UIT DEN OMTREK MORGEN 9 UUR BEGINT DE Wi 25 50 95 25 59 75 95cl 1?5 I 2?5 95c If5 1?5 1!9 I?9 39° 98° 95' I?5 48' DINSDAG 14 JULI 1936 JUBILEUM BIJ DE RIJKS- VELDWACHT J. Tesebeld, brigade-commandant te Purmerend De B. V. L. in de Bollenstreek BENNEBROEK HEEMSTEDE HILLEGOM LISSE SASSENHEIM VELSEN-NOORD VELSEN VOGELENZANG ZAANDAM ZANDVOORT WATERPOLO H. S. V. de Kampioen HaarlemHet Y uitgesteld TENNIS De schoolwedstrijden De moord op Sotelo Luitenant en vijftien politie beambten gearresteerd Orkaan teistert Noord- Italië Groote verwoestingen in de wijn streek Asti aangericht Onveilig Spanje Locarno-conferentie uitgesteld? Het Britsche standpunt DE TOESTAND VAN KARD. BINET RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN 6?' 975 95' AMSTERDAM Maandag vierde de heer J. Tesebeld, Brigade- Commandant van de Rijks veld wacht te Purmer end zijn 40-jarig jubilé. Dit zeldzame feit is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Majoor Tesebeld is in de politiewereld, inzonderheid bij de Rijksveldwacht, een man van groote bekendheid. Zijn intrede bü dit corps deed hij 13 Juli 1896. Hij bleef gedurende twee jaren in Amsterdam en werd 1898 overgeplaatst naar Hoogkarspel, om daar gedurende 16 jaar de politiediensten te verrichten. In de Streek vooral heeft hij wel en wee van de bevolking meegemaakt. Er werd daar in het begin dezer eeuw nog veel gedronken en bij kermis en ge legenheden kwamen dikwijls vechtpartijen voor. Ook het stroopen bezorgde den ijverigen rijks veldwachter heel wat werk. De jongens uit de afgelegen boerenplaatsen waren ruw en vecht lustig, doch overigens zoo eerlijk als goud, zegt Majoor Tesebeld. Onder hen was het prettig werken. Na 'n zestienjarige loopbaan aldaar werd hij benoemd tot brigade-commandant te Haar lemmermeer en in 1919 werd hem de leiding opgedragen van de toen gestichte opleidingsschool voor Rijksveldwachters te Amsterdam, welke in 1923 uit bezuinigingsoogpunt weer gesloten werd, terwijl de heer Tesebeld toen werd benoemd tot brigade-commandant van de Rijksveldwacht te Purmerend, welke functie hij nu veertien ja ren vervult. Deze huldiging vond plaats op het stadhuis te Purmerend, waar burgemeester Cramwinckel den jubilaris met zijn echtgenoote binnenleidde, hem welkom heette en zeide, dat de plaats van de huldiging voor hem moest zijn een bewijs, dat de gemeente Purmerend zijn diensten hoog lijk waardeert en van harte met deze huldiging instemt. Onder de aanwezigen merkten wij op den heer C. Seesink, Districts-commandant van de Rijks veldwacht te Amsterdam, Mr. Dr. H. C. Hooft Hasselaer, Kantonrechter te Zaandam, de burge meesters van Purmerend, Beemster, Kwadijk, Middelie en Warder, Oosthuizen, Jisp en Hpen- dam, vele collega's en oud-collega's uit het ge- heele district en verder uit vele plaatsen daar buiten, vele gemeenteveldwachters uit Purmer end en andere plaatsen, waarmede de Rijksveld wacht uit Purmerend regelmatig samenwerkt, en andere vooraanstaande personen in de politie wereld. Districts-commandant Seesink sprak majoor Tesebeld toe en wees op diens buitengewoon mooie loopbaan bij de Rijksveldwacht. Hij heeft veel ten goede zien veranderen en dat is in veel opzichten ook zijn werk. Daarvoor zijn hem ook hooge onderscheidingen toegekend, o.a. zelfs de gouden medaille van Oranje-Nassau. Gij kunt, aldus spr., terug zien op een eervolle loopbaan en een smetteloos verleden. Daarmede wensch ik U van harte geluk en ook Uw familie. Brigadier Moes van