Union, 1 uur, 36 min., 5.2 sec.; 3. Parina met Alfa Romeo, 1 uur, 37 min., 7.8 sec.; 4. Brivio met Alfa Romeo. De aankomst van de Japansche Olympische ploeg aan het station Friedrichstrasse te Berlijn De Fin Jaervinnen verbeterde dezer dagen bij een athleti£ktournooi te Helsingfors het wereldrecord Neerwerpen met een worp van 77.23 Meter Volendam heeft Zondag te Groesbeek met 5_1 van de Treffers verloren en daardoor zijn fraaie kans op het landskampioen schap verspeeld. Voor de rust zag het er niet naar uit, dat de Volendammers het onderspit zouden delven. Ze waren toen in ieder opzicht de meerdere van de gastheeren, maar de gasten, hoewel indivi dueel en qua combinatie beter dan de Groes- beeksche ploeg, waren nochtans voor doel' te onzeker om keeper Gerrits, die in bijzonderen vorm was, meer dan eenmaal te passeeren. Na de rust werden de Volendammers totaal overspeeld, zoodat de Groesbeekers op ver diende wijze een 51 zege konden behalen. De elftallen stelden zich als volgt op: Sier D. Plat, J. Bond J. Tol', J. Tuyp, J. Molenaar A. Smit, T. Fooyer, Th. Bond, C. Jonk, K. Koning A. Gerrits Van Leur, J. Kersten M. Kersten, Th. Kersten, Saedt Wynhoven, Looyschilder, Decates, P. Gerrits, M. Kersten De wedstrijd was nog geen vijf minuten oud, toen P. Gerrits, na een verren ingooi van Looy schilder, het leder op den vleugel bemachtigde en met een hard schot Sier verraste (1—0). Dit fortuintje bemoedigde de Treffers, die van nu af een vurig spel ontwikkelden en daarin een equivalent vonden tegenover het technisch betere spel van de Volendammers, die een ver rassende aanvalcombinatie hadden, waartegen over de Groesbeeksche verdediging alle zeilen moest bijzetten om gevaar te voorkomen. De gasten waren dan ook over het algemeen veel meer in den aanval. Een doelpunt kon niet uit blijven en binnen een half uur lag dan ook, door toedoen van de geheele oranje-voorhoede, de gelijkmaker in het Groesbeeksche net (11). Van dat moment af was Volendam overheer- schend sterker, maar de Groesbeeksche ver dediging was bijzonder op dreef. Alleen Gerrits voorkwam vier zekere doelpunten door kra nige saves. Hij vond bovendien in de beide backs, Van'Leur en J. Kersten, trapvaste ver dedigers, die echte opruimers waren en aan de Volendamsche voorhoede als het ware geen kans gaven. De gasten troffen het niet, dat Koning bij een botsing op den linkervleugel geblesseerd werd. Gelukkig was het ongeval niet van ern- stigen aard, zoodat Koning na rust weder kon invallen. Zoo verstreek de eerste speelhelft met Volendam in de meerderheid, zonder dat echter de Oranjemannen kans hadden gezien, de score te verhoogen. In de tweede speelhelft bleken de rollen wel omgedraaid. Aanvankelijk was Volendam weer in de meerderheid, maar het spel werd op nieuw beheerscht door de stug verdedigende Groesbeeksche achterhoede, waarin keeper Gerrits opnieuw keurig werk verrichtte. Langzamerhand gingen de Treffers den aan val overnemen. Looyschilder, aanvankelijk langzaam en onverschillig, bemoeide zich meer met het spel en betrok Decates en Gerrits meer in den aanval. Ook Wijnhoven, die aan vankelijk minder cp dreef was, kwam er nu beter in en van hem kwamen nu meerdere goede voorzetten. Toch bleef het evenwicht nog gehandhaafd. Het tempo werd sneller en de Treffers pasten hun beste systeem