Het verkeer rondom Verwulft INVENTARIS OPRUIMING TEGEN HALVE PRIJZEN Af* Haarlem, 20 Juli UITVOERIG RAPPORT Wm 2g en laatste dag MAANDAG 20 JULI 1936 Algemeene regelen jggir^jgM AGENDA STADSNIEUWS Commissaris Bakker uit Amster dam noemt de huidige regeling aanbevelenswaardig, maar doet een compromis voorstel Kleinere wegbreedten En nu het Verwulft. RECHTS GAAT VOOR! Autobotsing met gemoedelijken afloop DE BLOEMENDAALSCHE POLITIE Krachtige taal van B. en W. tegen den minister MIDDELBARE TECHN. SCHOOL Uitreiking der diploma's HET GEMEENTEPERSONEEL VAN BLOEMENDAAL Gedwongen salarisverlaging, kindertoeslag van 3 pet. Personalia DEKEN J. M. VAN DER TUYN Zilveren priesterfeest Zangsuccessen R.K. HAARL. GEMENGD TOO- NEEL „THALIA" Jaarvergadering Successen voor „Kunstgenot" Afscheid Th. Lancee Dansavond „Tilly Sylon" uitgesteld BURGERLIJKE STAND „'t Kopje". Overgangsexamens PASTOOR H. THOMANN Eervol ontslag en emeritaat MpMK mm Inlijving R.K. Industrie- en Huishoudschool Bioscopen 21 Juli Bioscopen Ongeval te Aerdenhout Het feest in den Speeltuin „Kindervreugd" R.K.W.V. Achilles GEMEENTERAAD Morgen, Dinsdag 21 Juli V,- KRUISSTRAAT 5 i Magazijn geopend van 1012.30 uur van 1420 uur Naar aanleiding van een klacht van mr. Bij voet over de verkeersregeling rondom het Ver- wuift, met splitsing in snelverkeer en lang zaam verkeer, besloot de raad een rapport in te winnen bij den heer Bakker, commissaris van politie en chef van het Bureau Verkeers wezen te Amsterdam. Vanmorgen waren wij in de gelegenheid ge steld van dit rapport kennis te nemen. Het luidt als volgt: A. Algemeene principes bij opstelling vau het verkeer nabij kruispunten: le. by homogeen verkeer is opstelling naar de bestemmingsrichting gewenscht. Voor elke richting, te weten: rechtsaf, recht uit en linksaf, is daartoe een vakbreedte van tenminste één voertuig breedte voldoende. Een vakbreedte behoort gelet op de vrije ruimte, welke aan weerszijden van een voertuig voorhanden moet zijn gerekend te worden op 2.50 Meter. De totaalbreedte voor 3 opstel lingsvakken naast elkander, dus 7'A meter. Indien de wegbreedte tot de hiervoren be doelde opstelling geen ruimte biedt, kunnen twee bestemmingsrichtingen gecombineerd wor den, te weten: linksaf met rechtuit of rechtuit met rechtsaf. 2e. By heterogeen verkeer, bestaande uit snel-(motorisch) en langzaam verkeer, tot welk laatste verkeer het rywielverkeer moet worden gerekend, is eveneens een opstelling naar de bestemmingsrichting gewenscht, mits hiertoe de noodige opstellingsruimte aanwezig is. De opstellingsvakken moeten hier echter be- langryk breeder zyn dan by homogeen verkeer het geviA is. Elk vak moet n.l. snel en lang zaam verkeer naast elkander kunnen bevat ten, opdat de verkeerscapaciteit niet te veel door het langzame verkeer wordt benadeeld. De meest ideale breedte voor een dergelijk voor dubbelsoortig verkeer bestemd vak is 5 M. Naast een personen- of vrachtauto moet dan ruimte aanwezig zijn voor de opstelling van een handkar, bakfiets of meerdere wielrijders naast elkander. In totaal eischt dit systeem van opstelling dus 15 meter wegbreedte. Op een weg mét op- en neergaand verkeer, ergo een totaal breedte van 30 M. en op een weg met éénrichtingsverkeer een rijwegbreedte van 15 meter. Indien de piaatseiyke algemeene Politie ver ordening echter een bepaling bevat, dat be stuurders van langzaam rydende voertuigen verplicht zijn op den openbaren weg zooveel mogeiyk rechts te houden, dan treedt bij de hiervoren