Van Vliet wederom algemeen sprintkampioen Rie Mastenbroek opnieuw door Nida Senff geklopt Morgen begint de Tour de France PIJNENBURG BEHOUDT ZIJN TITEL HET GOUDEN JUBILEUM VAN DE H.D.Z. MAANDAG 6 JULI 1936 Van Hoek wint op fraaie wijze in de tweede serie van den wed strijd over 100 K.M. met moior gangmaking Van Egmond eerste bij de profsprinters De kampioenen der categorieën Om het nationale tricot De beslissende rit De stayerswedstrijd Arie van Vliet, de nationale sprintkampioen Japansche roeiers in actie tijdens de ITenley-regatta Nederlandsche zevental behaalt een 51-overwinning op België Van Egmond, de sprintkampioen der. profs Intern, wedstrijden te Amsterdam De polowedstrijd België-Nederland te Antwerpen Thans definitief beslist De Amerikaan Jessie Owens vestigde Zondag een nieuw wereldrecord verspringen Voor het eerst zullen ook vier Nederlanders, n.l. gebr. Van Schendel, Middelkamp en Gijzen van de partij zijn Een en twintig etappes "UIT de sportwereld OHHf Verrassingen hebben de Neder- landsche wielerkampioenschappen, die Zaterdag en Zondag op de wie lerbaan van het Olympisch Stadion werden verreden, niet opgeleverd. Van Vliet werd kampioen bij de amateurs, Beukers bij de onafhan- kelijken en Van Egmond bij de profs. Het algemeen sprintkam pioenschap was ook nu weer voor Van Vliet, die v. Egmond twee maal klopte. Bij de achtervolging verdedigde Pijnenburg zijn titel met succes door in de finale op overtui gende wijze van den Limburger Savelberg te winnen, terwijl de 3ra- bantsche stayer Harry v. Hoek op fraaie wijze zegevierde in de tweede serie van den wedstrijd om het kampioenschap over 100 K.M. met motorgangmaking, waarvan Don derdag a.s. de finale zal worden ver reden tusschen Pijnenburg, Buis, Snoek Jr., Pelser, Van Hoek, Leddy, Alkema en Wiltschut. Het programma werd op den tweeden dag over het algemeen vlot afgewerkt en het weer kon niet beter zijn, maar de publieke belang stelling voor dit wielerfestijn was b.v. in ver gelijking met het vorige jaar maar matig. De finales voor het sprintkampioenschap der verschillende categorieën werden evenals de Wedstrijden om de derde of vierde plaats in twee of indien noodig in drie ritten verreden. De strijd om het algemeen kampioenschap tus schen de titelhouders der verschillende catego rieën bestond echter uit zes manches, zoodat de drie renners elkaar tweemaal ontmoetten. Voor de finale van het sprintkampioenschap der amateurs hadden zich Van Vliec en B. Leene geplaatst. De beslissing viel in twee ritten, waarbij Leene het zijn tegenstander, die tweemaal won, niet moeilijk maakte. Van Vliet nam in den eersten rit na den start den kop. Leene trachtte even voor de laatste bocht te vergeefs buitenom te komen, maar dit lukte niet, want Van Vliet wachtte zijn tegenstan der kalm op en won onbedreigd met een lengte. In den tweeden rit nam Van Vliet weer den kop. Hij liet Leene passeeren, maar deze min derde vaart, waarna Van Vliet zijn kans waar nam om gemakkelijk als eerste over de streep te gaan en daarmede den amateur-titel te winnen. De derde prijs was voor v. d. Vijver, die na eenmaal door Peperkamp te zijn geklopt, de twee