WIJ LUISTEREN NAAR r FINANCIEN TlaticnaA ïlaÜumfmnA Sport en spel De weerstoestand V Dagfilm VRIJDAG 24 JULI 1936 DREIGEND CONFLICT TE ENSCHEDE Voorstel van den Rijksbemidde laar wordt overwogen EENDENHOUDERSBEDRIJF Kunstmatige uitbreiding ongewenscht VOORLICHTINGSWERK TEN PLATTELANDE Schenkingen van H.M. de Koningin en Prinses Juliana DE TRAGEDIE VAN DE „DRENTE" Examen hoofdakte Examen Huishoudonderwijs Examen handenarbeid Notarieel examen Examens Lichamelijke Opvoeding Radio-examens Stuurlieden-examen De ramp te Hilversum TRAPPISTEN OPNIEUW GEHINDERD Houtmijt van het klooster te Zundert in brand gestoken Verdronken KON ZIJN HAAR NIET KAMMEN Nu van alle rheumatiek bevrijd Aardappelziekte Boerderij afgebrand Raadsbesluit geschorst Audiëntie OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE VLAG IN BERLIJN Garland in de Duitsche hoofdstad aangekomen VOETBAL WACKER IN ONS LAND Wedstrijden tegen N.A.C., A.D.O., Utrechtsch elftal en Ajax CRICKET FLAMINGO-ELFTALLEN Voor wedstrijden tegen Boot leggers, Harrow Wanderers en Free Foresters LAWNTENNIS DE KAMPIOENSCHAPPEN TE FOREST HILLS Perry en Von Cramm onder de deelnemers Jeugdkampioenschappen Kans op mooi weer gering De achteruitgaande weerstoestand belooft weinig goeds BOKSEN WERELDKAMPIOENSCHAP ZWAARGEWICHT Alleen Schmeling mag Braddock uitdagen Sanders door Wouters op punten geklopt Zaterdag 25 Juli K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS GOLFLENGTEN WEGVERKEERSDAG VAN DE K. N. A. C. Op 27 October in Den Haag BIJ BOTSING GEDOOD De rijksbemiddelaar prof. mr. A. C. Josephus Jitta heeft Donderdag geconfereerd met par tijen, betrokken bij het dreigende conflict bij de textielfabriek der firma E. ter Kuile te Enschede, eerst met elk der party en afzonderlijk en daar na met haar gezamenlijk. Hij heeft haar een voorstel gedaan, uit zeven punten bestaande en zoowel de tarieven als de werkwijze betreffende. Beide partijen zullen heden over dit voorstel beslissen. Het R.K. Tweede Kamerlid Kortenhorst heeft aan den minister van Waterstaat gevraagd, of het juist is, dat aan Zuiderzeevisschers of voor malige Zuiderzeevisschers credieten zijn ver strekt, om een eendenhoudersbedrijf te begin nen of uit te breiden? Is er, zoo deze vraag bevestigend moet wor den beantwoord, bij de credietverleening gedu rende de laatste jaren wel voldoende aandacht geschonken aan de algemeen bekende zienswijze van de deskundigen van het ministerie, waaron der Landbouw ressorteert, dat de vooruitzichten voor de eendenhouderij slecht waren en uitbrei ding ongewenscht was? Is het den minister bekend, dat de afzet van eendeneieren thans buitengewoon moeilijk is en dat het vrijwel onmogelijk is, alle eendeneieren welke thans geproduceerd worden, te plaatsen? Is de minister niet van meening, wordt ten slotte gevraagd, dat door de kunstmatige uit breiding van de eendenhouderij tengevolge van de credietverleening de oude bedrijven in hun bestaan worden bedreigd en, zoo ja, welke maat regelen zijn genomen, of zullen genomen wor den, om deze bedreiging weg te nemen? Het bestuur van de stichting voor huishou delijke voorlichting ten plattelande, welke ge noodzaakt is door de beperkte geldmiddelen vele aanvragen voor cursussen af te wijzen, maakt met groote erkentelijkheid melding van 't feit, dat H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Ju liana elk een bedrag hebben geschonken voor deze stichting. Nog is de tragedie van de