genoemde opstelling naar de bestem mingsrichting, te voren het verschijnsel op, dat langzaam rydende voertuigen die later naar links willen afbuigen van rechts naar links moeten koersen en dat de snelrijdende voertuigen die meer nabij de wegas ryden die rechtuit of naar rechts willen af buigen, tevoren van links naar rechts moe ten koersen. Er vinden dan kruisingen van voertuigen plaats vóór de kruising of stop- streep, teneinde in het juiste bestemmingsvak opstelling te kunnen nemen. Het is waar, dat deze kruisende bewegingen met verminderde snelheid worden uitgevoerd, maar dat neemt niet weg, dat deze kruisende bewegingen niet zijn uit te schakelen. Indien slechts 10 meter wegbreedte ter be schikking is, kan de rijweg in twee vakken, elk 5 meter, worden ingedeeld, waarby dan weer één vak kan worden aangewezen voor linksaf en rechtuit en het andere vak voor rechtuit en rechtsaf. Hoewel in mindere mate, doen zich, alvorens de voertuigen tot opstelling zijn gekomen, ook hier vóór de stopstreep noodzakelijke kruisin gen voor. Waar in de practyk echter zelden over boven staande wegbreedten kan worden beschikt, wordt dikwyis getracht de hierboven geschet ste opstelling op vakbreedten van 4 M. te doen plaats vinden, maar ook in dit geval moet kun nen worden beschikt over een weghelft van 12 cq. 8 meter breedte of, by éénrichtingsver keer, over een geheele wegbreedte van 12 c.q. 8 meter. Beschikt men bij heterogeen verkeer over een weghelft van minder dan 8 M., of by éénrichtingsverkeer, over minder dan een to taal-breedte van 8 M., dan zijn nog twee op lossingen mogelijk. In het geval, dat het verkeer rechtsaf in ver houding tot dat voor rechtuit en linksaf zéér gering te noemen is, kan voor het vak, be stemd voor het rechtsaf-verkeer, met een zoo danige breedte worden volstaan, dat het lang zame en het snelverkeer zich achter elkaar, in volgorde van aankomst, kunnen opstellen en is hier een vakbreedte van 2.50 meter voldoende te noemen. Bestaat in de verhouding van de verkeers drukten voor de verschillende richtingen geen aanmerkelijk verschil, dan verdient het aanbe veling, het principe van opstelling naar de be stemmingsrichting ten deele te laten varen en wel voor zoover het 't langzame verkeer be treft. Dit behoort zich dan op te stellen nabij den voetweg, dus in het rechts gelegen opstel lingsvak. gelegen dus in de rijrichting als voor dit verkeer by politieverordening is voorge schreven. (Op de rechterzijde van den open baren weg, zooveel mogelijk rechts). Opstelling van het langzame verkeer in het links gelegen vak zou, bij eerdere arriveering van langzaam verkeer vóór de stopstreep, het daarachter opgestelde snelverkeer in de daarop volgende verkeersafvloeiing te zeer belemmeren. Het voor rechtsaf bestemde snelverkeer ech ter, dient in principe de vrijheid te hebben, zich aan de rechterzijde te mogen opstellen, aangezien, bij latere afvloeiing deze opstelling zoowel aan de vlotheid als aan de veiligheid van het verkeer ten goede komt; immers be hoeft dit snelverkeer dan op het kruisingsvlak het rechtuitgaande langzame verkeer niet meer te kruisen. In de praktyk blijkt echter, dat het snelver keer, hetwelk naar rechts wil afbuigen, er wei nig voor gevoelt, zich rechts vóór de stopstreep op te stellen, indien daar tevoren reeds lang zaam verkeer is gearriveerd. Indien aldaar b v. reeds een handkar, een bakfiets, of een groep wielrijders staat opgesteld, heeft de praktijk bewezen, dat een bestuurder van een auto