S TAD S NIE U W S winst uitkeer in Bondswedstrijden van den D.H.G.B. te Beverwijk Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland Laatste Nieuws 'N TROUWE KLANT Haarlem, 6 Juli ONDERLINGE JONG LEVEN WINT DEN BISSCHOPSBEKER ml MAANDAG 6 JULI 1936 rj ,'S-GRAVENHAGE' M. Vos kampioen AGENDA Mussolini krijgt een pop 300 joden vergiftigd Politieke moord te Hongkong De kwestie der Zee engten VERSTOORD ONDERHOUD Aanrijding op den donkeren Zeeweg WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN Pandpoort Koningstraat DE AUTOBUS NOORDWIJK— HAARLEM Eindpunt straks op Kennemer- plein? Begrafenis G. L. Freriks Orgelbespeling Personalia BURGERLIJKE STAND SCHERMEN Districts wedstrijd K.O.O.S. HENGELSPORT in contanten over het 5-jarige tijdvak 1931 -1935 "Uitgesloten aansprakelijkheid ZWEMMEN 5 K.M. zwemwedstrijd DAMMEN Damclub Haarlem Groote deelneming uit het geheele bisdom, maar minder goede organisatie OPDRACHT VAN 3500 TONS MOTORSCHIP UIT DEN OMTREK LIJNDEN IJMUIDEN ZANDVOORT Kleine ongevallen Gevonden dieren en voorwerpen Bioscopen 7 Juli Bioscopen INSTELLINGEN Opening van het Bureau der bui- tenlandsche journalisten Oud-minister Tsjing doodgeschoten Zaterdagavond, ongeveer kwart voor elf heeft op den Zeeweg te Overveen een aanrijding plaats gehad, die nogal goed is afgeloopen. De 24-jarige chauffeur M. B. en mej. L. V., beiden uit Santpoort, stonden, met hun fietsen aan hun hand, op de begroeide strook zandgrond tus- schen het rijwielpad en den Noordelijken rijweg van den Zeeweg. Uit de richting Overveen kwam een auto, die te veel naar links reed en met 't rechtervoorpatbord eerst de fietsen en vervol gens den jongeman en mej. V. greep. Beiden werden eenige meters weggeworpen en kregen op verschillende plaatsen schaafwonden. De fiet sen werden totaal vernield. De auto stopte even, doch reed onmiddellijk daarop weer weg. 't Nummer was echter opgenomen. Aan de hand hiervan heeft de politie den bestuurder van den aanrijdenden wagen in Haarlem opgespoord; het was de 38-jarlge koopman H. A. M. B. H. Zijn auto, die hij juist in een garage had ge stald, is in beslag genomen. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Geven is zaliger dan ontvangen. Neemt dan het beste deel. Menigeen is dit niet gegeven. De één heeft heel weinig, TV» q nHpfo 7,nn VPPl Postgiro No. 212793, telefoon 11855 of 15445. Voor de vervoerscommissie uit Gedeputeerde Staten van Noord-Holland werd hedenmorgen behandeld een verzoek van de heeren Bolhuis pn Heemskerk om vergunning tot het doortrek ken van hun autobusdiensten Noordwfjk-Haar- lem naar het Kennemerplein. Thans is het eindpunt van deze lijnen n.l. gelegen aan het Lorentzplein. Hoewel het gemeentebestuur van Haarlem vroeger bezwaar maakte tegen het doortrek ken van dergelijke lijnen via de stad naar het station, is het thans blijkbaar van gedachte veranderd, want het ging met de aanvrage accoord als van het Lorsntzplein de route via Wilhelminastraat en Kenauperk gekozen wordt. De heer Burgersdijk trad op voor de belan gen van de N.Z.H.T.M. en bracht naar voren, dat de passagiers uit Noordwijk, die thans ver- d'r de stad in willen, van de tram gebruik maken en dit straks natuurlijk niet meer zul len doen. Ged. Staten hebben het eindpunt van de bussen uit Hoofddorp al verlegd van het Lorentzplein naar het station, maar dat was, omdat de spoorverkinding wercl opgeheven. Kier is eohter van een geheel ander geval sprake. De voorzitter, mr. Bomans erkende, dat hier voor Ged. Staten een anctere overweging zal moeten gelden en hij