toe van vlug en open spel. zij kwamen daardoor ge leidelijk in de meerderheid. Volendam ver slapte even en Looyschilder, die voortdurend was vastgeloopen op de even stevige verdedi ging der gasten, zag zijn kans en schoot bij een schermutseling plotseling in. (21). Nu bleek het ineens uit te zijn met het Vo- lendamsch overwicht en alle initiatief was aan de Groesbeekers. Toen Looyschilder on verwachts naar Gerrits plaatste, wist deze speler Plat en Bond te verschalken en on houdbaar voor Sier te scoren. (31). Toen kwam Volendam weer geducht opzet ten en vooral Smit en Bond ontwikkelden zeer gevaarlijke aanvallen, waaraan ook Ko ning af en toe deelnam. De Groesbeeksche verdediging stond als een muur. De Treffers kozen de wijste partij, gooiden den aanval open en schoten er geducht op los. Na een kort en bondig samenspel tusschen Gerrits en Looyschilder, wist laatstgenoemde nummer vier te scoren. (41). Volendam probeerde tevergeefs om den achterstand in te loopen Het was voor de gasten onbegonnen werk door de Groesbeeksche achterhoede heen te komen en toen Gerrits, na handig solospel, waar bij hy de Volendamsche achterhoede geheel passeerde, Sier voor de vijfde maal verschalk te, was het pleit beslist. Ook in de promotiecompetitie voor de Ooste lijke eerste klasse is nu de beslissing gevallen Bome verloor gisteren op eigen terrein met 20 van N.E.C., waardoor deze Nijmeegsche club promoveert en het volgend sfeizoen de plaats van S.C.H. zal innemen. De stand is: N. E. C. Bome S. C. H. 8— 5 7— 8 8—10 Zondag werd in Parijs tusschen Frankrijk en Nederland een honkballandenwedstrijd gespeeld, die door onze landgenooten met 95 werd ge wonnen. Lammers had door zijn schitterend werpen een groot aandeel in de overwinning. Be inningscijfers voor Frankrijk waren: 3, 0, 1, 0, 1, 0, 0, 0, 0. De inningscijfers voor Nederland luidden: 0, 0, 2, 0, 4, 0, 2 en nog een slagbeurt. De uitslagen van de Zondag te Haarlem voor den Nederlandschen Honkbalbond ge speelde competitiewedstrijden luidden: Eerste klasse: EDOAjax 206. Tweede klasse: HHC 2AMVJ 1228; Du- viananCatchers 817; RCHShell 3410. Derde klasse: Af deeling A: EDO 3IVO 19 —13; Swastika—RCH 2 11—30; Haarlem 3 Schoten 28—21. Derde klasse, afdeeling B: DEV 2Duvianen 2 9—18; Schoten 2—EDO 5 17—16. De Limburger Petit verbeterde Zaterdag bij de nationale kampioenschappen het Neder- landsch record op de 1500 Meter en bracht het op 4 min. 6 sec. De nationale athletiekkampioenschappen, die Zaterdag en Zondag op de Sintelbaan te Amsterdam werden gehouden mogen organi satorisch uitstekend geslaagd worden ge noemd. Sportief was het succes echter minder, want over het algemeen waren de prestaties slechts van matig gehalte. Een uitzondering moet echter direct ge maakt worden voor Osendarp op de 200 Me ter, want de Trekvogel-athleet liep dezen afstand in den uiterst fraaien tijd van 21.1 sec., gelijk aan het Nederlandsche record, dat Berger ongeveer zes jaren geleden ves tigde. Op de 100 Meter waren de tijden tegengevallen, maar bovengenoemde prestatie van den Hagenaar, die de 200 Meter in een tijd liep welke dit seizoen in Europa nog niet werd gemaakt, was een groote verras sing. Osendarp startte uitstekend en liep de eerste en tweede 100 Meter resp. in 10.6 en 10.5 sec. Wat de 100 en 200 Meter betreft, behoeven wij