Fine verovert een voorsprong wumi FINANCIEN WIJ LUISTEREN NAAR Mfdi v^Uiq Op reis r AMERIKAAN WINT VAN TARTAKOWER mmui De weerstoestand V Dagfilm J DINSDAG 21 JULI 1936 SCHAKEN De wereldkampioen Euwe moest tegen prof. Becker met remise genoegen nemen De derde ronde van het tournooi te Zandvoort De partij LandauSpielmann Het programma van morgen LAWNTENNIS Australië wint het dubbelspel Crawford en Mc. Grath slaan Von Cramm en Henkei in vier sets ROEIEN KEUZE VOOR BERLIJN De wedstrijden van de Koninklijke Reist daarom- nooit zonder AUTOMOBILISME Kent uw eigen land Met de K.N.A.C. door Limburg HET BAKKERIJBEDRIJF TE ROTTERDAM TIJDELIJKE OPKLARING R.K. ARBEIDERSLEIDERS IN BELGIË Op bezoek in Nederland Groote aanbesteding PILOOT VIRULY De postvluchten Woensdag 22 Juli GRAMOFOON Kalman's operette ..Die Czar- dasfürstinwordt Woensdag avond door solisten, koor en orkest uitgevoerd en is te be luisteren via Brussel II 8.20 tot 10.20 uur KAMERMUZIEK SOLISTEN-CONCERTEN GOLFLENGTEN droitwich De American Car and Foundry heeft or ders ontvangen voor levering van 10 wagens. De Ned. Indische staatsontvangsten be droegen in Mei f 36.6 millioen tegen f 28.9 millioen in April en f 35.5 millioen in Mei 1935. Sedert Januari was de opbrengst f 153 millioen tegen f 147.3 millioen in de over eenkomstige periode van het vorig jaar. De Oost-Borneo Mij. boekte in 1935 een ivinst-saldo van f 159.483 tegen f 384.578 in 1934 en is voornemens op de cum. pref. aandeelen 8 pCt. (vorig jaar 24 pCt.) en op de gewone aandeeUn 7 pCt. (vorig jaar 6 pCt.) uit te keeren. De Nivas verkocht voor export met be stemming naar Japan 1014 ton bruine sui ker en voor het Westen van Suez 507 ton superieur. Voorts 474 ton superieur voor consumptie. OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE Steunvergoeding erwten Zooals reeds gemeld waren de resultaten der derde ronde In hetschaaktournooi te Zand voort aldus: Euwe remise met Becker; Landau remise met Spielmann; Bogoljubów remise met Maroczy- Fine met Tartakower; Gruenfeld re mise met Keres; Prins verliest van Van Does burgh. PrinsVan Doesburgh. De beide Hollanders bekampten elkander in een orthodox dame gambiet raar bekende recepten. Wit ruilde nog in de openingsfase op d5 en ontwikkelde zijn Koningspaarü naar e2, om dit via g3 voor een aanval op den Koningsvleugel te benutten. Hij was echter een tikje te langzaam met zijn aanvalsplan. Van Doesburgh kreeg de kans Prms voor te zijn en slaagde erin een pion te veroveren. In de stelling waarin de partij werd afgebroken, kreeg Van Doesburgh goede winst kansen, die hij des avonds inderdaad benutte. LandauSpielmann. De Nederlandsche kampioen nad met Spielmann nog een appeltje te schillen en was vol strijdlust, waaraan zijn nederlaag van gisteren tegen Maroczy niet wei nig meehielp. Het was een damegambiet met de Cambridge-Springs-variant waarbij Spielmann zich inliet op een variant, waarvan Landau een speciale siucue had gemaakt. De Oostenrijksche meester moest alle zeilen bijzetten om niet achter te geraken. Wel won L.indau een pion, doch dat voordeel bleek niet voldoende te zijn om den zich uitmuntend ver dedigenden meester een verliespunt te bezorgen. Fine—Tartakower. Hier was het een gewei gerd uamegambiet, waarbij zwart den dame- iooper tianchetteerde. Dr. Tartakov/er bezigde een oude, minder ge bruikelijke variant, die niet als volwaardig be schouwd wordt. Waarschijnlijk deed hij dit om zijn Jongen tegenstander uit zijn evenwicht te brengen. Een kleine onnauwkeurigheid kostte den Poolschen matador een pion. Hij bezat toen nog wel voldoende tegenwicht in zijn twee loo- pers en zou bij nauwkeurige alwikkeling wel re mise hebben kunnen houden. Hij maakte echter een tweede lout en toen was het uit. Door deze overwinning heeft de Amerikaan