overige ritten won. De eerste rit om het kampioenschap der onafhankelijken tusschen Beukers en Van Rijn werd door eerstgenoemden renner van den kop af gewonnen. Ook de tweede rit bracht geen moeilijkheden voor Beukers, die wederom ge makkelijk winnaar werd en daardoor kampioen bij de onafhankelijken werd. De derde prijs was hier voor Kremers, die den eersten rit won, waarna de tweede voor Engelmoer was. In den beslissenden rit werd deze renner evenwel door Kremers op de streep geklopt. In de eerste manche om het sprintkampioen schap der profs tusschen v. d- Linden en Van Egmond nam de Haarlemmer den kop om di rect in een flink tempo er van door te gaan. V. d. Linden kon niet van het wiel van zijn tegenstander komen en Van Egmond had wei nig moeite om met een lengte te winnen. De tweede rit had vrijwel hetzelfde verloop. Wel slaagde v. d. Linden er nu in om op het laatste SssSBss-SoIBk Pijnenburg kampioen achtervolging rechte eind naast zijn tegenstander te komen, maar Van Egmond won toch met een wiel, zoodat ook de strijd om den prof-titel in twee ritten beslist was. Piet van Kempen en Jan van den Heuvel re den om de derde en de vierde plaats. De Hage naar won den eersten rit gemakkelijk, maar in den tweeden rit zorgde Van Kempen voor een langdurig applaus door onmiddellijk na den start een tiental meters uit te loopen en ten slotte na een felle eindspurt eerste te worden. Van den Heuvel won daarna den be slissenden derden rit. De eerste rit om het algemeen sprintkam pioenschap bracht Beukers en Van Vliet aan den start. Eerstgenoemde nam na het schot den kop en behield dezen tot bij het ingaan van de laatste bocht, toen Van Vliet kalm buitenom kwam en gemakkelijk zegevierde. In den tweeden rit bonden Van Egmond en Beukers den strijd aan, waarbij de Haarlemmer van den kop vertrok. Beukers ging in de tweede bocht binnendoor en kon iets uitloopen, maar Van Egmond liet zich niet verrassen. Hij gaf zijn tegenstander geen kans en won met groot verschil. De derde rit ging tusschen Van Vliet en Van Egmond. Laatstgenoemde nam na den start den kop en trachtte te ontvluchten, maar Van Vliet hield zijn wiel. Deze kwam bij het in gaan van de laatste bocht naar voren en won in de eindspurt met een half wiel. De vierde rit tusschen Van Vliet en Beukers gaf al heel weinig strijd te zien. De amateur won zooals hij wilde en hetzelfde was het ge val met Van Egmond, die daarna Beukers voor de tweede maal geen kans gaf. De zesde rit tusschen Van Egmond en Van Vliet moest dus de beslissing brengen Na den start bleef de Haarlemmer den kop houden, tot hij ongeveer 200 meter voor de eindstreep tusschen de derde en laatste bocht een oogenblik niet oplette en iets te hoog ging rijden, waardoor Van Vliet in no time binnendoor glipte en fraai won. Van Vliet werd dus evenals het vorig jaar algemeen kampioen en kon toen in het nationale tricot en met een grooten krans omhangen, luide toegejuicht, zijn eere-ronde rijden. De eerste halve finale voor het kampioen schap achtervolging ging tusschen Pijnenburg en Pellenaars. Laatstgenoemde had aanvanke lijk een voorsprong, maar na drie ronden lagen beide renners gelijk