niet bevreesd te zijn, dat onze vertegenwoordi gers te Berlijn geen goed figuur zullen slaan, maar als men de andere prestaties bij deze kam pioenschappen nagaat, blijkt duidelijk, dat wij verder maar over weinig athleten beschikken, die inderdaad een behoorlijke kans hebben om het bij de Olympische spelen tot de finale te brengen. De matige resultaten, die Zaterdag en Zon dag werden behaald, zijn niet erg hoopgevend. In veel gevallen bleef men zelfs onder de het vorig jaar gemaakte tijden en afstanden, om van het benaderen van records nog maar niet te spreken. Vooral het gepresteerde bij de spring en werpnummers bleef erg beneden de verwach tingen. Alleen bij den tienkamper Brasser, die b.v. op de 110 Meter horden een tijd van 15.5 sec. noteerde, bewegen de prestaties zich in stij gende lijn. De Olympiaan de Bruyn kan er voorts nog maar steeds niet in slagen ook in ons land prestaties te verrichten, zooals hij die tijdens zijn training in Zweden liet zien. Over de verdere nummers, die dezen middag vulden, behoeft niet veel te worden gezegd. De 100 meter werd, geheel zooals de verwachting was, gewonnen door Osendarp voor van Beve- ren en Berger, maar voor den minder snellen tijd van den winnaar, nj. 10.9 sec. was geen verklaring te vinden. Later bij de 200 meter toonde de Hagenaar echter, zooals wij boven reeds releveerden, dat hij op het oogenblik toch in super vorm is. Bij de 100 meter voor dames werd de kampioene, mej. de Vries van A.D.A. geslagen door mej. Koning van Gita uit Haarlem. De tijd van 12.7 sec. laat echter zien, dat men hier de vergelijking met mej. Schuurman, die het record over dezen afstand op haar naam heeft staan met 11.9 sec. nog Idng niet kan weerstaan. De 400 meter werd door Baumgarten gewon nen in 50.2 sec., maar daar de Hagenaar geen Nederlander is, viel de kampioenstitel ten deel aan Mieghout van AA..C., wiens tijd 1 sec. hooger was. De 800 meter leverde een onbedreigde zege op voor den A.A.C.-er Bouman in 1 min. 58.5 sec. Voorts werden er dezen middag wederom twee snelwandelrecords verbeterd door Engel man van Pro Patria. De Rotterdammer bracht het Nederlandsch record op de 5000 meter van 22 min. 41.6 sec. op 21 min. 55.9 sec., terwijl hij de drie Engelsche mijlen in 22 min. 35.9 sec. aflegde. Het oude record was 22 min. 40.1 sec. Voor de overige resultaten raadplege men de hier volgende uitslagen. De uitslagen van Zondag waren: Kogelslingeren heeren: 1. A. Houtzager (V. L.), 43.63 M.; 2. H. Kamerbeek (P.S.V.), 41.895 M.; 3. I. Bamberg (D. O. S.), 30.355 M. 100 meter hordenloop heeren: Eerste serie: 1. R. J. Brasser (A.A.C.), 16 sec.; 2. W. A. Spanjerdt (Bl.-Wlt). 17.2 sec.; 3. I. Wolthers (U.V.V.), 18.1 sec. Tweede serie: 1. W. Kaan (Haarlem). 15.3 sec.; 2. A Jansz (V L.), 16.2 sec.; 3. J. F. Carrière (A. V. '23), 17.9 sec. Finale 100 meter hardloopen heeren: 1. M. Osendarp (Trekvogels), 10.9 sec.; 2. W. v. Be- veren (A. V. '23), 11 sec.; 3. C. Berger (A.A.C.), 11.1 sec.; 4. en 5. Tl. Boersma (A.A.C.) en Geul (V. L.); 6. K. Baumgarten (Trekvogels); 7. Mesman Schultz (A. V. '23). Finale 100 meter hardloopen dames: 1. L. Ko ning (Gita). 12.7 sec.; 2. A. de Vries (AD.A.)13 sec.; 3. K. Koen (A.D.A). 