STADSNIEUWS WI NKEL'S COUPONS DANTE Haarlem, 10 Juli SIM SALA BIM Hl llXlS Familieberichten r» RIJWIELPOLO ZANDV00R SPECIALE /NKEMOLU STOFFENHUIS TOONEEL, FILM EN MUZIEK VRIJDAG 10 JULI 1936 Naar de stilte Nu is het uw tijd VOOR DENPOLITIERECHTER R.K. LYCEUM TE HAARLEM Overgangsexamen einde van den cursus 1935-1936 DE ZOMERPOSTZEGELS Sluiting van dsn verkoop Valschheid in geschrifte Bloembollen en dwalingen DEKEN v. d. TUIJN GEHULDIGD In verband met zijn zilveren priesterfeest Eindexamen Middelbare Meisjesschool Aanrijding op de Heemsteedsche Dreef OPRICHTING PROPAGANDA- CLUB TE OVERVEEN Geanimeerde bijeenkomst Aanbesteding Rijkswaterstaat Gouden oorknop gevonden Repetitie Rubens-cantate Taschjesdief te Aerdenhout Personalia Aanbesteding der Genie Middelbare Technische School lage prijzen! BURGERLIJKE STAND TENNIS Tournooi Kennemer Lyceum Centrale Tandheelkundige Kliniek Kenaupark 26a Spreekuren: lederen werkdag 9-11,1-2 Dinsdagsavonds 6.30-8.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur AGENDA Bioscopen 11 Juli Bioscopen RIJKSVISCHAF5LAC STAAT VAN BESOMMINGEN AFWEZIG TOT 1 AUG.: W. H. DIPPEL, Arts Behendigheidsspel GROOT BADHUIS CABARET Uw koffer staat bi) RIJNVELD...! ƒ10.- met stof- Haarlem: Groote Houtstr. 18a Electrische Waschmachines „ALBA" Gr. Houtstraat 158 - Haarlem KOUSENFABRIEKEN HIN N.Y, Op onze afd. Opmakerij kunnen nog EENIGE NETTE FLINKE MEISJES geplaatst worden, leeftijd 1418 jaar. Aanm. op kantoor vóór 6 uur n.m., behalve Zaterdagmiddag. Te Koop eenige in aanbouw zijnde burger woonhuizen met garage gelegen LORENTZKADE te Haarlem, grens Heemstede-Bl'daal. Prijs uiterst voordeelig. Hypotheek beschikbaar. Te bevragen b. d. Makelaars G. KAMMINGA en G. POSTMA, Mercurlusstraat 1, Haarlem en Schotersingel 17, Tel. 22656 en 10430. TE KOOP voor belegging eenige goed ver huurde nieuw gebouwde burger woonhuizen Per N. Z. H. TRAM naar ZANDVOORT AANBiEDBNG Tempo! tempo! dat Is het principe, dat ons gtheele hedendaagsche leven beheerscht. Het menschctom leeft in een voortdurende zenuw spanning. Tempo, cat is het wachtwoord op straat; tempo is het signaal op werkplaats en fabriek, tempo, razende snelheid overal en al tijd. We dreigen ten onder te gaan in de snel heidsrace van onze eeuw. Er is geen tijd meer tot bezinning, tot naden- ten. Jachten en jagen, dat typeert het bestaan van den heOendaagschen mensch en voor de n-eer ernstige dingen des levens blijft niet meer tijd over dan het strikt noodige. En toch, we moeten tot bezinning komen. Een van de pro blemen van onze dagen is, dat we geen proble men meer zien dan alleen die van materialis- tisehen aard zijn. De strakke economie overheerscht veelal godsdienst en zedelijkheid, en houdt geen reke ning met de begrippen van sociale rechtvaar digheid en vrede. Juist in dezen tijd moeten we leeren te luisteren naar de stem der stilte. Wie luisteren wil, zal dan veel leeren. De beste gelegenheid daartoe is voor den katho liek de gesloten retraite. Naar de stilte! Het geheele jaar door leven we in geroezemoes en tiwkte. Kunnen daar niet enkele dagen af om v/eer wat tot ons zelf te komen? Om ons zelf wat beter te doorgronden? De commissie ter behartiging van de geeste lijke belangen der leden van den R. K. Volks bond doet nogmaals een beroep op allen om Ceel te nemen aan de retraite. Morgen vertrekt de eerste retraite naar Noordwijkerhout. welke geheel voltallig is. Voor de tweede retraite, welke ook gehou den wordt in het St. Clemens-retraitehuis te Noordwijkerhout van 22 tot en met 25 Augus tus, kunnen zich nog een twintig personen aan melden. Laat deze