vroeg of een vervoerverbod in de stad de tram-directie niet zou kunnen bevredigen. De heer Burgersdijk bleef zich tegen de aan vrage verzetten. De aanvragers wezen er op, dat zij eenzaam op het Lorentzplein zijn achtergebleven, sinds de diensten naar Leiden en Haarlemmermeer verlegd zijn. Dat is geen goede toestand. Oe tram zal geen schade ondervinden, omdat de passagiers thans veelal naar het station gaan loopen. De overeenkomst om per bus en tram van Noordwijk naar Amsterdam te kunnen komen op een gereduceerd biljet kan gehand haafd blijven, omdat de passagiers die b.v. in de Bilderdijkstraat in Amsterdam moeten zijn, toch de tram zullen nemen en op het Lorentz plein zullen uitstappen. Na eenig verder cis bat zegde de voorzitter een spoedige beslissing van Ged. Staten toe. Hedenmorgen werd in de parochiekerk te Vo gelenzang door den pastoor der parochie met assistentie van kapelaan Smit en leeraar J. J. Cauwrier van „Hageveld" de plechtige Uitvaart mis opgedragen voor de zielerust van den heer G. L. Freriks, lid van het Kerkbestuur, op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen. Zooals ook tijdens het bidden van het Ro zenhoedje in de kerk Zondagavond was de be langstelling der parochianen thans zeer groot. Onder de aanwezigen bevonden zich leden van Kerk- en Armbesturen. Op de R. K. begraafplaats, waar hierna de teraardebestelling van het stoffelijk overschot plaats vond, werd de Absoute verricht eveneens door den pastoor met. assistentie der Weleerw. heeren Smit en Caurier. Ben viertal kransen dekte de baar. Ook hier kwamen talrijke personen dfen overledene de laatste eer bewijzen. Het programma van de orgelbespeling in de Groote- ot St. Bavo-kerk te Haarlem, op Dins dag 7 Juli. des avonds van 8.159.15 uur, door den heer George Robert, luidt; I. Preludium en Fuga G gr.t. (Peters Bd. Ill), van J. S. Bach; 2. Choral; Aus tiefer Not schrei ich zu Dir, van F. Mendelssohn Bartholdy; 3. Pas torale uit de 2de Symphonie van Ch. M. Wi ser; 4. Grande Pièce symphonique van Césax Franck. tamstraat 105; Poederdoos, Van Leuven. Raad huisstraat 1, Heemstede; Hondenhalsband met penning, Faas, Junoplantsoen 82; Hondje, De Vos, Pijnboomstraat 101; Hond, Leising, Ted. van Berkhoutstraat 77; Kwartiermuts, De Nijs, Sperwerstraat 50; Blauwe mantel, Bremmer, Oosterstraat 17; Passer, Strik, Santpoorterplein 2; Rijwielbelastingmerk, Po litiebureau, Smedestraat 9; Idem, Meyerse, Dahliastraat 23 Hondenriem, Politiebureau, Smedestraat 9; Damestaschje, met inhoud; Sijperstij n, Siwartstraat 22'; Vulpen in étui, Koedijker, Goetzeestraat 8; Vulpenhouder, Leuven, Dorre boomstraat 20; Vulpen, Comello, Zomerluststraat 13; Kinderwagen, Van der Weide, Schoterboschstraat 11. Ondertrouwd: 6 Juli H. K. Volbeda en C. Val. Geboren: 3 Juli: E. Adelaarde Vries, z. 4 Juli: M. G, SchildmeijerKuijpers, 2 z. J. v. d. PutteHubeek, z. 5 Juli: A. Hirs Schellingerhout, d. 3 Juli: K. F. de Bruijn— Baars, d. 5 Juli: P. M. OudshoornLuk, d. 4 Juli: N. Daeij Ouwensv. Amerom, z. 5 Jtlli: A. J. DüisterhofFieggen, z. 4 Juli: C. E. N. Vogelde Haer, z. 3 Juli: J. M. SweekhorstMathot, d. 3 Juli: C. M. Metz— Bremer, d. Overleden: 2 Juli: H. J. Scbalekamp, 77 j., Jansstraat 5 Juli: J. v. d. Schaar, 75 j„ Emmalaan 4 Juli: C .Pool, 84 j„ Leidsche- vaart 3 Juli: D. v. Rees, 82 j., Saenredam- straat 6 Juli: A. GodschalkComanne, 54 j,. Westerhoutstraat 5 Juli: H. Jonkman, 70 j„ Kempstraat 4 Juli: E. H. v. d. Weiden— Kloes, 61 j„ Ged. Oudegracht 5 Juli: J. de Jonge, 72 j., Lindenstraat. Zaterdagmiddag werd op het