SPORT EN WEDSTRIJDEN WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN r De weerstoestand Uw beste vriend, 1 i Dagfilm J V DONDERDAG 9 JULI 1936 De voorbereidingen te Berlijn Technische bijzonderheden Amerikaansche ploeg toch op volle sterkte Van alle kanten wordt steun aangeboden FINLAND EN DE SPELEN IN 1940 Plannen zullen aan het I. O. C. worden overgelegd AT H LET l EK De Snelvoetersploeg gewijzigd MOTORSPORT De Nederlandsche T.T. Ronderecord aanzienlijk verbeterd Engelsche athletiekkampioen- schappen te Londen CRICKET NEDERLANDSCHE SPELERS NAAR ENGELAND Een viertal wedstrijden TENNIS Perry naar Amerika Eerst in 1937 in Europa terug TENNISKOORTS IN JOEGO SLAVIË De a.s. Daviscupwedstrijd VOETBAL HET F.I.F.A.-CONGRES TE BERLIJN De Nederlandsche vertegen woordigers HIERONYMUS BOSCH Tentoonstelling in Museum Boy mans te Rotterdam geopend DE DUITSCHITALIAANSCHE LUCHTLIJNEN Bijzonderheden over nieuwe overeenkomst PROVINCIEREIS NAAR LIMBURG REGENLATER OPKLARING R.K. Universiteit Academische examens Geen audiëntie Post vluchten TABAKSVEILING TE AMSTERDAM 5Va NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN A.V. 1923 Op Zondag 19 Juli a.s. Vrijdag 10 Juli 1035 SShS L v- Plet Lus" K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS lichte muziek GOLFLENGTEN De Shell Union behaalde in het eerste halfjaar naar raming een netto-winst van 4 millioen tegen 528.753 in dezelfde pe riode Van 1935. Nog enkele weken scheiden ons van de Olym pische Spelen. De eerste deelnemers hebben de huisjes in het Olympische dorp reeds betrok ken en thans is ook het Rijkssportveld gereed. Aan het interieur is nog wel het een en ander te doen, maar men kan over het algemeen toch zeggen: het is klaar, de spelen kunnen be ginnen. In de komende dagen zullen nog kleine verbeteringen en veranderingen en vooral ver fraaiingen worden aangebracht. Een bezoek van de buitenlandsche pers, dezer dagen aan het Rijkssportveld gebracht, heeft ons nogmaals ervan overtuigd, dat dit sport centrum eenig in de wereld is. Ook de techni sche outillage is uitstekend. Zoo zijn er bij voorbeeld niet minder dan dertien speciale postkantoren ingericht. Hiervan zijn er vier op het rijkssportveld. Er zijn negentig loketten voor post-, telegrafie en telefoonverkeer, zeven zenders voor beeldtele- grafie, 22 verreschrijvers, 215 telefoontoestellen enz. Overal waar wedstrijden worden gehouden, zijn voor de pers postkantoren ingericht, zoo wel op de Avus als te Gruenau, zoowel te Kiel als in het Schillertheater. Op de perstribune van het stadion zijn 130 plaatsen direct voor zien van een telefoontoestel, terwijl de groote persbureaux eigen verreschrijvers en telefoon aansluitingen hebben. Men hoopt de organisatie zoo te regelen, dat men niet bij het aanvragen van een telefoongesprek den haak weer op het toestel moet leggen, doch dat de abonné on middellijk zijn verbinding krijgt als hij deze aanvraagt. De buurstaten als Nederland, België en Zwit serland hebben speciale lijnen ter beschikking gesteld voor de doorverbinding met Engeland, Oostenrijk en het Zuiden van Europa. Voorts is voor de overzeesche aansluitingen het getal zenders voor de korte golf aanzienlijk ver meerderd In het Olympisch stadion kunnen achttien radio-uitzendingen voor Europa tegelijk plaats vinden. Verder is voor den berichtendienst 4000 man extra personeel aangenomen. Er zijn 25 apparaten voor het verzien opgesteld. D e oproep