sleepboot „Drente" qpiet ten eincte, hoewel het schip thans geheel gesloopt is. Voor den slooper is dit schip blijk baar een scheepje van bijleg geworden, althans is de koopsom, waarvoor hi) het indertijd van het Bureau Wijsmuller overnam, nog niet vol daan. De verkooper heeft thans beslag laten leggen op alles, wat zich van de sleepboot nog in Egmond aan Zee op verschillende plaatsen bevindt, zooals ijzerwerk, ankers, kettingen, de scheepstros en dergelijke. Waarschijn1 ijk zul len deze voorwerpen dus binnenkort executo riaal worden verkocht en zal Egmond dan wer kelijk de laatste acte van dit drama beleven. •s GRAVENHAGE. Geëx. 8 cand: Geslaagd mej. J. E. Mensinga, Den Haag, en mej. M. C. Groenendijk, Nieuwkoop. ROERMOND. (R.K. Huishoud-Industrie- school)Geslaagd voor het practisch gedeelte van N. VIII (leerares huishoudkunde en wasch- behandeling) Mej. M. Th. H. C. Evers, Mün- chen Gladbach en voor N VIII (leerares koken en voedingsleer) Mej. B. W. Voet, Klooster- zande. 's-GRAVENHAGE Geslaagd de dames H. Beek, J. Hessels Kwak, H. Hoekstra, J. B. Crabbendam, H. M. van Laer en P. A. M. Augustijn, allen te 's-Gravenhage; A. C. Bouvy en H. M. Kapteijn, beiden te Voorburg; C. W. Wiechers en A. Tuinman, beiden te Alphen aan den Rijn. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel II de heer W. A. van Sloterdijk, te Zeist. AMSTERDAM. Academie voor Lichamelijke Opvoeding). Geslaagd voor examen M. O. de dames A. Bon, S. Cramer, A. H. Donker, A. M. Fc-nkert, F, J. van Grunsven, J. L. W. Hermani- des, A. J. de Jong, A. Koeman, H. C. van der Meer. T. Mulder, E. H. Plekker, C. Rietdijk, E. M. van Santé, A. J. W. Tielrooy, A Ve'ening, A. A. W. Vixseboxe, E Westerbeek. P. van der Zouwe en de hecren: J. C. H. Bol, J. R. B. Brinkgreve, J. C M ten Broek, K. Corporaal, J Damste, M. A. Greuder, F. A. C. H. Hoeke, J. M. Klomp, C. G. Kornmann, J. C. Kroes, E. W. Luitink, H Meursing, Th L. Moolenaar, D. C. Prins, J. L. Reygersberg, R. Pol, M. Schulte, L. C. van Zoest In September 1936 en voor zooveel noodig ook in de daarop volgende maanden zullen exa mens worden gehouden ter verkrijging van certificaten als soheepsradio-telegrafist en scheepsradlo-telefonist. De verzoeken om toelating moeten vóór 5 September a.s. tot den directeur-generaal der P. T. en T. worden gericht. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor eersten stuurman groote stoomvaart de heer C. A. Ge- verding en voor tweeden stuurman groote stoomvaart de heer J. van Velzen. Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld, dat een .officieel onderzoek naar de schuld vraag heeft plaats gehad, ten aanzien van den dood van drie personen, die door een omge- waaiden boom werden getroffen. Dit onderzoek wees uit, dat het ongeval het gevolg is van een natuurramp, zoodat van schuld aan welke zijde ook, niet kan gesproken worden. Het Trappistenklooster te Schijf, onder de gemeente Zundert, was eenigen tijd geleden wegens terrorisatie van een aaptal personen, onder voortdurende bewaking gesteld der mare chaussee. Dezer dagen was dp bewaking opgeheven. Den dag na de opheffing echter ging opnieuw een houtmijt, staande op de landerijen van genoemd klooster, in vlammen op. Dit heeft aanleiding gegeven opnieuw een volledige bewaking in te stellen. Donderdagavond voer de 17-jarige schippers knecht Van Schijndel uit Den Bosch, die met een zandschip van schipper van Megen te Roermond aan wal lag, met een roeibootje