niet of ongaarne daarachter plaats neemt en in tuïtief opstelling zoekt in het links gelegen wegvak, hetgeen zich trouwens ook meer in der. lijn van zün bewegingsrichting bevindt. Een gevolg van deze omstandigheid is dan ook geweest, dat men langzaam- en snelver keer splitste zonder naar de bestemmingsrich ting te vragen. Het inconvenient, hetwelk zich bij opstelling naar de bestemmingsrichting vóór de stop streep voordeed, n.l. het kruisen van de ver schillende voertuigsoorten, doet zich bij laatst genoemde opstelling voor voor by de stop streep en wel op het kruisingsvlak. wanneer het verkeer, hetzij door een agent of door ver- keerssignalen het opryteeken heeft gekregen. Aangenomen wordt echter, dat het snelver keer vlugger acceleert dan het langzame ver keer, zoodat het elkander kruisen van deze twee verkeerssoorten voorbij de stopstreep, tot een minimum wordt gereduceerd. B. In het onderhavige geval, betreffende het kruispunt Groote Houtstraat-Verwulft-Gedemp- te Oudegracht, doet zich zoowel in de Groote Houtstraat, als in de Koningstraat, het geval voor, dat de rijwegbreedte niet toereikend is voor twee opstellingsvakken naar de bestem mingsrichting voor heterogeen verkeer. In eerstgenoemde straat bedraagt die rijweg breedte slechts 7 meter en in laatstgenoemde straat 4.80 meter (incl. trambaan). Voor een aankomende tram wordt, ingevolge de smalle wegbreedte en de groote frequentie van het overige verkeer, ge\n afzonderlijke op stelruimte gereserveerd. Uitdrukkeiyk dient hier te worden vastge steld, dat de tramsporen excentrisch zün ge legen en de trams rechtuit rijden, wat tot ge volg heeft, dat een eventueel wegvak, bestemd voor rechtsaf-verkeer, voor een goed deel door die trams zou worden bezet, waardoor een regeling naar de bestemmingsrichting wordt ge handicapt. Ware voldoende opstellingsruimte hier aan wezig, dan zoude, juist door de automatische lichtsignalen, een regeling zijn te treffen, waar by de verschillende verkeersrichtingen in af zonderlijke phasen opryteekens zouden kunnen krijgen (drie- of meer- phasensysteem). Nu de ruimte daartoe ten eenenmale ontbreekt, is deze mogelijkheid echter uitgesloten. C. Conclusie Aan de hand van het vorenstaande, vermeen ik tot de conclusie te moeten komen, dat de thans gekozen opstelling, onderverdeeld ii snel- (motorisch) en langzaam verkeer, aan beveling blijft verdienen en dat zoo noodig zou kunnen worden toegestaan, dat naar rechts af buigend snelverkeer, plaats mag nemen in het rechts gelegen opstellingsvak. Zondagmiddag omstreeks vier uur geraakten twee luxe auto's met elkaar in botsing op de brug over den Gasthuissingel by den KI Houtweg. De oorzaak van dit ongeval is hoogstwaar- schynlijk te wyten aan het feit, dat de be stuurder, die op den Gasthuissingel in de rich ting van den KI. Houtweg reed, den cp den KI. Houtweg ry denden wagen, die dus van rechts kwam, geen voorrang verleende. Hoewel laatstgenoemde bestuurder zoo krachtig mogelijk remde en wat naar rechts uithaalde, kon deze manoeuvre niet verhin deren, dat beide wagens met veel gekraak te gen elkaar schuurden, waarbij het spatbord en de treeplank van een der wagens danig in den kreukel kwamen te zitten! Dit scheen ech ter nog niet voldoende te zyn, want de bestuur der kreeg den wagen niet eerder tot stilstand, dan nadat deze tegen een op den brug staan- den verkeerspaal, welke tegen een dergelyke onheusche behandeling niet geheel bestand bleek, was aangebotst. Den scheeven paal, het omgekrulde