Onbekend schip gestrand New-Yorksche Beurs DONDERDAG 9 JULI 1936 Het internationale vakvereenigingscongres Citrine veroordeelt het Italiaansch fascisme en het Duitsch nationaal-socialisme Middenstandscongres Minister Colijn verklaart, dat de dageraad nabij is Slotrede dr. Colijn Op eigen kracht weer vlot ge komen; twee sloepen gevonden Jongetje verdronken Academische examens Notarieel examen Acht S.D.A.P.-vacatures bij de Montessori-examen SCHERMEN PAARDENSPORT Nederlandsche équipe samengesteld De Olympische ruiterwedstrijden MOTORSPORT ASSEN IN FEESTTOOI WIELRENNEN Braspenninx wint de ronde van Ilpendam Hauser eerste bij de veteranen Laatste voorbereidingen voor de T.T.-races NEDERLANDSCHE PLOEG SAMENGESTELD De Olympische schermwedstrijden te Berlijn ZEILEN DE NEDERLANDSCHE PLOEG VOOR KIEL Definitieve inschrijving FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS Graannoteering AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 8 Juli Na onregelmatig te zijn ge opend, sloot de markt beter WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN LONDEN, 8 Juli (Reuter) Vandaag is de eerste openbare zitting gehouden van het In ternationale vakvereenigingscongres, waaraan wordt deelgenomen door meer dan tweehonderd gedelegeerden van twintig landen. De voorzitter, sir Walter Citrine, hield een rede, waarin hij een uiteenzetting gaf van de beginselen der vakvereenigingspolitiek. Hij zei- de daarbij, dat de Volkenbond gesteund moet worden, dat er behoefte bestaat aan een ge organiseerde macht voor de toepassing van de Volkenbondsbesluiten, dat oorlog slechts ge voerd mag worden ten behoeve van den vrede en dat alle krachten moeten worden ingespan nen om het fascisme te vernietigen. De toestand is oneindig veel gevaarlijker dan drie jaar geleden, toen het vorige congres te Brussel werd gehouden. Sedert dien hebben zich het Italiaansch fascisme en het Duitsche nationaal-socialisme ontpopt als een agressief imperialisme, dat geen wetten en geen recht buiten dat van de gewapende macht erkent. Verder zeide Citrine, dat de regeeringen slechts op den steun der vakvereenigingen zul len kunnen rekenen, voor zoover het betreft de regeling van conflicten langs vreedzamen weg. „Wij zullen", aldus vervolgde hij, „geen steun verleenen aan een regeering, die in een oorlog gewikkeld wordt door haar eigen agres sieve daad, of die zou weigeren zich aan arbi trage te onderwerpen of als aanvaller veroor deeld zou worden. Deze politiek maakt 't noodig, dat wij onzen regeeringen toestaan, haar verplichtingen na te komen en de verdediging te organiseeren. Het sluiten van regionale verdragen als aanvulling op het systeem der collectieve veiligheid zullen wij aanmoedigen. Wij zullen nimmer toelaten, aat de aanvaller wint." Op het voortgezet congres van den Kon. Ned. Middenstandsbond in de Stadsdoelen te Delft heeft Woensdag de heer R. J. Koopmeiners een prae-advies uitgebracht over de vraag: Is wet telijke regeling van den markt- en straathandel gewenscht? Na eenig debat werd de volgende resolutie aangenomen: „Het congres, van oordeel, dat een wettelijke regeling van den markt- en straathandel ge wenscht is, noodigt het hoofdbestuur uit dit ontwerp bij den Middenstandsraad aanhangig te maken en overigens die maatregelen te nemen, welke ter bereiking van het doel nood zakelijk zullen blijken". Vervolgens werd besproken het prae-advies van dr. G. F. Fortanier te Den Haag over de reorganisatie der sociale verzekeringswetgeving. In de middagzitting werd behandeld het prae- advies van dr. W. F. Lichtenauer te Hillegers- berg over den invloed van de crisismaatregelen op het bedrijfsleven in het algemeen en op het middenstandsbedrljf in het bijzonder. In een samenvatting sprak het congres als zijn oordeel uit, dat de crisismaatregelen, hoe wel onvermijdelijk, het middenstandsbedrljf in een steeds afhankelijker positie hebben ge bracht en veler bestaansmogelijkheid hebben ondermijnd. Verder wordt o.m. te kennen ge geven, dat verlaging van vaste lasten, inzon derheid van overheidsbedrijfstarieven, voor den middenstand een levensbelang is, en dat naast de bestaande voorzieningen speciale steunmaat regelen voor kleine middenstanders, die op andere wijze niet te helpen zijn, noodzakelijk moeten worden geacht. Te omstreeks half vier betrad de minister president dr. H. Colijn, vergezeld door