Orde op het Zandvoortsche strand HA AS BO OG-AZI. IN Seizoen O pruiming fogezaD Uw kinderen „Vxu% de, v Hf Zichzelf gedood Vanaf heden: Geef STRANDPACHTERS IN OVERTREDING Moet Greïser af treden? V.. hun eigen Weekblad Kleuterblaadje Roomse Jeugd WOENSDAG 15 JULI 1936 De raad achter B. en W. Doodelijke aanrijding te Veur GEMEENTERAAD VAN ZANDVOORT De raad besloot, hen een week te schorsen, waarna zij een nieuw contract kunnen teekenen NA DE VISSCHERIJSTAKING TE IJMUIDEN Weer trawlers aan de markt Extra steun-uitkeering snijboonen 1935 Unificatie visscherijbepalingen BEVERWIJK BENNEBROEK VELSEN VELSEN-NOORD VOGELENZANG ZANDVOORT ZAANDAM TENNIS DE SCHOOLWED,STRIJDEN Kennemer Lyceum wint in beide afdeelingen LAWNTENNIS Tournament Groenendaal VOETBAL R.K. HAARL. VOETBALBOND Scheidsrechterswedstrijd WIELRENNEN H.R.C. Excelsior D. J. K.—H. V. G. B. 4—1 De Jonge Kampioen Zoon van jhr. Van Vreedenburgh heeft ongeluk met jachtgeweer RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN HAAGSCH TEKORT VAN VIER MILLIOEN? JAEGER'S Dinsdagavond kwam de gemeenteraad van Zandvoort bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Wethouder Elffers was afwezig, alsmede de heer v. Rijnberk. Het voornaamste punt der korte agenda was de behandeling van drie beroepschriften van strandpachters, wier contracten door B. en W. ontbonden zijn -verklaard. Als de VOORZITTER over dit onderwerp de discussies opent, zegt de heer VAN DEK MOO- LEN gaarne te vernemen hoe B. en W. na het advies der commissie voor strandaangelegen- heden tegenover de kwestie staan, waarop wet houder SLEGERS (R.K.) mededeelt, dat hij den indruk had gekregen, dat een gedeelte van den raad de zaak te wreed heeft aangevoeld. Het is ook niet gemakkelijk, want eenerzijds wil men de betrokken pachters niet dupeeren en ander zijds behoort het contract nageleefd te worden. Wat is er achtereenvolgens gebeurd? B. en W. werden bekend gemaakt met over tredingen welke waren geconstateerd door daartoe aangewezen agenten in burger. Toen had het college reeds het recht in te grijpen en de contracten ontbonden te verklaren, doch het college heeft den overtreders eerst een schrifte lijke waarschuwing gezonden. Ondanks dat wer den bij drie der gewaarschuwden weer overtre dingen geconstateerd en spr. zegt, dat de raad als het ware door die menschen bij den neus wordt genomen. Omtrent de strafmaat kan men verschillend denken en gebleken is, dat de raad een anderen weg wil inslaan. De door de commissie voor gestelde strafmaat is geen straf. Straks zal men weer even aarzelend te werk gaan. Het is ook niet gemakkelijk om de straf van B. en W. te sanctionneeren en spr. voelt er dan ook veel voor de knoeiende pachters tot 1 Augustus van het strand te weren, dus tot dien datum de tent te sluiten. Ook zal moeten worden overwogen, hoe in de toekomst zal gehandeld moeten worden, waarbij dan zou kunnen gelden na eerste over treding een week van het strand, na de tweede een maand en na de derde overtreding ontbin ding van het contract. Aangemerkt dient te worden, dat de pachters, die niet knoeiden, toch beschermd dienen te worden en waar blijft anders de geheele opzet van het kaartjes systeem? De heer KONING is gerustgesteld, dat het oorspronkelijk voorstel van B en W, in dezen zin is gewijzigd. Hij zou echter, wat de straf maat betreft, liever zien, dat er geen Zondag in viel. De heer BOLWIDT vraagt waarvoor de raad hier eigenlijk zit. Bij het opstellen van het con tract zijn de wenschen der pachters volledig ingewilligd. Het contract dient ook om elkaar te