Vier titels voor Nederland Weinig verrassingen bij de kampioenschappen NAAR PRAAG. WEENEN ïnBUDAPESI Vijfde étappe voor Le Greves ENGELSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN TIMMER IN VIJF SETS DOOR JAMAIN GEKLOPT GEEN NIEUWE RECORDS 96 Gulden Ook lawntennis ZONDAG 12 JULI 1936 ATHLETIEK Overwinningen van de Bruyn bij het kogelstooten en v. d. Poll by het speerwerpen Zege van Osendarp op de ÏOO yards 'Sm mm«mm V. y WIELRENNEN Albert en Antoon van Schendel kwamen als 25e en 26e, Mid delkamp als 34e en Gijsen als 63ste aan Archambaud blijft nog algemeen leider VAN EGMOND IN BELGIË In demi-finale van sprint-wed strijden door Scherens geklopt De Franschman komt in den eind strijd van het heerenenkel spel uit tegen den titel houder de Stefani Mej. Horn slaat mej. Rollin Couquerque ZWEMMEN FRANKRIJK—AMERIKA Amerika leidt met 30 na den eersten dag Spannende strijd op de 5 X 50 meter estafette dames tus schen R.D.Z. en 0-D.Z. Favorieten deden hun plicht '■fm' ■i», M nufi li WAAR HET HART VAN EUROPA KLOPT! Elf dagen rijk program Dit is het reis-wonder van het seizoen! IjFABELACHTIG LAGE PRIJS 1 I VAN MAANDAG 3 AUGUSTUS T.M. DONDERDAG 13 AUG. If H CENTRAAL REIS-ADREL DER. VER. KA TH. PERS MINISTERIEEL BEZOEK AAN DE R.D.M. Zaterdagmiddag werd in het White Ci ty-stadion te Londen de strijd om de En- gelsche kampioenschappen voortgezet. Den geheelen morgen Was het weer droog en zonnig geweest, maar om twee uur, juist toen een aanvang werd gemaakt met de afwerking van het belangrijke middag programma, begon het te regenen. De pu blieke belangstelling heeft onder deze on gunstige weersomstandigheden echter niet geleden, want ruim 50.000 toeschouwers waren er in het mooie stadion getuige van, hoe ondanks het gure winderige weer op de doorweekte baan dikwijls uitmuntende prestaties geleverd werden. Bij de beoordeeling der resultaten moet men echter terdege rekening houden met deze on gunstige factoren. In de morgenuren was onze landgenoot De Bruyn ver beneden zijn normale prestaties gebleven bij het discuswerpen. Hij wierp ruim 39 meter, waardoor hij voor de finale uitgeschakeld was. Des middags verrichtten de Nederlandsche vertegenwoordigers echter betere prestaties. Osendarp, die Vrijdag weer last van zijn knie blessure had gekregen, voelde zich nu echter fit en wen zijn serie in de 100 yards zonder eenige moeite in 9.9 sec. Ook in de halve finale spaarde hij zich en won gemakkelijk voor Holmes in 9.8 sec. In de finale noteerde hij denzelfden tijd en won eveneens zonder strijd. Mesman Schultz was in zijn serie geëlimineerd, Boersma in de demi finale, terwijl Berger zich achter Wïard even eens in de finale" plaatste. In den eindstrijd was Osendarp heel slecht weg en Sweeney daarentegen had een buitengewoon snellen start. Osendarp echter liep snel zijn achterstand in, pas seerde Sweeney gemakkelijk en won zonder moeite met Sweeney op 1 meter. Berger liep de 100 yards niet uit, terwijl de tijd van Osendarp 9.8 sec. bedroeg. Bij het speerwerpen wierp Van der Poll In den stroomenden regen met groote regelmaat en bij zijn tweeden worp verkreeg hij de lei ding. Wilson wist hem echter bij den derden worp met een paar c.M. voorbij te komen. De derde werp van Van der Poll was een flink stuk voorbij het vlaggetje van den Engelsch- man en bij zijn vierden worp kwam hij op nieuw twee meter verder. Met 57.66 M. werd Van der Poll Engelsch kampioen. Tweede werd Wilson met 54.98 M. en