Nieuw Openlucht-theater ■eïeeaf- Qvdifi&ndeti 7net VOLT ANA MELK VOLTANA MELK VOLTANA MELK Aan Hellas en Rome geïnspireerd MARIA-STICHTING boorden STRASSBURGER Stervende Binnenzee Advertentiën DINSDAG 7 JULI 1936 Belgische manoeuvres bij Tongeren Corruptie te Tokio mm Opgepast lil Opgepast 118 PÜ 100 Circus WERELDCIRCUS GROOT WINKELHUIS TE HUUR OF TE KOOP Oberammergau heeft den trek van de touristen en de sight-seeing van den roem. Voor den roem binnen en over de grenzen maakt ook Oisterwyck een groote kans. Tusschen het schoon van den nen en vennen, zal het van dit jaar af het Brabantsche landschap laten zien onder de kroon van een aan Griekenland en Rome geïnspireerd Openlucht-theater. In een hal ven cirkel uit een ideaal-omlommerde hel ling opgemetseld, verrast het landzaat en vreemdeling, het prachtigste bosch-thea- ter van Nederland en waarschijnlijk van Europa. Evenals in Oberammergau kwam uit de kunstzinnige verbeelding van een pastoor het initiatief voor plaatselijke cultuur door het tooneel, die aan Oisterwyk een voor sprong geeft op Valkenburg en Tegeien. Bijna' vóór een kwarteeuw al deed de Von delaar kapelaan Huybers muziek en drama tische muze het stedeke binnentrekken. Waar nog enkele oud-eeuwsche geveltjes het verleden schaduwen. Uit de geestdrift en kunstliefde van de parochianen hief zijn wilskracht „Oisterwijk Omhoog," hij bracht de jongelieden van ambacht en winkel in de school van dichters en genieën. Al in 1915 styleerden ze in hun welzeggingskunst de liturgische fantasie van een der hunnen, den Brabantschen priester-dichter Willem Smulders. Veertig voorstellingen van „De verloren Zoon" trokken twintig-duizend be- zoekers. Sedert hebben de geduldig maar de gelijk gegroeide dilletant-kunstenaars met of zonder beroepshulp „Joseph in Dothan" en „Adam in Ballingschap" gespeeld, „El- kerlyck" en „De Klute van Noach", „Don Quichot" en „De Dochter van Roelant", een oubollige klucht als „Krelis Louwwen" en de middeleeuwsche teederheid der „Seven- ste Bliscap van Mariën", welk tooneel in de groote steden heeft zulk een artistiek speelplan gerealiseerd? Oisterwijk heeft om de neo-gothische hoofdkerk van Cuypers de speeltradities van de middeleeuwen als ononderbroken op den nieuwen tijd aangesloten. Het bezit ghesellen van den spele, gevormde verzen- zeggers en door de jaren verbeterde acteurs, goede zangkoren en muziekgezelschappen, die ook hedendaagsche zangspelen aandur ven. Er is geen zoo kleine stad in Nederland, waar 's winters met zooveel ambitie wordt geacteerd en gemusiceerd, en 's zomers zet ten ze hun talenten nog voort in de open lucht. De geestelijke paedagogiek, die dezen na tuurdrang van het volk naar het beleven van schoonheid eendrachtig en voornaam bijeen houdt, treft het in de samenwerking met het burgerlijk gezag. Burgemeester Verwiel, geboren uit een dier fabrikanten families, die Brabant tot vernieuwing brach ten, heeft als promotor van zijn opwaarts strevende gemeente ook een gelukkig oog voor de cultureele inspiraties, die niet zon der belang zijn voor commercicele belan gen. Hij verstaat het, om den raad verdere perspectieven dan de kom van het dorp te doen zien. Zijn overtuiging en het idee van kapelaan Huybers' opvolger, den Kunst kring-moderator kapelaan Rovers met de activiteit van den pienteren gemeente-ar chitect Bernard Vriens vonden elkaar, en ze hebben met de verst denkenden der burgerij een plan volvoerd, waarvoor het nageslacht hun naam nog wel eens in een steen zal beitelen. Ze hebben onder medewerking van mr P. G. van Tienhoven, voorzitter der Ver een. tot Behoud van Natuurmonumenten