Ilpendam huldigde zijn chef namens de collega's van de brigade. Zijn werk wordt niet alleen door zijn overheid ge waardeerd, doch vooral door zijn ondergeschik ten. In den dienst is hij voor hen een uitste kend leidsman en daarbuiten een groot vriend'. Er heerscht met hem een uitstekende samen werking, vooral te danken aan zijn wijs en tact vol optreden. Namens de Rijksveldwachters uit de brigade en de gemeente-politie eveneens uit de omgeving bood hij zijn jubileerenden chef een oud-Hollandsche klok aan en aan mevrouw Tesebeld een mand bloemen. Burgemeester Cramwinckel huldigde daarna Majoor Tesebeld namens den Officier Van Jus titie en tevens namens de collega's uit de om geving. Majoor v. d. Berg, voorzitter van de Rijks- Pol. Ver. te Amsterdam zegt dat vele Rijks veldwachters het gevoel hebben dat zij een va der komen feliciteeren. Onder hen neemt gij altijd een vooraanstaande plaats in en met eere. Namens de oud-collega's bood spr. een mooie ets in lijst aan. Majoor Uitenbroek van Hilversum sprak na mens de oud-leeraren en cursisten van de op leidingsschool en bood een gouden horlogeket ting aan. Oud-Majoor der Rijksveldwacht Kooi, te Hoorn, voorzitter van de ver. Steun bij Over lijden, zei misschien wel de eenige te zijn, die Majoor Tesebeld bij de Rijksveldwacht heeft zien komen. Hij heeft reeds in 1896 in Amster dam van hem gezegd: zulke mannen moeten wij bij de Rijks-politie hebben. Ook als brigade-com mandant van Hoorn heeft spr. het werk van Rijksveldwachter Tesebeld leeren waardeeren. Het was altijd goed en correct. Voor de organisatie, inzonderheid voor de ver. Steun bij Overlijden, was hij eveneens de rechte man op de rechte plaats. Nu dit jubilé samen valt met het 20-jarig penningmeesterschap van laatstgenoemde vereeniging, wil spreker namens deze een cadeau aanbieden bestaande uit een mooie schemerlamp. De inspecteur van politie te Purmerend, de heer Hietbrink, wees op de allerbeste samen werking welke er tusschen de Rijks- en Gemeen te-politie bestaat, dank zij vooral het optreden van majoor Tesebeld. Majoor Tesebeld dankte hierna voor de har telijke woorden en geschenken. De getuigenis sen van de prettige samenwerking deden hem wel het meest goed dezen dag. Nadat ververschingen waren rondgediend be stond gelegenheid majoor Tesebeld geluk te wenschen. Des avonds heeft het Stedelijk Orkest hem een -serenade gebracht. In het „Bruine Paard" te Sassenhcim is een bijeenkomst gehouden van leiders van de B.V.L. afdeelingen uit Noordwijkerhout, Noordwijk, Val kenburg, Hillegom, Sassenheim an Warmond. De heer van Woerden hield een inleiding over het vraagstuk „hoe het ledental te verdubbelen". De heer Pijnenburg bracht ter sprake of het wenschelijk zou zijn den kring uit te breiden. Algemeen was men van oordeel dat men den kring niet grooter moest maken dan de bollen streek. De heer Driessen propageerde een vjorstel van zijn afdeeling om een permanente propaganda- commissie in het leven te roepen. Het voorstel zal in studie genomen worden. Voorts werd een commissie benoemd die een kringwedstrijd zal organiseeren. Voorzitter werd de heer van Woerden, secretaris de heer Dries sen en lid de heer van Roode. R.K.V.V. „B.S.M." De algemeene jaarver gadering zal worden gehouden op Donderdag 16 Juli, 's avonds te acht uur in het R.K. Vereeni- gingsgebouw te Bennebroek. Motor rijdt tegen auto Zaterdagmorgen wilde de heer Th. M., wonende aan den Heerenweg nabij de Kerklaan zijn auto die stond