derde Turner mot 48.71 M. De Bruyn behaalde het derde Engelsche kampioenschap door het kogelstooten te win nen met 14.C8 M. Het vierde Engelsche kampioenschap ver overde onze estafetteploeg in 43.2 sec. voor Elackheath. Brasser bracht het bij het hoog springen tot de tweede plaats met een sprong van 1.828 M. achter Metcalfe (Australië), die met een sprong van 1.854 M. op de eerste plaats beslag legde. Carlier deelde met den Engelschen kampioen 1935 West de derde en vierde plaats met een sprong van 1.778 M. Van Beveren werd in de finale 220 yards derde achter Sweeney en Holmes. Sweeney maakte een tijd van 21.9 sec. Nederland won dus niet minder dan vier Engelsche titels en een tweede plaats, ter wijl Carlier en van Beveren zich derde plaatsten. Kaan had zich in het •hordennummer voor de finale geplaatst, doch moest zich wegens een blessure terugtrekken. Osendarp kreeg in het slotnummer 4 maal 110 yards estafette weer last van zijn knie en hinkte door de finish. De mijl werd gewonnen door Wooderson voor Lovelock, hetgeen zeker een verrassing betee- kent, want Lovelock was op dit nummer sterk favoriet Wooderson won in 4 min. 15.6 sec. De voornaamste uitslagen luidden: 100 yards. Vierde serie: 1 Osendarp 9.9 sec.; 2 Page. Zevende serie: 1 Wiard 10.2 sec.; 2 Ber ger. Achtste serie: 1 Cowan 10.2 sec.; 2 Boersma. Demi-finale 100 yards. Eerste serie: 1 Osen darp 9.8 sec.; 2 Holmes. Tweede serie: 1 Swee ney 9.8 sec.; 2 Berger. Finale: 1 en Engelsch kampioen Osendarp 9.8 sec.; 2 Sweeney; 3 Holmes. 120 yards horden. Tweede serie: 1 Pilbrow 15.3 sec.; 2 Kaan. Kogelstooten: 1 en Engelsch kampioen de Bruyn 14.08 M.; 2 Howland 13.71 M.; 3 Carver 12.65 M. Discuswerpen: 1 en Engelsch kampioen Pren- dergast 42.10 M.; 2 Reavell Carter 40.095 M, Polsstokhoogspringen: 1 en kampioen van En geland Webster 3.88M.; 2 Woodhouse 3.81 M. Verspringen: 1 en Engelsch kampioen Tray- nor 7.06X' M, Hoogspringen: 1 en Engelsch kampioen Met calfe 1.854 M.; 2 Brasser 1.828 M.; 3 en 4 West en Carlier 1.778 M. Finale 120 yards horden: 1 en Engelsch kam pioen Finlay 14.6 sec. Finale 220 yards: 1 en Engelsch kampioen Sweeney 21.9 sec.; 2 Holmes; 3 van Beveren. Finale een Engelsche mijl: 1 en kampioen van Engeland Wooderson 4 min. 15.6 sec.; 2 Love lock; 3 Graham. Finale 440 yards horden: 1 en Engelsch kam pioen Sheffield 55.6 sec. Finale 440 yards: 1 en Engelsch kampioen Brown 48.6 sec.; 2 Rampling; 3 Robertson. Finale 4 maal 110 yards estafette; 1 en En gelsch kampioen Snelvoeters 43.2 sec.; 2 Black- heath; 3 Polytechnic. Marathon: 1 en Engelsch kampioen Robert son, 2 uur 35 min. 2.4 sec. Osendarp De vijfde etappe van de Ronde van Frankrijk van Belfort naar Evian, een afstand van 289 K.M., is gewonnen door den Franschen renner Le Greves in 9 uur, 33 min. 45 sec. De Belg Wierinckx werd tweede, terwijl diens landgenoot Danneels als derde eindigde. Een greep van 25 renners o.w. Archambaud werd op de zesde plaats geklasseerd. De Franschen Cloarec en Speicher bezetten de vierde en vijfde plaats. Van onze landgenooten bezette Albert van Schendel de 25ste plaats met een tijd van 9 uur, 33 min., 45 sec., terwijl Antoon van Schendel 26ste werd met denzelfden tijd. Middelkamp werd 34 met een tijd van 9 uur, 39 min., 44 sec. en Gijsen 63 met een tijd van 9 uur, 51 min., 13 sec., In het algemeen klassement staat Archam baud nog steeds aan het hoofd met 33 uur, 27 min., 14 sec. Hierop volgden de Belgen Sylvaire Maes met 33 