gelegenheid, waarvoor Z. H. de Paus u oproept en Mgr. van Schaik op den ge houden kaderdag met klem aanspoorde, niet voorbij gaan, maar geeft u nog heden op. De kosten bedragen maar ƒ6.50, waarvan de R. K. Volksbond voor elk lid dat mede op retraite gaat 4.vergoed. Werklooze leden kunnen zich zeer zeker evengoed opgeven, voor hen behoeft de vergoe ding geen beletsel te zijn, er zal naar middelen gezocht worden. Men geve zich nu spoedig bij een der volgende commissieleden op: B. Rejjn- ders, Zomervaart 134, voorzitter, W. H. Dube- lear, Testastraat 32, secretaris. P.A. Puts, Rijksstraatweg 473, penningmeester, J. A. Gort zak, Bantamstraat 54, P. C. v. d. Goes, Van der Hulststraat 7, Th. Uitendijk, Rollandstraat 37, M. Doek, Verduinstraat 40, G. Scholte, gebouw St. Bavo, Smedestraat 23. gelegenheid te stellen op een gemakkelijke wijze deel te nemen aan het mooie doel, het welk met den verkoop der Zomerzegels beoogd' wordt, zullen op verschillende plaatsen in de stad kraampjes worden geplaatst. Deze plaatsen zijn zoodanig gekozen, n.I. op de Groote Hout- brug, Grcote Markt, Schoterbrug, Zijlbrug en Amsterdamsche Poort, cat bijna ieder morgen zoo'n kraampje moet voorbijgaan. Niemand passeere echter deze tentjes zonder een offer gebracht te hebben in het belang van minder bedeelde evenmenschen. En zij, die geen post zegels noodig hebben, kunnen ook hun offer brengen door het kcopen van een serie der zeer aardige prentbriefkaarten, welke door het comité worden uitgegeven. Aan het kraampje, hetwelk geplaatst is op de Groote Houtbrug, is nog een bijzondere attrac tie verbonden. Van haar of hem die in den loop van den morgen aan dit tentje voor min stens 2.50 aan Zomerzegels koopt, maakt de kunstschilder Jan Visser gratis een portret- teekening. Wij verwachten dat de heer Visser Zaterdagmorgen handen te kort zal komen. Van klasse la. bevorderd: H. v. Baaren, S. Balm, J. Belle, A. Boilerman, H. Bonarius, A. Bcsse, J. Brons, M. Buschman, F. Diederiks, H. Dirkis, J. v. d. Does, A. Dorren, C. Feitz, H. Gerding, J. Gomes, W. de Graaf, J. Meester, B Goassens,-G. v. Buchem, C. Robbers, J. .v. Baar. Van klasse lb. bevorderd: P. v. Haeff, A. Hennekam, G. Hoekstra, H. Horeman. A. Schaap, A. v. Iersel, H. v. Kaam, G. Klein Schip horst, J. Korstjens (e.v.), O. Kranendonk (e. v.), G. Kubbinga (e.v.), H. Liebregs, J. Luijben, K. Mol, L. Claessen, J. Bremmers, J. v. Bu chem. Van klasse lc. bevorderd: J. Nieuwland, A. v. Pampus, Th. Pijnenburg, R. Rikkers (m. 1.), E. Hüffer, W. Schwartz (e.v.), C. Smit, C. Sprayt, J. Steenman, A. Strack v. Schijndel, P. Strous. J. Tombrock (e.v.), G. Verbeek, J. Veu- gen, M. v. d. Meyer, Th. Wubbe, A. Ysselmui- den, A. Kahmann, J. Duynstee, M. Mengel berg, L. Postma. Van klasse 2a. bevorderd: C. Bastiaenen, G. v. d. Bergh, C. Bilars, M. Brockbemd, R. v. Dam, G. Dobbe, Ch. Edelhauser, G. v. Emme rik (m.l.), H. Francken, N. Gomes, A. Güttmer, C. La Grouw (e.v.), A. de Haas, W. Hammink, E. Haase. A. v. Heusden, A. Hoekstra, J. Bart. Herexamen: 1. Van klasse 2b. bevorderd: L. La Grouw, E. Hoes, A. v. Huystee, P. Kerkhoff, N. Keesom, F. Kerstens, R. Kesseler. C. Keyzer, F. Klein Schiphorst, A. Koelen, Th. Koot, W. Lemaire, J. Luyten (m. 1.), J. Mathot, L. Modderman, V. Schrijnemakers. Van klasse 2c. bevorderd: A. Langemeyer, H. Mensink, O. Mchr, G. Nielen, M. v. Pelt, H. Prenen, H. Reintjens, E. Roersch, V. Rcozen, B. Nuiland, B. v. Saase, J. Shrijnemakers, H. Sips, J. v. d. Sluis, M. Sluyter, C. Stammeyer, J. Strack v. Schijndel, J. Staker, J. Thunnis- sen, J. Wüst, C. Zwager, N. Bakker. Van klasse 3a. bevorderd: W. Beers (m.l.), J. Bloem, C. Brandenburg, J. Dazert, F. Donze, H. Ebskamp, P. Francot, L. Haase, A. ten Hacken, B. v. Hees, R. Hln, F. Jacobs, J. de Jager, J. Mathot, H. Jonkergouw. Herexamen: 1. Van klasse 3b. bevorderd: H. Blom, C. Kra mer, P. Laming, A. de Loor, J. Meyer, H. Pe ters, P. Reckmann, F. Robbers, A. v. Saase, A. Schulte, P. v. Soest, A. Bolslus, L. Baaten. Van klasse 4 H.B.S. bevorderd: J. Bruin, E. Burcksen, J. Butter, P. v. Hooydonk, P. Franc ken, G. Koot, W. Koot, Th. Mattaar, C. Mid deldorp, E. Middeldorp, C. Robbers, W. Stap horst, A. v. d. Zanden, J. Lohman. Van klasse 3 Gymnasium bevorderd: M. By- i waard,, H. Dhooge, A. Fibbe, H. Kuipers, H. Dlus, Th. Reith, B. Steman, R.. Visser, A. Vree burg. Van klasse 4 Gymnasium bevorderd: J. Aukes (m.l.), K. Bekkers, J. Ebskamp, A. Evers, J. Janssen, W. de Jong, H. v. d. Mey, J. Ooms (e.v.), J. v. Son. Van klasse 5 Gymnasium bevorderd: A. Blankwater, J. Hooy, J. Hupkens, J. v. Iersel, J. v. Lieshout. Herexamen: 1. Van klasse 4 H.B.S. a bevorderd: J. Bosman, J. Jacobs, P. Klitsle, F. v. Loenen, J. Meeuwes, D. v. d. Pavoordt, L. Tollenaa#, J. v. d. Veldt, J. Yland (e.v.), C. Gall, A. Haazevoet, L. Bu- tót. Toegelaten tot de eerste klasse: J. v. Baar, J. Bonarius, G. Felix, A. Jansen, W. v. Loon, 'W.^ Mathot, S. Suiker, Th. Zethof, A. v. Haaren, G." v. Hellenberg Hubar, Th. v. d. Mey, C. Post, H. Roozen, J. Spook, J. Theunis, E. Storneberg, P. Witteman, A. v. d. Bergh, J. v. Deurzen, J. Feitz, S. v. d. Hart. F. Hutting, H. Kerstens, B. Langemeyer, F. Roozekrans, P. Scheefhals, J. Sips, P. Spierenburg. J. Weterman, H. Wynne, B. Blankwater, J. v. Boeckel, H. Brink, F. Euk- holtz, A. Bosman, P. Hupkens, M. v. Huystee, A. v. Iersel, A. v. Schaik, J. v. Beem, A. Ko ning, P. v. Koningsbruggen, H. Koot, J. Lam mere, W. v. Dijk, B. v. Tienhoven, G. Krabbe, L. Wüst, G. Freriks, W. Post. Ch. Forcevllle, P. Driessen, J. Zandvliet, L. Foulide, H. v. d. Weiden, M. Thunnissen. Door het comité Haarlem zal als slot van den verkoop op morgen, Zaterdag, nog een extra verkoop worden georganiseerd. Teneinde dit doel te bereiken en ieder in de Voor den Haarlemschen politierechter hadden zich wegens valschheid in geschrifte te verant woorden een Vijftal arbeiders uit Zaandijk, die bij het invullen van de z.g. steunlijsten voor de week van 25 April tot 7 Mei elk f 5.in komsten verzwegen hadden waardoor ze meer steun hadden gekregen dan hun toekwam. De f 5.hadden ze verdiend met het lossen van een schuit tegels voor een aannemer uit Am sterdam. Tegen ieder van hen eischte de officier van justitie 3 weken gevangenisstraf. De verdachten voerden aan uit armoede ge handeld te hebben. Allen waren ze vaders van een groot gezin en van den gewonen steun zeiden ze er niet te kunnen komen; aanvragen om steun in natura bij het crisiscomité waren ook Steeds afgewezen. De politierechter hield rekening met deze om standigheden en veroordeelde hen tot 1 week ge vangenisstraf. Een tuinder uit Haarlemmermeer stond terecht onder beschuldiging van verduistering. Met een anderen tuinder, K. genaamd, was hij overeengekomen een bloembollenland te onder houden. Later kwam uit, dat verdachte op de veiling in Aalsmeer voor f 39 tvpen, afkomstig van K. verkocht had. K. had daarop een aan klacht tegen verdachte ingediend. Deze beriep zich erop, dat de tulpen, die hij verkocht had z. g. dwalingen waren, dat zijn tulpen van een afwijkende soort, die tusschen een verkeerd bed terech't gekomen zijn. De eigenaar achtte dit onwaarschijnlijk. Bo vendien zou hij tegen verdachte gezegd hebben, dat de dwalingen op den mesthoop