alleen de leiding. GruenfeldKeres. Gruenfeld, een uitmun tend theoreticus, boekte gisteren zijn derde re mise. Keres, die niet in het minst gedeprimeerd was door zyn nederlaag tegen Euwe, verdedigde zich hardnekkig. Het was een West-Indische verdediging, waarin spoedig net zwaar gescnut van het bord verdween. Er ontstond toen een stelling, vaarin geen van beide spelers voor deel had. weshalve bij den 24sten zet tot re mise besloten werd. Bogoljubow—Maroczy. Het is een bekend feit. dat Bogoljubow in de laatste jaren regel matig van Maroczy verloor. Gisteren wilden de collega's „Boggie" schertsenderwijze reeds troos ten met zijn traditioneel verlies, doch Bogolju bow dacht er anders over. Zijn gewonen stijl, welke zich kenmerkt door agressief optreden, liet hij varen en ditmaal speelde hij zeer solide. Het was een damegambiet met klassieke verde diging. Maroczy had met zwart niet veel moeite om gelijk spel te krijgen. In het verdere gedeelte der partij ondernam Bogoljubow niets, zoodat Maroczy geen aan leiding vond risico te nemen. Het is een eigen aardigheid in Maroczy's spel, dat hij pas vecht lust toont als hij merkt dat zijn tegenstander een sluwe winstpoging waagt. Dan is hij het ge vaarlijkst. Nu werd het door herhaling van zet ten remise. Dr. EuweBecker. Een damegambiet, waarin Euwe op den 15den zet een ongewone voortzetting koos, waardoor hij weliswaar een Locper verloor tegen een paard en bovendien een dubbelpion kreeg, doch een druk op het centrum kon uitoefenen en goed spel hield. Prof. Becker verdedigde zich voorzichtig en het werd moeilijk voor Euwe om remise-varianten te ont gaan. Onze landgenoot, die op winst wenschte te spelen, had veel bedenktijd verbruikt. Op een bepaald moment had hij 1 uur en drie kwartier ncodig gehad tegen prof. Becker 3 kwartier. Op den 23sten zet volgde afruil der dames en bleef een eindspel over met elk 2 torens en 7 pionnen, dat een sterk remisekarakter had. De partij werd om zes uur afgebroken, maar zonder verder spelen gaf dr. Euwe de partij remise. We laten hier een partij uit de derde ronde volgen Wit: S. Landau. Zwart: R. Spielmann. 1. d2d4, Pg8—f6; 2. c2—c4, e7—e6; 3. Pbl— c3, d7—dS: 4. Lel—g5. Pb8—d7; 5. e2—e3, c7— c66. Pgl—f3, Dd8a5; 7. c4xd5, De variant waarmede Landau reeds menig succes geboekt heeft. 7. Pf6xd5; 8. Ddlb3 In de match EuweAljechin speelde Aljechln met wit nier Dd2, echter zonder succes. 8. Lf8b4; 9. Talcl, e6c5. Gewoonlijk wordt hier h7h6 ingelascht om den Looper van de diagonaal clh6 weg te krijgen. 10. Lflc4 Een zeer sterke voortzetting, door Russische meesters gevonden. Minder goed is Le2 daar dan volgt: h6 Lh4, ed:, ed:, Pf4 enz. Ook het nemen op e5 gaat noch met Paard, noch met den pion. Op dxe5 volgt Pc5 en Pa4 en op Pxe5 volgt Paardenrull benevens Le6. 10. e5xd4; 11. e3 x d4, Pd7—b6; 12. Lc4xd5, Pb6xd5; 13. 0—0, 0—0; 14. Pc3xd5. c6xd5; 15. Lg5—f4, Lb4—e7; 16.'Tel—c7, Le7 d8. Indien 16Da5—b4 dan 17. Db3xb4, Le7xb4, 18. a2—a3, Lb4—a5; 19. Tc7—c5 en de pion d5 gaat verloren. 17. Tc7c5, Da5b6; 18. Db3—c2, Met Tc5bo had Wit wel een pion kunnen Winnen, maar hij achtte het niet toereikend om te kunnen winnen. De tekstzet is veel scherper en stelt Zwart voor nieuwe moeilijkheden. 18Lc8d619. Tfl—cl, h7—h6; 20. a2—a4, Ld8e7; 21. Lf4—c7, Db6—a6; 22. Tc5 a5, Da5c6; 23. Dc2xc6, b7xc6; 24. Ta5—a6, Natuur].jk niet Txc6 wegens Lb4, Ta6, Lc8, en zwart wint de qualiteit. 