beschermen. Hij vindt het college zeer cle ment geweest en een raad, die zichzelf respec teert, behoort achter B. en W. te staan. Hij is het in hoofdzaak met den wethouder eens, want het gaat er toch om, een goed geordend strand te krijgen. De heer SUERINK vindt het strenge optre den van B. en W. niet dienstig voor het pu bliek en dat drukt op Zandvoort in het alge meen. De heer PAAP moet constateeren, dat niet is gezegd waarom die contracten zijn ontbonden. Hoe moet bijv. geknipt worden. Dat weet men heden nog niet. Volgens hem was er maar een knoeier, terwijl de andere twee uit onwetend heid hebben gehandeld. Hij wil de drie beroep schriften gescheiden bespreken. De heer MOLENAAR bespreekt uitvoerig de- feiten en zegt, dat de beslissing niet is gevallen door het voltallige college, waardoor uiteindelijk de beslissing zou kunnen komen aan één per soon. De heer JOUSTRA zegt, dat de raad geen ruggegraat toont en bang is voor de consequen ties. Er moet gezag zijn en waar gaan we naar toe als er geen orde is. Wanneer niet wordt opgetreden tegen de knoeiers, valt het geheele systeem in elkaar. De heer VAN DEK MOOLEN vraagt waarom geen advies is gevraagd aan de betrokken com missie. We hebben wel een nieuw systeem ge kregen, doch het is gecompliceerd; dus ver gissingen zijn niet uitgesloten. Hij zou mee kun nen gaan met de schorsing voor een week. Den heer VADER (R.K.) spijt het wel, dat geen boetebepaling in het contract is opgeno men, doch hij is van meening, dat men de zaak niet maar zoo moeten laten. De VOORZITTER beantwoordt de sprekers en zegt, dat de strandpachtersvereeniging zelf heeft gevraagd om een zoo streng mogelijke controle. De raad moet zich niet blind staren op de drie personen, maar we moeten rekening houden met de goedwillenden en ook met de be zoekers. De niet-knoeiende pachters zijn de dupe van de practijken der overtreders. Spr. noemt ettelijke voorbeelden van de wijze, waar op men knoeide. Sommigen knipten verkeerd en minder dan werd ontvangen; de een had geen tijd om te knippen; een ander hield er een eigen stelsel op na, enz. Na het bekend worden van deze feiten ging er een storm van verontwaardiging op in het dorp. Een der drie pachters schreef in zijn verweer, dat hij noodgedwongen zoo deed door de handelingen zijner concurrenten, waaruit blijkt dat er maar raak wordt geknoeid. Zon dag 12 Juli zijn er weer drie overtredingen ge merkt. We moeten niet gaan knagen aan den tijd van de strafmaat, daar B. en W. al twee jaar hebben veranderd in twee weken. Wanneer het gezag op het strand niet wordt gehand haafd, dan zijn de belangen der gemeente zeker niet gediend. De heer VAN DER MOOLEN vraagt of B. en W. wel volkomen doordrongen zijn van hun nieuw voorstel. Hij wil de schorsing terugbren gen tot een week. De VOORZITTER is bang, dat een week niet veel zal geven. De heer VAN DER MOOLEN handhaaft zijn voorstel, dat hierna door het college van B. en W. wordt overgenomen. Het houdt in, dat ten aanzien van dé drie strandpachters een week schorsing wordt toe gepast, waarna zij een nieuw contract kunnen teekenen. Jegens de pachters, die voor een tweeden keer betrapt worden op overtreding, wordt dezelfde straf toegepast en bij de derde overtreding volgt ontbinding van het contract zonder meer, Waarbij de raad zich onvoorwaar delijk zal plaatsen achter het college van B. en W., zoodat een beroep op den raad bij voor baat zal worden afgewezen. Dit voorstel wordt met acht stemmen voor aangenomen. Tegen stemden de heeren Mole naar, van Toombergen en Paap. Hedenmorgen zijn reeds de