van Avery Brundage om het ont brekende geld voor de uitzending van een vol ledige ploeg naar de Olympische Spelen te Ber lijn mogelijk te maken, schijnt succes te hebben. Het Amerikaansch Olympisch comité krijgt van verschillenle zijden toezeggingen voor steun. Als voorbeeld mag genoemd worden de steun; dien de stad van inwoning van de bekende hoogs |>ring- ster Kathlyn Kelfey voor haar uitzending naar Berlijn zal verstrekken. Men neemt thans aan, dat 't benoodigde bedrag van 227.000 dollar nog terechtertljd bijeen zal zijn. Op het congres van het Internationaal Olym pisch Comité, dat te Berlijn zal worden ge houden, zal Finland de richtlijnen, bouwplan nen en kostenramingen voor de eventueele organisatie van de Olympische Spelen in 1940 aan de vergadering voorleggen. Minister Procope en de directeur van publieke werken te Helsingfors von Frenkell zullen een en an der toelichten. didaten, een kwart Engelsche mijl, 800 meter a klasse, 500 meter a en b-klasse, 3000 meter a en b-klasse, speerwerpen, hoogspringen, ko- gelstooten, verspringen 110 meter horden en 4 x 100 meter estafette tegen de nationale ploeg met voorgift. Voorts staan nog enkele veteranennummers en een nieuwelingenloop over 3000 meter op het programma. De dames komen uit op 100 meter voor de olympische candidaten, 80 meter horden, hoog springen, speerwerpen, discuswerpen, 4 X 1°° meter estafette tegen de nationale ploeg met voorgift. De inschrijvingen sluiten Donderdag 9 Juli aanstaande. Woensdagmorgen en Woensdagmiddag werd de eerste officieele training gehouden op het voor het publiek afgesloten circuit van Drente. Thansi eerst bleek hoe geweldig snel het circuit geworden is. Het ronderecord, dat op 144 K.M. per uur staat werd door tal van rij ders bereikt of overschreden. De snelscen waren Guthrie op Norton en Miihouse op F.N., die zonder dat zij het zelf wisten, elkander een duel leverden dat door het publiek in ademlooze spanning gevolgd werd. Eerst reed Milhouse een geweldig snelle ronde in 7 min. 4/5 sec. Vlak daarna maakte Guthrie er een van 6 min. 58 sec., die onmid dellijk gevolgd werd door een ronde var- Mil house in 6 min. 56 sec. en een paar ronden later haalde hij er nogmaals een seconde af, 6 min. 55 sec., dat is 149.734 K.M. op den eer sten trainingsdag. De wedstrijdcommissie der K.N.M.V. is te Assen aanwezig om toezicht te houden op de training. Een der eerste maatregelen van de wedstrijd commissie, nadat zij het circuit in ocgen- schouw genomen had, was het gevaar te voor komen dat in de bochten zou kunnen ontstaan door de hoog opgevoerde snelheden, waarmede deze thans genomen kunnen worden. Overal waar maar eenige kans bestaat, dat een rijder de bocht uit zou kunnen vliegen, zijn thans breede plankiers over de greppels naar het weiland gelegd. De Velocette-machines zijn Woensdagmorgen met de nachtboot in Hoek van Holland aan gekomen. Ook Stanley Woods en de overige Engelsche Velocette-rijders kwamen met de zelfde boot. Pas Woensdagmiddag arriveerde het heele gezelschap onder leiding van den heer Ericson te Assen. Hamersveld en Bosman, die fabrieksmachines van de Velocette berijden, konden Woensdag dus niet aan de training deelnemen. Hamersveld was echter wel op het circuit aanwezig en volgde de training uit de jurytent. Naar men ons mededeelt, zijn er eenige wij zigingen gekomen in de Nederlandsche ploeg, weike zal deelnemen aan de Engelsche athle- tiekkampioenschappen, welke Vrijdag 10 en Za terdag 11 Juli te Londen zullen worden ge houden. De definitieve samenstelling luidt nu: 100 en 220 yards: M. Osendarp (alleen 100 yaids), Chr. Berger en H. Eikema (alleen 220 yards). 