en toen won Pijnenburg op zijn tegenstander zienderocgen terrein, zoo dat hij tenslotte bijna 300 meter inliep in 6 min. 37 4/5 sec. Van Egmond en Savelberg streden in de tweede halve finale, waarin de sprintkampioen der profs zich geleidelijk een kleinen voorsprong veroverde, die echter spoedig weer teniet ging. Even ging het gelijk op, maar toen begon de keurig rijdende Savelberg uit te loopen. Hij vergrootte elke ronde zijn voorsprong tot deze in de voorlaatste ronde ruim veertig meter was, waarna Van Egmond opgaf. De tijd van Savelberg over de 5000 meter was 6 min. 37 3/5 sec. In de finale tusschen Pijnenburg en Sa velberg bleek de superioriteit van den Til- burgenaar, die langzaam maar zeker uitliep en bij het einde een voorsprong van bijkans 300 meter had. De tijden van Pijnenburg en Savelberg waren resp. 6 min. 371/5 sec. en 6 min. 571/5 sec. De Pijn had zijn titel, dien hij het vorig jaar, toen het kampioenschap achtervolging voor> het eerst werd verreden, veroverde, met succes verdedigd en het behoeft geen betoog, dat deze populaire renner op zijn eere ronde in het nationale tricot met een hartelijk applaus werd beloond. Van Egmond en Pellenaars moesten om de derde en yierde plaats rijden. Drie ronden vóór het einde werd de rit afgebeld door een lekken band van den Pel. Daar Van Egmond later van overrijden afzag, behaalde Pellenaars dus den derden prijs. Voor de tweede serie van den wedstrijd om het kampioenschap over 100 K.M. met motor gangmaking werd als volgt gestart: Matena (Sterke), Gramser (Moeskops), Wals (Ceurre- mans), Wiltschut (Slesker), Van Hoek (v. d. Bosch), Domhof (Sauge), Leddy (Kaser), v. d. Moot (Bustraan) en Allcema (Wiersma). Wals zat weldra op de tweede plaats maar Matena hield er aan den kop een flink tempo in, zoodat hij spoedig reeds reed achter Dom hof, die op de laatste plaats was beland. Laatst genoemde kreeg na 15 ronden zijn eersten lap. Daarna veroverde Van Hoek de leiding, om, zooals later zou blijken, die den gehee- len wedstrijd niet meer af te staan. Van Hoek trachtte eenige ronden lang te ver geefs over Leddy heen te komen. Deze ont vluchtte echter, maar toen moesten na ongeveer dertig ronden Wiltschut en v. d. Moot een lap accepteeren. Toen er veertig ronden verreden waren, kwam Wals onweerstaanbaar naar voren. Hij ver drong Matena van de tweede plaats, maar tot een aanval op de leidende positie van Van Hoek kwam het niet. Na vijftig ronden was de volg orde: Van Hoek, Wals, Alkema, Leddy, Gram eer, Matena en daarna op één ronde: Domhof, Wiltschut en v. d. Moot. Laatstgenoemde stayer werd spoedig voor de tweede maal gelapt en hierna in korten tijd nog eenige malen, terwijl ook Gramser en Matena een ronde achterstand kregen. Leddy had inmiddels Alkema van de derde plaats verjaagd, maar verder onderging de si tuatie aan den kop rondenlang geen wijziging. Ongeveer op de helft van den wedstrijd moest Wals door een defect van fiets verwisselen, waardoor hij met twee ronden achterstand naar de vierde plaats afzakte. Na vijftig K.M. was de situatie: Van Hoek, Leddy, Alkema, Wals (2), Wiltschut (2), Domhof (2), Gramser (2), Matena (3) en v. d. Moot