den bur gemeester van Delft, mr. G. van Baren, de congreszaal. De aanwezigen verhieven zich van hun zetels en zongen „Wien Neerlands Bloed", waarna de heer Schurmann, den minister van harte wel kom heette. MINISTER COLIJN sprak de slotrede uit. Al te veel vertrouwen op de overheid komt altijd verkeerd uit, aldus ongeveer begon spr. De overheid beschikt niet over magische krach ten. Daarmede wil spr. niet zeggen, dat de over heid onmachtig is, evenmin dat zij geen ver plichtingen zou hebben. De staat heeft meer het algemeen belang te behartigen. De vraag is echter: met welke middelen? En dan leert de ervaring, dat de Staat niet zoo heel veel kan doen zonder er later de schadelijke tegenwerking van te onder vinden. Is het nu noodig, dat de overheid voor den middenstand directe maatregelen neemt? Er zijn er reeds verschillende getroffen, doch er zijn raadgevers, die nog andere maatregelen wenschen, b.v. verhooging der koopkracht door uitspuiting van geld in de maatschappij. Daar zitten zekere voordeelen in, doch spr. vraagt zich af, wat de uiteindelijke werking zal zijn van zulk een crediet-inflatie. Er wordt tegenwoordig ook wel gesproken over muntcorrectie, doch voorbeelden uit andere landen toonen ons aan, dat dit mid del slechts tijdelijke verlichting brengt. Men noemt Nederland wel een duurte-elland, zoo vervolgde de minister, doch dat is ons land niet meer. Meer dan men denken zou is de aan passing der kostprijzen gevorderd en de jaar verslagen over 1935 spreken reeds van verbe tering ten opzichte van die van 1934. Reeds verscheidene Nederlandsche industrieën kunnen concurreeren met gedevalueerde lan den. Wij naderen elkander door hetgeen wij zelf deden en wat in andere landen geschiedde. Wij zijn er echter niet met de aanpassing van de kosten alleen. Daar zijn nog de munt- instabiliteit en de autarkische stroomingen, die uit den weg moeten worden geruimd, doch de dageraad is nabij. De minister besloot zijn rede met de beste wenschen voor den middenstand, waarna het congres werd gesloten. van den 65-jarigen leeftijd aftreden. Dit ge. schiedt ingevolge het bekende congresbesluit van 1935. Ook het vrouwelijke Kamerlid Suze Groeneweg treedt af, in verband met haar ge zondheidstoestand. Naar het schijnt zullen ook de leden Cramer en Hiemstra aftreden. Ten slotte is er de vacature-Duys. In totaal zijn ar dus in élk geval acht S.D.-vacatures te wachten, op basis van het huidige zeteltal van de SDAP in de Tweede Kamer. Woensdagochtend vroeg kreeg de bergingsfirma Wijsmuller te Den Helder bericht, dat in het Westgat, ter hoogte waar het vorige jaar de „Mina" gestrand is, wederom een schip aan den grond geloopen was. Te 6.15 uur vertrok de sleepboot „Utrecht" uit Nieuwediep en eveneens de „Stentor" uit IJmuiden. Het bleek evenwel, dat het schip, waarvan de naam en herkomst onbekend ble ven, reeds van het opkomend water geprofiteerd had en op eigen kracht zijn reis had kunnen vervolgen. Des middags evenwel werd door vletterlieden een reddingboot aan wal gebracht, die men op oe Texelsche kust gevonden had en welke den naam droeg van „Hilde" uit Kopenhagen. Vijf tien honderd meter van deze plaats ontdekte men nog een sloep, doch deze kon men, daar zij vol* water lag, niet op sleeptouw nemen. Het is waarschijnlijk, dat beide booten aan het hierboven genoemde schip toebehoord heb ben, daar het weer stormachtig geweest is en de bemanning van een dien nacht passeerenden botter gezien zou hebben, dat het schip een sloep langszij had laten zakken. Woensdagmiddag te ongeveer vier uur werd het vijfjarig zoontje van de familie Kansen te Medemblik, dat op straat aan het spelen was, vermist. Men ging onmiddellijk aan het dreg gen Des avoncls om acht uur werd het lijkje van het kind uit het water van de Oosterhaven opgehaald. AMSTERDAM Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift: „Le ren doen" de heer I. C. van Houte, geb. te Cadzand en tot doctor in de Wis- en Natuur kunde op proefschrift: The stark effect of hydrogen in stellar spectra" de heer S. Verwey, geb. te Wildervank en op proefschrift: „Over anaerobe sporevormende bacteriën in verontrei nigd water, in het bijzonder over Clostridium welch II" mej. C. Ris, geb. te Schiedam. Cand. ex. Wis- en Natuurkunde de heeren: H. de Vries, E. H. Cohen, J. de Tempe, L. H. Bijlmer, W. F. v. d. Weerd, W. v. d. Baan en A. L. Bos en L. J. die Haan. Cand. ex. Klass. Lett. mej. A. J. Middelkoop, doctl. ex. Germ. t. en 1. (Duitsch) mej. L. Ju- nod, cand. ex. Economische wetenschappen de heeren G. J. v. Ginkel en J. G. Oosterbeek; Cand. ex. Ned. Letteren de heer Dr. Th. de Crauw en Cand. ex. Germ. t. en 1. (Engelsch) mej. C. M. Geyl. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren: H. R. van Noort, Sneek; J. H. M. G. van Deth, Brussel; J. M. J. Tans, Maastricht en E. de Vries, Fontianak en gesl. voor het eerste ged. artsex. de heeren A. Th. de Groot Wessel- dijk, Zutphen; ir. H. R. van Biema. Loenen; F. W. de Lange, Amsterdam en J. F. Hampe, Vlagtwedde. Gesl. vocrr cand. ex. klass. lett. de hëer A. Schuster, voor cand. ex. wiskunde en natuur kunde de dames: H. C. Hoge, M. G. Lammers, L. H. M. de Braconnier, N. J. Poelie, F. H. Roemer, E. Langereis en L. J. de Haan en de heeren H. de Vries, E. H. Cohen, J. de Tempe en L. H. Bijlmer. Voor doet. ex. wisk. en natuurkunde hoofd vak scheikunde (cum laude) de heer N F. Moerman. Voor cand. ex. econ. wetenschap de heer F. van Steenhoven en voor cand. ex. Ned. Ind. Recht de heer A. Huisman. LEIDEN. Doctoraal-examen geschiedenis (cum laude) mej. E. Verkade; candidaats-ex. rechten de dames J. Mocodompis, J. M. M. Jarman en de heeren J. Velders, A. S. Rueb en L. ten Cate Hoedemaker; doctoraal-ex. rechten, de dames E. Kruysse en V. van Schaik; candidaats-ex. wis- en natuurkunde letter H, de heeren L. Dorsman en C. Beets en mej. J. C. Bok. 'sGRAVENHAGE. Geslaagd voor deel I: S. H. van Hulst, 'sGravenhage en J. H. Rijpstra. Amersfoort; voor deel II: S. Pasma, Bunnik. a.s. Kamerverkiezingen? Naar de N.R.Crt. verneemt, zullen de S.D. Tweede Kamerleden Vliegen, van Zadelhoff, van dor Heide en K. ter Laan aan het einde van deze zittingsperiode wegens het bereiken NIJMEGEN. Bij de examens, gehouden op 2 Juli j.l., voor het diploma „Katholiek Montes- sori-leidster" slaagden de dames: R. Frenay. Hilversum; E. Rosenmöller, Maastricht; A. Stael Nijmegen; G. Tuinder, Heemstede; H. Veling, Aerdenhout; M. de Wit, Hilversum; en de eerw. zusters Antonio en Michael, Congr. van Steyl; de eerw. Sr. Gertrude, Congr. van Oudenbosch; de eerw. Zr. Borromea, Congr. Moerdijk. dam); 5. H. de Hoog (Amsterdam); 6. D. van der Stroom (Assendelft). Van de 46 ingeschreven amateurs startten er precies om twaalf uur 42. Er moesten 100 K.M. in acht ronden verreden worden. De favoriet G. Schulte viel bij de eerste ronde af door het breken van zijn rijwiel. Hij sloeg tweemaal over den kop en was niet meer in staat aan dezen wedstrijd deel te nemen. De uitslag in deze klasse luidt ais volgt: 1. J. de Beer (Amsterdam) 2 uur 56 min. 56 sec.; 2. P. Schipper (Amsterdam)3. J. Groot (Alkmaar); 4. W. Reuter; 5. P Bakker en 6. P. Schellingerhort, allen uit Amsterdam. Vijf minuten na de amateurs vertrokken de veteranen, achttien in getal voor het parcours van vier ronden. Eerste werd F. H.auser (Am sterdam) in 1 uur ?2 min. 37 sec.; 2. C. Koppen; 3. M. Sluyter; 4. P. Bakker; 5. W. Kuyper en 6. B. Drayer, allen uit Amsterdam. Als een bijzonderheid mag wel vermeld wor den, dat de oudste veteraan 63 jaar was en den geheelen afstand heeft afgelegd. Hij kwam als 18de aan. Tot slot werden 100 K.M. of acht ronden gereden door de onafhankelijken. Hiervoor ver schenen om drie uur achttien deelnemers aan den start. Als eerste kwam aan de finish Bras- penninx Jr. uit Princenhage in 2 uur 29 min. 52 sec. Tweede werd .P. Bronger (Den Haag), derde was C. W. van der Star uit Noorwijker- hout. Vierde en vijfde waren resp. J. Hiddes (Amsterdam)) en Stuyts (Hoogerheide)). boven zal gaan en de 150 K.M. per uur zal overschijden, mar ook is men overtuigd, dat het gemiddelde in iedere klasse zal stijgen. Naar wij vernemen is de Nederlandsche rui- teréquipe, welke zal deelnemen aan de Olym pische ruiterwedstrijden te Berlijn als volgt sa mengesteld: Samengestelde ruiterwedstrijd: luit. Pahud de Mortanges met Icarus (r.p.), reservepaard Maedel wie du; luit. Tonnet met Danseuse Ro se (c.f.), reservepaard Harlekijn (r.p.); E. Kahn met Espoir. De inschrijvingen voor de ruiterwedstrijden sluiten definitief op 25 Juli a.s. Mocht de mo gelijkheid zich voordoen, dat een der aange wezen ruiters moet worden vervangen, dan kan een keuze worden gedaan uit de ruiters luit.