uur, 30 min., 51 sec., Wierinckx met 33 uur, 30 min., 58 sec., Danneels met 33 uur, 31 min., 3 sec. en Kint 33 uur, 31 min., 22 sec. De zevende plaats wordt ingenomen door den Franschman Le Greves met 33 uur, 32 min., 59 sec., waarop als achtste volgt zijn landgenoot Antoine Magne met 33 uur, 33 min., 11 sec. en als negende de Belg Vervaecke met 33 uur, 33 min., 34 sec. Albert van Schendel staat op de 27ste plaats met 33 uur, 48 min., 45 sec., terwijl Middelkamp de 36ste plaats inneemt met 33 uur, 58 min., 26 sec. Antoon van Schendel volgt dan op de 46ste plaats met 34 uur, 10 min., 19 sec., terwijl Gijsen op nummer 63 staat met 34 uur, 28 min., 46 sec,. In Morlanwelz zijn Zaterdag sprintwedstrijden gehouden, waaraan o.a. door onzen landgenoot Van Egmond werd deelgenomen. In zijn serie won Van Egmond van den Belg Degraeve, maar in de demifinale verloor hij van Scherens. Het eindresultaat was: 1. Arlet, 2. Scherens, 3. Gerardin, 4. Falck Hansen, 5. Michard, 6. Van Egmond, 7. Martin, 8. Degraeve. Het zeer talrijk opgekomen publiek heeft Zaterdag te Noordwijk twee teleurstellingen be leefd, n.l. een nederlaag van Timmer en een nederlaag van mej. Rollin Couquerque. Het was te voorzien dat mej. Couquerque zou verliezen. Met Timmer was het anders gesteld. Zooals hij Zaterdag tegen Jamain vocht, was hij niet de zelfde speler, die met een brillant en over rompelend spel Boussus sloeg. Timmer was on vast, zijn slagen hadden meestal niet de ver- eischte lengte en Jamain was er uitstekend in. De jonge Franschman is een vaste base-line speler, die zelden tot den aanval overgaat. Als Timmer aan het net stond en smaühte, retour neerde Jamain met lobs, want de smashes van Timmer waren Zaterdag weinig gevaarlijk. In den eersten set won. Jamain de derde en laat ste games (na 44) en Timmer verloor den set met 64, waarna hij den volgenden set met 60 en den daarop volgenden met 64 won. Maar toen was het uit met Timmer. Zijn spel zakte heelemaal af en hij maakte een ver moeiden en zelfs afgematten indruk. Met 6—3 en 64 won Jamain en daarmede de match, die meer dan twee uur geduurd heeft. Jamain zal heden in den halven eindstrijd tegen Kho- Sin-Kie zijn kansen verdedigen. Als de Franschman wint, komt hij in den eindstrijd tegen de Stefani, want de Italiaan heeft Zaterdag een vlugge overwinning op van Rijn behaald, dien hij met 62, 6—4, 64 sloeg. De Amerikaan was niet in vorm en de Stefani wel en als de Italiaan heden zoo in den eind strijd speelt, zal hij ook ditmaal wel in het heerenenkelspel zegevieren. Mej. Horn had slechts twee sets noodig om mej. Rollin Couquerque te slaan. De laatste heeft in den eersten set 20 voorgestaan en toen nog met 31. Het solide Duitsche spel bleek toen te sterk voor de Nederlandsche speel ster. In den tweeden set heeft mej. Couquerque slechts twee games in de wacht gesleept. In den eindstrijd speelt mej. Horn dus tegen mevr. Mathieu. In het gemengd dubbelspel had de Fransche combinatie mevr. Mathieu en Lesueur heel wei nig moeite met mej. Terwindt en Kho-Sin-Kie, die met 6—1, 6—1 verloren. Mej. Rollin Couquerque en Stratford hadden meer moeite om in den halven eindstrijd te komen. Deze combinatie speelde tegen mevr. Goronitchenko en Journu (Frankrijk), die uit stekend gespeeld hebben en Journu haalde bal len op 'n wijze Rorotra waardig. De Hollandsch- Amerikaansche combinatie bleek echter te sterk en won met 26, 64, 63. Allison en van Rijn wonnen in drie sets met 6—2, 6—3, 7—5 van Lesueur en Journu. Van de Amerikanen blonk van Rijn uit, die veel vaster en actiever dan Allison was. De uitslagen waren: Kwarteindstrijd heerenenkelspel: Jamain (Fr.) slaat Timmer 64, 06, 46, 63, 64. Halve eindstrijd heerenenkelspel: de Stefani (Italië) slaat van Rijn (Ver. Staten) 62, 6—1, 6—4. Damesenkelspel, halve eindstrijd: mej. Horn (Duitschland) slaat mej. Rollin Couquerque 6—3, 6—2. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: van Rijn en Allison (Ver. Staten) slaan Lesueur en Jour nu 62, 63, 75; Stratford en Timmer slaan Marinkelle en Jamain 61, 64, 62. Damesdubbelspel, halve eindstrijd: mevrouw Babcock en mevr. van Rijn (Ver. Staten) slaan mej. Horn (Duitschland) en mej. Belzer 6—3, 6—4; mevr. Mathieu (Fr.) en mej. Rollin Cou querque slaan mevr. Goronitchenko (Fr.) en mevr. SchneiderPeitz (Duitschland) 62, 62. Gemengd dubbelspel, kwart eindstrijd: mej. Babcock en Allison (Ver. Staten) w.o. (mevr. SchneiderPeitz en Jamain teruggetrokken) de heer en mevr. van Rijn (Ver. Staten) slaan mej. Horn en Karsten 63, 63. In den halven eindstrijd gemengd dubbelspel komen uit: mej. Babcock en Allison tegen mej. Couquerque en Stratford en voorts de heer en mevr. van Rijn tegen mevr. Mathieu en Lesueur. Te Parijs is een tennis--landen wedstrijd be gonnen tusschen Frankrijk en Amerika. Reeds na den eersten dag leidde Amerika met 3—0. Surface won van Destremeau met 64, 57, 64; Grant slóeg Petra met 108. 36, 63, terwijl Budge de derde Amerikaansche over winning behaalde door Merlin met 46, 64, 60 te slaan. NIMIW Meer dan f 7.500.000,be talen Neêrlands fietsers elk jaar aan rijwiel belasting. Daarvoor krijgen zij o.m. hun veilige rijwielpaden - speciaal voor hen aangelegd. Maar... waarom gebruiken zij ze dan niet? leder op zijn eigen weg! VOOR DEN FIETSER IS 'T FIETSPAD DE VEILIGE WEG I De eerste dag van de zwemkampioen- scliappen te Gouda heeft geen verrassin gen gebracht. De favorieten deden hun plicht en sleepten de titels in de wacht. Records zijn er niet gevallen, hetgeen geen verwondering behoeft te wekken, als men in aanmerking neemt, dat de wedstrijden op een 50 meter baan met zwaar water werden gezwommen. Begonnen werd met het nummer 400 meter vrije slag dames. Na feilen strijd werd de eer ste serie gewonnen door mej. Breukel met mi niem verschil voor mej. v. d. Sande. De tweede serie was belangrijker, doordat daarin mej. Wagner en mej. Timmermans tegen elkaar startten. De eerste nam onmiddellijk de leiding en vergrootte haar voorsprong geleidelijk. Zij won zonder eenigen tegenstand te hebben ont moet in den snelsten tijd, zoodat zij kampioene werd. In de eerste serie 200 meter vrije slag heeren won Moolenaar en in de tweede serie kon men de capaciteiten van den Indischen zwemmer Stam bewonderen. Hij stuitte echter op buiten gewoon heftigen tegenstand van Sipkema, die in zijn eindspurt weer bijna gelijk kwam, na den geheelen afstand te hebben achtergelegen. Stam tikte echter een ondeelbaar oogenblik eerder aan in een tijd, die niet al te fraai was. De 200 meter schoolslag dames werd in drie series verzwommen. De eerste werd gewonnen door mej. Steenhuyzen voor mej. Roelans. In de tweede paste mej. Heeselaar op de eerste en de laatste 50 meter de butterfly toe, maar mej. Waalberg wist met haar krachtigen slag in de laatste meters te winnen. In de derde, sterkste serie waren het de dames Eykebroek en Klijnoot, die de butterfly zonder succes toe