op zes ronden. Wals kreeg opnieuw met pèch te kampen en dit had tot gevolg, dat hij achter Wiltschut en Domhof op de zesde plaats in de achterhoede terecht kwam. De situatie van de kopgroep b#eef steeds ongewijzigd, maar daarachter werd ronde op ronde verloren. Gramser kreeg door motor- pech van Moeskops De Roos als gangmaker, maar van veel beteekenis was dit niet, want het was toen reeds zeer dubieus of deze stayer nog een kans had om geplaatst te worden. Van Hoek beheersch te den geheelen wedstrijd. Zelfs Alkema en Leddy kregen een lap, zoodat de Eindhovenaar toen op het geheele veld een en meer ronden voor was. Tegen het einde werd er zooals te be grijpen nog fel gestreden om althans bij de eerste vier, die in de finale zouden worden geplaatst, te komen. Vooral Domhof stelde nog verschillende pogingen in het werk om Wiltschut van de vierde plaats te verdrin gen, maar zijn pogingen hadden geen suc ces. Wals was inmiddels van het tooneel verdwenen, want dertig ronden voor het einde, toen hij met zeven ronden achter stand op de zesde plaats reed, had hij op gegeven. De uitslag werd tenslotte: 1. van Hoek, 1 Ter gelegenheid van haar vijftigjarig be staan organiseerde de Hollandsche Dames- zwemclub Zondag in het Amstelparkbad te Amsterdam internationale zwem- en wa- terpolowedstrijden. De wedstrijden, die op een 50 M. baan gehouden werden, mochten zich in een zeer groote belangstelling ver heugen en kunnen bijzonder goed geslaagd worden genoemd. Het programma bestond hoofdzakelijk uit damesnummers, waaraan wa.s toegevoegd een estafette 4 x 200 M. vrije slag tusschen ploe gen van Nederland en België, een nummer 100 M. rugslag en een polowedstrijd voor heeren. Op de 100 M. rugslag voor dames werd even als te Crailoo ook thans Rie Mastenbroek we derom geslagen door de Amsterdamsche zwemster Nida Senff van de ADZ. Van begin tot eind had deze zwemster een kleinen voor sprong en zij won in den goeden tijd van 1 min. 17 sec. Rie Mastenbroek schijnt thans dooreen of andere reden wat uit vorm te zijn, doch haar trainster, mevr. Braun, is er van over tuigd, dat zij binnenkort weer geheel de oude zal zijn. Bij hetzelfde nummer voor heeren werd ook ditmaal Metman weer winnaar in 1 min. 12 4/5 .sec. en het was nu eens niet met hand slag dat hij van zijn grootsten tegenstander Scheffer won, want laatstgenoemde kwam in het geheel niet voor plaatsing in aanmerking en eindigde als laatste. Scheffer zal dus, aan gezien hij den laatsten tijd wel eens meer niet geheel en al in vorm is geweest, bij de kam pioenschappen moeten laten zien, wat hij pres teert, wil hij zijn eventueele afvaardiging naar Berlijn rechtvaardigen. De landenwedstrijd 4 x 200 M. estafette vrije slag voor heeren tusschen Nederand en België leverde een overwinning op voor onze land- genuoten. De Belgen waren absoluut geen te genstanders voor hen en zij wonnen dan ook met groot verschil. Stam, die thans wel ge- acclamatiseerd schijnt te zijn, zwom voor de eerste maal officieel mee in een wedstrijd en stelde niet teleur. De tijd van onze jongens was 9 min. 47 1/5 sec. Als wij in Berlijn op dit nummer een redelijke kans van plaatsing