en in gedeukte spatbord en den verbogen bumper ten spyt, keken beide bestuurders ten aan schouwen van tientallen saamgestroomde nieuwsgierigen elkaar wat minder vriende- lyk aan, stapten weer in en spoedig versper den de wagens den rüweg niet meer. En terwyi de groote „blauwe" weer door naar Amsterdam en Zandvoort reed, boog de eigenaar van het gehavende wagentje de deu ken van zyn spatbord in een andere richting en blies heimeiyk den aftocht. By ontstentenis van een dienaar van Her mandad bleven de gebruikelijk bonnen achter wege. recteur ten opzichte van de Rijkskweekschool schetste, volgde een lange ry van sprekers, dia in warme bewoordingen den heer Lancee hulde brachten. Er werden vele en fraaie geschenken aange boden. Tenslotte dankte de heer Th. Lancee de spre kers allen hartelijk voor hun toespraken. De toespraken werden onderbroken door mu ziek en zang van de leerlingen der school. Na afloop van de huldiging hield de schei dende directeur een receptie, waarvan "elen gebruik maakten, om hem nog even de hand te drukken. Des avonds werd den heer en mevrouw Lan cee in hotel „Lion d'Or" een diner aangeboden. De Minister van Binnenlandsche Zaken eischt verdere salarisverlaging voor de politie te Bloemendaal en B. en W. willen daai niet veel van weten. Desniettemin zyn zy bereid eeniger mate aan het verlangen van den Minister tegemoet te komen en stellen daarom voor de salarissen der politieambtenaren nader vast te stellen op de bedragen, die voor het Amsterdamsche po litiecorps gelden t.w. 1700—2100 voor de agenten en 21752550 voor de hoofdagenten. De Minister heeft zich reeds vereer.igd met het voorstel tot invoering van kindertoeslag voor die leden van het niet tot de politie be- hoorend personeel, die meer dan 2 kinderen beneden den leeftyd van 18 jaren hebben. Van de 112 candidaten voor het einddiploma der M. T. S. zijn er 100 geslaagd. De diploma's werden dezer dagen op plechtige wijze uitgereikt aan de geslaagden in tegen woordigheid van de gecommitteerden (vanwege den Minister van Onderwys, Kunsten en We tenschappen), bestuursleden en personeel. De vice-voorzitter der vereeniging voor Ny- verheidsonderwys, Ir. P. J. van Zwieten, Direc teur der Haarlemsche Machinefabriek v. h. Ge broeders Figee te Haarlem, opende de byeen- komst by afwezigheid van den voorzitter. Spreker wenschte den geslaagden geluk met hun succes en sprak de beste wenschen uit voor hun toekomst. Na deze toespraak reikte de directeur der M. T. S., Dr. Ir. G. de Gelder, de diploma's en cyferlysten uit, met een persoonlyk woord tot elk der geslaagden. Ir. J. P. Boezaardt, hoofdingenieur, chef van het werkplaatsbeheer der Ned. Spoorwegen te Utrecht sprak als voorzitter der gecommiter- den de gediplomeerden toe. Daarna dankte de heer j. J. Ph. Ch. Eeftinck Schattenkerk namens de gediplomeerden het be stuur en in het bijzonder directeur en leeraren voor de goede zorgen gedurende den studietyd genoten. Hierna werden ververschingen rondgediend en bleven de aanwezigen nog eenigen tyd gezellig byeen. B. en W. van Bloemendaal schrijven aan den Raad: Naar aanleiding van de in uwe vergadering van 14 November 1935 vastgestelde verordening tot regeling van de bezoldiging van het perso neel in dienst der gemeente Bloemendaal ont vingen wij van den Minister van Binnenland sche Zaken de mededeeling, dat wat de werk- lieden-loonen betreft alsnog toetsing aan het plaatselijk loonpeil zal dienen plaats te vinden. Nadat deze brief een onderwerp van