pasten. Het spande zeer tusschen de dames Stroomberg, Kastein en Groenendijk, maar op de laatste baan liep mej. Kastein iets uit om daarmede den titel te winnen. Zij maakte een tijd van 3 min. 9 1/5 sec. In de twee eerste series van het nummer 200 meter schoolslag voor heeren werd veel strijd geleverd. De series werden tenslotte gewonnen door Bont en de Vries. In de derde serie ver scheen Kruithof niet aan den start, waardoor Mayer, die weer zijn eigenaardigen slag zwom, het wel wat gemakkelijk had. Niettemin gaf Smitshuyzen goed partij, maar Mayer won toch van ieder met glans en veroverde dus den titel op dat nummer. De estafettes Een spannend nummer was ook de esta fette 5 x 50 meter vrije slag dames. Door mej. van Veen nam de sterke RDZ 1 ploeg de leiding, gevolgd door RDZ 2. HZ en PC speelde geen rol van beteekenis. Op de laatste banen kwam de ODZ opzetten, Rie 1 v - vi 1 W' f Wie heeft er al niet eens het verlan gen gekoesterd, eenigen tijd te mo gen vertoeven in het onvolprezen Praag en in de veelbezongen Donau-steden Weenen en Budapest met haar rijkdom aan natuur- en stede-schoon, met haar gulle en gastvrije bevolkingen, met haar vroolijk-tinte- lende en hartstochtelijk meesleepende muziek, met haar wonderbare sfeer, waarin het leven wordt tot een onvergetelijk schoonen droom! Voor weinigen was intusschen het geluk weg gelegd; de reis was te ver, te duur. Thans echter zijn Fraag, Weenen en Buda pest ons opeens naderbij gekomen; ook. zij, die geen groote sommen voor een vacantie-reis kunnen besteden, zijn thans in staat hun ver langen naar den Moldau- en Donau-droom in vervulling te doen gaan. Wie onderstaand program leest en daarbij bedenkt, dat alleen reeds de treinreis volgens gewoon tarief ongeveer 80.kost, zal met' stijgende verbazing ervaren, welk een onge looflijk buitenkansje hier geboden wordt. En dat alles geheel in den geest der wel bekende V.K.F.-reisservice. Programma: Maandag, 3 Augustus: In den ochtend te ongeveer 11 uur vertrek van Oldenzaal; lunch en diner in restauratie-rijtuig; reis over Osna- brück, Hannover, Maagdenburg en Halle; aank. te Dresden pl.m. 10 uur; logies. Dinsdag, 4 Augustus: Ontbijt; groote auto- toer door de heerlijke kunststad met bezich tiging der bezienswaardigheden; lunch; na den ^11 llllllll I IN,,,, IIIMIUM M MII III, II11111II1111,111111 IN 1111 III 111MIIIH1111111 e s Verhoogd met 3.vooradmi- I yistratiekosten)1 1 Wie tweede klas wenscht te reizen, betaalt 18 gulden meer. ruiluiHiiHiiiniiuimiliiniiilimminuiHiiHiHiiHlnHUHimiiHniiuinü middag eenige uurtjes vrij; gelegenheid tot een uitstapje „zum weissen Hirsch"; diner; ge noeglijk samenzijn; logies. Woensdag, 5 Augustus: Ontbijt, waarna ver trek per D-trein naar Weenen; lunch in res tauratie-wagen; aankomst te Weenen tegen 15 uur; 'smidd. en 's avonds „Prater-hummel"; diner in Prater-restaur.logies. Donderdag, 6 Augustus: Ontbijt; groote autotocht door de stad, oud en nieuw; bezich tiging van Stephansdom, parlement, raadhuis, paleis van justitie, enz.; bezoek aan kunst historisch museum: lunch in restaurant: na den middag per auto uitstapje naar Slot Schönbrunn en berg-opwaarts naar Coblenz, vanwaar Weenen in heerlijk panorama aan onze voeten ligt; terugtocht over het veel bezongen wijndorp Grinzing, waar de land- wijn gedronken en het diner geserveerd wordt (Grinzinger vroolijkheidlogies te Weenen. Vrijdag, 7 Augustus: Ontbijt; per feestelijke extra-Donau-luxe-boot naar