24. Ld7c8; 25. Ta6xc6, Lc8—d7- 26. Tc6a6, Ld7c8; 27. Ta6—c6 Wit heeft in tijdnood overzien, dat de toren fiaar a5 had kunnen uitwijken, waarmede wit goede winstkansen had behouden. Door den tekstzet wordt de partij remise door herhaling van zetten. Er volgde nog: 27Lc8d7. Remise. Heden hebben de schakers een rustdag. Woensdag wordt de volgende ronde gespeeld: Beckervan Doesburgh; MaroczyPrins; Spielmann—BogoljubowTartakower—Landau KeresFine en Euwe—Gruenfeld. Maandagmiddag werd te Wimbledon de in- terzonefinale van het Davis-bekertoumooi tus- schen Australië en Duitschland voortgezet met het dubbelspel tusschen CrawfordMc. Grath en von CrammHenkei. De Australiërs wonnen in vier sets met 64, 46, 64, 64. In de eerste set reeds liepen de Australiërs snel van stapel en zij leidden na betrekkelijk korten tijd met 53. Nog een game wisten de Duitschers te winnen, doch toen maakten twee keiharde smashes een einde aan hun nog hoop volle verwachtingen. In de tweede set wisten de Australische spelers een 32 voorsprong te verkrijgen, maar toen kwamen de Duitschers geducht opzetten. Zeer goed samenspel, prachtig netspel van von Cramm en Hehkel's cannonservice deden de kansen keeren en door vasthoudend spel wist het Duitsche paar deze set tenslotte met 61 te veroveren. In de derde set namen de Australiërs wederom met 10 de leiding, toen een reeds lang dreigende regenbui losbarstt en een kleine zondvloed de spelers dwong, het spel af te breken. Na eenigen tijd werd de strijd her vat. Toen de stand 54 ten gunste van Australië was geworden, verstoorde een klein incidentje deze overigens in uitstekende ver houding gespeelde partij. De umpire oordeelde het noodzakelijk, nieuwe ballen te laten aan rukken, waartegen de Duitschers echter protes teerden. De set werd voor de tweede maal onderbroken; de officials kwamen bij elkaar en het resultaat was tenslotte, dat het Duit sche protest werd afgewezen. De strijd' werd wederom vervolgd en vooral von Cramm was in deze set niet erg op dreef. Steeds gaf hij de op hem gespeelde ballen te zwak terug, waardoor Crawford gelegenheid kreeg steeds weer op een centimeter geplaat ste smashes en harde drives langs de zijlijnen te geven. Ook deze set was voor de Australiërs met 64. De vierde set vormde eigenlijk het hoogtepunt van den strijd, mede, omdat hij de beslissing kon brengen. De toeschouwers heb ben een zeer spannende, vaak ook buitenge woon fraaie party tennis kunnen aanschouwer. Evenals in de voorgaande sets nam Australië ook nu de leiding. Toen zy' het tot 3—0 had den gebracht, maakten de Duitschers er 3—1 van. Met wisselende kansen werd er verder ge streden en vooral het spel van Henkei aan hei- net viel op. Von Cramm echter was niet zoo bijzonder. Zijn slagen misten ditmaal de groote kracht, die ze anders altijd kenmerkten en zij waren vooral niet zoo zuiver en zoo goed ge plaatst, als men van den Duitschen kampioen gewend is. Daarentegen waren de Australiërs buitengewoon op dreef. Crawford was de stra teeg bij uitnemendheid en de buitengewoon be weeglijke en snelle Mc. Grath deed insgelijks prachtig werk. Met 53 leidde het Australische paar; tot 54 haalden de Duitschers weer op. De verrassend goede vorm van Mc. Grath ech ter gaf den doorslag en reeds oet tweede matchpoint leidde tot een Australische zege, 6—4, 4—6, 64, 64. Van de spelers kan nog worden gezegd, dat vooral Crawford in grootschen vorm was. Bo vendien zette hij Mc. Grath op een dergelijke bezielende wijze aan het werk, dat deze speler een zoo brillante party speelde, dat hij in de twee laatste sets bijvoorbeeld Quist volkomen deed vergeten. Henkei, die nauwelijks hersteld was van zijn griep, liet niettemin een goeden indruk achter. Vooral zyn keiharde service er smash hebben punten opgeleverd. De Duitsche kampioen echter was niet zoo goed als men van hem gewend was. Hij scheen ook meer dan anders nerveus te zyn. Woensdag 22 en Donderdag 23 Juli worden te Sloten de laatste keuze wedstry den gehouden, in verband met de a.s Olympische roeiwedstrij- den te Gruenau. Maandag werd de loting hier voor gehouden. Het loten voor de boeien zal geschieden vlak voor den wedstrijd op den dag zelf. Na ampele bespreking met den aanwezigen Njord-afgevaardigde besloot deze de Galgen- wateracht terug te trekken, waarna Nereus de ongestuurde vier terugtrok. De wedstrijden werden daarna aldus vast gesteld: Woensdag 22 Juli: 19 uur: Oude twee eerste heat: Njord tegen Willem III. 19.30 uur: Vier zonder: Galgenwater-comb. La ga Maas comb. 20 uur: Oude acht: Nereus tegen Amstel. Donderdag 23 Juli: 10 uur: Twee zonder: De Hoop (alleen). 