100 yards: W. van Beveren, Tj. Boersma en B. Mesman-Schultz. 440 yards: K. Baumgarten. 120 yards horden: W. Kaan. Speerwerpen: J. F. van der Poll. Hoogspringen: R. J. Brasser en Car lier. Kogelstooten en discuswerpen: A. G. J. de Bruyn. Twee Engelsche mijl snelwandelen: P. J. En gelman. 4 maal 100 yards relay-race: A. T. C. de Snelvoeters, met Osendarp, van Beveren, Ber ger en Boersma, met Mesman-Schultz als re serve. Polsstokhoogspringen: R. J. Brasser. H. Geul van Vlug en Lenig is door studie redenen verhinderd zijn inschrijving op de 100 yards gestand te doen en M. Klasema, even eens van Vlug en Lenig, zal op medisch advies in verband met een nog niet geheel genezen blessure, niet te Londen uitkomen op versprin gen en hink-stap-sprong. hetgeen vooral jam mer is, daar ook W. Peters, houder van het kampioenschap hink-stap-sprong, en als zoo danig automatisch ingeschreven, niet naar Lon den zal gaan. Van 26 Juli tot 2 Augustus a.s. zal een R. G. Ingelse's XI een tocht naar Engeland maken. Op 28 Juli wordt gespeeld tegen South Hamp- stead, 29 Juli Mill Hill Park, 30 Juli Ealing en 31 Juli Finchley. De volgende spelers zullen aan den toer deelnemen: G. Beyers, G. Chambers, M. v. d. Eb, F. Kramer en R. G. Ingelse van V. O. C.; G. Nol'et van Hermes D. V. S.; D. Ingelse en A. Loggere van V. R. A.; H. Mulder, R. Lu yen- dijk en P. v. Katwijk van H. B. S.; P. F. Judge van Middlesex. Toerleider en aanvoerder R. G. Ingelse. Perry, de winnaar van Wimbledon van dit jaar, zal 5 Augustus a-s. naar de Vereenigde Staten vertrekken. Hij neemt deel aan de Amerikaansche ten niskampioenschappen te Forest Hills, waarin ook von Cramm zal uitkomen, zoodat men een nieuw duel tusschen beiden mag verwachten. Na de kampioenschappen te Forest HiJls ver trekt Perry naar Australië. Hij komt eerst in 1937 in Europa terug. Nu de Daviscupploeg van Joego Slavië de finale van de Europeesche zone heeft bereikt lijdt het geheele land aan „tenniskoorts". De sportzaken kunnen de voorraden niet snel ge noeg bijvullen om aan de aanvragen te vol doen en de straatjongens spelen een partijtje met eigen gemaakte rackets. De finale welke deze week tegen Duitschland zal worden ge speeld, is de algemeene stof van de gesprek ken en in het geheele land wordt druk gewed. Naar wy vernemen zullen de heeren S. Col- dewey, H. Valkema, O. de Vries en A. Staal den K. N. V. B. vertegenwoordigen op het F. I. F. A.-congres, dat op 13 Aug. a.s. te Ber lijn wordt gehouden. De zorgvol voorbereide tentoonstelling van werken van den grootten Bosschen schilder Hie- ronymus Bosch in het Boymans-museum te Rot terdam, is Woensdagavond door burgemeester Droogleever Fortuyn geopend. Aanwezig waren een groot aantal museum directeuren, kunsthistorici, buitenlandsche con suls en de Duitsche Gezant Graaf Von Zech van Burkersroda aanwezig. Burgemeester Droogleever Fortuyn wenschte den organisatoren in eten rede, die ter wille van de buitenlandsche gasten gedeeltelijk in .liet Fransch werd uitgesproken, geluk met deze ten toonstelling. waarop hij de openingsformule uitsprak. De heer Hannema, directeur van het Museum Boymans hield daarop een rede, waarin hij het werk van Jeroen Bosch in zijn tijd besprak en een uiteenzetting