terrein van de Ripperdakazeme de schermwedstrijd sabel voor district 3 van den K.O.O.S. gehouden. Tegen de verwachting in waren slechts 8 deel nemers opgekomen, die in één poule werden ondergebracht. De strijd om de eerste plaats en daarmede het vooruitzicht om op de wed strijden op 18 Juli a.s. te Rijswijk uit te komen, ging voornamelijk tusschen de heeren Burgel en Drenth. Een minder ontvangen treffer be sliste in het voordeel van den heer Burgel. De volledige uitslag luidt: 1 Burgel; 2 Drenth; 3 v. d. Kamp; 4 Kuikhoven; 5 v d. Broek; 6 Poot; 7 Suk; 8 De Ruijter. Na afloop van den sabelwedstrijd werd door de deelnemers nog een degenwedstrijd gehou den, die tot uitslag had: 1 Drenth; 2 Burgel; 3 v. d. Kamp; 4 v. d. Broek; 5 Suk; 6 De Ruijter; 7 Kuikhoven en 8 Poot. De prijzen voor de wedstrijden waren be schikbaar gesteld door den directeur van den etappen- en verkeersdienst, den commandant korpsmotordienst, officieren en onderofficie ren en andere belangstellenden. Bij de prijsuitreiking werd o.m. het woord gevoerd door den heer Burger, secretaris van den K.O.O.S., die het bestuur van de Scherm- vereeniging „Korps Motordienst" dankte voor de zeer goede regeling van de wedstrijden. Het vïschcollege „Onder Ons" hield in ver band met zijn vijfjarig bestaan een jubileum wedstrijd in de Ringvaart van Halfweg naar richting Nieuwebrug. De vangst was bijzonder goed. Er werden niet minder dan 510 stuks ge vangen. Hieronder volgen de deelnemende visch- coüleg/'i; en tevens deprijaen. 1. HHB; <2. Morgen rood; 3. Morgenstond (Heemstede); 4. Forel; 5, De Dageraad (Heemstede); 6. De lustige vissers; 7. Vischlust; 8. Sport en Strijd; 0. Vrije Hengel; 10. Morgenstond (Haarlem-Noord); 11. O.O.V. Held van den dag was de heer Smit Jong- bloedt, van H.H.B. met 68 stuks. Extra prijs voor 't laatste vischje, was voor den heer Choek. 500.000.- ZEESTRAAT 70-7 2. DEN HAAG LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ Op het nationaal zwemfeest van de Zwemclub „Oosterhout" te Oosterhout behaalde onze stad genoot A. J. van der Meer den eersten prijs in den tijd van 1 uur 2jï! min. 46 sec.; 2. L. Korpers- hoek (VZC, Vlaardingen) 1 uur 28 min. 53 sec.; 3. W. C. Versteeg (Unitas, Hilligersberg) 1 uur 29 min. 50 sec. De wedstrijd om het hoofdklasse clubkampioen schap 1935/1936 der Damclub „Haarlem" is thans geëindigd met een overwinning van H. W. Z'itman. Nietwaar, U bent 'n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens in grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hij plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaao motiveeren. Op het terrein Adrichem aan den Hof- landerweg te Beverwijk werd Zondag het bondsfeest 1936 van den Dioc. Haarlem- schen Gymnastiekbond gehouden, waarvan de organisatie in handen was van de R. K. Gymnastiekvereeniging S. S. S„ ter gelegen heid van haar tien-jarig bestaan. Over het geheel genomen mag dit feest zeker geslaagd worden genoemd, waarbij het goede weer niet weinig heeft bijgedragen. Om negen uur reeds trokken de eerste tur ners het terrein op, maar door terreinmoeilijk heden konden de wedstrijden eerst om kwart voor tien een aanvang nemen, terwijl sommige vereenigingen bovendien niet op tijd waren. De medewerking was overigens goed en het wisselen bij de toestellen ging vlot. De algemeene indruk is, dat het toestelwer ken goed vooruit gaat. De afwerking was ver zorgd en er komen krachten, die een gevaar gaan worden voor de tegenwoordige favorie ten. Het aantal mislukte oefeningen was ge ring. De nieuwe proeven met