in het geaccidenteerde oostelijk bosch-coni' plex van het Esscheven iets enorm stouts ondernomen, dat ontzaglijk gelukt is. Zelfs wie het zomerspel niet kan bijwonen, dat in de Juli- en Augustusmaanden deze bosch- natuur zal beleven met lotgevallen van menschen, moet de bekoorlijkheid en de schoone bouwlijnen gaan zien van het theater, dat hier met de klassieke verruk kelijkheid van antieken uit de dalkom rijst, Niet wat het geheel, maar zeker wat het gave rhytme der regelmatige rondingen in de wijde spanning van amphiteatersgewijze heffingen betreft, herinnert deze na- tuurbouw aan het oud-romeinsche theater in Orange, het meest bekende en volledige voorbeeld van dien bouwtrant, waarvan men nog de sporen treft in Italië, op Sicilië, in Spanje, Afrika en overal waar de geniale oude meesters hun grandioze spel in stee- nen achterlieten. Zonder dat iets aan het vredige bosch décor met de verrassende doorkijken langs het naaldgroen geforceerd werd, klimt uit het speelplan, gevloerd met violette flagsto nes en geschakeerd met heidekruid, de breed gearmde, steenen halfcirkel. Hij ont plooit ruim elfhonderd ruime, makkelijke zitplaatsen in steenen van groot formaat, zoogenaamde Brabantsche moppen, harmo nisch kleurend in het landschap. Over een as van vijftig diameter ook het speelplan heeft een doorsnee van dergelijke afmeting is het theater op een omtrek van 45 Me ter gelijkvloers, opgetrokken tot een om trek van 85 Meter aan den bovenrand, ter wijl de hoogste plaatsen toch maar 3 Me ter boven den beganen grond zijn gelegen. Onder leiding van bekwame landschaps architecten hebben ruim vier maanden1 Maart van dit jaar werd begonnen dertig arbeiders gewerkt aan de verwezenlijking van het ontwerp, resultaat eener gelukkige architecturale samenwerking van de kun stenaars B. Vriens en Kapelaan Rovers. Na tuurlijk moesten duizenden meters grond worden verplaatst en er werden wel een paar duizend heesters en ruim honderd boomen aangeplant eer de kunst der bou wers de bekoorlijke wildheid tot een zoo gave schoonheid stemde. Maar welk een aesthetische uitkomst is dan ook verkregen, als men vergelijkingen zoekt met wat haas tig bijgewerkte natuur van andere open luchttheaters in ons land (Frankendaal) en daarbuiten, b.v. de oude „Freilichttheater" uit den Duitschen Biedermeistertijd (Wei- mar en Rheinsberg)'t Harzer Bergtheater, het Bosch-theater Oybin bij Zittau en de „Landschafts-theater" in Goslar en Wer- nigerode. Ofschoon Griekenland den vorm aangaf, die een vijfde grooter is dan een halven cir kel, ombuigt in Oisterwijk de ruimte voor de zitplaatsen nauwelijks dien hémicycle. Maar het Grieksche theater had een z.g. skenè, een bebouwden achtergrond waaruit de spelers te voorschijn traden en die tege lijk als klankbord en afsluiting van het po dium diende. In Oisterwijk zien de toe schouwers evenwel de spelers opkomen uit de groene slagschaduwen en het ongekorven hout met de schakeerende onderbeplantin gen van lichte berk, donkere beuk, het brons van den eik en de tinten van fijne spar en douglas tegen de ranke zuilen-ver gezichten der dennenbosschen. Zoo ontstaat het contact tusschen spelers en toeschouwers als de beweging van het leven zelf, naar zijn beluistering en het be spieden van zijn blijden of tragischen voort gang. Onmiddellijk in het verband van de toeschouwende menschen ontwikkelt het zijn lotgevallen, de acteurs betrekken hen in de gevoelens, die allen gemeenzaam zijn Daarom hebben de architecten met de uiterste gevoeligheid de ruimtelijke over zichtelijkheid van het tooneel en de zuivere uitwerking van den klank verzorgd. De