gaf over de voorbereiding van deze tentoonstelling. Het gezelschap maakte daarop eten rondgang langs de verzameling. Op de tentoonstelling van Noord-Nederland- sche primitieven in het museum Boymans te Rotterdam geven behalve schilderijen en tee- keningen een honderdtal prenten een overzicht van het grafisch kunnen van de vroegste Noord- Nederlandsche houtsnijders en graveurs. Allereerst eenige incunabelen van meest Goudsche en Haarlemsche boekdrukkers. De eenvoudige en toch krachtige houtsneden be vinden zich in exemplaren, die door de Ham burger Staatsbibliotheek, de Koninklijke Bi bliotheek en de Stadsbibliotheek te Haarlem als hooge uitzondering aan deze expositie zijn af gestaan. Hoogtepunt van deze afdeeling vormen een aantal houtsneden van Lucas van Leyden. Het museum Boymans heeft van de vereeni- ging Rembrandt en van den heer D. G. van Beuningen te Rotterdam ten geschenke ont vangen een prachtig portret van een geleerde door Maerten van Heemskerk omstreeks 1530 geschilderd. Dit magistrale portret komt uit de collectie van den Earl of Radnor op Longford Castle en zal voor het eerst te zien zijn op de tentoonstelling van Jeroen Bosch en de Noord- Nederlandsche primitieven. De Romeinsche correspondent van de Times ontleent eenige bijzonderheden uit een Italiaansch luchtvaartblad over de Ita- liaansch-Duitsche overeenkomst, welke 26 Juni tijdens het bezoek te Berlijn van ge neraal Valle is onderteekend. De nieuwe overeenkomst, zoo wordt ver klaard, verzekert voor den tijd van 10 jaar den luchtdienst tusschen Rome en Berlijn, via Venetië en München met tevens een dienst, welke Rome via Frank furt verbindt met Amsterdam. De overeenkomst ziet de mogelijkheid onder oogen voor Italië, om den dienst Frank fortAmsterdam te vervangen door een dienst FrankfortBerlijn of Frankfurt Hamburg. Dit laatste alternatief wordt als van bijzonder belang beschouwd voor de verbindingen met Noord-Amerika. Op de beteekenis van deze drie lijnen wordt de nadruk gelegd, daar zy verbindingen geven van de Middellandsche Zee en de landen aan de andere zijde met de transcontinentale dien sten tusschen Frankrijk en Rusland. Bovendien breidt de nieuwe overeenkomst de Italiaansch- Duitsche samenwerking in het Oosten van de Middellandsche Zee uit en regelt die. Italië verleent Duitschland landingsfaciliteiten op een, niet nader aangeduid, eiland in de Aegaeiï- sche Zee en behoudt zich het uitsluitend ge bruik voor van deze landingsplaats, wanneer luchtverbindingen met Palestina worden inge steld. Op deze wyze, aldus commentarieert hte blad, wordt de peripheric van den Italiaanschen in vloed in de Middellandsche Zee geleidelijk ver groot en kunnen alle landen van de Middel landsche Zee verbonden worden met het oude Lafijnsche zusterland. De K.N.A.C. organiseert op 18 en 19 Juli een provinciereis naar Limburg'. Het programma vermeldt o.a. een samenkomst te Roermond op Zaterdag 18 Juli met een kof fietafel in het Posthotel, gevolgd door een tocht door het mooiste deel van Zuid-Limburg, een thee op het Vierlandenpunt en een gezel- ligen avond in Valkenburg. Zondag 19 Juli worden, na een kerkbezoek, de grotten van Valkenburg bezichtigd, waarop een tocht naar Maastricht volgt, waar het ge- ■aelschap te 11. uur officieel door het gemeente bestuur van Maastricht op het stadhuis zal wor den ontvangen. Dan volgt een rit naar Sit- tard, waar in den boomgaard van kasteel Lim- bricht koffie zal