WIJ LUISTEREN NAAR.... FINANCIEN Leerling-vlieger gedood AUTOBOTSING OP DE WAALBRUG tHITSBITER BAN MEISJE AANGEVALLEN De weerstoestand Dagfilm t MAANDAG 20 JULI 19.;6 Vier personen, onder wie Pater Stokman uit Lent, min of meer ernstig gewond DOOR LICHT VAN TEGEN- LIGGER VERBLIND? Nachtelijke autobotsing op de Merwedebrug N.S.B.-TERREUR TE LEIDEN Pot verf door een winkelruit geworpen ONBEVOEGDE ACHTER HET STUUR Auto rijdt het terras van een café op GEHEIMZINNIG GEVAL Door auto overreden en gedood Dader meldt zich bij de politie te Ilpendam Nederlanders in buiten land verongelukt Een doode en twee zwaar gewon den bij Emmerik OPTICIENSZAAK BRANDT GEHEEL UIT Groote schade door het vuur te Zutphen aangericht Doodelijke aanrijding Autobestuurder rijdt doorde wagen later opgespoord DE MALVERSATIES TE VLISSINGEN Administratie van plaatselijk Crisis-comité in beslag genomen ZICH MOED INGEDRONKEN Bekentenis van verduistering van 3000 WEEKEND VOOR „ROMAN A" Geslaagde bijeenkomst te Scheveningen IJSCO VENTER AANGEREDEN Onder Schayk door autobus gegrepen VERDUISTERING VAN GOUD VLIEGDEMONSTRATIES OP 'T VLIEGVELD TWENTE BIJ EEN REDDINGSPOGING VERDRONKEN EEN KUUROORD NABIJ HILVERSUM KOEL, BUIIG WEER Toch langzamerhand verbetering? Met militair vliegtuig op Texel gevallen Amerikaansche belangstelling voor ons reddingwezen Meer dan 6000 Doktoren snel helpt bij Dinsdag 21 Juli K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS lichte muziek gramofoon r GOLFLENGTEN N 1.46% (vorig slot 1.46%). R.K. Houtbewerkers bijeen Tweejaarlijksche vergadering te Haarlem voortgezet De postvluchten Zondagmiddag zijn op den oprit van de Waal brug te Lent bij Nijmegen een Geldersche en een Noord-Brabantsche auto met elkaar in botsing gekomen. Het laatstgenoemde voertuig kwam uit de rich ting Nijmegen en werd aangereden door den Gelderschen wagen, een taxi uit Arnhem, door dat deze plotseling van richting veranderde en links van den weg ging rijden. De Brabantsche auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De inzittenden kregen verwondingen aan hoofd en handen, doch de kwetsuren waren .liet van emstigen aard. In een café in de nabijheid werd de eerste hulp verleend. Tegen den chaufeur, die de aanrijding had veroorzaakt, is proces-verbaal opgemaakt. Nader vernemen wij, dat de Brabantsche auto afkomstig was uit 's Hertogenbosch. Van de in zittenden bleef de bestuurder, de heer van Laken, ongedeerd. De overigen, mevrouw van Laken, haar zuster en haar nicht werden min of meer ernstig gewond. Na geneeskundige behandeling door dokter van der Werf zijn de gewonden naar 's Hertogen bosch vervoerd. Pater Stokman uit Lent, die zich in de taxi bevond, liep een aantal snijwon- den op. Ook de taxi, die bestuurd werd door den chauffeur- van D., moest worden weggesleept. Zondagnacht ruim 1 uur heeft op de brug over het Merwecbkanaal (gemeente Muiden) een hevige botsing tusschen twee personen auto's plaats gehad, waarbij de inzittenden als door een wonder ongedeerd zijn gebleven, maar waarbij de beide wagens zeer ernstig bescha digd zijn. Van de richting Bussum naderde de auto van den heer J. B. W., wonende te Amsterdam. Laatstgenoemde werd naar zijn zeggen ver blind door de lichten van eentegenligger en zijn wagen kwam in volle vaart in botsing met den auto van den heer J. P. v. d. W. te Zeist, die van de richting Amsterdam kwam. De bot sing tusschen de beide auto's was zóó hevig, dat de auto van den heer W. ondersteboven ge slagen werd en met de wielen in de richting van het IJselmeer kwam te liggen. Doch de heer W. stapte totaal ongedeerd uit