op de Maas. Juist passeerde een motorschip en Van S. wilde z.g.n. „een sleepje pikken" en zich met een scheepshaak vastmaken aan het aanhan gende bootje om zich aldus te laten meetrekken. Door den schok echter sloeg Van S. over boord en verdween in de rivier. Eenige schip pers sprongen onmiddellijk over boord om hem te redden. Eerst na een kwartier slaagde men er in, hem met een dreg op te halen. Tot laat in den avond was men bezig met het toepassen van kunstmatige ademhaling, echter zonder succes. Men moest tenslotte den dood consta- teeren. (Ingezonden Mededeeling Dit briefje, dat wij van een 77-jarigen heer ontvingen, bewijst dat Kruschen Salts ook op hoogeren leeftijd zijn plicht doet. „In mijn krant werd eens de vraag gesteld of er voor iemand van 58 ook een middel tegen rheumatiek bestaat. Het antwoord luidde: „Zoodra iemand wat ouder gaat worden neen." Maar in hetzelfde blad las ik dat Kru schen Salts bij velen rheumatische pijn ver dreven had! Ik zei tot mijn vrouw: „Wij zullen eens kijken, wie van de twee gelijk heeft." Ik begon met Kruschen Salts, verbruikte drie fla cons en voelde mij een ander mensch. Vroeger had ik 's nachts geregeld last van pijn in mijn linkerbeen, en wanneer ik in mijn stoel zat te dutten, werd mijn been stijf, zoodat het vrij lang duurde, voordat ik weer kon staan. Als mijn schouders pijn deden, moest ik altijd mijn hoofd heel laag buigen om mijn haar te kam men. Dat was ongeveer twee jaren geleden, maar nu heb ik geen pijn meer, en kan 7 a 8 K.M. aan één stuk loopen." W. Y. te S. Wanneer zich in het lichaam de afvalstoffen ophoopen, ontstaat een teveel aan urinezuur. Dit oefent spoedig slechten invloed uit op spie ren en gewrichten, en de rheumatische pijn doet haar intrede. Maar er is hulp voor U! Kruschen Salts spoort de ingewanden, lever en nieren aan tot intensievere werking, zoodat de afvalstoffen geregeld verwijderd worden. Het bloed wordt beter gezuiverd en de pijnen hou den op. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. In het etmaal van 's avonds 22 Juli tot 's avonds 2<3 Juli is in de streek tusschen Hoorn en Enkhuizen, in het midden van het land en op de Z. Hollandsche eilanden de weersgesteld heid kritiek geweest voor het optreden van aardappelziekte, in het Westen van Noord- Holland critiek behoudens iets te geringen dauw. Te Hoogezand is Donderdagmiddag een boerderij, toebehoorende aan de gemeente en bewoond door den veehouder B. van der Hui zen, afgebrand. De brand moet ontstaan zijn door hooibroei. Een groote voorraad hooi werd een prooi der vlammen, terwijl twee balveren in het vuur omkwamen. De brandweer, die vrij spoedig ter plaatse was en het vuur met eenige straler. op de waterleiding bestreed, kon niet voorkomen, dat het gebouw tot den grond toe afbrandde. Verzekering dekt de schade. Bij K. B. is het besluit van den raad der gemeente Woudrichem van 3 April 1936, be. treffende medewerking tot het stichten van een bijzondere lagere school te Oudendijk aldaar, geschorst tot 1 Januari 1937. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht zal de volgende week geen audiëntie verleenen. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week geen audiëntie verleenen. Donderdagmiddag is de Olympische vlag uit Los Angeles te Berlijn aangekomen. De voor zitter van het organisatiecomité van de vorige Olympische spelen, overste William Gay Gar land, die tevens het oudste lid van het Inter nationaal Olympisch Comité is, bracht de door de Amerikaansche vlag omhulde Olympische banier in een speciale zinken kast naar de Duitsche hoofdstad. Op het station Friecirich- strasse waren talrijke Amerikaansche en Duit sche vrienden van den grijzen voorvechter der Olympische spelen opgesteld om hem te be groeten. De bekende Oostenrijksche profclub Wacker. zal binnenkort een toer door ons land maken. Wacker zal op 15 Aug. a.s. tegen N.A.C. in Breda, op 19 Aug. a.s. tegen A.D.O. In Den Haag, op 20 Aug. tegen een Utrechtsch elftal en op 23 Aug. a.s. tegen Ajax in Amsterdam spelen. De consul van den Oostenrijkschen Voetbal bond, de heer M. J. Koolhaas, is nog in on derhandeling over een vijfden wedstrijd. Het Flamingo-elftal, dat a.s. Zondag op het terrein van H.C.C. in Den Haag tegen de Boot leggers zal spelen, is als volgt samengesteld: Mr. H. van Manen (aanvoerder), K. J. Leeser, wicketkeeper, H. van Booven, Ir. A. Fokker, Ir. G. Bouwmeester, C. W. V. Bakker, E. J. A. Schill, Jhr. W van den Bosch, W. H. Evers- heim, L. W. Sillevis en W. Prins. Voor den wedstrijd tegen de Harrow-Wan derers op 5 en 6 Aug. a.s. te Laren, is het elf tal als volgt samengesteld: Mr. G. Hamburger, aanvoerder, Jhr. Mr. F. F. Hooft Graafland, keeper, Jhr. J. van den Bosch, Dr. M. Jansen, A. M. J. de Beus, W D. F. Wittebol, J. J. van Tienhoven, P. G. East, A. Maas, P. de Ruig, E. J. Inglis Arkell Het Flamingo-elftal, dat op 29 en 30 dezer te Laren tegen de Free Foresters zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Mr G. Hamburger, aanvoerder, Jhr. J. van den Bosch, wicketkee per, Mr. H. van Manen, Dr. M. Jansen, Mr. J. J. Koeleman, E. J. A. Schill, A Stroink, C. W. V. Bakker, J. J. van Tienhoven, M. Hartog en W. D. F. Wittebol De internationale tenniskampioenschappen van Noord-Amerika zullen op 24 Augustus a.s. te Boston een aanvang nemen met de dubbel spelen. In aansluiting daarop worden van 3 tot 12 September a.s. te Forest Hills bij New York de kampioenschappen enkelspel gehouden. De bezetting van het toumooi is zeer goed. Zoo komen in het heerenenkelspel de beide aanvoerders van de internationale ranglijst Perry en von Cramm uit. Verder spelen mee Allison, de kampioen van het vorige jaar, Hen kei, Lund, Mako, Budge, Stratford, Bobby Rig- ge, John Low en Walter Senior. Bij de dames hebben ingeschreven: Helen WillsMoody, de kampioene van Wimbledon Helen Jacobs, haar landgenooten Babcock en Marble en de Duitsche speelster mej. Horn. De tweedaagsche wedstrijden op de banen van de A.L.T.V. „Daisy" te Apeldoorn voor de nationale jeugdkampioenschappen van den Ned. Lawntennisbond zijn Donderdag geëindigd. De uitslagen van de laatste wedstrijden waren Meisjes halve eindstrijd: T. Kerkhoven (Bloe- mendaal) sl. R. Rinkel (Bussum) 63, 6—1; T. van Rijssel (Rotterdam) sl. M. Schmier (Roermond) 62, 62. Eindstrijd: T. Kerkhoven sl. Tr. van Rijssel 6—2, 7—5. Jongens halve eindstrijdLeo Akkersdijk (Rotterdam) sl. Wilton (Schiedam) 63, 46, 6—1; A. Bouman (Den Haag) sl. J. Sprenger (Breda) 6—4, 6—3. Eindstrijd: Leo Akkersdijk sl. A. Bouman 6—3, 6—1. aiiniiitimntuniimiiftnmitunttimiuiiitimiimntittttiittmtiiiiiMtiii In het algemeen is de weerstoestand in het grootste gedeelte van Europa den laatsten tijd sterk achteruit gegaan. Het heeft heel lang ge duurd eer de depressie, welke aan het begin dei- week aldoor koel en zwaar bewolkt weer heeft gebracht, zoover in het Noordoosten was afge trokken, dat wij buiten