moesten ge worpen worden. De officier van justitie eischte een geldboete van f 40 subs. 20 dagen. De verdediger mr. J. C. J. Nieuwenhuys voer de aan, dat het zeer goed mogelijk was dat er zoo'n hoog percentage dwalingen tusschen bloembollen kwam. Voorts zou getuige K. niet speciaal gezegd hebben dat de bloemen naar den mesthoop moesten. De politierechter oordeelde verduistering be wezen en veroordeelde verdachte tot f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Beide bestuurders merkten elkander blijk baar te laat op, waardoor de motor tegen den auto botste. De heer Otte werd van zijn motor geslingerd en bekwam vermoedelijk een linkerbeenbreuk en verschillende hoofdwonden. Dr. Leyendekker, die de eerste hulp ver leende, oordeelde opneming in een ziekenhuis noodig, waarna het slachtoffer met een zieken auto naar het Diakonessenhuis te Haarlem werd vervoerd. De motor werd zwaar, de auto licht bescha digd. F werd niet verwond. Ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest, dat hij op 15 Augustus a.s. hoopt te vieren, is de Hoogeerwaarde heer J. M. v. d. Tuijn, Deken van Den Haag, oud-secretaris van het Bisdom, en oud-pastoor te Heemstede, pre sident van de St. Wiliibrordus-vereeniging te Den Haag, door de leerlingen van het voor bereidend lager U. L. O.-onderwijs en Kweek scholen op even spontane als hartelijke wijze gehuldigd. De huldiging vond plaats in de groote zaal van de St, Jozefgezellenvereenlging te Den Haag, daartoe welwillend door het bestuur af gestaan en werd bijgewoond door de pastoors in wier parochiën scholen van de St- Willibrcr- dusstichting zijn gevestigd en door vele Eerw. Zusters en leeken leerkrachten van de verschil lende scholen. Deken Van der Tuijn werd met muziek en zang de feestzaal binnengeleid, waarna de leerlingen van de school Jan de Baenstraat hem een welkomstlied toezongen. Afwisselend hebben op dezen huldigingsmid dag waarvoor het overrijk programma niet minder dan vier volle uren vorderde de leer lingen vanaf de kleinsten der bewaarscholen tot aan de a.s. onderwijzeressen leerlingen van de Kweekschool hun uiterste best ge daan om den straks jubileerenden voorzitter een in alle opzichten echt, mooi feest te be reiden. In den loop van den middag werden den Deken door enkele kinderen bloemruikers aan geboden, terwijl mej. Pauline v. d. Heijden al3 oudste van de leekenonderwijzeressen aan „Monseigneur" v. d. Tuijn met enkele waar- deerende woorden, namens het ïeekenpersoneei, een fraaie bloemenmand offreerde. Aan het slot van de uitvoering heeft Deken van der Tuijn dank gebracht aan de Eerw. Zusters, het Ïeekenpersoneei en de kinderen van de verschillende scholen voor het geeste lijk genot dezen middag gesmaakt Voor het eindexamen der Middelbare Meisjes school met 5-Jarigen cursus te Haarlem zijn ge ëxamineerd 26 candidaten. Geslaagd zijn de da mes: P. J. A. Nakker, P. G. P. Brakel, J. W. C. Grevengoed, G. L. H. T. Groeneweg, Th. C. G. Groot, L. V. Gutmann, M. Janett, M. Joustra, H. C. Koster, S. Levie, P. J. Lultlng, R. Mees, A. C. Messchaert, C. A. Mingels, T. Muntinga, M. C. Plaisier, M. C. Otter, H. G. Postema, E. M. F. Roque, M. H. van Rossum, C. J. van Thiel. Hedenmorgen had op de Heemsteedsche Dreef te heemstede een botsing plaats tusschen een auto en een motor. Uit de richting Haarlem kwam een motor rijwiel, bestuurd door G. Otte, wonende te Haarlem. Uit de richting Heemstede naderde terzelfder tijd een vracht-auto bestuurd door C. v- d. Pieneman, wonende te Haarlem. P. wilde links de Spaarnzichtlaan inrijden, en moest daarvan den Westelijken rijweg van de