den juniorenwed strijd zijn geslaagd en er werden aardige rad slagen en handstanden vertoond. De nieuwelingen op de bondsfeesten trokken natuurlijk de aandacht. K. G. C. Uit Wervers- Hoof sloeg een goed figuur. Als er zoo nog meer vereenigingen zijn in Noord-Holland, moet hier eens flink propaganda -gemaakt worden. Het roemruchte K. D. O. uit Amsterdam werd met genoegen in het oude milieu ontvangen, terwijl St. Rafaël uit Den Haag in de toekomst een geducht concurrent voor den bisschopsbeker zal worden. De strijd ging zooals verwacht was tusschen Jong Leven en Winfried, dat den beker moest verdedigen. Wilskracht wacht nog op een ka meraad van Kieft voor den eersten graad. St. Christopherus werd gehandicapt door een on gelukje bij den rekstok. Voor de derde maal heeft Jong Leven den beker meegenomen. De beide vorige keeren werd de tropee verover in 1923 in Zoeter- woude en in 1934 in Amsterdam. Om een uur trok de groote marsch wedstrijd door Beverwijk en omstreeks twee uur, toen de middagwedstrijden een aanvang gingen ne men, was er op het terrein flinke nublieke be langstelling, Op de tribune zagen wij o.m. den nocgeerw. deken en verder den zeereerw. regent van de Bisschoppelijke Kweekschool, den ad junct-directeur van het mannelijk jeugdwerk, rector van der Lugt en kapelaan Schretlen, oprichter en oud-adviseur van S.S. S. Na de overhandiging van de bondsvlag wer den de wedstrijden van 's morgens voortgezet. In wedstrijd B haalde D.O.K., Heemskerk, den eersten prijs, een prachtige prestatie voor deze nieuwelinge in den D. H. G. B. Voor het eigen gekozen werk waren niet veel vereenigingen. De samenstelling was goed. Jong Leven was niet gelukkig en Wilskracht was nog iets onregelmatig, zoodat St. Christophorus met den prijs ging strijken. Het keurwerk trok weer de volie aandacht. Het buitenwerk is anders voor de turners altijd een groote handicap. Gelukkig waren er dezen keer ook vier opkomende krachten, die allen een goed figuur sloegen. Van de oude garde houdt alleen van Rijn den strijd nog vol. Comaita gaat nog steeds vooruit. Zijn lichaam heeft hij volkomen in zijn macht en de D.H.G.B. zal nog plezier van dezen turner beleven. Dezen keer werd het Vos moeilijk gemaakt door L. v. Velzen van Rafaël, die voor de eerste maal uitkwam. Jammer dat zijn paardwerk niet op peil stond. Wifferiug was niet in vorm. Tenslotte vond de hindernisloop erg veel bij val, zoowel bij publiek als bij de deelnemers. Na enkele demonstraties van pyramides reikte de heer H. Goris, voorzitter van den D.H.G.B, de prijzen uit. De resultaten waren: Wedstrijd A; Vijfkamp in drie graden: 1. Jong Leven, Amsterdam, 248X> pnt.; 2. Winfried, Haarlem, 247X pnt.; 3. St. Christophorus, Rot terdam, 228X pnt.; 4. Wilskracht, Amsterdam, 225 pnt.; 5. St. Rafaël, Den Haag, 222 pnt. Wedstrijd B. Vijfkamp in twee graden: 1. D.O.K., Delft, 217 pnt.; 2. Jong Leven, Am sterdam, 213 pnt.; 3. Spartaan, Rotterdam, 212 pnt.; 4. St. Christophorus, Rotterdam,212pnt.; 5, sis. S., Beverwijk, 205X pnt.; 6. Wilskracht, Amsterdam, 204X Pnt.; T. Wilskracht, Alphen, 202 pnt.; 8. Pelops, Lijnden, 197X pnt.; 9. Spar ta, Lisse, 194 pnt.; 10. St. Mauritius, Volendam. 192X pnt 11. K. D. O. I, Amsterdam, 187X pnt.; 12. K. F. D., Dordrecht, 182X pnt.; 13. K. D. O. 2, Amsterdam, 173X pnt. Wedstrijd C. Vijfkamp in één graad: 1. K.G.C. Wervershoof, 218X pnt.; 2. Winfried, Haarlem, 208X pnt.; 3. Jong Leven, Amsterdam, 204 pnt.; 4. Wilskracht, Alphen, 189X pnt.; *5. Wils kracht, Amsterdam, 185X pnt. Wedstrijd D: Adspiranten: 1. St. Christo phorus 1, Rotterdam, 224 pnt.; 2. Wilskracht 1, Amsterdam, 211 pnt.; 3. Jong Leven, Amster dam, 194 X Pnt.; 4- K. D. O., Amsterdam, 194 pnt.