voor zijn villa in de richting Benne broek, keeren ten reed daarvoor kalm achteruit naar den aan de overzijde van den Heerenweg gelegen toegang tot de bloembollenschuur der firma Roozen. Uit de richting Haarlem naderde een motorrijwiel, bestuurd door den h?er J. P. C., wonende te Haarlem. Blijkbaar heeft C. de manoeuvre van den heer M. niet bijtijds opgemerkt. C. raakte n.l. den auto en reed even verder tegen een boom aan. Dr. Hubert, die de eerste hulp verleende, constateerde een rechterdijbeenbreuk. Per ziekenauto van Mathot werd de man naar het Diaconessenhuis te Haax-lem ver voerd. Het vocaal concert in Groenendaal Behou dens misschien op een Koninginnedag of een dergelijke feestelijkheid zal er nog wel nimmer zulk een groote belangstelling geweest zijn bü een muziek- of zanguitvoering in Groenen daal als Zondagmiddag bü het vocaal concert gegeven door het Heemsteedsch gemengd koor „Houdt Onderling Vriendschap", waaraan ook medewerkten IJmuidens mannen-, knapen- en meisjeskoor en het IJmuidens dubbel man- nenkwartet „Caecilia" benevens Spaarndams gemengd koor, het Christelijk gemengd koor uit Bennebroek en het dubbel mannenkwar- tet „Harmonie" uit Haarlem, alle vereenigingen staande onder leiding van den dirigent A. J. Arisz. De talrijke belangstellenden kregen een uit stekend afwisselend programma te hooren. Daar het meerendeel der luisteraars was ge komen om de kunst en de politie tegen elke storing optrad, heerschte er een vrüwel vol maakte stilte, wat den zang zeer tien goede kwam. Een büzonder succes oogstte het IJmuidens knapenkoor met „Heeft u een sigarenbandje", dat bijzonder pittig gezongen werd. De heer Arisz mocht met zün verschillende gezelschappen veel applaus ontvangen, vooral met de goedgekozen slotnummers voor de ge zamenlijke mannenkoren. Olympische Zeilwedstrijden Burgemeester Pont is gekozen als reserve-lid der bemanning van het zeiljacht „De Ruyter", dat zal deel nemen aan de Olympische Zeilwedstrü'den. R. K. Sportbeweging In de jaarvergade ring van de R. K. Sportvereeniging Concordia werd een voorstel van het bestuur tot wüziging van art. 13 van het Huishoudelük Reglement met algemeene stemmen gewüzigd1, waardoor geregeld is, dat de elftalcommissie ten minste drie leden zal tellen. Hierna werden tot lid der elftalcommissie benoemd de heeren Th. A. Stevens, J. Schrier en G. van Dijk. Tot kascontroleurs werden benoemd de hee ren C. van Beelen en J. Langelaan. De ingekomen stukken werden op schrifte lijk verzoek van enkele inzenders teruggeno men, waarmede de vergadering instemming be tuigde. Hierna had de verkiezing plaats van drie be stuursleden, wegens periodiek aftreden van de heeren Seüsener, R. Boukaert en IJ. Zwane- veld. De laatstgenoemde twee werden bü ac clamatie herkozen, terwül in de vacature Seü sener, die zich niet meer herkiesbaar stelde, met algemeene stemmen gekozen werd de heer F. C. van Lierop, die nu het voorzitterschap zal aanvaarden, terwül in de vacature van Lierop gekozen werd de heer A. Reeuwük en in de vacature P. van den Drift, die zich we gens omstandigheden eveneens niet meer be schikbaar kon stellen, de heer Jac. Hageman. Woorden van dank tot den scheidenden voorzitter, den heer Seüsener, en woorden van welkom tot den komenden voorzitter, den heer Van Lierop, werden gesproken door den geeste- lüken adviseur, kapelaan B. Schneiders, die tevens de leden een opwekkend woord toesprak. Eveneens werden opwekkende woorden gespro ken door de heeren Bergman (districts-bestuur- der) en Jac. Walkers. Medegedeeld werd ten slotte, dat de training voortaan zal plaats hebben op Zaterdagmid dag van 5 tot 7 uur door den heer Martin van H.B.C. Aangehouden Op verzoek van de Gemeen te-politie alhier, is te 's Gravenhage aangehou den en naar Lisse overgebracht, F. W. M. S. De aangehoudene wordt verdacht van verduistering ten nadeele van de fa. L. alhier, vaar hü eeni- gen tüd in dienstbetrekking is geweest. Naar wü vernemen zou een waarde van ongeveer 500.