bespre king had uitgemaakt in de salariscommissie en deze daarvan aan ons rapport heeft gedaan, hebben wij, in overeenstemming met de ziens- wyze der commissie, den Minister doen weten, dat wy in principe van oordeel zyn dat zijn wenschen een te groote inbreuk maken op de autonomie der gemeente. Wat de werklieden betreft, wenschte de Mi nister een vergelyking van hun loonen met die van de Ryks-werklieden in een gemeente, welke gerangschikt is in de 2e klasse van het bezol- digings-besluit burgerlyke rijksambtenaren. Het zou billyk zijn indien aan de gelyk- schakeling van gemeente- en rijkspersoneel moet worden vastgehouden bij doorvoering van de wenschen van den Minister in ieder geval te bepalen dat boven de voorgestelde salarieering een kindertoeslag van 3 pCt. wordt toegekend voor elk kind boven het tweede, teneinde te voorkomen dat voor het gemeente-personeel een lagere salarieering zou gelden dan voor het Rijkspersoneel. De vraag of men in principe voor- of tegenstander van kindertoeslag is kan hierby veilig buiten beschouwing worden ge laten. Wy hebben overeenkomstig de zienswy'ze van de salariscommissie een herziening ontworpen van de bestaande verordening en deze aan het oordeel van den Minister onderworpen, die er zich mede heeft vereenigd. Jhr. J. E. A. v. Panhuys te Santpoort-station is te Den Haag geslaagd voor het notarieel examen. Voor het diploma Heilgymnastiek en massage te Den Haag zijn geslaagd de heeren J. E. V. Gogh Jr. te Overveen en H. H. Meyer te Haar lem. Mej. B. G. Wilner te Haarlem is geslaagd voor het examen Nuttige Handwerken. Op 15 Augustus zal de hoogeerw. heer J. M. v. d. Tuyn, deken van Den Haag, oud-secre taris van het bisdom en oud-pastoor te Heem stede, zijn zilveren priesterfeest herdenken. Dezen dag echter zal de heer v. d. Tuyn alleen in familiekring vieren. De eigenlijke feestdag is Zondag 16 Augustus. Dan zal de deken in de St. Jacobskerk aan de Parkstraat een plech tige Hoogmis opdragen, daarna receptie hou den in „Pulchri Studio". Bereids zyn reeds een eere-comité en comité van actie gevormd. Op het gehouden Nat. Zangconcours te Be verwijk behaalde de Liedertafel „Haarl. Zang genot", directeur L. C. Keereweer in de afd. uitmuntendheid den eersten pry's met 40punt en lof der jury, benevens directeursprys, eere- prys voor het hoogste aantal punten in deze afdeeling, en eere-prijs hoogste aantal punten over den geheelen wedstryd. Vrijdag hield „Thalia" haar 6e jaarvergadering (n haar clublokaal „Hof van Holland", Groote Markt. De geestelijke leider, de hoogeerw. heer deken H. J. C. Sondaal, was wegens ambtsbezig heden verhinderd de vergadering by te wonen. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat „Thalia" in het afgeloopen seizoen op twaalf speelavonden kon terugzien. Het donateursaantal dat van 500 iets was te- ruggeloopen, is weer gestegen tot 540 donateurs. Doordat er veel extra-uitgaven in het afge loopen seizoen waren geweest, o.a. aanschaffing van een vaandelkast, sloot 't financieel verslag met een klein voordeelig saldo. De aftredende bestuursleden werden allen her kozen, zoodat het bestuur als volgt is samen gesteld: de heer M. Langeveld, voorzitter: mej. R. Koning, secretaresse; de heer J. P. v. d Nouwland, penningmeester; de heer L. Hopsta ken, 2e voorzitter; de heer A. van Zeeland, 2e secrateris; mej. A. Assendelft, 2e penningm.; de heer M. Bynsdorp, comm. Het secretariaat is gevestigd bij mej. R. Koning, Zuid Polderstr. 