- kolonel Van Voorst tot Voorst met Donizetti, luit. Van der Hoog met-Marquis en ritm. De Kruyff met Tahiti. Na 25 Juli a.s. echter mag geen der drie in geschreven ruiters meer vervangen worden. Zware dressuurproef: majoor Camerling Hel- molt met Wodan (r.p.); majoor le Heux met Zonnetje (r.p.), reservepaard Nancy; kapitein Versteegh met Ad Astra. Zware springconcours: luit. Greter met Er- nica (c.f.) en Trixie als reserve; res-luit. Van Schaik met Santa Bell. Eerst na de concourses te Wassenaar op 11 en 12 Juli a.s. en Eindhoven 19 Juli a.s. zal de équipe nog met een derden ruiter worden aan gevuld. Voor ieder der drie bovenvermelde nummers is dus ingeschreven met drie ruiters, ieder met een paard, terwijl een vierde paard als alge- meene reserve voor dat nummer meegaat. De équipe van Nederland bestaat dus totaal uit negen ruiters en twaalf paarden, terwijl negen oppassers de reis zullen meemaken. Bovendien Zijn daarbij ingedeeld een wachtmeester voor toezicht op de oppassers en op de fourage en een hoefsmid. De paarden zullen worden ondergebracht in stal 11 op de draversbaan Ruhleben, even als de paarden van de andere landen. Als official gaat mee jhr. K. F. Quarles van Ufford, voorzitter van den Ned. Hippischen Sportbond, als chef d'équipe. Hij zal tevens worden aangewezen als voorzitter van de uit vijf leden bestaande jury voor den dressuur- wedstrijd. De secretaris van den Ned. Hippi- schen sportbond, de heer D. J. Couvee is be noemd als derde lid van de technische commis sie voor de ruiterwedstrijden, welke belast is met de controle der organisatie, de parcoursen en de hindernissen. Naar wy voorts nog vernemen heeft de Duit sche organisatie gezorgd dat paardenartsen en hoefsmeden ter plaatse aanwezig zijn ten be hoeve van de deelnemers, doch de N.H.S.B. hecht er de voorkeur aan een eigen paarden arts en hoefsmid mee te nemen, die de paar den door en door kennen en te allen tijde be schikbaar zijn. De heer J. G. H. Holsheimer, paardenarts eerste klasse, zal voor de verzorging der paar den, de reis naar Berlijn meemaken. Het congres der F.E.I. zal waarschijnlijk op 17 Aug. a.s. te Berlijn worden gehouden. De Ned. Hippische Sportbond zal daar vertegen woordigd worden door zijn voorzitter, jhr. Quarles van Ufford, thans vice-voorzitter der F.E.I. Bij afwezigheid van den Amerikaanschen voorzitter, generaal Henry, heeft onze landge noot gedurende de periode 19311935 de bijeen komsten der internationale federatie geleid. De Woensdag gehouden Ronde van Ilpendam. uitgeschreven door de A.S.V. „Germania", is 'n groot succes geworden. Om tien uur 's mor gens verschenen vijf en vijftig nieuwelingen aan den start. Het weer was goed. Er stond alleen een straffe wind en op verschillende plaatsen was de weg slecht. Er moesten vier ronden, dus in totaal 50 K.M. gereden worden. Het peleton lag al spoedig uit elkaar en vele deelnemers vielen door valpartijen af. Als eerste verscheen aan de finish Vis uit Halfweg, die het parcours in een tijd van 1 uur 16 min. 48 sec. aflegde. Tweede werd J. Pan man uit Amsterdam en derde was J." V. Buren (Krommenie)4. W. C. de Blaauw (Amster- Dinsdagmiddag zijn de Duitsche renners Toni en Bernhard Fort te Assen aangekomen. Zfj hadden hun machines bij zich. Des avonds kwa men verschillende andere Duitschers, Zweden en Zwitsers evenals de meeste Engelschen. De Oostenrijkers en Belgen zouden heden in den loop van den dag aankomen. Assen is nu geheel versierd. Overal hangen vlaggen langs de huizen en dwars over de straat gespannen. Gedurende de volgende dagen van de week zullen de voornaamste wijken der stad des avonds feestelijk worden verlicht. Hardnekkige geruchten loopen, dat Piet van Wijngaarden, die tot dusverre nog geen enkele race te Assen overgeslagen heeft en ditmaal voor de eerste maal op de deelnemerslijst ontbrak, tenslotte toch nog zal starten. Men vermoedt, dat hij thans onder pseudoniem N. N. op Norton heeft ingeschreven. Tot nu toe is Van Wijngaarden nog niet te Assen aangekomen, zoodat men nog altijd in het onzekere verkeert. Heden is de officieele training begonnen maar Dinsdag reeds konden enkele deelnemers de lust niet bedwingen om het nieuwe circuit te leeren kennen. Meyer reed er den geheelen middag rond, terwijl Timmer en Willy van Gent zich vergenoegden met enkele verken ningsrondjes. Het circuit blijkt nog sneller te zijn dan ge dacht werd. Niet alleen laat het