I 2» m I Zoekt gij betrouwbaar Personeel I Plaats een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen De opening der nieuwe centrale van de P.G.E.M. te Nijmegen. Oud-redders gehuldigd. Sè V m 3 m ZOMERJAPONNEN ONZE KEUKEN VAN ALLES WAT DINSDAG 7 JULI MN it M I I I if m r? - lil Zomerslaatjes en Slasausen De dooier wordt goed geklopt met zout, peper, mosterd en aroma. Men klopt daar 1 lepel azijn of citroensap doorheen en dan, met 'n dun straaltje,, geleidelijk de olie tot het geheel een dikke glanzende saus is. Wordt de saus te dik, dan klopt men er nu en dan nog 'n weinig azijn of citroensap doorheen. Tirolerpakje voor jongens van drie jaar •i J "f FOTOREPORTAGE iiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiuiiiiiiiiiinuiiiuiiiiiiimumiiiiiiimi De voorbereidingen voor de Jeroen Bosch-tentoonstelling in het Boymans- museum te Rotterdam. V.l.n.r.: dr. Benesch, conservator der Albertina te Weenen; prof. dr. Baldass, conservator van het kunsthistorisch museum te Weenen. Geheel rechts de heer D. Hannema, directeur van het museum Boymans De heer H. M. Oldenhof, die benoemd is tot burgemeester van Kampen met gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Lopik, Jaarsveld en Willige Langerak (Z.H.) Twaalf oud-redders van schipbreukelingen zijn Maandag door het gemeente bestuur van Rotterdam ten stadhuize ontvangen, bij welke gelegenheid zij ge huldigd werden Richardson (Bedford) wint de 100 yards bij de athle- tiekkampioenschappen in White City te Londen Jong leven in de Rotterdamsche diergaarde. Onder de veilige hoede van de moeder maakt het jong zijn ochtendwandeling in het buitenverblijf De nieuwe electrische centrale te Nijmegen der P.G.E.M. is Maandag door minister Van Lidth de Jeude officieel in gebruik gesteld. De minister tijdens zijn rede. Verder v.l.n.r.: baron S. van Heemstra, commissaris der Koningin in Gelderland; jhr. Van Citters, oud-commissaris der Koningin in Gelderland en ir. H. Lohn, directeur der Centrale Van alle op deze bladzijde voorko mende genummerde modellen, die aan het mode-album „Zomerweelde" ontleend zijn kunnen bij het Patro- nenkantoor „Panora", Nassauplein 1, Haarlem, patronen besteld worden tegen den prijs van 50 ets. voor com plets, 35 ets. voor mantels en japon nen, en 20 ets. voor rokken, kleine- avondjasjes en kinderkleedingVoor toezending per post, ook bij bestel ling aan de agenten, 10 ets. extra. Zooals wc reeds eerder zeiden, vraagt de mode dit seizoen onze bijzondere aandacht voor de mouwen. Wij zien de kop- en pofmouwen van 1890 naast de wijde ballons van de zeventiende eeuw en de pagodemouw van nog slechts enkele jaren her. Gelukkig hebben wij dus nogal gelegen heid om te kiezen, wat ons het beste staat. Jonge meisjes zullen de keus wel laten vallen op bijgaand moeial (fig. 657). Het heeft een hoog opgekrikte voorbaan, een ceintuur met groote gesp en een smal vestje met jabot. Van den gladden rok is niets bijzonders te vertellen, doch de mooie wijde driekwart mouw geeft aan dit toi letje een bijzonder cachet. We hebben er 4 M. stof voor noodig van pl.m. 100 c.M. breed. Fig. 643 is een model, dat 'eigenlijk bij iedereen in den smaak zal vallen. Het be staat uit een wit blousje, versierd met plisséestrookjes, een rok met smalle ach terbaan en een bolerojasje, dat van voren met de aangeknipte ceintuur wordt vast- gestrikt. Wie