13.1 sec.; 4. A. Door geest (ADA.); 5. L. Messmann (A.V.A.); 6. C. ter Brake (A.D.A.) Kogelstooten dames: 1. F. Koopmans (Ata lanta), 10.53 M.: 2. A. Niesink (A. V. Amster dam), 10.05 M.; 3. W. Voorsmit (idem), 9.91 M. 5000 meter snelwandelen: 1. P. Engelman Jr. (Pro Patria), 22 min. 35.9 sec. (nieuw Ned. re cord); 2. A. F. C. Toscani (A.A.C.), 23 min. 57.9 sec.; 3. Gaarthuis (Haarlem), 25 min. 24 sec.; 4. H. Tol (A.VA.C.) Verspringen met aanloop heeren: 1. J. J. Hout man AV '23 6.94 m.. 2. H. H. van der Tooien Pro Patria, 6.55 m„ 3. G. J. W. Renes AAC, 6.39 m. Discuswerpen heeren: 1. A. G. J. de Bruljn, Olympia, 43.88 m., 2. A. van Dijk, DOS, 39.31 m 3. R. J. Brasser, AAC. 38.52 m 80 meter hordenloop dames, finale: 1. A. Door geest (ADA) 72.2 sec., 2. C. ter Brake (ADA) 13 sec., 3. N Petersen (ADA) 13.4 sec. Finale 400 meter hardloopen heeren: 1. K. Baumgarten (Trekvogels) 50.2 sec., 2. A. Mieg hout (AAC), kampioen 51.2 sec., 3. H. Eikema Jr. (AAC) 51.2 sec., 4. W. Bührmann (AAV). 5. S. Woltjer (AVG '26), 6. M. Herfst (Haarlem). Finale 200 meter hardloopen heeren: 1. M. Osendarp (Trekvogels) 21.2 sec,, 2. W. van Beve- ren (AV '23) 21.8 sec., 3. J. Hogervorst (AAC) 23.1 sec., 4. A. C. van Lier (Haarlem), 5. G. de Jager (Zaanland) Finale 800 meter heeren: 1. D. Bouman (AAC) 1 min. 58.5 sec., 2. J. Zaal (AAV '36) 2 min. 1.4 sec., 3. J. Roos (AV '23). Finale 200 meter hardloopen dames: 1. F. Koen (ADA) 26 sec.. 2. A. de Vries (ADA) 26.6 sec., 3. J. Vogel (Hollandia) 27.5 sec., 4. C. Bekker (Minerva), 5. C. Meinster (Minerva). Finale 80O meter dames: 1. A. Kellenaers (Brun- hilde)2 min. 30.7 sec., 2. J. Borst (RAV '31) 2 min. 31.2 sec., 3. R. Urlings (AV '34), 2 min. 37.3 sec. Verspringen met aanloop dames: 1. R. Briejer (Brunhilde), 5.23 M.; 2. L. Messmann (A. V. Am sterdam), 5.07 M.; 3. N. van Balen Blancken (Olympia), 4.85 M. Kogelstooten heeren: 1. A. G. J. de Bruyn (Olympia), 14.26 M.; 2. Th. Oreel (Deventer), 13.54 M.; 3. H. Houtzager (V. en L.), 13.435 M. 110 meter hordenloop heeren, finale: 1. W. Kaan (Haarlem), 15.3 sec.; 2. Mesman Schultz (.A V. '23), 15.5 sec.; 3. Brasser (A. A. C.), 15.5 sec.; 4. Jansz (V. en L.). Polsstokhoogspringen heeren: 1. G. Lamoree (Haarlem), 3.60 M.; 2. H. Hoven (Actief), 3.50 M. (na barrage); 3. A. v. d. Zee (Haarlem), 3.50 M. Discuswerpen dames: 1. B. Palm (UDA), 34.9714 M.; 2. T. Koopmans (Atalanta), 34.78 M.; 3. A. Niesink (A. V. Amsterdam), 33.94 M.; 4. W. Voorsmit (Amsterdam), 31.10 M. Finale 5000 meter hardloopen: 1. S. Petit (AVON), 15 min. 40.8 sec.; 2. Kamps (A. V. '26), 15 min 55.7 sec.; 3. T. van Yperen (DOS), 16 mm. 3.1 sec'.; 4. J. de Groot (Trekvogels); 5. Meyer (AAC); 6. Th. van den Berg (Hellas); 7. R. Meeuw- sen (Hellas). 4 x 100 meter estafette heeren, finale: 1. A. A C. 1, 43.1 sec.; 2. V, en L., 43.9 sec.; 3. H. A. V., Haarlem. 45,4 sec.; 4. A V 1923 II; 5. Rapidltas (Groningen); A. V. 1923 I uitgevallen. De beslissing in de kampioenscompetitie is gevallen! Brabantia heeft op den hoog- sten titel beslag gelegd! Velen zullen niet hebben verwacht, dat het gisteren zoo zou loopen, maar Volendam kon het in Groes beek niet bolwerken, zoodat de wydbroeken drie van hun vier uitwedstrijden in een nederlaag zagen eindigen. En de cijfers waren gisteren niet mis ook, want de Tref fers wonnen met niet minder dan 51. Brabantia behaalde in Eindhoven een 95 zege op R.K.N.A.C. en door de nederlaag van Volendam, bereikten