worden gedronken en tot be sluit een schuttersfeest zal worden bijgewoond. iiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiia Terwijl de depressie bij IJsland verdween, is die op de Noordzee dieper wordend Noord waarts getrokken. De nieuwe depressie ver plaatste zich snel naar Frankrijk en trekt verder, Oost- en Noordwaarts, gevolgd door een vrij belangrijk hoogedrukgebied over Spanje. Op de Britsche eilanden is de lucht zwaar bewolkt met vrij koel weer en plaatse- lijken regen in Ierland en Zuid-Engeland. Frankrijk heeft °P veel plaatsen lichten aan houdenden regen, in de golf van Biscaye waait een stormachtige westelijke wind. Ook West- Duitschland en Zwitserland hebben reeds regen onder invloed van de nieuwe depressie; in het Oosten is het nog warm en klaart de lucht tydelijk op. In Scandinavië daalde de temperatuur in het Zuiden. Noorwegen heeft regen in het Zuiden en opklarend weer met stijging van temperatuur in het Noorden. Hier te lande is regen te wachten bij Ooste lijken wind, waarna bij naar West omloopen den wind opklaring zal volgen. Zoowel thuis als op reis, is Purol. Deze ver zacht en geneest zonnebrand, doorzitten, schrij nen, stukloopen, insectensteken, muggebeten en allerlei huidverwondingen. Tube 45 ct. Doos 60-30 ct. Bij Apoth. en Drogisten NIJMEGEN 8 Juli. Eindexamen wijsbegeerte de Zeereerw. pater Timotheus (O. M. Cap.), C. L. van den Nieuwenoord te Hees bij Nijmegen. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Spelanalyse als methode van psychologisch onderzoek en van behandeling van kinderen met neurotische verschijnselen", mejuffrouw J. A. Veth, geboren te Amsterdam. Idem, tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Ordening van Oen om roep in Europa," de heer C. C. Grutzner, geb. te Soerabaia. Idem, tot doctor in de Wis. en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „On the nature of Protiens," de heer G. Th. Phlippi, geboren te 's Gravenhage. Candidaats-examen rechten, de heeren J. M. Elink, Schuurman en J. Dolleman. Doctoraal-examen rechten mejuffrouw H. G. C. Gelinck. Candidaats-examen wis- en natuurkunde letter L, de heer Tjoe Sie Yong. De gewone audiëntie van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal op Maandag 13 Juli e.k. niet plaats hebben. De Kievit is Woensdagmorgen van het vliegveld Tjilitan vertrokken. De Ferkoetoet (uitreis) is in Singapore ge land. De Kwak (thuisreis) en de Nachtegaal (uit reis) zijn beide te Athene aangekomen. 4° Doorsnee Taxatiën van 4.818 pakken Sumatra, aangekondigd bij inschrijving op 10 Juli. Pn. 263 Q/Deli/DM 371/,, 195 Q/Deli/M 45V? 177 Q/Langkat/E 601/* 153 Q/Langkat/H 50 73 Q/Langkat/Q B 571/2 voor de 6333 Pn. bijeen 90V2 817 Senemb. Mij/5 36 753 Senemb. Mij/K/5 35 563 Senemb. Mij/PM/535V2 97 Senemb. My/VV/4 '211/® 73 Senemb. Mij/VV/4/K 21V2 65 Senemb. My/VV/4/M 24 V2 150 Senemb. Mi.i/VV/4/P 26'/Ê 13 Senemb. Mij/W/4/S 25 120 Senemb. Mij/VV/4/BK 28Vs 58 Senemb. Mij/VV/4/PM 28V2 62 Senemb. Mij/VV/4/SA 32V2 47 Senemb. Mij/VV/4/SB 26V' 47 Senemb. My/VV/4/S/Langk. 