acoustiek, geregeld volgens de wetten, die professor Muller heeft getoetst, is volmaakt. Zonder het graven van een stem weerkaat- senden vijver of het aanleggen van een an dere kunstmatigheid zooals wel bij de rococo-herderspelen gebezigd werden be reikt in Oisterwijk de geluidsoverplanting zonder verlies van helderheid ook de uiter ste zitplaatsen, die trouwens in den afstand van den versten speler nog maar 45 Meter verwijderd zijn. Een geluidshaag aan den schaduwrijken wandelweg achterwaarts om sluit voor het overige de toeschouwers, die met het na-zonnetje van den verstrijken den namiddag in den rug, de episoden van het spel zonder last of inspanning kunnen volgen. Meer dan honderd figuranten zullen voor het massaspel de speelruimte vullen in wis selwerking met de acteurs en actrices, als Zondag den 19en Juli a.s. het theater wordt geopend met „De Paradijsvloek" onder re gie van Hans Tiemeijer, door Reinhardt in Berlijn gevormd, terwijl mede de schrijver van het stuk eenige leiding zal geven. Zoo zullen in ons toeristen-verkeer dit jaar wel de meeste wegen naar het Land der Vennen leiden, waar de overlommerde Oirschotsche Baan, de jongste maanden van een wegdek voorzien, tot het Natuur-theater leidt met zijn ruim, verhard parkeer-terrein, den monumentalen theater-ingang met geheelde dierengroepen uit fabels van La- fontaine, Zwitsersche blokhutten voor den kaartverkoop, het theepaviljoen en de idyl lische boschpaden naar de beide om het theater gelegen vennen met in hun spiegel- water den blauwen zomerhemel over de prachtigste bekoorlijkheid van Brabant. Het nieuwe openlucht-theater te Oisterwijk DE HANDEL IN ANSJOVIS Maatregelen tot verbetering gevraagd By het zwemmen verdronken BLOEMENDAAL HEEMSTEDE IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK VELSEN ZAANDAM RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN „KERKO" shirts PEJEBE shirts. Prijzen (in 4 kleurmerken) vanaf 10.5O Na zijn groot succes in België geeft het op Maandag 13 Juli zijn Openingsvoorstelling te Heemstede - Haarlem OPKLAPBEDDEN door Fred Thomas DE RESIDENTIEBODE J ''"QftAVENHAGE j g Geeft Uw kinderen N.V. MELKINRICHTING „DE LANDBOUW" Populaire 4 Daagsche Reis naar het schoone Luxemburg Nieuw 3 daagsch reisje naar België, de Engelsche Kustplaatsen en Zeeland Excursie naar Nijmegen en de H. Land-Stichting BRUSSEL, 6 Juli. (Reuter) Vanmorgen zijn in de omgeving van Tongeren cavalerie-ma- noeuvres begonnen. Ondersteld wordt, dat een plotselinge inval uit het Noorden en Noord- Oosten, dus over Nederlandsch gebied, heeft plaats gehad. Het is voor het eerst, dat in deze streek manoeuvres worden gehouden. De regi menten zijn samengesteld uit gemotoriseerde eenheden, cavalerie, infanteristen en wiel rijders. t TOKIO, 6 Juli (D.N.B.) De directeur van het militair arsenal, luitenant-generaal Oeje- moera, en de hoofdingenieur Nisjijama zijn ter beschikking van den krijgsraad gesteld, daar z(j steekpenningen tot een bedrag van meer dan 20.000 yen van munitiefabrieken en zaken lieden zouden hebben aangenomen. De heer J. de A. te Oirschot, vader van een groot gezin, is Maandagavond bij het zwem men in het Willielminakanaal onder Hll var en- beek verdronken. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft aan de Tweede Kamer een brief doen toe komen, houdende inlichtingen op de adressen van M. A. Kolster, te Den Helder e.a. leden der commissie, benoemd in een vergadering van houders van en belanghebbenden bij Hollandsche ansjovis, betreffende het nemen van maatre gelen tot verbetering van den handel m ansjo vis. De minister zegt daarin o.m.: Adressanten vragen in de eerste plaats, maatregelen te ne men, opdat slechts ansjovis van het vangstjaar 1930 en ouder mag worden uitgevoerd naar Duitschland, welk land wel als eenig afnemer van beteekenis moet worden aangemerkt. De gevolgen van een dergelijken maatregel zouden evenwel rampspoedig blijken te zijn voor den Nederlandschen ansjovishandel. Zou men Duitschland opdringen, hetgeen dit land niet begeert, dan mag worden gevreesd, dat dit land zich meer en meer zal afwenden van de Nederlandsche ansjovis, en zijn behoefte elders zal trachten te dekken. Bovendien zou door zulk een maatregel de visscherjj op ansjovis hier te lande stilgelegd moeten worden, omdat dan geen enkele han delaar ansjovis zou inzouten en het product door de visschers niet zou zijn te verkoopen. Van de totale vangst van 1.27.500 ankers 1930-er ansjovis zijn thans nog ongeveer 30.000 ankers over. Uitvoer van uitsluitend 1930-er ansjovis zou onbillijk zijn tegenover de vele exporteurs-zouters, die zich bijtijds van hun voorraad 1930-er hebben ontdaan, dikwijls met verlies, om zich meer te interesseeren bij de jongere jaargangen. Aan het verzoek van adressanten, dat in 1936 niet meer dan een bepaald aantal ankers ansjo vis zal mogen worden ingezouten, is bereids voldaan. Het maximum-aantal ankers is be paald op 15.000. In verband met de slechte resultaten van de vangst in het loopende seizoen mag worden aangenomen, dat het aantal ankers ingezouten ansjovis de 3000 niet te boven zal gaan. Verkeersongevallen Door het springen van een voorband van zijn auto, verloor de 59-ja- rige Th. A. H, uit Aerdenhout, toen hij Maan dagmiddag ongeveer half 4 op den Duinlust- weg in de richting Overveen reed, even de macht over het stuur, waardoor hij in botsing kwam met het linkerachtergedeelte van een uit de richting Overveen komenden, met tegels beladen vrachtauto, die hem op het moment van het springen van den band juist passeer de Beide wagens werden ernstig beschadigd en moesten worden weggesleept. De bestuurder van den vrachtauto was de 30-jarige H. N. v. D. uit Haarlem. Persoonlijke ongelukken had der. niet plaats. Maandagavond tegen kwart over 8, werd aan den Politiepost nabij het Bloemendaalsche strand een meisje gebracht de 8-jarige A. K. uit Haarlem die, toen zij bij haar 14- jarig zusje achterop de fiets zat, met haar voet tusschen de spaken van het achterwiel was ge raakt, waardoor haar voet ernstig werd gewond. Een strandagent heeft een noodverband gelegd, het meisje per taxi naar huis gebracht en de ir roeping van doktershulp aanbevolen. Burgerlijke Stand. GeborenM. J. J. Quar- les van Uffordvan Heukelom, z. Ondertrouwd: F. Hofman en M. C. Riemens van Laare Getrouwd: A. van der Ham en A. M. Roofj; A. Hobo en F. W. Combert. Overleden: H. J. Weijers, 43 j„ wonende te Heemstede; H. Roessingh, 54 j. Gevonden dieren en voorwerpen. Terug te verkrijgen bij: J. Visser, DanielStalperdstr. 27II te Amsterdam, nikkelen damespolsband- horloge; mevr. Molenaar, Raadhuisstraat 10, dameshandschoen; Rooijakkers, Binnenweg 27, grijze ceintuur; Kortekaes, Lombokstraat 35, gouden damesarmbandhorloge; Oostenrijk, Bos boom Toussainstraat 54 bruin koffertje met inhoud; R. Adama, Bankastraat 67, scheeps- haak; Verstraten, Voorweg 17, kinderbadpak; S. de Reus, Kerklaan 3, knijpspeld; Compier, Zandvoortschelaan 43, broche; Van Schie, Mo- ienwerfslaan 14, rijwielbelastingmerk in étui; T. Bosch, Timorstraat 11, broche; Molenaar, Westerstraat, Zandvoort, doos met verbanu- middelen. Lijst van giften en bijdragen aan den auto tocht voor ouden van dagen te Heemstede. Mevr. M. ƒ2.Hr. J. R. ƒ2.50; Hr. en Mievr. v. H. ƒ6.