liever geen apart blousje wil maken, kan ook een wit vegt in de bolero zetten en witte ballonnen aan de mouwen. We krijgen dan hetzelfde effect en hebben iets minder stof noodig. De patronen voor beide modellen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. POLA Op warme zomerdagen neemt de sla schotel een heel voorname plaats in op ons 'menu. En vooral op den Zondag of op vacantiedagen, wanneer ook moeder de vrouw wel eens 'n extra rust dag mag hebben, kan zoo'n slaschotel, die weinig werk vraagt, een uitkomst wezen. Inplaats van de, overgebleven aardappe len te bakken, bijv. maakt men er dan een smakelijke frissche sla van. De aardappe len worden aan plakjes gesneden en ver mengd met wat men aan voorraad heeft: komkommer, tomaat, hard gekookt ei, kropsla; men kan alle of sommige dezer ingrediënten er voor nemen en dan 'n fijn gesnipperd uitje, grooter of kleiner, naar eigen smaak. Een en ander wordt goed door elkaar gemengd met peper en zout, olie en azijn, 'n Weinig Maggi-aroma ver hoogt den smaak ervan. Zoo kan men van allerlei, ook van over gebleven groente, zonder veel moeite een smakelijk zomergerecht bereiden. Een aan- meikelijke tijdsbesparing kunnen we daar bij verkrijgen door tevoren, voor verschei dene dagen, een slasaus klaar te maken. We kunnen die, in 'n jampot, bijna een week bewaren. Hieronder volgen de recepten van ver schillende sla-sausen, voldoende voor 4 personen. De aangegeven hoeveelheden kan men naar behoefte zelf vermenig vuldigen. Eenvoudige slasaus. 4 eetlepels slaolie, 3 eetlepels azijn of citroensap, 1 theelepel tje zout, 1 theelepel mosterd, 1 theelepel Maggi's aroma en 'n snufje peper. Mosterd, zout, peper en aroma worden door elkaar geroerd. Daarna roert men er eerst de slaolie door en he,t laatst den azijn of het citroensap. Slasaus met een geklopt ei. 1 ei, 3 eet lepels slaolie, 3 eetlepels azijn of citroen sap, 1 theelepel mosterd, 1 afgestreken theelepel zout, 1 theelepel Maggi, 'n weinig peper. Het ei wordt met zout, mosterd en pe per goed los geklopt. Dan klopt men er eerst de aroma door, dan, beetje, bij beet je, de slaolie en tot slot azijn of citroen sap. Slasaus met 'n hard gekookt ei. 1 hard gekookt ei, 4 eetlepels slaolie, 3 eetlepels azijn of citroensap, 1 theelepeltje Maggi's aroma, 1 theelepel mosterd, 'n afgestreken theelepel zout en 'n snufje peper. Het harde ei wordt met 'n vork goed fijn gemaakt en vermengd met zout, peper, mosterd en aroma. Men verdunt dit meng sel dan door er eerst de slaolie en daarna azijn of citroensap doorheen te roeren- Vóór het gebruik moeten deze slasausen telkens goed geroerd worden. Mayonnaise, iets fijner dan slasaus, kan ook voor verscheidene dagen vooruit worden klaar gemaakt. Voor een hoeveel heid welke vier keer voldoende is voor vier personen, heeft men noodig: 1 eierdooier, 15 eetlepels slaolie, ongeveer 2 eetlepels azijn ai citroensap, 2 theelepels Maggi's aroma, 1 afgestreken theelepel zout, 'n af gestreken theelepel mosterd en 'n snufje peper. In 'n gesloten stopfleschje of jampotje kan deze mayonnaise ongeveer een week bewaard worden. A. K.P. hout, vuren-deeltjes, en als 't ware bepleis terd met de verf voor reliefbehandeling. welke, in poedervorm thans overal ver krijgbaar, aangemaakt kan worden met lak, speciaal voor deze methode bestemd. Alle naden van de houten kolommen worden