buitengewoon hooge snelheden, ook in de bochten, toe, maar bovendien is het voor de renners veel minder vermoeiend dan vroeger, toen de bulten en gaten in het wegdek de renners tegen het einde van den wedstrijd buitengewoon afmat ten. Niet alleen wordt verwacht, dat het ron- denrecord, dat op het oogenblik op 144 K.M. per uur (143.800 K.M.) staat, aanzienlijk naar Naar wij vernemen, is de Nederlandsche schermploeg voor de Olympische wedstrijden te Berlijn, thans definitief als volgt samen gesteld: Sabel-équipe: A. C. Montfoort (Den Haag), F. A. Mosman (Amsterdam), A. Faber (Amers foort), F. P- van Wieringen (Rotterdam), J. Schriever (Utrecht) en W. Driebergen (Amers foort) Sabel personeel: A. C. Montfoort, F. A. Mosman en F. P. van 'Wieringen. Degen-équipe: W. Driebergen (Amersfoort), N. P. P. van Hoorn (Amersfoort), C. Weber (Haarlem), F. A. Mosman (Amsterdam), mr. J. D. Schepers (Voorburg), dr. G. J. van der Plaats (Maastricht). Degen personeel: W. Driebergen, N. P. P. van Hoorn en C. Wëber. Floret personeel: P. Kunze (Haarlem). Floret personeel dames: mej. C. van der Klaauw (Scheveningen). Als trainers zijn aangewezen de heeren P. F. Mastbooms (Amsterdam) en E- Spronk (Utrecht). Als officials zullen het team ver gezellen ludt.-generaal b. d. G. A. Scheffer (Den Haag), voorzitter van den Kon. Ned. Amateurschermbond, die als algemeen leider zal fungeeren en tevens afgevaardigde is naar het congres der F. L E. en lid van de jury d'appèl. Naar wij vernemen zijn, na overleg tusschen het Nederlandsch Olympische Comité en de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Water sportverenigingen, de vertegenwoordigers, die voor Nederland aan de Olympische zeilwedstrij den te Kiel uitkomen, thans definitief aan gewezen. Voor de klasse der olympiajollen komt uit D. Kagchelland (Rotterdam) met als reserve E. G van der Stadt (Zaandam). In de internationale starklasse zeilt Bob Maas (Hilversum), waarschijnlijk met de Bern, terwijl de tweede man nog niet bekend is. Ook de reserve in deze klasse moet nog nader wor den aangewezen. Tenslotte zal De Ruyter I starten in de inter nationale zesmeterklasse met mr. J. R. Carp (Amsterdam) aan het stuur. Leden der be manning zijn de heeren E. Moltzer (Amster dam), dr. A. J. H. Dokkum (Amsterdam), H. Looman (Overveen), C. W. Jonker (Haarlem). De heeren mr. F. Pont (Hillegom), Th. van Marie (Bussum) en H. Reinders Folmer (Haar lem) fungeeren als reserve-leden der beman ning. Naar wij nog vernempn, ligt het in de be doeling van mr. CarpJom verscheidene dagen van te voren naar Kiel te gaan, ten einde daar nog te oefenen. Do De Ruyter zal van nieuwe zeilen worden voorzien. Vertegenwoordigers van de Koninklijke Ver bonden Nederlandsche Watersportvereenigingen te Kiel zijn de heeren E. Crone en ir. Loeff. De laatste fungeert tevens als chef d'équipe. Opgegeven door V. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 7 Juli: N. F. Raap, groentenhandelaar, Haar lem, Marumstraat 26. D. Rebel, hotelhouder, Haarlemmermeer, Schipholdijk 93. J. Meester, bloemist, Haarlemmermeer, Aals- meerdijk 257. N.V. Aannemingsbedrijf v.h. J. v. d. Bosch Zn., Hillegom, Meerstraat. ij. Verpoorten, timmerman, Haarlem, Nauwe Geldeloozepad 24. H. J. de Loor, winkelier in meubelen, Haar lem, Lange Veerstraat 34. G. F. Wilhelmus, meubelmaker, Hillegom, Meerstraat 29. Vernietigd op grond van verzet het faillissement van H. A. A. Boogaard, Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van P. Hagenaar, Zaandam; W. van Hooff, Heemskerk; T. Heyselaar, Haarlem; H. Ko ning, Haarlem. 's HERTOGENBOSCH, 8 Julj. Vee. Aangevoerd 2257 stuks, w.o.: 1162 stuks hoornvee; 906 big gen; 66 zeugen; 51 schapen-lammeren; 72 kal veren. De prijzen waren als volgt: Kalf koelen 140 235, kalivaarzen 90-160, magere ossen en koeien 9016o per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit 2831, 2e kwaliteit 2427 per pona. Pinken 7090, zeugen 4075 per stuk; biggen 1.251.30 per week; schapen 1220, lammeren 1012 per stuk. Verdere mededeelingenHandel ln kalf- en melkvee bij iets ruimeren aanvoer, wel wat meer belangstelling, maar door hooge vraag prijzen handel sleepend, duur, iets stijver dan vorige week. Guste vee handel vlugger, duurder, slachtvee en stieren voor de doodhandel iets sleepend, prijzen echter niet direct lager. Ver moedelijk iets flauwer afloop. Wolvee stil. Nuch