haar invloed geraakten en het weer hier te lande eenigszins kon op klaren. Deze opklaring kwam Woensdag maar werd vrijwel onmiddellijk gevolgd door een nieuwen achteruitgang, ditmaal van ernstiger aard dan de vorige maal. Een nieuwe, diepe depressie verscheen namelijk denzelfden dag- ten Westen van Ierland en trok daarna, al dieper wordende, in Noord-oostelijke richting. Dit bewijst, dat de actie thans in het Westen sterker is geworden en dat over den Oceaan de meteorologische omstandigheden zeer gunstig zijn voor uitzending van diepe depressies naar het Vasteland. Tegelijk heeft zich het gebied van hoogen druk grootendeels uit Zuid-Europa terug getrokken, zoodat de Oceaan-depressies d'e gelegenheid hebben vrij dicht langs ons land te trekken en ons de volle maat van hun rijkdom aan koel regenweer te geven. Het is thans de echte weerstoestand van een koelen zomer en de kansen op een gunstige wending in den algemeenen weerstoestand schij nen hoe langer hoe kleiner te worden. Dit sluit natuurlijk niet uit, dat nu en dan opklaringen in de weersgesteldheid optreden en het is niet onmogelijk, dat zulk een opklaring nog voor of op Zondag komt, maar wij achten de kans hierop gering. De pas verschenen depressie is nummer een van een nieuwe serie en zal waarschijn lijk spoedig door een tweede gevolgd wor den. De beteekenis hiervan is, dat het koele vochtige, zwaar bewolkte en zeer waar schijnlijk regenachtige Westenwind-weer de week uit en de nieuwe week in zal voort duren. Wij doen daarom het verstandigste hierop te rekenen en de kans op mooi, warm weer gering te achten en mocht dit laatste onverhoopt tegen het einde der week komen, dan is dit een meevaller. De zomer verloopt nu eenmaal ongunstig. (Nadruk verboden). In de laatste bijeenkomst van de New York- sche bokscommissie werd het komende gevecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht en Schmeling's uitclagingsrecht behandeld. De ma nager van James Braddock nam de uitdaging, die Schmeling telegrafisch had gedaan, offi cieel aan en de bekende promotor Mike Jacobs stortte reeds een garantiesom van 5000 dollars. De voorzitter, generaal Fealans, vestigde er na drukkelijk de aandacht op, dat voor de boks commissie alleen Max Schmeling de tegenstan der en uitdager van Braddock is in een gevecht om den wereldtitel. Te Brussel werd een partij van vijftien ronden gebokst om d'en vacanten titel van Europeesch kampioen weltergewicht tusschen onze landge noot L. Sanders en den Belg wouters. De Belg behaalde een verdiende puntenzege. O 9 9 iiiiiiMimmiiiiimmmmmiiiiiiiuiiimifliiiimiiimiuuiiimimiiiiiiiiiiiimiMiiNiimnimiiinmiiiHmmiiimiiiiiiiiiiiiiiHimiiimiiiiHiiiiHHiiniiimMmimmiiiiiim 8.00 Morgengebed en gewijde gramo- loonmuzlek. 8.15 Gramofoonmuziek (Morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den K.R.O. 10.00 Gramofoonmuziek (Muziek- uitzendlng voor fabrieken) 10.30 Gramofoonmuziek (werken van Wagner) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin, ingeleid en besloten door gewijde gra mofoonmuziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek 2.00 Half uurtje voor de rijpere jeugd „Handenarbeid" door P. Fouwels. 2.30 Gramofoonmuziek (opera-frag menten) 3.00 Kinderuurtje verzorgd door Mevr. S. Nuwenhuls-v. d. Rijst. 4.00 K.R.O.-Melodisten o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperantonieuws door P. Hell- 5.45 K.R.O.