den wa gen. De auto uit Zeist was er nog een beetje erger aan toe. De wagen draaide geheel om zijn as en kwam weer in de richting Amsterdam te staan; echter bleven de wielen op den weg. Ruiten werden vernield en de glasscherven la gen over den weg verspreid. De linkervoorkant werd totaal ingedrukt. Doch de beide heeren die in den wagen hadden gezeten, liepen ook niet het geringste letsel op. Met auto's van de garage Oostenrijk te Die- men werden de bestuurders van de beide ge havende ^auto's naar hun woonplaatsen ver voerd. De marechaussee maakte van het ge- beurde proces-verbaal op. Een aantal N.S.B.-ers hebben Zondagnacht groote schade aangericht in de etalage van den uit Duitschland geëmigreerden Joodschen klok kenmaker L. K. aan de Haarlemmerstraat te Leiden. Een surveilleerend agent zag omstreeks vijf uur een auto plotseling voor de zaak van den heer K. stoppen. Een man stapte uit den auto en wierp een voorwerp door de etalageruit, waar op de man weer instapte en den auto snel weg reed. De agent waarschuwde het hoofdbureau, dat de melding terstond doorgaf. Spoedig daar op wist men den wagen, waarin gezeten waren de 20-jarige H. B. uit Oegstgeest, de 35-jarige N. G. K., de 21-jarige W. de M., de 25-jarige W. V. en de 28-jarige A. M. R., allen uit Leiden, aan te houden. De heeren bleken N.S.B.-ers te zijn. Een van hen, M„ had een pot verf door de winkelruit van d'en klokkenmaker geworpen, waardoor voor eenige honderden guldens schade is aangericht. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, zijn zij op vrije voeten gesteld. Zaterdagavond omstreeks zeven uur reed een auto, bestuurd door den 18-jarigen L., wonende te Maastricht, door een verkeerde manoeuvre van den bestuurder, het terras op van het café „Mo- nopole", aan het Vrijthof te Maastricht. Een der op het terras van het café gezeten bezoekers werd licht gewond, terwijl eenig meubilair werd vernield. Uit het onderzoek bleek, dat de be stuurder L. niet in staat was een motorrijtuig te besturen en bovendien nog niet den vereisch- ten leeftijd bereikt had. Door de politie werd proces-verbaal opge maakt. Op den Hoogen Boekei in de nabijheid van Enschedé is door een landbouwer op een een zamen landweg een pak dameskleeren gevon den. De kleeren waren los in een krant gerold; een touw zat er niet om; zij droegen sporen van een worsteling. De Japon was aan hals en armen gescheurd en ook de onderkleeren waren beschadigd. De politie heeft met honden het geheele ter rein afgezocht, maar tot dusverre geen aanwij zingen kunnen vinden welke eenig licht wer pen op dit geheimzinnig geval. Zij die eventueel inlichtingen over deze vreemde vondst kunnen verstrekken worden verzocht zich te willen vervoegen ten politie- bureele te Enschedé. Hedenmorgen is tusschen Zwolle en Meppel, bij De Lichtmis, de 55-jarlge brievenbesteller R. Troost uit Roueen, bij het oversteken van den weg door een auto uit Zwolle gegrepen en ge dood. m zwarl.alle kleuren bruin en wit WITTE 'NUGGET' geeft niet af op Uwe kousen Zaterdagavond te half tien is in de Purmer (N.