Budapest (zigeu- nermuziek aan boord!); lunch en diner onder weg; aankomst te Budapest in den avond: een sprookje van lichtende schoonheid! per auto naar hotel; logies. Zaterdag, 8 Augustus: Oistbyt; 'smiddags groote autotoer door de stad; bezichtiging van Parlement, Vrijheidsplein, enz.; lunch; 'smid dags vrij; diner; 'savonds gezellig samenzijn; zigeunermuziek! logies. Zondag, 9 Augustus: Ontbijt (vóór of na de H. Mis); per auto naar het op de bergen langs den Donau gelegen Bujja; bijwoning van de beroemde, grandioze Muziekmis in de St. Matthiaskerk; bezoek aan den Koninklijken Burcht (aflossing van de wacht!), de Vis- schersbastei, enz.; lunch; na den middag heer lijke wandeling door het stadspark (Slot Hu- nyadi) met bezoek aan graf van den Onbeken den Soldaat; diner in „Alpendorf", met mu ziek en variété-voorstelling; logies. Maandag, 10 Augustus: Ontbijt; bezoek aan het Margaretha-eiland in den Donau: een won- derschoone tuin met luxueuze badhotels en restaurants; lunch in de ,,Hangli Kioszk" aan den Donau-oever; daarna per extra-boot naar de Staatswijnkelders te Budafok, alwaar men zich aan de fijnste Hongaarsche wijnen te goed doet! Diner; 's avonds bezoek aan Angol- park (vermakelijkheden)logies. Dinsdag, 11 Augustus: Ontbijt; vertrek van Budapest naar Praag; lunch In den trein; aank. Praag pl.m. 19 uur; per auto naar hotel; diner; logies. Woensdag, 12 Augustus: Ontbijt; groote autotoer door Fraag met o.a. bezoek aan de oud-nieuwe Synagoge, de goudmakershuisjes, den hongertoren, enz.; lunch; na den middag voortzetting van het Prager program; diner; tegen 20 uur vertrek van Praag naar Holland. Donderdag, 13 Augustus: Ontbyt in Maag denburg; lunch in den trein; aankomst in Holland in den namiddag. Afscheid! De totaalprys 96.— en 3.—) sluit het navolgende in: le. Spoorreis Ille klasse met extra trein van Oldenzaal naar Budapest en terug. .Voor het reizen in de Ho klasse is voor den cpcLcFctickcbcpcfjcjsckct) A'-bcpctxpcbcpcpcfjcUtcjaJjcklsctKLcLcj} -8 5- -8 9- TTcFTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT heen- en terugweg een toeslag van 18 ver schuldigd. 2e. Een boottocht op den Donau per extra boot van de Kon. Hongaarsche Stoomboot Mij, 3e. Volledige en overvloedige maaltijden aanvangende met lunch op 3 Augustus en ein digend met lunch op 13 Augustus. 4e. Huisvesting in uitstekende hotels, zoo veel mogelijk in kamers volgens aam-raag. Worden beslist éénpersoons kamers gewenscht, dan worden de hotelprijzen verhoogd met 8 voor den geheelen duur der reis. 5e. Alle fooien en belastingen. 6e. Personen- en bagagevervoer bij aankomst en vertrek van de stations naar de hotels en terug. Van de perrons naar den auto, moet ieder zijn eigen bagage dragen of kan men een kruier nemen. 7e. Alle in het programma genoemde ex cursies. Pengös kunnen tegen specialen lagen koers, tegelijkertijd met de aanmelding besteld wor den. Geen pas en geen visum noodig 1 Voor de terugreis kan een slaapplaats Praag Oldenzaal worden besteld. De prys bedraagt f 8.in de 3e klasse en 12.in de 2e kl. Drukke winkelstraat te Praag Budapest, gezien van het St. Gellert- monument Wie van deze unieke reisgelegenheid wil pro fiteered melde zich aan bij het Centraal Reis- adres der „Vereenigde Katholieke Pers", N. Z. Voorburgwal 6573, Amsterdam, Telefoon 46878, Giro 22884. Alle lezers, die zich interesseeren voor een prachtig verzorgde en toch goedkoope vacantie- reis, naar ver en naar dichtbij, vragen ons uit voerig en fraai geïllustreerd Reizenprogi am- boek 1936 aan hetwelk omgaand gratis en franco wordt toegezonden. -iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir bezoeken wij toerende door Euro pa! de heerlijke steden Praag I Weenen en Budapest, en wel:. van 18 tot en met 31 Juli; en van 5 tot en met 18 September. Men vrage uitvoerig prospectus aan '1 N. Z. Voorburgwal 6573, Amsterdam Teleph. 