Dreef over steken. Donderdagavond vond in gebouw „Domi" te Overveen de oprichting plaats van een propa- gandaclub. De heer P. v. d. Laarschot, een der initiatief nemers, opende deze vergadering op gebruike lijke wijze en zette in 't kort de bedoeling van dezen avond uiteen. Door den heer A.J. Lips uit Haarlem, een vete raan op propaganda-gebied, werd hierna, aan de hand van het bestaande reglement voor het Bisdom Haarlem, een duidelijke uiteenzetting gegeven van het wezen eener propagandaclub en hieruit bleek, dat deze zich niet alleen op politiek, maar ook op sociaal en cultureel terrein moet bewegen, dus algemeen moet zijn. Nadat nog over een en ander van gedachten was gewisseld, werd de parochiale afdeeling Overveen Officieel opgericht. Vrijwel alle aanwezigen traden als lid toe en onder algemeene instemming werden geko zen tot voorzitter de heer J. C .A. Westenbroek en tot overige bestuursleden de heeren G. A. Topper en W. Thijssen. Aan de Overveensche propagandisten nu de taak om hun activiteit krachtig te ontplooien! De Rijkswaterstaat in de directie Noordhol land te Haarlem, heeft aanbesteed: Het uitvoeren van grondwerken, het maken van een rijwielpad van cementbeton en het aan brengen van een verharding van cementbeton op den rijweg op Jgedeelten van de Rijks wegen no. 9 (gedeelte AlkmaarStolpen) en no. 10 (StolpenDen Helder), onder de gemeen ten Zijpe, Callantsoog en Den Helder, met bij komende werken (bestek no. 71 werkverruiming). Ingekomen 25 biljetten. Laagste inschrijver was W. Brail te Doetin- chem voor f 217.400. Door de politie is in beslag genomen een gouden oorknop, bezet met diamanten, welke oorknop eenigen tijd geleden op den openbaren weg ln deze gemeente is gevonden; verzuimd was van deze vondst kennis te geven aan de politie. Belanghebbenden in deze aangelegenheid kunnen zich vervoegen aan het Bureau van Politie, Smedestraat 9, afdeeling Recherche. De aangekondigde repetitie op Zaterdag a.s. voor suppl. orkest en kinderkoren gaat niet door. Donderdagmiddag te ongeveer 3 uur plaatste mejuffrouw H. M. uit Vogelenzang haar fiets aan den voet van de trap van het kopje te Aerdenhout. In haar fietstasch liet zij, toen zij naar boven ging, haar handtasch zitten. In deze tasch zat een bedrag van ongeveer 4.50, een paar sleutels, een kammetje e.d. Toen zij even later weer bij haar fiets terug kwam, was de tasch verdwenen. Van den dief geen spoor. Geslaagd voor electrotechnisch ingenieur de heeren E. E. Carpentier te Haarlem en H. van Riess'en te Blcemendaal. De eerst aanwezend-ingenieur der genie te Haarlem, heeft in de voormalige infanterie- kazerne aan de Koudenhorn aanbesteed: Het maken van een schuilplaats in gewapend be ton en het verrichten van bijkomende werk zaamheden in den Haarlemmermeerpolder. Ra ming f 36.000 (bestek 215). Laagste inschrijver R. v. d. Meulen voor a f 29.700 en voor b f 29.990. Bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar: Afdeeling Bouwkunde: J. Cupido, IJmuiden; J. M. van Gasteren, Haarlem; J. J. Hooger- vorst, W. Kok, Haarlem; J. Kops. Heiloo: P. A. Leemhuis, Bloemendaal; A. G. Postma, De venter: B. G. RexWinkel, Haarlem; J. G. F Swemle, Hlllegom; J. v. Zwieten, Haarlem. Afgewezen 5, Herexamen 2. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: P. van den Broek, W. van der Eyk, Haarlem; M. Glim merveen, Amsterdam; J. E. Hellings, Heem stede; A. A. Hofman, Haarlem; J. G. A. Huit- ker, 's Gravenhage; M. F. Koert. Oegstgeest; L. Kuyper, Heemstede; M. L. Llndhcut, Haar lem; D. Luyendijk, Zandvoort; N. W. Mel- chers, Amsterdam; J. E. Panman, F. P. Pieter- se, Haarlem; F. Potman, Goor; F. van Praagh, 's Gravenhage; J. Prins, IJmuiden, A. Stroeve, 'sGravenhage; J. Visser, Hengelo (O.). Afgewezen 6, Herexamen 1. Afdeeling Werktuigbouwkunde: P. J. Barn- horn, Haarlem; L. Boot, Alphen a. d. Rijn; Th. J. Broers, 's Gravenhage; K. Buitenhuls, Heemstede; F. J. Dalhuizen, Hengelo O.)P Hendriks, 's Gravenhage; F. van Hout, Haar lem; P. J. Keyman, Alkmaar; J. Klingen, Haarlem; I. D. Kuipers, Wassenaar; J. van der Land, Bloemendaal; S. Lisser, Heemstede; C. "A. Lukaart, J. Moll, J. R. Ott, Haarlem; F. A. Pulle, 's Gravenhage; J. Chr. A. Rhee. Heemstede; J. Ruysenaars, Haarlem; A. F. M. A Sauter, Heemstede; N. Seyffert, Haarlem; N. G. van der Steeg, 'sGravenhage; J. Steeg- stra, Haarlem; A. Stevenhagen, Haarlem. Afgewezen 10, Herexamen 5. Afdeeling Electrotechniek: A. B. Bronkhorst, 's Gravenhage; H. J. M. Fischer, Alkmaar; R. van Graft, St. Pancras; F. M. Hauber, Haar lem; S. J. Hellings, Heemstede; N. Hu vers. Heemstede; H. A. van der Laan, Haarlem; H. Loven, Rijswijk; H. de Mare, A. Nijhuis. 's Gravenhage; J. C. Roelofs, Haarlem; G. C. Roelse, Apeldoorn; H. A. E. Spaanenburg, De venter; A. Stam, IJmuiden; A. H. Tomson, Scheveningen; K. Wilgenhof, Beverwijk; M. W. Zonneveld, IJmuiden. Afgewezen 8, Herexamen 1. Afdeeling ScheepsbouwkundeJ. J. C. Brus- saard, Bloemendaal. Afgewezen 3, Herexamen 2. Ziet vooral de coupon-etalage met de verbluffend GROOTE HOUTSTRAAT 11-13 Afdeeling VliegtuigbouwkundeJ. van den Arend, Wijk aan Duin; J. M. Bakker, Nieuw Vennep; E. J. A. Creveld, Haarlem; A. van 't Hooft, Haarlem; J. H. Hultzer, Aerdenhout; W. H. Kruissink, Koekange; W. A. Mans, N. P. van dter Meulen, Haarlem; C. A. Oosterhuis, 's Gravenhage; J. Schaap, Wijk aan Zee en Duin; W. Schalken, Heemstede; J. A. Valen- tijn, H. P. Valentijn, Haarlem. Afgewezen 1, Herexamen 4. Van het tweede studiejaar naar het prae- tische leerjaar: Afdeeling Bouwkunde: W. Baas, P. Buur, J. Goedhart, Alkmaar; W. G. de Groot, Amster dam; C. Hulsbos, Abfcenes; W. J. de Jongh Haarlem; P. J. J. van 'der Putten, Heemstede; J. Raven, Schagen; J. Weener, Haarlem. Afgewezen 6. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: H. Bartels, A. H. Beenhakker, Haarlem; J. P. Blaauw, Hoorn; D. Boom, Amsterdam; P. Boon, IJmuiden; H. Eebes, H. Ferwerda, Haar lem; G. J. de Graaff, Oegstgeest; S. J. Grou- stra, Haarlem; J. N. Houtkooper, D. A. Krayenhoff van der Leur, Alkmaar; D. W. A. Neuhuys,. Halfweg; J. J. van Noort, Haarlem; F. H. Nijhof, 's Gravenhage; G. Schuilwerve, Rijswijk; L. Stavast, Haarlem; R. Timmerman, Amsterdam; E. Vinke, Haarlem. Afgewezen 2, Herexamen 2. Afdeeling Werktuigbouwkunde: M. Beun, Haarlem; N. D. Boevink, Hengelo (O.); J. van Effen, Aerdenhout; F. van Eykern, Haarlem K. van Gilst, 's Gravenhage; W. Horst, Haar lem; E. W. ter Horst, Hengelo (O.); J. G. Houtgraaf, Haarlem; J. C. Huender, Wijk aan Zee; T. A. Huitlng, Haarlem; W. J. Kaufman, Heemstede; H. G. N. J Kleingeld, 's Graven hage; A. Kruyshoop, Aerdenhout; N. G. Kui per, Harenkarspel; W. van de Linde, Aerden hout; C. J. P. van Lunteren, Haarlem; D. Ochtman, Haarlem; A. H. Saltet, 's Graven hage; A. A. Schepers, Leiden; W. J. M. van Seggelen, 's GravenhageF. M. Seljee, Haar lem; J. Versloot, J. J. Zeegers, 's Gravenhage; W. F. Slieker, Haarlem. Afgewezen 12, Herexamen 1. Afdeeling Electrotechniek: H. van den Berg, Alkmaar; A. Bolier, E. Bosloper, Haarlem; G. A. Bus, Nieuw Vennep; H. G. Bruining, Wa- geningen; P. Clement, C. F. Cramer, N. Dijk stra, H. J. W Griede, B. Hagen, Haarlem; L. Hupkes, Arnhem; B. D. Oonk, Haarlem; A. B. Pot, Alkmaar; A. Riel, 's Gravenhage; P. D. van dér Schaar, Haarlem; J. Schelling, Heem stede; H. van der Toorn, 's Gravenhage; N. Wing Easton, Heemstede; B. van Wijk, Lei derdorp; Th. A. van Wijk, 's Gravenhage. Afgewezen 3, Herexamen 4. Afdeeling Scheepsbouwkunde: H. Asselbergs, Bloemendaal; J. A. van Heel, Goes; P. M. A. Huurman, Bussum; A. N. Nolke, Haarlem; W. E. C. Waalewijn, Haarlem. Herexamen 2. Van het tweede studiejaar tot het laatste studiejaar: Afdeeling Bouwkunde: G. Aling, Heemstede; W. K. de Wijs, Enschede. Herexamen 1. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: P.Blad, Haarlem. Herexamen 1. Afdeeling Werktuigbouwkunde: G. J. Boon tjes, Schagen; H. J. S. Bijl, Haarlem; F. Har- temink, Loosduinen; M. G. Kuilman, 's Gra venhage; E. J. van Mens, Wassenaar; P. A. A. Nederpeld, 's Gravenhage; R. P. Offringa, Nieuw Vennep; J. L. Reyns, 's GravenhageF. Telkamp, HillegomA. de Vries, 's Graven hage. Afgewezen 1. Afdeeling Electrotechniek: L. J. H. Brand, Soestdijk; H. J. de Buin, Bloemendaal; E. J. H. Dalmijn, 's Gravenhage; J. Goedkoop, Am sterdam; H. Klupper, Haarlem; Chr. Snel, C. Th. Verboom, 's Gravenhage. Geboren: 8 Juli: M. M. Stut—Leek, zoon; P. M. Hetem—Kuiper, dochter; N. J. de Haan— Sóndorp, zoon;9 Juli: E. J. Venemav. d. Burg, dochter; M. M. Blomv. Soest, dochter; E. HounietStevenhaagen, docher; 10 Juli: H. SpoorValk, zoon. Overleden: 8 Juli: J. Herwig, 29 jaar, Oude Groenmarkt; F. L. Erkenbrecher, 61 jaar, Pijls laan; H. R. v. 't Klooster, 21 jaar, de Ruyter- plein; 9 Juli: M. E. Jacobs—v. Waveren, 62 jaar, Mr. Joostenlaan; T. Bulkes, 84 jaar, M. v. Heemskerkstraat; 10 Juli: J. Lucas, 62 jaar, Brouwerskade. De deelnemers aan het tournooi van het Ken- nemer Lyceum zijn blijkbaar niet voldoende op de hoogte van de goede kwaliteit der banen op dit complex want hoewel Donderdagavond alle banen uitstekend bespeelbaar waren was de op komst der spelers zoo klein, dat slechts een tweetal partijen kon worden gespeeld. In het heeren enkelspel A (Bondsleden) plaat ste Ir. H. van Driësum zich door een 61, 63 overwinning op A, de Vletter in den eindstrijd van dit nummer. De aardigste partij was de halve eindstrijd damesdubbeJspel AB (Bondsleden) tusschen de dames van T. C. H. I fen T. C. G. I. De dames van TCH, mej. F. Kerkhoven en mej. A. de Vletter wonnen na een spannenden strijd de eerste set met 75, kwamen in de tweede set met 53 voor, maar moesten deze set waarin het groot aantal verloren service games opviel, met 87 afstaan aan mevr. R. v. d. Klashorst en mej. Blikslager. Laatstgenoemde dames profiteerden onmiddel lijk van 'n inzinking bij de TCH-double om in een vlot tempo de derde set met 6—1 te winnen. Haarlem Tel. 12644 Gebouw „St. Bavo" Best. Kiesvereeniging half 9; Kringvergadering „Herwonnen Levens kracht" half 8; R. K. Bevolkingsbureau 8 uur. Gem. Concertzaal Concert H.O.V. kwart over 8. Stadsschouwburg Dante met de Mysterie revue „Sim Sala Bim", kwart over 8. Frans Halstheater: „Martha" (van Flotow), 2.3C, 7 en 9.15 uur. Rembrandttheater: „Als de natuur roept", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palaee Filmac, 11—5 uur „Roberta", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Het testament van Dr. Ma- buse," 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Gewone zittingen, 4 en 7 uur; Geel-Wit 6 uur. Stadsschouwburg Dante Mysterie-revue „Sim Sala Bim", kwart over 8. Frans Halstheater Helge Roswaenge in „Martha", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater „Het testament van Dr. Mabuse", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater Clark Cable in „Als de natuur