1030: Skiff: Willem III tegen De Hunze. 11 uur: Oude twee: eindstrijd. 11.30 uur: Vier met stuurman: Galgenwater- comb. tegen Nereus. Van Donderdag tot en met Zondag a.s. wor den de roei wedstrijden van de Koninklijke ge houden, deels op Sloten, deels op den Amstel. De Maandagmiddag gehouden loting had het volgend resultaat: Donderdag (Sloten) Voorwedstrijden 11.50 uur Óvernaadsche skiff eerste heat: 1. Poseidon; 2. Die Leythe. 1210 uur Idem tweede heat: 1. Amstel; 2. Arsa. 12.30 Jonge skiff a eerste heat: 1. Njord; 2. Het Spaarne. 12.50 uur Idem tweede heat: 1. De Hoop; 2. Nautilus. Vrijdag (Sloten) eindwedstryden 15 uur Twee zonder: Hoop (alleen). 15.20 Jonge skiff B: 1. Poseidon; 2. De Hoop. 15.40 Oude Skiff: 1. Willem III; 2. De Hunze. 16 uur Óvernaadsche skiff: 1. Winnaar twee de heat; 2'. Winnaar eerste heat. 16.20 Jonge Skiff A: Winnaar eerste heat; 2. Winnaar tweede heat. 16.40 Vier zonder stuurman: 1. Galgenwater- comb.; 2. Nereus. Zaterdag (Amstel): 10 uur Stijlroeien dames seniores vieren: 1. De Vliet; 2. De Hoop; 3. De Hunze. 10 30 Idem juniores: 1. De Hoop; 2. Amstel. 11 uur Idem skiff overnaadsch: 1. Deutscher R.V.: 2. Vliet; 3. Amstel. 11.30 Idem skiff glad: 1. Willem III: 2. Amstel. 14 uur Stijlroeien jongens en schoolgieken 1. Famos; 2. Jeugd roeien; 3. Amstel. Idem dezelfde volgorde sneiroeien- 14.45 Óvernaadsche vieren voor jongeren: 1. Famos; 2. Jeugdroeien. 15.15 Jonge vier A: 1. Laga; 2. Nereus. 16 uur: Oude vier: 1. Njord; 2. Nereus. 1630 Jonge acht B: 1. Amstel; 2. Nereus; 3. Triton. Voorwedstrijden 19.30 Oude twee eerste heat: 1. Triton; 2. WiPem III. 19.50 Idem tweede heat: 1. Njord; 2. Nereus- 20.10 Oude acht eerste heat: 1. Amstel; 2. Galgenwater-comb. 20.30 Idem tweede heat: 1. Triton; 2. Nereus. Zondag (Amstel) 14.30 Oude twee: 1. Winnaar tweede heat; 2. Winnaar eerste heat; 3. Snelste tweede. 15 uur Óvernaadsche twee: 1. Amstel II; 2. Amstel I. 15.30 Oude acht: 1. Snelste tweede: 2. Win naar tweede heat: 3. Winnaar eerste heat. 16 uur Jonge acht A: 1. Nereus; 2. De Hoop; 3. Laga. I 11/ t- BAYER bent U in 't bijzonder blootgesteld aan het ge- vaar van kouvatten." Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. De K.N.A.C. heeft na de succesvolle club- tochten naar Zeeland en Friesland nog eeni- ge interessante tochten op het zomerpro- gramma voor 1936 staan, met het doel, het toerisme in eigen land te bevorderen. Voor den derden clubtocht werd Zuid-Lim burg gekozen en Zaterdagmiddag waren dan ook een aantal leden van de K.N.A.C. met hun dames te Roermond bijeengekomen om het weekend in Zuid-Limburg door te brengen. Bij de ontvangst in het Posthotel waren aan wezig de voorzitter, de secretaris en eenige leden van het bestuur van de K.N.A.C. Tot de gasten behoorden o.a. de burgemeester van Roermond, Mr. P. J. Reijmer en Mgr. Dr. P. J. M. van Gils, welke laatste den deelnemers tijdens het noen maal verschillende belangwekkende historische bijzonderheden van Roermond uiteenzette. Onder leiding van Dr. Geradts, provinciaal vertegenwoordiger van de K.N.A.C. werden de mooiste gedeelten van de aan natuurschoon zoo ryke provincie Limburg bezocht. By het vertrek uit Roermond werd de aan dacht van het gezelschap gevestigd op de Mun sterkerk, welke uit de veertiende eeuw dateert en welke door dr. Cuijpers werd gerestaureerd. Ook de kathedraal, welke