- 5. Winfried, Haarlem, 192X pnt.; 6. St. Rafaël, Den Haag, 192 pnt.; 7. K.F.D., Dor drecht, 187X Pnt.; 8. St. Christophorus 2, Rot terdam, 186 pnt.; 9. Sparta, Lisse. 174X pnt.; 10. Wilskracht 2, Amsterdam, 172X pnt.; 11. Pelops, Lijnden, 171X pnt.; 12. S.S.S., Bever wijk, 165 pnt. Wedstrijd E. Adspiranten; 1. St. Christopho rus, Rotterdam, 214 pnt.; 2. St. Maritius, Vo lendam, 213X Pnt.; 3. Spartaan 1, Rotterdam, 205X punt; 4. K. F. D., Dordrecht, 204 pnt.; 5. Spartaan IÏ, Rotterdam, 190X; 6. Jong Leven. Amsterdam 190 pnt.; 7. Wilskracht, Amster dam, 190 pnt.; 8. K. D. O. I, Amsterdam, 186X pnt.; 9. Graaf Fioris V, Den Haag, 185 pnt.; 10. Wilskracht 2, Amsterdam, 178 pnt.; 11. K. D. O. 2, Amsterdam, 161 pnt. Wedstrijd F I. Eigen gekozen werk heeren: 1. St. Christophorus, Rotterdam, 52X pnt.; 2. Wilskracnt, Amsterdam, 47X pnt.; 3. Jong Le ven, 40 X pnt- Wed^trïjd F 2. Eigen gekozen werk adspiran ten. St. Mauritius, Volendam, 41 pnt. Wedstrijd G. Eigengekozen werk adspiranten: 1. Wilskracht I, Amsterdam, 51X pnt.; 2. Wilskracht 2, Amsterdam, 41X pnt.; 3. Graaf Fioris V, Den Haag, 33X pnt.; 4. St. Mauritius, Volendam, 33 pnt. Keurwedstrijd: 1. M. Vos, Jong Leven, 32X pnt.; 2. en 3. L. van Velsen, Rafaël en Co maita, Winfried, 31 pnt.; 4. Wieffering, Rafaël, 30% pnt.; 5. en 6. A. de Lange, Jong Leven en Koster, Winfried, 30X pnt.; 7. H. v. Rijn, Win fried, 30 pnt.; 8. C. Thijssen, Winfried, 28 pnt. Hinderniswedstrijd senioren: 1. Neure, Mau ritius; 2. Schermer D.O.K. idem junioren: 1. Kappendijk. Pelops; 2. K. Tol, Mauritius. Marschwedstrijd: 1. Wilskracht, Amsterdam, 25 pnt.; 2. Jong Leven, Amsterdam, 24 pnt.; 3. Winfried, Haarlem, 22 pnt.; 4. Wilskracht, Aiphen aan den Rijk, 22 pnt. De Fa. A. Vuyk en Zonen, scheepsbouw meesters te Capelle a/d. IJsel ontving van de N.V. Houtvaart te Rotterdam, opdracht voor den bouw van een motorzeeschip van 3500 ton dw. De afmetingen van het schip zijn: lengte over alles 290 voet, breedte 43 voet en holte 21 voet 6 duim. Het schip, dat speciaal ingericht zal worden voor het vervoer van hout, wordt voorzien van twee stalen masten en vier laadpalen. Voor het vlot laden en lossen zullen zes laadboomen wor den opgesteld met een hijschvermogen van 5 ton, terwijl voorts een laadboom een hefver mogen van 20 ton zal hebben. De voortstuwing van het schip wordt ver kregen door een 1500 A.P.K. direct keerbaren 6 cylinder tweetact Stork dieselmotor. Dit is het 13e van de reeks van zeeschepen die door deze werf voor de N.V. Houtvaart wordt gebouwd. Deze belangrijke opdracht zal tot gevolg heb ben dat circa 150 man gedurende acht maan den werk zullen hebben. Jubileum van „meester" Post. Dezer dagen waren de heer en mevrouw Post 25 jaren in den echt verbonden. Uitteraard was dit Zondag j.l. voornamelijk 'n intiem familie-feest. Toch bleek uit de receptie, die van 121 uur in het vereenigingsgebouw was, wel, hoe gezien het zilveren bruidspaar is. Namens de verschillen de organisaties, waarin de heer Post een lei dende rol speelt, voerden op de zeer druk be zochte receptie velen het woord o.w. de zeer eerw. heer pastoor F. Cornet. Als stoffelijk blijk van waardeering werd het jubileerend echt paar een couvert met inhoud aangeboden na mens de verschillende organisaties. De heer Post was zichtbaar geroerd, toen hij het dank woord uitsprak mede namens zijn vrouw en verdere familie. Vrijdag stonden de heer