eerste trawlers, die na de opheffing van de visscherijstaking j.l. Vrijdag naar zee waren vertrokken, van de vischvangst in de haven van IJmuiden terug gekeerd. Het waren de Cornells en de Protinus, die beide hun vangsten hedenmorgen aan den af slag hebben gelost. Nadat het bestuur der Vereenigde Veilin gen te Beverwijk herhaalde malen heeft gewe zen op de lage steunbedragen, die in deze streek over 1934 en 1935 werden uitgekeerd, terwijl toch een reeks producten zeer slechte prijzen heeft opgebracht, heeft de Minister van Land bouw en Visscherij, uitsluitend voor deze streek nog een extra uitkeering gelast van 2 ct. per K.G. op de snijboonen. Deze uitkeering zal geschieden op Donderdag 16 Juli van 9 tot 12 uur aan de kas der Ver eenigde Veilingen. In antwoord op een in het Engelsche Lager huis gestelde vraag heeft Ramsbotham, de par lementaire secretaris van het ministerie van Landbouw en Visscherij, verklaard, dat de Interhationale Raad voor Zee-onderzoek de algemeene aanvaarding heeft aanbevolen van de bepalingen inzake grootte der netmazen en afmetingen van visch gelijk aan die, welke in Engeland gelden. De regeering,, aldus Ramsbotham, zou gaarne zien, dat aan deze aanbeveling gevolg werd ge geven, en zij heeft te dien einde de regeeringen van alle belanghebbende landen uitgenoodigd, vertegenwoordigers te zenden naar de confe rentie die in het najaar te Londen zal worden gehouden om deze aanbeveling te bespreken. DE AS. WETHOUDERSVERKIEZING Gisteravond is ten raadhuize een bijeenkomst gehouden, waarbij alle fracties van den nieu wen raad vertegenwoordigd waren. In deze bijeenkomst had een bespreking plaats over de aa. wethoudersverkiezing. In principe werd besloten tot een samengaan van de R. K. Staatspartij met de S.D.A.P., die bin nenkort nader overleg zullen plegen, teneinde te trachten overeenstemming te bereiken. Een voorstel van de Neutrale groep om een combinatie te vormen, bestaande uit de R. K. Staatspartij, Vrijz. Dem., Anti-Rev. en Neutrale groep, werd in eerste instantie van de hand ge wezen. Eerste bloembollenveiling. De Bloembollen veiling „Beverwijk" houdt haar eerste bloem bollenveiling Donderdag 23 Juli in de hal van de Vereenigde Veilingen. Raadsvergadering Dinsdagavond kwam de raad bijeen oixler leiding van burgemeester K. J. G. Baron van Hardenbroek. Bij de inge komen stukken moest de voorzitter tot zijn spijt aan den raad mededeelen dat van den Minister van Onderwijs bericht was ontvangen, dat de f 1500.voor de verbetering van de O. L. School te Bennebroek niet werden toegestaan. Waar de veranderingen reeds zijn geschied, moesten dus de kosten uit andere middelen bestreden worden. De aangeboden rekening van het wegenfonds sloot met een batig saldo van f 6496.52 en die van het woningbedrijf met een nadeelig slot van f 416.53. Wat het woningbedrijf betreft is het nadeelig saldo toch nog een verbetering te noemen in vergelijking met voorgaande jaren. De gemeenterekening van den gewonen dienst sloot met een nadeelig saldo van f4720.93 en van den kapitaaldienst met een nadeelig saldo van f7880.28. Voor den gewonen dienst was de uitgave aan z.g. bollensteun f2500.