22Vz 86 Senemb. Mij/VV/4/TR/Deli 22V2 voor de 5009 Pn. bijeen 65V2 310 Deli Ba Mij/Pad. Tjerm./3 80 319 Deli Ba Mij/432 337 Deli Ba Mij/5 24l/s voor de 3048 Pn. bijeen70 Op 19 Juli a.s. organiseert de Athletiekver. eeniging 1923 op de Sintelbaan aan het Olym- piaplein te Amsterdam nationale wedstrijden, waaraan ook de Olympische ploeg zal deel nemen. Dit is de laatste start der Olympische deelnemers voor Berlijn in Nederland. Het programma bevat de volgende nummers: Heeren: 100 meter Olympische candidaten, 200 meter a en b, 200 meter olympische can- 8.00 Gewijde gramofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuziek (Morgen concert) 91510.00 Geen uitzending van den KRO 10.00 Gramofoonmuziek (uitzen ding voor fabrieken) 10.30 Gramofoonmuziek (Kamer muziek) 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen, ingeleid en besloten door gewijde gramo foonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 KRO-Orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 1.00 Gramofoonmuziek 1.15 KRO-Orkest o. 1. V. Johan Gerritsen 1.45 Cinema-orgelconcert door Al pbons Dreissen 2.15 Gramofoonmuziek (zang) 2.30 cinema-orgelconcert (vervolg) 3.00 Gramofoonmuziek 3.20 Zangrecital door Rle Ochel, alt. Aan den vleugel Fred. Boshart 3.30 Gramofoonmuziek 3.50 Zangrecital (vervolg) 4.00 KRO-Melodisten o. 1. v. Piet Lustenhouwer 4.30 Gramofoonmuziek (verkorte uitvoering van ,JDer Bettelstu- dent") 5.00 KRO-Melodisten o. 1. v. Plet Lustenhouwer 5.30 Land- en Tuinbouwhalfuur- tje door Th. Arts 6.00 Gramofoonmuziek 6.10 KRO-Orkest o. 1. V. Johan Gerritsen 7.00 Politieberichten 7.15 „Van lompen en hout tot pa pier" door H. M. van der Hart 7.35 Gramofoonmuziek (Musica Catholica) 7.50 Gramofoonmuziek (Bronls- law Hubermann, vlooi) 8.00 Nieuwsberichten 8.10 Serenadenprogramma door het KRO-Orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 8.45 De Koninklijke militaire Ka pel o. 1. v. kapt. dir. Walther Boer 9.30 „Mooi Nederland" door W. P. F. van Deventer, dir. van het A. N. V. V. 9.45 De Koninklijke Militaire Kapel o. 1. v. kapt. dir. Walther Boer 10.30 Nieuwsberichten 11.00 Gramofoonmuziek 11.10 KRO-Boys o. 1. v. Plet Lus tenhouwer 11.30 Gramofoonmuziek ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Frederic Bayco) 7.20 Hilversum II (Joh. Jong) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Parijs I 12.30 Hamburg 12.35 Parijs I 1.00 Luxemburg 1.35 Droitwich 2.30 Hilversum IX 3.10 Kalundborg 3.20 Droitwich 7.20 Deutschlandsender 7.40 Beromünster 8.20 Brussel I 8.30 Hambure 9.20 Luxemburg 9.35 Brussel I 10.20 Kalundborg 11.20 Parijs I 8.35 Luxemburg 11.05 Hamburg 11.50 Droitwich 12.00 Hilversum II (Kovacs Lajos) 12.20 Kalundborg 12.20 Langenberg 12.20 Luxemburg 12.50 Droitwich 12.50 Brussel I 12,50 Brussel II 1.20 Brussel I 1.20 Brussel II 2.05 Deutschlandsender 2.20 Droitwich 2.40 Hambure 4.00 Hilversum II 4.20 Deutschlndsendear 4.20 Droitwich 5.15 Brussel I 5.20 Brussel II 5.35 Droitwich 5.35 Milaan 5.45 Brussel I 5.50 Beromünster 6.15 Hilversum II 6.35 Luxemburg 6.50 Droitwich 7.20 Milaan 7.20 Boedapest 10.35 11.20 12.20 12.25 10.20 10.30 10.50 11.05 11.20 11.30 11.50 Verschillende kamermuziekwer- ken van F. Chopin xvorden Vrij dagmorgen in het K. R. O.-gra- mofoonplatenprogramma ten gehoore gebracht (Hilversum II 10.3011.30 uur 7.35 Droitwich 8.25 Luxemburg 8.30 Deutschlandsender 8.30 Toulouse 8.50 Boedapest 9.00 Milaan 9.00 Toulouse 9.30 Beromünster 10.30 Brussel II 10.30 Weenen 10.35 Toulouse 10.40 Droitwich 10.45 Milaan 10.45 Luxemburg 11.15 Toulouse 11.20 Kalundborg 11.30 Boedapest 11.35 Droitwich 11.35 Weenen 12.00 Toulouse 12.40 Toulouse GRAMOFOOR 8 00 Hilversum H 8.00 Deutschlandsender 8.20 Brussel I Brussel II Hilversum II Hilversum II Brussel I Parijs II Brussel I Luxemburg Partis I Parijs I Berlijn Hilversum II