— zün verduisterd. Personalia Voor het M.U.L.O. diploma A, slaagde de leerlinge van de Ned. Herv. school, mej. N. Verduyn, alhier. Personalia Te 's-Gravenhage slaagde voor het M.U.L.O.-diploma B mej. S. Nieuwenhuis, alhier. Gratis rijwielplaatsjes Voor het doen vin aangifte tot het verkrijgen van een kosteloos rüwielmerk 1936/1937 wordt zitting gehou den Dinsdag 14 Juli, Woensdag 15 Juli en Don derdag 16 Juli as., telkens des avonds van 6.30 tot 9 uur, in het kantoor van de gemeentelüke Arbeidsbeurs, Bondstraat. Voor het bekomen van een kosteloos rijwiel- merk moet persoonlük aangifte worden gedaan onder overlegging van trouwboekje of zoodanige bewüzen, dat de aangever als hoofd van het gezin kan worden aangemerkt. Opbrengst Bloempjesverkoop De Bloemp jesdag ten bate van de Vereeniging „Het Hooge land" heeft opgebracht f 84.56. R.K.S.V. „Teylingen" Zondag 2 Augustus or ganiseert de R.K.S.V. „Teylingen" een grooten Nationalen Athletiekwedstrijd. In het program ma zün nummers zoowel voor athleten als voor niet-athleten, dus een ieder kan zün krachten meten op deze mooie wedstrüden. Het programma voor de A- en B-klasse is als volgt: 100 M„ 200 M., 400 M„ 800 M., 1500 M„ 3000 M„ 4 x 100 M.; hoogspringen, kogelstooten, discuswerpen, speerwerpen, verspringen, hink- stapsprong, polsstokhoogspringen. Voor de junioren staat er op het program: 60 en 80 M. hoogspringen, verspringen, kogelstoo ten en 4 x 80 M. estafette. Voor de niet-athleten staat er op het pro gram: 100 M., 1500 M., hoogspringen en ver springen. Voorts is er nog een inschrü'ving open voor iedereen en wel de nummers polsstokverspringen en de estafette 4-3-2-1, op deze nummers mag een iedereen en elke vereeniging uitkomen. Men kan inschrüven tot en met 25 Juli a.s. bü W. P. van den Berg, Bergamolaan 15, Voor hout. De Bedevaart van den R. K. Volksbond Dankbaar vermeldt de commissie, belast met de organisatie van de bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood, het welslagen van deze pel grimage. Trots de slechte weersomstandigheden had den velen zich opgemaakt om dezen tocht te ondernemen. Om twaalf uur arriveerde men te Heiloo waar in de kleine kapel de geestelijk adviseur de pelgrims toesprak. Tot intentie van de le den en huisgezinnen werd een Rozenhoedje gebeden, waarna gepauzeerd werd, in welken tijd men verschillende intenties kon opgeven, waarvoor na de pauze gebeden werden gestort. Bü de oefening van den H. Kruisweg hield de eerw. leider een treffende predicatie over de geloovige zielen, waarna men naar het Wilibrordusbeeld trok, waar de pater een op wekkend woord sprak. Tot slot zong men het „Lied van Lof en Dank." Oprichting Commissie van samenwerking voor bijzondere nooden Daartoe uitgenoodigd door den burgemeester had Vrijdagavond ten ge meentehuize een büeenkomst plaats van verte genwoordigers van in deze gemeente gevestigde instellingen van Weldadigheid en van personen, werkzaam op sociaal terrein, teneinde te komen tot