— en de aanstelling van politie ongeveer f 1300.Voor den kapitaaldienst was nog geen leening ge sloten. Voor het onderzoek der rekeningen wer den aangewezen de heeren de Vries en Heems kerk. Vervolgens kwam aan de orde het ver zoek van den heer D. Kuit om eervol ontslag als gemeente-architect per 1 September 1936. De voorzitter betreurde het dat de heer Kuit op 61-jarigen leeftijd was afgekeurd en sprak den wensch uit, dat het hem in het particuliere leven goed zou gaan. Het eervol ontslag werd verleend. Hierna volgde het voorstel tot aan stelling van een gemeente-architect in tijde- lijken dienst. B. en W. stelden voor om den thans voor dat werk aangestelden volontair, den heer Hack, die reeds geruimen tijd ter secre tarie werkzaam is geweest, te benoemen. De jonge man heeft zich ijverig en ter zake kun dig getoond. De benoeming zou voorloopig voor een jaar zijn op èen salaris van f 500 en 3 pet, van elk werk boven de f 1000.De heeren Dubbis en de Vries konden zich met deze sala risregeling niet vereenigen en stelden voor f 750.te geven met de 3 pCt. boven de f 1000.-. Doch bij stemming valt dit voorstel met 5 te gen 2 stemmen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Het voorstel tot het aannemen van een 2en veldwachter moest vervallen, om dat door het Capitulanten-bureau te Den Haag de veldwachtersplaatsen worden preserveer»! voor gewezen militairen en werd de thans voor loopig in dienst zijnde gemeente-werkman nachtwaker Duivenoorde als vast aangesteld. De aankoop van een stukje grond aan den Kennemerbeekweg van den - heer Kragt werd goedgekeurd. Bij de rondvraag verzocht de heer de Vries om alle leveranties aan grint en .an dere benoodigdheden voor de wegen in de ge meente, uit te besteden na behoorlijke bekend making, en de heer Heemskerk waarschuwde tegen de te hooge maximum snelheid van 40 K.M., die in de Schoollaan wordt gereden, het is daar gevaarlijk ook voor de schoolkinderen. Aan beide wenschen zal door den voorzitter aandacht worden geschonken. Hierna sluiting. Been gebroken De 10-jarige J., wonende te IJmuiden-Oost, stak zonder acht te geven op het verkeer, den Rijksweg VelsenAmster dam nabij zijkanaal B. over. Hij liep daarbij tegen een passeerenden motorrijder aan, kreeg een klap van de linker-treeplank en brak daar bij zijn rechter onderbeen. Per ziekenauto werd hij naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht. Een gouden jubilaris Onder buitengewone belangstelling herdacht de heer E. Bieren broodspot den dag dat hij voor 50 jaren in dienst kwam bü de firma v. Gelder Zonen te Wormer. Toen de fabriek te Velsen klaar was, verhuis de de jubilaris mede naar hier en is thans reeds jaren papiermaker aan de grootste papierma chine te Velsen. Op het hoofdkantoor werd de jubilaris door den heer J. M. Kruimel, namens de directie, hartelijk toegesproken, waarna een enveloppe met inhoud overhandigd werd. De jubilaris dankte voor de sympathieke woorden. 's Middags om 2 uur had in de cantine de huldiging door het personeel uit de „papier makerij" plaats. Hier sprak de heer Willems als tolk der ka meraden en bood namens hen een mooien leun stoel aan, waarna de jubilaris hartelijk dankte voor dit cadeau. In den huiselijken kring werd het feest voort gezet, waar een schat van bloemen van de vriendschap, welke B ook buiten het fabrieks- personeel ondervond, getuigde. Spiritusdrinker opgebracht Maandagavond is een spiritusdrinker door de politie alhier ter ontnuchtering in de cel ingesloten. Dinsdag morgen i.s dezelfde man een paar uur nadat hij in vrijheid gesteld was, andermaal door de politie ingerekend, nadat hij de bewoners en kerkgangers met bedelarij lastig viel. Later is het heerschap naar den Officier van Justitie in Haarlem overgebracht. Ongeval De alhier vertoevende mr. C. P. M. Romme, R.K. gemeenteraadslid van Am sterdam, kwam alhier door een ongelukje te vallen met het gevolg, dat hij zijn arm ter hoogte van den pols brak. Groot Kijkduin De bekende