op de fraaiste manier met deze verf weggewerkt, terwijl het geheel ce- mentachtig aandoet. De overstekende plankjes kunnen van donker gebeitst hout zijn, doch houdt u ze gelijk met de kolom men, dan worden ze met de reliefverf behandeld. Vervolgens een ideetje voor een zeer smalle kamer, naast het divanbed bevindt zich 'npractisch kastje, den laagsten kant naast het bed gehouden, zoodat er gemak kelijk iets op te zetten is. Daarna een aardig model voederhuisje voor de vogels. We hebben daarvoor noodig een paal van de vereischte lengte waarop een ijzer- draad-vorm als gebruikt voor een lampe- kap. Om het puntig draadmontuur vormt men de lagen stroo als een puntig dak en hecht de deelen met grof draad aan el kaar. Kleine dwarsstokjes worden onder het stroo-dak aan den hoofdstok, bevestigd, zoo dat de vogels zich een rustig plaatsje kun nen verschaffen bij het voederen der jon gen. Het broodbord is cirkelvormig en valt binnen den diameter van het stroodak, zoo dat het brood niet nat kan worden. Het gedeelte van den stok, hetwelk in den grond komt, wordt goed gecarbolineumd. Plaats het voederhuisje liefst tusschen groen. Tenslotte ziet u een practisch zakje voor het bewaren van waschknijpers, terwijl u ze tevens bij het ophangen van het goed dicht bij de hand heeft. Een rechthoekig lapje linnen heeft u noodig. Het 'eene eind wordt met eenlge ruimte om een kleerhanger genaaid. Ter wijl de zak gevormd wordt, door het an dere eind om te slaan en de zijkanten tot aan den kleerhanger dicht te naden. ANEMOON Op fig. I ziet u een idee voor een schoor- steenombouw, speciaal daar waar de wei nig uitstekende schoorsteen uit tegels be staat. De kolommen zijn gemaakt Yan Blouse: bovenwijdte 70 c.M., lengte mid denvóór 35 C.M., schouderbreedte 9 c.M., mouwlengte 15 cM-, mouwwijdte 28 c.M. Benoodigd: 1 M. zijde van 70 a 80 c.M. breed, galgen en een das, 5 knoopen. Broekje: bandwijdte 66 c.M., zijlengte 38 c.M., binnenbeen lengte 16 c.M., knie wijdte 38 c.M. Benoodigd: 1 M. stof van 70 a 80 cM. breed, 10 knoopeji. Dit Tiroler pakje kunnen we van ver schillende stoffen maken; b.v. een beige linnen broekje, daarbij witte blouse met groene das en groene knoopen op de broek. We kunnen de broek ook van bruin of grijs peau de pêche of fluweel maken en daarbij witte blouse met roode das. De galgen, die van leer zijn, kunnen we klaar koopen. We leggen de stof van de blouse dubbel en knippen vóór- en rugpand onder elkander, waarnaast het kraagje geplaatst kan wor den. Op de stof van de broek plaatsen we eerst het achterbeen en daaronder het vóórbeen, waarnaast de klep geknipt kan worden (voor naden 2 cJVf. aanknippen). De blouse die we sluiten midden vóór on der de das, heeft een overslag van 2 cJH., waarbij we nog 3 c.M. aan moeten knip pen voor terugslag om de knoopen en knoopsgaten in te maken. Het plat liggen de kraagje is 5 c.M. breed. De mouw heeft een lengte van 15 c.M. en we kunnen er 3 C-.M. bij aanknippen voor zoom. De mouw naad wordt op den zijnaad van de blouse geplaatst. Op den vóórkant van de broek wordt een klep gestikt, waaronder we de sluiting kunnen maken. Ook kunnen we er een zak in maken, die een breedte heeft van 8 c-M. We kunnen op den zijnaad in plaats van knoopen vetergaatjes maken, waardoor we een koord rijgen met kwast jes. —A-Al

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4