-Melodisten o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 6 20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Politieberichten. 7.15 C. Meuleman over kerkelijke kunst en de kunstenaars. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Nieuwsberichten en K. R. O.- Mededeelingen. 8.10 Lichtbakens, tienminutenover- pelnzing door Henri de Greeve pr. 8.30 Gramofoonmuziek (U belt...) 9.00 K.R.O.-Melodisten o. 1. v. Plet Lustenhouwer en gramofoon muziek. 10.00 P. Olthoff interviewt J. Silver man over de Nat. athletlek- kampioenschappen der P. D. A. 10.15 Gramofoonmuziek (U belt...) 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 K.R.O.-Boys o. 1. v. Piet Lus tenhouwer. GODSDIENST 6.40 Parijs II (Actualiteiten voor katholieken) ORGELBESPELING 2.20 Droltwlch (Dor.ald Thorne). 3.20 Brussel I ORKEST-CONCERTEN 11.20 Parijs I 12.35 Parijs I 12.50 Luxemburg 1.45 Luxemburg 4.25 Luxemburg 5.45 Beromünster 8.30 Berlijn 9.00 Luxemburg (Russische muziek) 9.20 Brussel I 9.35 Toulouse 10.40 Droltwlch 8.35 10.2O 10.20 10.20 12.20 12.20 12.20 12.20 12.20 12.20 1.20 1.30 1.55 2.20 2.20 2.20 3.40 4.50 5.20 5.35 5.35 5.35 6.20 6.35 6.50 7.05 7.05 7.05 7.20 7.20 7.20 8.00 8.20 8.20 8.30 8.30 8.30 8.30 8.45 9.05 9.20 9.30 9.30 10.10 10.20 10.20 10.20 10.30 LICHTE MUZIEK Luxemburg. Deutschlandsender Hamburg Langenberg Luxemburg Kalundborg Brussel II (Dansmuziek) Deutschlandsender Hamburg Langenberg Droltwlch Brussel I Droltwich Hamburg Deutslandsender. Brussel II Kalundborg. Brussel II (Dansmuziek) Brussel II Brussel I Droltwlch Rome Beromünster (harmonie-ork.) Luxemburg Parijs I Deutschlandsender Hamburg Langenberg Berlijn Droltwlch Milaan Toulouse Brussel I Brussel II Deutschlandsender Hamburg Langenberg Toulouse Droltwlch Kalur-dborg Brussel II Berlijn Toulouse Boedapest Beromünster (dansmuziek) (dansmuziek) (dansmuziek) Langenberg Toulouse Wecnen 7.15 Hilversum I (Vara-orkest) 7.30 Weenen „Eroica-symphonle" v. Beethoven) 8.15 Hilversum I 0.20 Parijs II 9.40 Hilversum I 10.05 Hilversum I 10.20 Luxemburg 10.20 Hilverusm I (Vara-orkest) 10.20 Brussel I 10.50 Deutschlandsender 10.50 Parijs II 10.50 Hamburg 11.20 Brussel I 11.20 Luxemburg (dansmuz.) 11.35 Hilversum I 12.05 Weenen KAMERMUZIEK Louis van Tulder, tenor, zingt Zaterdagavond in het program ma van den K R. O. (Hilversum II 9.00 tot 10.00 uur) 10.35 '11.00 11.05 11.05 11.20 11.20 11.50 11.50 11.50 11.50 11.50 12.00 12.00 12.25 8.00 8.20 8.20 11.20 12.00 12.00 12.15 12.25 2.00 2.30 2.50 2.40 3.20 4.25 6.00 6.10 6.20 7.00 Kalundborg Toulouse Boedapest Parijs I (dansmuziek) Toulouse (dansmuziek) Brussel I (dansmuziek) Milaan (dansmuziek) Rome Deutschlandsender Hamburg Langenberg Toulouse Droltwlch (dansmuziek) Toulouse GRAMOFOON Hilversum I Brussel I Brussel II Droltwich Hilversum E Droltwich Brussel I Parys II Hilversum I Hilversum I (le bedrijf „Cosl fan Titte" v. Mozart). Parys I Luxemburg Brussel II Hilversum I („Cosl fan Titte" vervolg) Hilversum I Rome Hilversum I Parijs II 3.20 Hamburg (kamerorkest) 3.20 Deutschlandsender (kamerork.) 5.35 Milaan (kamerorkest) 6.20 Berlijn 6.20 Deutschlandsender (trio) 6.20 Hamburg (trio) 6.20 Langenberg (trio) 8.00 Beromünster (sextet) 9.05 Weenen (kamerorkest) 9.20 Langenberg SOLISTEN-CONCERTEN 4.10 Luxemburg (sopraan en messo- sopraan) 4.20 Parys I 4.55 Luxemburg (piano) 5.55 Beromünster (accordeonrecital) 7.05 Droltwlch (sopraan) 7.20 Brussel II (zangvoordracht) 7.35 Beromünster (tenor en plano- beg.) 8.20 Parijs I (zar.g en cembalo) 10.20 Luxemburg (viool) 11.20 Hilversum (Eva Busch m. pia- no-beg.) OPERA EN OPERETTE 9.05 Parys I (sel. „Le rêve", opera v. Bruneau) 9.05 Milaan („Morenlta", opera van Mario Persico) TOONEEL 9.30 Hilversum I („Met zoo Iemand kan men niet omgaan", hoor spel) 9.50 Hilversum I („De hartenbre ker", groteske) PERSBERICHTEN 7.50 Brussel II 8.05 Hilversum I 10.00 Hilversum I 10.20 Beriyr. 