tere kalveren vlug, ruim prijshoudend. Biggen en fokvarkens redelijk, ongeveer prijshoudend. ELST, 8 Juli. Speciale Fruitveiling V.V.O.B. Aardbeien: mad. mathot le soort 1118, idem 2e soort 45%. Bessen: roode le soort 1216, 2e soort 79 >/2; zwarte le soort 2729; groene 5147%, blond 61314; wit 57; frambozen 1736. Kersen: Wijnkersen 1723; blaasjes 89; Prikken 79; Mei le soort 121425, rood 57; ruanen (wit) le soort 191422; idem zwart 15; Volgers 1329; Sysde zwarte le sooit 1416; zwarte kersen 1?28; knolkersen 8%la UDEN, 8 Juli. Veiling. Aangevoerd werden 10.C00 kg. Zwarte kersen, le soort 1621 cent, 2e soort 12—15 cent. 8000 kg. Spaansche kersen 1720 cent. Alles per kg. LIVERPOOL, 8 Juli. Tarwe. Juli 6.5 Oct. 6.5 Dec. 6.5(4. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Philips A'dam Rubber Anaconda Beth. Steel U. S. Steel 15815814 135 20 5/16 283/g 34%-% 4.30—5 uur Kon. Olie Philips. A'dam Rubber Beth. Steel U. S. Steels Gen. Radio Corp. 261 158(4 135 28171/16—28% 34% 6%; NEW-YORK, 8 Juli (Part.). Wallstreet was heden onregelmatig, doch de koersfluctuaties bleven beperkt, evenals de handel. Het publiek heeft zich weer teruggetrokken in afwachting, hoe de toestand in de landbouwgebieden zich zal ontwikkelen. De droogte houdt nagenoeg algemeen aan en men verwacht, dat de oogst- taxaties der regeering, die Vrijdag a.s. zullen worden gepubliceerd, een belangrijke vermin dering te zien zullen geven. Men vreest voor een tekort aan broodgraan en van verschillende zijden wordt de regeering verweten, dat dit een gevolg is van haar beperkingspolitiek. Een an dere factor van onzekerheid vormt de arbeids situatie in de staalindustrie. Toch was de ten- denz voor staalwaarden een kleinigheid vaster, in verband met dekkingsaankoopen. Spoorweg- aandeelen hadden een verdeeld voorkomen, al bleven de koersvariaties binnen zeer nauwe grenzen. Koperfondsen lagen vast in de markt, onder leiding van American Smelting, hetgeen wordt toegeschreven aan de berichten uït Europa, dat verschillende landen hun bewape ningsprogramma's in versneld tempo gaan uit voeren. Automobielfondsen lagen eerder gemak kelijker; Chrysler daalden ongeveer 1 dollar. Naar gemeld wordt, begint de afzet thans de gevolgen van het vergevorderde seizoen te on dervinden. Petroleumwaarden daarentegen ver toonden meerendeels een kleine verbetering, dank zij de afneming van de voorraden. Wa- renhuisaandeelen waren wat lager in verband met de vrees voor een daling van de koopkracht der boerenbevolking. Public-utilities waren eer der iets vaster, met uitzondering van Amer. Tel. Tel., die een fractie daalden. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen bleven op peil; die van fabrieken van electrische uitrus tingen trokken echter aan. Kunstzijde-aandeden waren vast gestemd. Van de industrials waren American Can gedrukt en daalden ruim 1 punt. Vliegtuigfondsen konden zich niet ten volle handhaven. In het verdere verloop kon de stemming voor nagenoeg alle fondsensoorten bij kalmen handel verbeteren. Laatbeurs wisselden vraag en aan bod elkander af, terwijl het slot niet op het hoogste punt van den dag terecht kwam. In staal- en spoorwegwaarden ging nog het meest om; van de eerstgenoemde waarden waren het Bethlehem Steels, die op den voorgrond traden, terwijl Chesap. Ohio het bij de spoorweg- shares waren. Automobielwaarden gaven nogal wat fluctuaties te zien,» doch het slot kwam om en nabij dat van den vorigen beursdag terecht. Pubhc-utilities waren vast, terwijl de aandeelen in telegraafmaatschappijen een ver deeld voorkomen hadden. Chemische waarden zetten hun rijzing verder voort. Van petro leumwaarden konden Continental Oil 1 punt monteeren. Vooral laatbeurs lagen van de aan deelen in fabrieken van electrische uitrustingen Westinghouse vast. Koper-, luchtvaart-, kunst zijdewaarden en equipmentshares waren goed prijshoudend, terwijl warenhuisfondsen een on regelmatige tendenz te zien gaven; Woolworth keert een onveranderd kwartaaldividend uit van 0.75. Diverse industrials en aandeelen in levensmiddelenbedrijven lagen gedrukt. De omzetten bedroegen 870.000 shares. Slotkoersen Juli 8 7 6 3 Allied Chemical 199 198 199% 2023/2 American Can Có. 132 133% 13 1321/2 Am. Car. F.dry 33% 33 343/4 343/4 Am. Smelt. Ref. 76% 75% 773/, 79 Am. Tel. L Tel. 1671/2 166% 166% 168 Am. Tobacco B. IOOV4 100% 100% IOOI/2 Am. Waterworks 24 23% 243/4 24 Anaconda Copper 34% 33% 34% 33% Atchison Topeka 74% 73% 75 761/2 Baltimore Ohio 17% 17% 18 183/4 Bethlehem Steel 48% 47 48% 50% Canadian Pacific 12% 12% 123/s 123/4 Case Treshins 1621/2 162% 1653/2 169% Chase National B. 441/2 44 44 44 Ches. Ohio 641/2 62% 613/4 607/g Chicago Rock Isl. 17/8 17/s 17/8 13/4 Chrysler Corp. 110% 111 1127/b 114% Cities Service 4% 4% 4% 4% Consol Gas N.Y. 38% 38 37% 367/g Continental Oil 30% 29% 29% 301/2 7 Dawesl. 