Geen bedrijfsvereenigingen den I.V.C.B- Nieuw record van Kalkman op de 1500 meter Nederlandsche zevental wint te Tourcoing 1 ri i in 5iv> y* HpBr Hans Winkler om het leven gekomen Lehoux doodelijk verongelukt UITGEBRA CHTE RAPPORT AANGENOMEN LIEP BERGER DE 100 METER IN 10.4 SEC. FRANKRIJK MET 4-3 GEKLOPT IT- I 'MA'ANÜftG 20 JULI 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Groei en uitbreiding der katho lieke competities in het afgeloopen jaar De Jaarvergadering te Utrecht Vijf jaar geleden Uitbreiding in het afge loopen seizoen Bedrijfsvoetbal Verdere voorstellen Na de opheffing der sancties Buitenlandsche sportbeoefenaren weer in Italië ATHLETIEK Nationale athletiekwed strijd en van de A.V. 23 op de Sintel- baan te Amsterdam Brasser gaat steeds vooruit WATERPOLO Ook in de individueele zwemnum- mers werden door onze land- genooten enkele fraaie successen behaald Onze estafetteploeg verliest T 'ii De persoonlijke nummers MOTORSPORT Ernstige val bij motorwedstrijden, die Zondag te Vogelsberg werden gehouden Aan zijn verwondingen bezweken AUTOMOBILISME Gevolgen van een gevaarlijk par cours bij de races om den Groot en Prijs van Deauville De Italiaan Farina zwaar gewond WIELRENNEN Nederlandsche ploeg voor Berlijn Definitief samengesteld UIT DE SPORTWERELD OHM? In de nieuwe zaal van hotel Noord-Bra bant te Utrecht werd Zondag de jaarverga dering van den I. V. C. B. gehouden. De uit stekende zaal was geheel gevuld met afge vaardigden, toen de voorzitter, de heer R. J. de Grood uit Tilburg, de vergadering opende met een rede, waaraan het volgende is ont leend: In meer dan een opzicht geeft het afgeloopen jaar aanleiding tot het maken van opmerkingen van diversen aard. Als statuair onderdeel van de Federatie van R. K. Voetbalbonden in Ne derland hangen het welzijn en de bloei van den I. V. C. B. in de allereerste plaats samen met den geest, die in de R. K. F. heerscht, met de welwillendheid van de overige leden van de R. K. F., met wie we in zoo nauwe relatie staan, en met de genegenheid, die men in die kringen den I. V. C. B. toedraagt. R. J. de Grood Toen, nu vijf jaar geleden, de I. V. C. B. werd opgericht, op de basis van het door het Doorluchtig Episcopaat goed gekeurde reorga nisatie-rapport, lag de weg open voor een krachtigen lan- delijken competitie- bond. Wel belet ten de statuten en het verplichte lid maatschap van de R. K. F. den I. V. C. B. het uitslaan van zijn vleugels naar alle kanten, en het onder zijn hoede brengen van aangelegenheden, die in haar wezen bij de R. K. F. thuisbehoorden, maar dat waren toch geen beletselen om aan den I. V. C. B., als voetbalbond, een karakter te geven dat speeltechnisch en representatief het beste is, hetwelk de R. K. Sportbeweging bieden kan. We zijn thans vijf jaar verder, en als we een vergelijking zouden maken tusschen het geen toen was, en hetgeen nu werd, dan valt die vergelijking onmiskenbaar uit ten gunste van den huidigen toestand. We vinden thans in "bijna alle deelen van het land krachtige competities, die nog wel niet overal zijn vol tooid, maar die indien de voorteekenen niet te veel bedriegen en indien we blijven groeien als in de laatste jaren toch binnen afzien- baren tijd een landelijken voetbalbond doen ont staan, waarop de R. K. Voetbalbeweging met recht trotsch mag zijn. In dit verband wil spr. nog eens wijzen op, wat de heer van der Heijde