men van de brug over de Maas kon bewonderen, trok de algemeene aandacht. Tusschen Born en Obbicht nam men de schutsluis van het Julianakanaal, die het vorig jaar door H. M. de Koningin werd ge opend, in oogenschouw. Na Obbicht reed men een tydlang lang de Maas om even voorbij Stein naar Beek af te buigen en vervolgens werd de tocht door het wondermooie Limburgsche land schap voortgezet over Geulen, Bunde, Cadier, Hogeruts en Epen langs schilderachtige binnen wegen naar Vaals. In het restaurant Wilhelminatoren, het hoog ste punt van Nederland (322 M.), werd gepau zeerd, om te genieten van de schoone verge zichten. Langs een andere route werd naar Valken burg gereden, waar de deelnemers en gasten van de K.N.A.C. aan een gemeenschappelyken maal tijd aanzaten. Des Zondags werd een bezoek gebracht aan het raadhuis van Maastricht, waar het gezel schap door het gemeentebestuur werd ontvan gen. Vervolgens bezocht men het kasteel Lim- bricht, waar des middags een schuttersfeest werd gehouden. Hierna keerden de verschillende deelnemers aan dezen geslaagden K.N.A.C.-tocht naar hun woonplaatsen terug. De minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart heeft aan de vaste commissie van den Economischen Raad, ingesteld - bij Koninklijk besluit van 28 Augustus 1935 verzocht hem te willen adviseeren over het nemen van een al- gemeenen maatregel van bestuur, als bedoeld in artikel 2 van de wet op het algemeen ver bindend en onverbindend verklaren van onder nemersovereenkomsten 1935, ten aanzien van een door de Nederlandsche Bakkery-Stichting ter algemeen verbindendverklaring voorgedragen ondernemersovereenkomst voor het baltkerijbe- dryf te Rotterdam en omstreken. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiujiiiii urn mm in luiiuuiiiiu De pressie trekt in beteekenis afnemend ver der Noord-Oostwaarts en de hooge drukking breidt zich langzaam uit het Zuid-Westen uit, vooral over Frankrijk. In het Westen zijn teekenen van een nieuwe daling. In Frankrijk is de lucht grootendeels betrokken, in het midden en Oosten zijn zware regens gevallen; Avord had 39 m.m. In Duitschland is de temperatuur verder ge daald; in het Zuiden valt nog regen. De Britsche eilanden hebben opklarend koel weer met plaatselyke regenbuitjes. Geheel Scandinavië heeft nog regenachtig weer onder den invloed van de depressie. Alleen in Polen duren de hooge temperaturen voort. In onze omgeving is tijdelijk oDklarine' met weinig of geen regen te wachten; de tempera tuur zal nog matig blijven. Onder leiding van den secretaris van het Alg. Christen Werkgeversverbond van België, den heer Paul Segers en den algemeenen proost, bezoekt thans een twintigtal katholie ke arbeidersleiders, arrondissementssecretaris- sen uit België, ons land, waar zij gast zijn van het R. K. Werkliedenverbond. Maandagmiddag arriveerden zij te Utrecht, waar zy in de vergaderzaal van het verbonds- bureau werden welkom geheeten door den se cretaris van het R. K. W. V., den heer A. J. Schutte, 'die een uiteenzetting gaf over de katholieke arbeidersbeweging, stands, en vak beweging, instellingen van sociale voorzorg, volksgezondheid, ontwikkeling, propaganda e.d. Den heer Segers dropg een en ander tot de opmerking, dat ieder der aanwezigen nog eens te meer gevoeld heeft de noodzakelijkheid van een versteviging der banden tusschen de ka tholieke arbeidersbeweging in Nederland en België. De Belgische arbeidersleiders zijn, na van de beweging in het algemeen te hebben ken nis genomen, direct aangevangen met een na dere kennismaking met de deelen en instellin gen van de beweging. Zoo brachten zy Maan dagmiddag een langdurig bezoek aan het Sa natorium „Berg en Bosch" te Bilthoven en maakten aldus ook kennis met „Herwonnen Levenskracht". Vandaag werd een bezoek gebracht