de kampioenen van Zuid II nu een puntenaantal, dat geen der andere clubs meer kan bereiken, zoodat Brabantia voor een jaar den titel in zijn bezit heeft. De twee resteerende wedstrijden Spartaan Treffers en Volendam—Spartaan zijn nu van geen belang meer, hoewel de betrokken clubs er natuurlijk in ieder geval een eer in zullen stellen, om op een zoo eervol mogelijke plaats te eindigen. De stand is: Brabantia 8 4 3 1 11 30—24 Volendam 7 4 0 3 8 19—14 Treffers 7 2 2 3 6 18—24 R.K.NA.C. 8 2 2 4 6 20—30 Spartaan 6 2 1 3 5 12—17 In de promotiecompetitie in Zuid I heeft Laura gisteren zijn positie verbeterd ten koste van Caesar, dat in Beek met 41 werd ge klopt. W.V.V. en Hoensbroek deelden de pun ten door een 11 gelijk spel. Laura 7 5 1 1 11 20—10 Hoensbroek 6 2 4 0 8 13— 6 Caesar 6 3 1 2 7 14—11 W.V.V. 7 2 2 3 6 12—17 Panningen 6 0 0 6 0 102d Het Nederlandsche zeiljacht De Zeearend, waarover men zich wegens het uitblijven van bericht ongerust maakte, is naar United Press aan de Telegraaf seint, als eerste Europeesche boot bü de Bermuda-eilanden aangekomen. Hiermede klasseerde de heer Bruynzeel zich als elfde op het traject Newport—Bermuda. De tijd der „Zeerarend" was 4 dagen 21 uur 39 min. 53 seconden. De wedstrijd wordt gezeild in twee klassen. In de B-afdeeling werd de „Valmarie" geen eer ste, doch derde. Winnaar was het jacht „Kira- wan" (eig. Baruch) in den tijd van 4 dagen 7 uur 15 min. 40 sec. In klasse A zegevierde „Stormy Weather" in 4 dagen 9 uur 33 min. 23 sec. De Duitsche boot „Roland" (Bremen) werd veertiende in 4 dagen 21 uur 15 min. 36 seconden. De Zwitsersche athleet Haenni liep Zondag bij de districtskampioenschappen te Zürich de 200 meter in den. fraaien tijd van 21,2 sec. Het is wel opmerkelijk, dat Osendarp Zondag een 'tijd over dezen afstand liep, die juist nog een tiende seconde beter was. De selectiewedstrijden in de Olympia-jollen- klasse voor de uitzending van een Nederland schen zeiler naar de Olympische spelen te Kiel, werden Zondag op het Buiten-IJ onder niet ongunstige weersomstandigheden voortgezet. De Rotterdamsche zeiler Daan Kagchelland wist telkenmale na een fel duel met E. G. van de Stadt als eerste te eindigen, waardoor hij als Nederlandsch afgevaardigde naar Kiel is aange wezen, terwijl van de Stadt van de Zaanlandsche zeilvereeniging als reserve zal meegaan. De uitslagen luidden: Derde race: 1. Kagchelland; 2. Van de Stadt; J. Maas; 4. de Jong; 5. Borgerhoff Mulder. Vierde race: 1. Kagchelland; 2. Van de Stadt; 3. de Jong; 4. J. Maas; 5. Borgerhoff Mulder. Vijfde race; 1. Kagchelland; 2. Van de Stadt; 3. de Jong; 4. Borgerhoff Mulder; 5. J. Maas. Eind-uitslag: 1. D. Kagchelland 23 pt.; 2. E. G. van de Stadt, 19 pt.; 3. J. H- H. J. de Jong, 12 pt.; 4. Jan Maas, 11 pt.; 5. H. Borgerhoff Mulder 10 pt. 3. Naar uit New-York wordt gemeld, zal mr. Carp op 3 Juli met de ,,Isle de France" uit Amerika vertrekken. Mr. Carp heeft medegedeeld, dat, als „De Ruyter" voor uitzending naar de Olym pische wedstrijden te Kiel in aanmerking komt, hij het schip zal sturen. Naar wij vernemen is TA. Tresling niet be schikbaar voor de Nederlandsche hockeyploeg, die naar Berlijn afgevaardigd wordt. Aan de ploeg is thans alsnog toegevoegd de Bloemendaalspeler A. de Roos.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 13