stichting Groot Kijkduin zal eerstdaags van de Kostver- lorenstraat gaan verhuizen naar het onlangs aangekochte hotel „Garni" aan het Stations plein. Momenteel is men dit groote gebouw aan het veranderen om het doelmatig te maken voor de behuizing van 120 kindertjes. Het oude gebouw voldoet reeds lang niet meer aan de eischen des tijds. Het nieuwe is heel dicht bij zee gelegen en dat reeds is een verbetering op zich, waarmee deze liefdadige instelling zeer gebaat zal zijn. Inbraak Hedenmorgen vond een politie man de deuren van de school aan de Stations straat geopend. Toen hij naar binnen ging om een onderzoek in te stellen en te trachten een verklaring te vinden voor het ongewone ver schijnsel, vond hij op den grond eenige afge brande lucifers en een ledig doosje. Vermoedelijk hebben inbrekers getracht hun slag te slaan op vermoeden dat in een van de kasten misschien spaarpotjes zouden te vinden zijn, want de andere zaken die in een school voorhanden zijn, hebben voor dergelijke heeren geen waarde. De politie stelt een onderzoek in. De loswal Thans kan gezegd worden- dat met het maken van den loswal aan de Prins Hendrikkade een begin gemaakt is. Dinsdag is in tegenwoordigheid van de plaat selijke autoriteiten en een groot aantal belang stellende toeschouwers de eerste betonpaal zonder verdere tegenslagen in den bodem geslagen. De eerste van de 360 palen van 15 M. en een gewicht van ruim 3000 K.G., welke ingeheid moeten worden. Het borgstellingsfond opgericht Dinsdag morgen is'ten overstaan van notaris van der Meuten de oprichtingsacte gepasseerd, zoodat thans het borgstellingsfonds voor den handel- drijvenden en klein-industriëelen middenstand is opgericht. Behalve de Kamer van Koophandel zijn de meeste Zaangemeenten tot het fonds toege treden. De Maandag en Dinsdag op de banen van het Kennemer Lyceum gehouden tenniswed strijden voor de Middelbare Scholen zijn in een volledig succes geëindigd voor de ploegen van het Kennemer Lyceum. Zoowel in de afdeeling jongens als in de afdeeling meisjes werd het Kennemer Lyceum no. 1. In de afdeeling jongens werd meer strijd ge leverd dan in de afdeeling meisjes, waar het Kennemer Lyceum wel zeer gemakkelijk de eerste plaats wist te veroveren door 30 over winningen op 't Kopje en de Middelbare School voor meisjes. In de afdeeling jongens eindigde het Ken nemer Lyceum met drie punten voorsprong op no. 2, 'de H.B.S. A, welke ploeg er echter in slaagde met 2—1 van het Kennemer Lyceum te winnen. In de overige wedstrijden behaalde het Kennemer Lyceum echter gunstiger resul taten dan de Handelsschool. De beste persoonlijke prestaties werden ge leverd door J. H. Knoop (2e H.B.S. B) die voor zijn school het eerste enkelspel speelde en vijf overwinningen behaalde, resp. op Kermer, De Roos, Stalling, Jonkhart en Doorenbos. Alleen De Roos slaagde er in een set tegen Knoop te halen. Ook G. van Löben Seis (H.B.S. A) wist zijn 5 tweede enkelspelen te winnen en in het heeren dubbelspel brachten de Gebr. H. Vietor en L. Vletor (Kennemer Lyceum) het tot eenzelfde gunstig resulaat. De uitslagen luiden: Afdeeling jongens. HBS Ale HBS B 21; HBS A—Chr. Lyceum 2—1; HBS A—Gymna sium 3—0; le HBS B—Chr. Lyceum 2—1; le HBS BGymnasium ,30; 2e HBS BKenn. Lyc. 1—2; Chr. Lyc.—Kenn. Lyc. 0—3; Kenn Lyc.Gymnasium 30; HBS A2e HBS B 21; HBS AKennem. Lyc. 21; le HBS B 2e HBS B 1—2; le HBS B—Kennem. Lyceum 0—3; 2e HBS B—Chr. Lyceum 21; 2e HBS BGymnasium 12—1; Chr. Lyceum—Gymna sium 03. Eindstand: 1. Kennemer Lyceum met 13 gew. partijen. 2. HBS A met 10 gew. part. 3. 