46878 fiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiui Mastenbroek wist haar club op de tweede plaats te brengen, maar Willy den Ouden kon zij niet inhalen, zoodat RDZ 1 deze estafette won. Ook de eerste serie der heeren estafette op denzelfden afstand was boeiend. De Jong en van Wingerden gaven DJK een voorsprong, ter wijl de RZC goed volgde. Op de laatste baan ontspon zich een felle strijd tusschen Regter en Kreffer, maar de Amsterdammer bracht zijn club in veilige haven. Bovendien moest RZC gedisquaiificeerd worden, wegens te vroeg star ten van een der zwemmers. DJK maakte met 2 min. 213/5 sec. een zeer behoorlijken tijd. In de tweede serie ging het IJ onmiddellijk naar voren om regelmatig met grooten voor sprong te winnen. Hier moest ZIAN gedisquaii ficeerd worden. Het IJ won door den snelsten tijd, n.l. 2 min. 211/5 sec., het kampioenschap. Bij het schoonspringen voor dames ging het vooral tusschen mej. Tholen en mej. Waalberg. Ook mej. Ronner leverde goed werk. Mej. Tho len slaagde er tenslotte in haar titel te behou den. Zij behaalde 61.23 punten tegen mej. Waalberg 59.58 en mej. Ronner 59.13. Na dit intermezzo was de estafette 4 x 200 meter vrije slag heeren aan de beurt. RZC en het IJ namen een kleinen voorsprong, maar DJK wist op de tweede 200 meter in te loopen. Na 200 meter was RZC eerste, gevolgd door het IJ en DJK. De Rotterdammers vergrootten hun voorsprong, terwijl het IJ plotseling ver afzakte en op de vijfde plaats kwam. HFC kwam naar voren en nam de leiding over, terwijl DJK de tweede plaats bezette. De strijd bleef spannend, maar HFC tikte als eer ste aan in den tijd van 10 min. 11 4/5 sec. Het nummer 300 meter wisselslag heeren per soonlijk bracht een overwinning voor Metman, die pen fractie van een seconde voor Smits huyzen aantikte. Het slot van de wedstrijden van Zaterdag werd gevormd door de eerste serie van de 1500 meter vrije slag heeren. De tweede en derde serie waren samengevoegd en tevoren ver- zwommen en gewonnen door Sankalder. In de andere series liep M. Schoenmaker langzaam maar zeker uit en hij won in den lang niet siechten tijd van 22 min. 19 2/5 sec. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 400 meter vrije slag dames. Eerste serie: 1. I. Breukel, ODZ, 6 min. 13/5 sec.; 2. G. v. d. San- den, ODZ, 6 min. 14/5 sec.; 3. M. de Graaf, ODZ, 6 min. 32 sec.; 4. G. v. d. Ende, ODZ. Tweede serie: 1. C. Wagner, Het IJ, 5 min. 40 3/5 sec (kampioene); 2. A. Timmermans, RDZ, 5 min. 50 3/5 sec.; 3. E. Voilmer. ODZ, 6 min. 30 3/5 sec. 200 meter vrije slag heeren. Eerste serie: 1. Mcolenaar, Het IJ, 2 min. 23 3/5 sec.; 2. Van Kuyl, SZC, 2 min. 25 4/5 sec.; 3. C. Kreffer, DJK, 2 min. 26 sec. Tweede serie: 1. P. Stam, Neptunus, 2 mm. 22 1/5 sec.; 2. Sipkema, HPC, zelfden tijd; 3. S. Mooi, HPC, 2 min. 25 sec. 200 meter schoolslag' dames. Eerste serie: 1. M. Steenhuysen, HPC, 3 min. 201/5 sec.; 2. N. Roeland, RDZ, 3 min. 23 1/5 sec.; 3. J. van Been, RDZ Tweede serie: 1. J. Waalberg, ADZ, 3 min. 12 1/5 sec.; 2. de Heeselaar, ODZ, 