in de laatste al- gemeene vergadering van de R. K. F. heeft betoogd. Wil de Katholieke Sportbeweging in Nederland groeien, dan is het allereerste ver- eischte, dat er bestaat een hechte solidariteit tusschen de samenstellende deelen. Dan moet met opoffering van eigen inzicht, en soms met opoffering van eigen belang, de leiding in haar streven worden gesteund. Is die leiding niet goed, is men het met haar inzichten niet eens, goed, men geeft dan een teeken van ver trek. Maar zoolang als men een eigen gekozen lei ding aanvaardt, aanvaardt men daarmee ook de richtlijnen, door deze leiding getrokken. Maar men belette het werk van die leiding niet, men plege geen lijdelijk verzet, of wat nog erger is men ondergrave het werk van de leiders niet. Dit geldt niet voor de R. K. F. alleen, maar voor alle bonden, voor alle kringen, voor alle vereenigingen. De I. V. C. B. kan zich geluk kig prijzen, dat hij in den heer van der Heij de een krachtig pleitbezorger heeft gehad voor zijn rechten en voor zijn landelijk streven. Des te meer betreuren wij aldus spr. dat de heer van der Heijde reden heeft gehad om heen te gaan, toen hij tot de herhaalde ontdek king kwam, dat zijn doel „de bevordering van den opbloei van oen krachtige naionale R. K. Sportbeweging', niet door allen werd bevorderd, neen erger, dat hij in dit streven meer malen werd tegengewerkt. Zij, die van hun le den en ondergeschikte medewerkers in de eer ste plaats eischen, trouwe volgzaamheid, ver geten maar al te gemakkelijk, dat hun eigen gezag op die wijze ernstig wordt ondermijnd. Wij als I. V. C. B.-ers aldus spr., brengen van de ze plaats gaarne openlijk hulde en dank aan den sympathieken dokter van der Heijde, voor alles, wat hij in het belang van den I.V.C.B. heeft gedaan. De uitbreiding van den I.V.C.B. in het afge loopen seizoen, is vooral te danken aan de uit breiding van de derde klasse in het Brabant- sche deel van onzen Bond. Ook in het afgeloo pen jaar is een poging gewaagd, om in 't Lim- burgsche uitbreiding te krijgen in deze richting maar deze poging is daar blijkbaar niet op prijs gesteld: op een desbetreffende mededeeling, dat onze Limburgsche bestuursleden bereid waren, om met den R.KL.V.B. besprekingen te voeren in dezen zin, werd geen antwoord ontvangen. In het Utrechtsche bleef de toestand vrij stationnair, terwijl in het Haarlemsche Diocees, de mogelijkheid werd geopend voor een flinke uitbreiding in de naaste toekomst. Ziet men dus aan den eenen kant een golvende opstuw van vereenigingen die er met kracht op aan dringen, om lid van den I.V.C.B. te worden ook dit jaar ondervindt de derde klasse daar weer uitbreiding aan den anderen kant blijft de toestand zooals hij is, en schijnen er krach ten werkzaam te zijn, die de ontwikkeling van den I.V.C.B. in den weg staan. Met groote vreugde memoreert spr. wat door de I.V.C.B -clubs werd gedaan voor de verbete ring van hun terreinen en wijst op den optimis- tischen toon die uit de verslage spreekt. We moeten echter waken voor verzwakking. Wij als I.V.C.B.-ers moeten in de allereerste plaats samenwerken aan den groei van eigen bond. Ver boven alle verdachtmaking en laster uit, moeten we bevorderen den uitbouw onzer be weging, die naar we hoopen, eenmaal de leiding zal nemen op voetbaltechnisch gebied in Roomsch Nederland. Voor dat doel, aldus spr., roepen wij u allen op: 1. Tot trouwe volgzaamheid aan de leiding, die op de basis van het door Uwe vergadering vastgestelde reglement den bond zal besturen. 