-H.) een 17-jarig meisje, dat met haar vrien din, van Purmerend komende, huiswaarts fietste, bij Monnikendam aangevallen door een boeren arbeider, C. D., die het meisje met zijn fiets omver reed, haar daarna beetpakte en van den hoogen grasdijk in het water trachtte te du wen. Voor er echter erger kon gebeuren, kwam er hulp opdagen en nam de dader de vlucht. Onder leiding van majoor Waagland, den rijks veldwachter, werd, in samenwerking met de ge meentepolitie van Monnikendam en Purmerend de omtrek afgezet. Later werd echter bekend, dat de dader zichzelf te Ilpendam had aange meld. Hij is vandaar naar Monnikendam over gebracht en in arrest gesteld. Wat de motieven van den dader betreft, zou het hier een wraak neming gelden. Op den weg naar Elten, nabij Huttum bij Emmerik is een Hollandsche auto, tengevolge van de gladheid van den weg geslipt en tegen een boom geslagen. De drie inzittenden, o.w. een inwoner van Elten, werden in hoogst em stigen toestand naar het ziekenhuis te Em merik vervoerd. Een der Hollanders is intus- schen bezweken. Zondagnacht te omstreeks half twee is brand ontstaan in de opticienszaak van de firma A. M. M. Schmidt aan de Rozengracht te Zut phen, bewoond door den heer Dikken. Dc brandweer, die spoedig onder leiding van commandant Wilbrenninck ter plaatse was, tastte het vuur krachtig aan. Het perceel kon echter niet meer worden behouden en is ge heel uitgebrand. De aangrenzende panden, vooral dat van den banketbakker Levisson, liepen veel water schade op. De heer- Dikken en zijn familie waren afwezig. De oorzaak van den brand is nog niet opgespoord. De burgemeester en de commissaris van politie woonden het blusschingswerk bij. Ook de Officier van Justitie, mr. W. J. H. Stam, kwam zich persoonlijk van den brand op de hoogte stellen. Zaterdagavond tusschen elf en twaalf uur heeft in de St. Annastraat te Nijmegen, nabij het eindpunt van de tram een ernstige auto aanrijding plaats gehad, die aan een man het leven kostte. Toen de ongeveer dertigjarige onge huwde Roording, wonende in de Beltlaan, uit de tram stapte, werd hij op hetzelfde moment aangereden door een in snelle vaart passeerenden auto en tegen den grond geworpen. De man bleef met bebloed gelaat op den weg liggen, ter wijl de auto doorreed. Oogenblikkelijk werden de politie en de ge neeskundige dienst gewaarschuwd. De doktoren Feykema en Muskfcns constateerden bij het slachtoffer een hersenschudding en een zware verwonding aan het hoofd. R. werd naar het St. Canisius Ziekenhuis overgebracht, waar hij des nachts is overleden. Zondagmiddag is vanwege de justitie sectie op het Hjk verricht. De politie is erin geslaagd den auto in een garage in de buurt, waar het onge luk was gebeurd, op te sporen. Blijkens het on derzoek is de auto vermoedelijk bestuurd door T. uit Nijmegen. Het parket heeft Vrijdagavond ten politiebu- reele te Vlissingen een nader onderzoek inge steld naar de kwestie van de onregelmatigheden bij het plaatselijk crisis-comité. De commissaris van politie heeft Zondagmor gen op het gemeentehuis beslag gelegd op de administratie van dit comité. Voorts vernemen wij, dat de rechter-commis- saris een bevel tot voorloopige inhechtenisne ming heeft uitgevaardigd tegen den heer L., voormalig secretaris van genoemd comité, die Vrijdag in arrest werd gesteld. In een café aan de Sint Jorisstraat te 's-Her- togenbosch kwam, aldus meldt de M.M., Za terdagmiddag een man binnengestapt, die zich aan een tafeltje neerzette en ettelijke glaasjes bier naar binnen speelde. Toen hij zich aldus blijkbaar wat moed in 't lijf had gedronken, verzocht hij plotseling den caféhouder de politie op te bellen, want zoo zeide hij ik heb iets heel belangrijks te vertellen. Spoedig was iemand van de politie ter plaatse en heel kalm vertelde de klant toen, dat hij ten nadeele van den Boerenbond te Vortum- Mullem (gemeente Sambeek, bij Boxmeer) een bedrag van drie duizend gulden had verduis terd. Ter contróle van zijn mededeeling werd de man meegenomen naar het politiebureau, en spoedig bleek nu, dat de verduistering inder daad was gepleegd. De verduisteraar, J. M. E-, die zaakvoerder was van den Boerenbond te Vortum-Mullem, is in arrest gesteld. in de lucht bleef, om daarna soepel en elegant te dalen. Autogiro en Aerconatoetel hadden veel bekijks en betoonden zich volkomen luchtvaar- dig. Als steeds werd het escadrille vliegen door de N.L.S.