roept", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace Palace-Filmac 115 uur „Roberta", 2.30, 7 en 9.15 uur. .en met zijn andere been staat de man, die de verkeersre gels niet kent, in de gevangenis. IJMUIDEN, 10 Juli. Rijksvlschafslag. Tarbot 41—52 cent, Tong 0.85—1.08 per kg. Kleine Schol 6.0020, Bot 9.0012, Pieterman en Poon 1.25— 4.40. kl. mldd. Schelvisch 19.00—22. kleine Schel- vlsch 816.50 per 50 kg. Kabeljauw 21.00._51 per 125 kg. Gullen 715.5o per 50 kg. Leng 80 83 cent per stuk. Wijting 34.80 pér 50 kg. Koolvisch 2438 cent per stuk. Versche Haring 7.8013 per kist. van den Vrijdag aan den Rijksvlschafslag aange komen DUITSCHEN TRAWLER P. G. 454 280 manden 2140. LOGGERS Seh. 402 490.—, Sch. 19 1330.—. Sch. 25 420.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Zaterdag 11 Juli. Vloed: 8.46 v.m. en 9.15 n.m. Inplaats van kaarten Verloofd: IEN OLGERS en BEN MEULENBROEK Lit. class, cand. Haarlem, 12 Juli 1936 Anegang 19 Ten huize van J. J. Brinkman, Wete ringstraat 38. Voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. Uit aller naam: J. C. HURKMANS Brouwersvaart 100 Aerdenhout Waarn. Dr. Bos, Overveen, Dr. de Groot, Heerenweg, Heemstede. STADSSCHOUWBURG—— Heden, morgen en overmorgen: EN ZIJN 50 MYSTERIES o.a. st ratosfeer-mysterle de zwevende dame bier uit lege vaten man zonder hoofd doorzagen v.e. vrouw cabaret de la mort dansende klompen dieren uit liet niet koffermysteries enz. 3 Vanaf Zaterdag 11 Juli a,s. ter opening van het Saison iederen avond 8 uur met medew. v. bek. artisten, w.o. de gevierde RADIO-zan- ger en Imitator BERT v. DONGEN en Ferry de Rooy, Confer.-Humorlst e.a. Ork. Is. Eyl en zijn Dietsche Spelers. Entree: ook Zond. f 0.25 (Zat. f 0.50) ZONDAGS 3 UUR MATINEE De Vacantie komten U weet, hoe prettig het is, met een mooie en handige koffer te reizen. Zulke koffers staan er nu bij Riinveldl Uit één stuk le kwaliteit Rundleder vervaardigd, zijden moiré- voering, prima slotenin licht- en donker beige, bruin en zwart: 45 cm. 50 cm. 55 cm. ƒ7.50 ƒ8.75 Echt Vulcanflber, voering 50 cm. 4.50 65 cm. 55 5.- 70 6.50 60 5.50 75 7.- handkast- 6.- De nieuwste koffer", waarin 10 japonnen met kleerhangers kunnen worden opgehangen, met aparte ruimten voor schoe nen e.a.reisbenoodigdheden, prima uitvoering, handig formaat: ƒ17.50. Alles echt Rljnveld-werk... Nederlandsch Fabrikaat. DanbclpcöwIJclkwr! mmm vanaf 6 p. m. Stofzuigers2 p. m. Rijwielen4 p. m. Haarden en Haard kachels 4 p. m. gelegen te Haarlem, grens Bloemendaal-Heemstede. Alle per- ceelen zijn op 2 jaar contr. verhuurd. Hypotheek beschikbaar. Te bevragen b. d. Makelaars G. KAMMINGA en G. POSTMA, Mercuriusstraat 1, Haarlem en Schotersingel 17, Telefoon 22656 en 10430. tram- of bus-retour van Haarlem en Heemstede na half zev 25 ct. BLANK PAARDENVLEESCH Lappen 0.22, 0.25 en 0.30 per pond. 2 y2 pond Gehakt halt' om half 0.50. Per pond f 0.25. CHR. SCHORNAGEL Teljlerpleln 5 Z IJ S L U I T I N G- CORSET - solide mooie zalmkl. broché flink lang model, ver sterkt voorpand, rug- vetersluiting, 4 jarret. *9910 reclame-prijs m SPECIALE PRIJZEN voor BUSTEHOUDERS *Ac rose of witte katoenIC9 BUSTEHOUDERS MAc elastiek, vanafdEiar DIRECTOIRES en HEMDJES «Ac fantasie zijde DIRECTOIRES en HEMDJES mooi interlock-weefsel«Se? ZIJDEN KOUSEN 0.59, 0.49, 0.39. AMSTERDAM (10 Fil.), HAARLEM, APELDOORN, DEN BOSCH, EIND- LEIDEN, DEN HAAG (7 Filialen), ARNHEM, ROTTERDAM (4 Fil.) APELDOORN, DEN BC HOVEN, UTRECHT, HILVERSUM. Vier moderne paskamers HAARLEM: HOUTSTRAAT 71 hoek Ged. Oudegracht, Tel. 13020 GR.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2