de oprichting van een plaatselijke Commissie van Samenwerking voor büzondere nooden. De burgemeester herinnerde er aan, dat het meerendeel der opgeroepenen ruim vüf jaar ge leden zitting' heeft genomen in het plaatselük Crisiscomité. Bij het wegvallen van het werk van dit Comité is een leemte ontstaan, waarin de bestaande organen van armenzorg, welke toch reeds zwaarder belast zün, niet zelfstandig en niet volledig kunnen voorzien. Met 't oog hier op acht de Minister van Binnenlandsche Zakten het ten zeerste gewenscht, dat in alle gemeen ten, in welke de behoeft daaraan wordt gevoeld, zullen worden opgericht „Commissies^ van Sa menwerking voor Bijzondere Nooden." Spreker zeide, van oordeel te zün, dat ook in de ge- metente Velsen behoefte aan een dergelyke Com missie bestaat. Hü dankte de opgeroepenen voor hun medewerking om daarin zitting te willen nemen en verklaarde hiermede de Commissie voor geïnstalleerd. Op verzoek van den burgemeester nam de heer W. F. Visser, wethouder voor Sociale Aangele genheden, het voorzitterschap der Commissie op zich, terwül door de vergadering tot secretaris werd benoemd de heer W. L. Kuiper, directeur der Instellingen van Maatschappelük Hulpbe toon alhier. Met algemeene stemmen werd, op voorstel van den heer Visser, tot eere-voorzitter benoemd de burgemeester, die verklaarde, daarvoor zeer er- kentelük te zün. De Commissie zal zich nader beraden omtrent de te volgen werkwijze en hoe zij de noodige geldmiddelen kan bekomen. Meisje tegen een auto geloopen Zondag avond omstreeks half zes reed zekere P. H. G. uit Amsterdam met zün auto met een snelheid van ongeveer 4o K.M. over den Vogelenzang- scheweg, toen plotseling een tienjarig meisje wilde oversteken. Het kind liep tegea den auto aan en kwam te vallen. De autobestuurder remde uit alle macht en gooide zijn stuur om, waardoor erger werd voorkomen. Hevig bloe dend werd het kind door den automobilist bij de fam. R. binnengedragen. Dr. Bolt uit Slo ten, die juist passeerde, verleende de eérrte hulp. Ook dr. van Aalst was spo l:g ter plaat se. Het meisje bleek slechts verwondingen aan het gelaat te hebben opgeloopen. De heer G. heeft het kind later naar haar huis te Hillegom vervoerd. Den autobestuurder treft geen sch ild. Burgerlijke Stand Geboren: Sümon, z. van S. Kelder en G. Vet; Rudolf, z. van J. Cammenga en A. M. Crützen; Jan, z. van J. Sman en D Glashouwer; Agatha, d. van F. A. J. Roovers en W. H. Bruines; Pleternella Ma ria, d. van F. K. A. Hazen en P. M. Soomers; Simon Gijsbertus Maria, z, van T. J, Smit en A. J. Palmboom; Johannes Willem, z. van J. K. van het Hof en W Prins; Aagje, d. van H. Machielse en C. de Boer; Hendrik, z. van W. Bosschieter en E. Spelde; Pauline Johanna, d. van S. Witteveen en J. F. Ulbrich; Jacobus Cornelis, z. van H. G. Reimerink en C. Ho- nigh; Jacobus Petrus, z. van J. H. Looze en M. Dresselhuizen; Gretha Annie, d. van C. Kluft en T. Kramer; Jan Cornelis, z. van W. Kapel en G. Vormer. Ondertrouwd: G. J. Reijling.en L. H. Giard: H. J. Munts en M. Brouwer; D. J. Plekker en G. Kerszemaker; J. H. Westra en W. Dolle man; G. van Putten en G. Groot; P. W. Koorn en E. H. P. de Dood; S. Vet en K. de Boer; D. van Capelleveen en J. A. Wes. Getrouwd: A. J. Kaal met A. Meinen; IJ. J. Vreeswijk met L. van Offenbeek; J. Wiersma met A. Brand. Overleden: Foekje Houbein, oud 72 geil. met W. de Zwaan; Wilhelmina Docter, oud 68 j., wed. van J. Rensen; Jan Roos, oud 70 j., wedn. van M. Mooü; Antje