Luxemburg Rome Hamburg Parijs II Brussel II Berlijn Brussel II Rome Berlijn Hilversum II Deutschlandsender Brussel I Hilversum II Parijs II Hilversum II Deutschlandsender Hilversum II Droitwich KAMERMUZIEK 1.35 Langenberg (kamerorkest) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 8.20 Langenberg (verschillende be zettingen) 6.40 Deutschlandsender (altviool en plano) 10.50 Deutschlandsender (klarinet en fagot) 12.05 Weenen (kwartet) SOLISTEN-CONCERTEN 7.35 Brussel I (zang) 8.10 Droitwich (zang) 8.50 Parijs II (zang) 9.10 Droitwich (sopraan en piano) 9.45 Kalundborg (zang) 10.00 Milaan (pianorecital) 10.30 Luxemburg (zang) 11.05 Luxemburg Izang) OPERA EN OPERETTE 7.50 Weenen („Si j'étals rol", ope ra van Adam) 9.00 Rome („Die geschledene Frau", operette v. Fall) TOONEEL 10.20 Parijs II („Lecture", spel v. Roger-Marx) PERSBERICHTEN 7.50 Hilversum II 7.50 Brussel II 10.20 Berlijn 10.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II 11.00 Hilversum II VARIA 10.15 Hilversum II (voordracht Jan Lemalre) 11.00 Hilversum II (voordracht Jan Lemalre) 5.00 Hilversum II (na schooltijd) 7.57 Hilversum II (SOS-berichten) SPORT 1.50 Parijs II (reportage v. d. Tour de France) 4.20 Parijs II (reportage v. d. Tour de France) BERLIJN 366.7 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHE. SEND 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 1875 M. (AVRO en VARA) HILVERSUM II 301.5 M. (KRO en NCRV) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455-9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. EJQQLIHQDQ VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS D:Q|o|0|alo,fala[q afOi,oioja.D]a) o a o j o aI o la a]aTofolainiajoin'aio|D|a|o|ajD;a.b!n'o|a!alninjn!o|o].nfD Op de 16 dezer te Haarlem te houden al gemeene vergadering van de Ver. Ge- meensch. Bezit van Aandeelen der Nederl. Mij. tot het verrichten van Mijnbouwkun- dige Werken, zal machtiging worden ge vraagd, tot 'statutenwijzigingwaardoor o.a. elk aandeel van f 1000 zal worden terugge bracht tot f 250. Het desbetreffend sta tuut za.l dan luiden: Het kapitaal bedraagt f 3 millioen verdeeld in 12.000 aandeelen elk groot f 250, waarvan zijn geplaatst en volgestort 3000 aandeelen. De uitvoer van radio-artikelen van ons tand bedroeg in Juni f 2.182*000 tegen f 1.684.000 in Mei tegen f 2.961.000 in Juni 1935. De stijging van Mei tot Juni j.l. was grooter dan van Mei tot Juni in dei jaren 1935 en 1934. De uitvoer van gloeilampen uit ons land bedroeg in Juni f 327.000 tegen f 308.000 in Mei en f 406.000 in Juni 1935. De uitvoer van kunstzijde uit ons land bedroeg in Juni 538.000 K.G. met een waar de van f 907.000 tegen 537.000 K.G. met een waarde van f 909.000 in Mei. De waarde be droeg in Juni 1935 f 1.029.000 tegen f 1.245.000 in Mei 1935. Te Londen beschouwt men de uitgifte van de Fransche schatkistbons op Vrijdag a.s. vóór den Franschen nationalen feestdag als een tactischen zet. Het. zou niet verrassend zijn, wanneer vóór deze emissie nogmaals het disconto van de Bank van Frankrijk zou worden verlaagd. Wanneer de uitgifte slaagt, dan verwacht men dat de repatri- eering van het kapitaal naar Frankrijk veel grooter zal iBorden, dan tot nu toe het geval is geweest. De goudprijs te Londen bleef op 1391 onveranderd. 