2. Tot het geven van Uw beste krachten, en uwe beste elftallen aan den I.V.C.B. 3. Tot verhooging van het spelpeil, tot ver betering en verfraaiing van onze voetbalvelden. 4. Tot medewerking aan de uitbreiding van den bond in al zijn geledingen. 5. Tot onderlinge solidariteit, tot eensge zindheid, die een onmisbare voorwaarde is voor het vlotter verloop van onze competities, en een onmisbare schakel in de voltooiing van ons werk. 6. Tot sportiviteit op de velden> en daarbui ten, opdat de voetbalsport worde gezuiverd van de blaam, dat ze inplaats van de ridderlijk heid te bevorderen deze doodt. Na deze meermalen door applaus onderbro ken rede werden de notulen goedgekeurd en kwam het verslag van den secretaris-penning meester aan de orde. Diverse vragen, meest van technischen aard, werden naar aanleiding van dit verslag gesteld en door diverse functiona rissen beantwoord. Het verslag werd onder dankzegging goed gekeurd, evenals het financieel verslag; na gunstig rapport der kascommissie. De begrooting werd vastgesteld met een eind cijfer van 8700. De commissie van beroep werd samengesteld uit de heeren J. E. M. Braat (Bergen op Zoom) F. W. Slager (Enschede) en dr. P. D. van der Heijde Os-Hertogenbosch). De aftredende bestuursleden, de heeren W. J. Goorse, J. H. C. van der Pol en L. Rondagh werden herkozen. Na de uitreiking der kampioensmedailles kwam aan de orde het rapport der Commissie voör bedrijfs-, fabrieks- en ondernemingsvcet- bal. De Commissie door den I. V. C. B. ingesteld, bestond uit de heeren D. Recourt, D. v. d. Broek en J. Erkens. De commissie meent de volgende vereenigin gen zeker als bedrijfs-, fabrieks- of onderne mingsvereenigingen te moeten kwalificeeren: 1. Vereenigingen. die voeren hetzij officieel, hetzij officieus, onder welken vorm ook den naam, de afkortingen daarvan, het handels- De Duitsche zwemster Martha Genenger vestigde een nieuw wereldrecord door de 200 meter schoolslag af te legggn in 3 minuten en 0.2 seconden merk, wapen, teeken enz. van een bedrijf, fa briek of onderneming ngeschreven in het han delsregister. 2. Vereenigingen, die uitsluitend leden heb ben, werkzaam in een bepaald bedrijf, fabriek of onderneming, en geen andere personen als lid aannemen. 3. Vereenigingen waarvan de leden door, of namens de directie of patroon, bedrijfsleiding enz. van een bedrijf, fabriek of onderneming gedwongen worden lid te worden. 4. Vereenigingen, waarvan wordt beweerd, dat zij blijkens haar publicaties, Dedrjjfs-, fabrieks- en/of ondernemingsvereenigingen zijn, hoewel niet vallende onder de bepalingen van sub. 1 tot en met 3. en die op een daartoe door den bond gedaan verzoek niet kunnen aantoonen; a. dat zij niet gefinancierd worden door een bedrijf, fabriek of onderneming; b. dat niets de toetreding van personen bui ten het bedijjf, de fabriek of onderneming staande belemmert. De conclusie van het rapport luidt: 1. Tot den I. V. C. B. worden niet toegelaten vereenigingen. die voldoen aan de omschrijving bedrijfs-, fabrieks- of ondernemingsvereeniging, zooals deze door de commissie is aangegeven. 2. Den eventueel reeds aangesloten bedrijfs vereenigingen wordt gelegenheid gegeven bin nen een bepaalden tijd te zorgen, dat zij niet meer vallen onder de omschrijving bedrijfs-, fabrieks- of ondernemingsvereenigingen. (Deze termijn worde niet te kort gesteld, b.v. op een jaar). 