-instructeurs een goed nummer en het ballonrammen bracht groote spanning. Dat zelfde was het geval met de kunstvluchten van den heer Van Graft, die meermalen getoond heeft alleen veel belangstellenden kunnen trek ken. De behendingheidswedstrijd in het werpen van poppen aan parachutes door de leden van de Twentsche Aeroclub was min of meer een mislukking, slechts twee poppen kwamen op het terrein terecht, de anderen zochten haar landingsplaatsen in de wijdheden van het mooie Driener landschap, dat op zich zelfs een tocht naar het vliegveld „loonend" maakt. Vermelden we ten slotte, dat de leden van het College van Ged. Staten, de heeren J. W. Schneider en H. Bloemen aanwezig waren, als mede de burgemeesters van Enschede, Hengelo, Oldenzaal, Borne en enkele wethouders van Enschede. De leidsters van St. Francisca Romana zijn op initiatief van de Federatie in de gelegen heid gesteld naar geest en lichaam nieuwe krachten te verzamelen om haar apostolaat te kunnen uitoefenen. De bijeenkomst had plaats 18 en 19 Juli in het Centraal Graalhuis te Schevennigen, waar een vijftigtal leidsters mot aandacht de lezingen hebben gevolgd. Na de opening door mej. F. Haye, hield de directeur van de Vrouwelijke Jeugdbeweging prof; A. Vollaerts een muzikale inleiding, toegelicht met practische en interessante voorbeelden. Mej. van Niekerk verrijkte de aanwezigen met een groot getal spelen. Na het H. Misoffer, opgedragen door den directeur, prof. Vollaerts in het intieme kapel letje van het Graalhuis, werd kennis gemaakt met mej. M. v. d. Kallen, Vrouwe van Nazareth, die sprak over „Katholieke Actie" en den ijver aanvuurde om te blijven volharden, ook al kost dit groote offers. Kapelaan A. Leesberg liet het Romanawerk zien, niet alleen als jeugdwerk, maar vooral als gezinswerk. 's Middags werden allen verrast door een blokfluit-demonstratie van den heer M. Schouten, die met zijn „Kruis vaartjongens" floot, zong en zelfs eenige aardige dansjes uitvoerde. Directeur Vollaerts sloot daarna dit goed ge slaagde weekend met een dankwoord aan alle medewerkenden. Zondagmiddag heeft op den Rijksweg 's Her togenboschNijmegen onder Schayk een ern stige aanrijding plaats gehad. De 20-jarige ijsco man Tijnen uit Schayk stond rechts van den straatweg ijs te verkoopen, toen achter hem een groote autobus van de fa. V. d. Rijdt uit Grave naderde. Eensklaps werd de ijscoventer door den autobus gegrepen en tegen den weg geslingerd, waar hij gewond bleef liggen. De chauffeur van den bus haastte zich hulp te verleenen. Hij droeg het slachtoffer, dat ernstig aan beide beenen gewond was in den autobus en vervoerde hem naar zijn woning, waar dr. Sluy- ters uit Ravenstein geneeskundige hulp verleen de. De oorzaak van het ongeval is nog niet opge helderd. De ijscowagen werd vernield. De centrale recherche te Amsterdam heeft een man aangehouden, verdacht van verduiste ring van goud te Heemstede. Hij is naar Heem stede overgebracht. Zaterdag is een vliegdag gehouden op het vliegveld Twente en bij die gelegenheid is zeker komen vast te staan, dat velen nog enthousiast zijn voor de vliegsport. Een 6 a 7000 personen hebben genoten van hetgeen op het terrein werd geboden. Alle zeven de aangekondigde nummers kon den worden uitgevoerd, al moest de volgorde veranderd worden, omdat de Scheldemusch