Zoekt gij betrouwbaar Personeel I Plaats een „Omroeper" g voor 80.000 gezinnen Een historische Volkenbondszitting. DONDERDAG 2 JULI 1938 REKENKUNSTJE OPLOSSING LUCIFERS KUNSTJE ECHT CHINEESCH ZOMER OM TE KLEUREN DE KLEINE HUISVROUW (Een Indiaansche legende) Uit de rij getallen van 1 tot en met 20 -met uitzondering van het getal 11 kun je je publiek een willekeurig getal laten kiezen. Dat getal behoeft ie je niet te noemen, maar hij moet het voor zichzelf met 9 ver menigvuldigen. „En raadt nu eens, wat we nog krijgen Een taart! Ja, een heusche, echt fijn! En werkelijk, ik kreeg er een maaltijd, Zóó lekkerik smulde ervan! Nu weet ik, dat kleine Catootje Een huisvrouwtje wordt, die wat kan! R. Fr. W, 1 Het is zómer en bloemetjes Bloeien in het gras. De witte en gekleurde, We plukken ze ras. We plukken de bloemetjes, Bloemetjes fijn, En binden ze samen met Lint van satijn. We maken een dansje in De zacht-groene wei, Dat gaat toch zoo prettig in De zonnige Mei. FOTOREPORTAGE iinmiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimnii In het bijzijn van de bemanning werd Woensdagmiddag op het De actrice Annie Verhulst als enthou siaste bewonderaarster van de hengel sport aan de karpervangst te Stompe- toren (N.H.) Op de gemeente-ponten te Amsterdam wordt voortaan voor voertuigen tol geheven. Aan de steigers wordt het geld in ontvangst genomen Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Remonte- depót te Nieuw-Millingen zijn Woensdag aldaar groote feestelijkheden gehouden. De paarden hadden dezen dog rust, de soldaten deden het werk Op zekeren dag dwaalde een roodhuid in het bosch, op zoek naar wild. Op eens verscheen er een eekhoorntje tusschen de takken van een boom. De In diaan spande zijn boog en schoot een pijl af. Maar het vlugge diertje ontsnapte, nog net aan het schot en was in een oogwenk tusschen het gebladerte verdwenen. De jager was woedend, want hij had nog nooit een schot gemist. „Morgen kom ik terug en dan zal ik een val uitzetten, dacht hij dien eekhoorn zal ik toch te pakken zien te krijgen." Den volgenden dag was hij den heelen dag beizg met het uitzetten van de val en tegen den avond keerde hij voldaan terug naar zijn tent en legde zich ter ruste. Toen de zon den volgenden morgen bo ven de aarde opkwam, dacht zij „Nu moet ik toch eerst eens gaan kijken hoe mijn vriend, de eekhoorn, die in den ouden boom woont, het wel maakt." Zoo richtte zij dus haar stralen naar de boom kruin en was erg verwonderd, dat zij niet, zooals gewoonlijk, haar kleine vriendje van tak tot tak zag springen. Zij keek eens rond en richtte haar stralen naar de val. en schoot een pijl af. Pang! daar sloeg het ding dicht en de zon zat gevangen. Er viel opeens duister nis over de aarde. De roodhuiden werden bang en dachten dat een van hen misschien een booze daad had bedreven en dat de „Groote Geest" hem daarvoor wilde straf fen, door de zon van de aarde weg te nemen. De booze jager had natuurlijk vreese- lijke spijt, dat hij de oorzaak was van deze ramp. „Ja, het is mijn schuld," dacht hij, „ik ben v/reed geweest, om een diertje te willen dooden, dat mij heelemaal geen kwaad ge daan heeft. Wat moet ik toch doen, om weer bij deri „Groote Geest" in de gunst te komen?" Hij begaf zich weer naar het bosch en ontmoette een bever. „Beste vriend," zei hij, „je bent nogal vindingrijk. Zou je de val daar bij dien ouden boom kunnen openen en de zon verlossen, die daar binnen gevangen zit? Als je er in slaagt, beloof ik je, dat ik nooit meer jacht op jou en je soort zal maken." „Aangenomen!" antwoordde de bever. Ik zal zien, de val los te maken. Hij ging er dus op af, maar zoodra hij in de nabijheid van de zon kwam, verbrand den de stralen zijn huid en kort daarna stierf hij. Toen ging de Roodhuid naar den beer. Deze probeerde ook de val open te krij gen, maar onderging het zelfde lot. De ja ger deed daarna nog een poging bij de kraai, bij den vos en den egel, maar geen enkel beest wilde meer zijn leven wagen. Verscholen achter de bladeren zat ons eekhoorntje alles af te kijken en lachte in zijn vuistje, dat hij zoo fijn aan het gevaar ontsnapt was. De roodhuid was