Boerendans, oud 80 j„ wed. van C. de Boer; Wilhelmina van Swieten, oud 90 j„ weduwe van B. P. van Bohemen; Cornelia Rauchbaar, oud 69 j.. weduwe van C. van der Velde; Rudolf, oud 2 dagen, z. van J. Cammenga en A. M. Crützen; Thijme Plekker, oud 28 j., geh. met G. Wig- gers; Adriana Maria van der Kloet, oud 22 j., ongeh.; Maartje Brugman, oud 68 j., weduwe van A. Bakker. Burgerlijke Stand Geboren; Engelina Hele na, dochter van A. Koper en E. Koning; Engel Jacob, zoon van W. J. Molenaar en Th. Krenn; Martinus, zoon van M. Bamhoorn en A. J. Slen ders. Overleden: P. Zoethout, oud 32 jaar, wonende te Haarlem; A. G. Gau, oud 42 jaar, wonende te Haarlem. De strandpachtcontracten De meerderheid der commissie voor strand aangelegenheden heeft een voorstel van een der leden aangenomen, dat omvat 't doten doorgaan van de ontbinding van 't strandpachtcontract, waarna de drie prachters, bü wie tweemaal was geconstateerd, dat zü on regelmatigheden pleegden, een nieuw contract kunnen teekenen, dat gelijkluidend is als het ontbondene, echter met e'en nieuwe bepaling, dat een cautie van f 50 door den pachter zal moeten worden gestort. Wanneer na totstandkoming van dit contract weer onregelmatigheden worden geconstateerd, vervalt deze cautie aan de gemeente en wordt het nieuwe contract ook ontbonden. Naar we vernemen, zal in dezen geest een ad vies wordten overgelegd aan den raad, die Dins dag hierover zal beraadslagen. Personalia Onze plaatsgenoot, de heer J. H. van Wük is aan de universiteit te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal-examen. Kostelooze rijwielmerken Personen, die al hier in aanmerking komen voor een kosteloos rüwielmerk 1936/1937, kunnen hun aangifte daartoe afhalen en weder inleveren in het per ceel Haltestraat 4 op Dinsdag en Donderdag tus- sch'en 7.30 en 8.30 gedurende het tüdvak van 15 Juli tot 7 Augustus. baancompetitierit voor B-klassers, 60 ronden, 3 klassementen. Hiervoor komen aan den start; Burger, R. Hessels, de Lange, D. Drost, Opbroek, H. peet oom,, Beeldman, Valkman en D. v. Heyden. Een tweetal Omniums voor B-klasse met deelneming van EesveldVeenhof tegen v. HalstSchenk. Een sprintrit 3 baan-ronden, voor J. Hensen Meüerde Lange. Voor den vierden competitierit B-klasse wordt de eerste serie afvalrace gereden met deelneming van Burger, W. Jansen, de Vos, P. Peetoom, Dalfsen, Burggraaf, v. d. Mark, de Goede, P. Bakker. Voor de A-klasse wordt gereden een tüdrace 3 baan-ronden voor de vierde baancompetitie en een koppelwedstrüd 150 baanronden. Hiervoor komen aan den start; Th. Drost, A. Westr, J. Brey, L. Scheidier, M. peetoom, R, Groot, J. ten Boom, B. v. Dük, A. Schaper, W. Oudolf, P. v. d. Heyden, T. v. Rooyen. A. Schelvis, C. de Best, W. Moerkerk, J. Rijneveld e.a. wijls fel gestreden om de eer van de school. De resultaten hiervan komen eerst tot uit drukking door de partüen van den tweeden en laatsten dag. Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag Woensdagavond 15 Juli, des avonds te 7 uur hebben wederom belangrijke clubwedstrüden plaats op de Heemsteedsche wielerbaan. Gereden wordt o.a, de finale van den derden De le klas waterpolowedstrü'd Haarlem—Het Y, welke Dinsdagavond in Stoop's Open Bad gespeeld zou worden, is uitgesteld in verband met de training van het Nederlandsch zeven tal. De wedstrijd Haarlem 2—H. P. C. 4 's avonds rijd at om half acht gaat wel door. Onder leiding van dr. Th. de Crauw, secretaris van het District Haarlem van den