2e HBS B met 8 gew. part. 4. le HBS B met 7 gew part. 5. Gymnasium met 4 gew. part. 6. Chr. Lyceum met 3 gew. part. Afdeeling Meisjes: Kennemer Lyceum't Kopje 30; Kehne'mer Lyceum—Middelb School voor meisjes 3—0; 't Kopje—Middelb. School v. meisjes 3—0. Eindstand 1. Kennemer Lyceum met 6 gew. partijen. 2. 't Kopje met 3 gew. partijen. 3. Middelb. School v. meisjes met 0 gew. part. Na afloop werd door den heer Dr. Th. de Crauw, secretaris van het District Haarlem van den Nedel. Lawn Tennis Bond de beker uit gereikt aan den aanvoerder van het Kennemei Lyceum, terwijl de eerste en tweede prijswin naars bij de jongens en de eerste prijswinnaars bij de meisjes voor de school een medaille op Bondsstempel.en voor de leden der ploegen eer. herinneringsmedaille ontvingen. Dr. de Crauw bracht hierbij dank aan de opnieuw van het Kennemer Lyceum ontvangen medewerking. Namens de deelnemers sprak de aanvoerder van het Kennemer Lyceum een woord van waardeering aan het adres van Dr. de Crauw voor zijn prettige leiding op beide dagen. Dinsdagavond werden onder groote belang stelling de wedstrijden voor bovengenoemd tournament in Groenendaal voortgezet. Ook ditmaal konden de toeschouwers genieten van fraai, spannend spel. De uitslagen der gespeelde partijen luiden: Heerenenkelspel. 2e ronde: P. Blokker slaat P. J. Wellinghof f 6—8, 6—3, 6—4; Chr. Melse slaat H. Janssen 61, 64. Damesenkelspel. 2e ronde: Mej. P. v. Rooy slaat mevr. v. Heek 60, 61. 3e ronde: Mevr. T. Kiihn slaat mevr. A. Saasberg 6—2, 62; mej. Blikslager slaat mej. H. C. van Essen 7—5, 6—3. Heeren dubbelspel. 2e ronde: v. Stederen en J. de Ruiter slaan J. Jacobs en D. Miedema gl-o, 79, 60; J. Sluiter én A. v. Huissteden slaan Chr. Melse en H. Tetterode 61, 7—5. Gemengd dubbelspel. 2e ronde: Mej. Veen- dorp en J. de Woerdt slaan mevr. Peereboom en W. Veenhoven 61, 61; mej. v. Rooy en A. v. Houten slaan mevr. J. Hartevelt en J. Hartevelt 86, 86. 3e ronde: Mej. A. de Vletter en Hans Blom slaan mevr. D. v. Heck en J. v. Heek 4—6, 61, 63; Mevr. v. d. Vlashorst en H. Laget slaan mevr. Jacobs en J. Jacobs 63, 63. Woensdagavond worden de wedstrijden voort gezet. Nu het voetbalseizoen voor de H.H. scheids rechters eindelijk ten einde is, gaan ook zij weer eens een partij voetbal spelen. Zondag 19 Juli spelen de Haarlemsche scheidsrechters tegen hun collega's in Amster dam. De wedstrijd wordt gespeeld op het Wils- kraehtterrein aan de Watergraafsmeer te Amsterdam, des n.m. te 6 uur. Het volgende elftal zal voor Haarlem uit komen: Doel: J. Tirdolage. Achter: W. Nederstigt, J. v. d. Eem. Midden: G. v. Dam, J. Mazer, A. de Vos. Voor: J. Hogenboom, A. Hoff, H. Weijers, v. d. List, v. Loon. Res.: Hoogewonink, Schrier, Nederstigt. Wij vertrouwen dat alle heeren present zullen zijn en dat vele niet spelende scheids rechters het elftal zullen vergezellen. Het ver trek heeft plaats met den trein van 16.29 uit Haarlem. Bovengenoemde vereeniging heeft vanaf he den elke week haar clubwedstrijden op de Halfwegsche Wielerbaan te beginnen a.s. Vrij dag 17 Juli, de daarop volgende week Donder dags, dan weer Vrijdags, enz. enz. Tevens wor den binnen enkele weken de baankampioen- schappen lange en korte afstand verreden. Ons lid G. Schell Sr. wist in de Ronde van Ilpendam een eervolle 10e plaats te bezetten bij de veteranen. Voorwaar een mooie prestatie. Onze leden H. v. Haarlem, P. Korthals en Drogtrop hebben de clubkleuren verdedigd j.l. Zondag op de Halfwegsche Wielerbaan tegen De Bataaf, Achilles en een gemengde ploeg. Ze bezetten de 3e plaats. Uitslag: 1 H.S.C. De Ba taaf 11 pnt.; 2 Achilles 8 pnt.; 3 Excelsior 6 pnt.; 4 Gem. Ploeg 3 pnt. A.s. Vrijdag com petitiewedstrijden op de Halfwegsche Wieler baan voor A B C-klasse en junioren. Tevens vermeldt het programma koppelwedstrijd, sprint, ploegachtervolging enz. enz. Hoewel de Amsterdammers het zonder Schef- fer en Van Kalken moesten stellen, onderna men zij toch direct de meest gevaarlijke aan vallen. Sanders kwam bij een corner op het H.V.G.B.