31% 323/4 33% 331/4 Young 26 25% 26 Deleware Huds. 38% 373/4 38% 393/. Douglas Aircraft 621/4 613/8 61% 59% Dupont de Nem. 150 V2 149 150 149 Eastman Kodak 168%, 168% 1681/2 169 EL Bond Sh. 223/4 217/8 22% 233/. General Electric 38 37% 383/8 383/. Genera] Motors 67 673/g 683/8 693/g Good Year 22% 22 223/4 24 Hudson Motor 187/e 15% 163/4 16% Illinois Central 21 20% 213/8 218/4 Intern. Harvester 793/4 783/4 81 833/g Intern. Nikkei 497/s 493/8 493/4 493/g Intern. Tel. Tel. 137/8 13V2 133/4 14 Kennecott Copper 38% 38% 383/2 39 Missouri Pacific 2% 2% 4% 23/4 2 Idem pref. 4% 47/8 5 Montgomery Ward 423/8 417/g 423/g 43 Nat. City Bank 38V2 383/4 38 38% Nat. Dairy Prod. 27 28% 28 27% New York Central 351/2 353/s 353/8 36% North. Amer. Co. 30 293/g 29% 303/g Norfolk Western 272 266 265 261 Pennsylvania 32% 31% 323/8 323/g Phillips Oil 42% 413/8 41% 413/g Proctor Gamble 45 46 453/4 44 PubL Serv. N. J. 47 45% 46 457/8 Radio Corporation 11% 113/4 11% 11% Sears Roebuck 72% 73 733/. 74 Shell Union Oil 17% 17% 173/4 17% Socony Vacuum 127/s 127/s 13% 133/g Southern Pacific 323/4 32 333/8 331/s Southern Railway 15% 153/s 157/8 163/s Standard Brands 153/g 153/4 153/s 153/4 Stand. Oil of N.-J. 59 583/8 583/4 58% Tidewater Ass. Oil 15% 153/8 153/4 153/4 Union Pacific 125 124 127% 127% United Aircraft 22 217/8 227/s 223/4 United Corp A 73/s 73/4 7% 73/2 U. S. Leather 6% 6% 63/, U. S. Rubber 271/2 27% 28 287/g U« S. Steel 573/4 57% 583/g 593/g Western Union 83% 84 85 86 Westingh. Electr. 122% 119% 121% 122% Woolworth Building 527/g 53 513/4 523/s 5 ex div. ex. coupon. gedaan en laten. T bieden. NEW YORK, 8 Juli Slotk. Jull 8 7 6 3 Brussel 16.91 16.92 16.92 16.92 Rome 7.871/2 7.87 7.87 7.87 Madrid 13.743/2 13.743/2 13.74 13.74 Bern 32.761/2 32.77 32.77 32.76 Weenen 18.86 18.86 18.86 18.88 Oslo 25.223/2 25.25 25.25 25.25 Adam 68.11 68.16 68.21 68.19 Londen 5-02'/32 5.02-/32 5.02"/sz 5.02% Parijs 6.633/4 6.633/8 6.63% 6.63 Berlijn 40.35 40.381/, 40.39 40.38 Katoen 8 Juli 7 Juli Rubber Standaard Juli 16.50- - Sept. 16.60- f Oct. 16.63- NEW YORK, 8 Juli 8 Juli 7 Juli Juli 13.13-18 12.59-- Jan. 12.45-— 11.85 Oct. 12.48-49 11.87-88 Mrt. 12.43 11.86-87 Dec. 12.45-47 11.85-86 Mei 12.44 11.88 Tin Loco 43.371/2 42.121/2 Termijn 43.00 41.75 Suiker Juli 2.77-- 2.76-79 Jan. 2.57-58 2.56-57 Sept. 2.82-83 2.82-83 Mrt. 2.53-54 2.52-53 Nov 2.80-81 2.79-80 Mei 2.53-55 2.53-54 Dec. 2.74-- 2.74-75 Juli 2.55-57 2.55-56 Koffie (Rio) (Santos) Juli 4.24 4.32 Juli 8.32-- 8 40-41 Sept 4.38- 4.46 Sept 8.53-54 8.62-63 Dec. 4.58-- 4.66 Dec 8.72 8.81- Mrt. 4.71 4.80-82 Mrt. 8 77-78 8.86 Mei 8.82 8.90 Juli 8.86 8.94- CHICAGO, 8 Juli 8 Juli 7 Juli 8 Jull 7 Juli Tarwe Haver Juli 105%-- 105%-% Juli 363/2 - 353/4 Sept 1051/8-1/4 105%-106 Sept. 373/4 37% Dec 105%-% 1067/g-73/8 Dec. 38% -- 383/4 Maïs Rogge Juli 81% - - 78% Juli 71 - 713/g Sept 793/2 777/8 .- Sept 70% -% 71% Dec. 733/4 73% Dec. 717/8 723/4 -% Reuzel Juli 10 90 Dec. 11.00 10.85 11.05 Oct. 11.021/2 Dec. 10.75 11.021/2 10.82% 8 Juli 7 Juli WINNIPEG, 8 Juli 8 Juli 7 Juli Tarwe Juli 90% 91% Oct. 897/g 903/s -- Dec. 903/s 906/8 Rogge Juli 563/4 563/4 Oct. 571/4 573/4 Dec. 577/8 .- 58% Haver Juli 36% 353/s Oct. 36% 353/4 Gerst Juli 467/8 -- Oct. 45 Dec. 45% - Lijnzaad Juli 1.58% Oct. 1.60 Dec. 1.58% 47 45 45% 1.581/2 1 58 1.561/2 35%— t gedaan en laten, t bieden, i nominaal. 16.44-- 16.52-- 16.56-- Dec. 16.70-f Jan. 16.75* - Mrt. 16 79- Mei 16.87 16.65 16.67 16.72-f 16.83 binnenlandsche havens IJMUIDEN. Aangekomen 7 Juli: Jeannette, 6, Swansea; Vega, s., Söderham' (Voor Velsen). 8 Juli; Joma, m.s., Shoreham (voor Wormer- veer); Orneborg, s„ Setubal; The President, a„ Manchester. Vertrokken 7 Juli: Westfalia, s., Rdam. 8 Juli: Lappland, s., Lulea. IJMUIDEN. Aangekomen 8 Juli: Fredanja, m.s., Londen; Marsden, s„ Newcastle; Albula, m.s., Vertrokken 8 Juli: Rhein, s., Hamburg; The seus, s., idem; Odysseus, s., Kopenhagen; irito, s.. Belfast via R'dam; Moena, s., Java; Marnix van St. Aldegonde, m.s., Batavia. AMSTERDAM. Aangekomen 7 Juli: Zeester Me mel, inklaren, Steiger H.A.L., Salomons Kust,- vaartbedrijf. 