Post en familie al weer in het middelpunt. Dit was de dag dat de Maria-school 25 jaar bestond en tevens dat de heer Post daaraan 25 jaar als hoofd ver bonden was. Nadat 's ochtends de H. Mis van dankbaarheid door den zeereerw. heer pastoor was opgedragen, werden de heer en mevr. Post en familie met bruidjes van de ambtswoning afgehaald. In het vereenigingsgebouw werden zij verwelkomd, nadat mevr. Post bloemen wa ren aangeboden, door de kinderen met een zang'hulde. Daarna voerde de zeereerw. heer pastoor het woord, die allereerst het nut van 'n katholieke school in enkele groote trekken schetste en daarna het vele dat de heer Post aan deze katholieke school gedurende 25 jaar heeft verricht. Dat de heer Post ten volle berekend is voor zijn veelomvattende taak, blijkt uit de waardeering van de verschillende in specteurs van het oriderwijs en tevens uit het feit dat de kinderen het onderwijs van den heer Post smakelijk vinden. Betere getuigenis sen zijn er wel niet! Hierna voerde de zeer eerw. heer Nieuwenhuizen, Bisschoppelijk In specteur van het L.O. het woord. In gloedvolle woorden complimenteerde hij het schoolbestuur met het 25-jarig bestaan der Maria-school en den heer Post met het zilveren ambtsjubileum. Behalve het cadeau ('n Perzisch tafelkleed) dat de zeereerw. heer pastoor F. Cornet na mens het schoolbestuur aanbood: aan den heer en mevr. Post, werden 't feestvierende echtpaar namens de schoolkinderen aangeboden een prachtige leeslamp en bloemen; namens het personeel werd een crucifix aangeboden. De heer Post dankte, zeer ontroerd, voor de veie blijken van belangstelling en de stoffelijke blijken van dankbaarheid. De heer Post com plimenteerde ook het schoolbestuur, wiens moeilijkheden hij schetste. De kinderen werden hierna vermaakt met buikspreken, goochelen van den heer William uit Amsterdam. Tevens had de heer William een marionetten-theater meegenomen. 's Avonds werd de heer Post gehuldigd door de oud-leerlingen. Als eerste spreker voerde het woord, namens de vele aanwezigen, de heer A. Verberne. In 'n treffende speech uitte spr. den gTooten dank, dien de oud-leerlingen aan den jubilaris verschuldigd waren. Als stoffelijk blijk van waardeering werd 'n Perzisch vloer kleed aangeboden en een album met de namen van de oud-leerlingen. De heer Verberne uitta als gevoelen, dat hiermede de rekening met den heer Post niet vereffend is, maar dat is on mogelijk. De heer Post heeft den our-leerlingen iets meegegeven voor het heele leven en, hoe duurzaam het Perzisch vloerkleed ook moge wezen, het is maar tijdelijk! De heer Post dankte hierna en zei dat deze avond hem het meest van alle prettig is en zal blijven, omdat hij weet, dat hier menschen aanwezig zijn, die op eigen initiatief deze huldiging hebben ge wild. Hier zitten geen andere menschen ach ter, zooals bij de schoolkinderen moet. Spr. dankt allen die dezen avond georganiseerd heb ben en alle aanwezigen, mede namens zijn vrouw. Hij herhaalt hier wat hij telken ja re zegt, als 'n schoolklas hem verlaat: als u eenigen raad of hulp noodig heeft in uw ver dere loopbaan en u denkt dat ik u helpen kan* mijn adres is Spaarnwouderweg 653. Hierna luisterde de tooneelvereeniging St. Genesius den avond verder op met enkele humoristische tooneelstukjes, na vooraf de stemming erin gebracht te hebben met een lied op den jubilaris, welks refrein door de honder den oud-leerlingen hartelijk meegezongen werd. Noordzeesluizen Door de Noordzeesluizen alhier zijn in de maand Juni geschut: naar zee 272 zeeschepen met een