willen hebben, zullen er dus nog heel wat se conden af moeten. Dit zal echter misschien wel mogelijk zijn, daar wij ervan overtuigd zijn dat onze jongens, aangezien zij thans totaal geen tegenstand hadden, niet het uiterste heb ben gegeven. De Nederlandsche ploeg bestond uit de zwemmers Moolenaar, Sipkema, Mooi en Stam. De steden wedstrijd voor de damesnummers werd door Amsterdam gewonnten met 23 tegen Rotterdam 17 punten. Een waardig slot voor dezen middag werd ge vormd door den waterpolowedstrijd Nederland België, welke door de onzen op fraaie wijze met 51 is gewonnen. Aanvankelijk speelden onze landgenooten eenigszins slap. Goed samenspel ontbrak en wel dra zorgde Coppieters er voor, dat België met 10 leidde. Dit scheen echter het sein voor onze jongens te zijn en toen van Aelst den bal van Mayer goed aangegeven kreeg, maakte eerstge noemde met een prachtig schot gelijk, 11. Nu ging het goed en even later gaf van Oostrom Soede een goed backhand schot, dat door Fran ken in het doel werd gedrukt, doch de bal was out geweest. De Belgen die eenigszins forsch speelden, probeerden het verscheidene malen, doch Veenstra was op zijn post. Beide doelten kwamen nu dikwijls in gevaar, doch tot doelpun ten kwam het niet. Franken kreeg den bal goed van van Aelst aangegeven en met een keurig schot gaf hij Holland de leiding, 21. Even later wist van Oostrom Soede na een fraaien door braak den voorsprong te vergrooten, 31. De Belgten begonnen nu hoe langer hoe for- scher te spelen en het kwam ons voor, dat scheidsrechter Hans Nolte uit Hannover af en toe wel eens wat te slap was. Met een 31 voor sprong ging de rust in. Na de rust gingen de onzen direct tot den aanval over, doch doordat Frankten vaak wat te langzaam was, gingen eenige kansen verloren. Hoewel Vetenstra het af en toe zwaar te verant woorden kreeg, daar de Belgen, profiteerend van onze fouten, alles op alles zetten, en heel wat schoten op doel losten, verrichtte hij keurig werk in het doel. Toen Regter op de tweemeter- lijn te zwaar afhield, kregen de Belgen een vrijen worp, die echter naast ging. Ondanks het feit, dat de Belgten op een gegeven moment een nume rieke meerderheid hadden, doordat Regter voor een overtreding het water uitgestuurd werd, kon den zij niet verhinderen, dat, toen Mayer den bal aan van Aelst gaf, deze den voorsprong wist te vergrooten, 41. Dit was echter nog niet ge noeg en even later maakte Mayer er 51 van. Met dezen stand kwam het einde. De wed strijd was een waardig slot van deze zeer ge slaagde zwemwedstrijden van de H. D. Z. De uitslagen waren als volgt: 100 meter vrije slag dames: 1. T. Wagner (Het IJ), 1 min. 07 3/5 sec.; 2. R. van Veen (R.D.Z.), 1 min. 12 1/5 sec.; 3. A. Timmermans (R. D. Z.), 1 min. 12 4/5 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. J. Stroomberg fHet IJ), 3 min. 8 3/5 sec.; 2. J. Waalberg (A. D. z.), 3 min. 9 4/5 sec.; 3. J. Groenendijk (R. D. Z3 min. 11 3/5 sec. 4 x 200 meter estafette vrije slag heeren (Holland-België)1. Holland met Moolenaar, Sipkema, Mooi en Stam 9 min. 47 1/5 sec.; 2. België met Nachtegaal, Iselee, van Bemst en Blitz 10 min. 28 1/5 sec. 100 meter