aan Con cordia, de Centrale Volksbank en Nederl. Arbeidersbank, Lumax en de productiebedrij ven van de handelskamer te Utrecht Nadat hedenmiddag een bezoek was gebracht aan de huizen der R. K. arbeiderswoningbouw- vereeniging „Prinses Juliana", vertrok het ge zelschap naar Amsterdam. Aanbesteed is vanwege het gemeentebestuur van 's Gravenhage het overkluizen van een ge deelte West-Singelgracht en het maken van aansluitende kaai- en keermuren by het Vail- lantplein. Laagste inschrijver: N. van den Bos Czn., Rotterdam, voor 109.500. De piloot Viruly die tot voor kort belast was met de practische opleiding van de leerlingen aan de Kweekschool voor de Zeevaart, die be stemd zijn later in dienst te komen van de burgerluchtvaart, heeft de nxededeeling ont vangen, dat hy dit werk niet meer za! verrich ten. Het is thans opgedragen aan den piloot Fuchs. Naar het Volk verneemt, heeft het De partement van Defensie aangedrongen op een verandering, in de opleiding: De omstandigheid, dat Viruly zoowel in ge schriften als in gehouden interviews duidelijk heeft getoond, aan zijn anti-militarische ge voelens een zoo groot mogelijke bekendheid te willen geven, deed het bepaald ongewenscht voorkomen, gezien de bijzondere verhouding welke er bestaat tusschen vlieger-instructeur en leerlingen, dat een instructeur met derge lijke mentaliteit bemoeienis had met de oplei ding van militaire en aspirant-militaire vlie gers tot verkeerspiloot, aangezien het gevaar van beïnvloeding van laatstgenoemden met be doelde opvattingen zeer groot is. De verhouding van de K. L. M. tot het rijk als gevolg van de subsidieering en het groote militaire belang in aanmerking nemende, moest aan de bemoeienis van Viruly met de opleiding der militaire en aspirant-militaire vliegers een einde komen. De Djalak is Maandag te 16.52 uur op Schip hol geland. De „Kwak" is op de uitreis te Karachi ge land. 9 9 9 9 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIHIIIIIillilllllIHlIIIIIIIIII GODSDIENST 8.00 Hilversum II (NCRV. Schrift lezing en meditatie) 10.30 Hilversum II (NCRV. Morgen dienst) ORGELBESPELING 12.20 Droitwich (Quentin MacLeau) 7.35 Droitwich. 8.15 Hilversum II (Cor Keel 9.30 Hilversum II (Cor Kee) 10.20 Hilversum I (orgel en viool) 10.30 Wéenen (orgel en plano) ORKEST-CONCERTEN 1.00 Luxemburg 3.40 Kalundborg 4.20 Deutschlandsender 4.20 Hamburg 4.20 Langenberg 5.20 Beromünster 6.50 Droitwich 8.00 Toulouse 8.20 Brussel (symphonieconcert) 9.00 Rome (symphonieconcert) 9.20 Budapest 10.40 Droitwich LICHTE MUZIEK 8.35 Luxemburg 10.20 Deutschlandsender 10.20 Hamburg 10.20 Langenberg 11.20 Droitwich 11.20 Deutschlandsender 11.20 Hamburg 12.00 Hilversum I 12.20 Deutschlandsender 12.20 Langenberg 12.20 Kalundborg 12.45 Hilversum II 12.50 Brussel II (dansmuziek) 1.15 Hilversum I 1.20 Brussel I (pianomuziek) 1.35 Droitwich 1.45 Luxemburg 2.00 Hilversum I 2.20 Deutschlandsender 2.20 Hamburg 2.20 Langenberg 2.35 Droitwich 5.15 Brussel II 5.35 Droitwich (dansmuziek) 6.00 Hilversum I 6.35 Luxemburg 7.20 Milaan 7.20 Deutschlandsender 7.20 Hamburg 7.20 Langenberg 7.40 Hilversum I 8.20 Weenen (operetteconcert) 8.30 Berlijn 8.30 Deutschlandsender 8.30 Hamburg 8.30 Langenberg 8.45 Parijs II 10.20 Parijs II 10.20 Luxemburg 10.35 Rome 10.50 Berlijn 10.50 Deutschlandsender 10.50 Langenberg 10.50 Hamburg 11.05 Parijs I (dansmuziek) il.05 Kalundborg (dansmuzelk) 11.05 Milaan (dansmuziek) 11.35 Droitwich (dansmuziek) 11.50 Weenen 8.00 Hilversum I 8.15 Hilversum II 8.20 Brussel I 8.20 Brussel II 12.17 Brussel II 12.25 Parys II 12.25 Parys II 12.30 Hiliersum II 1.00 Hilversum I 2.25 Luxemburg Chopln) 4.20 Parijs I 5.30 Hilversum I 5.50 Berlijn (Chopin-walsen) 6.05 Luxemburg 6.08 Hilversum II 6.10 Rome 6.35 Parijs II 7.50 Boedapest 8.20 Parijs II 8.25 Milaan 8.25 