3 öiin. 13 1/5 sec.; 3. T. Brouwer, RDZ; 4, A. Kruis, ODZ. Derde serie: 1. J. Kastein, HDZ, 3 min. 9 1/5 sec. (kampioene);, 2. J. Stroomberg, Het IJ, 3 min. 121/5 sec.; 3. J. Groenendijk, RDZ, zelf den tijd; 4. C. Eyckebroek, ODZ. 200 meter schoolslag heeren. Eerste serie: 1. S. Bonte, HGZ, 3 min. 5 sec.; 2. C. Schuur- huyzen, RZC, 3 min. 6 4/5 sec.; 3, L. Koster, RZC, 3 min. 11 1/5 sec.; 4. D. Ingelse, SZC. Tweede serie: 1. E. de Vries, Star, 3 min. 4 4/5 sec 2. B. Louwerens, ZCG. 3 min. 5 3/5 sec.; 3. L. Lewis Jr., Dolfqn, 3 min. 7 3/5 sec.; 4. W. van Wijk, SVH; 5. A. Jongsma, ZCG. Derde serie; 1. Mayer, Het IJ, 2 min. 55 4/5 sec. (kampioen)2. H. Smitshuyzen, AZ, 2 mm. 57 3/5 sec.; 3. L. Korpershoek, RZC, 2 min. 58 3/5 sec. Estafette 5 x 50 meter vrije slag dames: l.RDZ 1 (M. v. Veen, M. Olsen, G. Brouwers, A. Tim mermans en W. den Ouden) kampioen, 2 min 41 2/5 sec.; 2. ODZ, 2 min. 45 3/5 sec.; 3. RDZ 2, 2 min. 49 2/5 sec.; 4. HZ en PC. Estafette 5x50 meter vrije slagheeren: eerste serie: 1. DJK, 2 min. 21 3/5 sec.; 2. HZ en PC, 2 min. 28 3/5 sec.; 3. RZC (gedisquaiificeerd). Tweede serie: 1. Het Y, 2 min. 21 1/5 sec. (kampioen); 2. UZC, 2 min. 30 sec.; 3. ZIAN (gedisquaiificeerd) Schoonspringen dames: 1. L. Tholen HDZ', 61.22 pnt., kampioene; 2. J. Waalberg ADZ 59.58 pnt.; 3. C. Ronner (HDZ) 59.13 pt.; 4. C. Lam- mers-Lense SZC, 45.48 pt.; 5. M. v. d. Ende ODZ, 41.89 pt. Estafette 4 x 200 meter vrije slag' heeren: 1. HPC, 10 min. 11 4/5 sec; (kampioen)2. DJK, 10 min. 25 2/5 sec.; 3. RZC, 10 min. 31 sec.; 4. Het Y, 5. SZC. 300 meter wisselslag heeren persoonlijk: 1. J. P. Metman (Het Y), 4 min. 32 1/5 sec. (kam pioen) 2. H. Smitshuyzen (AZ) 4 min. 32 4/5 sec. 3. J. Goederond SCZ. 1500 meter vrije slag heeren: eerste serie: 1. A. Schoenmaker 2IAN, 22 min. 19 2/5 sec. (kam pioen) 2. B. Charité ZIAN, 23 min. 9 4/5 sec.; 3. Ph. Cras ZIAN, 23 min. 40 sec. Tweede serie: 1. v, Kalder RZC 24 min. 7 4/5 sec.; 2. H. Bovensche Dolfijn, 24 min. 27 2/5 sec. 3. D. Vos RZC 24 min. 29 4/5 sec.; 4. W. Ver steeg SVV; 5. J. Gravestein GZC. Zaterdagmorgen hebben de minister-president dr. H. Colijn en de ministers mr. P. Oud en prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen een bezoek gebracht aan de Rotterdamsche Droogdok Mij-, ter bezichtiging van den bouw van Nederlands grootste passagiersschip, thans nog geheeten R. D. M. 200. De ministers waren vergezeld van dr. M. Hirschfeld, directeur-generaal van Handel en Nijverheid. Het was de eerste keer, dat dr. Co- lijn en mr. Oud den bouw van het schip bezich tigden. Het gezelschap kwam om half elf per auto uit 's Gravenhage en werd in de groote hall van het directie-gebouw ontvangen door de directeuren van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, de heeren ir. A. Knape en D. C. Endert Jr. Ter begroeting waren tevens aanwezig burge meester mr. P. DroogleeverFortuyn en J. M. Taylor, directeur van de Scheepsbouw Maat schappij Nieuwe Waterweg. Na de begroeting werd een rondwandeling gemaakt over het terrein, waarbij ook de werk plaats bezocht werd. Vervolgens werd de R. D. M. 200 bezichtigd. De bouw is thans zoover gevorderd, dat de voorsteven reeds staat en dat ook de achterste ven vrijwel klaar is. Tot aan dek C is men thans gekomen. Nadat de koffie was geserveerd in de directie- kamei-, bracht het gezelschap ten slotte nog een bezoek aan het Tuindorp Heyplaat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 7