pas om half zes verscheen, maar hij kwam werkelijk en de heer Slot heeft n een oogwenk met zijn aardig toestel, dat manoeuvreeren kan als het beste groote, de harten der Twentenaren ver overd. Interessant waren de sleepstarten met het zweefvliegtuig, bemand door den heer Sachs, dat bij de tweede opstijging een hoogte van meer dan 1000 meter bereikte en 22 minuten Het stoffelijk overschot van den 23-jarigen A van der H. uit de Boeistraat te Den Haag, die Zaterdagavond bij een poging om een in zee bij het stille strand in levensgevaar ver keerenden jongen te redden, is verdronken, is tusschen de haven en den vuurtoren te Sche veningen aangespoeld. De acte van oprichting is gepasseerd van de N. V. Nederlandsche Badinrichting en kuuroord „De Zwaluwenberg". De bedoeling is om het landgoed nabij de Hollandsche Rading, tusschen Hilversum en Maartensdijk, dat toebehoort aan jhr. E. de Pesters, in te richten als kuuroord voor patiënten en rustbehoevenden. Een bekend buitenlandsch geneesheer zal de algemeene lei ding hebben. Het kuuroord zal in Augustus in exploitatie worden genomen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De depressiekern, welke Zaterdagmorgen nog over de Iersche zee was gelegen, heeft zich in Noord-Oostelijke richting bewogen en bevindt zich thans boven Midden-Scandinavië. Een uitlooper strekt zich nog in Zuid-Weste lijke richting naar de Britsche eilanden uit. Westelijke tot Zuid-Westelijke winden waaien over Zuid-Engeland, Frankrijk, over ons land, het grootste gedeelte van Duitschland en Zuid- Scandinavië. Noordelijke tot Noord-Westelijken wind wordt over IJsland, de Shetlands en Faroër, Schotland en Ierland aangetroffen. De algemeene weerstoestand blijft over het geheele waarnemingsgebied nog koel en buiig. Sedert Zondag zijn de temperaturen weer wat gedaald en alleen in Noord-West-Duitschland, Denemarken en het Zuiden van Zweden en Noorwegen zijn zij boven normaal Nabij de depressiekem viel zware, elders ma tige tot lichten regen (Maastricht 11 m.M.) Bij ons blijft het koele buiige weer nog aan houden, maar morgen is een langzame verbete ring niet onwaarschijnlijk. Te omstreeks kwart over tien hedenmorgen bevond zich de 23-jarige ongehuwde leerling onderofficier-vlieger C. van Mulligen met het militair Fokker-toestel D. 24, thuisbehoorende op het vliegkamp De Kooi, boven de Hors, de bekende groote zandplaat op Texel. Door tot nu onbekende oorzaak is het toestel gevallen en op den rand van de zandplaat te rechtgekomen, vlak bij het water. Het toestel werd geheel vernield en Van Mulligen moet op slag gedood zijn. Het slachtoffer was in het bezit van een internationaal viegbrevet. Een drietal leden van de delegatie der United States Coastguard, de heeren O. M. Maxam, technisch adviseur van den Cdt. van de U. S. Coastguard, commandeur S. R. Sands en C. L. Jennison, die de internationale conferentie van reddingwezen te Gothenburg bijwoonden, brachten Zaterdag j.l. een bezoek aan het sta tion IJmuiden-N. der Noord- en Zuid-Holland- sche Reddinfemaatschappfj. Zij toonden groote belangstelling voor de motorreddingboot „Nëel- tje Jacoba" en volgden met aandacht een oefe ning van de motorstrandreddingboot „Barend van Spreekens", welke door middel van een tractor in zee werd gebracht. verklaren dat pijnen in de gewrichten en ledematen Rheumatiek, Spit, Ischias, Griep, Hoofd- en Zenuwpijnen, Slapeloosheid Ook ir> verouderde gevallen en indien andere medicamenten gefaald hebben. Onschadelijk voor maag hart en nieren. Duizenden die door pijnen geplaagd werden verkregen door TOGALtabletten weer het genot van een goede gezondheid. Neem in Uw eigen belang een proef met TOGAL maar sta er op, dat U TOGAL krijgt I TOGAL is het goedkoopste omdat hel werkelijlc helpt. Bij alle Apoth. en Drog. verkrijgb. t 0 80 en f 2.