Rome 6.25 Luxemburg 10.05 Hilversum I (fragm. „Caval- lerla Rustlcana", opera van Mascagnl) 10.20 Brussel X 10.30 Hilversum II 10.30 Brussel II 10.50 Parijs II 11.00 Weenen (dansmuziek) 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.50 Droitwich (dansmuziek) J1.55 Hilversum I (planosolt van 8.20 Deutschlandsender (piano en 2 violen) 8.20 Hamburg 8.20 Langenberg 11.20 Parijs I (kamerorkest) 12.35 Parijs I (kamerorkest) 12.50 Parijs I 5.10 Droitwich (sextet) 5.35 Milaan (trio) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 6.30 Hilversum I (kwartet) 6.50 Parijs I (kamerorkest) 7.35 Beromünster (klein oikest) 8.45 Toulouse 9.20 Langenberg (kwintet) 9.40 Parijs II (kwartet) 10.20 Milaan 10.30 Kalundborg (kwartet) 3.20 Droitwich (pianorecital) 4.00 Hilversum II (pianorecital) 4.30 Kalundborg (pianorecital) 6.20 Deutschlandsender isopraan, bariton en piano) 7.20 Brussel II (zang). 7.40 Weenen (pianorecital) 8.20 Parijs I (zang) 8.20 B'eriyn (sopraan, bariton en piano) 9.10 Droitwich (pianorecital) 10.30 Weenen (pianorecital) OPERA EN OPERETTE 8.20 Brussel II („Die Czardas- fürstin", operette v. Kalman) TOONEEL 9.00 Hilversum I („Het testament v. d. bedelaar", hoorspel) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.00 Hilversum II 8.05 Hilversum II 10.00 Hilversum I 10.20 Beriyn 10.20 Brussle II 10.20 Deutschlandsender VARIA 9.30 Hilversum I (Onze keuken door P. J. Kers) 10.15 Hilversum I (uitzending voor arbeiders in continubedrijven) Hilversum II (openlucht- meeting geref. jongeren) 12.00 Hilversum II (politieberichten) 2.30 Hilversum I (voor de vrouwen) 2.00 Hilversum II (dames- en meis jeskoor) 3.00 Hilversum I (foor da kinderen m.m.v. Vara-tooneel) 3.30 Hilversum II (lezen v Christ, lectuur) 6.00 Hilversum II (praatje over haring) 6.30 Hilversum II (op last v. den minister afgestaan) 7.00 Hilversum II (politieberichten) 7.15 Hilversum I (Vara-klnderkooï- tje) 7.15 Kilveisum II (Lanabouw- halfuur) 7 45 Hilversum II (radio report.) 3.03 Hilversum I (S.O.S.-berichten) 8.15 Hilversum I (Tramkoor uit A'dam) 8.20 Beromünster (koor) 8.45 Hilversum II (causerie over kleine misdadigers) 8.45 Hilversum I (Tramkoor) 9.15 Hilversum II (Christ. Radio- koor o.l.v. J. Couvée) 10.00 Hilversum II (Radio koor zang) SPORT 6.25 Hilversum I (Nabeschouwing vierde ronde intern, schaak tournooi) 7.00 Hilversum I (praatje over den Tour de France) 7.50 Parys II (Ber. v. d. Tour de France) 10.15 Hilversum I (Nabeschouwing vierde ronde intern, schaak tournooi) 10.20 Deutschlandsender (Olympisch nieuws) iimiiiiiiiimiiiMuiiiiiiiimiiiimiiiiumi,,,! BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M. 483.9 M. 321.9 M. DEUTSCHL. SEND. 1571M. HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. 331.9 M. 1875 M. 301.5 M. 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. De president van de Columbia Universi teit en van de Carnegie Endownment jor In ternational Peace, professor Nicolas Murray Butler, heeft tot de Vereen. Staten een op roep gericht, om een internationale confe rentie voor handelscrediet bijeen te roepen ten einde eventueele tragische gevolgen van den huldigen toestand te voorkomen. Van zijn reis in Europa teruggekeerd, ver klaarde prof. Butler in zijn rapport aan de Carnegie-sticliting, dat verscheidene Euro- peesche regeeringen tot de uiterste grens harer financieele mogelijkheden zijn geko men en hun ontreddende financiën waar schijnlijk tot een oorlog zullen leiden. Hij stelt Amerika, de grootste crediteuren natie, voor, het initiatief te nemen van een inter rationale conferentie, ter bevordering van een normale handélscrediet-verleening op de wereldmarkten. De Mijnbouw Mij. Redjang Lebong boekte in Jr.ni aan bedrijfsresultaten naar taxatie f 64.000 tegen f 66.000 in Mei. De Mijnbouw Mij. Sinïau boekte aan be drijfsresultaten in Juni naar taxatie f 205.000 tegen f 208.000 in Mei. De goudprijs te Londen daalde met 2 d. tot 138/7. 