3. Is binnen dien tijd niet aan de voorwaarden als in 2 genoemd voldaan, dan wordt vooi deze elftallen geen indeeling in de competitie opge nomen. Na ampele bespreking werd het rapport goed gekeurd en besloten een Commissie voor be drijfsvoetbal enz. samen te stellen, ter behan deling van alle voorvallen. De voorstellen van het bestuur betroffen alle wijziging der reglementen en werden aangeno men. De voorstellen der vereenigingen betroffen eveneens meeiendeels minder belangrijke tech nische aangelegenheden. Een voorstel van D. H. L. om, wanneer een wedstrijd wegens weer omstandigheden wordt gestaakt, dezen opnieuw vast te stellen, werd verworpen. Bij een voor stel van Tiglia kwam de kwestie van ongerech tigde spelers aan de orde, waarbij het bestuur toezegde, te zullen trachten een omschrijving te vinden voor de ongerechtigdheid, willens en we tens, of als gevolg van een administratief ver zuim. Een voorstel van De Meer, betreffende instel ling reserve-klassen, zal door den voorzitter, na mens deze vergadering, op de eerstvolgende R. K. F.-vtrgadering ter sprake worden ge bracht. De voorstellen van L.V.V. te Laren werden geen rekening meer houden bij de samenstel ling van het I. V. C. B.-program, met niet-ka- tholieke wedstrijden, had de sympathie van het bestuur, doch dit erkende tevens de vele be zwaren, die uit de vergadering naar voren, kwa men. Op voorstel van den heer v. d. Pol werd be sloten, deze zaak zoo mogelijk districtsgewjjze te regelen. De voorstellen van V.V. L. te Laren werden aangenomen. Het voorstel van R.K. V.V.L. be treffende instelling van districten in den I. V. C.B., werd door den voorzitter danig onder de loupe genomen. Het werd door de vergadering met algemeene stemmen verworpen, onder pro test wegens het feit, dat R. K. V. V. L. niet pre sent was, om ze te verdedigen. .Nadat Rector Vissers hulde had gebracht aan den voorzitter voor zijn eminente leiding, werd de vergadering gesloten. De Italiaansche sportbonden hebben de af- weermaatregelen op sportgebied opgeheven nu dit ook met de economische sancties het geval is. Onmiddellijk zijn de betrekkingen met de sportbeoefenaren uit de landen, welke de sancties hadden toegepast, hersteld en zoo zal bijv. op 21 Juli de Belgische wielrenner Loncke te Milaan starten. De Italiaan Linari zal dien dag tevens een poging doen om het wereldrecord 500 meter tijdrijden met vliegen den start, dat op naam van Michard staat, met 29 4/5 sec., te verbeteren. Op de Olympische wielerbaan is de training reeds in vollen gang Het is Zondag efenl beetje vreemd gegaan op de 1500 meter, ditmaal een der hoogtepunten van de wedstrijden, die op de Sintelbaan te Amsterdam door het ju- bileerende A. V. 1923 waren georganiseerd. Petit zou een recordpoging cloen, daarbij gesteund door den Rotterdammer Kalkman, die hem in de twee eerste ronden zou „trekken". Kalkman deed wat dat betreft zijn plicht, want de eerste 400 meter gingen in 60 secon den op en de tweede ronde werd in een goed tempo vervolgd. Steeds bleven beide loopers bij elkaar en gewoonlijk voorop Kalkman, die dus wel het zwaarste werk te doen kreeg. Drie honderd meter voor de finish lag Petit voor en iedereen dacht, dat de Limburger nu wel gemakkelijk zou kunnen winnen, doch in de laatste bocht kwam Kalkman hem op zij, lag