— O.B. en voor langer gebruik de kliniekverpakking f 8.75 4* O.B., welke het voordeeligste is. 8.00 gewijde gra- Morgen- Morgengebed en mofoonmuztek 8.15 Gramofoonmuziek concert) 8.1510.00 Geen uitzending van den KRO 10.00 Gramofoonmuziek Muziek - ultzending voor fabrieken) 10.30 Gramofoonmuziek (Kamer muziek van Beethoven) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquln, ingeleid en besloten door gewijde gra mofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek 2.00 Vrouwenuurtje. Mevr. Ellen Russe over „Nonna Dokter" en mevr. M. Zwierzina over „Zomer in de letterkunde" 3.00 KRO-Orkest o. 1. v. Marlnus van 't Woud 4.00 Afgestaan op last van den mi nister 5.10 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Wou'd 5.45 KRO op fellcitatlebezoek 6.00 KBO-Melodisten o. 1. V. Plet Lustenhouwer 7.00 Politieberichten 7.15 J. A. Wijnhof over „Techniek der luchtbescherming" 7.35 Sporthalfuurtje door P. Olt- hoff 8.00 Nieuwsberichten en KRO- mededeelingen 8.10 G-amofoonmuziek (U belt....) 9.00 Gramofoonmuziek (interna tionaal cabaretprogramma) 10.00 Sted. Orkest van Maastricnt o. 1. v. Henri Hermans 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Gramofoonmuziek 10.40 Sted. Orkest van Maastricht o. 1. v. Henri Hermans 11.15 Gramofoonmuziek GODSDIENST 10.00 Hilversum I (AVRO. Morgen wijding) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Sidney Torch) 12.30 Hilversum I (Pierre Palla) 3.20 Brussel I 6.50 Droitwich (Horace Finck) ORKEST-CONCERTEN 1.00 Luxemburg 1.30 Brussel II 3.40 Kalundborg 5.15 Brussel II 8.20 Weenen 9.05 Milaan 9.20 Brussel I 9.20 Brussel II 9.20 Luxemburg 9.35 Rome 10.20 Kalundborg 12 40 Toulouse 8.20 Deutschlandsender 8.35 Luxemburg (gevar. concert) 10.20 Brussel I 10.20 Deutschlandsender 10.30 Hilversum I 11.30 Hilversum I 11.35 Brussel II 12.15 Brussel I 12.17 Brussel II 12.20 Kalundborg 12.20 Deutschlandsender 12.35 Droitwich 1.00 Hilversum I 1.45 Luxemburg 1.50 Droitwich 2.20 Deutschlandsender 3.20 Droitwich 3.50 Brussel II 4.35 Brussel I 4.50 Droitwich 5.20 Deutschlandsender 6.20 Brussel I 5.20 Rome 5.30 Hilversum I 5.35 Droitwich 5.35 Milaan 5.50 Berlijn 6.35 Luxemburg 7.00 Hilversum I 7.20 Deutschlandsender 7.20 Milaan 8.00 Toulouse 8.15 Hilversum I 8.20 Beromiinster 8.30 Berlijn 8.30 Deutschlandsender 9.00 Beromiinster 9.40 Boedapest Louis Davids treedt Dinsdag avond op in het internationaal cabaretprogramma op de zwarte schijf van den K. R. O. (Hilversum II, 910 uur) 5.20 Beromiinster 6.10 Rome 6.55 Parils II 7.20 Berlijn 8.25 Luxemburg (opera- en ope rette-aria's) 8.35 Parijs II 9.20 Langenberg 10.30 Hilversum I 10.50 Brussel I 10.50 Brussel II 11.05 Luxemburg (Luclenne Boyer) 11.50 Droitwich KAMERMUZIEK 10.20 Deutschlandsender 10.60 Brussel II 11.00 Hilversum I VARIA 10.20 Toulouse 10.30 Weenen 10.50 Parijs II 10.50 Deutschlandsender 11.00 Toulouse 11.05 Parijs I 11.10 Hilversum I 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.20 Brussel I 11.20 Brussel II 11.35 Toulouse 11.35 Droitwich 11.40 Boedapest 12.20 Weenen 8.00 Hilversum I 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 9.00 Hilversum I 10.15 Hilversum I 12 25 Parijs II 2.05 Parijs II 2.25 Luxemburg 2.50 Parils I 3.00 Hilversum I 4.20 Deutschlandsender 4.20 Parijs I 11.20 Deutschlandsender (viool, piano, fluit) 11.20 Parijs I (kamerorkest) 12.35 Parijs I (kamerorkest) 3.20 