161.000 werd aan goud omgezet. De rubbervoorraden te Londen zijn in de afgeloopen week met 1554 ton tot 51.943 ton gedaald en de voorrad/en te Liverpool met 566 ton tot 65.032 ton. Het Internationaal Staalkartel besloot te Parijs een internationale verkoopsorga nisatie op te richten voor dunne stalen pla ten en gegalvaniseerde stalen platen. Ook Engeland zal hieraan deelnemen. De Bank van Engeland kocht 1.304.778 aan goud, waardoor het t/staal tot dusver in dit jaar aan gekocht goud tot 34.300.000 bedraagt. Van het tijdstip af, dat Engeland den gouden standaard losliet is 98.403.429 aangekocht. Volgens mededeeling van den secretaris van de Amerikaansche schatkist Morrison in het Lagerhuis bedraagt de goudvoorraad van de Bank van Engeland 377.945.000. Uit Brussel wordt gemeld, dat de Kilo Moto over 1935 waarschijnlijk een dividend van fr. 15 zal uitkeer en tegen fr. 7.31 over 1934. De Japansche kunstzijde-industrie werkt thans nog slechts op 65 pCt. der capaciteit. Tusschen Britsch-Indië en Japan zijn on derhandelingen geopend over een nieuw handelsverdrag, dat het verdrag, in Maart 1937 afloopende, zal vervangen. Een van de moeilijkste punten is het verschil van mee ning tusschen de Britsch-Indische katoen verbouwers en de Japansche katoenen-goe deren-fabrikanten. Bij de belangrijke vergemakkelijking der disconto-voor schriften, die de Fransche Te- geering ten behoeve van kleine onderne mingen en die van gemiddelden omvang wenscht, kan het niet uitblijven, aldus wordt uit Parijs gemeld, dat de Bank van Frankrijk in zekeren zin een concurrentie wordt van de Fransche bankinstellingen. Uit Parijs wordt gemeld, dat op de schat kistbons ten bedrage van circa fr. 15 mil liard van 10 tot 18 Juli een bedrag werd in geschreven van fr. 600 millioen waarbij re kening dient te ivorden gehouden met het feit, dat in deze periode 4 nationale vacan- tiedagen zijn gevallen. Men verwacht, dal de inschrijvingen talrijker zullen worden. Aangezien de Great Northern Rw. het grootste ertsvervoer van alle spoorwegen heeft, verwacht men, nu heir ertsvefbruik in Cleveland sterk stijgt, dat de ontvangster, uit dien hoofde de derving als gevolg var de droogte zullen compenseeren. Het American Petroleum Institute meldt, dat de vraag voor alle petroleum-producten in de eerste vier maanden 373.819.000 vaten heeft bedragen tegen 335.750.00lT vaten in dr overeenkomstige periode van het vorig jaar dus met een stijging van 10.4 pCt. De binnenlandsche koper-verkoopen in Amerika bedroegen Vrijdag en Zaterdag j.l. ongeveer 10.000 ton, ivaardoor het totaal van de loopende maand 25,000 ton bedraagt tegen 16.500 ton in de geheele maand Juni. Te New-York werd een beurszetel ver kocht voor 130.000 of 5000 meer dan bij de vorige t/ansactie. De Amerikaansche staalproductie be draagt in het begin der week 70.9 pCt. der capaciteit tegen 69 pCt. de vorige week, 70.2 pCt. een maand geleden en 42.2 pCt. op hetzelfde tijdstip van het vorig jaar. De automobiel-industrie heeft voor de vervaar diging van nieuwe modellen reeds de eerste bestellingen gedaan. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 7M7.39 (vorig Slot 7.387/s); de.Frank op 9.72—9.73 (vorig slot 9.72Vi) en de Dollar op 1.46l-467/s (vorig slot 1.46 13/16). iimtmimimiiHiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiil VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erw ten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 5 Juli tot en met 15 Juli 1936 voor de kwaliteitsklassen A, B, C en D respectievelijk f 4.70, f 4.20, f 3.70 en f 3.20 per 100 kg. zal 11 bedragen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6