109. Het Haarlemsche fanfare-orkest „Kunstge not", directeur Henri Schulpzand, dat Zondag 19 Juli deelnam aan het Groot Nationaal Mu ziekconcours te Oostwoud (N.-H.), behaalde een eersten prijs in den marsch-wedstryd, bestaande uit een zilveren lauwerkrans en een eersten prijs in den concert-wedstrijd (met 157K punt), eveneens bestaande uit een zilveren lauwer krans. De heer Th. Lancee, directeur van de Ryks- kweekschool te Haarlem heeft Zaterdagmiddag zijn functie wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftyd neergelegd en afscheid genomen van het personeel en de leerlingen van de school. By deze huldiging, die een zeer hartelijk karakter droeg, waren tevens aanwe zig de heer 't Hart, inspecteur van de Onder wijzersopleiding, prof. Woltjer, voorzitter van den onderwysraad, de heer H. van de Weyer inspecteur van het lager onderwijs in de inspec tie Haarlem, de heer K. Brants, oud-hoofd inspecteur, en de heer Bon, voorzitter van het Nederlandsch Onderwyzersgenootschap, bene vens een groote schare van persoonlyke vrien den van den heer Lancee. Na een toespraak van den voorzitter van het huldigingscomité, den heer H. Marwitz. waarin deze de verdiensten van den scheidenden di De dansavond, die door het ballet „Tilly Sylon" met medewerking van de H. O. V. J.I. Zondag in het natuurbad „Velserenö" zou worden gegeven is wegens de ongunstige weers omstandigheden uitgesteld tot Vrydag as. des avonds te half negen. Geboren: 16 Juli: E. W. RietvinkKruijd d. 18 Juli: J. M. WillemseVeldt z; P. Voete linkVerbeek d; J. H. EngbrinkRoos d. 19 Juli: C. M. WeltersEskens z; E. van RooijEbert d. 20 Juli: J. H. Paauw—Beyk d; C. M. Cal- velage—Mostert z. Ondertrouwd: 20 Juli: J. Jans en A. W. Martens. Overleden: 17 Juli: D. W. van NaterCor- nelisse, 73 j„ Kamperlaan; J. Heus, 22 j„ Kam perlaan; M. L. van Duin—Le Lorrain, 35 j„ Pijlslaan. 18 Juli: F. H., 9 jaar, zoon van G. M. Berg man, Eemstraat; J. B. Roos, 56 j„ Kamperlaan. 19 Juli F. J. van Abbeve, 49 j„ Allard Pier- sonstraat. Aan ,,'t Kopje" Middelbare School voor Meis jes te Bloemendaal zyn bevorderd van de 4e klasse naar de 5e: A. Bierens de Haan, N. van den Brandeler, I. Büller, T.' G/mning, G. Huy- nink, S. van der Laan, M. van Loghem, M. van Nierop, J. Odink, A. Schor, J. Swenjf, S. Vaïl Toulon van der Koog, C. Verin l uien, H. Vink en G. van der Weide. Niet bevorderd: 2. Her-examen: 1. Van de 3e naar de 4e: T. A/riani, E. van Ar- kel, W. Hagedoorn, T. Hijmans, H. Jansonius, C. Kutzleb, T. van der Laan, L. Lastotsjkin Pelsky, K. Limburg, A. Mendes de Leon, M. van Reenen, I. van Scherpenberg, N. Siewertsz van Reesema, M. Smidt v, Gelder, C. van Toulon van der Koog, L. Vis, F. van der Vlugt en N. van Wa- veren. Niet bevorderd: 4. Van de 2e naar de 3de: E. Bakkdr, I. de Beaufort, M. Bierens de Haan, S. Bieren de Haan, Th. Delbrück, E. de Flines, W. Geel, G. Graper, J. Groenevelt, M. Groenevelt, A. ter Haar Romeny, N. Hagedorn, N. Hoogland, B. Klyzing, N. Kohier, R. de Leede, E. Naessens, J. Posthumus Meyjes, R. Schuller, G. van Thiel, W. de Voogt, P. van Weezei en N. de Wit. Niet bevorderd: 4. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft aan den Zeereerw. heer H. J. Ph. Thomann, pastoor van de St. Agatha-parochie te Lisse op zyn ver zoek eervol ontslag als zoodanig en emeritaat verleend. Naar wy vernemen, zal dit emeritaat ingaan 15 Augustus a.s. en pastoor Thomann zijn in trek nemen in de St. Joannes de Deo te Haarlem. Pastoor Thomann, die 12 October van dit jaar 80 jaar wordt, heeft de parochie van St. Agatha gedurende 21 jaar bestuurd en heel veel in zijn pastoraat tot stand gebracht. Het is daarom geen wonder, dat de katholieken in Lisse het bericht van zyn heengaan met gemengde gevoe lens ontvingen. Slechts noode zullen zyn paro chianen van hem afscheid nemen. Ongetwijfeld heeft deze grijze herder die steeds zyn functie nauwgezet vervuld heeft, zijn rust ten volle verdiend, welke rust zyn parochianen hem van harte toewenschen, nog vele jaren. Van de 1ste naar de 2de: D. Adriani, G. Bak ker, T. van Beeck Vollenhoven, L. Bentinck, F. Brandt, T. Carp, N. Crommelin, J. Dyserinek, H. Hinlopen, H. Hoogland, E. Laan, M. de Lestrieux Hendrichs, D. Limburg, J. Mellema, A. Muller, A. Nijland, R. van de Poll, C. van Randwijck, D Reigersman, N. Rot, M. Schor, N. Straaken- broek, M. Vink en D. wyntjes. Niet bevorderd: 2. Toegelaten tot de 1ste klasse: M. Aberson, J. Duinker, I. Hauptmann, L. Keg, E. Kerkhoven, W. Kloppenburg, I. Meyer, J. Schendstok, E. Sluyterman, C. Smits, L. Stoop, G. Veninga en J. Willemsen. Door den heer Indeelingsdistricts-Comman- dant te Haarlem zullen 20 Juli te 10 uur in de kazerne Koudenhorn worden ingelijfd: de dienstplichtigen van de Officiersopleiding 1936 voor het 10e en het 21e Regiment Inf., terwyl om 11 uur de dienstplichtigen van de ond.-off opleiding en de gewone dienstpl. 2e ploeg 1936 (onb.) van het 6e Regiment Veld- Art. en de le ploeg 1936 van het Regiment Grenadiers en Jagers te 'sGravenhage en le ploeg lichting 1936 van het 4e Regiment In fanterie te Leiden, worden ingelyfd. Het getuigschrift voor „Huishoudkundige" werd uitgereikt aan: J. Allard, E. Arts, M. Bakx, J. Gerding, A. Geukers, A. Hulsen, N. Hustinx, M. Jonkheer, C. van Ledden-Hulse- bosch, P. Neelissen, M. van Pelt, A. Wittenaar, met 1 leerlinge wordt het examen (wegens ziekte) voortgezet. Het getuigschrift „Hulp in de Huishouding" aan: H. Boon, E. van Buuren, H. Heemskerk, L. Jansen, M. Kooy, C. Lamboo, M. Lommerse, M. v. d. Pas, A. Plus, H. Reckman, L. Rieu, C. Rijbroek. Afgewezen 2, door twee leerlingen werd aan het examen niet deelgenomen. Het getuigschrift voor „Costuumnaaister" aan P. Braspenning, Cl. Buschman, A. M. Kamp, A. Th. Kamp, P. Sens, A. Snoeks, C. van Son, M. Verkaart, M. Weyers. Het getuigschrift „Namiddagcursus" aan: L. van Aken, M. de Jong, C. van Kampen, B. van Gebouw „St. Bavo" Haarlems Zanggenot, 8 uur Best. Winterhulp, 8 uur R.K. Bevol kingsbureau, 8 uur. Kunst7.aal Reeker. Wagenweg Tentoonstel ling teekeningen Rie Cramer, 106 uur. Kunstzaal De Bois Tentoonstellingen 9—5 uur. Haarlemmerhout Concert H.O.V., half 3. Rembrandt-Theater „M'n Hartewensch", 2.30, 7 en 915 uur. Palace Palace filmac 115 uur. „O Moeder, die zeeman", 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound-Theater „Het testament van dr. Mabuse", 2.30, 7 en 9:15 uur. Frans Hals-Theater „Jonge Harten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Rechtskundig bureau 8 uur; St. Caecilia 8 uur; Best. Melkhandel „St. Joseph" 8 uur. Groote of St. Bavokcrit Orgelbespeling kwart over 8kwart over 9. Gebouw H. K. B. Tempelierstraat Ten toonstelling Schoenmakerspatroonsvereen., half 311 uur. Kunstzaal ReekeL Wagenweg. Tentoon stelling teekeningen Rie Cramer, 10—6 uur. Kun&tzaal De Bois Tentoonstellingen, 9 tot 5 uur. Rembrandt-Theater „M'n Hartewensch", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palaee-filmac, 11—5 „O! moeder die zeeman", 7 en 9.15 uur. Frans Hals theater Jonge