280.000 werd aan goud om gezet. De rubbergrijs te Londen steeg met 1132 tot 7 25/32 per lb. Op de beurs te Parijs kenmerken aandee len Banque de France zich door een vaste houding, vermoedelijk in verband met de omstandigheid, dat geen ingrijpende veran deringen in het statuut der instelling bij wetsdecreet zullen kunnen worden inge voerd. De Phoenix Oil and Transport Comp. be haalde in 1935 een winst van 183.885 te gen 134.276 het vorig jaar. Hiervan wordt het grootste deel n.l. 175.000 in een divi dend-reserve gestort. Het verslag klaagt over de moeilijkheden door de deviezen- restricties. Door de bepalingen in Roemenië kon de Mij. geen gelden voor dividendbe taling transfereeren. Wanneer de deviezen- situtatie verbetert, hoopt men dividend te kunnen uitkeeren. Dr. Schacht verklaarde in de Kamer van Koophandel en Nijverheid te Dortmund, dat er slechts twee wegen openstaan voor de financiering der regeeringsmaatregelen, hetzij door belastingen, hetzij door leenin gen. De gevolgde methode door het opne men van leeningen, de lasten over een re$ks van jaren te verdeelen, vermijdt een te sterk gebruik van belastingen, die de nij verheid in de eerste plaats zouden treffen. In de Giornale d'Italia wordt aan Itali- aansche producenten den raad gegeven geen nuttelooze producten in te voeren en geen produtten te eischen uit landen, die niet van Italië koopen. Voorts een poging te ondernemen, om den Italiaanschen uitvoer tot. uitbreiding te brengen en de Abessini- sche markt te ontwikkelen. Het Londensche kunstzijde-concern Cour- talds keert over het eerste half jaar een onveranderd interim-dividend uit van 2'A pCt. Over het vorig jaar werd totaal 7Vz pCt. uitgekeerd. Symington en Wilson wijzen er op, dat in 18 op elkaar volgende weken de Engelsche rubbervoorraden met 35.998 ton zijn ge daald, of gemiddeld 2000 ton per week. De Bank van Engeland heeft wederom goud in baren gekocht n.l. tot een bedrag van 354.494. Montgomery Ward boekte in Juni aan omzetten 30.33 millioen, hetgeen een stij ging vertoont van 27.3 pCt. ten opzichte van Juni 1935. De omzetten in Juni waren de grootste in de geschiedenis der Mij. In de eerste vijf maanden bedroeg de stijging ten opzichte van dezelfde periode van het vorig jaar 18.3 pCt. De General Motors verkocht in Juni aan verbruikers in Amerika 189.760 wagens te gen 194.630 stuks in Mei. Aan handelaars 186.150 tegen 187.120 wagens. De verkoopen aan handelaars met inbegrip van do Cana- deesche en overzeesche verkoopen, bedroe gen 217.930 tegen 222.600 ivagens. De verkoop door agenten van de Ford Motor Co. bedroeg in Juni 108.370 wagens, hetgeen het hoogste cijfer is sedert Juni 1930. De Amerikaansche staalproductie be draagt momenteel 70 pCt. der capaciteit tegen 7lVz pCt. de vorige week. Het Amerikaansche rubberverbruik be droeg in Juni 50.000 a 52.000 ton, tegen 50.482 ton in Mei en 36.623 ton in Juni 1935 De Amerikaansche wag onverlading en be droegen in de afgeloopen week 645.000 wa gons tegen 713.600 de vorige week en 470.000 in de overeenkomstige week van he vorig jaar. De Continental Can keert een onverai derd kwartaal-dividend uit van 0.75. De Woolworth Co. declareert een onve anderd kwartaal-dividend van 0.60. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 7.36lA7.38 (vo rig slot 7.37% j; de Frank op 9.73'A—9.74% (vorig slot 9.74'/de Belg a op 24.80—24.84 (vorig slot 24.83) en de Dollar op 1.46% 1.47 (vorig slot 1.477/a). De Nivas verkocht 300 ton superieure sui ker en 1000 ton Melasse. Voorts 645 ton su perieur voor qpnsumptie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6