bij het uitkomen iets voor en op het laatste rechte eind misten wij een behoorlijke eind spurt van Petit, zoodat Kalkman als eerste door de finish ging. De recordpoging was gelukt, maar het nieuwe Nederlandsche record kwam op naam van Kalkman te staan met een tijd van 4 min. 4,3 sec. Petit zelf bleef met 4 min. 5,8 sec. nog binnen recordtijd. Het oude record stond met 4 min. 6 sec. op naam van Petit, gevestigd tijdens de op 27 Juni j.l. te Amsterdam gehouden kam pioenschappen. Met 1,7 sec. werd Petit's prestatie dus verbeterd. Een tweede fraaie prestatie was die van Ber ger op de 100 meter. Op dit nummer startte Het Nederlandsch waterpolozevental heeft Zondag na een spannenden en vooral moei lijken wedstrijd te Tourcoing met 43 van Frankrijk gewonnen. Direct na het begin gaf van Helst het Neder- 'andsche elftal de leiding en enkele minuten later verhoogde dezelfde speler onzen voorsprong tot 20. Toen kwamen de Franschen opzetten en van de Casteele slaagde erin nog voor de pauze den achterstand tot 21 te verkleinen. In het tweede gedeelte moest Franken na de hervatting het water verlaten wegens een over treding en van het numerieke overwicht maak- Tine Wagner .ten de Franschen natuurlijk gebruik door ge lijk te maken, wederom met een doelpunt van van de Casteele. Toen het Nederlandsche zevental weer com pleet in het water lag, zond van Aelst, die een prachtige partij speelde, een heel hard schot in, waarbij de Fransche keeper den bal in eigen doel sloeg. Onmiddellijk daarop verhoogde van Aelst de score tot 42. Wegens vasthouden werd onze landgenoot het water uitgezonden en hiervan profiteerde Cuvilly dankbaar, 4-t3. In het resteerende gedeelte werd niet meer gescoord, zoodat Nederland een verdiende over winning behaalde, dank zij ook grootere snel heid en goede schutterscapaciteiten. Na. de overwinningen op België en deze op Frankrijk is het toch wel duidelijk, dat Neder land hard vooruitgaat op waterpologebied, het geen voor een niet gering deel te danken is aan het harde werk van trainer Kuiper. De uitblinkers in het Nederlandsche zevental waren doelman Veenstra en van Aelst. Maier heeft verder, hoewel hij zijn duim geblesseerd had, den geheelen wedstrijd uitgezwommen. In de individueele nummers vielen enkele fraaie overwinningen van onze landgenooten te noteeren. De heeren-estafetteploeg bleek echter niet sterk genoeg voor de Franschen te zijn en met ongeveer tien seconden verschil kwamen onze landgenooten als tweede aan. De resultaten waren: 100 meter vrije slag dames: 1. Renée Blondeau (Frankrijk) 1 min. 11 sec.; 2. mej. Sieberg (Rotterdam) 1 min. 11 3/5 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Mej. van Feggelen (Amsterdam) 1 min. 20 sec.; 2. Therèse Blondeau (Frankrijk) 1 min. 23 1/5 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. Metman (Amsterdam) 1 min. 12 3/5 sec.; 2. Scheffer (Amsterdam) 1 min. 14 2/5 sec.; 3. Tailli (Frankrijk) 1 min. 14 4/5 sec. 400 meter vrije slag dames: 1. Tine Wagner (Amsterdam) 5 min. 37 3/5 sec.; 2. Mej. Fleuret (Frankrijk) 5 min. 48 4/5 sec. 4 x 200 meter vrije slag estafette heeren: 1. Frankrijk met Tailli, Nakache, Cavalero en Ta- ris 9 min. 30 4/5 sec.; 2. Nederland met Mooi, Sipkema, Moolenaar en Stam, 9 min. 40 3/5 sec. Waterpolo: Frankrijk—Nederland 34 (1—2). Chris Berger Osendarp, die uitsluitend op de 4 X 100 meter estafette uitkwam, niet. Berger