der wanhoop nabij, want iedereen keerde zich natuurlijk tegen hem. „Wat scheelt er aan?" vroeg een mol, die juist zijn kopje uit den grond stak. Toen de Roodhuid hem alles vertelde, zei hij: „Maak je maar niet zoo bezorgd ik zal het nog eens probeeren uit dank baarheid, omdat je eens mijn jongen uit den bek van een woedenden hond verlost hebt." Het beest ging naar den boomstam en groef den grond weg, waarin de val be- Neem de lucifers no. 2, 11 en 14 weg en ge hebt drie elkaar rakende vierkanten over. Maar straks wordt het donker En moedertje wacht, Zij krijgt dan de ruikers, Die de Lente bracht. RIE EERDMANS Catootje was gisteren jarig, Ze kreeg.... neen maar, raadt nu eens watT, Een springtouw, een bal en een verfdoos, Een pop, neen maar, werkelijk een schat! Maar dat is er heusch niet het mooiste. Het mooist iseen keukenfornuis, Zoo een waar je heusch op kunt koken Met potten en pannen incluis. En nu is Catootje de huisvrouw, Ze kookt en ze bakt heel den dag, Vandaag kwam ik juist op visite, Zoodat ik haar druk bezig zag! Ze roerde in potjes en pannen En proeven.... dat deed ze héél goed, „Het eten moet smaken!" zegt Tootje, „Vooral niet te zout of te zoet!" En werkelijk, na nog een poosje Zegt To: „Kijk, het eten is klaar, De soep en de groenten, die koken, Het vleesch is direct ook al gaar!" En nu zou ik U willen vragen Of U soms m'n gast ivilde zijn." Hu, dat was wel iets naar m'n handje, Ik zei: „Graag, 'k heb reuzen trek!" Catootje zei: „Gaat U maar zitten, Terwijl ik de tafel vlug dek!" De jonge vogels op het bekende ooievaarsnest te Orthen krijgen theorie in het vliegen. De eerste definitieve proefvlucht is ieder oogenblik te ver wachten Het luxe-jacht „Chahsevar", te Bolnes gebouwd voor den Sjah van Iran, heeft Woensdag proef- gevaren op de Noordzee. Het schip verlaat de Rotterdamsche haven voor zijn proeftocht Een Chinees, die op diefstal wordt be trapt, „verliest zijn goeden naam." Hij „verliest zijn naam" niet door het stelen zelf, maar door het betrapt worden. Tenzij het een buitengewoon ernstig geval betreft zal geen enkele Chinees een ander gaarne „zijn goeden naam doen verliezen", met het gevolg, dat getuigen dikwijls af spreken voor den rechter eenzelfde ver klaring af te zullen leggen, welke dan in flagrante tegenspraak is met de waarheid. Dit gebeurt alleen om te bereiken, dat de naam van den dader ongerept blijft. Wanneer een Chineesch ambtenaar zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering van staatsgelden en dit wordt ontdekt, dan wordt hij niet voor den rechter gebracht en in de. gevangenis geworpen. Daarmede zou men toch niets van het geld terug krijgen en bovendien zou hij „zijn goeden naam verliezen." Derhalve krijgt ie een wenk, dat zijn misdrijf aan het licht is gekomen, terwijl hem wordt vergund ontslag te nemen, daar hij op die manier „zijn goeden naam" be houdt. Opdat zijn goede naam volmaakt onge rept blijft, wordt zijn ontslagaanvrage niet aanvaard dan nadat ze tot driemaal toe is ingezonden en tweemaal is afgewezen. Keizer Haile Selassie van Abessynië tijdens het uitspreken van zijn rede tegen het opheffen der sancties in de ritting van den Volkenbondsraad te Genève wachtschip .Koningin Emma der Nederlanden" de officier M. J. Nubé (rechts) beëedigd door den commandant vestigd was. De zon was in een oogwenk bevrijd, maar juist toen de mol zijn kopje oprichtte, werd hij verblind door een bran denden zonnestraal. De jager nam het beest op en zag, dat het blind was, doch de mol sprak: „Heb maar geen medelijden met mij. Ik leef toch onder den grond dus heb mijn oogen in die duisternis niet noodig. Van dien dag doodde de Roodhuid geen enkelen mol meer en van dien dag ook zijn alle mollen zoo goed als blind. CEDA. Is dit gebeurd, dan moet hij de ver schillende cijfers van deze uitkomst bij elkaar optellen. En nu kun je zelf de uit komst van deze optellerij zeggen, zonder dat je ook maar iets weet van het „ge dachte" getal. Het is heel eenvoudig, want deze uit komst is steeds 9. Probeer het maar eens even: 16 x 9 1 4 4 9 Aardig hè? Nog een voorbeeld: 20 x 9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4