inhoud van 1.713.838 kub. M., 212 visschersvaartuigen met 12625 M3. en 656 binnenvaartuigen inet 84291 M3., totaal 1129 schepen met een inhoud van 1.810.759 M3. Uit zee 283 zeeschepen met een inhoud van 1.891.451 M3., 256 visschersvaartuigen met 13.125 kub. M., en 660 binnenvaartuigen met 86.452 M3., totaal 1199 schepen met een inhoud van 1.991.082 kub. M. Raadsvergadering De raad dezer gemeente is tegen Donderdag 9 Juli a.s. ter openbare ver gadering bijeengeroepen des avonds te half acht ten raadhuize. Ventbeperking In de raadsvergadering van 3 Juni 1936 werd een verzoek van het raadslid E. Paap in handen van B. en W. gesteld om zoo spoedig mogelijk te komen met voorstellen ter beperking van het venten. B. en W. staan op het standpunt, dat invoe ring van een ventverbod met daaraan verbon den vergunningsstelsel wenschelijk is. Het ligt in de bedoeling ventvergunningen uit te reiken met een geldigheidsduur van tenmin ste een maand; voor inwoners van deze ge- J meen te zouden jaar vergunningen kunnen wor- den afgegeven. B. en W. wijzen er op, dat volgens de kort geleden opnieuw vastgestelde legesverordening voor ventvergunningen f 1.leges verschul digd zal zijn. Voor het eindexamen van het gymnasium „immacu'.atae Concoptionis" te Venray slaagde 1 onze stadgenoot de heer P. T. L. A. Wijte, Zondagmiddag kwam 'n wielrijdster uit Haar lem, de 30-jarige mej. W. B„ toen zij zich op 't rijwielpad van den Zeeweg ietwat zenuwachtig maakte over de drukte, te vallen. Haar niet ernstige wonden zijn ter plaatse verbonden; zij is per auto naar huis gebracht. Een uurtje la ter verwondde een 11-jarig meisje W. de K. uit Haarlem zich aan het dijbeen, toen zij van haai fiets wilde stappen en zich daarbij aan een hek wilde vasthouden. Ook zij is verbonden en met haar moeder per auto naar huis gegaan. Inlichtingen aan het Politiebureau, Smede straat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Ceintuurs en handschoenen, Poll tóebureau, Smedestraat 9; Bus met melk, Kiekens. Ban- Wat moeten we voor jullie doen, vroeg Tuimeltje en daar begonnen de wurmen ineens door elkaar te roepen, dat ze een mooien boom gevonden hadden, dien ze best konden gebruiken en dat de kaboutertjes hen moesten helpen. Zég maar waar we moeten zijn, zei Tuimeltje en daar ging de heele stoet over bloemen en dennenappels naar het bosch. Bij een groot stuk boom gekomen, hielden de wurmen stil. De wurmen hadden nu het grootste woord. Je moet den boom recht zetten, commandeerden ze en de kaboutertjes deden zulks. De wurmen zagen zwijgend toe en toen de boom heel stevig stond, waren ze tevreden. Dat moet ons huis worden, begon de wurmencommandant. Jullie zijn nog niet klaar. Nu moeten er gaten in gemaakt worden. En toen ze dat hoorden trokken de kaboutertjes een bedenkelijk gezicht. Maar daar de wurmen hen geholpen hadden, zouden ze er maar niets van zeggen. Ze boorden gaten in den boom, hingen vlaggetjes op. Tuimeltje moest een bord schrijven „Tehuis voor werkende wurmen" en nu pas waren de dieren tevreden. Nou kunnen we daar fijn in wonen, zeiden de wurmen en ze dank ten de kaboutertjes voor hun hulp. Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau 8 uur. Gem. Concertzaal: Volksconcert H. O. V. met medewerking van „Doopsgezind zangkoor", kw. over 8. Stadhuis: Commissie van Toezicht l.o., half 9. Frans Hals-theater: „Het leven van Louis Pasteur", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: ,,De huurling", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Palace-Filmac, 115 uur. Shirley Temple in „Onze kleine Meid", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Vliegende Duivels", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo. Rechtskundig bureau 8 uur; St. Caecilia 8 uur; Examen hoofdakte 9 uur' ('s morgens), uroote of St. Bavo-kerk. Orgelbespeling, kwart over 8kwart over 9. trans Halstheater. „Het leven van Louis Pasteur", 2.30, 7 en 9.15 uur. Kembrandt-theater. „De huurling", 2.30, 7 en 9.15 uur. palace. Palace-Filmac, 115 uur. Shir ley Temple in „Onze kleine Meid", 7 en 9.15 uur Luxor-theater. „Vliegende Duivels", 2.30, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken verpleging, Wijkverpleging en Magazijn Park laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen, in schrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Bisschoppettfk Museum Geopend op werk dagen van 10—4 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. HA In, VerE stil Alle blek aan; van blee gesl Vry stee' kaa ditii te V naa dezfc dras.,;. aut» gen zijn der Mei deri, ren in een E. gen.. Am, sim din U. hee- ero der den- te we;, afh C (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 6 Juli; Vergezeld door den minister van Buitenland- sche Zaken, Ciano, en den minister van Pro paganda. Alfieri, heeft Mussolini gisteravond een bezoek gebracht aan den nieuwen zetel van de buitenlandsche Journalistenvereeniging te Rome, die dezer dagen in gebruik genomen wordt en, naar de voorzitter, de heer Hodel, in zijn dankwoord verklaarde, de fraaiste en best geoutilleerde is in alle hoofdsteden van Europa. Nadat Mussolini de ruime en modern inge richte lokalen nauwkeurig had bezichtigd, droeg minister Alfieri de zalen aan de vereeniging over met een rede, waarin hij wees op strikte objectiviteit, die den grondslag van de goede betrekkingen tusschen het ministerie en de bui tenlandsche correspondenten uitmaakt. Aan het slot van zijn dankrede bood de pre sident der journalistenvereeniging aan Musso lini een groote pop aan voor de kleine Anna Maria, als vergoeding voor het feit, dat zjj dien namiddag haar vader aan haar ziekbed had moeten missen een charmante gedachte, waarvoor de Duce zich zeer erkentelijk toonde. LONDEN, 6 Juli (A.N. P.) De correspon dent van de „Daily Telegraph" meldt uit Jeru zalem: Tijdens het weekend zijn onder de arm ste deelen van de Joodsche bevolking in Jeru zalem ongeveer 300 gevallen van vergiftiging voorgekomen. 24 Joden moesten in het zieken huis worden opgenomen. Een is reeds over leden. Tot dusverre zijn nog geen bewijzen verkregen voor opzettelijke vergiftiging van de gebruikte levensmiddelen. Er wordt echter een chemisch onderzoek ingesteld. Men meent te moeten zoeken in de richting van een grooten voorraad visch, die Vrijdag uit Bagdad in Je ruzalem is aangekomen en die tegen buiten gewoon Jagen prijs is verkocht. HONGKONG, 5 Juli (Reuter). De oud-mi nister van Financiën Tsjing is vanmorgen, toen hij uit zijn auto stapte, door drie schoten gedood. De moordenaar, een Chinees, wist te ontkomen. Er zou hier sprake zijn van een politieken moord. Uit Hongkong komt het bericht, dat veertig vliegers der Zuidelijken met medeneming van negen jachtvliegtuigen, gedeserteerd zijn en zich bij de regeeringstroepen hebben aange sloten. GENèVE, 4 Juli (Reuter). De leiders der de legaties van de regeeringen, die aan de confe rentie te Montreux inzake de zee-engten deel nemen, hebben vanmiddag in het Volkenbonds gebouw opnieuw vergaderd. Men is weder een stap nader tot een accoord gekomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2