had den wind voor driekwart tegen, maar niettemin noteer de men voor hem 10,4 secc. Wij kunnen Berger's come back niet anders dan toejuichen, maar twijfelen in dit geval toch aan het juiste tijd opnemen, want over het algemeen werden de tijden wel zeer sterk door den krachtigen wind beïnvloed. De tijd van de nationale estafetteploeg Boersma, van Beveren, Berger en Osendarp, 41,9 sec. was bij deze weersomstandigheden uit stekend te noemen. Brasser bereikte bij het speerwerpen onge veer 55 meter en het blijkt wel, dat de tien kamper op alle nummers nog steeds vooruit gaat. Vermeldenswaard is tenslotte nog de presta tie van Klasema bij het verspringen, n.l. 7.235 meter. De uitslagen waren: 110 meter horden a-klasse: 1. B. Mesman Schultz (AV 1923), 16,1 sec., 2. A. Jansz (V. en L.), 16,3 sec., 3. W. Spanjerdt (BI. Wit), 16,6 sec. 200 meter a-klasse finale: 1. H .Eikema jr. (A AC), 23,4 sec.. 2. F. Kok (ADO), 23,9 sec., 3. J. Hogervorst (GAC), 24,2 sec. Discuswerpen dames: 1. A. Niessink (AVA) 35.03 meter, 2. T. Koopmans, (Atalanta), 32,50 meter, 3. W. Voorsmit (AVA), 30,08 meter. 100 meter hardloopen Olympische candidates: 1. A. de Vries (ADA), 12,8 sec., 2. F. Koen (ADA), 12,9 sec., 3. L. Koning (Gita), 12,9 sec. 100 meter heeren Olympische deelnemers 1. Chr. Berger (AAC) 10,4 sec., 2. K. Baumgarten (Trek vogels), 10,8 sec., 3. H. Geul (V. en L.), 10,9 sec. Verspringen heeren: 1. M. Klasema (V. en L.) 7,23meter, 2. R. Brasser (AAC), 6,91 meter, 3. Snijders (AAC), 6,31% meter. 800 meter klasse a: 1. S. Bouman (AAC), 1 min. 58,4 sec., 2. W. Wernink (Olympia), 2 min. 0 6 sec., 3. J. Zaal, (AAV) "36), 2 min. 2,2 sec, 4. M. de Wolf (Pro Patria), 2 min. 5,6 sec. Speerwerpen dames: 1. G. de Koek, (ADA) 36,36 meter, 2. P. Diehen (Brunhllde L.), 34,64 meter, 3. M. v. d. Berg (ADA), 34,60 meter. 3000 meter (nieuwelingen)1. J. Rijkelijkhui- sen (Leiden), 9 min. 41,4 sec. Hoogspringen dames: 1. F. Koen (ADA), 1,50 meter, 2. N. van Balen Blanken (Olympia) 1,45 meter, 3. F. Koopmans (Atalanta), 1,40 meter, 4. P. Dieben (Brunhllde L.), 1,40 meter (na over springen). Hoogspringen heeren: 1. G. Carlier (AV 1923), 1,80 meter, 2. W. A. Spanjerdt (BI. Wit), 1,70 meter. 440 yards a-klasse: 1. K. Baumgarten (Trek vogels), 50,5 sec., 2. M. Herfst (HAV), 52,2 sec., 3. S. Woltjer (AV 1926), 54 sec. 200 meter b-klasse finale: 1. M. J. v. d. Berg (Trekvogels) 23,5 sec., 2. K. Peereboom (AAC), 23,9 sec. Speerwerpen heeren: 1. J. v. d. Poll (AV '23), 62,13 meter, 2. N. Lutkeveld (AAC), 58,51 meter, 3. R. Brasser (AAC), 55,10 meter. 3000 meter klasse a: 1. J. de Groot (Trek vogels), 9 min. 7,7 sec., 2. C. Kamps (AVG '26), 9 min. 7,7 sec., 3. J. Meijer (AAC). 9 min. 18,2 80 meter horden dames: 1. A. Doorgeest (ADA.), 12,3 sec., 2. C. ter Braake (ADA), 12,4 sec., 3. N. van Balen Blanken (Wieringerw.), 13,9 sec. 100 meter veteranen a-klasse: 1. G. Rinkel (HAV), 12 sec., 2. A. Kok (BI. Wit), 12,1 sec Idem b-klasse: 1. H. Bonte (Donar), 12,3 sec., 2 .E. Bierman, 3. D. Meijer (AV '23), 4. K. Hart. Kogelstooten heeren: 1. A. de Bruijn (Olympia), 14,17 meter, 2. R. Brasser (AAC), 13,16 meter, 3. H. Houtzager (V en L), 13,06 meter. 