-doel op een gegeven oogenblik vri; te liggen en schoot direct keihard in (10). Even daarna vergrootte dezelfde speler den voorsprong tot 20, door uit een vrijen worp keurig op te zwemmen en keeper Boeree met een hard schot te passeeren. De H.V.G.B.'ers zochten het doel steeds te hoog. D.J.K. was veel beter op schot. Een moment van verkeerd overnemen in de Haarlemsche achterhoede was voldoende voor Senff, om den stand op 39 te brengen. Nog voor rust scoorde Senff, zwaar gehinderd, met een handig trucje nummer vier (4—0). In het begin van de tweede helft moest Kreffer het water verlaten wegens verzwem- men. Maar ook toen nog duurde het vrij lang, voor en aleer Ten Cate het eenige doelpunt scoorde (41). Hoewel D.J.K. tegen het einde sterk kwam opzetten, kwam in den stand geen verandering meer. Bovengenoemde vereeniging houdt Donder dag een clubwedstrijd op de Halfwegsche Wie lerbaan. Voortaan zal er iedere week op de baan wor den gereden. Het programma voor Donderdag luidt als volgt: Sprint, ploegachtervolging en koppelwedstrijd. Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag WARSCHAU, 14 Juli. (Reuter.) Het con flict tusschen Danzig en Polen schijnt op weg naar een regeling te zijn. Vandaag werd bekend, dat Beek. op den terugweg uit Genève een lang durig onderhoud heeft gehad met Goering. Volgens berichten uit Danzlg zouden de Pool- sche verlangens de volgende punten omvatten: 1. De verschillende functies en de leiding over de haven van Danzig moeten geheel onder Pool- sche contróle staan. 2. Poolsche politie moet toegelaten worden in de Vrije Stad. 3. Polen moet het recht van veto hebben bij verkiezing van een senaatspresident. 4. Polen moet het recht van toezicht en contróle hebber over de werkzaamheid van de Danzigsche circulatie bank. Politieke kringen in Danzig achten som mige dezer verlangens onaanvaardbaar. De meening overheerscht veelal, dat Greiser er toe gebracht zal worden af te treden. Het schijnt echter, dat men deze oplossing wil laten afhangen van een „ver lengd zerlof" van den Volkenbondscommis saris Lester. Naar eerst thans bekend wordt, is den zoon van jhr. van Vreedenburgh, landbouw- consulent der Ned. Regeering in België, wonende te Capellen, het bekende plaatsje 'gelegen tusschen Putte en Antwerpen, Maandagavond een doodelijk ongeluk over komen. Dien avond, nog vrij laat, was de 19-jarige jongeman en eenige zoon, die pas met vacantia uit Nederland naar huis was gekomen, met een jachtgeweer den tuin ingegaan om te trachten een paar kleiduiven te schieten. De overige le den van het gezin hadden zich reeds te bed be geven, zoodat er geen acht op geslagen werd, of de zoon ook weer in huis was teruggekeerd. Tot groote ontsteltenis vond men Dinsdag morgen den zoon des huizes, dien men wil de wekken voor de reis, welke de familie naar ons land had willen ondernemen, niet op zijn kamer. Onmiddellijk toog men op onderzoek uit, doch bij het betreden van den tuin kwamen reeds eenige lieden de treurige mededeeling doen, dat zij 't lijk van den on- gelukkigen jongeman achter in den tuin had den aangetroffen met een schotwond in het hoofd. Men vermoedt, dat hij over een oneffenheid in den grond is gestruikeld, waarbij het geweer is afgegaan en hem met de volle lading in het hoofd heeft getroffen. De familie van Vreedenburgh is ook in Belgi sche kringen zeer populair. Jhr. van Vreeden burgh, de vader van het slachtoffer van dit droevig ongeval, die o.a. hoofdbestuurslid van de K.N.A.C. is, is een algemeen bekende per soonlijkheid. De deernis is dan ook algemeen. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot van den bij een jachtongeluk in België om het leven gekomen 19-jarigen jhr. Frederic van Vreedenburgh, zoon van jhr. J. van Vreeden burgh te Capellen, zal- plaats hebben a.s. Donderdagmiddag om 2 uur op de begraaf plaats Oud-Eik-en-Duinen te 's-Gravenhage. IJMUIDEN, 15 Juli. Rijksvlschafslag. Tarbot 72 74 cent per kg. Griet 20.0030 per 50 kg. Tong 1.501.65 per kg. Kleine Schol 16.0030, Schar 6.00, kl. mldd. Schelvisch 20.0024, kleine Schel- visch 1115.50, per 50 kg. Kabeljauw per 125 kg. 36.0055. Gullen 10.0020 per 50 kg. Leng 0.56 1.15 per stuk. Wijting 37.50 per 50 kg. Kool- visch 4350 cent per stuk. Makreel 16.00 per 50 kg. Versche Haring 4B0O7.30 per kist. van den Woensdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen DUITSCHEN TRAWLER H. G. 260 370 manden 2880.—. STOOMTRAWLERS Cornells 150 manden 1720.Protinus 135 manden 1250. LOGGER K.W. 44 950—, LOGGER MET PEKELHARING K.W. 138 370.—. Dinsdagavond omstreeks half zes heeft op den Prinses Julianaweg te Veur een auto-onge luk plaats gehad met doodelijken afloop. Vanuit de richting Voorburg reed midden op den weg een melkauto van de Sierkan uit Den Haag. Daarachter kwam met een snelheid van 50 60 K.M. een personenauto, bestuurd door W. A. de Z. uit Den Haag. Deze laatste probeerde, zonder zijn snelheid te verminderen, den melkauto te passeeren en kwam daardoor op het linkerdeel van den weg. Tegelijkertijd kwam rechts van den weg op een rijwiel gezeten, de 13-jarige N. B. Farle- vliet, zoontje van een politieman uit Rijswijk, welke op bezoek was geweest in Voorschoten. Het achterspatbord van den auto van Z. raakte de fiets, met het gevolg, dat de knaap tegen de straat werd geslingerd. Eenige leden van E. H. B. O. hebben den jongen, die een wondje boven zijn neus had, verbonden. Dr. Perquin, welke ca. vijf minuten daarna arriveerde, moest echter constateeren, dat het slachtoffer inmiddels overleden was. Pastoor Kammers heeft hierna het H. Oliesel toegediend. Het lijk is daarop naar St. Antoniushovë overgebracht, waar dr. Hulst op last van de Justitie de sectie heeft verricht. De auto is later in Den Haag in beslag ge nomen en de bestuurder gearresteerd. Naar, volgens de Nederlander gemeld wordt, sluit het eerste ontwerp der Haagsche gemeen- tebegrooting 1937 met een tekort van circa vier millioen gulden. De vraag is, hoeveel er in het definitieve ontwerp weggewerkt zal kunnen worden, maar het vooruitzicht schijnt niet aanlokkelijk te zijn. spcelMHnil« dam esltlee ding fl'.aeto houtstraat tfl-30 koningstraat 23 haarlem WONINGBUREAU Zaanenstraat 45 Telef. 10912 Koop, Verkoop, Huur, Verhuur, Taxatiën, Hypotheken, Adrr-inlstra- tiën, Ophalen van huren, Onder houd van alle voorkomende werk zaamheden. Een weekblad, dat speciaal voor hen wordt uitgegeven. Voor kinderen van 6 tot 10 Jaar 12 bladz.. 3% ct. per week. Voor kinderen van 10 tot 14 Jaar 24 bladz., S cent per week. Bevat niet alleen verhalen, doch ook rubrieken voor godsdlenetleer, nuttige handwerken, huisvlijt, ge- echledenls en aardrijkskunde

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 10