Nederiand- schen Lawn Tennis Bond, werd Maandag op de banen van het Kennemer Lyceum een aan vang gemaakt met de jaarlüksche schoolwed- strüden voor de Middelbare Scholen. In de afdeeling voor jongens komen ook dit laar weer zes scholen uit n.l. het Kennemer Lyceum met A. de Roos, Roes, H. Vietor en L. Vietor: het Gymnasium met Jonkhart, Stenfert Kroese, Oei en Pit; le H. B, S. B met Stalling, Postema, Ruys en Oei; 2e H. B. S. B met J. H. Knoop, Flohil, Vissol en Walburgh Schmidt; Christelijk Lyceum met Doorenbos, Schorer, Briët en Dolleman; en H. B. S. A met Kermer, G. van Löben Seis, Breitenstein en Saelman. In de afdeeling meisjes nemen drie scholen deel n.l.: Kennemer Lyceum met L. de Roos, B. Kessler, Franken Dalmeüer en J. v. d. Heü- den; Middelbare School voor Meisjes met F. Goe- ting, D. Mingels, Obrink en Mulder; en 't Kopje met T. Oudes, N. v. d. Brandeler, H. Vink en N. van Waveren. In beide afdeelingen wordt een halve com petitie gespeeld mei; 3 partijen per wedstrijd n.l. 2 enkelspelen en 1 dubbelspel, waarbij de spelers die in het enkelspel uitkomen niet in het dubbelspel mogen spelen. De slechte weersomstandigheden gaven vooral in de morgenuren veel vertraging. In den mid dag kon regelmatig worden gespeeld zü het onder moeilüke omstandigheden, daar de sterke wind het spelen zeer lastig maakte. Ook nu werd ln verschillende partüen dik- MADRID, 13 Juli. (Reuter.) Vüftien politie beambten en een luitenant, cïe hen comman deerde, Moreno, zün gearresteerd, verdacht van den moord op den Monarchisten-leider Sotelo. Het staat vast, dat de gearresteerden behoor den tot het peloton van den vermoorden lui tenant Castillo. De leden van het Hoog Gerechtshof, Orveta en Portal, zijn door den Minister van Justitie aangewezen, om een onderzoek in te stellen naar de daders van den moord op Sotelo en luitenant Castillo. MILAAN, 13 Juli. Een buitengewoon he vige orkaan heeft in de bekende wünstreek Asti ontzaglijke verwoestingen aangericht. De storm duurde ongeveer een half uur. Wijnbergen en heele bosschen werden volkomen vernield, evenals de te velde staande oogst. Over groote oppervlakten zijn de wijncultures met den grond gelijk gemaakt. Zware boomen werden ontworteld, een boer is door den blik sem gedood, verscheidene personen werden ge wond. Talrüke huizen werden van hun daken beroofd. De zware regenval der laatste dagen heeft tot een sterk wassen van den waterstand in het Como-meer geleid. Het water staat reeds 214 meter boven normaal peil. Op vele plaat sen is het meer buiten zijn oevers getreden. Het voornaamste plein van Como staat onder water. Er moesten kleine bruggetjes gebouwd worden voor het publiek. SEVILLA, 13 Juli (D. N. B.) Onbekenden hebben den procuratiehouder van de scheep vaart Mü. Ibarra neergeschoten. Klaarblükelük staat deze aanslag in verband met een arbeidsconflict. dat sedert eenigen tüd bü deze maatschappij bestaat. MADRID, 13 Juli (Reuter). De communisti sche fractie heeft besloten de ontbinding te vra gen van alle rechtsche partüen en het verbod van alle rechtsche bladen. LONDEN, 13 Juli (Reuter). Het is mogelijk, dat de Locamoconferentie, die tusschen 22 en 25 Juli te Brussel zou worden gehouden zal wor den uitgesteld in verband met het bekend wor den van het Duitsch-Oostenrijksche accoord. Tusschen Frankrijk, België en Engeland wor den hierover thans diplomatieke besprekingen gevoerd. Een definitieve beslissing zal te Lon den niet worden genomen voor de kabinetszit- ting