Deutschlandsender (trio. fluit en viola) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 6.20 Brussel I (viool en piano) 6.50 Parijs I (kamerorkest) 10.35 Droitwich (kwintet en zang) SOLISTEN-CONCER ten 4.05 Hilversum I (pianorecital) 4.30 Kalundborg (zang) 4.50 Berlijn (pianorecital) 6.50 Deutschlandsender (pianoreci tal) 8.20 Kalundborg (pianorecital) 8.45 Beromiinster (zang) 9.40., Kalundborg (zang) 10.40 Boedapest (pianorecital) 12.00 Toulouse (zang) 11.00 Hilversum I (Wenken voor de huishouding) 5.00 Hilversum I (Kinderhalfuur) 6.30 Hilversum I (RVU) 7.45 Hilversum I („Per fiets door Nederland" SPORT 1.50 Parijs II (Nieuws v. d. Tour de France) 4.50 Parijs II (Nieuws V. d. Tour de France) 7.50 Parijs II (Nieuws v. d. Tour de France) iiiiiiiiiiiiiiiMimiiiiiiiiHinmiiiHiiiiiimiiia OPERA EN OPERETTE 9.05 Milaan (operaconcert m. m. v. vocale solisten en orkest) TOONEEL 8.20 Brussel II („Leopold I". his torisch spel) 9.30 Beromttnster („Die Diaman tenjager", spel van W. Hey- drich) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum I 10.20 Berlijn BERLIJN BEROMUNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II DEUTSCHL. SEND, DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO' en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN iimiiiiiiiiiiimuiimi 356.7 M. I 539.6 M. 459.5 M. 483.9 M. 321.9 M. f 1571M. 1500 M. j 331.9 M. 1875 M. I 301.5 M. 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. I 1648 M. 312.8 M. 420.8 M. i 328.6 M. 1 506.8 M. J iimiiiiiimiiif VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Volgens mededeeling van het Amster damsen Effectenblad zal de firma Van Loan Co. per 1 Januari 1937 opho\dev zelfstandig te bestaan, om geheel en al te worden opgenomen in de firma Hope Co. Beide firma's waren reeds zeer nauw ge lieerd en hadden reeds twee firmanten gemeen. De Nivas verkocht 957 ton superieure sui ker voor consumptie en 1915 ton Melasse voor export. Voorts 202 ton bruine suiker. De goudprijs te Londen daalde met 1 d. tot 138/9. 230.000 werd aan goud omgezet. De thee-invoer van Engeland bedroeg in het eerste half jaar 207.44 mill. lb. tegen 194.8 mill. lb. in 1935. De uitvoer bleef op 34.88 millioen lb. vrijwel onveranderd. De Nationale Mij. der Belgische Spoorwe gen boekte in Juni aan bedrijfsontva?igsten fr. 157.5 millioen tegen fr. 184 millioen in Juni 1935. De uitgaven beliepen fr. 184.5 millioen tegen fr. 173.1 millioen. Er is dus een verlies van fr. 27 millioen tegen een winst van fr. 10.9 millioen. De financieele verplichtingen in aanmerking genomen, be draagt het tekort over Juni fr. 38.2 millioen tegen fr. 600.000 in Juni 1935. Dit feit valt voor een deel te verklaren, dat de Mij. dit jaar niet meer over de belangrijke inkom sten uithoofde van het tentoonstellingsbe- zoek kan beschikken. In verband met de droogte in Amerika gaf de onderminister van Landbouw te Bismarck (N.-Dakota) een uiteenzetting van de steunactie der regeering. O.m. be staat het plan, de boeren in het Westen van N.-Dakota, ongeveer 1/3 van de bevol king van den geheelen staat, naar de Red River Valley over te brengen en daar kolo nisatie te laten aanvangen. De Resettlement Administration zal 4 millioen acres verdord land in Wyoming, Nebraska Montana en de Dekota's aankoopen in den hoop, er even tueel nog goed weiland van te makenDe oogst, die 14 dagen geleden nog veelbelo vend was, is thans voor twee derde van de 22Vx millioen met tarwe bebouwde opper vlakte verzengd. In vele gebieden zal in het geheel niet kunnen worden geoogst. Volgens raming van de Federal Reserve Board bedraagt de