8 Juli; Jeannette, Swansea, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel MIJ.; Orneborg, Setubal, z'wavelerts, Rietlanden, Ketjen; The Pre sident, Manchester, machineonderdeelen, J. P Coenhaven, Ned. Bevr. kantoor. Aangekomen 8 Juli: Teusva, m.s., Skarrehage. steenen, Houthaven, Abeca; Albula, m.s., Danzig, hout en rogge, Houthaven, Linds Scheepv. bcdry Marsden. Newcastle, steenkolen, J. P. Coenhaven. Ned. Steenk. Handel Mij. HALCYON LIJN MAASBURG, 7 Juli van Vlaardingen te Narvik. STAD AMSTERDAM, 7 Juli van Lulea te Vlaar- dingen. STAD VLAARDINGEN, 7 Juli van Narvik te Vlaardingen. KON. NED. STOOMB. MIJ. DEUCALION, Carthagena naar Huelva, pass. 7 Juni Gibraltar. HEBE, 7 Juli van Cadix naar Ceuta. MEDE Athuisreis, pass. 8 Juli v.m. 3 u Lydd. RHEA, 7 Juli van Barcelona naar Genua. TITUS, 7 Juli van Tarragona te Valencia. COSTA RICA, toeristenvaart, 8 Juli van Amst via Hamburg naar de Oostzee. BENNEKOM, uitreis, 5 Juli te Valparaiso. IRIS. arr. 6 Juli te Kingston (J.). ARIADNE, 7 Juli van Kopenhagen te Gdynia HERCULES, 8 Juli van Kimassi te Piraeus. EUTERPE, 8 Juli van Amst. te Bordeaux. ORION, 8 Juli van Beyrouth naar Catania. HERMES, 7 Juli Van Lissabon naar Amst. TIBERIUS. 7 Juli van Patras te Piraeus. TITUS, 8 Juli van Tarragona te Valencia. HEBE, 8 Juli van Ceuta naar Malaga. THESEUS, 8 Juli van Amst. n. Hamburg. ODYSSEUS 8 Juli van Amst. n. Kopenhagen BAARN, thuisreis, was 7 Juli 10 u. 40 v.m'. 600 mijlen W.Z.W. van Valentia. CALYPSO, R'dam naar Middl. Zee, was 6 Juli 3 uur 35 n.m 100 mijlen Z.Z.W. van Lands End. EUTERPE, Amst. naar Bordeaux, pass. 6 Juli Ouessant. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN TAPANOELI. 7 Juli van R'dam te Tampa. MAPIA. 5 Juli v. Calcutta te New Westminster. MANOERAN. 7 Juli van Singapore n. Pac. Kust. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 8 Juli van Batavia naar Amst. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 8 Juli van Amst. naar B'atavla. CHR. HUYGENs, thuisreis, 8 Juli van Genua MOENA, 8 Juli Van Amst. naar Java. HOLLAND-AMERIKA LIJN BILDERDIJK, 7 Juli van R'dam n. Harburg. VEENDAM, 7 Juli van R'dam te New-York. DINTELDIJK, 7 Juli van R'dam te San Fran- DRECHTDIJK, uitreis, 6 Juli van Cristobal. VOLENDAM, toeristenvaart, 8 Juli van R'dam naar Lissabon en Madeira. ROTT. LEOYD SIBAJAK, thuisreis, pass. 7 Juli n.m. 7 u. Perim. DJAMBI, uitreis, 8 Juli v.m. 9 u. te Belawan. KOTA NOPAN, thuisreis, pass. 7 Juli n.m. 1 u. Perim. SITOEBONDO, uitreis, pass. 7 Juli v.m. 11 u. INDRAPOERA, uitreis, 7 Juli van Suez. PALEMBANG uitreis, 8 Juli van Suez. KEDOE, thuisreis, 8 Juli van Singapore. SLAMAT, thuisreis, 8 Juli van Colombo. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCHIBA, thuisreis, 7 Juli van Bahia. ALPHACCA. thuisreis, 6 Juli van Montevideo. ALPHERAT, 7 Juli van Hamburg n. R'dam. ALCHIBA, thuisreis, 6 Juli te B'ahla. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, thuisreis. 7 Juli n.m. 11 uur Van Las Palmas. EEMLAND, thuisreis, was 7 Juli 1 uur 40 v.m. 200 mijlen Z.W. van Ouessant. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISONDARI, 6 Juli van Hongkong n. Shanghae KON. PAKETV. MIJ. ROGGEVEEN, 6 Juli van Durban naar Lorenzo Marques. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-O. AZIE LIJN MEERKERK, thuisreis, pass. 7 Juli Perim. SEROOSKERK, thuisreis, 8 Juli van Shanghae ZUIDERKERK, uitreis, 6 Juli te Hongkong. GROOTEKERK, 7 Juli van R'dam' n. Japan. HOLLAND-RRITSCH-INDIE lijn HOOGKERK, 7 Juli van R'dam te Bremen. DIVERSE SCHEPEN AMSTERDAM, tank, 4 Juli van Aruba n. Lon den. ROTTERDAM, tank, 6 Juli van Conatanza n. Purfleet. TARA, 8 Juli van Havre te Antwerpen. DRIEBERGEN, 7 Juli van Narvik n. Emden. DUIVENDRECHT, Aruba naar Lissabon, was 7 Juli 400 mijlen Z.W. van Flores. EEM, 7 Juli van R'dam te Norrköping. GROENLO 7 Juli van R'dam te Mantyluoto. MOORDRECHT, Curacao naar Manchester, pass. Juli Flores. SLIEDRECHT, Houston naar Antwerpen, pass. 7 Juli Flores. ZAAN. 7 Juli van Norresundet naar R'aam. SCHOKLAND, 7 Juli van de Tyne n. Amst. THEANO. 7 Juli van Belfast naar Fowey.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4