van Woensdag, wanneer Eden terug zal zün te Londen. Ten aanzien van de vraag of Duitschland moet worden uitgenoodigd voor de Locarno-con ferentie wüst men er in Londen op, dat deze conferentie bedoeld is voor de Locarno-mogend- heden, waartoe Duitschland niet meer behoort sedert het verscheuren van het verdrag van Locarno. Het zal van het resultaat der thans gevoerde diplomatieke besprekingen tusschen Frankrijk, België en Engeland afhangen of dit standpunt zal worden gewijzigd of niet. Wat de Middellandsche Zee-afspraken betreft, zoodra Griekenland, Turkü'e en Joego-Slavië wenschen, dat hieraan een einde komt, zal Engeland zich van zün verplichtingen ontslagen achten. De ze verplichtingen werden door Engeland aan vaard ten bewijze van dankbaarheid voor de samenwerking van genoemde staten tijdens de crisis. BESANCON, 13 Juli (Reuter) Hedenavond werd medegedeeld, dat zich in den toestand van Kardinaal Binet geen wijziging had voor gedaan. IJMUIDEN, 14 Juli. Rijksvischafslag. Tarbot 52 62 cent, Tong 1.081.3o per kg. Kleine Schol 11.0017, kl. mldd. Schelvisch 17.00—22. kleine Schelvisch 9.5016 per 50 kg. Kabeljauw 56.00 p. 125 kg. Gullen 6.5021 per 50 kg. Heilbot 0.90 1.02 per kg. Wijting 1.605.50 per 50 kg. Kool- visch 0.251.05 per stuk. Verscbe Haring 4.70 9.50 per kist. van den Dinsdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen DUITSCHEN TRAWLER P. G. 423 410 manden 2790. LOGGERS K.W.: 74 1170.'166 40O.—134 620.—, 70 450.—. Koopt U than* reeds *5° 'n aardige stroohoed div. kwal. en modellen- Linnen Dameshoed A Pc diverse modellen Witte Stroohoeden 145 o.a van lijn pedaline 1 VILTHOEDEN voor Reis en Sport, in de ACc nieuwste mod., slechts V# VERKOOP UCHTHAL EN 1e ETAGE ZELDZAME KOOPJES IN Nouveauté'*, Kanten, enz. 3 SERIES KRAGEN Jabots, Vesten en Bloemen in organdi en mod. zijden stollen DAMESCEINTUURS PROFITEERT VAN DE ENORME PRIJSVERLAGING IN 1e ETAGE DAMESCONFECTIE t e ETAGE ZOMER- EN SPORTJAPONNEN in div moderne waschstolfen van 3*95 van 4-^5 van voor voor voor 295 ZOMERMANTELS EN MANTEL- COSTUUMS alles prima xoupe en alw. ULSO v IZvOO v. J9r75 COMPLETS EN GEKL. ZOMERJAPONNEN alléén mod. van dit seizoen van9^3 voor 4M IN DE LICHTHAL een zeldzaam mooie partij PULLOVERS en VESTEN van IvW voor van jLrO"5 voor van^-9* voor ZELDZAAM GOEDKOOPS BLOUSES EN ROKKEN Een groote partij Blouses met korte en lange mouwen - vanirWI van L951 vanAW Een pra aardige rr van 2*95^ cht partij todellen, t vanjï^W Rokken iv. stollen vanAv95* j-. Rubber Sandalen 7 Q de ideale zomerdracht voor dames en heeren DAMES SAMOA'S alleraardigste dessins en kleurencombinaties Kinderschoenen in lak en bruin calls, v.a. Strandschoenen div. modellen 31-35 0.59 27-30 0,49 23-26 CORSETTEN - EERSTE ETAGE CORSET van stevige coutll, elast. in de taille EXTRA KOOPJES IN KOUSEN EN HANDSCHOENEN Dameshandscheenen SE Ac Waschzijden Ac Imit; handwerk, m. groote kap I *9 Corset v. stevige broché SB 45 m.2 panden,zijden elast. DAMESTRICOTAGES - PARTERRE Interl. Dameshemd AAc in rose, bleu, zalm, wit Dameshemd of-pant. BBc v. fantasie-waschzijde tïtï eb .9* WAStM STOFFEN BEDRUKTE CREPEin diverse dessins Efic 70cM.br.,p.M. E BOURETTE voor strand en sportkleeding, in aMe modekleuren, 4QC 70cM.br.,p.M. Dameskousen ZIJDEN STOFFEN Geheel zijden CREPE IMPRIME div. ICQC dessins, per M +0** CLOQUE crêpe envers satin, enz enz. -90 cM. breed, per Meter japonnen complets IrV 4 deBliéo

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 13