10.20 Deutschlandsender 10.20 Brussel II VARIA 10.15 Hilversum I (uitzending voor arbeiders in continubedrijven) 2.10 Hilversum I (economische cau serie) 3.55 Hilversum I (voordracht door Rolien Numan) 5.40 Hilversum I (Letterkundig overzicht) 8.03 Hilversum 9.00 Hilversum (S.O.S.-berichten) (amateurhalfuur) SPORT 1.45 Droltwich (verslag testmatch EngelandAll-India) 2.505.35 Droltwlch (sportreporta- ges) 4.20 Deutschlandsender 5.20 Brussel II (Ber. v. d. Tour de France) 6.15 Hilversum I (beschouwing zes de ronde Intern. Schaaktourr.) 6.20 Brussel II (Ber; v. d. Tour de France 6.50 Deutschlandsender (fakkel-es tafette Olympiade Beriyn) 10.15 Hilversum I (beschouwing zes de ronde Intern. Schaaktourr..) 10.35 Deutschlandsender (fakkel-es tafette Olympiade Berlijn) BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II DEUTSCHL. SEND DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 M. I 539.6 M. 459.5 M. 1 483.9 M. jj 321.9 M. 1571M. I 1500 M. 331.9 M. I 1875 M. j 301.5 M. j 1261 M. j 455.9 M. E 1304 M, 368.6 M. 1648 M. I 312.8 M. 420.8 M. i 328.6 M. 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Bij de gisteren gehouden Javatabaks- inschrijvingzijnde de laatste der voorjaars campagne, liepen de prijzen in verhouding tot qualiteit en lichtsoortigheid 5 tot 40 pCt. boven de taxatie uit. De Fransche regie kocht flink. Ook de Nederlansche fabrikan ten betaalden hoogere prijzen. Voor Duit sche rekening was kooplust meerendeels voor goedkoopere soorten. Bij de gisteren gehouden inschrijving op f 35 millioen Nederlandsch schatkistpapier werd voor een bedrag van f 49.063.000 inge schreven en 34.420.000 toegewezen. Op de algemeene vergadering van de Rouppe van der Voort's Industrie en Me taal Mij. werd het voorstel aangenomen, tot terugbetaling van 250 in contanten op elk cum. preferente aandeel van f 1000, dat daarna door afstempeling op een nomi nale waarde van f 750 wordt gebracht. Blijkens den weekstaat van de Bank van Frankrijk per 17 Juli is de goudvoorraad met slechts fr. 80 millioen toegenomen, n.l. van fr. 54606 millioen tot fr. 54686 millioen. In het internationaal valutaverkeer be gint zich een niet onbelangrijke vlucht van den dollar te ontwikkelen. De nieuwe Fransche wetgeving is voor de Fransche bankinstelling e'it zeer nadeélig uit hoofde van de zeer belangrijke verhoo ging van onkosten, die deze medebrengt. Volgens voorloopige mededeelingen worden de dividend mogelijkheden van de meeste bankinstellingen door het stijgende on- kostencijfer sterk in gevaar gebracht. Men meldt uit Parijs, dat de regeering voor moeilijke vraagstukken staat in bui ten- en binnenland en dat degenen talrijk zijn, die aan een welslagen van het experi mentBlum niet kunnen gelooven en daar om de toekomst, met bezorgdheid tegemoet zien. Een jaar geleden waren er in Frank rijk 387.900 werkloozen; voor acht dagen 422.000 en thans 424.860. Tal van arbeiders zullen in de eerste weken voor het eerst op rekening van de werkgevers op vacantie gaan. Kleinere bedrijven beginnen wegens den onvoldoenden