toevloeiing van goud naar de Vereen. Staten sedert 1933 3350 millioen en van zilver 500 millioen. Hier van zou ongeveer het twee derde deel de vetto-kapitaalbeweging verte\enwoordigen van de Vereen. Staten. De afgesloten contracten in de Ameri- kaansche bouwnijverheid bedroegen in Juni 233.05 millioen tegen 218.07 mill, in Mei. Een aantal wisselhandelaren te New-York heeft het disconto voor bankaccepten ver hoogd. Men meent, dat dit voor het eerst is, dat sedert de bankcrisis de rentevoet niet door kunstmatige maatregelen stijgt. De opvatting heerscht tevens, dat de verhoo ging een aanwijzing vormt van de stijging van den rentevoet als gevolg van de ver hooging der bankreserves. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 7.387.39'A (vo rig slot 7.38%); de Frank op 9.7VA9.73 (vorig slot 9.73) en de Dollar op 1.46 De industrieele Mij. „Palembang" leed in 1935 een verlies van f 27.984 tegen f 8451 het vorig jaar. In het Youngstown-district wordt de staalproductie momenteel op 78 pCt. der capaciteit geraamd tegen 76 pCt. de vorige week. Het verbruik van ijzer-erts in Cleveland wordt voor het geheele jaar op 40 millioen ton geraamd, hetgeen het hoogste zou zijn sedert 1930. Na een huishoudelijke vergadering werd Zon dagmorgen in het café-restaurant „Brinkmann" te Haarlem het congres voortgezet van den Ned. R.K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakgenooten „Sint Antonius van Padua". De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden onder dank onveranderd goed gekeurd. De aftredende hoofdbestuurders: J. Gielen, Th. de Groot, J. van Hees en A. J. Wer- ring werden bij enkelvoudige candidaatstelling herkozen. In de vacatures Jos Herijgers en H. Ratté werden respectievelijk gekozen de heeren F. Roozendaal uit Best en A. Dolman uit Til burg. De begrooting voor de volgende twee ja ren werd onveranderd vastgesteld. Het voorstel van de afdeeling Eindhoven om de contributie voor „Herwonnen Levenskracht" van 1 op 2 cent te brengen, had een gunstig onthaal. Het hoofdbestuur werd gemachtigd, om als de overige vakvereenigingen eenzelfde be sluit nemen, de contributie met een cent te ver- hoogen. In enkele afdeelingen bleek dit reeds geschied te zijn. In verband met het voorstel van de afd. Lei den om te komen tot een nieuwe regeling, waar door werkloozen, georganiseerde arbeiders, die ziek zijn, niet meer naar den dienst van M. H. worden verwezen, zegde het H.B. toe hiervoor bij de regeering de noodige stappen te doen. Men zal trachten de uitkeering te doen geschie den over den dienst van Sociale Zaken, waar door een eind zal worden gemaakt aan de ver nedering, dat arbeiders gelijk worden gesteld met armlastigen. De afdeeling Oss stelde voor. dat werkloozen leden onder de 16 jaar een vergoeding uit de bondskas wordt gegeven. Momenteel hebben le den beneden de 17 jaar recht op 10 maal 1 uur looncontributie per week. Het H.B. wil nog ver der gaan dan de afd. Oss voorstelt door die 10 uurloonen tot 15 te verhoogen, terwijl de leef tijdgrens op 15 jaar wordt gesteld. De geestelijke adviseur van de afd. Haarlem, kap. v. Diest, hield een korte toespraak, waarna de vergadering werd gesloten. Des morgens kwart vóór acht was In de paro chiekerk van den H. Jozef aan de Jansstraat een H. Mis opgedragen voor de levende en over leden leden der Vereeniging, waaronder een ge nerale H. Communie werd gehouden. De „Edelvalk" is op de thuisreis in Rangoon geland. De „Kwak" is op de thuisreis te Belgrado aangekomen. De Nachtegaal (thuisreis) is te Medan aan gekomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6