1500 meter hardloopen klasse a: 1. Kalkman (Sportclub Rotterdam), 4 min. 4,3 sec., (nieuw Nederlandsch record), 2. S. Petit (AVON), 4 min. 5,8 sec., 3. C. van Brouwershaven (Sportclub Rotterdam), 4 min. 23,3 sec. 4 maal 100 meter estafette dames: 1. Natio nale ploeg met de dames ter Braake, Koen, de Vries en Koning, 50,1 sec., 2. ADA (Amsterdam), 51,8 sec., 3. AVA (Amsterdam), 55,4 sec. 4 maal 100 meter estafette heeren: 1. Nationale ploeg met Boersma, van Beveren, Berger en Osen darp. 41,9 sec., 2. AAC (Amsterdam), 44,1 sec, 13. Vlug en Lenig (Den Haag), 44,9 sec. Tijdens de Zondag te Vogelsberg by Frankfurt a. d. Main gehouden motorraces Rundum Schotten is de D. K. W—renner Hans Winkler gevallen, waarby hij zeer ernstige verwondingen opliep. Kort na het ongeval Is Winkler aan de gevolgen der verwondingen overleden. Hans Winkler was een in geheel Europa zeer bekend motorrenner. De laat ste jaren nam hij regelmatig deel aan de T. T.-races te Assen en nog dit jaar slaag de hij er in, achter zijn merkgenoot Geiss in de 250 cc-klasse de tweede plaats te bezetten. In de Fransche badplaats Deauville is Zon dag voor de eerste maal een internationale automobielweds'trijd gehouden om den Grooten Prijs van Deauville over honderd ronden met een totalen afstand van 374 K. M. Het parcours was rechthoekig, waardoor het zeer veel moeilijkheden opleverde, en buitengewoon gevaarlijk was. Hieraan is het dan ook te wijten, dat een zeer ernstig on geluk niet is uitgebleven. In de 61ste ronde fcwam de Fransche coureur Lehoux met zijn Era-wagen in botsing met de Alfa-Romeo van den* Italiaan Farina. Beide automobie len sloegen verscheidene malen over den kop. De wagen van Lehoux vloog in brand en ging geheel in vlammen op. Lehoux werd geheel verkoold uit de resten te voorschijn gehaald. Farina bleek zeer ernstig gewond te zijn, doch er was geen reden tot onmid dellijke ongerustheid over zijn toestand. Slechts drie van de twaalf gestarte wagens slaagden er in de eindstreep te bereiken. Win naar werd de Franschman Vimille met Bugatti in 2 uur 57 min. 44.6 sec., voor den Engelsch- man Martin met Alfa Romeo in 2 uur 59 min. 11.6 sec. Derde was de Spanjaard de Villapa- dierna met Alfa Romeo op twee ronden ach terstand. Naar wij vernemen is de Nederlandsche wiel- renploeg, welke zal deelnemen aan de Olym pische wedstrijden te Berlijn, definitief als volgt samengesteld: Sprint iOOO meter: A. G. van Vliet en B. Leene. Tijdrace 1200 meter (tegen het horloge): A. G. van Vliet en N. Buchly. Zoowel in de sprint- als in de tijdrace kan slechts een renner per land worden toegelaten, zoodat te Berlijn een van beiden zal worden teruggetrokken. Tandemwedstrijd 2000 meter: H. Ooms met B. Leene en J. J- Duyn met J. H. Meyer. Aan gezien slechts één tandempaar aan den start wordt toegelaten, zal te Berlijn een paar moe ten worden teruggetrokken. Inhaalwedstrijd 4000 meter (ploeg van vier renners)Chr. Kropman, B. J. v. d. Voort. A. Zwartepoorte, G. J. van Wees, A. Hellemons en J. H. Meyer. Daar per land slechts vier renners mogen deelnemen, zal te Berlijn een nadere keuze ge schieden. Wegwedstrijd 100 K.M.: G. B. Schulte, P. Vet- haak, N. van Gageldonk, R. van Hove, J. Saar- loos en W. Reuter. Er mogen slechts vier renners starten, zocdat er te Berlijn twee zullen worden teruggetrok ken. Dr. J. C. Tetzner zal voor de medische ver zorging van de wielrenners zorg dragen, terwijl de heeren G. Schilling, L. Didier en G. Bontekoe als trainers en de heeren J. L. Mueller en A. W. A. de Graaf als masseurs-soigneurs zullen meegaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9