— Mevr. N. N. ƒ10.—; Hr. R. ƒ1.—; lijst Raadhuis 6.75; lijst firma R. ƒ2.80; lijst Openb. W. ƒ21.25; Mevr. N. N. ƒ11.— lijst d. 1. H. ƒ4.25; lijst Gasfabr. ƒ3.25; busjes firma S. Zwarter, D. Regt, A. Hein en Kort 4.87; lijst firma O. ƒ7.25; Mievr. von P. ƒ10. Mevr. v. d. B 2.Mejuffr. v. d. B. 1.00; Mevr. S. ƒ1.Huize St, Bavo ƒ10.Hr. v.. S. ƒ5.lijst Tw. Bank nog niet binnen gekomen; totaal ƒ111.92. Vergadeiing „Indische Buurtvereeniging." Maandagavond hield de Indische buurtvereeni ging 'n ledenvergadering in Hotel „Wapen van Heemstede." In zijn openingswoord releveerde de voorzit ter, de heer J. Neeskens, het werk van het af- geloopen jaar. Het ledental bleef 72 en het aantal kinderen is gestegen van 172 grooteren tot 176 en kleintjes van 45 tot 46. Op 4 Augustus wordt weer 'n autotocht voor de kinderen van 6 tot 14 jaar georganiseerd, ditmaal naar Valkeveen. Ouders en kennissen kunnen tegen den kostenden prijs meegaan. Plannen om aan dit uitstapje ook een tocht over Utrecht te verbinden, werden afgewezen, met het oog op te hooge kosten, temeer daar het bestuur zal trachten zich in verbinding te stellen met de directie van het Circus Strass burg om alle kinderen, ook die van 4 en 5 jaar, tegen een gereduceerden prijs, geheel door cie vereeniging te bekostigen, op Woensdag 15 Juli de matinee te doen bijwonen. Aanrijding. Op den Driehuizerkerkweg bij de R.K. kerk te Driehuis is gisteren een luxe auto tegen een van Haarlem komenden Storm vogelsautobus opgereden. Beide voertuigen lie pen eenige schade op. De autobestuurder kreeg proces-verbaal, wegens het geen voorrang ver- leenen aan het verkeer van rechts. Burgerlijke Stand Geboren: Geurt Jan, z. van J. Weij en C. M. H. Kramer; George, z. van W. A. Bartels en E. Drukker; Rudolf, z. van N. Metselaar en N. Schaap; Bob. z. van A. Nieuwenhuijse en M. M. Küster; Aafje, d. van E. Bommerson en M. E. W. J. Hooreman: Alida Maria, d. van H. Gouweleeuw en C. van 't Padje; Gerda, d. van J. Veldhuijs en W. Max; Janna, d. van C. Oudendijk en J. Visser; Mathilda, d. van L. Donker en G. van Kla veren; Jan Hendrik, z. van J. H. Sieben en M. Kelderman; Elsje, d. van J. Geugjes en E. Sopjes; Ida Maria Luise, d. van G. van Daat- zelaar en H. Bormann; Eefje Marytje, d. van W. Ernst en J. Heij; Clasina, d. van L. Kar ten en E. Kolvers; Jacobus Sbephanus, z. van J. van Aart en M. R. Horn; Johannes Gerardus, z. van J. Jansen en B. Hin. Ondertrouwd: G. Vas en T. Kaaijk; T. Har- tog en M. Prins; L. van Klaveren en M. C. IJdenberg; J. J. de Vries en M. L. Schaap. Getrouwd: W L. Blokland met J. Hartog; F. Klaassen met H. Vos; A. Koning met J. M. Clijnk; W. Korver met A. P. de Groot. Overleden: Pieter Pepping, oud 79 jaar, wedn. van A. van Weenen; Marijtje Offenberg, oud 71 jaar, gehuwd met C. Blijenburg; levenl. aangegeven: een kind van E. Bommerson en M. E. W. J. Hooreman. Overtreding winkelsluiting De politie heefj; proces-verbaal opgemaakt tegen een winkelier aan den Zuiddijk, die op Zondag de winkelslui tingswet had overtreden. IJMUIDEN, 7 Juli. Rijksvischafslag. Tarbot 7S 90 cent per kg. Griet 12.00—22 per 50 kg. Tong 0.80—1.14 per kg. Middel Schol 15.00, Zetschol 12.0018, kleine Schol 7.5016.50, Bot 8.0010, Schar 3.007, Wijting 7—7.40 per 50 kg. van de Dinsdag aan den Rijksvischafslag aange komen LOGGERS Sch. 50 850K.W. 65 530.K.W. 86 660. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Woensdag 8 Juli 1936. Vloed: 6.17 v.m. en 6.48 n.m. jTJONGE. TJONGE, V/AT EEN KEURIGE BOORD.' WAAR HEB JE PIE VANDAAN KUN JE OVERAL KR'JGEN, ALS JE ER MAAR OP STAAT, DAT MEN JE EEN OVER HEMD MET „TRUBENIJS* BOORD VERKOOPT/ - Duurzaam halfstijf - zonder stijfsel. Plooien en kreuken niet - krimpvrij. Thuis normaal te wassen en te strijken. Poreus ideaal in de zomer. Vele Herenmodezaken etaleren nu overhemden met „TRUBENIJS" boorden. (ook met vaste boord.) Wanneer U een stalen matras koopt, koopt U feitelijk rust en ge zondheid. U dient daarom terdege op te letten.dat U werkelijk een goede matras krijgt voor Uw geld. Een Origineete Auping (Stroomlijntype zonder klinknagels). Al 45 jaar is Auping bekend om zijn heerlijk-veerkrachtige matrassen l Koop geen onvolmaakte naboot sing: koop een Origineele AUPING-matras en let er op, dat de naam „AUPING" in het netwerk staat „ingeweven" en de offi cieel» verkoops-prijskaart eraan hangt. Dit is Uw waarborg t prasp. mmndt gratis fabriek» I'Deventer* KLAAS VAAK V <*o Avena, Impresario Frans Mikkenie terrein t/o de Sportvelden (Directe Halte N.Z.H.T.) Van het eerste tot het laatste nummer is het programma een nieuw en boeiend schouwspel van onvervalschte, klassieke cir cuskunst, zooals onze ouders dit kenden en zooals wij dit zoo gaarne zien. Circus Strassburger overtuigt een ieder, dat het de best georganiseerde onderneming is en Jat het de gunstige repu tatie toekomt, die het zich heeft verworven tijdens zijn feest- voorstellingen te Brussel, Parijs, Londen, Stockholm, Amsterdam, Berlijn en Weenen. Het is het circus met traditie, dat geen revues, balletten en sketches vertoont, die niet in de circus - manege thuis behooren. Het klassieke circus leeft nog, het is niet dood! Geweldige groepen wilde dieren Artisten van inter nationalen wereld roem Prachtdieren uit alle deelen der wereld Strassburger's be roemde koningen van den lach Strassburger's edele raspaarden In elke voorstelling 30 opzienbarende nummers Raadpleeg de affiches Het circus van wereldnaam Openingsvoor stelling 13 Juli Slechts 5 dagen met massieven ombouw t 8 25. 2-pers. t 14.75, eerste klas, 15 jaar garantie. Monsterkamers Orlonweg 8. 20 ver schillende modellen ombouwen. Geen winkel. Tel. 23932. Haarlem-Noord. Vlo» geschreven en rijk geïllustreerd vormt dit boek een blijvende herinnering a. d. oude Zuiderzee Verkrijgbaar in den Boek handel en bij Drukkerij Kasteel van Aemstel" N.Z. Voorburgwal 65-73 Amsterdam 10.90 afge haald of h t 1.— franco oer post Giro 22884 bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, als ook voor Schevenlngen, het Westland, enz., plaatst men het best ln "I Rlvtervlsehmarkt Z te drinken, geen vel, geen kooksmaak. Ook Uw kinderen lusten melk, maar alleen hebben ze een hekel aan vel, ol een tegenzin in een ietwat lijmerigen nasmaak van gekookte melk; maar heerlijke frissche volle melk, die smaakt als rauwe. m. a. w. die lusten ze wel, die drinken ze voor hun plelzler. IS GEZONDHEID IN VLOEIBAREN VORM. HAARLEM TELEFOON 11562 I gelegen Schotersingel 21. Bevattende: Beneden; ruimen winkel met achterk., hall, gang, W.C., kelder, keuken, tuin met schuur en vrije poort. Ie verd.: 2 gr., 1 kl. kamer, gang, W.C. en plat. 2e verd.: 3 kamers, zolder en vliering. Momenteel 3 kamers onder verhuurd. Direct te aanvaarden. - Te bevragen; Pr. Bolwerk 4 rd.. Haarlem. Zondag 2, Maandag 3, Dinsdag 4 en Woensdag 5 Augustus a.s. Maandag 10, Dinsdag 11 en Woensdag 12 Augustus aanstaande Op veler verzoek Zondag 19 Juli Bij een bestaand gezellig relsclubje nog enkele plaatsen bescblk- oaar. - Reisbeschrijving, alsmede alle gewenschte Inlichtingen worden gaarne verstrekt. Aanmelden by G. Scholte ln „ST. BAVO", Smedestraat, ol Mid- lenvesf. 18 Haarlem-Noord.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7