financieelen xoeerstand hun deuren maar te sluiten op hoop van betere tijden. De goudprijs te Londen daalde met IV» d. tot 138/243.000 werd aan goud om gezet. De rubberprijs te Londen daalde met 1/32 tot 7 21/32 per lb. Het stroomverbruik in Amerika is in de iveek per 18 Juli met 16.2 pCt. toegenomen ten opzichte van de overeenkomstige week van het vorig jaar. Het bedroeg n.l. 2.1 mil liard K.W.U. De koperverkoopen in Amerika bedroegen gistereji 94.200 ton, zoodat in deze maand reeds 129.000 ton werd verkocht. In Wallstreet verwacht men bevredigende resultaten van de U. S. Steel Corporation over het tweede kwartaal en een dividend van 1 op de gewone aandeelen na aftrek van S 1-75 op de preferente aandeelen. Na 1930 werd geen dividend op de gewone aan deelen uitgekeerd. De Tidewater Oil behaalde in het eerste half jaar een vnnst van 1.60 per gewoon aandeel tegen 0.70 in het eerste half jaar 1935. De Tidewater Associated Oil Company keert een onveranderd kw art aal-dividend uit van 0.15 op de gewone aandselen. Over 1935 werd een 'tc/aal van 0.25 uitgekeerd. De National Cash Register behaalde in het tweede kwartaal een winst van 817.000 tegen 501.000 in dezelfde periode van het vorig jaar. In het eerste half jaar bedroe gen de netto-ontvangsten 1.159.000 tegen 697.000 in het eerste half jaar 1935. De Chile Copper Co. en de Greene Cana- nea Copper, beide tot het Anaconda Cop per concern behoorende, keeren onveran derde kwartaal dividenden uit van respet. 0.25 en 0.75 per aandeel. De New-Yorksche makelaarsleeningen be droegen in de afgeloopen week S 970 mill. tegen 978 mill, de vorige week. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdamop 7.387.39 (vorig slot 7.39); de Frank op 9.72973 (vorig slot 9.72%) en de Dollar op 1.47—1.47(vorig slot 1.47%). De Nivas verkocht 266 ton superieure sui ker voor consumptie. Aangemoedigd door de belangstelling welke mocht worden ondervonden bij den in October van het vorige jaar gehouden wegverkeersdag, heeft de K.N.A.C. besloten, tijdens de in het najaar te organiseeren zesde verkeersveilig- heidsweek weder een eendaagsch congres te houden in het belang van een veilig verkeer en van goede wegen. Deze tweede wegverkeersdag ls vastgesteld op Dinsdag 27 October as. en zal worden ge houden in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage. Het congres zal worden geopend door den minister van Waterstaat, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, die daarbij in het bijzonder zal spreken over speciale autowegen en over wegenaanleg' en wegenverbetering in ons land. Een aantal prominente deskundigen heeft medewerking toegezegd. Het ligt ook in de bedoeling, op dien dag de prijsuitreiking te doen plaats hebben aan de winnaars van de prijsvraag van de K.N.A.C., waarbij den eersten prijswinnaar zal worden verzocht, zijn antwoord bekend te maken op de vraag: „Wat kan gedaan worden, om allen weggebruikers een goed verkeersinzicht te doen krijgen en wat is daarbij de taak van de over heid?" BANDOENG, 23 Juli. (Aneta). Hedenmorgen is een opelette, waarin gezeten waren mevrouw Ch. N. de Vorgel-Willemse en haar moeder, in botsing gekomen met een Buick. Mevrouw De VogelWillemse werd gedood, haar moeder en de Chineesche chauffeur werdén licht gewond. Zij zijn in het Jullana-ziekenhuis opgenomen. De kwestie van de schuld in deze aanrijding vormt nog een punt van onderzoek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6