rugslag dames; 1. N. Senff (A. D. Z), 1 min. 17 sec.; 2. R. Mastenbroek (O.D.Z.), 1 min. 17 3/5 sec.; 3. D. Kerkmeester (O. D. Z.), 1 min. 19 2/5 sec. 5 X 50 meter estafette vrije slag dames: 1. Rotterdam met Gr. Brouwers, R. van Veen. R. Olsen, A. Timmermans en W. clen Ouden, 2 min. 44 sec.; 2. Amsterdam, 2 min. 48 sec.; 3. H.Z. en P.C., 2 min. 53 2/5 sec. 100 meter rugslag heeren (op uitnoodiging) 1. J. P. Metman (Het IJ), 1 min. 12 4/5 sec.; 2. P. v. d. Hoek (Z.I.A.N.), 1 min. 14 4/5 sec; 3. D. van Schouwen (A.M.V.J.), 1 min. 14 4/5 sec. 3 x 50 meter wisselslag estafette dames: 1. Amsterdam met N. Senff, J. Stroomberg en T. Wagner in 1 min. 46 1/5 sec.; 2. Rotterdam in 1 min. 46 1/5 sec.; 3. Het IJ in 1 min. 56 3/5 sec. Schoonspringen dames: 1. J. Waalberg (A. D. Z.), 62.45 pnt.; 2. L. Tholen (H.D.Z.), 60 put.; 3. Sturkop (H.D.Z.) 55.11 pnt. 10 x 20 meter estafette vrije slag dames: 1 H.Z. en P.C. 2.02 2/5; 2. Het IJ 2.03 2/5 3. H.D.Z. 2.06. A.D.Z. gedisqualificeerd. Waterpolo; Holland-België 51 (rust 31). Tijdens de Zondag gehouden algemeene ver gadering van den Koninklijken Belgischen Voet balbond heeft een drietal afgevaardigden van Brussel een interpellatie gehouden, waarin werd gezegd, dat het bondsbestuur zijn rechten te buiten was gegaan door den landenwedstrijd BelgiëNederland voor vijftien jaar aan Ant werpen te geven, omdat -te Antwerpen 14.000 plaatsen minder zullen zijn dan te Brussel. De heer Seeldrayers, voorzitter van den K. B. V. B., betoogde, dat het bondsbestuur een vroe ger door de algemeene vergadering genomen be sluit had uitgevoerd. Bovendien heeft Antwer pen meer overdekte zitplaatsen, zoodat de re cette te Antwerpen hooger zal zijn dan te Brussel. De algemeene vergadering heeft ten slotte haar goedkeuring gehe'ht aan de richtlijnen, door het bondsbestuur uitgestippeld. In 1937 zal de wedstrijd België-Nederland dus weer te Ant werpen worden gespeeld. uur, 21 min., 46.2 sec.; 2. Leddy (op drie ron den); 3. Alkema (op drie ronden); 4. Wilt schut (op zeven ronden)5. Öomhof (op acht ronden)6. Matena (op dertien ronden)7. Gramser (op dertien ronden)8. v. d. Moot (op zestien ronden). Tusschen de verschillende nummers door werd voorts nog een wedstrijd gehouden tus schen de nieuwelingen J. van Breda en Rem- kes, waarbij eerstgenoemde renner winnaar werd. Van Breda won de drie sprintritten, ter wijl Remkes in de achtervolging zegevierde. De verdere uitslagen waren: Kampioenschap sprint amateurs: le rit: 1. van Vliet, 13 sec.; 2. Leene; 2e rit: 1. vanVliet, 13 1/5 sec.; 2. B. Leene. Om de derde en vierde plaats: le rit: 1. Pe perkamp, 13 3/5 sec.; 2. v. d. Vijver; 2e rit: 1. v. d. Vijver, 12 2/5 sec.; 2. Peperkamp; 3e rit: 1. v. d. Vijver, 13 sec., 2. Peperkamp. Totaal: 1. A. v. Vliet (kampioen), 2. B.Leene, 3. v. d. Vijver, 4. Peperkamp. Kampioenschap sprint onafhankelijken: le rit: 1. Beukers, 13 sec., 2. van Rijn; 2e rit: 1. Beukers 13 1/5 sec., 2. van Rijn. Om de derde en vierde plaats: le rit: 1. Kre mers, 131/5 sec., 2. Engelmoer; 2e rit: 1. En gelmoer, 13 2/5 sec., 2. Kremers; 3e rit: 1. Kre mers, 13 2/5 sec., 2. Engelmoer. Totaal: 1. Beukers (kampioen), 2. van Rijn, 3. Kremers, 4. Engelmoer. Kampioenschap sprint professionals: le rit: 1. van Egmond, 12 1/5 sec., 2. v. d. Linden; 2e rit: 1. van Egmond, 12 2/5 sec., 2. v. d. Linden. Om de derde en vierde plaats: le rit: 1. v. d. Heuvel. 