Harten, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-thea'ter „Een liefde aan de Do- nau", 2.30, 7 en 9.15 uur. Kuieren, F. v. d. Pieterman, A. Sweyen, C. Timmers, B Vreenegoor, J. Zonneveld. Het getuigschrift voor den 2-jarigen avond cursus aan: C. Christiaans, A. Duinhoven, B. Eichhom, J. Hoogduin, B. Kerkoerle, G. Knip penberg, M. Kroon, G. van Noordt, R. van Nunen, L. Stolvoort, N. v. d. Weyden, met 1 leerlinge wordt het examen voortgezet. Zondagmiddag om ongeveer 4 uur kwam de. 6-jarige F. van M„ wonende Wouwermanstraat. alhier, op den Bentveldscheweg te Aerdenhout. terwijl zy bij haar vader op diens rijwiel zat, met een voetje tusschen de spaken, waardoor zij ernstig werd verwond. Door een passeeren- den automobilist werd zij naar een der Haar lemsche ziekenhuizen vervoerd om verbonden te worden. De feestelijkheden in den R.K, speeltuin „Kindervreugd" te Haarlem-Oost werden gisterenmiddag geopend met groote volksspe len voor dames en heeren. Voor de wedstrijden bestond groote belangstelling, vooral voor den kruiwagenwedstryd voor heeren. Na afloop werden aan de winnaars schitterende pryzen uitgereikt. Des middags en ook des avonds was het druk op het feestterrein. De byzondere attracties vielen bijzonder in den smaak van het publiek. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 'n wegwedstryd. De A- en B-klassers reden 50 K.M., de C- klassers en Junioren 40 K.M. Ondanks het slechte weer was er een groote opkomst. In de eerste ronde reeds demarreerden Rus- man en Klinkenberg er tusschen uit en wisten dezen voorsprong op het peleton te vergroo- ten tot K.M. In de eindspurt, die een felle sprint werd, wist Rusman, Klinkenberg met een fietslengte te kloppen. D. Groenendyk heeft heel alleen 40 K.M. lang, ondanks den storm, 1 K.M. achter de uitloopers gereden, zonder dat deze afstand grooter werd. De uitslag was als volgt: A- en B-klasse: 1. Rusman, 2. Klinkenberg een fietslengte, 3. Groenendyk op 1 K.M., 4. Oosterbaan, 5. Ver gers, 6. Schrama. C-klasse Junioren: 1. Koelemy, 2. v. Sprun- del op 2 M., 3. Schoorl, 4. Spierings De overige renners moesten opgeven wegens vallen en pech. De agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 22 Juli 1936, des namiddags ten 1.30 uur, in de Staten zaal vermeldt o.a.: Verzoekschrift van J. Over Azn. om eervol ontslag als hoofd van school No. 43. Alsvoren van A. de Bivyn als hoofd van school No. 14; aangaan geldleening; verordening houdende verdeeling der gemeente in stemdistricten; aan koop grond Prof. Van der Waalsstraat; ver' koop grond: a. Van Oosten de Bruynstraat (H. Mulder), idem (Handelsvenn. v/h. Voorneveld), c. Busken Huetstraat (Gebr. Van Schuppen), d. Zaanenlaan (G. Kamminga), e. Delftlaan (Spook en Kuiper); verhuring perceel Jans- weg No. 9- aanschaffing leermiddelen Bijzon dere school R. K. Kerkbestuur v/d. parochie v/d. H. Liduina; verleenen medewerking ver bouw Byzondere school: a. Ambachtstr. 1, b. Velserstraat 55ingebruikgeving schoolgebouw Krocht 1 aan Ver. Instituut „Oranje Nassau"; verhooging crediet uitvoering werken verbete ring Zylweg; beschikbaarstelling gelden ver- keerssigmalinrichtingen; overeenkomst Haar lemsche artsen-specialisten inzake betaling kli nische hulp; wyziging pachtsom Stadsschouw burg; voorstel-Van der Veldt inzake onderzoek wenschelijkheicl en mogelijkheid invoern.g Es peranto op scholen voor Lager Onderwijs. Benoeming: tyd. leerares Duitsch H. B. S. A met 5-jarigen cursus. ANTil

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2