13 1/5 sec., 2. P. v. Kempen; 2e rit: 1. P. v. Kempen, 13 sec., 2. v. d. Heuvel; 3e rit: 1. v. d. Heuvel, 13 1/5 sec., 2. P. v. Kempen. Totaal: 1 van Egmond, 2 v. d. Linden, 3 v. d. Heuvel, 4 P. van Kempen. Algemeen sprintkampioenschap: le rit: 1 van Vliet, 12 4/5 sec., 2. Beukers; 2e rit: 1 van Egmond, 12 4/5 sec., 2 Beukers; 3e rit: 1 van Vliet, 12 sec., 2 van Egmond; 4e rit: 1 van Vliet, 15 1/5 sec., 2 Beukers; 5e rit: 1 van Eg mond, 13 2/5 sec., 2 Beukers; 6e rit: 1 vanVliet, 13 1/5 sec., 2 van Egmond. Totaal: 1 van Vliet, 4 pnt. (algemeen sprint kampioen), 2 van Egmond, 6 pnt., 3 Beukers, 8 pnt. Kampioenschap achtervolging: halve finales: le rit: 1 Pijnenburg, 6 min. 37 4/5 sec.; 2 Pelle naars, 6 min. 45 3/5 sec.; 2e rit: 1 Savelberg, 6 min. 37 3/5 sec.; 2 van Egmond (opgegeven). Finale: 1 Pijnenburg, 6 min. 37 1/5 sec.; 2 Savelberg, 6 min. 57 1/5 sec. Totaal: 1 Pijnenburg (kampioen); 2 Savel berg; 3 Pellenaars; 4 v. Egmond. Morgen, Dinsdag, begint de dertigste Ronde van Frankrijk, waaraan ditmaal 94 renners deelnemen, waaronder vier Neder landers, te weten de gebroeders van Schendel, Gijzen en Middelkamp. Gedurende ongeveer vier weken zullen de renners, die door oorzaken van welken aard ook, niet uitvallen, bijna geheel Frankrijk doorkruisen, volgens onderstaanden staat: 7 Juli: 1 Parijs—Lille 258 K.M. 8 Juli: 2 Lille—Charleville 192 KM. 9 Juli. 3 CharlevilleMetz 16i K.M. 10 Juli: 4 Metz—Belfort 220 K.M. 11 Juli: 5 BelfortEvian 298 K.M. 12 Juli: rust in Evian. 13 Juli: 6 EvianAix-les-Bains 212 K.M. 14 Juli: 7 Aix-les-BainsGrenoble 230 K.M. 15 Juli: 8 GenrobleBrian?on 194 K.M. 16 Juli: 9 BrianconDigne 220 K.M. 17 Juli: rust in Digne. 18 Juli: 10 Digne—Nice 156 K.M. 19 Juli: 11 Nice-SospelCannes 126 K.M. 20 Juli: rust in Cannes. 21 Juli: 12 CannesMarseille. 195 KM. 22 Juli: 13 MarseilleNimesMontpellier 168 K.M. 23 Juli: 14 MontpellierNarbonne Perpignan 166 K.M. 44 Juli: rust in Perpignan. 25 Juli: 15 PerpignanLuchon 325 K.M. 26 Juli: rust in Luchon. 27 Juli: 16 LuchonPau 194 K.M. 28 Juli: rust in Pau. 29 Juli: 17 PauBordeaux 299 K.M. 30 Juli: 18 BordeauxSaintesLa Rochelle 192 K.M. 31 Juli: 19 La RochelleLa Roche-s. YonCholetAngers 213 K.M. 1 Aug:. 20 Angers—VireCaen 259 K.M. 2 Aug.: 21 CaénParijs 234 K.M. De deelnemers zijn: A-klasseBelgië: 1 Momain Maes; 2 Sylvere Maes; 3 Vervacke; 4 Danneels; 5 Meulenberg; 6 Kint; 7 Vanoverberghe; 8 Hendrickx; 9 Neuville; 10 Wierinckx, Duitschland: 11 Roth; 12 Weckerling; 13 Haendel; 14 Kijewski; 15 Wolke; 16 Heide; 17 Risch; 18 Weiss; 19 Arentz; 20 Funke. Spanje: 21 Canardo; 22 Berrendero; 23 Mo lina; 24 Ezquerra; 25 Alvarez. Luxemburg: 26 Mersch; 27 Clemens M.; 28 Kraus; 29 Clemens P.; 30 Majerus. Frankrijk: 31 Magne; 32 Speicher; 33 Ar- chambaud; 34 Le Grêves; 35 Mithouard; 36 Co- gan; 37 Tanneveau; 38 Debruyckère; 39 Le- sueur; 40 Maye. B-klasse: Zwitserland: 51 Egli; 52 Heymann; 53 Martin; 54 Amberg. Nederland: 55 Anton van Schendel; 56 Al- bert van Schendel; 57 Middelkamp; 58 Gijzen. Joego-SIavië: 59 Grgac; 60 Fiket; 61 Lynbie; 62 Abuinar. Roemenië: 63 Mormocea; 64 Tapu; 65 Turo- se; 66 Hapcinc. Oostenrijk: 67 Bulla; 68 Thalinger; 69 Dun- der; 70 Oblinger. Toeristen: 101 Abbès; 102 Antoine; 103 Bel- Iiard; 104 Berty; 105 Beettini; 106 Bertocco; 107 Chavard; 108 Cloarec; 109 Conan; 110 Defor- ge; 111 Dubois; 112 Ducazeau; 113 Foumier; 114 Galateau; 115 Gianello; 116 Goasmat; 117 Le- may; 118 Latorre; 119 Leboulanger; 120 Level; 121 Marcaillou; 122 Marie; 123 Pagès; 124 Pas sat; 125 Royer; 126 Ruozzi; 127 Theerlynck; 128 Thiétard; 129 Vietto; 130 Weck. Het spreekt vanzelf, dat vele landenploegen alleen maar met de gedachte en den vurigen wil aan den start verschijnen om de Ronde uit te rijden. Alleen daarvoor is al heel wat noo dig. Ook de Nederlandsche wielrenners zullen voor de eerste maal, dat zij den Tour rijden, hun beste beentje voorzetten. Zij worden bij hun moedige pogingen natuurlijk gesteund door de twee Franschen-Nederlanders, de gebroe ders van Schendel. Deze twee ijzersterke jonge mannen wonen in Toulouse, zijn vertrouwd met het klimmen en dalen der bergen en zullen Mid delkamp en Gijzen, die nog nooit een berg heb ben gezien, waardevolle adviezen geven. Laat men daarom in dat eerste jaar geen geweldige prestaties van de Nederlanders verwachten. Wanneer zij den Tour de France geheel uitrij den (wat nog te bezien valt) kan men met hun debuut reeds dubbel en dwars tevreden zijn. Wat de overige deelnemers betreft, spreekt het haast vanzelf, dat in den landenwedstrijd alleen Frankrijk en België een woordje meespreken. Duitschland zendt een team met jongeren, waarvan de meesten van bergen weinig afwe ten en alleeh naar Parijs zijn gekomen om wat ervaring op te doen, terwijl Italië ditmaal niet van de partij is, als gevolg van de sancties. De overige teams spelen geen rol en de strijd gaat dus voornamelijk tusschen Frankrijk en België. De Fransche renners hebben er hun geheele training reeds maanden tevoren op ingesteld, in den Tour zoo sterk mogelijk te kunnen uitko- ifien. Zij hebben zich niet in 't minst vermoeid, wat niet heelemaal van de Belgen gezegd kan worden. Voeg daarbij, dat de Franschen de ne derlaag van het vorige jaar willen wreken, dan zijn hiermee meteen de redenen gezegd, waar om wij een Fransche zege voorspellen. Of dat ook in den individueelen wedstrijd het geval zal zijn? De strijd is in deze categorie meer open dan ooit. Van groot belang zal zijn, welke renners zich in de eerste etappe goed we ten te plaatsen, want dezen zullen in de komen de etappes niet alleen moreel gesteund worden door deze zege, maar ook de daadwerkelijke hulp en steun van hun kameraden krijgen en dat is een belangrijke factor. Romain en Sylvère Maes, Felicien Vervaecke en Danneels, om maar enkele Belgen te noemen, Antonin, Magne, Speicher, Archambaud en Le Grêves uit het Fransche kamp, zij kennen het klappen van de zweep en kunnen allen als mo gelijke winnaars worden aangeduid. De komende dagen zullen ons te dien opzichte wel wijzer maken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9